Kerstmis 1952 Winkelsluitingswet „HET WITTE HUIS" VERHEOÜÏ ZAADHANDEll LEUNEN Liebste an Kc VISITE! ORGELHOEKJE uckh Grote Nieuwjaarsprijsvraag voor de schoolkinderen van ADVERTENTIEN Hotel van Bergen te Gennep ALLES VOOR UW RUST... Sigarenmagazijn „'t Hofke" Voor planken, lardboard enz. J. H. DE WIT f" Voc Stoomwasscrij De Peelparel Doze keer geven we geen verant woording in ons hoekje. Mogen we in plaats daarvan allen, die op welke wyzo dan ook, van hun belangstel ling voor 't Orgelfonds blyk gaven en nög geven, van harte een „Zalig Kerstfeest" toewensen.1 Hieraan zij toegevoegd de innige hoop, dat het volgende jaar Kerstmis de jubelendo tonen van een orgel langs de gewel ven van onze Parochiekerk mogen ruisen. Bouwt allen mee aan Uw Orgel Gironummer 576604 Orgelfonds Comité Venray Na klinkt weer het oude verhaal, hoe ten tyde van Keizer Augustus, op diens bevel, een volkstelling gehouden moest worden over het gehele Ro meinse Keizerrijk. Dus ook in Galilea en Judea. We zien Jozef van Nazareth wegtrekken, met zy'n bruid Maria, naar de stad van David, Bethlehem. En dan verhaalt het Evangelie zo eenvoudig„Terwijl zy nu daar waren, brak de tyd aan, dat Maria moeder zou worden. En zij bracht haar eerst geboren Zoon ter wereld, wikkelde Hom in doeken en legde Hem neer in kribbe, want in de herberg was er voor hen geen plaats". Het grootste wonder aller tijden had zich voltrokken. De oneindige God had zich vernederd om mens te wor den, om geboren to worden in een stal en gelegd te worden in een Kribbe, een voederbak van beesten. Niet met goddelijke luister, niet in het schoonste paleis, niet met hemelse gezangen. Arm, nederig met alleen het stamelen der herders. Telkenjare opnieuw wordt deze Goddelijke Liefdedaad gevierd, wordt dankbaar herdacht het mens worden van God de Zoon, die Zich zo ver nederde om do gevallen mensheid te redden. Telkenjare opnieuw horen wy Zijn eerste boodschap tot de mensen „Glorie aan God in den hoge en vrede op aarde voor de mensen van goede wil. En zo vieren we dit jaar weer Kerstmis, het feest van liefde en vrede. Maar de wereld heeft negentien honderd jaren later Zy'n boodschap nog niet begrepen. God erkent men niet op zovele plaatsen en de vrede wordt uiteengeslagen door vallende bommen en granaten. Van goede wille zy'n er zoSweinigen. Hot Kindje in de kribbe kent men niet en als een andere Herodes pro beert men het te doden. Te doden in de harten der mensen, te doden met Zijn bisschoppen en priesters, in het verwoesten der kerken, in het mis kennen en vervloeken van Zy'n heilige Naam. En terwijl wy onder de Kerstboom, in de nachtmis, dit heilig gebeuren herdonken, lydon duizenden om Hem in concentratiekampen, worden dui zenden om Hem gefolterd en mis handold, worden priesters en leker. vervolgd, wordt Zijn leer onderdrukt en uitgeroeid. En juichen ook Chris telijke landen de beulen toe, die dit beulswerk bevorderen. o— Ieder jaar opnieuw staan we scha meler en ellendiger rond de kleine kribbe. Want ieder jaar opnieuw moeten we constateren, dat Zy'n bood schap van liefde, van vrede, maar niet begrepen wil worden. Dat we nederig moeten zy'n, gelijk Hy, is een opgave, die we niet kunnen volbrengen. Het schy'nt, dat Zyn geboden een te zware last zyn voor onze z.wakke schouders, en van zyn liefde begrijpen we niets in deze harde wereld, waar ieder voor zich zorgt. Ook in onze kleine gemeenschap, die het grote geluk heeft, dat we ons vry naar Zyn kribbe kunnen begeven. Ook hier liefdeloosheid, ook hier ruzie, ook hier te veel onwil. En dat ter wijl we God moesten danken, dat we niet wonen achter het IJzeren Gordjjn, waar men gezworen heeft de kribbe uit elkaar te slaan en het Kind te vermoorden. Dat terwijl wy hier in vrede mogen wonen, terwijl elders op de wereld de storm der verwoes ting rond giert. Laten we in de komende dagen hieraan eens denken, als we in onze kerken de kerststal weer zien opge bouwd, als de klokken ons weer ter nachtmis roepen en het koor zijn schoonste gezangen zingt. Als thuis de kerstboom staat en de lichtjes branden. Als onze kleinen hun kerstliedjes zingen is er feest in onze harten. Laten we bidden voor die vrede en die goede wil bij ons zelf en by an deren, vrede in onze gemeenschap, op do gehele wereld. Laten we het Kindje vragen, dat we Zyn boodschap begrijpen en er naar leven en, dat Hy' deze harde wereld zegenen mag en delen laat ic het wonder van deze Heilige Nacht. Dan zal het een Zalige Kerstmis voor ons worden. Die zy' U allen toegewenst. den onder opgaaf van de juiste grootte van de inrichtingen, alsmede van de te betalen pachtsom en moeten tevens inhouden een uitvoerige omschrijving van de aard der vermakelijkheid. Vermakelijkheidsbelasting wordt niet geheven. Inrichtingen als vogelpiek, licht- sport bedrijven, vissen of touwtje trekken ea., welke in strjjd zyn met de loterij wet, worden niet toegelaten. Onder gelyke voorwaarden kan tevens worden ingeschreven voor de verschillende op de kerkdorpen Leunen Oirlo, Heide, Merselo, Ysselsteyn, Castenray en Oostrum te houden kermissen in 1953. Venray, 18 December 1952. yuurwapenwet" Het Hoofd van de Plaatselijke Politie te Venray vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat de verleende bijzondere machtigingen tot het voor handen hebben van een vuurwapen hun geldigheid op l Januari 1953 verliezen. Vóór u Januari a.s. dienen aan vragen van nieuwe machtigingen ter gemeente secretarie, Afdeling I, te worden aangevraagd. Bij na genoemde datum te houden controle zal, by gebleken overtreding, onmiddellijk proces-verbaal worden opgemaakt. Venray, 22 December 1952. Het Hoofd van Plaatselijke Politie, A. H. M. JANSSEN Jubilea bjj St Anna Zaterdag 27 December, zullen de heren Antoon Thyssen en Jacob Janssen, hun 25-jarig lidmaatschap bij het St Annagilde, feestelijk her denken. Geslaagd Te Amsterdam slaagde voor het diploma rijwielhersteller, de heer Ant. Franssen, Beekweg. Voor het examen gemeente- linanciön deel 1, slaagden de heren L Oudenhoven, P. v. Lieshout en G. Gos8ens. Aan de R. K. Universiteit te Nymegen slaagde voor het doctoraal examen in de psychologie onze dorpsgenote Mej. Wies Emons. LEUNEN. Onze vroegere dorps* genoot G. Baltussen uit Breda, slaagde aan de Hogeschool te Tilburg, voor Doctorandus in de Economie Raads vergader! n g Dinsdagavond vergaderde de Raad der gemeente Venray. Op de agenda stonden o.a. voor stellen van B. en W. tot het aangaan van kasgeldleningen voor 1953 tot een bedrag van twee millioen gulden. Verder een terugbrenging van het heffingspercentage voor het schoolgeld by het uitgebreid Lager Onderwijs van 1 tot 0,8. Voor de financiering van de bouw der 42 zgn. goedkope woningen en de 4 duplex-woningen kan een lening afgesloten worden van f 400000 met een looptijd van 40 jaren en een rente van 41/< pet. Er waren verder nog enkele kleine voorstellen voor de verkoop van grond, terwyl ook de winkelsluitingswet nu onder de hamer kwam. Het verslag van deze vergaderingen vindt U in ons volgend nummer. Toneeluitvoering te Castenray Zoals reeds eerder vermeld, zal toneelgroep „Vondel" haar tweede opvoering geven op 1 en 2 Febr. a.s. Op veler verzoek werd ditmaal een blyspel in studie genomen. De toneelliefhebbers kunnen hun hart dan nog eens ophalen aan de komische scène's van dit toneel stuk. Daverende lachsalvo's zulllen niet van de lucht zyn. Openstelling Postkantoor Op beide Kerstdagen en op Nieuw jaarsdag is het postkantoor alleen geopend van 8—9 uur voor de tele graafdienst. Dus op deze drie dagen worden geen postzaken afgehandeld. Zilveren jubileum Op 1 Jan. herdenkt Mej C. Hoef nagels uit Deurne de dag dat zij voor 25 jaien werd aangesteld als onder wijzeres aan de Lagere School in Ysselsteyn. In verband met devacantie is de herdenking van dit feest uitge steld tot 5 Jan. maar men is dan ook voornemens deze gebeurtenis niet zonder meer voorbij te laten gaan. Mej. Hoefnagels zal die dag ervaren, dat Ysselsteyn haar dankbaar is voor al het weik,watzy sinds de stichting van de school voor Ysselsteyn heeft gedaan. De jeugd is al volop aan het instuderen van gedichten en toneel stukjes en ook verschillende ouderen, die nog by haar op de schoolbanken jezeten hebben, zullen ongetwijfeld iup onderwijzeres niet vergoten. Nieuws uit Venray en Omgeving Zoudagsdienat Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. kermis venray Burgemeester en Wethouders van Venray maken bekend, dat inschrij vingen voor standplaatsen op de in 1953 te Venray te houden kermis van 2 t/m 6 en 9 Augustus vóór 15 Januari 1953 worden ingewacht De inschrijvingen dienen te geschie- Onjuiste berichten Tydens de Duitse bezetting, Aller heiligen 1943, werd te Twist gemeente Oploo het echtpaar Mart van Langk- veld (26) en Nelly van de Oever (36 jaar) vermoord. Deze dubbele moord bleef onopge helderd. Volgens geruchten, die Zaterdag in Oost Brabant en Noord Limburg de ronden deden, zou thans een opheldering in deze duistere zaak te verwachten zijn en zouden er reeds arrestaties zyn verricht. Wy hebben ons in verbinding gesteld met de politie, die mededeelde, dat de geruch ten uit het ryk der fabelen afkomstig zyn, zodat de dubbele moord te Twist nog een duistere onopgehelderde zaak blijft. Moeder gedood De Heerlen se politie heeft Vrijdag de 25 arige filmoperateur F.K.K. uit den Haag gearresteerd die Donderdag avond op de Roermond8eweg te Weert met zyn auto een jonge moeder en haar twee kleine kinderen aanreed en zonder te stoppen zyn reis voortzette. De moeder werd op slag gedood. Haar kinderen van resp. acht maan den en vier jaar zyn ernstig gewond in het Ziekenhuis te Weert opgeno men De baby verkeert nog in levens gevaar. De dader ontkende aanvankelijk iels met de aanrijding te maken te hebben. Hy' heeft later een volledige bekentenis afgelegd. Ernstige aanrijding te Oploo Toen Vrijdagmiddag de 64*jarige echtgenote van postbode Hendriks van uit een zijstraat kwam gefietst, sloeg zij niet voldoende acht op het verkeer. Een vrachtauto, bestuurd door de chauffeur van de heer P.D. uit Vlierden, kon een aanrijding niet voorkomen. In levensgevaarlijke toe stand werd do vrouw naar het zieken huis vervoerd. Oud-politieke delinquenten contra de Staat Voor de Kantonrechter in Den Haag is Zaterdag geconcludeerd voor antwoord in de door de stichting „Oud Politieke Delinquenten" contra de Staat en de Minister President aanhanging gomaakte zaak over de door de stichting geledea schade, tengevolge van de sluiting van het oorlog8gravenkerkhof in de Peel te Ysselsteyn op Zondag 9 November van dit jaar. De dag voor het houden van plei dooi is vastgesteld op 29 Januari a.s. des middags om 2 uur. Rij~examen duurder Het inschrijfgeld voor een rij examen bedraagt met ingang van 1 Januari 1953 f5 30 en de pry's voor een geneeskundige verklaring f 1 Dit houdt in, dat een aanvrager, die voor de eerste keer ry-examen doet, op postrekening no 12149 van het Centraal Bureau voor de afgifte van rijvaardigheidsbewijzen 'n bedrag van f 6.50 moet overmaken, zynde de kosten voor het rij examen en de geneeskundige verklaring. De huidige kosten belopen respect, f 5- en 75 ct. HET SLOT YAN DE ANJER-AYONDEN IN LIMBURG. Het grootste slot van de Anjer avonden in Maastricht op Zaterdag j.l. is ook voor Venray een groot succes geworden. Niet alleen traden in dit program ma op de Raodse Blaoskapel, die hierin een tweetal nummers speelde, maar ook de DUW-werker, gebracht door Bert Arts uit Oostrum. In de 8lotcompetitie bracht Venray en daarmede geheel Noord Limburg het tot de tweede plaats en had men om radio-technische redenen het gedicht van het duo Timmermans uit Wanssum moeten inkorten, dan zou waarschijnlijk de eerste plaats wel bereikt zy'n. Voor dit uitgelezen gezelschap, aanwezig op de slotavond, werd de naam Noord-Limburg herhaalde malen met ere genoemd en we kunnen niet anders zeggen, als dat de samenwer king van Venray, Wanssum, Bergen en Gennep in dit verband tot een zeer behoorlijk resultaat heeft geleid. Om uit de zestien beste nummers van geheel Limburg te eindigen, is zeker vermeldenswaard. By de financiële opbrengst stond Venray op de 8ste plaats met ruim 18 centen per inwoner. De gemeente Beek sloeg alle records met een opbrengst van 80 centen per inwoner en hiervoor moest Horst zelfs wy'ken, dat als tweede kwam met ruim 50 cent per inwoner. De gehele Anjer-actie had meer dan 78.000 gulden opgebracht en het was de gouverneur zelf, dio zyn dankbaarheid uitte tegenover de burgemeesters der 16 gemeenten en de verschillende Anjer comité's, die er toe hadden bijgedragen om dit geweldige bedrag te bereiken. Kerstbomen en brandgevaar Even als ieder jaar zagen we ook nu weer de bloemisten en kerstboom handelaar, die hun kerstbomen groot en klein aan de man trachtten te brengen. Er is bijna geen gezin of het heeft met de feestdagen zo'n sparreboom in huis. Voor de brandweer is deze periode er echter meestal een van grote activiteit. Immers ieder jaar weer kunnen we na de kerstdagen in de kranten lezen dat er grotere en kleinere branden ontstaan door kerst bomen. Teneinde nu niet alleen de brand weer, want die is toch paraat, maar vooral u rustige kerstdagen te ver zekeren, heeft de brandweer de afge lopen jaren middels de pers enige veiligheidsvoorschriften voor 't gebruik van kerstbomen aan de hand gedaan. Naar aanleiding dus van het succes van de afgelopen jaren, zullen wij ook dit jaar enige voorschriften aan de hand doen. 1 Houdt uw kerstboom zo lang mogelijk buitenshuis en zet deze zo mogelijk eerst Woensdagavond. 2 Zet de kerstboom op de meest koele plaats in uw kamer. 3 Gebruik geen katoen of papier voor de versiering van uw kerstboom, of in de nabijheid daarvan. 4 Gebruik zo mogelijk alleen elec- trische verlichting die in goede toestand erkeert en waar geen blanke draad te voorschijn komt. 3 Laat de lichtjes niet branden als er niemand thuis is. 6 Controleer regelmatig de kerstboom op het bruin worden der naalden nabij de lampjes. Mocht dit het geval zyn, verplaats dan het betref fende lampje. 7 Zodra de naalden beginnen te vallen dient de kerstboom te worden op geruimd. 8 Indien u de woning bovendien nog wilt versieren, mag deze veriering niet lager dan 1.90 meter van de vloer worden aangebracht. 9 Gebruik nimmer kaarslicht voor de ramen en houdt gordijnen en ander brandbaar materiaal tenmin ste een halve meter van het kaars licht verwijderd. 10 Plaats zo mogelyk een emmer water met een dweil nabij de kerstboom. Indien eenieder deze voorschriften opvolgt, zal men ook dit jaar van kerstboombranden verschoond blijven. Beter laat dan nooit Te Overloon is de 71 jarige Frits Gooren in het huwelijksbootje gestapt met de 73jarige Mina Klaassen, die reeds jaren als huishoudster by de bruidegom in dienst was. Wegens ziekte van de bruid moest deze plechtigheid aan huis plaats hebben. HOOG WATER De waterhoogte van de Maas, die thans bereikt is, mag wel als abnor maal worden beschouwd en evenaart de hoge stand van 1939. De uiterwaarden langs de Maas zy'n voor een groot deel onderge lopen. In Noord- en Midden-Limburg zyn alle stuwen gestreken, evenals te Sambeek en Lith. "Verschillende veren zyn stopgezet. Over het algemeen wordt voor de komende dagen nog een flinke „stool" water verwacht, hetgeen natuurlijk nog grotere was en groter ongemak met zich mee zal brengen. Specialistische hulp voor verzekerden De ziekenfondsraad heeft zich bezig gehouden met de vraag, of verplicht verzekerden van algemene zieken fondsen recht hebben op de verstrek king van klinisch specialistische hulp verleend in perioden, gedurende welke de verpleging in een ziekenhuis niet voor rekening van de verplichte verzekering plaats vindt. In het byzonder is hierbij gedacht aan de verpleging in een ziekenhuis na de 42ste dag. De ziekenfodsraad heeft de vraag ontkennend beantwoord. Verplicht-verzekerden, die zich ook voor klinisch specialische hulp na de 428te dag willen verzekeren, zy'n dan verplicht een aanvullende verzekering te sluiten. VOOR de jeugd Beste Jongens en Lezen jullie de krant al Niet hele maal?! Mftar toch wel, als er boven staat„Voor de Jeugd" en dan nog zo iets als PRIJSVRAAG! Pry'zen hebben jullie allemaal graag. Nu die kan je kry'gen Volop I Als je maar je best doet. Je vader zegt altijd voor wat, hoort wat. Voor die prijzen hoor je ook iets te doen Wat dan zul je zeggen. Het is heus geen huiswerk maken onder de vakantie. Het is alleen maar leuk, als je tenminste een echte jongen of een echt meisje bent, die wat durft en die wat kan. Nu jullie houden allemaal van puzzelen en van iets verkopen langs de deur. Nu dat moet je juist doen. Je krygt een envelopje met een nummer er op. In dat envelopje zit ten 20 zegels. Die noemen wy Sluit- om achter op een brief te plakken. Die moet je verkopen vyf voor een kwartje of 2 voor een dubbeltje. Je kunt ze dus gauw kwijt zyn. Het gaat er nu maar om, dat je ze zo gauw mogelijk kwyt b6nt en weer nieuwe gaat halen. Iedere keer kryg je een lot, als je het zakje met geld terugbrengt. Die worden na de actie uitgeloot. Daarby kan je de mooiste pry'zen winnen zoals eon voetbal en voetbalschoenen, een prachtige schooltas of een leuk' 8chooltasje of wat ook. Er zyn hon derd mooie prijzen. Maar je moet nog puzzelen ook. Die centen geven de grote mensen, maar jjj moet dan ook iets doen Puzzelen LuisterEr hangt ergens in Venray een mooie spreuk. Het i8 een Nieuw jaar8wen8. Waar kun je die spreuk vinden Ja, dat is nu juist de moeilijkheid. Wy hadden die spreuk gemaakt, maai die heeft iemand stiekum kapot geknipt en nu kennen wy hem niet meer van buiten. Daarom moeten jullie ons helpen We hebben gelukkig nog alle stukken teruggevonden en die hebben we verdeeld over winkels van de Paters straat, Grotestraat, Hofstraat, Hen- 8eniusstraat, Schoolstraat en Markt straat. Nu moeten jullie by die winkels gaan kyken. Daar hangen de stukken en die moet je zelf weer zo bij elkaar weten te krijgen, dat de spreuk weer goed is. Want die vervelende kerel, die de spreuk kapotknipte, wist niet hoe slim we waren. Wy' hadden namelijk ieder woord een eigen kleur gegeven, zodat je de letters van elk woord weer gauw kunt vinden en zo ieder woord en dan heb je ook gauw de zinJe moet dus beginnen met de letters, die by" elkaar passen te zoeken en dan moet je daar een zin van maken. "Wat moet je nu met die spreuk doen Natuurlijk niet aan anderen doorvertellen. Die moeten maar zien, dat ze er achter komen. Je zet die spreuk stilletjes achter op het envelopje en met de centen van de verkochte zegels in het zakje en de spreuk op het envelopje breng je het gauw naar de winkel van Nagelhout (Venrayse Radiotoestellen Centrale) in de Grotestraat sa. Je weet die toch wel te wonenEen paar huizen voor het Gemeentehuis. Je geeft het af en als alles in orde is krijg je twee lotenéén voor de spreuk en één voor de verkochte zegels. Die moet je goed bewaren, want nu mag je meeloten om de honderd pry'zen. Als je het ingeleverd hebt kun je ook nog een tweede zakje nemen, want daar kryg je ook weer loten voor, maar nu niet twee, maar drie en voor het derde zakje, dat je inlevert kryg je er vier. Als je je best doet, dan kan je heel wat lootjes krygen. Dat gaan we onder de vakantie uit loten en we zullen zien, dat we dan ook nog een mooie film laten draaien voor allen, die meegedaan hebben. Nog één dingJe krijgt ook nog enkele andere zegeltjes, die je niet moet verkopen, maar die je op de deurpost of tegen het raam of zo moet plakken. Die zegels hebben een andere kleur en dat wil zeggen, dat daar al gekochte zegels zyn. Anders gaan de jongens en meisjes by één mens wel honderd keer en dan worden die mensen kwaad en nog meerNu weet je zo alles en ik kom het op school ook nog wel vertellen. Het begint by de derde klas. Venray's Jeugd let op Uw kans Uit Venrays Gemeenteraad Door het College van B. en W. zyn de volgende voorstellen ingediend by de Raad betreffende ontheffing van de nieuwe winkelsluitingswet in verband met plaatselijke omstandigheden. Zo werd o m. vastgeteld ZONDAGS GEOPEND van 8 tot 12 uur Winkels van fotografen, alleen voor het maken van foto's, gedurende het gehele jaar. Evenzo geldt dit voor winkels, waarin tabaksartikelen, banket, suikerwerk chocolade en bloemen worden verkocht, maar dan alleen voor de verkoop van genoemde artikelen, van 13.30 tot 1930 Groentewinkels, voor de verkoop van fruit, van 8 tot 20 uur Alle winkels, alleen op Yastelaoves Zondag en de Zon dag voor St. Nicolaas. van 8 tot 24 uur Kermis Zondag, maar alleen op die plaats, waar kei- mis is. van 8 tot 17 uur Alle winkels op de Smakt van Maart tot October. Verder de winkels in Oostrum op de Zondagen van de maand Mei, ie Pinksterdag, 15 Augustus en de Zondag d.a.v. en 8 September. In Oostrum alleen voor de winkels, die souvenirs, tabak, banket- en suikerwerken, bloemen fruit, of religieuse artikelen verkopen en dan alleen voor de verkoop van die artikelen. Verder kunnen de winkels alle Zaterdagen tot 19 00 uur geopend zyn. In de maanden April tot October is het sluitingsuur niet 18.00 maar 19.00 uur, gedurende de gehele week. Fruit en Tabak mag tot 10 30 uur het gehele jaar doorverkocht wor den. Kappers kunnen tot 1930 uur hun klanten he'pen. BIJZONDERE BEPALINGE&, geeft het voorstel van B. en W. voor de Kermisdagen. Dan mogen de winkels open blijven tot 24 00 uur, terwyl op de Vrijdag en Zaterdag voor de kermis om 21.00 uur gesloten moet worden. Een en ander natuur lijk alleen geldend voor dat gedeelte van de gemeente dat dan kermis viert. Voor nadere bijzonderheden zie men P. en M. van komende week. A.S. ZATERDAG 27 DEC. 8.15 u. SJIR TITULAIR's groots gemonteerde operette Plaatsbespreken dagelijks, telefoon 6 Zie raambiljetten. JAC. JANSSEN, Muziekleraar wenst allen Zalig Kerstfeest en Gelukkig Nieuwjaar. Telefonisch aangesl. onder nr. 783 Interieur Matrassen in alle prijsklassen, met 5 jaar garantie vanaf f 85.- Peeters Matrassen f 175.- met 15 jaar garantie op damast en binnenveriDg, enz. Kernmatrassen vanaf f 38.- Wollen dekens 100 pet. wol U staat versteld van de prys Gewatteerde dekens (halfwollen watten) Divanbedden (dubbel en enkel) Kantelbedden 1- en 2pers. ledikanten m. en z. voetbord P. BILLEKENS Vanuit Korea wens ik ouders, broers, zusters, verloofde, vrienden en kennissen een Zalig Kerstfeest en een voorspoedig 1953. Soldaat van Leuken J.F.H Legernr. 321230230 N.D.V.N. Radio Kepair Stafcie. N.A.P O. 5ioo A'dam Schiphol Zalig Kerstfeest en Zalig Nieuwjaar aan alle inwoners van Venray, by zonder familie, vrienden en weldoe ners. Pater J. Oudenhoven m.s.c. Past. Larat (Fordate) Zuid Molukken Zalig Kerstfeest en Gelukkig Nieuwjaar aan familie, vrienden en kennissen. Karei Oudenhoven Ec. Drs. Mientje v.d. Beuken Auckland, New Zealand fa. H. OUDENHOVEN Lzn. Aannemersbedrijf, Venray wenst allen Zalig Kerstfeest en -Zalig Nieuwjaar Aan S,lle familieleden en bekenden wensen wy een Zalig Kerstfeest en een Gelukkig Nieuwjaar. Cobi, Netty en Maria Stevens Victoria Home, Oamaru Otago, New Zealand. Zalig Kerstfeest en Gelukkig Nieuwjaar aan familie, vrienden en bekenden. fam. M. Jenniskens- Willems Venrode farm, Petrolia, Canada wenst allen Zalig Kerstfeest en Gelukkig Nieuwjaar Aan allen een Zalig Kerstfeest en Gelukkig Nieuwjaar naar HOUTHANDEL MILL Wanroyseweg C 162c Tel. 1c VERLOREN Vrydagavond Heren polshorloge Terug te bez. van Lipzig, Laagh weg A 14a. Is de was U 's winters een kruis, Doe ze dan toch gauw uit huis Kemp weg 15—23a Telef. 586 Te koop partij biggen Ant. Voermans, Leunseweg 16a Te koop drachtige vaars, aan telling Boerderij „De Rouw" Overloon FIR

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2