Uit onze Raad De Winkelsluiting WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN De Winkelsluitingswet Nieuw ambtenarenreglement Begroting '52 al goedgekeurd Circus Mök Circus Mök Maandag 19 Jan. Circus Mök Karoevalsgekke ut Venlü Circus Mök Circus Mök ORGELHOEKJE Circus Mök Middenstand 40 jaar ZATERDAG 10 JANUARI 1953 No. 2 VIER EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 De laatste Raadsvergadering van het oude jaar verliep op sloffen, niet dat er geen belangrijke punten ter tafel kwamen, integendeel, maar zowel de Raadsleden als de publieke tribune zaten te gapen en iedereen was bly, dat om half acht het einde daar was Waarom dat zo was. wel niemand weten. Gedep. Staten hadden verschillende Raadsbesluiten goedgekeurd: o.a. de verkoop van grond aan J. H. Geurts, het beschikbaar stellen van bouwter rein aan de Stichting tot verwerving van eigen woning te Venray en verschillende aan- en verkopen, en verpachten van gronden. Het laatste o.a. aan Marcellis en Aben. Tenslotte werd goedgekeurd de geldlening van f 200000, die B. en W. voorgesteld hebben. Ieder jaar opnieuw vraagt B. en W. toestemming om de Alg. Politieverordening buiten werking te stellen, wat betreft het bezoek van jeugdige personen onder is jaren aan de bioscoop. En ieder jaar krygt B. en W. zonder meer-die toestemming, zodat ook de jeugd zo nu en dan eens naar de bioscoop kan. Ook kreeg men de jaarlijkse toe stemming om hakhout, turfslyk enz. gedurende. 1953 te verkopen. Twee millioen Voor de financiering van verschil lende werken en met een vol jaar voor de boeg zou B. en W. graag voor twee millioen gulden kasgeld leningen sluiten en niemand had daar ook maar het geringste bezwaar tegen. De wijziging van de begroting van 1952, in verband met de verbetering van de Geysterse weg en de aanleg van een nieuwe verbindingsweg van af de Oude Oostrumseweg naar de Kolkweg, ontlokte de heer CAMPS de opmerking: Eindelyk, maar hij kreeg meteen de boodschap van de Voorzitter, dat het .zeker lente zal worden voordat aan de restauratie van de Geysterse weg begonnen zal worden. Grondverkopen W. Jacobs op de Smakterweg heeft, op een perceel achter 't Industrie terrein een herbouwplicht. De ge meente had daar wel zin in en ook Jacobs wil ruilen met een ander perceel van de gemeente aan de Smakterweg Met dichte beurzen kan nu geruild worden. De Raad kon by zoveel eenstem migheid ook niet achter blyven. Van de wed. van Hout—Custers kocht de gemeente in Juli een stuk grond, waarop o m. een noodwoning staat. By het beschrijven bleek, dat dit stuk niet geheel van haar was, zo heeft het* toen genomen raadsbe sluit geen zin. Dit moet nu aangepast worden aan de bestaande toestand. De heer VAN HAAREN vond dit maar een gekke beweging. Uit het antwoord van de VOOR ZITTER bleek, dat het kadaster in Venray nog niet helemaal bijgewerkt is, waardoor een dergelijke fout kon ontstaan. De Raad bad er toen ook vrede mee. Reitaurant Ysselsteyn Venray Vooruit wil tegenover het Duitse kerkhof een restaurant zetten, Hoewel met de bouw al begonnen is, kan men nu niet verder of men moet eerst de grond in eigendom hebben, B. en W. stellen voor dit stuk grond te verkopen voor f 75 onder het beding, dat als 't niet nodig meer is, de grond voor dezelfde prys aan de gemeente terug komt. En dat vond de Raad ook al goed. Rechtspositie ambtenaren In verband met de gewijzigde om standigbeden is het nu bestaande ambtenarenreglement verouderd. In overleg met het Centrale Orgaan in zake gemeenschappelijke behandeling van personeelsaangelegenheden is een nieuw ambtenarenreglement vastge steld, dat aan de Raad ter goedkeuring werd voorgelegd. De Raad had hiertegen geen be zwaar, evenmin tegen de nieuwe opstelling van de arbeidsovereenkomst verordening, die tevens gewijzigd is Ook de nieuwe wachtgeldregeling voor de ambtenaren kon de goed keuring wegdragen. Kindertoelage Volgens de bestaande verordening voor de kindertoelage, ontvangen de ambtenaren jaarlijks 3 pet van hun bezoldiging als kindertoelage, onge acht hun aantal kinderen. Deze regeling is onbillijk en men is dus op hoog niveau met de Re gering aan 't onderhandelen hierover. Nu men 't gehele ambtenarenregle ment aan een revisie heeft onderwor pen, menen B. en W. ook echter dit punt nu reeds aan de orde te moeten stellen, ongeacht wat het overleg op hoog niveau dan tenslotte uitwerken zal. B. en W. stellen nu voor, dat de 3 pet gehandhaafd blijft voor de eerste 3 kinderen, doch dat voor het 4de, 5de en ode kind, dat percentage moet worden bepaald op 5 pet. Ook hiertegen had de Raad geen bezwaar, alleen wenste ze B en W. veel succes met hun poging om die regeling toegelaten te krijgen. De uit bovenstaande voortvloeiende wijziging van de instructies voor de hulpkeurmeesters werd zonder meer aangenomen. In het nieuwe reglement is een afzondeilyke regeling gemaakt voor het georganiseerd overleg in ambte narenzaken, waarin o.m. drie leden van de Raad zitting moeten hebben De Raad ging dus aan her stemmen en de heren de Bruyn, van Haaren en Fr. Janssen hebben zitting in dit georganiseerd overleg. Tenslotte werd H. van de Loo vast aangesteld als hulpkeurmeester. Dit voorstel, waarop hy niets tegen had, ontlokte echter de heer VER MEULEN de vraag, waarom hier binnen oen jaar besloten wordt, maar elders reeds mensen jarenlang nog maar steeds tijdelijk zyn aangesteld. De VOORZITTER merkte echter op dat dit Diet aan de orde was. Maandag 19 Januari in Zaal Wilhelmina. De Winkelsluitingswet en de voorstellen, die B. en W. dienaangaande indiende, ontmoette weinig commentaar. De Raad had in comité generaal al haar kruit al verschoten. Alleen de heer ODENHOVEN was het kennelijk niet eens met de hele regeling van de Zondagssluiting. Uit het commentaar, dat hy de afgelopen dagen gehoord had, was hem wel gebleken, dat men het lang niet eens was met deze regeling, hoewel hier toch beweerd werd, dat deze op verzoek van de winkeliers zo totstand was gebracht. Hij vraagt zich af, waarom in deze katholieke streek, waar de Zondag morgen „de hoofdschotel is van het katholieke leven", de winkels wel open megen, maar 's middags niet. En dacht B. en W. dat de zieken in het Ziekenhuis alleen fruit aten Er werd zeker zoveel snoep omgezet, maar die winkels mogen 's middags niet open, wel die van fruit. Al met al vindt spreker dat maar een eigen aardige geschiedenis. De heer Fr. JANSSEN dient van antwoord. Door de Middenstand, die in deze kwestie volgens de wet moet gehoord worden, is een enquête ge houden en hebben de winkeliers zelf kunnen zeggen, wat zy graag wilden 's morgens of 's middags open, maar zy moesten daarbij rekening houden met de mogelijkheden en die zyn niet groot. Men is van oordeel, dat er Zondagrust moet zyn, ook voorde winkelier en dus heeft men een winkelsluitingswet gemaakt, welke Zondags die rust ook geeft. Maar voor bijzondere plaatselijke gevallen wil de Minister echter wel toestem ming geven om enkele uren geopend te zijn, maar dan alleen voor zaken in die artikelen, waarvan men van te voren de behoefte niet bepalen kan. Een kruidenier bijv. heeft dus geen kans, omdat men nu eenmaal van te voren kan weten, wat men voor kruidenierswaren op Zondag nodig heeft en dus Zaterdags kan halen. De erquête is zoveel mogelijk gevolgd, maar de mensen, die met een stalen gezicht op het formulier schreven: „wij wensen de gehele Zondag open te zijn", die weten van te voren, dat dit nu eenmaal niet gaat. Zo hebben de banketbakkers voor 95 pet gestemd voor 's morgens open te hebben en aangezien deze hele kwestie niet per zaak, maar per branche geregeld wordt, is dus alles 's morgens open. Het is sprekers vaste overtuiging, dat men kan lachen als deze regeling goedgekeurd wordt. De heer VAN HAAREN had graag gezien, dat niet alleen banket in de verordening stond, maar ook brood en banket, wiardoor zaken, die beide verkochten van deze regeling zouden kunnen profiteren. Wethouder WINTELS zegt dat 27 van de 28 broodbakkers dit niet wensten en dat bovendien dit de Minister nooit toestaat. De VOORZITTER wees nog eens op de richtlijnen van de Minister, maar de heer ODENHOVEN blykt onvermurwbaar. Of men nu lang of kort praat, hij is van mening, dat hier winkeliers gedupeerd worden en dat de Raad dat moet voorkomen. Nadat verschillende sprekers nog eens betoogd hebben, dat het niet anders kan en dat men eerst dit moet klaar zien te krijgen, om dan later eventueel nog meer te kunnen bereiken, wordt op verzoek van de heer Odenhoven gestemd en alleen hy stemt tegen. Maandag 19 Januari mit de neje Prins Minder schoolgeld Ulo Het voorstel van B. en W. om het heffingspercentage van i op 0,8 terug te brengen voor het schoolgeld vau de Ulo en zulks met ingang van 1 Sept 1951, viel direct in goede aarde en werd zonder meer goedgekeurd. Tier ton Met de bouw van de 42 goedkope woDingen en 4 duplex woningen is ongeveer f 400 ooo gemoeid. Ze zyn gefinancierd uit zg. kort geld. B. en W. wil hiervoor een defini tieve geldlening sluiten en heeft een aanbieding gekregen tegen 4l/g pet. De heer VAN HAAREN meende, dat dit percentage veel te hoog was tegen 4 pet was hy er van overtuigd te zullen slagen. Met feiten bewees hy, dat er heel wat leningen nog tegen 4 pet gegeven worden en dat scheelt de gemeente toch ettelijke duizenden guldens aan rente. Na lang wikken en wegen besloot de Raad over aanhouding te stemmen maar alleen de heren Fr. Janssen, Selder, Custers en van Haaren waren voor wachten. Hensenins en andere zorgen De heer VERMEULEN opende de rondvraag met een informatie naar ons aller vriend Hensenius. De Voor zitter had laatst o.m. veiklaard, hier over contact te zullen hebben met het betrokken departement, maar nu bleek uit zijn antwoord, dat dit contact er nog steeds niet was. De heer VERMEULEN hoopte, dat eindelyk eens een einde kwam aan dat „gesol" en dat er een nieuw beeld komt. Dan zou bij graag zien, dat de werkwijze van de Waterleidingmij veranderd werd. Eerst verplicht men de mensen zich aan te sluiten. Is eenmaal aangesloten, dan komt er 20 pet verhoging. Spreker vindt dat geen stijl. De VOORZITTER wyst er op, dat voor de aanleg van waterleiding in Venray duizenden guldens zyn geïn vesteerd, die onmogelijk door Venray zelf konden worden opgebracht. Het Rijk is hierin dan ook bijgesprongen. Nu de waterleiding er eenmaal is, en spreker is er van overtuigd, dat men er er over enkele jaren evenmin meer buiten kan als buiten electriei teit nu moet de productie betaald worden. Dat ligt aan andere oorzaken, buiten de schuld der waterleiding. De heer de BRUYN is allerminst te spreken over de aanleg van een trale verwarming in de school van Ysselsteyn. Hier heeft de Raad uit drukkelijk gevraagd om Venrayse in stallateurs in te schakelen. Inderdaad is dat gebeurd, maar één installateur is geweigerd. En het is juist diegene, die een groot gezin heeft. Dit zou volgens de man zelf, zyn oorzaak vin den in een suggestie van B. en W. dienaangaande. En dit vindt spreker niet juist. De VOORZITTER ontkent ten stel ligste, dat B. en W. dergelijke voor stellen heeft gedaaD. Men heeft B. en W. alleen een ly'st van installateurs voorgelegd, diehet schoolbestuur wilde vragen. B. en W. is daarmede accoord gegaan, omdat hier Venrayse instal lateurs by stonden. Wie dat waren, daarover heeft B en W. zich niet uit gelaten. De oorzaak van deze uit sluiting zal men dus by het school bestuur dienen te zoeken. Paterskoel De heer SELDER vraagt dan nog maals naar de omrastering van de Paterskoel, maar Weth. WINTELS moet vertellen, dat Gemeentewerken er geen raad mee weet. Deze om rastering wordt een dergelijk plomp geval, dat men er van achterover slaat en wie garandeert, dat het dan doel treft. De heer SELDER vindt dat spijtig, maar hier dient toch iets gedaan te worden. De VOORZITTER is dezelfde mening toegedaan, maar alleen moet men het accent verleggen. Hier wordt de be scherming van die spelende kinderen als een taak van de gemeenschap beschouwt, maar dit is oDjuist. Het zyn de ouders, die er voor dienen te waken, dat hun kinderen uit het park wegblijven, zodat er geen gevaar is. Wie tegenwoordig ukkepukkies alleen op straat ziet lopen, midden in dat drukke verkeer, die vraagt zich af, waar die ouders hun verantwoorde lykheidsgevoel hebben. De gemeente dient toch niet als kindermeisje op te treden. Maar als er wat gebeurd, dan wordt het de gemeente verweten, in plaats, dat men wjjst op de ver keerde mentaliteit der ouders. in Zaal Wilhelmina mit Woningen en noodgebied De heer Fr. JANSSEN had in de vergadering weer eens gehoord over de Stichting tot verwerving van een eigen woniog in Venray. Aan deze StichtiDg heeft de Raad al gronden gegeven, voorschotten e.d. maar wo ningen komen er geen. De VOORZITTER wees op de bouw- stop. Binnenkort kan men echter over die woningen nader nieuws vernemen. De heer SELDER wees er op, dat Venray reeds 324 werklozen heeft, een cyfer, dat te denken geeft. Hy zou willen weten of B. en W. nog iets op het oog hadden voor industrie-uit breiding en of wy hier nu een nood gebied zyn. Verder zou hy willen weten, waarom practisch alle ge meenten in Noord Limburg een brief naar de Minister van Economische Zaken hebben gestuurd en waarom "Venray hier niet bij was. De VOORZITTER wist. dat het getal werklozen inderdaad beduidend was, maar de vooruitzichten zijn aller minst gunstig. Er zijn verschillende besprekingen met industrieën, maar zy kampen allo met investerings moeilijkheden. Venray is nog geen noodgebied, maar alleen een te „sti muieren kern". Er worden wel po gingen gedaan om Venray tot nood gebied verklaard te krijgen. Over het schrijven van de Over Maasse gemeenten aan de Minister, kan spreker weinig meedelen, daar hy noch het doel, noch de inhoud kende. Als die voor Venray van belang was, is het jammer, maar anders ziet de Voorzitter er weinig heil in, om dat de Minister toch al reeds deze gebieden door een extra commissie laat bekijken. Maandag 19 Januari mit kolder en flauwekul Maandag 19 Januari mit 't program van de Vastelaovend 1953 Wegen De heer MAAS vraagt naar de mogelijkheid om de weg Heide— Ysselsteyn door de DUW te laten op knappen, maar aangezien de DUW tot heden niet werkt wordt er ook niets opgeknapt. De heer WISMANS vraagt naar de mogelijkheid om de waterleiding in Ysselsteyn, aangezien het water zo bedroevend slecht is. De mogelijkheid is er wel, aldus de VOORZITTER, maar er zijn geen centen. Alleen de hoofdleiding kost ruim 6 ton en wie moet dat betalen Hier moet het Ryk bijspringen. Op zyn vraag of de weg langs het kanaal naar Griendtsveen niet breder ge maaktkon worden, wordt medegedeeld, dat men overleg heeft gepleegd met vd. Griendt en de gemeente Horst. Beide zyn niet erg scheutig, maar de zaak zal nog eens bekeken worden. De heer VAN HAAREN vraagt, wanneer de Stationsweg verbeterd wordt, die vooral in zyn begin zo slecht en rond is Ook hier zal de zaak be keken worden volgens de Voorzitter, we wachten dus maar rustig af. Klok ea vliegveld De heer ODENHOVEN heeft alar merende berichten gelezen over een vliegveld in de Peel en zouhier graag meer van weten. De VOORZITTER wilde hetzelfde, maar wist verder ook niets. Dan vreesde de heer ODENHOVEN verder, dat, nu de juwelier uit de Grotestraat is vertrokken, ook de enigste buitenklok in Venray gaat. verdwijnen. Zou B. en W. deze niet overnemen De VOORZITTER vertelt, dat B en W. in die richting wel eens een onder zoek zullen instellen. O, die scholen Nadat de VOORZITTER mededeling gedaan heeft van enkele latere inge komen stukken, waar by o.a. de goed keuring van de begroting 1952 dooi Ged. Staten en de goedkeuring van het raadsbesluit om' de café's langer open te houden, wil hy nog een voorstel van B. en W. aan de agenda toevoegen. Op de meisjesschool zyn oa. twee klaslokalen op zolder ingericht en nu het wintert blykt de verwarming het niet aan te kunnen De installatie moet dus uitgebreid worden en de kosten dezes bedragen f 2580.90. Of de Raad dat maar even goed wil keuren. Maar de Raad hapte daar zo een, twee, drie maar niet in. Zo vertelde de heer Fr. JANSSEN, dat hy niet graag voor domme jongen versleten wordt. Op de eerste plaats heeft men de goedkeuring maar niet afgewacht en ligt de verwarming er al by na in. De VOORZITTER onderbreekt dan met de mededeling, dat anders Ven ray's jeugd na de vacantie niet verder kon, waarop de heer JANSSEN weer antwoordt, dat men het vorig jaar met precies dezelfde omstandig hodea zat en dat man ruim oon jaar tyd gehad heeft om de aanvraag in te dienen en niet als mosterd na de maaltijd te tomen. Punt twee is, dat het hem toe schijnt, dat een en ander wel wat voordeliger kan. Hier wordt maar vertelt dat het zo en zoveel kost, maar wie controleert dat, is daarvoor ingeschreven, kortom de Raad heeft dat maar te slikken, goed- of kwaad schiks, men doet toch wat men wil. Wat heeft het dan voor nut dat de Raad nog dergelijke vragen worden voorgelegd. De Raad moet dit goed keuren, of ze wil of niet, maar wordt daar dan tevens mee voor kwajongen gezet. Deze mening onderschrijft ook de heer VERMEULEN en het komt zover dat er hoofdelijk gestemd moet wor den. Omdat men er toch niets tegen schijnt te kunnen doen, stemmen maar 3 leden tegen. Dat is dan het einde. De VOORZITTER wil echter niet sluiten vooraleer hij dank gebracht heeft aan de leden van de Raad voor hun medewerking en wenst hen allen en ook de inwoners van Venray een gezegend Nieuwjaar toe. In de laatste Raadsvergadering van 1952 is men dan eindelijk ook eens gekomen met voorstellen voor de winkelsluiting in de toekomst. Zoals bekend, is medio 1952 de nieuwe winkelsluitingswet inwerking getreden, die practisch bepaalt, dat de winkels om 6 uur gesloten moeten zyn en Zondags de gehele dag. De Gemeenteraad heeft de macht om, naar plaatselijke omstandigheden hier enige wijzigingen aan te bren gen, die echter de goedkeuring moe ten hebben van de Kamer van Koophandel, waaronder de gemeente ressorteert en de Kroon. Zolang mende laatste goedkeuring niet heeft en dat is practisch nog nergens, zolang moeten de winkels om 6 uur namiddag gesloten worden en ook Zondags de gehele dag. De Gemeenteraad van Venray heeft nu onderstaande uitzonderingen voor gesteld, waarmede de Kamer van Koophandel reeds accoord g6gaan is, maar die nog de goedkeuring van de Kroon behoeven. En zolang deze er nog niet is hetzij nogmaals herhaald - zolang moeten de winkels om 6 uur dicht en ook Zondag de gehele dag zyn gesloten. Onderstaande voorstellen zullen waarschijnlijk enkele zakenmensen minder prettig vinden, maar geleerd door de ervaring, dat men slechts zeer sporadisch in Den Haag verlof geeft om bijvoorbeeld Zondags geopend te zyn, zyn onderstaande regelingen opgesteld. Voor alle zekerheid herhalen wy dan hier in het kort de voornaamste beslissingen van de Raad. Zy, diehet aangaat, doen het beste deze uit te De winter is ingevallen. Oud en jong kan weer genieten van het ijsvermaak. Nu is door de Gemeente het recht op de ijsbaan op het vloei- veld welwillend afgestaan ten bate van het Orgelfonds. Aan de liefheb bers zal een bedrag van een kwartje worden gevraagd als entróe. School gaande kinderen tot 14 jaar hebben vrije toegang. Zie advertentie elders in dit blad. De te verantwoorden gelden liggen deze week aan de lage kant. Nu is het de tyd van de gezellige kaart- avondjes. Kaart eens voor een orgel- PÜPjel I Verantwoording: Vorig saldo f 11006.33 Opbrengst orgelbusjes Maasheseweg, Smakterweg, St. Annalaan, Kard. van RossumstrMgr. Nolensstr. en Charles Ruysstraat f 27 36 Totaal I 11053.69 Bouwt allen mee aan Uw O gel Gironummer 576604 Orgelfouds Comité Venray P S. Wie meldt zich voor het 3 maan delijks ophalen der orgelbusj-^s aan de Mer8eIosewegAdres: Paterslaan 16. Maandag 19 Januari mit Radio-Zuid De Middenstand is niet van plan haar 40 jarig jubileum, wat zy op 3 Febr. a s. herdenkt zonder meer voorbij te laten gaan. Een daartoe ingestelde commissie heeft reeds plannen beraamd om ook uiterlijk dit feest te vieren en zo heeft men een plan ontworpen om te komen tot een welliswaar sobere, maar voor uitbreiding vatbare -verlichting en illuminatie der winkels. Men heeft daarvoor materiaal, dat gemakkelijk te bevestigen is, gemakkelijk op te bergen en waarvan ieder willekeurig tlgviwr gemaaVtt kun woi.w,. Een dertigtal middenstanders, die op d9 vergadering aanwezig waren hebben zich spontaan voor deze illu minatie opgegeven en de kosten vallen geweldig mee. Zijn er nog liefhebbers, die niet op de vergadering aanwezig waren, dan moeten die zich opgeven voor 15 Januari by de heer Fr. Janssen Stationsweg. Er worden op de scholen in Venay foto's gemaakt van verschillende jongens en meisjes en deze foto's komen in de verschillende etalages van do middenstanders. Nu is het de taak van het publiek, om de namen van deze jongens en meisjes te raden en middels formulieren in te zenden. Er worden prachtige prijzen aan ver bonden. Ook hot animo voor deze wedstrijd was zeer groot. Liefhebbers daarvoor moeten zich voor Zondagavond a.s. melden by het zelfde adres als hierboven. De vieriDg van het 40 jarig jubiieum is vastgesteld op Dinsdag 3 Februari, terwijl het bestuur op Zondag 1 Feb. zal recip6ren. knippen en te bewaren: ZONDAGS GEOPEND: van 8—12 uur: a. fotograven voor het maken van foto's; b. winkels, waarin in hoofdzaak tabaksartikelen, banket, suiker werk, chocolade of bloemen worden verkocht, voor de ver kbop van die artikelen; van half 1 tot half 8: winkels waarin fruit wordt verkocht, alleen voor de verkoop van fruit; van 8 tot 20 uur: alle winkels op Vastenavond Zondag en de laatste Zondag voor St Nicolaas van 8 tot 24 uur: alle winkels op de Zondagen, waarop kermis wordt gehouden, maar alleen in dat gedeelte van de gemeente, waarin de kermis gehouden wordt. Is het dus in Leunen kermis, dan mogen alleen de winkels in Leunen op Kermis Zondag tot 12 uur namiddags geopend zyo; van 8 tot 17 uur: a. de winkels op Smakt in de maanden Maart tot en met September; b. de winkels in Oostrum, die religieuze of souveniersartikelen tabakswareD, banket en suiker werk, bloemen of fruit verkopen doch alleen voor de verkoop van die artikelen en wel op de Zondagen in do maand Mei, ie Pinksterdag, 15 Augustus en de Zondag na 15 Aug. en de Zondag 8 September. ZATERDAGS GEOPEND: van 6 tot 7 uur alle winkels. Adverteer in Peel en Maas Verder zyn er nog de navolgende bepalingen: Alle winkels kunnen tot 7 uur geopend zyn op alle werkdagen in de maanden April tot met September. Van .18 uur tot 1930 mogen het gehele jaar door de winkels geopend zyn die fruit of tabaks artikelen verkopen, doch uitslui tend voor de verkoop van deze artikelen. Komt er in een of andere plaats kermis, dan motten de winkels op die plaats Vrydag enZiterdag voor de kermis geopend biyvt-n tot 21 uur en op de kermind .gen zelf t<»t 24 uur. De Raad besloot verder, dat de kappers tot half 8 kunnen blyven werken, maar Dinedags ra de middag hun zaak gesloten moeten houden Een kopersavond wordt niet ge geven. Op onderstaande data's mogen alle winkels verder tot 21 uur geopend zyo: 1 Januari, Zaterdag voor Vasten avond, op de verjaardag van H. M. de Koningin, Bevrijdingsdag, daags voor 's Heren Hemelvaart, daags voor Maria Hemelvaart, 31 October, Vrydag en Zaterdag voor de Eerste Paasdag en Eerste Pinksterdag, de Zaterdag voor de 2de Zondag in Mei (Moederdag), de Zaterdag vcor de 3de Zondag in Juni (Vaderdag) en 5 Dec. Op Vastenavond Maandag en Dinsdag behoeft eerst om 24 uur gesloten te worden. Deze regeling gaat dus eerst in, wanneer de Kroon zyn goedkeuring heeft gehecht. Tot dan gelot 6 uur de winkels dicht en Zondags da gehele dag

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1