[- SPORT <S cke Kofi Werkkleding nodig BUITENLAND Ontwikkeling, en Ontspanning(Oeniay fyoekenuteek-attend Kring L.L.T.B. Sociale Cursus ADVERTENTIËN Woningruil tuinbouwteelt vergunningen ïï3 R.K. L fa. M. C veme KOOPI Socdsch l^ekangs F. W. Iï Kuiken- artikelei (Ingez. Med). Nieuws uit Venray en Omgeving ZondagadieiiBt Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 463 Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. «ROHVW KRriR DONDERDAG 26 FEBRUARI Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Terng nlt Korea Op -i Maart a.s. zal uit Korea in Nederland terugkeren de Zeereerw. Heer P H Buyssen, vloot.aalmoezenier, wonende to Leunen K 60 Hij zal aankomen te Den Heldor per Hr. Ms „Piet Hein". Gevonden Portemonaie net inhoud, Ousters, Jan Herenstraat io. 92 Jaren Maandag was het feest in St. Jozef, waar Mej. Dien Poels in blakende welstand haar 02 ste verjaardag vierde Zij is de oudste inwoonster van de Kom. Dodelijk ongeluk Meldden wij vorige week uit Yssel steyn een dodelijk ongeluk, latere berichten bleken minder ernstig te zyn alleen verwondingen aan arm en gezicht. Hot was toen te laat om dit in ons blad te veranderen Aanbesteding De uitslag van de aanbesteding verbouwing van het pand Grotestraat 13 van mej. wed. P. Hendrix was als volgt Jan Verhoeven f 20350 Qebrs. Verstralen f 20300 Gebrs. Janssen f 19750.— L Volleberg f 18400.— Architect Margry. Aanbesteding Te Gemert werd aanbesteed het, bouwen van een Ambachtsschool en een B.L O. School. Laagste inschrijver voor Ambachts school was W. vd. Laar Boxtel, met f 307 750, Hoogste R'dam8 Bouw bedrijf met f 390.000,—. Uit Venray hadden ingeschreven Gebr. Janssen, met f 341.000 en H. Oudenhoven Lzn met f 353 000. Laagste inschrijver voor B LO- Schóól J. Damen Mill, met f 126.700 Hoogste Rotterdams Bouwbedrijf met f 164 000. H Oudenhoven Lzn met f 132.000 en Gebr. Janssen f 133900 Venrays mannenkoor Donderdag 26 Februari repetitie in zaal Scbaeffers: 7 30 uur iste en 2de tenoren, 8 uur allen. In verband met concours, verwach ten wij iedereen en op tijd. Yoor het Kampenfonds Door de Fanfare „Ons Genoegen" en Toneelvereniging „Underling Kunst genot" te Oirlo, werd Zondag en Maandagavond een concert met toneel uitvoering gegeven, ten bate van het Rampenfonds. Ook te Ysselsteyn gaf men een toneeluitvoering voor ditzelfde doel, wat aldaar f 250 opbracht. Begrotingsrergadering a.s. Dinsdag is de Begrotingsver gadering van de Raad der gemeente Venray. Vergadering Boerinnenbond Maandagavond om 7 uur is in Leunen, in het patronaat, vergadering van de Boerinnenbond. Spreekbeurt over het Heilig Doopsel van uw kind, met demonstratie van dooptafel. VASTENAVOND ALLEEN MET VASTENAVOND Limb. Carnavalsverenigingen organiseren geen zomercarnaval De gezamenlijke carnavalsvereni gingen van Limburg vergaderden Donderdagavond te Sittard in hotel De ZwaaD, naar aanleiding van plan nen die bieren daar worden geopperd om de carnavalsviering dit jaar te verschuiven naar de zomermaanden Na ailoop van de vergadering legden deze carnavalsverenigingen hun be sluit vast in de navolgende resolutie De carnavalsverenigingen, houdend hnn gebruikelijk overleg, zijn van mening 1. Dat Vastenavond alleen kan worden gehouden vóór Aswoensdag 2. Dat Vastenavondstemming er kan zijn het gehele jaar. 3. Dat zü niet verplicht zyn om, hoe dan ook, financiële stroppen goed te maken. 4. Dat als het volk plezier verlangt, de carnavalsverenigingen hun mede werking kunnen en zullen verlenen om hen dit plezier te bezorgen. Verhaalschade bij brand Een groot aantal leden van de Vereniging van Nederlandse Brand- verzekeraars hebben besloten afstand te doen van het recht op verhaal schade jegens degenen die voor brandschade verantwoordelijk zijn. Daarmee wordt een einde gemaakt aan oen gebruik dat meer dan een eeuw heefr, bestaan. De brandvorzekeraars hebben dit besluit genomen omdat enkele brand verzekeringen van het oude gebruik zyn afgeweken en daardoor, naar zy mededelen, onrust onder het publiek is ontstaan. NATIONAAL RAMPENFONDS Ruim 53 millioon Tot Donderdagavond was in 't Nationaal Rampenfonds ruim 53 millioen gulden gestort. MERSELO. Op de algemene jaar vergadering van de kerkelijke fanfare Sint Oda, welke j 1. Zaterdag werd hot besluit genomen om deel te nomen aan het 'Federatief Muziek Concours voor Harmonie en Fanfaregezelschap pen, hetwelk gehouden zal worden op 14 Juni in Wauhach (Zuid-Limburg) Tevens werd besloten om op Mer selose kermis, Zondag 28 Juni, een groots Festival te organiseren in verband met 't 35 jarig bestaan van de fanfare St Oda. Hierop zal nog nader worden teruggekomen. OIRLO. a.s. Vry'dag 27 Februari zal er te Oirlo, in zaal Rongen een emigratieavond worden gehouden. Hierbij zullen dan 2 deskundigen op het gebied van de emigratie het woord voeren, nl. Rector Joosten en de heer Derks. Deze Z9er belangrijke avond is voor iedereen toegankelijk. De nieuwe burgemeester van Horat, de heer Th. J M. Gijsen, zal Zondag 1 Maart om 4 uur 's middags plechtig te Horst worden geïnstalleerd. Het afscheid van Nieuwenhagen, waar hij tot nu toe Burgemeester was, vindt Zaterdagmiddag 28 Februari plaats. Doordat de bevolking van Horst gestegen is tot boven de 10.000(10.841) zal het aantal raadsleden by de a s. verkiezingen worden uitgebreid van 13 tot 15. De nieuwe parochiekerk te Horst zal in Juni a.s. plechtig worden ge consacreerd. De Tempeleer8 te Maastricht In een bijzondere vergadering, die werd bijgewoond door leden van de fiuanciéle Commissie hebben deTem- peleers Dinsdagavond in principe be sloten, dat zy hun medewerking zullen verlenen aan een eventuele lente of zomercarnaval, indien hiertoe het initiatief wordt genomen door üe organisatie der middenstanders, die door het niet doorgaan van de car navalsvieriDg financieel zyn gedupeerd. De leden van de Maastrichtse Car navalsvereniging waren terecht van mening, dat zij geen Carnavalsviering kunnen atlassen of op touw zetten. Zy kunnen .hierbij slechts hun medewerking verlenen of weigeren. Dit laatste werd nadrukkelijk be klemtoond, daar het niet de Tempe- leers zijn, zoals thans hier en daar wordt beweerd, die het Carnaval in verband met nationale ramp hebben afgelast, doch de hiertoe bevoegde gemeentelijke autoriteiten. De Tempelsers hebben slechts be sloten geen medewerking te verlenen aan openbare festiviteiten in eentyd. waarin Nederland in rouw is gedom peld over h9t verlies van honderden mensenlevens. In de Mijn Laura verloor deze week een mijnwerker het leven. Ook in de Staatsmijn Emma werd een mijnwerker dodelijk getroffen. In een kazerne te Ermelo, ie 'n geval van nekkramp geconstateerd. In Maart a.s. zal de parochie Griendtsveen 50jaren bestaanhebben. Hoge boeten voor smokkelaars De Zutphense Rechtbank deed Dins dag uitspraak in de grootste smokkel- zaak na de oorlog in Twente en in de Achterhoek. De hoofdverdachte, een koopman uit Enschedé, werd veroordeeld tot één jaar en 6 maanden gevangenis straf plus f 10.000 boete of zes maan den hechtenis en verbeurdverklaring van twee in beslag genomen auto's. Een confectiefabrikant, eveneens uit Enschedé, werd veroordeeld tot 10 maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. De shawls en de auto die by hem in beslag genomen wareD, werden verbeurd verklaard. Een looudorser uit Eibergen, die koffie heeft uitgevoerd, werd tot tien maanden veroordeeld, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De overige vonnissen varieerden van een week tot tien maanden en boeten van 25 tot 100 gulden. Door de Kamer van Koophandel Aken, wordt wederom de aaudacht gevestigd op de aanleg van een ver* bindingskariaal tussen Schelde en Rijn. Ook werd daarbij de mening uitgesproken, dat een kanaal door Limburg moet worden overwogen om het Albertkanaal te verbinden met de Duitse kolengebieden en de Ryn. Waar blijven ze er mee? De goederen-inzameling heeft het Rode Kruis voor grote problemen ge steld. Hoe moeten de enorme hoeveel heden worden gesorteerd en waar moet het grote overschot blyven als alle evacué's van het nodige zyn voorzien Het is nog op geen stukken na bekend hoeveel de inzameling in to taal heeft opgebracht. Deskundigen hebben de voorraad, welke in Den Haag ligt opgeslagen, geschat op minstens 1250 ton. Hoeveel ton de uitpuilende pakhuizen in Amsterdam, Rotterdam, Groningen, Meppel, Assen en talloze andere plaatsen bevatten is op het ogenblik nog niet by be nadering te zeggen. En nog steeds ryden vrachtwagens af en aan en moeten boten worden gelost, want de stroom geschenken uit binnen- en buitenland is niet te stuiten. Buitenkansje Het Hoofd der School te Ysselsteyn de Heer Vermeulen kreeg onverwacht een buitenkansje. Hy kreeg namelijk bericht dat hy de eer3te prys gewonnen had in de prijsvraag, die is uitgeschreven voor de oud erpleegsters, waarvoor Prin ses Beatrix o.a. de rebus ontworpen had. De eerste prys bestond uit een Fiat auto, die men dus eerstdaags in Ysselsteyn kan bewonderen. Zestig diphterie-gevallen in Dongen In Dongen (N.Br) zyn op het ogen blik ongeveer zestig gevallen van diphterie geconstateerd. Veevoeder-distributie verdwijnt De Eerste Kamer keurde Dinsdag avond de begroting goed van het Mi nisterie van Landbouw, Vissery en Voedselvoorziening. By de beantwoording der sprekers deelde minister Mansholt onder voor behoud mede, dat 800 ha wintertarwe onder water staat. Hiervan moet 700 ha als verloren worden beschouwd. Voor dit jaar is te rekenen op min der aanplant van 27.000 ha granen, 10.000 ha suikerbieten, 7000 ha vlas, 5000 ha peulvruchten en voorts 500 ha uien. De mogelijkheid van het vaststellen van een suikerbietenprys wordt onder zocht. Wat de pootaardappelen betreft, voor de oogst 1954 verwacht de mi nister geen moeilijkheden. Voor de oogst 1953 worden reeds maatregelen genomen. Getracht wordt 2000 ton pootaardappelen by een te brongen. Naar de mening van de minister is het mogelijk binnen afzienbare tyd te komen tot opheffing van de vee voederdistributie. De voedergraan pryzen zullen per 1 Maart a s. met één gulden verlaagd worden. Amerikaans vlees voor getroffen gebied Twee democratische senatoren, Kerr en Monroney, hebben by president Eisenhower op aangedrongen, aan de door de watersnood getroffen landen Nederland, België en Engeland aan vullende economische hulp te verlenen in de vorm van rundvlees. D.U.W.-arbeiders uit rampgebied Van de eerste dag na de overstro mingsramp hebben DUW-arbeiders in de geteisterde gebieden geholpen bij het noodherstel. Deze arbeiders hebben onder leiding van de uitvoerende lichamen, de Ne derlandse Heidemaatschappij en de N.V. Grontmy, onder moeilijke om standigheden gedaan wat er gedaan kon worden. Juist omdat zy gewend zyn grond werk te verrichten en in de DUW een behoorlijke prestatie moeten leveren, konden zij in ploegen onder directe leiding veel herstellen en kon den uitbreidingen van de overstro ming8ramp worden voorkomen. Daar de DUW evenwel tot taak heeft de bestrijding van de weikloos heid en definitief herstel van de door de ramp geteisterde gebieden nood zakelyk en urgent werk is, zyn de activiteiten van de DUW op dit gebied nu een meer normale toestand is ingetreden op 14 Februari geëin digd. Thans zyn derhalve geen DUW- arbeiders meer by het werk in de geteisterde gebieden ingeschakeld, uit gezonderd het eiland Texel, waar zy op verzoek van de betrokken Rijks en provinciale instanties, aan het werk blyven. Inbraak te Oss De politie te Oss, heeft drie inwo ners van Oss, het echtpaar Z. en een zekere R, gearresteerd. Zy hebben zich schuldig gemaakt aan een ge raffineerde diefstal van 500 gulden by de koleohandelaar Gmet wie zy bevriend" waren geraakt. De dieven hebben eerst de oude vader van G., die alleen thuis was, in de bedstee opgesloten. Op het ogen blik van de d'efstal was G. zelf op visite bij de familie Z. Er werd een stevig borreltje gedronken. Toen G ook eens wilde tractoren, ging hy naar huis om wat geld te halen. Een zekere R., die ook bij de familie Z thuis was, vergezelde hem daarby. 't Recherche onderzoek bracht spoedig aan het licht, dat G. op de terugweg de huissleutel was ontfut seld. Hiermee hebben Z. en R. zich later op de avond toegang verschaft tot het huis van de kolenhandelaar, .die intussen by de vrouw van Z. weer aan de borrel zat. Het echtpaar Z dat in zeer armoe dige omstandigheden leeft, heeft toe gegeven, dat de diefstal een voorop gezet plan was. Een klein foutje in het alibi van Z. bracht de recherche van Oss op het goede spoor. S.V.V.-nieuws Na een laage rustperiode zal Zondag dan weer gevoetbald worden. Hoe hebben de verschillende ver enigingen overwinterd? Het zou niet zo gek zyn, indien hier en daar een verrassende uitslag voor de dag kwam. Zo moet Yenray I de altijd gevaar lijke wedstrijd spelen tegen Arcen. Het is zeer moeilyk om een voor spelling te doen, maar zeker is, dat Venray flink: zal moeten aanpakken, om succes te behalen. Het tweede moet nu naar VVV 3. Ook een zeer lastige opgave. Het derde speelt thuis tegen Horst 4 Indien de geest aanwezig is in de ploeg en de wil om te winnen, dan runnen de puntjes in Venray blyven. Het vierde heeft ook een thuiswed strijd en wel tegen Meterik 2. Indien de langdurige vorstperiode geen af breuk gedaan heeft aan de vorm, waarin Venray 4, voor de vorst periode speelde, dan moet er gewon nen worden. Jongens, denkt aan het kampioen schap. Geeft U ten volle en een over winning ligt in het verschiet. Het Bestuur heeft plannen om voor het getroffen gebied een lichtwedstryd te spelen. Als tegenpartij is aange zocht Wilhelmina uit Weert. Deze heeft reeds toegezegd en zal belange loos komen met hun volledig eerste elftal. Handboogsport De uitslagen van de wintercom petitie in zaal Schellen van 4 tot en met 13 Februari waren als volgt: Ie zestallen St Saba8tiaan-Diana (onbek.)—461 St Joris—St Anna 539—489 De Eendracht—St Oda 318—556 St Antonius—Diana 375—491 lie zestallen St Joris—St Anna 160—227 De Eendracht—St Oda 262—462 Op 18 en 20 Febr. zyn nog de wed strijden St Sebastiaan—St Oda en De Eendracht—St Anna gehouden en hiermede is de wintercompetitie ge sloten. Op 27 Febr. worden nog alle schut ters welke aan de wintercompetitie deelnamen in zaal Schellen verwacht, dan zal de prijsuitreiking plaa£s heb ben en zullen er nog enkele pryzen verschoten worden onder de dan aan wezige schutters. Wy rekenen op een trouwe opkomst. Wij zullen dan de daarop volgende week in dit blad de eindstand bekend maken. Israël Rusland Do bomaanslag op ie Russische ambassade in Tel Aviv heeft de Rus sen er toe gebracht de diplomatieke betrekkingen met Iraël te verbreken. Althans zo deden de Russen het voorkomen. Het is evenwel juister om te zeggen, dat de Sovjets in deze aanslag een prachtige aanleiding zagen om het diplomatieke contract met de Joodse Staat stop te zetten Want het leidt geen twijfel, dat het zonder deze bom ook wel zover genomen zou zyn. De Russen zouden moeilijk het contact met Israël hebben kunnen onderhouden, terwyl zy elders in de wereld de Joden en het Zionisme bestrijden. Bovendien betekent deze Russische stap de uitwerping van een nieuw aas om de Arabische vriendschap binnen te halen. En het blykt nodig, dat de Sovjets zich inspannen om in de Arabische wereld sympathie te blyven ontmoeten. Want op de in Bandoeng gehouden conferentie van de economische com missie der Verenigde Naties voor Azië (Ecafe) bleek zonneklaar, dat de Aziaten hun houding ten opzichte van Rusland hebben herzien. De Russen, die tydens dit coDgres vele waarschu wingen ui.tten tegen levering van grondstoffen aan het Westen vonden hiervoor geen vrees of angst by de vertegenwoordigers van de Aziatische staten. Birma verklaarde zelfs, dat het er op stond voort te gaan met leveran ties aan het Westen en dat het ook niet schroomde om Westerse hulp te aanvaarden. Deze tekenen zyn hoop vol, omdat zy duiden ia de richting van een kentoring in de politiek der Aziatische Staten ten opzichte van Rusland. Voor de Sovjets ziet het er naar uit, dat hun politiek voor Azië op een mislukking uitdraait. Frankrijk—Daisland De Franse Minister van Buitenlandse Zaken, Bidault, heeft het verstandig geacht, alvorens de besprekingen in Rome over de E D G beginnen, con tact op te nemen met de Engelse regering. Tydens deze besprekingen heeft Bidault weer duidelijk de Franse viees voor een Duitse hegomonie in Europa uitgesproken. Hy heeft de Engelsen gevraagd om een permanente legering van Britse troepen op het continent, welke, aangevuld met de nodige Amerikaanse eenheden, een waarborg zouden vormen voor het opnieuw opkomen van een Duits overwicht. De Engelsen schijnen daar niet veel voor te voelen. De Fransen kunnen trouwens moeilyk troepen van bond genoten voor Europa opeisen, zolang zy zelf nog een militaire macht in Indo China hebben. Zonder twyfel verrichten deze troepen goed werk in hun strijd tegen de communisten, maar dit neemt niet weg, dat Enge land er niet toe te bewegen zal zyn zyn troepen naar het vasteland te zenden, zolang hot Franse militaire potentieel niet geheel in Europa ver tegenwoordigd is. Wel hebben de Engelsen de Fransen steun toegezegd om de duur van het Atlantisch pact te verlengen van twintig tot vyfentwiütig jaar. Maar daarmede zyn de moeilijkhe den geenszins opgelost. Temeer niet, nu blykt, dat honderden afgevaardig den uit de Franse Nationale Verga dering tot de oprichting van een comité zyn overgegaan, dat het Euro pese legerverdrag wil bestrijden. Deze situatie is allerminst hoopvol. Zelfs niet na de verklaring van James Conant, de nieuwe Amerikaanse commissaris in Duitsland, dat de Westerse Mogendheden ten alle tyde in Berlijn zullen blyven. Voor de Fransen zou dit een garantie moeten betekenen. Maar zy stellen hun eisen hoger. EngelandEgypte De overeenkomst, welke tussen Engeland en Egypte is gesloten in zake de Soedan, heeft by de Britten algeme instemming verwekt. Vooral wordt hulde gebracht aan Generaal Naguib, die met de onder tekening van dit bedrag bewezen heeft afgestapt te zyn van de vroegere Egyptische politiek, die een onvoor waardelijke vereniging van Egypte met de Soedan voorstond. Gevolg van deze overeenkomst is nu, dat de Soendanezen zelf kunnen beschikken over zelfstandigheid of aansluiting by Egypte. Dit is wellis- waar geen eenvoudige zaak, maar het feit, dat internationale commissies by de beslissingen hulp en bijstand zullen verlenen, wettigt het vertouwen Woensdag 25 Februari om 8 uur in Zaal Wilhelmina LOUIS DE BOURBON spreekt over zijn leven en letterkundig werk. Zaalvolgorde: A-B—C—D Entrée voor niet-abonnementhouders f 1.- dat een bevredigende oplossing tot stand zal komen. Niet vergeten mag worden, dat het bereikte accoord ook van veel belang is voor de nieuwe onderhandelingen over het Engels Egyptische verdrag van 1936 Egypte had dit verdrag reeds van geen betekenis verklaard, maar de Engelsen bleven er aan vast houden, zolang geen regeling bestond voor de Soedan. Een andëro factor, die eveneens gunstige mogelijkheden schept voor eon nieuw overleg is, dat de Britten reeds hun goedkeuring hechten aan de ontruiming van de Kanaalzone. De Egyptenaren zuller. daarin onge twyfeld een tegemoetkoming zien. Zolang door de vete tussen de Ara bische staten on Israël de kansen op een garantie en verdedigingsverdrag voor hot Nabije Oosten gering blyven, is het van grote betekenis, indien de verhouding Engeland-Egypte gezond blijft. Immers, dan blijft altijd het uitzicht bestaan op een garantie overeenkomst tussen Egypte enerzijds, en Engeland en Amerika anderzijds En het lykt niet uitgesloten, dat door een dergelijk verdrag het toch nog komt tot een garantie en verdedigings overeenkomst voor het gehele nabije Oosten, Genoraal Naguibs bezoek aan do Verenigde Staten, dat binnenkort zal plaats vinden, zal mogelijk een bijdrage leveren tot de totstandko ming van het garantiepact. Dankbetuiging Largs deze weg danken wy allen die, op welke wyze dan ook, blyk gaven van belangstelling by de ope ning van onze nieuwe zaak bijzon der dank aan de buurt, welke deze openingsdag gemaakt heeft tot een groot succes. Familie Ant. Kennis- Seuren VENRAY De volgende les van de is Dinsdag 24 Febr. 7 uur te LEUNEN. BURGERLIJKE STAND Gemeente VENRAY week van 13 t/m io Februari 1953 GEBOREN Smits, Wilhelmus H.A. Maash.weg49 Cals, Pieter P.M. Grotestraat 25 van Osch, Gerardina M J. Merselo M 82 Brok, Maria P J. Leunen K 15 Verkoeyen, Francisca E J. Hagelweg 6 ONDERTROUWD van den/Boogaart, Johmues AF. 27 jr, kapper, Heerlen en Barents, Gertruda Fr., 22 jr, dienstbodeSpurkt Rutten, LeoDardus P.M22 j r, rywiel- herbteUer, Oude Oostr.weg en Schob- bers, Maria G.Chr., 25 jr, Jan Hen- senstraat GETROUWD: esselaar, Franciscus L.W., 27 jr, metselaar, te Srunssum en van Vugt, Johanna M C.M 25 jr, Deken Thielen- straat OVERLEDEN Michels Josephus W.} echtgenoot van Wilhelmina H. van Oscb, 62 jr, molenaar, Oirlo. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig, doch met geduld gedragen lijden, voor zien van de laatste H.H. Sacra menten der Stervenden, onze inniggeliefde echtgenoot, vader, behuwd groot- en pleegvader Josephus Wilhelmus Michels echtgenoot van Wilhelmina Huberiha van Osch in de ouderdom van 62 jaar. Wy bevelen de ziel van de dierbare overledene in Uwe godvruchtige gebeden aan De diepbedroefde familie: Oirlo W. H. Michels-van Osch Sittard Lies Michels Westerbeek An van Lankveld-Michels Mathias van Lankveld, Anton en Joske Oirlo Marie Michels Eudoxia Michels en verloofde Frans Michels en verloofde Volkel Jan Michels en verloofde Eindhoven Fien Michels Oirlo Elsje Bohan, pleegkind OIRLO, 19 Februari 1953. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, zal plaats heb ben a s. Maandag 23 Februari in de Parochiekerk v.d. H. Gertrudis te Oirlo om 10 uur. Diegene, die geen kennisgeving ontvingen, gelieve dit te wyten aan de droevige omstandigheden. Bij mijn vertrek naar Canada zeg ik aan familie, vrienden en bekenden hartelijk vaarwel. Piet van Rijswijck Merselo a.b. 88 #Ryndam" Aangebodon nieuwe woning in de kom. Gevraagd wordt woning met flinke bergruimte, liefst in de kom. Adres bureau van dit blad. Ter overname gevraagd elke grootte. Adres bureau v.d. blad. VERLOREN omstreeks 19 Jan. jl. damespolshorloge Janssen—Muis, Paterslaan 12 VERLOREN rode portemonnaie inhoudende een bankbiljet van f 25 P. Vermeltfoort, Merseloseweg 8. TE PACHTEN 70 a. weiland Inlichtingen by A. Michels, Merselo M 117. Te koop een vette koe P. Buyssen, Leunen K 69 Te koop 1 weibeest en 2 pinken ingeënt tegen mond- en kl zeer, Bstal Jos. Rutten, B 5, Smakt. Te koop partij voedert J. Fieurken8, I GEVRAAGD wegens ziekte R.K. di Wed. P. Janssen, GEVRAAGD net voor 2 hele of 4 Leeftijd 16-17 ja vd Heuvel, Dek GEVRAAG in gezin flinke d per 15 Maart of e benedon is jaar. Mevr. Jansen, j Eindhoven. TE KOOP volbloed vaars 2 Maart voldragen, A stal en 5 zware biggen L. Weiis, Oostrum. D 52 Te koop 2 zware biggen J. Gooren, Oostrum C 53. TE KOOP houten kippenhok 8 x 4 m. geheel compleet. Jan Huisman, Langeweg 39. Te koop een beste koe 23 Febr. aan telling, A stal. L Cleven, Westerbeek C 200 TE KOOP wegens plaatsgebrek gaskoelkast „Electrolux" Kennis, Grotestraat. Te koop toom biggen M. Gielen, Merselo—Hoek. Te koop 2 vette zeugen Timmermans, Leunen K 57. Te koop goed onderhouden fornuis H. Thyssen, Hoenderstraat 37. Te koop piano-accordeon 120 bassen knopaccordeon 48 bassen en een drumstel Wed. Jansbeken, Hiept A 17b. Te koop een schrijfbureau en een hulpmotor Berini Overloonseweg 41. Te koop 400 kg St. Remy peren 10 ct. p kg by Jos. Koenen, Leunen K 10, Telefoon 220. Te koop partij zware biggen en mangelwortelen M. Jenniskens, Steeg K 70 Leunen. Biedt zich aan timmermans H. G. Cremers. Mevr. Dr. S; Eindhoven, vraag v.d.e n. Zelfstand! en koken. Meerc GEVRAAGD R.K. 2 of kinc in groot gezin. 3zig. Mevrouw Brunssum. Inl; Ö08trum D 36. Alleensta; zoekt plaatsing loon geen vereist Adres M 117, GEVRAAGD net^i voor hele dagen.f Baken s, Hense>!i van „De HET WA Hofstraat 10 VERHUISD van Oude Om naar Paté Electr.tecl Ontvangen een pfë GEVRAAGD vlugge jongen of meisje voor boodschappen. Adres Bur. dezer aan lage HET WAI fa. Th. Pon Hofstraat 10 Koopt geen f 20.- per franco huis. Stuur zyn er zo. Brandt J. LEMMENS Nieuw Sch Grote Reclame ster HET WAF fa. Th. Pou Hofstraat 10 prachtsorteridg Wol Carton 50 en Borstelwerk Bussenverf ir Geweldig uiist goede dekking Brands Zolit; Ammc Creol Water Wasbenzi Alles in flessn Beleefd a Langstraat 46 (Let op hei l van de kleinste It Ook emiga HET WilR fa. Th. Pouwels i by J. Coenen-I Telefco

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2