Zijn we vergaderen moe? Ongekende muzikale avond te Venray St Maas in Venray Parade in Venray. Adverteren doet verkopen Activiteit mag niet verslappen Uit „Peel en Maas" Peel en Maas UW weekblad NIEUWE KERKEN Omzet verhogen? Adverteren! Stenn Wettig Gezag maakt propaganda. Inenting tegen Diphtcrie ieckh man Rhee in zee te drijven. Tegen uitbreiding van de oorlog door rechtstreekse aanvallen op rood China schijnt generaal Bradley» de stafchef, opnieuw dringend te hebben gewaarschuwd. Er schijnt weinig anders op te zitten, dan dat Eisen hower de weg volgt van Truman, totdat Peking bereid is, een bestand te bevorderen. In do ensemblé6 der V.N. bleek Wisjinski daar erg bang voor. Moskou heeft de rode Chinezen er toe overgehaald, een bemiddelings voorstel van India te verwerpen, ter wijl de meerderheid van de V.N. (ook Noord Amerika) er voor was. Een op heffing van de impasse is dus nog geenszins in zicht: Moskou verheugt zich als lachende derde in moeilijk heden. Atlantische defensie Op 13 December zal te Parijs de ministerraad van de Nato bijeenkomen. Grote beslissingen zal men niet nemen. Daarop wacht men, tot Eisenhower als president van de V.S. zal zijn geïnstalleerd en in het voorjaar komt men weer bijeen. "VVel weet men, dat het program voor dit jaar aardig is verwerkelijkt25 parato en 25 reserve divisies m West-Europa. Voor 1953 zou men tot so in 1054 zelfs tot 100 divisies hebben willen komen, maar daarvan zal geen sprake zijiu De europese mening is, dat men zulke divisies alleen zou kunnen uitrusten met verouderd materiaal en hoge kosten zou maken voor een tweederangs leger. Niet in de kwan titeit, maar in de kwaliteit wil men het zoeken, d.w.z. in de modernste bewapening. Deze is echter ontzaglijk duur. De vorming van een gepaneerde divisie kost nu vyf maal zoveel als in de afgelopen oorlog. De technisch ingewikkelde wapenen moeten boven dien nog in voldoende mate worden vervaardigd. Men is echter overtuigd dat de huidige strijdkrachten (met die van de V.S. natuurlijk) al veel indruk hebben gemaakt op de Russen, die ook veel oud materiaal hebben en van wie men voorlopig geen agres sie pogingen verwacht. De atlantische defensie kan dus rustiger werken tot behoud van hot politieke evenwicht. Traditiegetrouw arriveerde Sint Nicolaas Zondag j 1. in Venray, voor zijn jaarlyks;bezoek aan onze gemeente. Tegen half 3 kwam do Heilige Man aan by het gemeentehuis, waar hij ontvangen werd door de Heer Burge meester, die hem hartelijk wolkom toeriep en hem vertelde, dat de Ven rayse jeugd zich het afgelopen jaar behoorlijk had gedragen, al zou men ook niet anders wensen. Sinterklaas gaf dan aan de jeugd, die in grote getale was opgekomen, zyn vermaningen, waarna hy zijn schimmel weer besteeg om zijn bezoek verder voort te zetten. Begeleid door de Harmonie, die ditmaal voor het eerst de blauwe petten droeg en door de schutterden waarvan een voor deze gelegenheid uitgerust met een spik splinternieuwe trommel en pfeiffer- corps, werd dan de tocht door Venray gemaakt, waarby alle mogelijke zwarte pieten pakjes rondbrachten, als voor boden van het komende feest. De jeugd grabbelde naar het strooi- goed en het was een gezellig en ouderwets feest. Alleen kar» men zich de vraag stellen, waarom alles zo holderdebolder moet gaan. Venrays Harmonie zet er een duch tige pas in en voor de lieve jeugd het feitelijk in de gaten heeft, is de Heilige Man al voorbij. ïetslangzamer zou zeker de aardigheid van dit feest verhogen. Aan het einde van zyn tocht bracht de Sint nog een bezoek aan Jeruzalem, waar zyn goede gaven op grote prijs werden gesteld. Ouden van dagen zien met verwachting de ko mende feestdagen tege moet. Een fles Pleeg zuster Bloedwijn zullen zü beslist'op pry's stellen. Heerlyk van smaak en zeer verster eend. Er is één troost in de donkere tyd, die het jaar uitgeleide doet. Dat is de weldaad van de warme kachel. Wie bekommert zich, eenmaal ineen stoel gedoken, nog om de koude, de regen of de wind, die het huis belagen Geen mens. En niemand >lt zich zo honds, dat hy de dwaas- d kan opbrengen er op uit te kken en de kachel de kachel te an. Vie een mens de behaaglijkheid 1 een goed warm huis misgunt, pleegt een aanslag op zijn meest lige rechten. Iedere sterveling ut het toe om, nadat de arbeids- •k is volgedraaid, te genieten van ïaaglyk zoete rust. Maar toch... )p hetzelfde moment laat de voor ter van een organisatie de houten mer onzacht neerkomen op het groen van do bestuurstafel. Daarmee is de vergadering geopend. Woorden van welkom komen van de lippen van de voorzitter en onderwijl telt de blik van de secretaris de aanwezi gen. Dat is vlug gebeurd. Meer in spanning vergt het optellen van de lege stoelen. En dan peinst de secretaris, zoveel ledon, zoveel aan wezigen, zoveel lege stoelen. Tot spijt van de meubelmakers moet helaas gezegd worden, dat de vergaderstoelen er tegenwoordig oud bij worden. De religieuze organisaties, do vakbonden, de middenstand, de werkgevers en politieke organisaties, zij alle hebbon te kampen met het euvel der lege stoelen. Zonder een tekort aan begrip voor de huiselijke behagelijkheid, valt het weinig strijdbare, het lauwe in de georgani- seerden en loden van verenigen niet goed te begrijpen. Het beleggen van vergaderingen immers geschiedt niet zonder doel. Er moeten beslissingen worden genomen, acties voorbereid enz. enz. De warme kachelpolitiek" van de leden maakt het voor de bestuurders der organisaties niet gemakkelijk Zelfs dreigt de vergadermoeheid aan Katholieke zijde fataal te worden Want in het andere kamp, in het meer of minder rood geschakeerde deel van onze maatschappij, is die lauwheid niet of slechts gering aan wezig. Daar heerst doorgaans grote activiteit en het valt niet te ontken nen, dat de leden der organisaties daar sterker verbonden zyn met de besturen.! Het besef by de Katholiek georga- ganiseerde dient sterker te worden, dat zy bij hun inschrijving als lid van een organisatie de consquenties moeten aanvaarden, die aan het lid maatschap zyn verbonden. Tot die voortvloeisels uit het lid maatschap behoort hot bijwonen van vergaderingen Dat is zelfs 't minimum, dat aan activiteit kan worden opge bracht. Laten de leden hun besturen in de steek, dan betekent dit, dat aan de frontvorming door de organi- ties een eerste vereiste in deze tijd ernstig afbreuk wordt gedaan. Als de nood aan de man is, als het eenmaal zover is, dat een aantasting voelbaar wordt, van geloof, eigen stand of politieke overtuiging, ja, dan rukken de mensen by duizenden op naar grote vergaderingen. Maar van zulke protestdemo ".straties alleen kan het niet komen. De gods dienstige, maatschappelijke en politie organisaties behoeven een regelmatig overleg tussen bestuur en leden. Die samensprekingen zyn voor alles in het belang van de leden. De organi nisaties zyn er niet om de organisa ties, niet om de meer of minder grote welsprekendheid van de bestuurders, maar voor de leden. De stuurlui aan de wal, met hun critiek op de koers van het schip, kan de katholieke maatschappij even goed misssen als de betweters rondom de borreltafel, die smeuïg en geest rijk als het vocht dat zy naar binnen werken, kunnen vertellen hoe het nu eigenlijk wel moet. Laten die lieden toch eens eindelijk wal en bittertafel de rug toedraaien en het sop kiezen van de geestrijke en positieve discussie in de vergader zaal. Brand daar los met de critiek en spui daar al die goede ideeën tegen over een bestuur, dat het gevoerde beleid dan kan motiveren. Daaruit kunnen resultaten komen, die bevre diging schenken naar alle kanten. En is het niet nodig, dat slechts ix in de 5 jaar een algemene vergadering gehouden wordt, omdat er toch nooit iemand komt. 8 Dec. 1888 Omgeven van een schone stoet engelen en bedienden, deed Sint Nicolaas zyn plechtige intocht te Venray op 6 December, des voorm. om 10 uur. 7 Dec. 1889 Sint Nicolaas bezocht voor de tweede keer Venray. De Fanfare Euterpe verleende medewerking en 200 jongens en meisjes zongen een welkomslied. Antoon Lemmens te Leunen bood te kcop aan: De Leunse Molen, nieuw opgebouwd, met stoom en windkracht en 5 koppel stenen voor het malen van granen en schors. Bedoelde grote molen lag tussen de Molenhof en de Zuivelfabriek en is in 1918 gesloopt. Bij dit sloopwerk verloor de 34jarige molenaar Johan Gitzeis het leven. 12 Dec. 1890 Op 8 December was het 30 jaren geleden, dat de Congregatie van O.L Vrouw door wijlen Deken Verheggen was opgericht. Het feest werd met een Triduum herdacht. 12 December 1902 Op 6 December werd tot 'Pastoor te Venray^ benoemd de Zeereerw. heer Pascal Schmeits, Pastoor te Buggenum. In „Jerusalem" overleed op Sint Nicolaasdag de Eerw. Mère Marie Ursule (Melanie Marie Josephine Port- mans). Zy was 69 jaar en woonde ruim 50 jaren in het klooster. Op 7 December overleed te Venray de Zeereerw. heer A. van .Valkenburg, rustend pastoor van Arcen. Te Rome studerend, moest hy in 1848 wegens de revolutie aldaar vluchten en kwam naar Venray, alwaar zyn ouders zich metterwoon vanuit Gemert hadden gevestigd. Na kapelaan te zyn geweest, in Maas tricht, werd hy Rector te Merselo en in 1866 pastoor te Arcen. In 1888 kwam hy in Venray rusten. Op 9 December hield de Gemeen teraad van Venray eene openbare vergadering. Onder meer werd over de aankoop gesproken van 't perceel Postkantoor (pand thans bewoond door Dr. Vercauteren „Merselo mag trots zyn op zulke jongens, die hun vrije tijd gebruiken om zich door het beoefenen van de toneelspeelkunst op degelijke wyze te ontwikkelen." Aldus werd geschreven naar aan leiding van een opvoering, gegeven aldaar op 7 December. De Gezusters Lutters vestigden te Venray in de Grote Straat de Eerste Venrayse Machinale Brei Inrichting. Tot Kapelaan te Wanssum werd benoemd de Weleerw. heer G. Houben in plaats van Kapelaan Heinen, die benoemd werd in Cadier er. Keer. To Bergen overleed op 53jarigo leeftyd, de heer B. Th. Berendsen, onderwijzer aarl de Rijksnormaallessen te Venray. Aangename verrassing Het Anjercomité Venray heeft wel een grote verrassing als late Sint Nicolaassurprise voor onze muziek liefhebbers laten bezorgen. Op Zaterdag 13 December brengt zy namelijk in Venray een muziek en balletprogramma, dat werkelijk grootsteeds aandoet. Op die dag nl. zullen Jo Mertens, piano, Gilberte Laviolette, violiste en het Limburgs Saxofoon Kwartet een uitvoering geven, waaraan bovendien nog deel neemt de dans- en balletgroep Wanny Haacke. Jo Mertens is afkomstig uit Eygels- hoven en behaalde in 1018 aan het Koninklijk Conservatorium te Luik de gouden medaille. Hy heeft reeds velo concerten gegeven o.a. in Frank rijk, België, Duitsland en Oostenrijk, terwyl hy in Nederland meermalen als solist optrad by het Maastrichts Stedelijk Orkest en verschillende radio uitzendingen heeft verzorgd. Gilberte Laviolotte is afkomstig van Luik en verwierf met haar vioolspel in 1940, Medaille de violon avec grande dist. Naist vele andere onderscheidingen kreeg zy eveneens de Prix du Micro in 1951. Zy is dan ook herhaaldelijk opgetreden voor de Belgische Omroep en heeft taltyke concerten gegeven in de grote Belgische Steden. Ook in Nederland i3 zy geen onbe kende en zy treedt bv. op 30 Dec a s. nog op voor Radio Zuid. Het Limburgs Saxofoon Kwartet is uniek in Nederland. Het werd in 1945 opgericht door de bekende Lim burgse musicus Alex Suylen en het wordt op dit moment gevormd door de heren Renee Rutten, sax-sopraan, Jef Tilmans, sax-alto, Albert Meex, sax tenor en Jan Willoms, sax-bariton. Dit kwartet wat zich uitsluitend bezig houdt met de uitvoering van kamer muziek is zeer bekend en ook al reeds 6 maal voor radio Hilversum opge treden, terwijl het by Radio Zuid graag geziene gasten zyn. Het buitenland kent zulke ensem bles alleen in Brussel, Parijs en Londen. Jo Mertens en Gilberte Laviolette zullen voor de pauze uitvoeren Sonate in Bes gr. K. V. 451 van W. A. Mozart en wel de delen Largo-allegro, Andante en Allegretto. Na de pauze speelt Gilberte Lavio lette 0 a. Ballade en Polonaise van Wieniasky en de Scherzo Tarautelle van dezelfde componist. Jo Mertens geeft dan een vertolking van de iste Ballade in G. KI. op 23 nr. 1 van Fr. Chopin. Het Limburgs Saxofoon Kwar tet voert werken uit van Mozart, Dittersdorf, Korsakov, Cleris, Piermé en Loneuz. Van de bekende dans- en balletgroep van Wanny Haacke, die sinds enkele jaren optreedt met overweldigend succes, zullen een vijftiental dames tussen deze muziek door hun dansen uitvoeren. Dansen, afgestemd op de rest van het programma. Wie bovenstaand nauwkeurig ge lezen heeft zal inderdaad moeten toegeven dat hier een grootstads programma geboden wordt, zoals er in jaren geen meer in Venray is geweest. Liefhebbers van goede muziek, van meesterlijk pianospel, van fyne viool muziek, van schitterende balletten, hebben dank zy het werk van het ADjercomité, nu een unieke kans. Bouwpastoors vaak zuchten slaken Van verlichting, als zy merken Dat de lui van ijver blaken, Die verzaam'len voor de kerken. Na de nogal daverende verovering van Venray door de mannon van de Nationale Reserve jl. Vrijdag, staat nu weer een ander punt op het pro gramma, dat onze aandacht op deze nationale diensten zal vestigen. Zondag zal Venray namelijk in het teken van Steun Wettig Gezag, dat hier wel op een bijzonder aardige manier propaganda komt maken. Om half 3 zullen een 350 man van de verschillende diensten als Nationale Reserve, Reserve Grensbewaking, Reserve Politie, alsmede de Rode Kruiscolonne onder commando van res. ie luit. J. Counet een parade in Venray houden. Om kwart voor 3 trekt de colonne via Langstraat, Paterslaan, Paters- straat naar de Grote»traat, waar ter hoogte van Lunchroom Verheugen verschillende militaire en burgerlijke autoriteiten het defi'.é zullen gade slaan. De manschappen stellen zich dan op op de Grote Markt, waar zy vanaf het bordes van het Gemeentehuis zullen worden toegesproken door de heer Burgemeester. Na afloop van deze toespraak zul len de Reservisten een mars maken door Venray, waarby de volgende route wordt gevolgdMarktstraat, Schoolstraat, Leeuwstraat, Hense- niusstraat, Langstraat, Past. Rutten- straat, Langeweg, Kempweg, Merse- loseweg, Langeweg, Overloousewrg, Gasstraat, Maasheseweg, Stationsweg Oostsingel, vanwaar zij het sport terrein van Huize Servatius zullen optrekken. Na afloop van de wedstrijd Venray Wittenhorst zullen de Reservisten dan nog enkele marsen maken over het terrein, waarby de drumband van de Nationale Reserve enkele marsen ten gehore zal brengen. Trouwens, gedurende de mars door Venray zal dezebekonde band ook een muzikale omlijsting verzorgen. Hot is logisch dat in alle straten, waardoor de colonne trekt, de Nederlandse vlag natuurlijk fier zal wapperen. Een extra boroep op de be woners van bovengenoemde straten zal wel niet nodig zyn. Op het sportterrein wordt dan de stoet ontbonden en krijgt iedere deelnemer een klein lunchpakket. Nog niet alles. Maar daarmee zijn we er nog niet. Om half 8 begiut in Zaal Wilhelmina een grote propaganda avond, waar geen saaie speeches worden afgesto ken, maar de Reservediensten zeifin aardige sketches iets van hun werk zullen laten zien. Er is verder een zeer interessante spreekbeurt over Korea van de heer Koster, perschef van de Vrijheid. De Reserve Grensbewaking afd. Schiphol geeft verder een Judo demonstratie, waarby tevens teksten uitleg gegeven wordt van dit Japans worstelen. Er zal een film vertoond worden ,,Wy leven vrij", een film, die op eenvoudige maar hartelijke wijze uiteenzet het grote goed van onze vrijheid. De bekende spreker kapitein Offer mans, die wij hier onlangs nog mochten horen voor de Reserve Politie, zal dan heel kort en bondig werken en streven van verschillende Reservediensten belichten, terwijl de majoor v.d. Put dan tot slot de avond met een kort woord zal sluiten. De toegang is voor iedereen, dus ook voor dames, geheel vrij. Kinderen hebben geen toegang. Ook wordt op deze avond nog een verloting gehou den, waarvan de prijzen alleszins de moeite waard zijn. Zo blijkt dus wel dat Venray a.s. Zondag in het teken zal staan van de actie Steun Wettig Gezag, een actie, die ons aller belangstelling niet alleen maar ook ons aller steun verdient. We twijfelen er dan ook niet aan, of Zaal Wilhelmina zal Zondag veel te klein zijn. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENS KRUIS MAANDAG 8 DECEMBER Kleuterbureau van 2 tot 3 uur DONDERDAG 11 DECEMBER Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Bekendmaking Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat door de raad in zyn vergadering van 25 November 1952 aan het RK. Kerkbestuur van de H. Oda te Ysselsteyn, medewerking is verleend tot het aanbrengen van een centale verwarmingsinstallatie in het gebouw der RK. Lagere school te Ysselsteyn. Venray, 25 November 1952. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis, dat wederom de gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting van kinderen boven do zes maanden, die tot op heden niet of 'niet volledig werden ingeënt tegen diphterie. Deze gelegenheid staat ook open voor de schoolkinderen, die nog niet of niet volledig tegen deze gevaarlyke kinderziekte worden ingeënt. De inentir.g zal plaats hebben in het Groene Kruisgebouw te Venray aau de Merselose weg. ie inenting Maandag 8 Dec. nm. 2 uur 2e inenting Maandag 5 Jan. nm. 2 uur Vertrouwd wordt, dat alle ouders, wier kinderen nog niet of niet vol ledig tegen deze gevaarlyke kinder ziekte zyn geënt, van deze gelegenheid gebruik zullen maken. Men wordt verzocht stipt op tyd aanwezig te zyn en het trouwboekje, waarin de te enten personen staan aangetekend, alsmede indien aan wezig de inentingskaart van het betreffende kind, mede te brengen. Venray, 3 December 1952. Jubileum Volgende week herdenkt R. v.Dyk het feit, dat hy 25 jaar in dienst is van de Provinciale Stroomverkoop- maatschappy. 60-jarig Professiefeest Het 60-jarig Professiefeest van Dr W.H. Muy8ers te Merselo, dat a s Zondag gevierd zal worden, zal plaats hebben in intieme familiekring. In de Plechtige Hoogmis zal het kerkkoor een Priestercantate uit voeren. Pater Muysers, verblijft tegenwoor dig in het klooster der Montfortanen in Brunssum. In 1899 werd hy in Rome Priester gewyd, na in Frankryk België on Rome, zyn voorbereidende studies gemaakt te hebben. Zo is hy een klasgenoot geweest van Paus Pius XII. Pater Muysers heeft grote ver diensten voor zijn orde verworven, waarvan hy generaal-overste is ge weest en beheerder der financiën. Hy is verder overste geweest van de Apostolische school te Driehuizen. De diamanten jubilaris is thans 80 jaar. Onnodig te zeggen, dat Mer selo zich extra heeft ingespannen om het feest van deze bekende priester zoon, zo waardig mogelijk te vieren Boerinnen-studiedag Maandag 8 December wordt in Oirlo de Boerinnen-studiedag gehouden Opgave voor deelname te richten tot het secretariaat. Gemengd Koor weer in actie Het bestuur van het gemengd koor „Polyhymnia" heeft besloten, gezien de voldoende deelname voor een ge mengd koor, de onderafdeling dames koor stil te leggen, en de gemengde zangvereniging weer in ere te her stellen. Naar wy vernemen, zal het gemengd koor de operette „In dem kleinen Paviljon" op tweede Kerstdag en daaropvolgende Zondag 28 Dec. e.k. uitvoeren. Toneeluitvoering te Leunen Op Zondag 25 en Maandag 26 Jan. '53 zal de toneelvereniging „Comedia" hun medewerking verlenen aan de handboogschutterij, door 'n toneel avond te verzorgen, met de opvoe ring van do klucht in drie bedrijven: „Drie is te veel". Bonte-avond op de Heide Op 4 Jan. a s. zal de handboog- schutterij St Sebastiaan op de Heide, een bonte avond organiseren, waarin o.a. optreedt Peer v. Boakei. Wilde zwijnen Deze week heeft men in de om geving van Castenray, wilde zwijnen waargenomen. Men heeft zelfs een maal meer dan zeven dieren geteld. Hoewel jagers er op af gegaan zyn, is er tot heden nog een enkele van de zwyutjes het slachtoffer geworden. Nationale Reserve oefent Het had er j 1. Vrydag veel van weg, dat Venray voor de tweede maal bevrijd moest worden. We zagen tenminste van de Kruis straat weer zwaar gehelmde soldaten komen, die met lichte mitrailleurs en handgranaten gewapend, een inval in Venray poogden te doen. Er werd dapper geschoten en menig brave huisvader schrok zich 'n hoedje, toen links en rechts de geweersalvo's in het dorp weerklonken. Er werd echter ook dapper teruggeschoten, maar de verdedigers moesten tot op de Hagelweg terugtrekken, voordat de stryd op vreedzame wyze werd ge staakt. We hadden met een oefening te doen van de Nationale Reserve, die hier wel op uiterst originele en kracht dadige manier bewijzen aflegde van haar kunnen. Uit deze oefening, waarin nog wel enkele dikke fouten werden gemaakt, bleek loch wel, dat de Nationale Reserve ondanks tijdgebrek voor vol doende oefeniDgen toch haar man netje wel weet te staan. De publieke belangstelling voor deze oefening was ondanks de koude zeer groot. 0. en O. en Puck Dinsdagavond bracht O. en O. de toneelgroep Puck in Venray, die de Wyze Kater van Herman Heyermans op de de planken bracht. Het talrijke publiek heeft kunnen genieten van een goede vertolking van dit boosaardige sprookje van Herman Heyermans, die door de spre kende kater in een zeer geestige vorm lucht geeft aan zyn critiek op de talloze hebbelijkheden in een samen leving, die vol is van menselijke zelf genoegzaamheid. Dat hierbij soms glazen van heilige huisjes worden ingegooid, zodat de scherven rondvloegen, moet men maar voor lief nemen. We geven geen opsomming van de individuele prestaties der spelers, we volstaan met te zeggen, dat het ensemble Puck een buitengewone ver toning gaf, die sprankelde van vreugde. Een vreugde, waarin de zaal van zelf kwam te delen en hiervoor haar dankbaarheid uitte in een lang en hartelijk applaus, Ned. Kath. Metaalb. St. Eloy Op de gehouden ledenvergadering welke gehouden werd in hotel 't Hert op 29 Nov. j.l., werden de vol gende belangrijke punten behandeld Op 11 December a s. zal door de metaalbewerkers-afdeling een film avond worden gegeven in hetLuxor- theater voor de leden met hun echt genoten, ouders 6n familie. De pry's is gesteld op 25 ct. per persoon. De Italiaanse film ..Kleine mensen langs de grote weg", die vertoond zal worden, is meerdere malen be kroond en een bezoek ten volle waard. De districtsbestuurder H. v. Hagen, die de wachtgeld en werkloosheidswet zou behandelen, kon om dringende reden niet aanwezig zyn, zodat dit belangrijke punt binnenkort in een aparte vergadering behandeld zal worden. De voorzitter wees op de gunstige beslissing voor de metaalbewerkers die werkzaam zyn in de kom Venray, die nu in de vierde loonklasse zyn ondergebracht. Verder werd hier nrg behandeld het St. Nicolaasfeest, bijdrage voor Ambachtsschool, Dekenaal Soc. Char. Centrum enz. Op deze vergadering werden de nieuwe C.A O -regelingen voor smeden metaalbewerkers, loodgieters, fitters, rijwielherstellers en centrale verwar- mingsbedryf aan de aanwezige leden uitgereikt. Opening Huishoudschool Woensdag 17 December zal de nieuwe huishoudschool „Marianum" officieel geopend worden. Om 9 uur zal er een plechtige H. Mis zijn in de Grote Kerk, waarna de heer Deken het gebouw zal inwijden. In een besloten vergadering zal de Burge meester dan dit schoolgebouw overdragen aan de vereniging voor Landbouwonderwijs in Roermond, waarna Mr. Ir. M. Goote, de inspecteur generaal van het nijverheidsonderwijs de school officieel zal openen. Ook de Voorzitter van de vereniging voor Landbouwonderwijs Dr. Ir. W. Droe- sen zal een korte rede houden. Na deze officiële plechtigheid zal den gasten een lunch worden aangeboden. Dnivententoonstelling Morgen Zondag 1 December zal wederom de jaarlijkse nationale duivententoonstelling, georganiseerd door de P.D.V. De Zwaluw, in zaal Schellen gehouden worden. Niet minder dan 658 duiven uit heel Noord Limburg en Oost Brabant zullen hier tentoongesteld worden. Nadat deze duiden Vrijdagavond ingezet zyn geworden, hebben enkele bekende keurmeesters vandaag de handen vol gehad om in isdere klasse de schoonste aan te wijzen. Voor allen, en speciaal voor de on bekenden in de duivensport een mooie gelegenheid om van dichtbij eens kennis te maken met deze sport. U steunt dan tevens het Rode Kruis, waarvoor de opbreDgst van deze tentoonstelling bestemd is. Duits kerkhof te Ysselsteyn Het „relletje" om het Duitse Kerk hof in Ysselsteyn heeft Zondag weer een vervolg gehad. Voor een viertal weken vroeg een zekere meneer Hartman uit Amster dam namens de bond oud-politieke delinquenten aan de Minister van Oorlog verlof om een demonstratie te houden op het Duitse kerkhof, ter gelegenheid van de Heldengedenkdag een Duitse herinneringsdag aan de wapenstilstand van 19 is. Dit verlof is hem toen geweigerd. Desondanks hebben de communisten dit hele geval nogal behoorlijk opge blazen en om alle eventualiteiten te voorkomen was op Zondag 9 Nov. het Kerkhof gesloten, terwyl politie- troepen voor eventueel optreden gereed gehouden werden. Er zyn echter die dag geen politieke delinquenten verschenen. Enkele da gen daarna is door bovengenoemde bond de Staat der Nederlanden aan geklaagd wegens het sluiten van het kerkhof. Zondag j.l. brachten de heer Hart man en de zynen echter toch een bezoek aan het kerkhof. Zij legden een krans van eikenblaren met witte asters zonder opschrift aan de voet van het grote kruis, stonden daar even stil en brachten toen een bezoek aan de verschillendo graven. Er werd niet gesproken; Na dit bezoek, wat geheel niet opviel zyn de 33 mensen weer per bus vertrokken. IIORST OVERTREFT ALLES IN DE ANJER-ACTIE Horst heelt Donderdagavond alle mededingers verslagen. Met een bedrag van f 5342. of 'n gemiddelde van 50.7 cent per inwoner kwam Horst veruit bovenaan staan in de Anjercompetitie. Zinken centen voor 15 December inleveren Wy herinneren onze lezers er aan, dat de zinken centen ten laatste op Maandag 15 December van dit jaar moeten zijn ingeleverd op het post kantoor. Deze munten zyn uit de cir culatie genomen en kunnen na die datum niet meer als geldig betaal middel gebruikt warden. Keert dus tydig uw beurs om. Betere benzine eind December verkrijgbaar Naar aanleiding van het bericht, dat binnenkort het octaangetal van de benzine tot 74 76 zal worden ver hoogd, deelt de KNAC mede, dat deze betere benzine tegen het einde van deze maand verkrijgbaar zal zyn. Zulks houdt o.m. verband met de distributie van deze betere benzine aan de pomphouders, hetgeen naar wordt aangenomen twee a drie weken zal duren.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2