Pijls' Speciaalzaak ORGELHOEKJE Lezers schrijven ADVERTENTIEN Onderl. Paardcnvcrzekcring net R.K. dienstmeisje ervaren vertegenwoordiger Dames Nylon Kousen kopen is een zaak van vertrouwen. Waar kuntü dit beter dan ineen speciaalzaak, waar U vakkundig advies ontvangt en uit een zeer uitgebreide collectie uw keuze kunc doen. Dus voor Nylonkousen naar Bovendien ontvangt een kousenkaart. voor zuigelingen dan bezoeken. Bovendien zal voor dit doel nog zitting worden gehouden op 6 Novem ber a.s. om 3 uur nm. te Merselo Patro naatsgebouw om 3.20 uur nm.te Heide inzaai Litjens L 36; om 3.40 uur nm. te Ysselsteyn in zaal Wed. Janssen I 69; om 4 nm. te Veulen in de school Men wordt verzocht precies op tyd aanwozig tezyn. Trouwboekje, waarin de te enten personen staan aangete kend, moet worden meegebracht. Om het verloop der inenting te laten onderzoeken en daarna te ontvangen het bewys, dat de inenting met goed gevolg heeft plaats gehad, moeton de kinderen, die op 6 November geënt zy'D, terugkomen op 20 November en die op 13 November geënt zyn op 27 November op de zelfde plaats en uur als boven aangegeven. Volgens de inentiDgswet moeten de kindoren, voor dat zy de leeftijd van een jaar bereikt hebben, worden geönt. De kinderen moeten op de dag der enting 3 maanden oud zyn en gezond. Venray, 28 October 1952. Burgemeester en Weth. van Venray. A.H.M. Janssen, Burgemeester. H. Vorst, Secretaris. Gepromoveerd Pater Dr. Alexius van Leeuwen O F.M., uit het Minderbroedersklooster alhier, promoveerde aan de Universi teit te Leuven, op het proefschrift „Kennen en begrypen, in het logisch empirisme", tot Doctor in de Letteren en Wijsbegeerten „met grote onder scheiding". Pater i)r. van Leeuwen, wacht nu op zyn visum voor India, waar hy zal gaan missioneren. Benoeming Juffrouw J. Voss, uit Roermond, werd benoemd tot onderwijzeres aan de B.O.-school te Venray. De Miniatuur-Spoorweg komt De familie Flaskamp reist door ons land met een origineel spoorwegbedrijf in het klein, waaraan niets ontbreekt en dat in de fynste details een na bootsing is van onze Nederlandse Spoorwegen. •Op een meterslange stand zien we dan het bedrijf in werking, met wis sels, spoorwegovergangen, complete stations, seinen, kranen, lichten en... 0011 groot aantal treinen van diverse modellen uit alle delen der wereld. De miniatuur spoorweg heeft een eigen dienstregeling, waarbij het pu bliek stationschef mag spelen en dat tot in details klopt met een echt bedrijf. De heer Flaskamp is naast een knap werktuigkundige, tevens chef do reception en legt het publiek alles uit wat het maar weten wil. In alle delen van ons land was de publieke belangstelling, alsmede die van de scholen zo groot, dat er dik wijls een speciale regeling getroffen moest worden om 't bezoek te regelen. Indien men dus eens oen kijkje achter de schermen wil nemen van oen modern spoorwegbedrijf, dan raden wij aan om vooral in die dagen eens 'n kijkje te gaan nemen in Hotel Qitzels. Mgr. Kramer in Venray Woensdagavond arriveerde in het Franciscanerklooster alhier Mgr. Kra mer o.f.m., missie-bisschop in China. Enkele weken geleden is Mgr. Kramer in Nederland aangekomen. Hy zal enkele dagen in Venray blijven. Allerzielen-aflaat De volle aflaat toties quoties voor de gelovige zielen kan dit jaar ver diend worden van Zondagmiddag 2 November tot Maandag 12 u 's nachts. Degenen, die op 2 ot 3 November niet in de gelegenheid zyn deze aflaat te verdienen, kunnen dit nog doen van Zaterdag 8 November 12 uur '8 middags tot Zondag 9 November 12 uur 'snachts. Wie de schoen past... Door de Fa. Ariaens-Kosman, is „Pe- diphot" in haar winkel geplaatst. Dit is een rontgenapparaat, dat er by het schoenenpassen voor zorgen kan, dat do klant ongemak, geldverkwisting en voetbederf voorkomt. Door dit apparaat wordt de voet namelijk in de schoen doorgelicht en zo kan dan do koper zien, of er teveel of te weinig ruimte is. Vooral bij kleine kinderen zal dit apparaat in een behoefte voorzion. Deze nieuwe service aan de klanten goboden, zal wel worden gewaardeerd. O. en O.-nieuws Op Dinsdag 4 November komt de heer W. Kielick, redacteur van de ..Spaarnestad" spreken over „Japan", dat hy onlangs heeft bezocht. Japan, de snel tot ontwikkeling ge komen grote mogendheid. Japan, de geweldenaar, die door 2 atoombommen werd lam geslagen. Japan, het land van de goddelijke Mikado en een der groten van ont wakend Azië, waar de sociale en poli tieke verhoudingen zich thans storm achtig wijzigen. Een oproep tot belangstelling voor deze lezing is een uitnodiging tot mee leven met een belangrijk stuk heden daags wereldgebeuren. Daarom heeft het bestuur van O. en O. deze spreker gevraagd dit onderwerp te behandelen Speldjesdag op de Smakt Zondag a.s. zal het op de Smakt, speldjesdag zijn, ten bate van het Mgr. Dr. Ariönswerk. Het nieuwe „Margriet' Winterboek 1053 is uit! Beperkte voorraad. fa. v.d. Munckhof heeft ze f 5167,53 f 35,37 f 5,- f 12,50 62,04 f 2189,63 Verantwoording Vorig saldo Schutterij St. Anna en Zandakker Kaartclub Dameskrans Kaartclub J. B. Heide Jac v. Dyk, rallye pry's Biljart club de Zwaan Collecte Derde Orde Batig saldo Orgelweek Collecte Harmonie en Kerkelijk Zangkoor N.N. prijs fietsen-rallye N.N. een Orgelpijp Totaal Mogen we U er op attent maken, dat over een week de orgelbusjes weer worden omgewisseld? Wilt U er nog eens extra aan denken Er is reeds besloten 23 Mei en 31 Mei 1953 een bromfietsen- en rywiel- rallye te houden. Een nieuw prachtig parcours wordt reeds uitgestippeld. Reserveer die data voor de Orgelfonds Rallye's Bouwt allen mee aan Uw Orgel Gironummer 576604 Orgelfonds Venray Bestel nu direct Uw inhoud voor de Succes agenda 1953 Vorig jaar moesten velen teleurge steld worden omdat ze te laat waren. Loop dit jaar geen risico. Nu bestelt, voor St. Nicolaas in huis. fa. v.d. Munckhof heeft ze Financiering boerderijenbonw Het overleg met de minister van Financien over het vraagstuk van de financiering van de boerderjjenbouw op ontgonnen en nieuwverkavelde gronden is onlangs beëindigd. Medegedeeld kan worden, dat een regeling voor de subsidiëring is ge troffen. In de toelichting op een binnenkort in te dienen nota van wijzigingen op de begroting voor 't dienstjaar 1953, waarbij de hiervoor benodigde gelden worden aangevraagd, zal de minister uitvoerige inlichtingen over deze subsidieregeling verschaffen. Het stoffelijk overschot werd der halve in beslag genomen door de Rijkspolitie en overgebracht naar het Ziekenhuis alhier, waar Dr. Hulst uit Leiden, de politie deskundige, sectie verrichte. Als doodsoorzaak stelde Dr. Hulst hartverlamming vast. De verwondin gen in de hals schijnen afkomstig te zyn door de val, daar H.H. toen in aanraking is gekomen met langs de weg staande prikkeldraad. Dit plotse ling overlijden verwekte in Well veel consternatie. Ook in en rond het Ziekenhuis, waar men het bewaakte transport had gezien, deden allerlei geruchten de ronde. Horst krijgt eigen yeiling Binnen afzienbare tyd zal in Horst, onder auspiciën van de C.Y.V. een veiling gesticht worden, Hiervoor zal zeer waarschijnlijk de Veemarkthal worden ingericht. Na kan 't nog Zoals bekend, houdt Hotel van Bergen te Gennep, een inschrijving voor drie belangrijke toneelavonden: met o.m.Jan Musch,met „De vrek"; Enny Mols de Leeuwe, met „De appels van Eva"; Johan Kaart en Joh. Bos kamp, met „Potasch Perlemoer". Eerst by voldoende inschrijvingen zullen deze voorstellingen kunnen doorgaan de inschrijving hiervoor sluit op Zaterdag 1 November a.s. Onmiskenbaar zyn dit avonden van buitengewone toneelkunst en het mag dan ook wel als een voorrecht worden beschouwd, dat wy in deze streek in de gelegenheid worden gesteld van deze avonden te kunnen genieten. Wy hopen, dat deze avonden zullen doorgaan'en komen dan t z.t. nog uit voerig hierop terug. 12000 Boeren in 1953 naar Canada In verband met het feit, dat volgend jaar tenminste 12.000 boeren uit Nederland in Canada zullen worden toegelaten, verzocht de Katholieke Emigratie Stichting alle Nederlandse boeren, die naar Canada wensen te gaan, zich zo spoedig mogelijk op te geven by de aanmeldingskantoren. Yermoorde Pater Kam merer gezond terug By de Paters Franciscanen is bericht ontvangen, dat Pater M. Kammerer, weer gezond en wel is teruggekeerd uit de binnenlanden van Nieuw Guinea. Voor enkele maanden terug meldden de dragors, die Pater Kammerer, op zyn tocht naar liet binnenland ver gezelden, dat hij door een stel inboor lingen was vermoord geworden. Op dit bericht zyn in practisch alle katholieke bladen van. Nederland be schrijvingen van Pater Kammerers dood verschenen. Nu blijkt, dat de dragers niot langer zin hadden met de pater op te trekken, hem in de steek hebben gelaten en op de missiestatie het verhaal van de moord hebben veiteld, om hun eigon gedrag te verschonen. Enkelo weken geleden werd door inboorlingen gemeld, dat men Pater Kammerer, gezond en wel gezien had en een direct daarop uitgeruste expe ditie is er in geslaagd, hem naar de Missiestatie terug te brengen. Het bleek, dat hy by een stam in boorlingen als zeer hoge gast was ver eerd geworden, die vol verbazing deze eerste blanke hebben begroet. Nieuw Arbeidsbureau Waarschijnlijk in verband met de gevraagde uitbreiding van het Con fectie atelier Beeren, zal het Arbeids bureau zo spoedig mogelijk van zijn oude standplaats dienen te vertrekken. Deze week is men dan ook reeds begonnen met de bouw van een nieuw Arbeidsbureau, hoek Merselose weg Kr uitweg. Hier zal een gebouwlje van één verdieping worden gebouwd door fa. J. Verhoeven. De mogelijk heid om tot deze bouw te komen is deze week in de besloten Raadsver gadering behandeld. Yeulenkeuring te Horst Op de Dinsdag te Horst gehouden Veulenkeuring, wisten de volgende Venrayse paarden een pry's te behalen: Cat. II Menieveulens geboren na 10 Mei 1952: ia. Nicolien v. Zandhoek, geb. 12—6, eig. H. Rutten Wanssum. ib. Antje van Molenzicht, geb. is—7, eig. J. Derikx, Heide. 3c. Nicora's Nicolien, geb. 22-7, eig. J.vd Winkel, Smakt. Cat. III. Merrieveulens, geb. in 1951, kleinemaatia. Nicolina van Molenzicht, geb. is—5, eig. J. Derikx Heide. 2a. Nicolien, geb. 27—eig. G. Willems, Veulen; 2b. Astrid van Leendershof, geb. 45, eig. J. Gielen, Wanssum; 3C. Nicora van 't Hofke, geb. 10-6, eig. Wed. G. Direks, Oos trum. Cat. IV. Merrieveulens, geb. in 1950, grote maat 2a. Nicoline van Hus- manshof, geb. 29—5, eig. P. Steeghs, Castenray. Cat. IV. MerrieveulenB, geb. in 1950, kleine maat. ib Mimi van Rongenhof, geb. is-5, eig. Gebr.Burgers, Veulen; 2a Rika van Infernal, geb. 23—3, eig P. vd. Beuken, Peelplan-Z2b Dorine v. Bakel, geb. 20-5, eig. Kind. Arts, Merselo; 3c Paula v. Martinenhof, geb. 20—10, eig. Joh. v. Oscb, Weverslo. Cat. V. Hengstveulens, geb. in 1952 voor 20 Mei. 1. Nico van Lambertus- hoeve, geb. 15—4, eig. J. Willems, Oirlo; 2b Nico v. Anna, geb. 17-4, eig. Gebr. LooDen, Leunen. Plotseling dood Maandag vonden voorbygangers op een binnenweg in de omgeving van Well de 60 jarige H.H. uit Well. De ontboden geneesheer kon slechts de dood constateren. Aangezien op het stoffelijk overschot verwondingen in de hals gevonden werden, wekte dit schijn, als zou misdaad in het spel zyn. Paterskoel Bout Ars, Gerrit Billekens, Gerrie Linders, Henny Classens, Geertje Verschuren, Leo Willems, Huubke Clevers (2x), Truusje Clevers, René Troisfontaine, Jakie Swinkels, Frans Swinkels, Marjan Kerkhof, Muisje van Haren, e.v.a. maken hiermede bekend, dat zy na de bevrijding op een of andere wyze in de Paterskoel zyn gevallen en alleen dank zy flinke mensen, die ter hulp snelden, dit heden nog na kunnen vertellen. Dit ter oriëntatie van mensen, die nooit gehoord hebben dat aan de Paterskoel ongelukken zyn gebeurd. Dat in 1947 het toen bijna 3 jarige jongetje der fam. Aarts hierin is ver dronken, schijnt ook al vergeten te zyn. Hoevelen voor de bevryding byna verdronken zyn, kan ook nog wel na gegaan wordon, maar misschien dat bovenstaande lystje voldoende is om aan te tonen, dat een afrastering om deze kuil geen overbodige luxe is. BURGERLIJKE STAND Gemeente YENRAY in de week van 24 t/m 29 October 1952 GEBOREN Claassens Josephina, St. Odastraat 19 Verheugen Catharina, Grotestraat 7 Janssen Petronella, Burg.v.d.Loostr. 15 Beeikens Johannes, Hagelweg 3 van Vegchel Paulus, Leunen K 36 Coopmans Jacobus, Vel turn L 7 Spee Lamberdina, Heide L 35 Janssen Petrus, Eindstraat oa Claessens Hubertus, Ysselsteyn I 79b OVERLEDEN Janssen Josef H. H., oud 64 jaren, landbouwer, Maashees. ONDERTROUWD Classens Gerardus M.. 29 j., landb en Swinkels Catharina M. R., 25 jaar, beiden te Oirlo. Philipsen Gerard Chr. H., 30 jaren, tuinder te Arcen en Classens Petr. M. E22 jaar te Oirlo. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEWees eerlijk. Priester van de week kap. v. Leipsig ZaterdagFeest van Allerheiligen. Verplichte feestdag. H. Missen zyn als op Zondag. 6 uur leesmis; 7 uur leesmis overleden fam. van Gerven- Gommans; 8 uur leesmis voor de parochianen; 9 uur leesmis Petronella vd. Heuvel-Beerkens; 10 uur plechtige Hoogmis voor overl. weldoeners der kerk; 3 uur kinderlof en Rozenhoedje en gebed toe St. Jozef; 7 uur pl. Vespers en Lof. 22ste Zondag na Pinksteren; 6 uur leesmis Joep Cornelissen; 7 uur lm. Antonia Janssen; 8 uur leesmis voor de parochianen; 9 uur kindermis voor Frans Janssen; 10 uur Hoogmis; 3 uur kinderlof, rozenhoedje en gebed tot St. Jozef; 7 uur zielelof, Allerzielen- preek en absoute. MaandagAllerzielen. Vanaf 6 uur H. Missen. 6 uur leesmis Wilhelmina Oudenhoven-Philipsen; 7 uur leesmis Jos. Hendrix; 8 uur leesmis overl. fam. Oudenhoven; 10 uur pl. Requiemmis voor allo overl. parochianen, vooraf- gegaaif door 2 leesmissen; daarna processie naar het kerkhof; 7 uur zielelof en rozenhoedje. DinsdagH. Carolus. 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 uur leesmis Piet Willems; 7.30 leesmis overl. fam. van Eyk-Reeskens; 8 uur gest. jaard. Lambert Poels, echtgenote en overl. kinderen (3kl); 9 uur pl. Huwelijksmis voor bruidsp. Meulen dyks Pelzer. Woensdag: Feest van de Heiligen, wier reliquiën in de kerken bewaard worden; 6 30 zielemis voor alle overl. parochianen; 6.30 zyalt. leesmis Ferd. BeerkenB en overl. echtg. Johanna Peters; 7 uur leesmis Jos. Bakels 7.30 leesmis Wim Michiels; 8 uur gest jaard. Petrus Hub. Maria Camps en echtg. Anna M. v.d. Pas (2kl). Donderdag: H. Mis v. Allerheiligen 6.30 zielemis v. alle overl.parochianen; 6 30 zyalt. lm. Willem Broers; 7 15 H. Sacramentshoogmis, leiding meisjes- 8 uur gest. jaard. Cornelis Raedts en Petronella Smits (ikl); van 6—7 uur gel. tot biechten; van 7—8 H. Uur, daarna nachtelijke aanbidding. Vrydag: Eerste Vrydag. Feest van St. Willibrordus. 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 6.30 zijaltaar leesmis Johannes Hoedemakers en Hendrina Kersten; 7.30 H. Harthoog- mis; 8 uur leesmis overl. fam. van Gerven-Gommans. Na het Lof vereriDg van reliquie van H. Kruis. ZaterdagOctaafdag v. Allerheiligen Priesterzaterdag. 6 30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 uur leesmis Michiel Arts, echtgenote en Lambert vd. Bekerom; 7.30 leesmis overl. fam. Janssen Stakenborg; 8 uur best. jrd. overl. fam. Beterams; 9uurpl. Huwe lijksmis voor bruidsp. Janssen-Achten; 'savondB 7.30 Jeugd H. Familie. ALLERZIELENOCTAAFGeduren de het octaaf van Allerzielen, iedere morgen om 6 30 zielemis voor alle overl. parochianen en 's avonds om 7 uur zielelof en Rozenhoedje. ST. HUBERTUSIn Veltum wordt Dinsdag het feest van St. Hubertus gevierd. 7 uur is leesmis voor overl. van de broederschap van St. Rochus; 9 uur Hoogmis. KATECHISMUSDe kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 14e on 15e les; de hoogste klassen leren de 170 en ise les. TOTIES-QUOTIESAFLAAT. Deze kan verdiend worden vanaf Zondag middag 12 uur tot Maandagavond. Patronaat Zondag begint groep 1 om half 3 Om 5 uur is er Kruisweg v.d. zielen in 't Vagevuur in de Parochiekerk, ook voor groep II, waarna ontspan ning voor groep II. Groep III begint na het Lof van 7 uur. Op Allerheiligen is geen Patronaat. PATERSKERK. Zaterdag: Hoogfeest van Allerhei ligen; 5.45 en 6.30 leesmis; 7.45 voor Arnold Coenders; 9 uur pl. Hoogmis; onder de H. Missen zal pater Rombout Camps die binnenkort naar Nieuw Guinea hoopt te vertrekken een korte predicatie houden;, Communiceren be gint achteraan; eerste collecte voor de missie van pater Camps, tweede voor byz. noden; 4.20 pl. gez. Vespers, 5 uur meerstemmig gez. Lof. GEEN biechtgelegenheid. 22ste Zondag na Pinksteren. 5.43 leesmis voor Willem Venhovens; 6.30 voor Sjang van Bergen; 7.45 voor Johannes Boom; 0 uur Hoogmis voor Jacoba van den Munckhof-vd. Winkel en haar zoon Arie; Communiceren begint vooraan; eerste collecte voor de Paterskerk, tweede voor de byz. noden; 5 uur rozenkransgebed en Allerzielenpreek. Hierna gelegenheid tot biechten. Maandag: Allerzielen. 6 uur voor overl. ouders en dochter Fien; 6 uur Pieter Antoon Seuren; 6.30 Antonius Bors; 6.30 Antonius Litjens en Anna Maria Custers; 7 uur P. J. Geurts; 7 uur Gerardus Janssen; 7.30 Martinus Heeze; 7.30 overl. fam. van Meyel- Willems; 7 30 Leo Tonen; 8 uur Hendrika Thelosen vd. Broek; 8 uur Paul Kuipers; 8 30 Hub. Spee en Gertruda Poels; 8 30 Anna Maria Vaeghs; 8 uur pl. gez. Requiem; 's avonds 7.30 oof. vd. H. Kruisweg. Dinsdag6 uur uitstelling van 't Allerheiligste; 6 uur H. Mis v. Petr. Litjens; 6.30 Gerardus Poels en Anna Maria Wijnhoven; 1 uur overl. fam. van Meyel-Willems; 7.30 Maria Am- brosius en ouders; 7.30 Hoogmis; 8 uur Louis Pouwels; 8 30 overl. fam. Knip penberg; 6.30 Lof t.e.v. St. Antonius. Woensdag: 6 u. overl. fam. Luypers- Philipsen; 6 30 Gerard Pouwels; 7 uur Maria Derks-Jenneskens als lid van't Koordje; 7.30 Wilhelmina Rumen van Houdt; 8 uur overl. fam- Meulendijks- Pelzer; s 30 Theodorus Stevens. Donderdag6 uur voor de gelovige zielen; 7 uur t.z.int; 7.30 W. Arts Gertruda Niessen; 7 30 voor overl. ouders Pouwels en Friezen; 8 uur Gerardus Vaeghs en Joannes Vaeghs; 30 Theodorus Stevens. Vrydag: H. Willibrord, patr. van ons vaderland. 6 uur voor de gelovige zielen; 6.30 voor overl. fam. Janssen- Doume; 7 uur Wilhelmina Rumen van Houdt; 7.30 Antoon Verheggen; 7 30 pl. Hoogmis; 8 uur tot eerherstel; 8 30 W. Hulsman en fam 6 30 Lof met oef. van Eerherstel. Zaterdag: 6 30 Jan Volleberg;7uur Johan Sybers; 7 30 voor 'n zalige dood (R); 8 uur overl. fam. Luypers- Philipsen; 8 30 H. Mis uit dank by 25 jarig huwelijk vanechtp. Reynders- Artz; van 4-8 biechtgelegenheid. Derde Orde mededelingen Zondag 2 November alleen '8 morgens om kwart over 10 maand vergadering voor allen. Dit in verband met de herdenking der overledenen des middags. Wy verwachten dus, dat allen, ook de jongeren zoveel mogelijk aanwezig zullen zyn! De inkleding der nieuwe leden zal nog niet plaatshebben, daar goede voorbereiding er aan vooraf moet gaan. Het onderricht begint op Dinsdag 11 November 's avonds om 8 uur. U krijgt nog een nader bericht, ledereen kan by dit onderricht aanwezig zyn. Wy zouden degenen, die moeilijk in de gewone maandvergadering kunnen komen dringend willen aansporen om deze vergaderingen by te wonen! PAROCHIEH. Catharina, LEUNEN Zaterdag- feest van Allerheiligen, verplichte feestdag; 7 uur H. Mis voor Leo Buyssen, vanwege de buurt be steld; 8.30 H. Mis voor Antoon Michels; 10 u. pl. hoogmis v.d. parochie; 3 uur pl. vespers van Allerheiligen. 22ste Zondag na Pinksteren, maand collecte voor onze kerk; 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 H. Mis voor Joseph Martens; 10.15 hoogmis voor de overl. leden van de Broederschap van den H. Rozenkrans; 2,30 Rozen hoedje, Vespers van Allerzielen, Aller zielenpreek, processie naar 't kerkhof en absoute. Van 12 uur af tot en met Allerzielen, volle aflaat vd. gel. zielen te verdienen, zo dikwijls men de kerk bezoekt, onder gewone voorwaarden. MaandagAllerzielen; half 7 drie H. Missen, ie v. alle overl. gelovigen, 2e tot int.v. Z. H. de Paus; 3e voor Hendn'k Verlinden en echtgenote; s uur drie H. Missen, ie voor Gertrudis Emons-Janssen; 2e vd. Paus; 3e voor alle gel. zielen; 9 uur 2 H. Missen, ie vd. Paus; 2e v.a. gelovige zielen, 10 uur hoogmis als jaarg. v. Johanna Janssen-Vereyeken; 6 uur kruisweg voor de gel. zielen. Dinsdag7.30 lm t.e.v. St. Gerardus Majella tot int.; 'savonds 7.30 gods dienstcursus is jarigen. Woensdag: 7.30 lm.v. JeanLoenen. Donderdag7.30 lm. voor Martinus Direks (Scheide); geen H. Uur. VrijdagEerste Vrydag vd. maand, uur H. Mis v. Martinus Claessens; 8 uur hoogmis t.e.v. H. Hart t int.v. hen die daartoe offeren; 3 .30 Lof voor de schoolkinderen. Zaterdag 7.30 gest. jaarg. Jacobus Kusters, echtgenote en zoon Jacob; biechten van 5.30—7; 7 uur Lof t.e.v. O.L. Vrouw. PAROCHIEKERK YSSELSTEYN Zaterdag, hoogfeest van Allerheili gen, 7 uur lm 7oor de fam. Claessens van Megen; 8 30 kindermis; 10 uur hoogmis voor de parochie; 2 uur lof. Zondag 7.30 lm. uit dankbaarheid, voor fam. Vergeldt-Custers, 9 uur kindermis, 10.15 u. Hoogmis voor de parochie, 3 uur Lof, Allerzielenpreek en processie naar het kerkhof. De volle aflaat kan verdiend worden van Zondag 12 uur tot Maandagnacht 12 u. Maandag Allerzielen 7.30 twee H. Missen, waarna om 8.15 gez. ziele- dienst voor de overledenen van de larochie. Na de H. Mis zegening van iet Hubertusbrood. Dinsdag 7.30 gez. zieledienst voor fam. Verheyen-Litjens, 8 45 gez. jgt. voor Josephine Wismans—Droesen. Woensdag 7.30 lm. voor overl. fam. PouwelsMuy zers. Donderdag 7.30 lm. voor Harry Janssen en Maria Derks. Vrydag H. Wfllibrordus, patroon v. d. Ned. kerkprovincie; ie Vrydag, 7.30 gez. H. Mis t. e. v. het H. Hart voor Gerrit Arts na de H. Mis uit stelling, toewyding aan het H. Hart. Zaterdag 7.30 lm. voor P. Janssen 1 Maria Willemse, 5 30 u. Marialof. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zaterdag: feest van alle Heiligen, verplichte feestdag; 7 u. H. Mis; 7.30 on 10 u. de beide H. Missen. Zondagvandaag 22ste Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 2 30 lof met rozenhoedje en gebed tot Sint Joseph, waarna miserére en allerzielen preek. Maandagherdenking van alle ge lovige zielen; 6 30 H. Communie; 7, 8 en 9 uur de H. Missen; na de hoog mis gezamenlijke bedetocht naar het kerkhof; 6 30 Miserere, waarna lof met rozenhoedje en gebed tot St Joseph. Dinsdag6.45 H. Mis voor de leden van de Jongerengempenschap; 7.30 best. gez. H. Mis voor Jean van Bracht, waarna zegening v. St Hubertusbrood. Woensdag7 30 best. gez. H. Mis voor Gertr. Rongen en Petronella Stevens; 7.30 rozenkrans voor de ver volgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 best. zm. voor de Wed. Katers en zoon. Vrijdag: ïste Vrydag der maand; 7.30 best. zm voor Antoon v. Heyster; 7.30 pl. lof t.e.v. 't H. Hart. Zaterdag7.30 best. gez. H. Mis voor Martinus Custers en Henrica Wismans; 7.30 Marialof. RECTORAAT HEIDE Zaterdag, Allerheiligen, 7.15 H. Communie; 8 uur byz. int. ter ere van O.L. Vrouw; 10 uur hoogmis voor geestelijk en tydelyk welzijn van de 3eide; 3 uur plechtig lof met gebeden van eerste Zaterdag. Zondag 7.15 H. Communie; 8 uur overl. fam. Droesen—Janssen; 10 uur hoogmis voor verlaten zielen; 3 uur lof, waarna biechthoren. Maandag, Allerzielen, 6 45 H. Com munie, 7.30 overl. fam. Poels, waarna H. Mis voor alle overl. gelovigen en een gez. H. Mis tot intentie van Z. H. de Paus; 7 uur lof. Dinsdag 7.30 Johanna van Heyster. Woensdag 7.30 overl. fam. Linders van Dijk. Donderdag 7.30 overl. fam.v.Dyk- Wismans. Vrydag 7.30 overl. ouders. Zaterdag 7.30 Gertr. van Veghel— Arts; 6 uur biechten; 7 uur Marialof. Parochiekerk St. Gertrudis, OIRLO Zaterdag, hoogfeest v. Allerheiligen, 3 uur pl. vespers en lof met rozen hoedje. Zondag, ie Zondag van de maand, speciale collecte voor onze kerk. Half 3 rozenhoedje, allerzielenvespers, al lerzielenpreek en processie o^er het kerkhof met Libera. De Allerzielen- aflaat is dit jaar te verdienen vanaf Zondagmiddag 12 uur tot en met Maandag de gehele dag voor allen, die waardig gebiecht en gecommuni ceerd hebben, zo dikwijls zij in de kerk 6 x O.V.W. Gegr. en E z.d.V. bidden. Maandag, Allerzielendag, 7 uur drie H. Missen; 8.30 tvfee gel. H. Missen, waarna om 9.30 hoogmis; 7 uur H. Kruisweg en lof. Dinsdag 7.30 10de maanddienst voor Gertrudis van Veghel. Woensdag7.30 gest. jaarg. voor Wilhelmina Peeters. Donderdag: 7.30 best. jaarg. voor Gertruda Nelissen; van 6—7 uur gel. tot biechten. Vrijdag Eerste Vrydag, feest van St. Willibrordus, patr. vd. gehele Ned. Kerkprovincie; 6 30 uitr. van de H. Communie; 7.30 gest. Hoogmis t.e.v. het H. Hart; 's avonds 7 uur Lof t.e.v. het H. Hart. Zaterdag, Priesterzaterdag en eerste Zaterdag t.e.v. het Onbevl. Hart van Maria; 7.30 9de maanddienst Henricus Maassen; 6-7 biechten; 7 u. Marialof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt Zondag 6.30 lm tot intentie; 7.30 voor een overledene; 10 uur hoogmis voor J. H. Gelissen; 3 uur lof, aller zielenpreek en gezamelyk bezoek aan 't kerkhof. Vanaf 12 uur en morgen de hele dag volle aflaat te verdienen. Maandag, Allerzielen, 6 uur lm; 6.30 voor Jos. Asselbergs; 7.30 voor Cornelis Michiels; 9 uur gez. zieledienst voor de overledenen van ons rectoraat; 7 uur kruisweg voor de gel. zielen. Dinsdag 6 en 7 uur voor Theodora Janssen—Vermeulen; 7.45 fam. Cox. Woensdag 7 uur gez. H. Mis voor £lle overl. leden van de St Joseph- broederschap; 7.43 lm Thoodorus de Haart; 7 uur M C. meisjes. Donderdag 7 uur overl. fam. Philip sen—Gellings; 7.45 overl. fam. Geurts Verschuren; 7.30 M.C. jongens; van 5—7 biechten. Vrydag, ie Vrydag, feest van de H. Willibrordus; 7 uur ter ere van 'tH. Hart, uitstelling, litanie en zegen. Voor en na de H. Mis biechtgelegen heid; 7.43 ter ere van 't H. Hart. Zaterdag 7 uur lm ter ere van O. L. Vrouw; 7.45 gez. H. Mis ter ere van O.L.Vrouw; 6-7 biechten; 7 uur Kruisweg. Rectoraat St. An toning van Padna VEULEN Zondag 7 uur communiceren; 7.30 lm Peter Ewalds; 10 uur hoogmis t.i. 2.30 lof miserere, allerzielenpreek, libera en absoute op 't kerkhof. Maandag, Allerzielen, 7 uur drie H. Missen, de eerste voor Leo Jacobs; de tweede voor alle overl. gelovigen; de derde t.i.v. Z.H. de Paus; 9.15 drie H. Missen, eerste voor vrouw Drabbels, tweede alle overl. gelovigen, de derde tevens hoogmis, welke circa 10 uur begint t.i.v. Z.H. de Paus; 7 uur H. Kruisweg en Lof. Dinsdag 7.30 lm vrouw Jacobs. Woensdag 7.30 lm Mart. Dirks, echtgenote en overl. kind. Donderdag 7.30 lm overl. familie GeurtsAmbrosius. Vrydag, H. Willibrordus, 10 Vrijdag 6 30 communiceren, daarna biechtge legenheid, 7 u. hoogmis t.e.v. H. Hart voor J. Verbugt en overl. kinderen, alg. H. Communie jeugdorganisaties en schoolkinderen, uitstelling, oefen, eerherstel; 7 uur Lof. Zaterdag 7.30 lm t.e.v. St Antonius tot intentie, 5—6 biechten, 7 uur Marialof. Met grote vreugde geven wy ken nis van de geboorte van onze dochter Annette Christine Marie ïr. B. P. J. M. VAN RIJSWIJCK A. M. VAN RIJSWIJCK - HORDIJK Schaerbeek, 22 October 1952 27 Avenue des Olycines Bruxelles III. Tydelyk St. Nicolaasziekenhuis, Waalwijk Op 8 November hopen onze geliefde Ouders Hub. Reijnders en Maria Artz hun Zilveren Huwelijksfeest te vie ren. Dat God hen nog lang voor ons moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen FINY en JOHAN, JACQUES, JOHAN, HARRY, WILLY Venray, Leunseweg 7. VENRAY Premiebetaling Zondag 2 Nov. van 11 tot 12 uur in café Wed. L. van Rhee, Castenray. Premie V» pet. OVERLOON Verkoop Legergoederen op Maandag 3 Nov. van 9—4 uur. Fr. Noy, Manufacturen Biedt zich aan ervaren naaister voor nieuw en verstelwerk. Komt ook aan huis. Brieven onder nr. 99 bureau dezer GEVRAAGD Adres G. E. F. Key zers, Deurne, Heuvelstraat B 51. Contact gezocht met Brieven onder nr. 2910 bureau van dit blad. GEVRAAGD flink R.K. Meisje te Rotterdam, in gezin met 4 kinde ren, waarvan moeder ziek thuis ligt. Moet geheel de plaats van moeder kunnen innemen. Intern. Goede voorwaarden, huiselijk ver keer. Eventueel vergoeding in reis kosten. Spoed gewenst. Inl. P. J. Moorrees, C 21, Oostrum Te koop partij biggen Chr. Houwen-Derks, Oirlo Zandhoek Biedt zich aan meisje 16 jaar Adres bureau van dit blad. r Te koop best roodbont rund met vlees, A stal. Wed. Michels, Merselo M 117. TE K' W. Vera TE E Bint Ant.1 Te koop zeug 15 w. dracht G. Muysers, Oirlo E 46. TE KJ Te koop de helft van vet varken voor huisslachting, wegende 16O kg. Adres bureau van dit blad. 150 kg maat 21 van 3 v G. Bo Te koop toom beste biggen by H. vd Hulst, Hoeve Maria Brigitta Laagheidseweg B 28a. TE K 8 Joh.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2