Pasen, feest der jonge Priesters de Gemeenteraadsverkiezingen SPORT WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Id het zicht van BUITENLAND Lezers schrijven... Een nieuw materiaal op de boerderij Varkensfokdag te Horst Herkeuring van alle trekhonden 0R6ELH0ERJE ZATERDAG 11 APRIL 195J No. 15 VIER EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Ballen Venray f 1.45 Pasen is gelukkig ieder jaar opnieuw weer in ons Dekenaat het feest der jonge Priesters, die op deze hoogtijdag hun plechtige Eerste H. Mis opdragen, temidden van de mensen, waaronder zy geboren zyn en hebben geleefd. Zo was het ook met Pasen 1953. In Leunen droeg Pater Sergius Heintjes O P.M., zyn eerste H. Mis op, in Venray zelf was het Pater Ubald Muskens O P.M. FEEST IN LEUNEN Reeds weken te voren was men in Leunen bezig geweest met de voor bereiding van dit grootse gebeuren en allerwege waren nijvere handen in de weer om de traditionele ver sieringen gereed te maken. En dat men daar in Leunen wat van kan, bewees de schitterende entourage rond het ouderlijke huis van de neomist en de feestelijk ver sierde weg naar de kerk. Een machtig kruis was opgericht, dat in de avond schitterde door de honderden lampjes daarop aangebracht Leunen heeft zich met dit feest wel van zyn beste kant laten zien Dat bewees ook de stoet, waarin de jonge priester ter kerke werd geleid. De Jonge Garde en de schooljeugd, de bruidjes en Jong Nederland, de Fanfare en de Ruiterclub, Zangkoor en misdienaars, zij vormden een lange stoet, die in plechtige processie Pater Sergius ter kerk geleiden. Daar werd de neomist by zijn eerste plechtige H. Mis geassisteerd door zijn naamgenoot Pater Sergius Emonts als diaken eri door Drs W. v. Kempen als subdiaken. Pastoor Vorstermans was presbyter assistens en Frater Kleuskens, ceremoniaris. De feestpredicatie werd gehouden door Pater Fiorus Claessens, die op buitengewone wijze de taak en de roeping van de priester in deze tijd belichtte. Na de H. Mis, waarin 't Kerkelijk Zangkoor op verdienstelijke wy'ze een Mis van Perosi ten gehore bracht, werd in een zelfde stoet de neomist en zyn familie weer naar 't ouderlijk huis gebracht, waar bruidjes de jonge priester de eerste gelukwensen namens de parochie aanboden. Namens de buurt bood de heer Claessens, met een toepasselijk woord een cadeau aan, waarna de heer Wejjs president van de Leuns6 Fanfare, namens geheel Leunen, de geluk wensen aanbood. Hy deed dit opzijn bekende welsprekende hartelijke wijze en welgekozen woorden, die niet nalieten, ook by de talrijke toe schouwers indruk te maken. De neomist dankte met enkele vriendelijke woorden voor de aange boden cadeaux en felicitaties. Nadat tenslotte de Leunse Fanfare nog een serenade had gebracht, begon een druk bezochte receptie, die tot lang in de middag voortduurde. Pater UBALD MUSKENS In Venray zelf droeg Pater Muskens zyn eerste H. Mis op in de feestelijk versierde „8t;Petrus Banden", die ook nu weer te klein was om allen, die dit plechtig gebeuren by wilde wonen, een plaats te geven. Ook hier was de buurt reeds dagen lang in actie geweest en gezien de aangebrachte versiering aan 't ouder lijk huis van de neomist en op de kerk weg, bleek men zich ook hier alle moeite te hebben gegeven. De neomist werd met zyn naaste familie door bruidjes Kerkelijk Koor en Harmonie naar de kerk gebracht, waar hy zijn eerste H. Mis opdroeg, met assistentie van de Eerw. heren Litjens en Lemmen, als diaken en subdiaken. Pater Adjutor hield de hooggestem de feestpredicatie, waarin ook hij wees op de grote waardigheid van het priesterschap. Na de H. Mis werd Pater Muskens aan de ouderlijke woning door de bruidjes gefeliciteerd en door het Mannenkoor en Harmonie een serenade gebracht. De heer Gooren sprak namens het Mannenkoor en bood zyn gelukwensen aan. De heer Sala als President van de Harmonie. De jonge Pater dankte op sympa thieke wy'ze voor de hulde hem gebracht en verzekerde, dat hy deze dag nooit zou vergeten Een drukbezochte receptie besloot deze feestelijke morgen. Maandag droeg Pater Ubald in de Paterskerk de plechtige Hoogmis op, een oude traditie, die ook Zondag zal herleven, als Pater Reintjes in de Paterskerk de Hoogmis opdraagt. Men is allerwege volop aan het voorbereidingen treffen om de nieuwe candidaatslysten samengesteld te krijgen voor de as gemeenteraads verkiezingen. Zowel in openbare als besloten vergaderingen wordt links en rechts „politiek" bedreven, waar van het uiteindelijk resultaat zich binnen enkele dagen wel openbaren zal. De boeren Voor een buitenstaander zyn er evenwel op dit moment toch enkele opmerkelijke punten te zien. Dat is allereerst by de agrarische sector, een der grootste en voornaamste fracties in onze Venrayse raad. Bij de vorige verkiezing kenden we de lijst Pubben waarop o.m. ook Leunen, Ysselsteyn en Veulen een plaats hadden gevon den. Zal een zelfde combinatie ook dit jaar gevormd worden? Zo ja, dan zullen er voor Leunen en Ysseltteyn nieuwe candidaten gezocht moeten worden. Dit zal voor Ysselsteyn niet moeilijk zyn, doch zal voor Leunen niet zo gemakkelijk lijkt. Wordt de genoemde combinatie niet aangehou den dan kan men alles verwachten. De combinatie Oirlo-Castenray, die by de vorige raadsverkiezingen twee candidaten in de raad kreeg, schijnt verbroken te zyn. Het lid Cuaters stelt zich niet meer beschikbaar en men is in Oirlo reeds gekomen tot samenstelling van een specfiek Oirlo- se lijst. Gezien de 471 stemmen die bij de vorige verkiezing in Oirlo zyn uitgebracht, is de keuze van een can- didaat zeker. Zal Castenray nu aansluiting zoe ken by andere boerenafgevaardigden of met een aparte lijst komen? Maar in Castenray zijn slechts ruim 250 stemmen te halen, dit is te weinig, omdat de kiesdeler op ongeveer 400 zal staan. Men zal er dus middelen moeten beramen om van elders nog stemmen te bekomen. O.i. is samen gaan met een andere lyst de enige weg naar succes. De Heide is er destijds in geslaagd om met feitelijk te weinig stemmen maar met wat geluk, er een candi- daat in te krijgen. Als men dit jaar weer op zulk een gelukje hoopt, kan dat veel risico meebrengen. Blijft dus eigenlijk ook niets anders over dan een combinatie met anderen. Al met al zullen onze bóeren-afge vaardigden dus nog wel eens moeten praten met elkaar. Vooral omdat 'n versnippering van het aantal boeren- lijsten gevaren meebrengt t.a.v. do overschotzetels. De arbeiders De arbeiders schijnen ditmaal de eendracht beter bewaard te hebben, want men kan van deze groep één lyst verwachten. Vorige keer werden door de arbeiders byna 1500 stemmen uitgebracht. Met wat tam tam heeft men dus 4 zetels zeker. De middenstand en Adelbertvereniging De vergadering van de middenstand (Dinsdag j 1toonde aan dat men er wel voor een samengaan was met de Adelbertvereniging, zy het dan niet op zulk een gulle basis als eerder was voorgesteld. Het verdere verloop van deze vergadering geeft echter op deze samenwerking weinig of geen hoop meer. De middenstand toonde zelf bitter weinig belangstelling voor de candidaatstelling, bovendien was men het lang niet eens over de zetel verdeling, wat op zich ook weer al lerlei gevolgen kan hebben. Voor zover wy beoordelen kunnen zal van een samenwerking tussen Adelbert en Middenstand in deze dan ook weinig terecht komen en zullen beide partyen tevreden mogen zyn als men een lyst kan samenstellen voor ieder van deze groepen apart. Het laatste kan dan tot gevolg heb ben dat de lyst van HaareD, die vorige maal als „onafhankelijk" stond geboekt, nu Adelbert gaat worden. Maar in deze sectoren zyn nog allerlei combinaties mogelijk. Hoe het ook zy, uit bovenstaand blykt wel, dat ook deze raadsver kiezing weer vele haken en ogen heeft en dat er nog wel eens druk gepraat moet worden voordat men als resultaat daarvan candidatenlysten kan samenstellen. Dat men nooit hoera moet roepen voordat de buit binnen is, zal ook deze verkiezing wel weer aantoneD, maar het zou ditmaal wel eens mogelyk zyn dat de zetelverhouding boerenmiddenstandarbeiders on- afhankelyken, die in het verleden stond op 9:3:4 gewyzigd werd, wat een voorname rol kan spelen by de wethoudersverkiezing. Dat alle partyen dat begrepen hebben, blykt wel uit het onderling overleg. Wat er van zy, we zullen moeten afwachten. Zoals de zaken nu echter staan geloven we dat de raadsver kiezing inderdaad interessant kan worden. Vooral omdat de zg. restzetels nu een grote rol kunnen spelen. Men zal echter op moeten passen, dat men RUSLAND Indien men de Russische vredelie vende pogingen van de laatste tyd weer bij elkaar opsomt, dan heeft 't er veel van weg, dat Malenkof de met bloed besmeurde knoet van zyn voor ganger heeft omgeruild voor een vredespalm en dat het niet lang zal duren, of de gebraden vredesduiven vliegen ons zomaar in de mond... Althans zo lijkt het op het eerste gezicht. Maar zyn nu ook de harten van de Sovjetgroten evenzeer van vrede vervuld als hun uiterlijke ge baren? Geen mens zal daar zyn hoold om durven verwedden. Trouwens er moet nog opgemerkt, dat een wel willender houding van de Sovjetunie reeds merkbaar was, toen Stalin nog leefde. Toen werd reeds gezegd, dat oppassen de boodschap was, omdat de Russen welbewust probeerden met hun vredelievende houding de nood zaak in het Westen te doen afnemen voor de opbouw van een gezamelyke verdediging. Als hoogtepunten van de bolsje wistische vredepogingen, na de dood van Stalin, kunnen worden genoemd, de instemming met de verschillende maatregelen om het staken van de vyandelykheden in Korea te bespoe digen en de plotselinge ommekeer in de Russische politiek ten aanzien van de Joden, met de vrijlating van de in Januari gearresteerdo artsen. De laatstgenoemde wending is vatbaar voor tweeërlei uitleg. Ten eerste zal er in Moskou het iDzicht ontstaan zyn, dat het anti-semitisme erg grote moeilijkheden teweeg heeft gebracht in de communistische partijen buiten Rusland. Bovendien heeft de campagne van de communisten tegen de Joden ongewenstevergelykmgen Daar voren gebracht met het nationaal socia lisme. Een tweede verklaring voor het opgeven van de campagde tegen de Joden is waarschijnlijk, dat in de Sovjetregering bepaalde functionaris sen, betrokken by het oprollen van het artsencomplot, ongewenst waren geworden. Hun vervanging door anderen bracht echter als logische consequentie een disqualificatie van hun optreden mee. Mogelyk heeft tot een nieuwe vriendschap met de Joden ook het feit bijgedragen, dat de Arabische landen in de laatste maanden veel van hun sympathie voor de Sovjet Unie hebben laten varen. Maar mogen al deze vredelievende pogingen de wereld milder gestemd hebben tegenover Rusland, van het grootste belang voor de Russische heersers is wel, dat zy met hun vredesoffensief aan het Russische volk een bewijs leveren, dat de vrede voor hen een ernstige zaak is. Waarmede natuurlijk weer bereikt hoopt te worden, dat het vertrouwen van het Russische volk in 't nieuwe bewind hecht verankerd wordt. Maar laat het Westen zich de woorden van Foster Dulles goed inprenteD, dat in feite nog niets veranderd is aan het gevaar, dat het communisme voor de wereld is. YER, NATIES De Zweedse onderminister van Buitenlandse Zaken Dag Hammar- skjüld is met tien stemmen voor, nul tegen en een onthouding gekozen als opvolger van Trygve Lie. De 8temmenmeerderheid, waarmee hy gekozen is, spreekt voor de een stemmigheid, die er inde Yer.Naties heerste betreffende de keuze van een nieuwe secretaris generaal. Kan hieruit nu ook worden afgeleid dat er voortaan een grotere positieve samenwerking in de UNO zal komen? De nieuwe secretaris generaal biedt daarvoor geenszins een garantie. In ieder geval is het een winstpunt, dat de keuze van Lie's opvolger geen langdurige geschiedenis is geworden. België De voortekenen wijzen er op, dat ratificatie van het EDG-verdrag in België de nodige moeilijkheden te voorschijn zal roepen. Een commissie van Kamerleden heeft het verdrag bestudeerd en besproken, maar is daarby gestuit op enkele onderdelen, die in stryd zijn met de huidige Bel gische grondwet. Reeds eerder heeft de Raad van State ook te kennen gegeven, dat er constitutionele bedënkingen zijn tegen het verdrag, maar daarby werd de aantekening geplaatst, dat dringende omstandigheden een ratificatie nood zakelijk zouden kunnen maken. Het zal er dus om gaan, of overeenstem ming bereikt kan worden, dat na rati ficatie de grondwet herzien wordt. Ofschoon dit een ongewone gang van zaken is, wettigt de wenselijkheid van een snelle verwezenlijking van de EDG een afwijking van de bestaande gewoonte alleszins. Maar de socialisten zullen zich met de liberalen naar alle waarschijnlijkheid tegen ratificatie verklaren, zolang de grondwet nog niet gewijzigd is. Niet omdat zy handhaving van de met al deze „politiek" niet de juiste man op de juiste plaats vergeet, want dan heeft al dit overleg wel bitter weinig nut. S.V.Y.-niouws Ia het begin van de wedstrijd tegen Tiglia, zou men niet gezegd hebben, dat Venray zo'n grote overwinning zou behalen. Tiglia had de toss ge wonnen en natuurlijk de wind in de rug gekozen. De eerste aanvallen waren dan ook voor Tiglia. De achterhoede kreeg handen vol werk en steeds weer kwam Tiglia terug. De linksbuiten kreeg enige keren een opgelegde kans doch profi teerde daar niet van. Venray ging het ook eens proberen aan de overzijde. Het spel raakte meer verdeeld, doch Venray wist beter van de geboden kansen te profiteren. Eerst was het de centervoor en daarr.a de rechtsbinnen, die een doelpunt wisten te maken en zo kwam de ruststand met 2—0 in het voordeel van Venray. Na rust een overwegend sterker Venray, dat de stand geleidelijk wist op te voeren tot 5—0, waarmede het einde kwam. Zondag een extra zware uitwed strijd tegen Boxmeer. Hier zal goed moeten worden aangepakt om een redelyk resultaat te bereiken. Venray belust op het behoud van de bovenste plaats en Boxmeer zal „vechten" voor het behoud van haar derde klasser schap. Behalve dat, zyn de ontmoe tingen tussen Boxmeer en Venray steeds spannend geweest. Gezien de vele aanvragen, om mee te kunnen naar Boxmeer is het nood zakelijk zich zo vroeg mogelijk by de bekende adressen op te geven, voor Zondag 10 u, daar er dan geen extra bus meer te bekomen is. Het tweede liet het lelijk liggen in Tegelen. Vorige week speelden zy daar een uitstekende wedstrijd tegen Irene 2 en nu moesten zy met 3—0 de meerdere erkennen van Irene 3. Zondag komen Venl. Boys op bezoek Hiervan kan gewonnen worden. Het derde speelde een onfortuinlijke wedstrijd tegen Hegelsom 2 en ver loren onverdiend met 4—3. Zondag uit tegen Horst 4. Hier kan een over winning behaald worden. Het vierde was Zondag vry en ook komende Zondag is er geen wedstrijd vastgesteld. WIELRENNEN Maandag i.l. werd dan het wieier- seizoen geopend met een wedstrijd te Meerum Herten en het was meteen raak deze keer. Regen, sneeuw en wind zorgden er voor dat alleen de sterksten overbleven. By de junioren ging het al direct hard van stapel. In de zesde ronde kwamen 3 renners met een flinke voorsprong door en onder hen bevond zich ook Theunissen uit Ysselsteyn die een prima wedstrijd reed getuige een 12 tal premies die hy wist te bemachtigen. Jammer, dat hy door een valpartij uitgeschakeld werd. By Senioren zagen we dan onze favoriet Augus Wilems van start gaan. Ea we kunnen gerust zeggen dat hy de ster van het veld was, en keer op keer de premies in de wacht wist te slepen. Jammer dat hy door p?ch uit de kop groep viel naar het peloton. Van deze groep van 50 man wist hy met veel macht de sprint te winnen en zo nog de 49 plaats te bemachtigen. Na afloop werd hem nog een premie voor de moedigste en strijdvaardigste renner overhandigd. Morgen gaat de reis naar Sevenum alwaar we ook eens wat Venrayse suporters verwachten, om onze jongens eens wat aan te moedigen. Vnilnisdienst In het raadsverslag van algelopen week is o.m. ook gesproken over de vuilnisdienst en de rechten die daar op geheven worden. Onder het motto gelijke monikken gelijke kappen, is daar nogmaals onderstreept dat ieder een, die langs de route woont, waar vuilnis door de betreffende dienst wordt opgehaald, ook betalen moet, ook al maakt hy geen gebruik van deze dienst en heeft hij niet de standaard emmer. Hoe het mogeliik is dat een raads lid vertelt dat dit besluit tegen de wet is en een ander weer vertelt dat het op een plaatselijke verordening steunt, die op haar beurt echter weer met steunt op de Gemeentewet, zullen we maar aan juristen overlaten. Waar ik op wijzen wil, is dat men het motto gelijke monikken, gelijke kappen ook by de dienst zelf door moet voeren. Maar niet by de een bebalve de emmer ook kisten en dozen vuilnis mee te nemen, terwijl een ander al op zyn duvel krijgt als de emmer wat zwaar geladen is. Dat normale procedure gewenst achten, maar omdat zy politieke munt willen slaan uit de ontbinding van de kamers en uit nieuwe verkiezingen, welke het gevolg zullen zyn van een grond wetswijziging. De socialisten zien in die gelegen heid een kans om de Katholieke meerderheid te breken. En daarvoor willen zy graag de goedkeuring van het verdrag nog enige tijd aanhouden. Het zal een spannende strijd worden als de ratificftie binnenkort aan de orde komt. verder de emmers eens wat zacht zinniger behandeld worden en niet zoveel smurrie op de straat blijft liggen, dat ofwel reeds van te voren er uitgeschopt wordt, hetzij later van de wagen valt. En tenslotte groeit er een nieuw ras voddenrapers op in deze tijd. Want de schooljeugd ontziet zich niet de bakken onderste boven te halen en de halve inhoud op straat te deponeren en wat van hun gading is wordt meegenomen. Geen mens die hier iets tegen kan doen schijnbaar. Met dank voor de plaatsruimte. HS. Land- en Tuinbouw Niet spoedig verovert nieuw mate riaal een plaats in hoeve en tuinderij. Men stelt daar hoge eisen aan alle. gebruiksvoorwerpen en houdt zich het liefst zo lang mogelyk aan wat in het verleden bewees deugdelijk te zyn. Zodra in het huis van de burger een materiaal voldoet, komt het lang zamerhand ook op de boerderij. Nu echter maakt een nieuw artikel, nog niet zo lang bekend, uitzondering op deze regel. Zodra het op de markt verscheen, nam de boer het in gebruik. Het materiaal, waarop gedoeld wordt, is schuimrubber. Voor hen, wier dagelijks werk ligt in het door stage arbeid en toegewijde zorg op akkers en in boomgaarden voortbrengen van landbouwproducten is het wellicht interessant te weten, dat schuimrubber uit een natuur product wordt voortgebracht, door eenzelfde arbeid en zorg van hen, die in Oost-Azië in de rubber „bongerds" werkzaam zyn. Uit de latex, de rubbermelk van de bomen, wordt in de fabriek het schuimrubber gefabriceerd. Nu ziet men het op de stalen zit banken van de tractoren en de andere moderne landbouwmachines. Ook op de banken van de houten wagen, in de gareelkussens en ander tuigage van het paard en in sorteermachines. Het komt op de boerderij goed tot zijn recht, omdat het onverslijtbaar, licht en verend is. Vooral bij het werk op een stalen zitbank bewy'st het voortreffelijke diensten. Nu bleek, dat het voldoet, zal ongetwijfeld nog in nieuwe vormen dit materiaal in land- en tuinbouw wordea toegepast. Evenals andere jaren zal deze fok- dag gehouden worden op Donderdag 7 Mei a s. Tevens zullen dan ook de traditionele kampioenschappen van beren en zeugen uitgereikt wor den. De categorie: één beer met 5 zeugen komt te vervallen. Hiervoor was een wisselbeker geschonken, welke drie maal door Venray werd gewonnen en definitief in ons bezit kwam. Hiervoor komt nu een nieuwe categorie: 3 zeugen van één eigenaar. Andere jaren werden de dieren opgegeven by de heer Pörtz, maar aan administratieve moeilijkheden te voorkomen by de aangiften, is dat nu anders geregeld. De inschrijvingen voor deze fokdag worden nu ingewacht vóór Maandag avond 12 April a.s. by de volgende Voor Ysselsteyn: M. Arts; Merselo en Heide: Joh. van Osch, Weverslo; Venray, Leunen en Veulen: M. Jen- niskens K 70 Leuuen; Oostrum, Oirlo en Castenray: J. J. Geerets, Castenray; Gelieve stalboek mede te brengen. Inschrijfgeld f2— per dier. Een grote deelname wordt dit jaar verwacht Het Gemeentebestuur van Venray brengt ter algemene kennis, dat een herkeuring van trekhonden en honden karren wordt bevolen, welke zal worden gehouden op Zaterdag 2 Mei a.s. des voormiddags om 10 uur te Venray, Henseniusplein voor de gehele gemeente. Mei nadruk wordt er op gewezen, dat hond, tuig en kar ter keuring aanwezig moet zyn. Niet goedgekeurd worden de hon den, welke onvolwassen zyn en verder kreupele, aan huidziekte lijdende, gewonde, zichtbaar dragende of zogende honden. Honden en karren, welke nog niet gekeurd zyn, kunnen eveneens op bovengenoemde datum ter keuring worden aangeboden. Venray, 1 April 1953. Burgemeester en Weth. van Venray A. H. M. JANSSEN, Burgem." H. VORST, Secretaris Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG 16 APRIL Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Verantw. vorig bedrag f 12154 ao Orgelbusjes Servatiusweg en Brukske f 246.43 Maasheseweg, Henseniusstr., Henseniusplein, Leeuwstr., en Beek weg f 0093 Totaal f 12492.25 Uit de eerste post van de verant woording hierboven blykt, dat de orgelbusjes actie toch wel succes kan hebben. Spiegel U aan dat voorbeeld. Mogen we nog eens herinneren aan 25 Mei, 2e Pinksterdag, waarop weer een rijwiel- en bromfietsenrallye ten bate van het Orgelfonds zal worden gehouden. Houdt die dag vrij. Bouwt allen mee aan Uw orgel! Gironummer 576604 Orgelfonds Venray Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen, ter voldoening aan het bepaalde by artikel 18, 2de lid juncto artikel 16 der Drankwet (S 1931, Nr 476) ter openbare kennis, dat op s April 1953 is ingekomen een schrijven van Sanders, Jozef, van beroep chauffeur, wonende te Venray Eind6traat 14, waaruit blykt, dat hy volhardt by zyn op 23 September 1941 ingediend verzoek om een vergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein, op welk verzoek toen echter afwijzend moest worden beschikt, uitsluitend op grond van de omstan digheid, dat het wettelijk maximum aantal vergunningen voor Venray was bereikt. Verzoeker wenBt thans in aanmer king te komen voor een tapvergun- ning voor de benedenvoorkamer, groot 41 39 m2, voor het perceel Eindstraat 14 te Venray. Binnen twee weken na de dagteke ning dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verlenen der vergun ning schriftelijk bezwaren by Jiet gemeentebestuur indienen Venray, s April 1953 Burgemeester en Wethouders vnd A. H. M. Janssen, Burgemeester H. Vorst, Secretaris. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brongen ter algemene kennis, dat het raadsbesluit van 30 December 1952, no. 777, houdende vaststelling van het vermenigvuldigingscyfer voor de heffing van schoolgeld voor het uitgebreid lager onderwijs op os, zulks met ingang van 1 September 1951, werd goedgekeurd by Kon. Besluit van 23 Februari 1953, no. 11. Voormeld besluit is vanaf heden gedurende drie maanden voor een ieder ter secretarie ter lezing neder- gelegd en in afschrift algemeen verkrijgbaar gesteld. Venray, 1 April 1953. Burgemeester en Weth. voornoemd, A. H. M. JANSSEN, Burgem. H. VORST, Secretaris Patronaat Zondag om half 3 begint groep 1; groep 2 gaat eerst naar hot Lof van 5 uur in de Paterskerk, en groep 3 begint na het Lof van 7 uur. Recollectie Heden Zaterdag is door S V.V. een verdiepingsdag georganiseerd, die gehouden wordt door Rector Booy- mans en wel voor de jeugdleden als voor de senioren. Hedenmiddag om 3 uur is de verdiepingsmiddag voor de jeugd, terwijl om 7 uur de Bonds- adviseur zal spreken voor de ouderen. Morgen Zondag zal om half 9 in Huize Servatius een plechtige H. Mis zijn, waarna gezamelyke koföotafel. AANBESTEDING Voor de bouw van een winkel- en woonhuis aan de Stationsstraat voor rekening van de fa. L Custers werd voor de volgende bedragen ingo- schreven P. KoeneD, Holthees f 51.900 Linskens, Oirlo f 31.825 Arts—Gielen, Merselo f 51.725 L. Oudenhoven f 49 270 L. Volleberg f 48 338 P. Volleberg en Zn. f 47 400 L. Akerboom f 47.300 J. Raedts, Oostrum f 46.673 G. Rutten, Oirlo f 46 400 Gebrs. Dinghs, Castenray f 46 400 Schiphorst, Maashees f 46.250 J. Verhoeven f 46 088 J. Houwen, Oirlo f 43 800 Architect Jac. de Best, Boxmeer. Na 1 Juli reis naar Duitsland zonder visum Mot ingaDg van 1 Juli a.s. zal het niet meer nodig zyn voor een reis naar Duitsland een visum aan te vragen. Voor langer verblyf zullen evenwel visa nodig blijven. De maat regel is eenzijdig aan Duitse kant genomen. Voor een reis uit Duitsland naar Nederland blijft voor de inwoners van Duitsland een visum nodig. BEL BIJ BRAND 39 2

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1