Swan Vitrage WINTERS KLM Thomassen Warenhuis ADVERTENTIEN Dr. Hillebrand De Venrayse Blinden Onderl. Veeverzekering Onderl. Paardenverzekering net winkelmeisje weiden Woningruil sterke boodschaptassen sterk stuk Oxford Kastpapier Assurantiekantoor Krnijsen-Meesters VERKOOP veren bedden bruiloften en feesten WERKKLEDING. K«w» Langer Weo JONGENS EN MEISJES doe mee aan onze wedstrijd. Verzam«i ü«-zh en de volgende aüverienib-s en stuur ze opgeplakt voor 8 Mei aan K L M. Werkkledingfabriek EBCO, Haaksbergen. 24 pryzen en 1000 herinneringen voor de grootste aantallen. Hoofdprys f iso.— of fiets (Ingez. Med IVe gaan weer wandelen Nu de lente weer in het land is beginnen ook weer de tochten en verkenningen van het mooie Venrayse landschap, tochten die worden geor ganiseerd door Venray Vooruit Zondag kwart over 10 begint de eerste wandeltocht over het Brukske naar de Blakt. Liefhebbers zorgen op tyd aan het verkeersbureau te zyn op het Henseniusplein. Bosbrand Door onvoorzichtigheid van enkele schooljongens is Woensdagmiddag brand ontstaan in een perceel jonge dennen in het Vlakwater. By na twee H.A. dennen werden door het vuui vernield De politie heoft deze zaak onderzocht. Venray helpt de Venrayse blinden Dinsdag j 1 is dan het einde geko men aan de grote actie, die in Venray is ondernomen voor de Venrayse blinden. Op de grote feest vergadering van de blindenbond St. Odilia kon bekend gemaakt worden dat Venray de eerste plaats in het land is welke deze actie tot een goed einde heeft gebracht en by na f 2300 in totaal byeen wist te brengen, waardoor alle Venrayse blinden van een reis naar Lourde» verzekerd zyn Dit gulle Venrayse gebaar werd staande de vergadering ten zeerste geapprecieerd en ten voorbeeld gesteld aan geheel Nederland, waar binnen kort met deze actie nog wordt gestart Intussen heeft Mej Stiphout Dins dag de verschillende loten getrokken, die recht geven op aardige prijzen De uitslag vindt U elders in dit blad, waarby nog eens gewezen wordt op de tijden van afhalen, waaraan streng de hand wordt gehouden. HIOOB Men moet bewondering hebben voor Gioob. Op de eerste plaats voor de keuze van het stuk, wat op Tweede Paasdag zyn première beleefde in Venray, nl. „De Jonkvrouwe de la Seiglière". Een stuk, dat zware eisen stelt aan spo ers en entourage, eisen die volledig werden ingelost door het overtuigend spel wat Maandag werd gegeven, de goede décors en de uit bundige kleding, die ten tonele werd gebracht. Op de tweede plaats bewonderen wy de moed van deze Venrayse toneelclub, die als ze toneel spelen, ook iets wensen te brengen waarvan de bezoeker meer heeft als goedkope lol of tranen met tuitenhuilerij. Dat dit stroven natuurlijk ook weer zwaardere eisen aan de verschillende spelers stelt, alsmede aan 't publiek, is vanzelfsprekend. De spelers hebben ook Maandag weer bewezen, die eisen aan te kunnen en werkelijk overtuigend spel te kunnen geven, waaraan iedere toneelliefhebber zyn hart kan ophalen. Op de derde plaats hebben we respect voorHioob, omdat zy,ondanks de tegenslagen en de zeer geringe belangstelling, die Venray heeft voor het goede toneel, om dan tóch te spelen, om dan toch zyn best te blijven doen en hoogstaand spel te geven, is een prestatie, die alle lof verdient. Men vraagt zich dan wel eens af, hoe het mogelijk is, dat by andere toneelvoorstellingen, die niet op een dergelijk hoog plan staan, of door vreemde gezelschappen gegeven wor den, de zalen te klein zyn. Dit raadselachtige gedrag van het publiek, maakt het voor Hioobspelers al niet gemakkelijker. Maar dat ze voor geen kleintje vervaard zijn, bewijst hun aankon diging, dat zy Zondag a s. nog eenmaal dit stuk brengen en het is voor hen te hopen, dat zy dan meer belangstel ling trekken. Ze verdienen het en om hun spel en óm hun moed 1 By na verdronken Een kind van v d. L aan de Lang straat viel Woensdag in een regenput Dank zij de melkbezorger A. J werd de kleine, die reeds bewusteloos was, gered Na toepassing van kunstmatige ademhaling was de kleine weer spoedig ter been. Aan de wandel Woensdag stapte de 84 jarige A. E. weg om een wandeling te gaan maken. Daar hy te lang wegbleef werd naar hem gezocht, zelfs door de politie met een politiehond. Don derdagmorgen trof men hem in de nabijheid van de St Odakapel aan. Hy was blij weer thuis te zyn. Karei Gommans f Te Oirlo overleed deze week vry plotseling de heer Karei Gommans, een geziene figuur in hot Oirlose Ge meenschapsleven. Voor de sportbeoefening was hy een vurig voorstander en de oprichting van de voetbalclub DIS, is mede aan hem te danken. Hy verzorgde voor de oorlog daarvoor trouw de verslagen Ook op sociaal terrein bewoog hij zich en was lang een der promotors van St Raphael. In het Oirlose verenigingsleven zal men deze harde werker node missen. P.D V. DE ZWALUW Onder nu niet bepaald gunstig, maar toch goed vliegweer is Maandag j.l de eerste vlucht van uit, Java (B) zeer vlot verlopen, met bfina ge»n verliezen overleefden we deze vlucht, waarvan de prijzen in nog geen 8 minuten geklokt waren. W Lormans was doze week wel de meest succes volste „melker". We zullen proberen voortaan iedere week de eerste 20 prijswinnaars te vermelden. Oude duiven i W Lormans, 2 Gebr. Drabbels, 3 Servatius, 4 P. Janssen en Zn 5 Chr. van Hoof, 6 Joh. Janssen, 7 F. Weys 8 W. Lormans. 9 M. Duyf, 10 M. van Rooy, tl J. Derks, 12 W. Lormans, 13 J. Derks, 14 Servatius, 15 K. Sybers 16 H. Arts en Zn. 17 Gebr. Hendriks 18 J Janssen K, 19 G. Janssen W,20 P Swachofer. Jarige duiven, J. Boom, 2 J. Verstegen, 3 H. Camp3 4 L. Coopmans, 5 H Arts en Zn. 6 J. Vermeulen, 7 H Arts en Zn. 8 L. Coopmans, 9 W. Lormans, 10 W. Janssen, n K. Sybers, 12 M.v. Rooy, 13 P. StryboBch, 14 G. Janssen H, 15 M Duyf, 16 W. Janssen, 17 M. v. Rooy, 18 P Strybosch, io L Coopmans 20 K. Sybers. Vorige week hebben we by de uit slagen der kampioenschappen vergeten een kampioenschap te vermelden, en wel het eerste kampioenschap van de kring Venray, Horst, Sevenum en Zwolgen, het welk behaald werd door P. Janssen en Zn. Kruisstraat. Bouw vak vacantia in Limburg Voor geheel Limburg is de vacantie in de bouwvakken vastgesteld op de week van 2 t/m 8 Augustus 1953. Zilveren feest te Wanssnm Tweede Paasdag herdacht de Ruiter- club St Joris te Wanssum, waarbij aangesloten Blitterswyck en Geysteren op feestelijke wyze het 25 jarig bestaan van hun vereniging. By de aan het slot gehouden oriën tatierit wisten de Oirlose ruiters be slag te leggen op de fraaie beker. Het 9l/i km lange parcours werd door hen afgelegd in 61 minuten en 35 seconden; 2de werd Meerlo en 3de Well. Het geheel werd besloten met een zeer drukke dansavond in de Siebengewaldse tent. Fancy-fair in Overloon Volgende maand zal de fanfare in Overloon, haar 4 5 jarig bestaan vieren. In 1908 opgericht, mede op aandrin gen van Kapl. Sleeuwen, heeftzyhaar up en downs gekend in de loop van deze 45 jaren. Vooral in de laatste oorlog heeft zij zware offers moeten brengen. Maar na de oorlog herrees zij luisterrijker als voorheen. Er verrees zelfs een afzonderlijke jeugdfanfare en binnenkort wordt weer begonnen met de opleiding van een nieuwe klas jeugdige muzikanten. Men koopt verder binnenkort in Loosdrecht, inde afd.uitmuntendheid uit te komen. Deze herrijzenis en bloei heeft echter van de kas zeer grote offers gevraagd en om de zorgen daarover wat te ver lichten, zal op de Zondagen 19 en 26 April a 8., een fancy fair ten bate van de fanfare worden georganiseerd, wat iets aparts schijnt te worden. Geslaagd Te Overloon Blaagden voor het lin gerie examen, de leerlingen Drina Eibers Hiky Gerrits, Mien Hendriks, Trulls Leyzen, Anny van Mil, Maria Peeters en Maria Pennnigs uit Over loon, Truus Michiels uit Ysselsteyn, Annie Rutten en Drina Verstegen uit Smakt, Truus Hcedemakers en Maria Arts uit Merselo. Te Venlo slaagde o.m. voor het diploma machineschryven als typiste mej. Loes Matthyessen, Kempweg, Nieuwe Burgemeester Tot Burgemeester te Boxmeer is benoemd de heer J. Nolet, adviseur by het Departement van Economische Zaken, met ingang van 16 April. De heer Nolet werd op 7 Maart 1896 te Nymegen geboren. Maastricht krygt Bejaardencentrum Het be8tuurvan de Bouwvereniging „St. Servatius" te Maastricht heeft bij het gemeentebestuur van Maas tricht een verzoek ingediend tot het verlenen van een crediet van f i 672 500 voor het bouwen van een bejaarden centrum met een daarby behorend verzorgingsgebouw in de Calvarieweide. Ernstig ongeluk Donderdagavond is tussen Eysden en Maastricht op een overweg een bestelwagen van de fa. Albels uit Maastricht door een trein gegrepen. Een der voorinzittende, de 47 jarige Pennings uit Maastricht werd gedood, terwijl de chauffeur zeer ernstig verwond is. Een derde, die achter in de wagen zat, kwam er zonder kleerscheuren af. Premieregeling particuliere woningbouw Naar het A N.P van gezaghebbende zyde verneemt, is het zeer waarschijn lyk, dat nog deze maand een konink lyk besluit verschijnt, waarbij een nieuwe premieregeling voor de parti culiere woningbouw wordt ingesteld. Deze regeling heeft zeer lang op zich laten wachten, doch het ziet er naar uit, dat de talloze nieuwsgierigen naar deze regeling binnenkort hun nieuws gierigheid kunnen bevredigen. Ga» duurder In aansluiting op de publicatie om trent de kolenprijzen in hetkolenjaar 1933/1934 wordt medegedeeld, dat door de verhoging van de pr^js van de gas kolen de maximumprijs voor het leveren van gas met i cent per ku bieke meter wordt verhoogd. E^n beschikking dienaangaande is opgenomen in de Nederlandse Staats courant van 9 April 1933. Naar Australië en N.-Zeeland Het vertrek van de Sibajac, dat de volgende week Vrijdag met emigranten zou geschieden, is uitgesteld tot 8 Mei. 950 emigranten komen daardoor in ernstige toestand te verkeren. 101 millioen 700.000 gulden was Donderdag by het Rampenfonds ingekomen. Dodelyk ongeluk Woensdag is de 40 jarige gehuwde landbouwer L D. in Cadier en Keer dodelyk verongelukt. De heer D. keerde met zyn tractor van werkzaamheden in zyn boomgaard huiswaarts. Onderweg is hy door tot nog toe onbekende oorzaak in aan raking gekomen met de verbindings koppel tussen tractor en de daarachter vastgehaakte sproei inrichting. Met een gebroken halswervel werd 't slachtoffer, dat onmiddellijk dood moet zyn geweest opgenomen. Slachtoffer van zijn plicht Woensdagvoormiddag heeft onder overweldigende belangstelling de plechtige uitvaart plaats gehad van de Helmondse vaandrig van het regiment geneeskundige troepen. Henk Wijnen, die vorige week in het ziekenhuis van Hulst overleed tenge volge van een ernstige ongesteldheid, welke by, toen hy hulp bood aan de slachtoffers van de overstromings ramp in Zeeland, had opgelopen. Een hele compagnie van z'n strijdmakkers heeft de overledene de militaire eer bewezen. Noord-Limburgse tuinders bezochten Venlo's proeftuin Twee dagen lang zijn de Noord- Limburgse tuinders weer te gast geweest in de proeftuin van het Landbouwproefstation „Nrd, Limburg" naby Venlo. Het tuindersbezoek op Dinsdag en Woensdag, dat viel in het kader van de tuinbouwvoorlichtings dagen had vooral ten doel de tuinders in de gelegenheid te stellen de vorde ringen met d6 slarassen proeven in de kweekkasten waar te nemen Snert -gemeeute De grootste snertgemeente van het land is Heemstede. Van negen uur Donderdagmorgen tot 's middags half een hebben ze daar vier duizend liter hete snert er tegen aan gegooid. En voor de dag om was, waren weer 2000 pond erwten, 1000 pond kluif, 1100 pond prei en 550 bos selderie soldaat gemaakt. De vetste kluif zat echter niet in de soep, want die gaat naar Puttershoek, voor welke getroffen ge meente al die soep zo heet werd ge geten. Rectoraat St. Autonlns van Padua VEULEN Nagekomen kerkelijke diensten Beloken Pasen. 7 uur gelegenheid tot Communiceren; 7 30 leesmis voor overl. fam. Keizers—Ewals; 10 uur Hoogmis als jrg. v. Maria Drabbels— van Meyel; tweede collecte voor het Groot Seminarie; 2 30 Lof. Maandag 7 30 leesmis voor Henri Volleberg. Dinsdag: 7.30 voor Jan Reintjes en echtgenote. Woensdag7 30 leesmis overl. fam Raaymakers—Mertens. Donderdag7 30 leesmis Ant. Arts, echtgenote en overl. ouders. Vrydag7 30 leesmis overl. fam Janssen—Sanders. Zaterdag7 30 voor de slachtoffers van de watersnood; biechtgelegenheid van 6—7 uur; 8 uur Marialof. Dinsdagavond 8 uur kernbyeen komst op het Rectoraat. De collecte afgelopen Zondag heeft opgebracht f 108 56. BURGERLIJKE STAND Gemeente VENRAY week van 3 t/m 9 April 1953 GEBOREN Philipsen Gertruda, Ysselsteyn I 51 Spreycken Johanna MOirlo E 22 Geurts Theodora J. H Lull C 12a Aben Peter G M M., St. Servatiusw. 4 Jacobs Wilhelmus, Castenray G 30d Engels Henricus W. A Merselo B 31 Lemmen Maria W.G Peelplan-Zuid van Bommel Hendrika, Oostrum D ia Steeghs Maria J. E, Oirlo E 30. OVERLEDEN Hellegels Christiaan H., echtg. van Voermans J. H.f 71 jaar, landbOirlo Knypers Maria, wed. v. Rooy ackers J. H64 jaar, Beek weg. Kamps Elisabeth, wed. van Coenen J 74 jaar, Ysselsteyn. Gommans Karei A. H., echtg. van Houwen J. P56 jaar, spoorweg wachter, Oirlo. ONDERTROUWD v. Dyck Josephus H26 jaar, landb., te Bakel en van de Ven Nella H. H 23 jaar, Oirlo. Muyzers Franciscus W. H 29 jaar, administrateur, Merselo en Eyssen Maria E W., *24 jaar, Merselo. GETROUWD Derkx Antoon J. M24 jaar, tim merman te Vierlingsbeek en Vullings Maria J28 jaar, te Venray. Nellissen Johannes J., 33 jlandb te Wanroy en Thuyls Maria Th. H 35 jaar te Vemay. Geurts Bernardu8 Th. M., 32 jaar, landb ,te Venray en Peeters Hendrika J., 29 jaar, te Venray. Hendrix Gerardus H., 27 jlandb en van Tilburg Clara A 29 j., beiden te Venray. van Heuven Franciscus J, 24 jaar, landbte Deurne en Claessens Maria G. J., 26 jaar te Venray. Internist St. Elisabethziekenhuis Maandag 13 en Donderdag 16 /\pril geen spreekuur. Zondagsdienst Huisartsen In tegenstelling met hetgeen op de gewone plaats in dit blad is aange kondigd, zy hier vermeld dat morgen de Zondagsdienst waarneemt Dr. VERCAUTEREN tel. 335 Op 15 April hopen onze geliefde Ouders en Grootouders Martin Janssen Maria Droesen hun 40jarige echtvereniging te her denken. Dat God hen nog lang voor ons moge sparen, is de wens van hun kinderen en kleinkicderen. Ysselsteyn I 48. Op 18 April hopen onze geliefde Ouders Hubertus M. Clephas Maria A. Rutten hun 25jarige echtvereniging te her denken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen. Venray, Beekweg 10. Op 22 April a.8. hopen onze lieve Ouders P. Cleven P. Cleven-Strijbos hun 25jarig huwelijksfeest te vieren. Dat God hen nog lang moge spa ren, is de wens van hun dankbare kinderen. Veulen, April 1953. Op 29 April hopen onze geliefde Ouders en Grootouders Gerardus Swinkele en Wilhelmina Cremers de dag te herdenken waarop zy vóór 40jaren in het huwelyk traden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kin deren en kleinkinderen. Tevens zullen op die dag Truus Swinkels 6n Toon van Vegchel elkander het H. Sacrament des Hu welyks toe'dienen, waarna tot hun aller intentie om 9 uur een H. Mis zal worden opgedragen in de Parochie kerk van St. Petrus Banden te Ven ray. Weert, Maaspoort 63 Venray, Zwarte KlefB 23 Toekomstig adres Landgoed Beauckamps 8, Weert Dagadres Zwarte Klef B 23, Venray Op 25 April a s. hopen onze gelief de Ouders S. H. Moorrees en H. Moorrees-Custers hun 25jarige echtvereniging te her denken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen Harry, André en pleegkind Tony Oostrum C 5ia. danken alle inwoners van Venray recht hartelijk voor hun spontane en gulle offers in de grote actie, die het hun mogelijk maakt een reis naar Lourdes te maken. Zij danken tevens de or ganisatoren, helpsters en hel pers, die deze actie op zulk een originele wijze hebben opgezet, geleid en tot een goed einde gebracht. Venray-Dorp. Premiebetaling Zondag 12 April vm. van 10—12 uur ten huize van de secretaris. Premie 1 pet. Het Bestuur Venray Premiebetaling Zondag 12 April vm. van 11 12 uur in zaal Arts te Merselo. Premie 1 pet. Het Bestuur GEVRAAGD voor kantoorboekhandel. Behoorlijke ontwikkeling en goed handschrift vereist. Uitsluitend brieven aan fa. van den Muncktof. Biedt zich aan net meisje 17 jaar voor 2 dagen in de week. Adres bureau van dit blad. Te koop Yselster poters kleine maat en prys. J. Spring in 't veld, O. Oost.weg 29 M'n gratis vacantie heb ik te danken aan myn VéGé kruidenier. By al myn boodschappen kreeg ik geldzegels. W. te M. GEVRAAGD net R.K. Meisje beneden 18 jaar. G. van Ryswyck, winkel bakkery, Overloon. TE KOOP een guste koe, een koe 7 w. dr. 14 I. melk, een vaars in Mei voldr. A stal een toom biggen P. van Stiphout, Peelplan Zuid 196 Te koop een koe 3e kalf 17 April voldr. Wim Thoone, N 6a. Kempken8berg, Ysselsteyn. Te koop 11 biggen Th. Jacobs, Steegsbroek I 18. Te koop 2pers. ledikant, spiraal en matras Langeweg 24. Te koop z.g.a.n. kinderwagen, kinderledikant, hobbelpaard en kachel J. Classens—Direks, Oirlo F 16a Te koop zware biggen J. Kunen, Veulen. Te koop 2 tomen beste biggen Chr. Ke88els, Merselo. Te koop partij voederaardappelen J. Geurts, Veulen H 18. Te koop toom biggen L. Weys, Oostrum. Te koop 6weekse pullen ras E-L x Reds Laagheidseweg 3. Te koop kinderwagen St. Jorispark 27. Te koop z.g.a.n. herenrijwiel Adres bureau van dit blad. Te koop herenrijwiel Oirlose weg C 4 ia. Te koop een koe aan telling A stal en 10 zware biggen Joh. Noyen, Merselo. Te koop St. Remy stoofperen en Bellefleur appelen 15 ct. p. k. by afname van 20 kilo. GEBR. BACKUS Stationstraat 23 Tel. 631 Nog gelegenheid tot van enige runderen met witte pa pieren. M. Voermans, Laagheidseweg A 12. TE KOOP bruine poedel 9 mnd. (teef) met stamboom. Adres bureau van dit blad. op het DesBelke. Te bevr. Thijssen, Hoeoderstraat 37 Te koop z.g.a.n. witte communiejurk onderjurk, tasje en handschoenen. Prys f20 Adres bureau dezer. TE KOOP 5jarige luxe merrie, Yselster cons.aardappelen Kind. Custers, VeltumL 10. TE KOOP volbloed vaarskalf L. Willem8—Geurts, Zandhoek E 73 Oirlo. TE KOOP JvR zeugen 15 w. dracht L. Vogelzangs, Leunen K 45. TE KOOP 2j. weibeest, en drag, koe begin Mei voldr. A stal. J. Direks, Blakt—Oirlo. Te'koop zwart fornuis, electrisch comfoor partij jonge konijnen Adres bureau van dit blad. TE KOOP 2 scheutelingen Hoenderstraat 6. TE KOOP van 424 m3 woonruimte en 877 m3 bedrijfsruimte inde gemeente Venray, geschikt voor woning met werkplaats, winkel, café, boerderij, o.d. Te bevragen onder no. 114 bureau van dit blad. Deze week van 1.68 voor 1.25 Mooie kleuren. HET WARENHUIS Hofstraat 10 Telef. 566 dat is wat die knapen nodig hebben. Geef Uw jongen 'n OXFOIID! Oersolidc, vlot, sportief en schappelijk geprijsd Niet alleen voor zoons, maar ook voor vaders doet U bij ons «le beste keu» uit onze rijke collectie Heren- en jongensklcding Plusfour Costuums sportieve modellen, met en zonder bandje rondom, extra lange plusfour voor 12 jaar vanaf 31.75 Communiepakjes met korte broek, in allerhande kleuren, modellen en kwaliteiten vanaf 25.50 Ook Matrozenpakjes vanaf 25,00 en kamgaren communiepakjes voorradig, in alle kleuren per rol 22 ct Punaises doos 36 stuks 6 ct. HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. Tel. 566 0 VERZEKERINGEN op elk gebied 0 HYPOTHEKEN op billijke voor waarden 0 FINANCIERING van auto's, motoren, tractoren Oostsingel 12 VENRAY Telef. 462 tweedehands (zo goed als nieuw) ledikanten, matrassen, dekens, spreien, wastafels, nachtkastjes Te bezichtigen vanaf Maandag 13 tot Zaterdag 18 April 'e avonds van half 8 tot half 10 adres voormalig Hotel Gitzels. Voor Rollen damastpapier 1 meter en 50 cm. breed Servetjes, Guirlandes, enz. Het fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 U slaagt bij Afhalen der prpn vanaf Maandagj 1 Zaterdag isApti half 7 en half aan by E. Bartels, 'Jc park 13. Na is.p: vervallen de ptei aan de Venray Blindenbond. Vele voordelen Ragfijn en sterk geweven, lage prijzen, keuze uit verschillende aparte dessins. HOFSTRAAT 2 DEPOT PALTHE Extra prijs ife Wyk 1 125 84 7É 22: 51 Wyk 2 16! 12: Wyk 3 IOC io; Wyk 4 22: 60 71 231 55 130 104 207 228 W(jk 5 148 131. 38 264 Wyk 6 146 23 22 14!

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2