„Ik ben de Verrijzenis en het Leven' Venray's Raad vergaderde Commnnieprenljes Fa. v.d. ZATERDAG 4 APRIL 1953 No. 14 VIER EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF WFFJCRT AH VOOR VFNRAY FN OMSTRFKFN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS- GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 HDCADliAU V V iiiXLV/* 1 Ü1V 1 rVIiIYE,iX PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Boiten Venray f 1.45 Als er één drang is in de mens. die alles beheerst, dan is het wel de drang om te leven. Het is soms tragisch in een mens, die veel te lyden heeft, zoals hy ligt te vechten om in het leven te blyven. Het is verbazingwekkend om te zien, hoe mensen, die wy beklagen om hun droevige levensomstandig heden, voor wie wy de dood als enige bevryding zieD, liever alles willen maar niet sterven. By rampen, zoals wy nog pas in de overstroomde gebieden hebban meegemaakt en in de oorlog, horen we mensen, die alles verloren hebben en niets meer bezitten, toch altyd weer zeggen: „Maar goddank, wy leven nog We leven nog. 'De mens wil leven en het is logisch, want God heeft de mens geschapen om te leven. In Gods scheppingsplan was de dood niet opgenomen. De mens zou na een proeftyd op aarde met ziel en lichaam naar de hemel gaan. De mens zou leven in eeuwigheid Door de zonde is de dood in de wereld gekomen, maar de zonde heeft in de gevallen mens niet weg kun nen nemen het heimwee naar het leven en wel een eeuwig leven. De zonde echter had dit eeuwig leven, waarvoor de mens geschapen was, veranderd in een eeuwige dood. Is dat niet een reden, waarom wy het Paasfeest met zoveel uitbundig heid vieren, dat Pasen is het feest van Iemand, die afgerekend heeft met de dood Is Pasen niet het lentefeest van het jonge leven, het ontluikende groen aan de bomen, het openspringen van de bloemknoppen, het herbeginnend gekwinkeleer der vogels in één woord het feest van het leven En de mens wil leven I Heel de wereld hield haar adem in, toen de mens Jezus by een open graf de woorden sprak: „Ik ben.de Verryzenis en het Leven Alwie in My gelooft, by zal leven in eeuwig heid 1" Zyn dit woorden van een fantast, die zich verlustigt in gewaagde beeld spraak en sterke fantasiën Is Bij in staat die woorden waar te maken Hy heerst blykbaar over de dood, want Hy roept Lazarus uit het graf te voorschyn. Maar dat kan nog een kracht zyn, die God hem verleend heeft, zoals Hy dat ook wel by zyn profeten gedaan. Hy zegt: Ik ben de Verryzenis en het Leven. En zietenige tyd daarna hangt Hy te Bterven aan een kruis. Is Hy toch een bedrieger, zoals de priesters en schriftgeleerden zeggen Wie zo spreekt, heeft niet goed naar Hem geluisterd. Hij heeft ook dit voorspeld: „De Mensenzoon zal worden overgeleverd en gekruisigd, maar de derde dag zal Hy ver- ryzen Op die Zondagmorgen is't gebeurd: het ongehoorde, het nooit vermoede, het onmogelijke: een mens keerde uit eigen kracht uit de dood tot het leren terug. Hy had zyn woorden waar gemaakt En dat was dan ook de boodschap, die Zyn leerlingen aan de verbaasde wereld brachten: Hy was dood en Hij leeft Hy' leeft I Eq deze boodschap gaat verder over de wereld, een wereld vol ellende, vol ziekte en vol dood: „Resurrexi et adhuc tecum sum", zingt de Kerk op Pasen: „Ik ben verrezen en blijf by U"! Christus leeft en door Hem kunnen de mensen weer leven, leven in eeuwigheid. „Met Christus zyn wy gestorven, zegt St. Paulus, en met Hem zyn wy verrezen". Dit geldt van de zonde, die wii in Christus kunnen overwinnen. En als deze overwinning behaald is, kunnen wy ook de overwinning behalen op de dood, onze erfvijand. „Zoals Christus verrezen is, zo zullen ook wy in Hem verrijzen". Zeker, de dood is niet van ons weggenomen. De mensen moeten de tol voor de zonde betalen, zy moeten sterven, zoals ook Christus gestorven is. Maar de dood moet zijn prooi teruggeven in de verryzenis van h6t lichaam. De overwinning is hem ontnomen. Wy kunnen met St. Paulus nu zeggen: „Dood waar is uw overwin ning? Waar is uw prikkel Aan God zy dank gebracht, Die ons de over winning heeft gegeven door Onze Heer Jezus Christus." Laten wy van dit Paasfeest ook een vernieuwing van ons leven makenmet Christus moeten wy weer meer sterven aan de zonde en verrijzen tot een rijker leven van de goddelijke genade. Dan zullen wy ook met Hem de overwinning behalen op de dood, wanneer ook wy eenmaal glorieus uit ons graf zullen opstaan. Zalig Pasen I A. Br. Stuwing Neemt Venray initiatief voor streekplan Waarschuwingen Ernstige klacht over kerkhof. Hulpactie Hontenisse De thans zittende Raad begon aan een van zyn laatste Raadsvergaderin gen, met een tamelijk flauwe agenda. Voordat daar echter mee begonnen werd, las de VOORZITTER een schrij ven voor van de Burgemeester van Hontenisse, die mede namens zyn collega's uit Vogelwaarde en Grauw, de bevolking van Venray, hartelijk dank bracht voor de gulle en goede gaven, geschonken aan de inwoners van deze gemeenten by de watersnood. Het was ook de Voorzitter een be hoefte zyn hartelijke dank te betuigen aan allen, die door hun giften en gaven deze spontane hulpactie heb ben mogelijk gemaakt. By bracht speciaal dank aan alle dames en heren, die deze goederen verzameld, opgeslagen, gesorteerd en verpakt hebben en tenslotte gezorgd hebben voor gratis vervoer. Hy bracht ook dank aan de mannen, die honderden zandzakken hebben gevuld en vervoerd en was trots te kunnen mededelen, dat in deze actie meer dan 10,5 ton goederen van uit stekende kwaliteit geschonken waren benevens f 25.274,44. A De raadsleden applaudiseerden, waarna met de agenda begonnen werd. De notulen van 25 Nov., 30 Dec, 27 Jan. en 24 Febr. werden behoudens een kleine opmerking van de heer Odenhoven, onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken bestonden ook ditmaal uit goedkeu ringen van Ged. Staten van verschil lende raadsbesluiten. Verder was er een schry ven van de Ned. Kath. Bond van Verkopend Per soneel afd. Venray, waarin zij mede deling deed bezwaar te blyven hebben tegen de destijds vastgestelde winkel sluitingsverordening en daartegen pro test hebben aangetekend by de Minis ter van Economische zaken. B. en W. stelde voor om deze brief ter kennisneming aan te nemen, om dat toch nog geen beslissing van de Kroon gevallen is, in deze winkel sluiting-affaire. De Raad kon er zich mee verenigen, maar protesteerde by monde van de heer van HAAREN tegen een uit lating van het bestuur van deze bond, als zou de Raad geen aandacht be steed hebben aan de problemen van het winkelpersoneel. Hierover is wel degelijk gesproken in de voor ver gadering. De heer Fr. JANSSEN is van mening, dat deze wet juist is gemaakt met het oog op voldoende rust voor het winkelpersoneel, dat by het voor ontwerp en de wet zelf heus wel een woordje heeft meegesproken. Verder bevreemt het hem, dat de KAB wel tegen een koopavond was, maar geen advies gegeven heeft over een uur later sluiten. De heer SELDER had gehoord, dat reeds by de behandeling van de winkelsluitingswet een protestschry- ven van deze bond was ingediend Hy had dat stuk echter toen niet gezien. VOORZITTER vroeg zich in zyn antwoord af, of dit alles in Venray nu wel zo'n grote rol speelt. Z i. zal dit alles in onderling overleg tussen werkgever en werknemer gemakkelijk worden opgelost. Waterschap Op 31 Mei 1952 liep de huurover komst af met het Waterschap van het kantoorgebouw Marktstraat 8. B. en W. stelde voor een nieuwe overeenkomst aan te gaan tegen f 345.— per jaar. De heer VERMEULEN vroeg zich af, of het Waterschap niet ergens anders haar kantoor kon opslaan, waardoor een woning vry kwam. De heer SELDER had in de stukken gezien dat in het vorig jaar do huur f 475.bedroeg. Waarom wordt dan nu slechts f 345 gevraagd? De VOORZITTER vroeg zich af, waarheen met het Waterschap, als het pand Marktstraat verlaten moest worden. Trouwens hierin was het Waterschap al zo lang gevestigd als hy wist. Zou meu dan weer geen andere woonruimte vorderen De prys van f 475 - kreeg men door de onderverhuring aan de Rotterdamse Bank, maar deze werd 1 Maart jl. beëindigd. Dus moet ook de oude prys weer worden geheven. De heer ODENHOVEN wilde zyn voldoening uitspreken over het opruimen van het voortuintje bij dit pand, waardoor hot verkeer ontlast is en het pand sierlijker is geworden. Scholen Voor 1953 zijn dezelfde vergoedin gen vastgesteld die per leerling moeten worden uitbetaald voor het L.O., U.L.O V.G.L O. en B L O. als in 1952. Nu de besturen van deze scholen voorschotten vragen stellen B. en W. dan ook voor deze volgens de oude vergoedingen te verstrekken. Daar mede ging de Raad accoord. Grondyerkoop Aan G. Lommen uit Venlo werd in 1952 een stuk grond verkocht aan de Oude Oo8trumseweg, maar dit stuk had een geriDge diepte, zodat nu er gebouwd is, geen tuintje overschiet. Daarom vraagt deze Lommen om nog 172 m2 grond te willen verkopen en B. en W. gaan daarmede accoord voor een bedrag van f 238 65 (33 m2 voorterrein voor f 4 23 per m2, 139 m2 achterterrein voor o.óo per m2) De heer VAN HAAREN vindt het best, maar vraagt zich af hoe het mogelijk is, dat. deze grond, waarvoor by de onteiging f 125 werd betaald, nu in eenmaal f 300 duurder kan zyn. Als de VOORZITTER betoogt, dat die weg intussen opgeknapt is en nieuwe trottoirs zyn gelegd, dan kan hy de twijfel van de spreker aan de billijkheid en redelijkheid van dit bedrag toch niet wegnemen. De heer VERMEULEN vraagt dan of B. en W. altijd een dergelijke gedragslijn volgen, wat bevestigd wordt door de Voorzitter. Hot hoe en waarom van deze vraag blijft echter in het duister. De heer Fr. JANSSEN heeft andere bezwaren. Door deze verkoop ontstaat, daar weer een hoek in een hoek. Na de bevrijding is alle mogelijke moeite gedaan om de zaak goed her te verkavelen, maar als we nu zo weer gronden gaan verkopen, gaan we weer de oude weg op. VOORZITTER wyst er op, dat B en W. in deze diligent zyn, maar dit nu speciaal doen om deze bouwer te helpen. Dan gaat de Raad er verder mee accoord. Reinigingsrechten De bezwaarschriften tegen belas tingen ontlokken de heer VAN HAAREN de opmerking, dat het ditmaal wel een hele waslijst is met vooral bezwaren tegen de Reinigings dienst. Mensen, die van deze dienst geen gebruik maken weigeren te betalen. Zy moeten het echter volgens de verordering, maar spreker heeft de Gemeentewet er eens op na gekeken en is van mening, dat deze dwaDg feitelijk niot opgelegd kan worden. Is het niet mogelijk deze reinigingsdienst op basis van vry willigheid te laten functioneren? Weth. WINTELS is daar echter pertinent op tegen en waarschuwt, dat men in de oude fout zal verval len, die er oorzaak van is, dat op alle hoeken en buitenwegen weer vuilnisbelten gaan verschijnen als niet de hand gehouden wordt aan deze verordening. Het dorp is nu schoon, maar dan wordt het weer een bende. De VOORZITTER onderschrijft deze bewering. De heer van HAAREN is niet zo pessimistisch, maar betoogt verder, dat men dan een andere regeling moet zien te treffen, daar deze feitelijk tegen de wet is. Een zeer soepele houding van B. en W. tegen de be zwaarschriften zal nu de enige op lossing zijn. Om deze zelfde soepele houding vraagt de heer Fr. JANSSEN, die meent, dat deze regen van bezwaar schriften ook wel voor een groot deel te danken zal zyn aan de deurwaarder, die nu eindelijk eens rondgaat en zo toont, dat het de Gemeente ernst is. Nog te velen zyn er die denken, dat ze gemeentelijke bepalingen maar rustig naast zich neer kunnen leggen, omdat de gemeente toch nitts doet. Maar dat mag van de andere kantB. en W. niet verhinderen in bepaalde omstandigheden de menselijkheid te betrachten. De heer ODENHOVEN vraagt zich af waarom sommigen in de kom nooit geen afval behoeven te leveren en ook Diets behoeven te betalen. In zijn antwoord twijfelt de VOOR ZITTER hard aan de woorden van de laatste spreker, die op zijn beurt ook geen nader uitsluitsel geeft. B. en W. zullen inderdaad de menselijkheid be trachten. Wat de opmerkingen van de heer van Haaren betreft, wyst hy op het feit, dat deze verordening officieel is goedgekeurd en, dat een loslaten van de dwingende bepalingen weer de oude chaos te voorschyn zal roepen. De aanbieding van de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente over 1951 noodzaakt een onderzoek door een Raadscommissie. Op voorstel van de Raad worden door de VOORZITTER daarvoor ge vraagd de heren Vermeulen, Selder en Odenhoven. Door de verkoop van pand Pater straat 5, door A. Kennis aan M. Derks is het nodig, dat de gemeente, de aan dit pand by de herverkaveling toe gewezen gronden nu verkoopt aan genoemde Derks. B. en W. stellen derhalve voor, deze toegewezen grond, benevens de achteruitgang naar de Poststraat te verkopen voor f 247,58, waarmede de Raad accoord gaat. Rondvraag De heer Odenhoven opent de Rond vraag met de vraag of het braak liggend terrein by de Ambachtsschool eventueel kan gebruikt worden om er een winkel of woonhuis op te bouwen. Dit wordt bevestigend be antwoord, alleen heeft Hendriks hier voor het preferen tier echt. Hengenins Ook ditmaal kwam Hensenius op do tafel en wel door de heer van HAAREN, die met belangstelling de disputen over Hensenius in ons blad gevolgd had, maar ook van mening was, dat dit beeld, zy het dan in andere vorm en andere plaats, moet terugkomen. Reden waarom hy B. en W. verzocht alsnog moeite daarvoor te doen. Woning en boerderijbouw De heer WISMANS wilde weten hoe het staat met de woningbouw. Uil het antwoord van de VOOR ZITTER bleek, dat men druk bezig was met de plannen voor de woning bouw. Voor de StichtiDg „Eigen Woning" hebben zich op het artikel in Peel en Maas, reeds verschillende liefhebbers gemeld, terwijl de rest zal verzorgd wordendoor de woniDgbouw- verenigiDg „Ons Limburg", die ver schillend plannen, o.a. voor Ysselsteyn in Maastricht, hebben ingediend. Over boerderijbouw valt weinig nieuws te melden. Al hoopt men wel binnenkort de definitieve regeling te krygen, waarna ook hiervoor plannen kunnen worden opgesteld. De heer MAAS had klachten gehoord dat er dit jaar te Heide en Yssel steyn, geen gelegenheid zou zyn ge weest voor het doen inenten van pokken en vroeg een onderzoek. Dit werd toegezegd. Verder klaagde spreker over de smalle Langstraat, vanaf (Joopmans tot de Wed. Loonen, waar nogal eens ongelukken gebeuren en vroeg of deze weg niet verbreed kon worden door een ry bomen te kappen. De VOORZITTER bleek niet zo geneigd, om die bomen te kappen. Provinciale Waterstaat is doende hiervoor een oplossing te zoeken en tot zolang moeten de heren auto mobilisten het maar een wat kalmer aan doen, want dan kan men elkaar daar heel goed passeren. Eigen risico De heer CUSTERS vroeg, wat er moest gebeuren met de door de ge meente voor woningbouw gekochte grond in Oirlo. Kan die boer deze nog bewerken Dat kan, maar op eigen risico, daar de Gemeente hoopt, daar dit jaar nog te kunnen bouwen. Verder klaagde de heer CUSTERS, dat rond de Boshuizerbergen, tiental len ha hakhout ligt, wat maar nooit gekapt wordt en hij zou wel eens willen weten wat daarmee nu gaat gebeuren. Uit het antwoord van Wethouder PUBBEN bleek, dat er niets mee gaat gebeuren, omdat de Gemeente daar geen baas over is, daar het Kroon domeinen zyn. Het kleine stukje van de gemeente is bestemd voor recreatie oord en hier moet men niet te vlug met kappen zyn. Industrialisatie De heer Fr. JANSSEN vestigde de aandacht op de zo juist verschenen industrialisatie-nota, waarin voor de komende 5 jaren, 9 milliard gulden beschikbaar komen voor de investering uitbreiding en vestiging van indus trieën. Spreker vraagt zich af, of het niet dringend noodzakelijk is om hiervan een behoorlijk deel te krijgen voor deze streek. Z i. is het de hoogste tijd, dat tesamen met andere in dezelfde omstandigheden verkerende gemeen ten uit deze omgeving daartoe pogin gen in het werk worden gesteld en is het niet zo, dat Venray daartoe als een der grootste en meest belang daarby hebbende, het initiatief moet nemen Nu in de afgelopen jaren gebleken is, dat men alleen toch niets bereiken kan als de vestigmg van enige kleine fabriekjes, die een druppel op een gloeiende plaat betekenen ten aanzien van de werkvoorziening, moet men het met samenwerking proberen, temeer omdat ook door 't provinc. rapport der waterwegen, waarin 0 a. het kanaal Arcen—Ruhrort en Wans- 8um—Wilhelminakanaal genoemd worden, de aandacht nog eens temeer op deze streken valt. Spreker wil dan ook een dringend beroep doen op de Voorzitter om tezamen mot de gemeenten Someren Gennep, Bergen en Arcen eens te proberen van deze nota's profijt te trekken en de Minister nog eens heel duidelijk te wyzen op de noden van deze streek. De VOORZITTER was het geheel eens met het gesprokene en kon de heer Janssen meedelen, dat in deze richting reeds plannen ontworpen worden en dat er hard aan gewerkt wordt. Rampengebied De heer Fr. JANSSEN had tot zyn grote schrik gehoord dat er ernstig plannen bestonden om de toewijzingen voor herbouwgevallen in onze provin cie in te krimpen, om het rampgebied te kunnen helpen. Natuurlijk is hy voor hulp voor het rampgebied, maar uiet ten koste van een ander ramp gebied, dat nu al acht jaren met de stukken zit. Dat de Regering dan een ander oplossing zoekt, maar dit is geen manier van doen. De VOORZITTER had officieel nog niets over dergelijke plannen verno men, maar zou, indien ze werkelijk heid zouden worden, inderdaad ernstig protesteren. Wegenschayen En tenslotte bracht de heer Fr. JANSSEN een bevinding op tafel, die met hem meerdere mensen tot nadenken hebben gestemd. Dat zyn namelijk de breedte van onze binnen- en zandwegen. Ieder jaar tegen de lente en in de herfst worden die al langer hoe smaller en spreker heeft de indruk dat hier andere weg schaven, dan die van de gemeente aan het werk zyn. Dat dit zo niet door kan gaan, is duidelijk. Dikwijls worden grote kosten voor herstel van fietspaden e d. gemaakt en dat men deze dan maar eenvoudigweg omploegt is geen stijl. Ook de VOORZITTER was een zelfde mening toegedaan en men overweegt ernstig om tot afpaling der binnenwegen te komen om zo met de sterke arm deze vernieling en gemeente grond gappery tegen te gaan. Hij hoopte echter dat een ernstige waarschuwing voldoende zou zyn voor er slachtoffers vallen. Onteigenen De heren DERKS en HOUBEN vragen nogmaals of op kerkdorpen, waar geen gronden beschikbaar worden gesteld voor woningbouw, inderdaad overgegaan wordt tot ont eigening, omdat ze zien aankomen, dat zo mensen de kerkdorpen gaan verlaten, daar deze er niet kunnen wonen, wat weei bv. voor de scholen moeilijkheden met zich breDgt. VOORZITTER zegt, dat natuurlijk eerst gebouwd wordt op beschikbare grond, maar dat tenslotte zeker wordt overgegaan tot onteigening. De heer VERMEULEN stelt dan voor de besturen der boerenbonden in 't schakelen om alsnog zonder onteigening grond beschikbaar te krygen. Dit voorstel zal nader beke ken worden. De heer HOUBEN klaagt, dat de bomen aan de weg naar het Veulen zo dicht op elkaar zyn gezet en zo dicht op de weg. Hy waarschuwt voor andere beplantingen en weth. Wintels belooft een en ander eens te zullen bekijken. De heer VERMEULEN maakt een einde aan de rondvraag met de aan sporing voor B. en W. om de gronden in de Testrik, waarvan de pachten binnenkort aflopen in het vervolg te verpachten aan kleine boertjes, waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit door de Landbouwcommissie terzyner tyd wel bekeken zal worden. Op de vraag van dezelfde spreker of voor Vastenavond nog een compen satie komt wordt door de Voorzitter geantwoord, dat het hier de plaats niet is, om daarover te spreken. En dat is het slot, maar de VOOR ZITTER heeft nog een minder prettige mededeling. Van de Imperial War Graves Commission, die de zorg op zich heeft genomen de kerkhoven van de ge allieerden te verzorgen en die in Venray oa. de zorg heeft voor het Engelse kerkhof, heeft hy een brief ontvangen, waarin geklaagd wordt, dat de lijst van gesneuvelden alsmede het gasten-tekenboek uit het daarvoor bestemde kastje op het kerkhof zyn ontvreemd Spreker 7indt het droevig, dat by een dergelijke brief heeft moeten krijgen. Er zyn twee mogelijkheden. Ofwel groten hebben deze dingen gestolen, ofwel kinderen hebben ze weggehaald. Ia het eerste geval zou hij het een grote schande roemen voor Venray, dat hier zo iets kan gebeuren en dat men zo weinig respect toont voor de gestorven mannen, die mede de bevrijding van Venray hebben moge lijk gemaakt. Als het kinderen hebben gedaan, is het te betreuren, dat ouders daar niet beter op hebben gelet en dat daardoor de naam van Venray bij de achtergeblevenen in Engeland onver diend smetten heeft gekregen. Spreker hoopt, dat de nieuwe lijsten en het nieuwe gastenboek rustig blijven waar ze liggen en dat Venray toont wel degelijk respect te hebben voor deze gesneuvelde geallieerde soldaten. Hierna wordt de vergadering ge sloten. RUIME KEUS Verant. vorig bedrag f 12032.57 Orgelbusjes Veltum f 37.31 Patersstraat f 25.36 Mersel08eweg, Bergweg Heuvelstraat, Gasstraat f 28.63 N.N. f 10.- B. S. Langstraat f 2.60 Offerbl. Parochiekerk, Maart f 1842 Totaal f 12154 89 Alle Parochianen een Zalig Paas feest Weer missen we met Pasen een orgel in onze kerk. Dit gemis schrijnt temeer, omdat weer één der onzen op eerste Paasdag in de St. Petrus Banden zyn Eerste Plechtige H. Mis opdraagt. Wat zou 't een luister bijzetten aan zulk een plech tigheid, wanneer de tonen van een orgel zouden ruisen langs de gewel ven. Nu moeten we ons echter tevreden stellen met 't armtierig gepiep van een harmonica op rolletjes, zoals een gewijde spreker zich op de kansel eens uitdrukte. Dat mag toch niet langer. Verleent allen Uw mede werking tot 't verkrijgen van een instrument, onze kerk waardig. Bouwt allen mee aan Uw orgel! Gironummer 576604 Orgelfonds Venray Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 333 Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS DONDERDAG 9 APRIL Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Dekenaal Soc. Char. Centrum Patersstraat 10a Venray DINSDAG 7 en 14 APRIL GEEN SPREEKUUR 40-jarig jnbilenm Op 11 April a 8. hoopt mej. Petro- nella Boers, de dag te herdenken, waarop zy vóór 40 jaren by Dr Struben te Venray, als huishoudster in dienst trad. Zij is nog onafgebroken in dienst gebleven bij de Familie Struben Elzentlaan 26 te Eindhoven. Op deze zeldzame dag zal het Nella van de Dokter, niet aan belangstelling ontbreken van de vele bekenden, die zy in Venray heeft. Mntatie ftscns Mej. M. Reynen adj. sommies tit. van Venray, is naar Venlo overge plaatst. Het spel gaat beginnen Te Oirlo heeft de candidaatatelling voor Oirlo plaats gehad, voor de ge meenteraad van Venray. De heer G. Custers stelde zich-niet meer herkiesbaar. Als nieuwe candidaten werden voor gedragen de Heren: A. Baltussen, G. Bister velts, M. van der Sterren, M. Stevens, A. Vei stappen en Mevrouw D. Rongen—Strybosch. Oirlo nit zijn isolement verlost De Zuid-Ooster busdiensten hebben bekend gemaakt, dat met ingang van de zomerdienstregelingen, ook Oirlo voortaan in haar bussennet zal zyn opgenomen, waardoor dus een lang gekoesterde wens van de bewoners van dit kerkdorp in vervulling gaat. Ook de reis naar Boxmeer zal met enkele diensten rechtsstreeks, dus niet over Overloon en Holthees, worden uitgevoerd. Van Oploo gaat er rechtstreeks een bus lopen via Overloon, Holthees, Maashees naar Venray, waardoor dus ook de Noord-Oosthoek van Brabant betere verbinding krijgt met dezo streek. Al met al verbeteringen, die de betrokkenen op hoge prys stellen. Ernstig auto-ongeluk Maandagavond omstreeks half tien is de bestelwagen van de Fa. Nelissen uit Oirlo, op de grens tussen Horst en Venray, door een onbekende oor zaak van de weg geraakt en tegen een boom gebotst. De bestuurder H. Nelissen, en diens echtgenote zaten beiden in de wagen. H. werd by dit ongeluk ernstig go- wond aan het hoofd. Zyn echtgenote liep een hersenschudding op. Beiden zyn overgebracht naar het ziekenhuis in Horst. De toestand van H. was van dien aard, dat hem ter plaatse de H. Sa cramenten der Stervenden werden toegediend. Gnnning Aan Tuinarchitectuur Jacq. Hermus alhier werd gegund het onderhoud van een complex sportvelden te Uden. Tevens werd hy belast met de aanleg en beplanting van de begraafplaats. Kerk en Pastorie te Volkel, Maren- kessel en Asenray. Daar de werkzaamheden in Noord Brabant zich sleeds meer uitbreiden werd in Oss een afdeling tuinaanleg gevestigd. Voor deze nog jonge zaak een mooi resultaat.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1