onze fijne Speculaas DEGRUYTiR A. E. CAMPS, tel. 239 Voor de politierechter Gooi het roer om GELDBESPARING A. A. SANDERS - Eindstraat II. CAMPS, Horlogerie OM EEN [DE W VELTUMSEN I BEKKER STAAT OP STRAAT P. H. Wijnhoven Zn. BUBBELTJE OP TE RAPEN? BEL BIJ BRAND 392 Meer dan ooit wordt aan de kwaliteit van het fruit eisen gesteld. Alleen een prima product kweken is daarom lonend. Dit boreikt men met een prima verzorging der bomen en een doelmatige snoei. Een zéér grote rol speelt echter ook het sortiment en de onderstam. Rooi slechte en minderwaar dige bomen of indien hiervoor nog geschikt; ent ze om. Wacht met nieuwe aanplanting niet laDger, want de meest gevraagde soorten op de gewenste onderstam worden zéér schaars. Wy zijn gaarne bereid voor het geven van adviezen en komen op verzoek ter plaatse zonder enige verplichting. Oostrumse boomkwekerijen Cosluumt naar maat vanaf 85 gld. Winterjassen en Selzoenjassen vanaf 75 gld. alle modellen. PHILONA KOUSENREPARATIE door jarenlange ervaring het vertrouwdste adres, 5 cent per ladder, desgewenst in 1 dag klaar, spoedgevallen vlugger. Alléénverkoop Sm meesteiuteill van 2witieti ualiinanscliap.... fraai, buitengewoon plat model anti-magnetisch volmaakte nauwkeurigheid een reëele prijs 57.50 waterdicht f 82.50 U bent „bij de ty'd" met een no. 88 tJNIOiy SeOO A N C R E yJ%J Nu reeds ■Cp uui êötetham Boomkwekerij en Hoveniersbedrijf OIRLO Wilt U netjes en goedkoop Uw fruit- groente- of siertuin laten onder houden, veranderen of opnieuw aan leggen, wendt U dan tot bovenstaand adres. Wy werken met eigen, perso neel en kunnen U uiterst voordelig bedienen. Ook voor alle boomkwekerij- artikelen het beste adres. Beleefd aanbevelend. Oude Spiegels herverzilveren Het beste adres F. W. HENDRIKS Langstraat 46 Kermissen zyn gevaarlijke gelegen heden voor mensen die een kwade dronk over zich hebben. Dat bleek Vrijdag jl. weer bij de politierechter, toen H. uit Horst ter verantwoording werd geroepen voor zijn minder aan minnig gedrag op Horster Kermis. Deze heer had enkele glazen bier veroberd en begon vervelend te worden. De kastelein, die wel bereid was om deze heer met bier te laven maar toen hy lastig werd, hem liever zag verdwynen, riep de politie te hulp. Deze kwam prompt en transpor teerde hem naar buiten. Maar over deze prompte behandeling was de bierdrinker weer helemaal niet te spreken en daarom schopte hy buiten een relletje en wat erger was ook de politieagent. Toen was het geduld over en kwam de gummi knuppel er by te pas en nu stond de rebel als verdachte in het be- klaagdebankje. Aangezien zyn straf register meer van dergelijke feiten vermeldde, mocht hy nu een maand gaan afkoelen in Roermond. Wat niet prettig is. Ook was de volgende geschiedenis niet prettig. Een Venlose boekhouder had tegen zyn klant gezegd, dat hy f 164 omzetbelasting moest betalen, waarop die klant in goed vertrouwen hem f 164.— gaf, om ze aan de ont vanger te geven. De boekhoeder gaf echter de keizer niet, wat de keizer toekwam, maar stak er f 150.- van in zyn eigen zak en de klant kreeg van de belastingen een navordering. Toen kwam de hele geschiedenis natuurlijk op de proppen en moest de boekhouder nu rekening en ver antwoording afleggen voor de rechter. De man bleek groot berouw te heb ben, zyn schuld terugbetaald te hebben en daarom kwam hy er ditmaal met f 75.— boete van af en 3 maanden voorwaardelijk, maar de Officier wees dreigend op de gevan genispoort, die wyd openstaat. Een Gennepse juffrouw was het kind van de rekening geworden, toen ze ruzie had met haar buurvrouwen. Buurvrouw J. trokhaar de haren uit het hoofd en buurvrouw R. sloeg er bovendien met een papfles nog bovenop. Py'nlyk getroffen en getrok ken werd de politie er bijgehaald en zowel juffrouw R. als J. kregen f 20.boete te incasseren. Op de rechtzitting werd niet verteld of de papfles vol of leeg was. L. uit Sevonum vierde een jubileum. Men had hem nu voor de 5e maal dronken op een fiets door Sevenums dreven zien zwaaien en ter ere van dit heugelijke feit, werd hy beleefd uitgenodigd om 8 dagen in Roermond op vacantie te komen. Een nette dame verscheen dan voor de politierechter en deze dame bleek op de markt in Venlo een herenonderbroek gestolen te hebben. Toen de Officier 14 dagen gevraagd had, bleek bij de verdediging dat dit geen gewoon geval van marktdiefstal was. Deze dame vergat alles, maakt fouten met geld wisselen, zocht de hele dag naar dingen, die ze in haar zak had, kortom hier diende eerder een psychiater dan een politierechter by te komen. Toen dan ook al deze gevallen bekend waren oordeelde de politierechter het beter, dat de meer voudige kamer in deze uitspraak zal doen. Een Venrayse juffrouw kreeg ruzie met de buurt, alweer vanwege de kinderen en had er op geslagen en geschopt en kreeg voor al haar moeite f 25.— boete. Een Venlo's chauffeur, die met een grote vrachtwagen en aanhangwagen uit Duitsland weerom keerde, trof In deze dure tijd loop je er zeker niet gemakkelijk aan voorbij. Dus als er guldens voor het grijpen zijn, zult U die toch zeker nemen? Néém dan de guldens van De Gruyter's cassabons. Die 'cassabons zijn wérkelijk geld. Het is géén kunst en géén moeite er drie, vier en méér gulden per maand aan te verdienen. Iedere maand opnieuw. Het hele jaar door. Jaar in, jaar uit. Eigeniijk is De Gruyier fabrikant, grossier en kruidenier tegelijk, 't Is duidelijk, dat daardoor grote bezuinigingen mogelijk zijn. En het ligt voor de hand, dat De Gruyter U daarvan laat meeprofiteren door 10°/o korting. Voor tien gulden aan cassabons één gulden con tant terug. De bons zijn altijd inwisselbaar. Speculaas 250 gram 42 ct. 750 gram blik 1 26 ct. Amand. speculaas 250 gram 56 ct. 750 gram blik 1 63 ct. Nella 250 gram 35 ct. 250 gram 40 ct.' Rigoletto. zou gram ct. Nora 250 gram 45 ct. Biscuits glacé Nonja 250 gram 50 ct. 250 gram 55 ct. Alléén De Gruyter geeft 10 °/o korting op alle artikelen, behalve suiker, zout en soda. aan de grens een oude strijdmakker uit Indië, welk heugelyk feit werd gevierd met de nodige cognacs en meer van dergelijk geestrijk vocht. Toen hy dan tenslotte weer in zijn grote Mac kroop, was hij niet in staat deze wagen te besturen en greep de politie in. De Officier was zeer fel in zyn requisitoir, waarin hy dronkelappen achter het stuur moordenaars met voorbedachte rade noemde en waarin hij er op wees, dat diegene, die voor de tweede maal wegens dit feit gesnapt zou worden, op staande voet in hechtenis zou worden genomen. Hy eiste voor deze verdachte 8 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor de tjjd van 6 maanden. De politierechter had nog iets medelijden en maakte van de 6 maanden een voorwaarde lyke straf voor de tyd van 3 jaren. Maar 8 dagen brommen moet hy. De man uit Bergen, die gesnapt was met het weghalen van dennen hout kieeg f 30. H. uit Yenlo had een uitstapje gemaakt naar Arcen en alle heilige huisjes met een druk bezoek ver eerd. Toen hy „der weg zurück" insloeg, was hy meer dan laveloos. In plaats van op het fietspad te rijden, reed hy op de openbare weg en natuurlijk pardoes in handen van enkele politie-agentèn. Deze gaven hem de goede raad eerst maar eens te gaan slapen, voordat hy terug koerste. Hy nam deze goede raad inderdaad ook aan en vlydde zich langs de kant van de weg neer en was even daarna diep in Morpheus handen. Dat duurde zo een uur of wat, toen daar een marechaussee patrouille voorby kwam, die deze schone slaper daar troffen. Aangezien hy nog al een vreemd standje had, hy sliep met zyn hoofd op de trapper en met zyn benen op het voorste rad, maakte men hem wakker. Toen zagen de marechaussees wel hoe laat het was en wensten hem weer vrien delijk goede nacht. Maar onze slaper kon de slaap niet meer vatten en kuierde op Venlo aan. Zyn benen werden echter al langer hoe zwaar der en daarom hees hy zich maar op zyn -rijwiel, maar reed weer pardoes op enkele politieagenten in. Waar mede weer eens bewezen is, dat tegen het noodlot niet te vechten is. Tot zyn verdediging voerde verdachte aan, dat hy voor dit uitstapje reeds zwaar genoeg was gestraft want waarschijnlijk door het slapen op de trapper had hy een negenoog in zyn nek gekregen, waarmede hy lang had gesukkeld en dat hem vele smarten had bezorgd. Dit argument vertederde de politierechter zo, dat hy niet meeging met de Officier, die 8 dagen had gevraagd, maar hem een boete oplegde van f 30.—. Zo is een negenoog de redding geworddn van deze door het noodlot zo zwaar ge troffen heer. Niet de minste vertedering was er te vindon by de Officier noch by de politierechter tegenover enkele Wans- sumse knapen, die als dank voor het aangenaam verpozen met de kermis hier in Venray niets anders wisten te doen, als jonge boompjes kapotte maken. De Officier was niets te spreken over deze heiden, die, aldus de spreker, door hun misselijke laffe streken een geheel verkeerde menta liteit toonden. Om hen dat doelloos vernieleo af te leren moeten ze, behalve de boompjes, ieder nog f 30.— bétalen. Een jongeling uit Arcen ging naar Venlo en kocht zich daar oen rywiel lantaarn. In de winkel bemerkte by zgn. geen geld by zich te hebben en vroeg of ze het even op wilde schrij ven. Dat kon, maar in plaats van zyn eigen naam op te geven, gaf hy een valse naam op en pikte dus feitelijk die lamp zonder betalen mee. De arm der gerechtigheid is echter lang en ook deze „handige" jongeling werd op zijn beurt gepikt, f 30 of 13 dagen is het loon voor dit opliebtingsgeval. Een boer in Horst had last van op geschoten vlegels, die 's morgens al voor dag en dauw zijn notenboom kwamen plunderen. En de goede man werd dat moe. Op een goede morgen hoorde hy ze weer aan het plunderen en hy liet bed uit en er achteraan Jongelingen kunnen gewoonlijk hard lopen en toen hy dan de hoek om schoot, waren zy al verdwenen. Hy er achter aan en ja, daar had hy er een te pakken. Kort en goed, de her rie liep zo hoog, dat de boer een deksel van een melktuit greep en de arrestant daar mee bewerkte. Toen later de gemoederen wat bedaard waren, bleek de arrestant met de hele geschiedenis niets uit te staan te hebben en nu was da boer het haasje, f 15 mag hy neertellen. Aan de boer zyn gezicht te zien, kruipt hy voortaan diep onder de dekens als er 's morgens weer in z'n noten boom zitten. Een Rotterdammer, die in Gennep op vacantie was, vond daar een auto ped en toen de vacantie uit was werd de autoped ook maar mee genomen, zonder er verder iets van te zeggen. De bekende lange arm kwam ook hier in actie en zowel de Rotterdammer als de autoped waren ter zitting aan wezig. De Rotterdammer had geen advocaat nodig, welbespraakt als hy was en wist zo keurig zyn woordje te doen, dat de maand gevangenis straf geeist door de Officier, veranderd werd in f 40 boete en 3 maanden vw. De autoped was hy natuurlyk kwyt. En of hy het volgend jaar weer in Gennep op vacantie komt, blijft een vraag, temeer daar de Officier hem duidelyk heeft laten voelen, dat der gelijke gasten hier geheel niet worden gewaardeerd. De harde les van het spuitseizoen Een terugblik op het spuitseizoen van dit jaar vestigt weer de aandacht op het tragische feit, dat door velen nog onvoldoende bescherming wordt gezocht by het spuiten met gevaar- lyke bestrijdingsmiddelen. In de kran ten las men van verschillende gevallen, waarin de gevolgen zeer ernstig, som zelfs dodelijk waren. Men weet, hoe gevarieerd het aan tal bestrijdingsmiddelen is, dat ons ten dienste staat. Dit betekent, naast de mogelijkheid tot intensieve bestrij ding ook, dat do risico's veel groter worden. Zo moet men het probate, maar uiterst gevaarlijke, Parathion met de grootste voorzichtigheid te werk gaan. Nogmaals willen wy er daarom met klom op wijzen, dat het voor hen, die geregeld bespuitingen uit voeren, van groot belang is dergelijke voorzorgsmaatregelen te treffen. Goede rubber kleding is een eerste vereiste. Volledige hoofdbedekking (b.v. een Zuidwester), handschoenen met kap, laarzen en een goed sluitende jas kunnen hier uitstekende diensten bewijzen. Ook het gebruik van een mond- en neusbedekkend rubber masker is in de meeste gevallen aan te bevelen. De kleding moet onmiddelyk na het gebruik met water grondig afge wassen worden. In het najaar wordt op menig be drijf het materiaal aan een grondigo inspectie onderworpen. Het spuitsei zoen heeft ons de harde les geleerd dat, wanneer dit verwaarloosd werd, de gevaren toenamen. Als men de kleding niet meer nodig heeft, dient men deze in te talkon, on dan op eon droge, koele en donkere plaats op te bergen. Zodoende gaat de kleding jaren mee. Laat voor degenen, die dit jaar nog zonder beschermende kleding de be spuiting uitvoerden het spreekwoord „voorkomen is beter dan genezen" een leidraad zijn. mantel van 100% wollen mohair NIJMEGEN, KORTE MOLENSTR. HOEK ZIEKERSTR. 't trefpunt voor de modieuze Vrouw in de morgenuren is het prettig hopen

Peel en Maas | 1952 | | pagina 6