S.V.V. 2 Blerik 2 De Anjer-Muziekavond te Venray Van links kaarten om konijnen Grote belangstelling m leckü Eerst heldin, nn „oude heks" ADVERTENTIËN Dat de vondst van 't Anjer-comité om hier in Venray enkele zeer goed bekende musici op te laten treden, ingeslagen is, bewijst wel de grote toeloop om kaartjes voor deze buiten gewone avond. Het is dan ook inderdaad geen alledaags gebeuren, wat in Venray heden Zaterdagavond plaats heeft. De Belgische kunstenares, Gilberte Laviolette, zal o.a. uitvoeren de Bal lade en Polonaise, alsmede 'c Scherzo Tarer.telle van Wieniawsky, terwy'1 ze begeleid door Jo Mertens zal uitvoeren de Sonate in Bes. gr K V. 454 van W. A. Mozart. Jo Martens zal bovendien een uitvoering geven van de eerste Ballade in G, KI. op 23 No. i van Fr. Chopin. Alléén deze uitvoeringen zijn al een bezoek aan de aula van het Gymnasium waard, doch er is méér. Het Limburgse Saxofoon Kwartet zal werken uitvoeren van Mozart. Dittersdorf, Korsakov, Clens, Permé en Loneuz. Het prettige hierby is, dat voor iedere uitvoering tekst en uitleg van het uit te voeren werk zal worden gegeven door een by uitstek d^ekun dige. Na hetgeen we vorige week hebben geschreven over de medewerkers, kunnen we met bovenstaande sum- miero opsomming wel volstaan. Een uitzondoring willen we echter maken voor de Balletgroep Wally Haacke. Deze balletgroep heeft na de be ▼ryding vooral een geweldige opgang gomaakt. In het Zuiden ia deze balletgroep zeer bekend, vooral de jongste creatie in de Opvoering van de Opera Faust in Valkenburg heeft veel lof geoogst. Maar ook by andere gelegenheden, zoals bij de Mynfeesten, by hot bezoek van H M. de Koningin en by vele andere gelegenheden heeft deze balletgroep telkens opnieuw de kenners voor raadsels gezet. Hoe het namelijk mogelijk is een dergelijke dansgroep een zo'n sublieme uit drukking te geven. Nu komt dit gezelschap, waarin meer dan vijftien dames meedansen naar Venray en nog wel met een ongekend groots programma. Van Strauss wordt onder andere opgevoerd de Valse uit de Czardas- vorstin, de nieuwe parapluie, Blauwe Donau, ^Polka, een Duet uit Fleder- mau8. Van Boccherini wordt het be kende menuet gedanst, van Schubert de nieuwe Schoenen en Vrolijke Jeugd. Van Moscowsky de beroemde Spaanse Suite en Vechtersbazen, van Sibelius do Clown met en zonder masker, van Durand Lisette en tenslotte van Mozart nog de Zeventiende verjaar dag. Welgeteld 15 van de bekendste nummers van deze dansgroep worden ten tonele gebracht. Voor liefhebbers van baliet dus een wel bijzonder uitgezochte avond, terwyl anderen hier kennis kunnen maken met een schitterende kunstuiting, die een nieuwe wereld doen open gaan. By de fa. Pyls kan men in de etalages enkele foto's van deze dans groep bewonderen. Dus een avond, die geen enkel muziekminnaar mag missen en ook zeker niet zal missen. Men dient dan echter by de bekende adressen zich zo snel mogelijk van kaarten te voor zien. Bovendien heeft men dan nog kans om tot de gelukkigen te behoren, die de slotavond in Maastricht bij kunnen wonen. Want onder de be zookers van deze avond verloot het ADjercomité maar liefst drie toegangs kaarten tot deze avond, terwyl tevens voor vervoer gezorgd wordt. Gennep Met Gennep had het Anjercomité ook nog een appeltje te schillen. Door de eerste Anjeravond is wel een zeer nauw contact gegroeid tussen Gennep en Venray en de daaruit voortgevloeide sameuwerking is beide plaatsen zeer goed bevallen. Het is daa ook geen wonder, dat men om een hernieuwde kennisma king vroeg en zeker om een herop voering van de Anjeravond in Gennep. Verschillende moeilijkheden hebben dat tot heden verhinderd, maar vol gende week gaat het dan toch beuren. Verschillende medewerkers aan de Venrayse Anjeravond gaan Donderdag a s. naar Gennep, om daar een reprise te geven. Medewerking verlenen o.a.Bertje Aarts, het duo Timmermans uit WanBsum, de Raodse Blaoskapel, het kwartet uit Castenray en vele anderen. Ook in Gennep heeft zich een comité gevormd, waarin verschillende pro minenten zitting hebben, dio voor een goed verloop van de avond zullen zorgen. Gennep is vol enthousiasme ongetwijfeld zal ook hier nogmaals de band met Venray nog wat nauwer worden aangehaald, waarvan beide gemeenten slechts vruchten kunnen plukken. Enkele leden van het Venrayse comité hebben zitting in dat van Gennep en alles wijst er op, dat èn de samenwerking tussen beide plaat sen èn het Anjeifonds Limburg, hier van hun voordeel zullen hebben. Bisschoppelijk bezoek Dinsdag bracht Mgr Lemmonseen kort bezoek aan Huize St. Anna, Vader Bisschop droeg hier het H. Misoffer op, waarna hij een kort be zoek bracht aan enkelo afdelingen. In de namidag werd de terugreis naar Roermond aanvaard. Op tweede Kerstdag zal Mgr. H. Tillemans, apostolisch vicaris van Mirauke op Nieuw Guinea een kort familiebezoek in Venray brengen. Mgr. H. Tillemans M.S.C. is Da zyn bis schopswijding voor een kort werk bezoek uit Nieuw Guinea naar Neder land gekomen, waar hy om. in zyn geboorteplaats Grave feestelijk is gehuldigd. Het is niet moeilijk voor Uw zieken en her stellenden by de komende feestdagen een welkom geschenk te kiezen Pleegzuster Bloedwijn is heerlijk van smaak en- zeer versterkend. Gevaarlijke bocht in de weg Yenray—Horst A.N.TV.B. acht spoedige verbetering noodzakelijk. Kortgeleden heeft zich een ernstig ongeval voorgedaan in de bocht van de weg Venray—Horst, op de grens tussen beide gemeenten. Op dit punt is het wegdek nl. rond en bovendien slipgevaarlijk. Ter plaatse onbekenden zyn op deze gevaarlijke situatie niet verdacht. De Toeristenbond A N.W.B heeft de Prov. Waterstaat van Limburg dan ook verzocht het profiel van het wegdek te herzien en dit tevens door een stroever te vervangen. UITVOERING POLYHYMNIA Zoals wy reeds berichtten zal het Gemengd Koor „Polyhymnia" Tweede Kerstdag en de daaropvolgende Zondag een operette brengen getiteld „Komm in den kleinen Paviljon". Inzake de inhoud vernamen wij, dat deze operette is samengesteld uit hoogtepunten der operettes Fleder- maus", Lustige Witwe, Grafio Marit- za en Csardasfiirstin, om welker melodiön en liederen een verhaal werd gevlochten, ook weer deels ont leend aan deze operettes, deels uit vrye fantasie samengesteld. Het geheel is een stuk vol actie, dat tengevolge yan meerdere intriges dan weer melodramatisch, dan weer uiterst komisch aandoet. Daar de tekst der liederen in de oorspronkelijke, d.w.z. Duitse taal is gelaten, terwyl de spreektekst daar naast in het Nederlands is en zodanig werd samengesteld, dat deze tevens verklarend werkt voor de gezongen liederen, zal deze operetteavond voor iedereen ten volle te begrijpen zyn, terwyl de liefhebbers van muziek en zang geen aanstoot behoeven te 2 S 1 S 3 S 5 S 3 S 20 S 1 R 8 R 11 R 15 R 13 R 8 R nemen aan verhollandste" liedjes. Wy menen deze avond in ieders belangstelling te mogen aanbevolen en wensen Polyhymnia alle succes toe. „Yenrays dameskoor" Bovengenoemd Koor, houdt Maan dag 15 Dec. om 8 uur, repetitie in het patronaat (in het lokaal jongensschool Patersstraat). Herfst-Inspectie Nederlands Rund vee-Stamboek By de onlangs gehouden Herfst— Inspectie door het Nederlands Rund vee Stamboek in bet gebied van de K.I.-Vereniging „Venray", werden in do ondorvermelde plaatselijke Fok- verenigingen de daarbij vermelde aan tallen dieren ingeschreven Wanssum-Bl'wyk 2 KS 7 S Geysteren 1 KS Oostrum 1 KS Merselo Oirlo Castenray Ysselsteyn Heide 1 KS Totaal 5 KS 41 S 56 R Uit hot bovenstaande blykt, dat het succes van de veehouders in het ge bied van de K I.-Vereniging „Venray" ook ditmaal weer groot was. Boerinnendag te Oirlo Maandag werd te Oirlo de boerin nen-studiedag gehouden, waarvoor nogal belangstelling bestond. Mevr. Terlingen-Lücker hield o.a. een inlei ding over het „gezin in de branding". Voor de muzikale omlijsting werd gezorgd door het dameskoor van Castenray, terwyl Pastoor Berden uit Blitterswijck een geestelijk woordje sprak. Mej. Kleuters de consulente, van de Bo8rinnenbond was eveneens aanwezig. Feest in Herselo Zondag heeft Merselo wel op waar dige wijze het feest van zyn diaman ten priesterzoon gevierd. Het was namelijk op deze dag, dat Pater Dr. W. H. Muysers M.S.C. zyn zestig jarig professieteest in zyn geboorte plaats vierde. '8 Morgens werd in de kerk van St. Jan een plechtige H. Mis opgedragen door de jubilaris als dankzegging. De foestpredicatie werd gehouden door een neef van de feesteling Pater Muysers uit Oirlo. Hierin wees hy op de grote verdiensten van de oud generaal-0verste, die onder zyn bestuur haar arbeidsterrein zo zag vergroten. Hij wees op de priesterlijke zorg, die her leven van Pater Muysers hebben gekenmerkt en op zyn grote liefde voor land en streek, waarin hy is opgegroeid. In do namiddag was er verder een plechtig Lof De buurt had voor een versiering gezorgd, terwyl voor het geboortehuis een prachtige boog was geplaatst. De jubilaris werd door bruidjes, Jong Nederland en de fanfare St. Oda ter kerke geleid, terwyl na terugkomst ook aan het ouderlijke huis een serenade werd gebracht. De receptie was zeer druk bezocht, terwyl ook nog in de loop van de dag verschillende felicitaties werden aangeboden. Anjer-competitie By de Anjer competitie heeft Vaals deze week Venray overvleugeld. Deze plaats wist f 1512,55 byeen te brengen en haalde daarmede een gemiddeld bedrag per inwoner van 15,9 cent. Venray staat nu op de 69 plaats in het algemeen klassement. S.Y.V.-nieuwö Veel volk, niet te koud, een be hoorlijk goed veld, alle factoren die meewerkten om een goede en span nende wedstrijd te verwachten. Alleen de scheidsrechter was nu eens niet goed, bijzonder in de eerste helft was hy er nog al eens naast. Het leek wei of hy tot taak had, alleen Horst te bevoordelen. In de tweede helft was hy stukken beter. Reeds spoedig na hot begin, kreeg Venray een vrye trap te nemen en Schellen kogelde schitterend in. Met Horst iets in de meerderheid bleef het spel vlug op en neer gaan, Na een half uur spelen, staakte de scheidsrechter wegens een blyven liggen van een Horster speler. Het was zo voorbij en de scheidsrechter hervatte het spel met een scheids- rechtersbal. Hebt U gezien hoe deze gegeven werd Indirect volgde hier uit het eerste doelpunt. Höt werd nog mooier toen'n tweede strafschop, veel te zwaar gestraft, in eerste instantie werd naast geschoten en zonder dat een van de spelers zich kon realiseren wat er aan de hand was, liet de scheidsrechter heel gerust de strafschop overnemen en nu was het raak ook. Het was moeilijk te verwerken. Maar Jan-publiek reageer de fel op de handelwijze van de scheidsrechter. Met deze geflatteerde stand voor Horst kwam de rust. Na de hervatting was Venray direct in het offensief en is dat doorlopend de hele tweede helft gebleven. Geluk kig was de scheidsrechter nu stukken beter. Na ongeveer een half uur spelen wist de linksbinnen de stand golyk te maken. 2-2. Daar bleef het by. Na afloop tekende Venray protest aan tegen het laten overnemen van de strafschop. Hier is hst dus af wachten, wat de protestcommissie zal doen. De stand is thans: Venray 10 7 2 1 16 Witten horst Helden IVO Gennep RKDEV Sevenum Tiglia FCV JVC Boxmeer Mill 10 7 2 1 6 3 1 6 1 3 4 2 2 9 3 2 4 9 2 17 31 10 27 12 24 17—13 19—18 16-18 17-20 15—18 12—17 17 22 13 18 10-27 Het tweede kon thuisblijven door de wedstrijd Sp.club Irene 2—Venray 2 werd afgelast. Het derde behoefde evenmin te spelen en het vierde sloeg het nog ongeslagen Oostrum 2 met 2—1. Bravo vierde elftallers, nog enige weken en het kampioenschap kan gevierd worden. Indien de wedstrijden doorgaan moet hot eerste naar Gennep. Een zeer zware opgave, die slechts tot een goede oplossing kan komen, indien in een zeer hoog tempo wordt aange pakt .en tot het laatste wordt vol gehouden, Het tweede speelt thuis tegen Blerick 2 en zal heel goed voor de dag moeten komen om een nederlaag te ontgaan. Het derde en het vierde zijn Zondag vry\ de Geen wachtdagen by werkloosheid in landbouw en bouwvak Naar stellige verwachting zullen de wachtdagen, voorafgaande aan de werkloosheidsuitkering in de land bouw en bouwnijverheid komen te vervallen. Een officiële bevestiging hiervan heeft het Algemeen Werk loosheidsfonds nog niet gegeven. De wet op de Wachtgeld- en Werk loosheidsverzekering staat wachtdagen toe met betrekking tot de uitkering van wachtgeld, maar legt deze tot dusver verplicht op in de gevallen waarin slechts sprake is van werk loosheidsuitkering. Van de bevoegdheid om wacht te stellen, voorafgaande aan uitkering van wachtgeld, maakt vry'wel geen enkele bedrijfsvereniging gebruik. Indien de wettelijk ver plichte wachtdagen van de werkloos heidsuitkering komen te vervallen, zal dit volgens deskundigen tegemoet komen aan een gezonde uitvoering van de wet, welke op dit punt zeer ingewikkeld is. Geleen krygt een stadsbns In Geleen zal, behoudens goedkeu ring door de desbetreffende Advies commissie in Den Haag door een flaatselyke onderneming een stads busdienst worden ingevoerd. Deze dienst zal het centrum van Geleen en de grote woonwyk Lindenheuvel verbinden met het station te Oud- Geleen aan de spoorlijn Heerlen Sittard. Indien de exploitatie gunstig verloopt, zullen te zijner tyd 0 m. ook Krawinkel, Kerensheide en het station Lutterade aan de spoorlyn Sittard—Maastricht in de route worden opgenomen. KAPPERSZAKEN TOT HALF ZEVEN OPEN Met ingang van Donderdag j.l mogGn dames- en herenkappers hun zaken tot lialf zeven geopend houden voor zover het verrichten van kap- por8werkzaamheden betreft. Bij Kon. besluit is dit beslist. Gaskraantje per ongelnk opengestoten In het R.K. Binnenziekenhuis te Eindhoven is de 33 jarige A. van I. uit de Havenstraat overleden. De man was daar Maandagavond na gasver giftiging opgenomen, die was veroor zaakt doordat het kraantje van de gaskachel op de slaapkamer had opengestaan. De politie meent redenen te hebben om aan te nemen, dat het kraantje per ongeluk een eindje was opengestoten. Zware straffen voor brandstichters De Rechtbank te Roermond veroor deelde Woensdag do 37-jarige los- arbeider H. P. uit Sevenum thans gedetineerd tot 3 en 6 maanden gevangenisstraf en ter beschikking stelling van de regering wegens brandstichting en diefstal bij gelegen heid van brand. In de nacht van 22 en 23 Juni jl. had P. zich in de schuur van G. te Grubbenvorst begeven en wilde daar de nacht doorbrengen. Hy stak een sigaret op en nestelde zich toen in het stro. Hy viel in slaap, waarna het stro vlam vatte en de schuur met landbouwgereedschappen totaal uit brandde. Ia da nacht van 20 Juli j 1. deed hij hetzelfde to Sevenum en wel in de boerdery van W. Ook hier brak brand uit. Toen de eigenaar en buren druk bezig waren met het blusaings werk, gapte verdachte bovendien een portemonnaïe met geld uit diens woning. De eis was 1 jaar en 3 maanden en 6 maanden gevangenis straf en tevens ter beschikkingstelling van de regering. 60 jaar dienstbode Op Zondag i4 December is het 60 jaar geled8D, dat J. Maria Vlemmings als 13 jarig meisje in dienst kwam by de familie Jaspers te Beek en Donk. Verhoging yan enkele post-tarieven Yoor zoveel betreft het binnenlands postverkeer zal deze worden beperkt tot de locale brieven en de locale en interlocale briefkaarten, waarvan het tarief met 1 cent wordt verhoogd. De voornaamste wijzigingen van de tarieven in het buitenlandse verkeer betreffen de brieven (voor een gewicht t m. 20 gram verhoogd van 20 tot 25 cent, met verdere verhogingen by groter gewicht); de briefkaarten, welke van 12 tot 15 cent worden verhoogd en de gedrukte stukken, monsters en acten, waarvan het tarief per 50 gr., van 4 op 5 cent komt, met evenredige verhoging van het minimum. De overige verhogingen betreffen rechten n.l.: 1. het luchtrecht in het verkeer met Indonesië, dat zal worden aan gepast aan de reeds ingegane ver hoging van de aan de K.L M. te be talen vergoeding voor do luchtdienst Amsterdam—Djakarta; 2. voor gewone en girokwitanties in het binnenlands verkeer van 15 op 25 cent; 3. voor postwissels in binnenlands verkeer van 15 op 20 cent (voor wis sels van f 12 50 tm. f 25) en van 20 op 25 (voor wissels van f 25 tm. fso); voor postpakketten met aange geven waard9 in binnenlands verkeer het aantekenrecht en het van 15 op 20 cent; het aantekenrecht resp. inkla- ringsrecht in het buitenlandse verkeer van 15 op 20 cent resp. van 35 of 45 (briefpost) en van 40 cent op 1 gulden (pakketpost). De uit deze tariefsverhogingen voort vloeiende vermeerdering van baten zal naar raming ca 7.4 millioen gld per jaar belopen. Het ligt in het voor nemen deze tariefswijziging per 1 Juli 1953 te doen ingaan, zodat de ver meerdering van opbrengst voor 1953 ca. 3.7 millioen gulden zal bedragen. De kosten verbonden aan de af wikkeling van het locale verkeer zyn ten opzichte van die van het inter locale verkeer sterk gestegen. De minister acht het noodzakelijk, dat de financiële gevolgen van deze steeds voortgaande ontwikkeling in de tarieven tot uitdrukking worden gebracht, hetgeen zal geschieden door verhoging van het tarief voor locale gesprekken n.l. vanq^-op 4 cent met een gelijktijdige Verlaging van het tarief voor interlocale gesprekken. De kosten van aanleg van een telefoonaansluiting staan in zeer on gunstige verhouding tot de daarvoor gevraagde vergoeding. De minister acht het daarom nood zakelijk de vergoeding voor de aanleg te verhogen van f 25 op f 40. De invoering van deze tariefswijzi ging zal zeer geleidelijk geschieden. EEN DRAMA UIT DE HONGERWINTER Een 45jarige gehuwde vrouw moest zich Woensdag voor de Amsterdamse Rechtbank verantwoorden, verdacht van kindermoord. Het betreft hier een uiterst droevig drama uit de hongerwinter, toen de vrouw moest bevallen. Zij wordt verdacht de baby door verstikking om het leven te hebben gebracht. De vrouw was met haarman en haar dochtertje in 1940 naar Duits land gegaan maar in 1944 zonder haar man naar Amsterdam terug gekeerd. Ze woonde toen met haar dochtertje en een andere man op de Herengracht. Deze man trok er tijdens de hon gerwinter op uit om voedsel' te gaan bemachtigen, werd door de Duitsers gegrepen en is nimmer meer terug gekeerd. In April 1945 werd de baby geboren. De vrouw zat zonder enige hulp, had geen kleertjes voor deibaby en was bang dat de buren het kin dergeschrei zouden horen én dat zy dan van de kamer afgezet zou worden. Zy heeft toen haar dochtertje een kussen op de baby laten leggen. Haar dochtertje, dat thans by haar vader in Sittard woont, heeft jaren lang met het angstvisioen rondgelopen dat zij van de moord op de baby verdacht zou worden. Eerst enige maanden geleden heeft ze het verteld aan haar vader, die tijdens de hongerwinter in Duitsland woonde en niet op de hoogte was van het drama. De officier van Justitie meende dat de vrouw ook een misdaad tegenover haar dochtertje heeft bedreven, dat wel een zeer moeilijke jeugd heeft gehad. Hy eiste een jaar gevangenis straf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De verdediger concludeerde echter tot vrijspraak wegens gebrek aan bewys. Uitspraak 24 December. Tante Antoinette, een oude jonge juffrouw van bijna zeventig jaren nog kortgeleden geridderd als „heldin van het verzet" is door de rechtbank van Grenoble veroordeeld tot terug gave van twee Joodse kinderen en tot het betalen van een geldboete s... kinderroof. De oude vrouw haalde onverschillig haar schouders op, toen ze de uitspraak vernam. Onmiddellijk heeft ze haar advocaat beroep laten aantekenen en gezien de traagheid, waarmee de Franse rechtbanken, die boordevol zaken zitten hun stukken behandelen, hoopt de oude dame op deze wyze te winnen... Het is een zeer merkwaardige zaak. Toen in het begin van de tweede wereldoorlog de golf van anti-semitis- me ook Frankrijk, de bakermat der vryheid overspoelde en de joden wisten welk vreselijk lot hun te wachten stond, wierp Tante Antoinet te in Grenoble, dus in de nabijheid van de Zwitserse grens, zich op als pleegmoeder van joodse kindjes. Het druppelde spoedig door, dat de joodse kinderen nergens beter waren dan bij de oude vrouw. Vele ouders, in de moed der wan hoop de gevaarlijke vlucht onderne mend, brachten hun kinderen by Antoinette, die ze inderdaad voorbeel dig verzorgde. Iedereen wist dat ze alles voor de kinderen over had, geen cent vergoeding verlangde en de kleine zeer genogen was. Toen de oorlog voorby was had zy zeven en twintig pleegkinderen, allen van joodse afkomst. Met tranen in haar ogen zag ze haar pupillen vertrekken. Hoewel de ouders van al deze kinderen waren omge komen, kwamen bloedverwanten op dagen om hun neefjes en nichtjes over te nemen. Heel rijke lieden kwamen uit Noord Afrika. Amerika en Australië, doch er waren er ook uit Zwitserland, Portugal en andere landen Als haar werd gevraagd welke vergoeding ze wilde ontvangen voor de verzorging, wees ze beleefd doch dringend af. Was ze niet een oude vrouw, die heel veel liefde had ont vangen van de kleintjes. Nietemin ontving ze enkele malen toch een ongevraagde chèque, die ze ook inder daad wel verdiend had. In Grenoble werd ze by na vereerd. Ze was de heldin van het stadje. Haar roem drong door tot Parijs. Ze werd geridderd Haar faam bereikte Israël en wederom kreeg ze een hoge onderscheiding. BURGERLIJKE STAND Gemeente VENRAY in de week van 5 t/m 11 Dec. '52 GEBOREN Volleberg Anna, Spurktweg 1 Rongen Maria, Langstraat 36 Arts Catharina, Oostrum C 35a Janssen Paula, Kemp weg 2 Versteegen Johan, Mersel.weg nw 33 Sybers Gerardus, Mersel.wog nw. 26b Manders Henricus, Hoenderstraat 54 OVERLEDEN: Strybosch P. J., 85 jaar, Castenray ONDERTROUWD Pubben M. L. H., 26 jaar, land bouwer en Janssen G. H. C 25 jaar, beiden te Merselo. Laurense Peter H.M., 31 jaar, huis schilder te Venray en Janssen L J.P., 28 jaar, te Helmond. Arts H. J. M 23 jaar, landbouwer te Crediton (Canada) en Smits P.A.L. 23 jaar, te Ysselsteyn. Allen, die iets te vorderen hebben van wijlen de Heer Edmond Rutten, Bierbrouwer te Venray, ge lieven hun rekeningen vóór i Jan. 1953 in te dienen bij J. Rutten, St. Annaiaan 1 te Venray. Zondag 14 December Terrein Oostsingel Aanvang half 3 Personen, jonger dan 16 jaar mogen niet met de supportersbussen mee, dan onder geleide. Van my..,. Zo werd langzaamaan haar grote huis weer leeg. Slechts twee jongetjes van negen en tien jaar bleven over. Dat werden haar lievelingen. Zo maakte er Franse staatsburgertjes jvan en ze liet hen katholiek dopen. Meer malen had ze tegen vrienden gezegd: „Deze belde jongens blyven van my". Niemand zal ze kunnen stelen. Maar wreed zou haar late uit barsting van moederliefde worden verstoord. Een Oom van de jongens, zekere Finalie uit Zwitserland, kwam ook hen opeisen. Tante Antoinette gaf op zyn brieven geen antwoord. Familieledenuit Nieuw Zeeland, die nu ook de verblijfplaats der kinderen hadden ontdekt schreven eveneens. Vervolgens kwam er een lang telogram van een familielid uit Israël, waarin werd verzocht om de kinderen, Robert en Gerard Finalie. Ze liet eenvoudig alle verzoeken on beantwoord en toen de Oom uit Zwitserland persoonlijk naar Grenoble kwam, weigerde Tante Antoinette de kinderen af te staan. „Procedeer maar", zei ze, „recht en onrecht zijn hier zo traag, dat de jongens volwassen zullen zyn voordat de definitieve beslising is gevallen". Er komt nog by, dat de beide kinde ren erfgenaam zyn van een groot vermogen, zodat het begrijpelijk is, dat de zaak veel opschudding verwekt. Heel Grenoble staat nochtans aan de kant van de familieleden. Antoinette, nog enige jaren geleden vereerd als een heilige, wordt thans gemeden als een oude heks. Do aan- sprakon der familieleden zyn niet te ontzenuwen. A.s. Zaterdag en Zondag P. Schellen, Langstraat

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2