DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Hl aaUnackines Twee van Hiroshima vertellen over de eerste atoombom Do nodige opfrissing v. Moorsel's Naaimachine handel ZATERDAG 4 OCTOBER 11952 No' 40 DRIE BN ZEVENTIGSTE JAARGANG Priester zag bloed in de straten en verwoeste huizen De piloot zag in de diepte de vlammen de bergen opkruipen en bruggen en rivieren bedekken Onlangs ontmoetten in een New Yorkse hotelkamer twee mensen elkaar voor het eerst van hun leven Op do vraag echter: „Waar was U op de morgen van 6 Augustus ion?", moesten beiden hetzelfde antwoord geven. ..Hiroshima 1 In het vliegtuig, dat de atoombom gooide", zei captain Robert A. Lewis, tweede piloot van de historische B 20 „Enola Gay". Hiroshima! Aan het ontbijt in de pastorie", zei pater Hubert F. Schif- for S.J., een van de weinige Europese slachtoffers van de bom. „Vyf jaar lang heb ik er naar uit gezien iemand te ontmoeten, die het vanaf de grond gezien heeft", zei captain Lewis. „En ik verlangde vyf jaar lang iemand tegen lo komen, die in het vliegtuig zat", zei pater Schilfer, een Duitse Jezuïet, die by de ontploffing zo ernstig gewond werd, dat hy pas na een lange tyd het ziekbed kon verlaten. „En bent nu weer helemaal in orde?" vroeg de Amerikaan. „Oh, er zitten nog 10 of 15 radioactieve glassplinters in mijn rug. Maar be wegen doen ze niet", zei de jonge priester, schouderophalend. „Maakt U zich daar maar niet ongerust over". De twee mannen zyn nu beiden pas in de dertig. Pater Schilfer studeert sociologie aan d9 universiteit te Fordham en bereidt zich voor om naar zyn missiewerk in Japan terug te keren. Robert Lewis is personeel- chef van eon New Yorkse snoepgoed- handel. Beiden bewegen zich dus op hot gebied van de arbeid en wat daarmede samenhangt. Beiden hebben ook vaste ideeën omtrent de nood zakelijkheid van de vrede, en beiden hopen, dat de atoombom de staats lieden zo bevreesd zal maken voor oorlog, dat de vrede verzekerd zal zyn. Maar de twee overlevenden van Hiroshima delen ook minder grote, 011 me.er intieme herinneringen. Dat vreemde gevoel bv dat zy hadden, toen de bom ontplofte. Geen van beiden kon het beschrijven; geen van beiden had tot nu toe iemand anders gevonden, die deze herinnering met hem deelde. En zy hadden ook nog andere dingen om over te praten. Captain Lewis had zich maanden lang op de atoomaanval op Hiroshima voorbereid, en wel van September 1944 af, toen hy in diep geheim opge roepen werd voor de „grootste onder neming, die ook door de Air Force zal moeten worden uitgevoerd". Op een geheime conferentie te Utah kreeg hij instructies over hot afwer pen van een bom, die volgens de verwachting van de legerautoriteiten een eind zou maken aan de oorlog. De voorbereiding tot de historische vlucht begonnen te Wendover in de staat Utah, op een vliegveld, waar de veiligheidsmaatregelen byna op je zenuwen werkten. Wanneer er ge heime vluchten naar Los Alamos in Nieuw Mexico gemaakt werden droegen de Air Force-offi eieren valse onderscheidingstekens; dikwijls werd er ook nog langs een omweg ge. vlogen. De „509 Composite Group" was de uiteindelijke naam voor de gezamen lijke manschappen, wier namen strikt geheim werden gehouden; na getraind te zyn op Cuba en in Californië, begonnen zij hun werx in December 1944. Het vliegtuig zelf droeg het fabrieksnummer 6292, maar kreeg voor zyn hoogst gewichtige zending de mooiere naam „Enola Gay". De start yoor liet experiment Zes Augustus 1945 had president Truman juist Potsdam verlaten, waar hij geconfereerd had met Stalin, Churchill en later Atlee. Truman wilde de waarschuwing van Potsdam aan Japan kracht by zotten, door de a-bom op 2 Augustus af te werpen. Weersomstandigheden veroorzaakten vier dagen uitstel. Op de morgen van 6 Augustus echter was de lucht helder. De officieren, die de operatie leidden, rapporteerden goed vliegweer. De grote vlucht kon beginnen. De priester in de stad De voorbereiding van pater Schiffer wa,ren heel wat minder uitgebreid. Hij verwachtte een gewone dag. Hij had van 1935 af in Tokio gestudeerd en was pas kort geleden tot priester gewijd, en was verbonden aan de O.L. Vrouw Hemelvaartkerk van de paters Jezuieten te Hiroshima. Op de morgen van 6 Augustus zat pater Schiffer rustig bij zyn ontbijt een Japanse krant te lezen, toen alles om hem heen wit werd. „Dat ge beurde daar boven in het vliegtuig ook", zei captain Lewis. „Toen de bom ontplofte, was de gloed zo fel, dat de zon er maar bleek by leek". „Ik weet nu wel voldoende", voegde de priester er ernstig aan toe, „hoe de hel er wel moet uitzien, om myn meditatie over dat onderwerp te kunnen houden zonder de hulp van geestelijke boeken". Captain Lewis herinnert zich nog levendig al wat er in de lucht ge beurde, na het bereiken van het doel en na het „Bombs away" (Bommen uit). „Toen maakten wy", zo vertelde hiy", „een scherpe bocht naar recht?, zoals do geleerden ons hadden aan geraden. De instrumenten wezen een hoogte aan van 9000 meter. Precies 43 seconden, nadat wij de atoombom hadden afgeworpen, ontplofte hy op 550 meter boven de grond. Ik voelde een schok door heel myn lichaam gaan. Later konden wij achterom kijken en toen zagen wij de rook paddestoel. Het zag er uit, alsof heel de stad bedekt was met ziedende rook, die in drie minuten tyds tot een hoogte van 9 kilometer opsteeg In de diepte zagen wy de vlammen de bergen opkruipen en bruggen er rivh-ren bedekken, net. leek onbe 1 grypelyk. Ik dacht „Myn God Wai hebben we gedaan Het was afschuwelijk. Terug op de 'basis sliep ik 20 uur lang Maar latei sliep ik niet veel meer. Het verlies aan doden in de stad was natuurlijk verschrikkelijk. Wy hadden Hiroshi ma gekozen, omdat er een belangrijk Japans hoofdkwartier was. Het Tweede Keizerlijk Commando was- er gevestigd". „Ja", z'i pater Schilfer, „op papier was dat waar". Helft der bevolking dood Hiroshima was een debarcatie haven voor China, met ongeveer 100.000 Japanse soldaten in garnizoen. Maar er waren geen grote militaire instal laties. Het was een stad van 400.000 inwoners; hiervan kwamen er mins tens 200.000 om. „God in de hemel", riep captain Lewis, „zoveel?" „Ja", antwoordde de priester. „De Japanse autoriteiten verkleinden het aantal doden tot het belachelijke aantal van 80.000. Wy wisten wel beter". De piloot knikte. „Ik kon zien, hoe trams en bruggen worden wegge vaagd. Ik weet niet hoeveel wel". „Er werden 42 bruggen vernietigd", zei pater Schiffer. „Hoorde U de bom omlaag komen „Ik hoorde niets, geen vliegtuig en ook geen ontploffing. Dit vooral maakte my baDg, toen ik weer by bewustzijn kwam. Ik bleef liggen wachten op de volgende bommen, zoals dat by vorige aanvallen altijd gebeurd was De doodse stilte was het verschrikkelijkste van allesgeen geschreeuw, geen luchtalarm, geen brandspuiten, die voorbij raasden". „Voelde U ook enige hitte?" „Voor zover ik mij herinner, niet by zonder. De dag was zeïf al zeer warm. Er was trouwens te veel om my heen, dat mijn aandacht opeiste: bloed in de straten en verwoeste huizen, waaromheen geen leven meer te bespeuren was. Het zag or niet opwekkend uit." Gods Adem „Na de oorlog ging ik nog eens naar Japan", zei captain Lewis, „en in Tokio merkte ik, dat de Japanners er heel anders op reageerden dan ik had verwacht. Zy schenen er dank baar voor te zyn. Zij noemden het de „Adem Gods" en zeiden dat het vele levens gered had door een eind aan de oorlog te maken." 'Pater Schiffer knikte langzaam. „Dat weet ik", zei hy. „Wy dachten de Japanse ziel na is jaar wel te kennen, maar hun reactie op de atoomontploffiog verbaasde zelfs ons. De overlevenden daar meenden, dat hun stad een uitzonderlijke eer was bewezen, de eer n.l. van te lijden om aan de wereld vrede te brengen Zy beschouwen hun 200.000 doden als vrijwillige slachtoffers, dio zich als helden geotterd hebben voor de vrede." „"Waren er onder do overlevenden ook die door radio actieve stralen verlamd waren „Nee, dat niet. Wel liepen sommi gen eigenaardige kwalen op. Vele inwoners van Hiroshima werden kaal, sommige bleven het jaren lang, maar nu groeit hun haar weer ge woon. Er werd volgens de dokters ook geen daling veroorzaakt in het geboortecijfer en geen toename in de geboorte van abnormale babies. De overlevenden van Hiroshima staan er vandaag aan de dag lichamelijk nauwelijks slechter voor dan vóór de atoom-aanval. Geestelijk zyn zy er veel en veel beter op geworden. Onlangs wendde zich een commis sie van vooraanstaande burgers, voor het grootste deel Boeddhisten, tot onze missionarissn. Voor de oorlog was deze stad overwegend Boeddhis tisch. Deze mensen kwamen nu naar onze rector en vroegen, of wij een „gebedspaleis" voor de vrede wilden bouwen op de plaats waar de atoom bom viel! Verder stijgt het aantal bekeringen tot het Christendom nog steeds en met de bouw van het „gebedspaleis", een Maria heiligdom, is al een begin gemaakt." „Wilt U nog eens naar Hiroshima terugvliegen, als onze kerk ingewijd wordt, captain?", vroeg de priester vriendelijk. „En zoudt U dan een B 29 willen lenen en dan landen op de plaats, die U vroeger ia rook zag opgaan?" „Of ik wil?", zei captain Lewis. „Of ik wil? Wanneer ik dat kon doen on misschien nog een vliegtuig „Ofschoon er nog vele moeilykhedon moeten worden opgelost, is er reeds een grote vooruitgang gemaakt. Met de dag worden wij sterker. Ons doel is, de vrede te bewaren en onze vrijheid te handhaven". Aldus Generaal Matthew B. Ridgway, Opperbevelhebber van de NATO- strijdkrachten in Europa, die dezer dagen een kort bezoek aan ons land heett gebracht. Op de fotoGeneraal Ridgway en zyn echtgenote worden op Schiphol begroet door hoge Nederlandse officieren. Rechts Vice Admiraal Jhr. E J. van Holthé, Voorzitter van de Verenigde Chefs van Staven. lading snoep uit Amerika kon mee- aemen voor de kinderen daar, dan zou ik nooit meer nachtmerries heb ben over de verwoesting, die wy die dag hebben moeten aanrichten". JongveckeuriDg Ysselsteyn Op Vrijdag 26 Sept. werd te Yssel steyn een geslaagde jongveekeuring gehoudoi, waaraan door 87 stuks vee werd deelgenomen. De belangstelling was groter dan andere jaren. De uitslag was als volgtf Rubr. ia melkkoeien geb. voor 1 Juli '49: 1 Jenny, H. Willems; 2a Truus, M. Strybos; 2b Aaltje 3, M. v. Lipzig; 2C Truus 3, P. van Meyel; 2d Anna 2, H. Jenniskens; 3a Anna 7, G. In 't Hulst; 3b Toosje, L Janssen Behoorlijke klasse met voldoende soort en zeer typiech kopnummer. Rubr. 2b melkvaarzen geb. na 1 Juli '49: ia Dina, H. Goumans; ïb Jansje, H. Hubers; ic Marianne 2, M. Arts; id Mia I, G. Deters; 2a Martha 5. H. Willems; 2b Truus I. G. Deters; 2c Mienfje, A. van Asten; 3 Aaltje I, S. Willems. Vrij goede rubriek met goede uniforme schotten. Rubr. 2 vaarzen geb. voor 1 Mei '50 ia Dora, M. Strybos; ïb Aaltje, L. Thyssen; ic Kaatje, A. Verheyen; 2a Annie, M. Strybos; 2b Lenie I, P. Philipsen. Zeer onregelmatige klasse met goede kopnummers. Rubr. 3 vaarzen geb. tussen 1—5 en 1—9—'30: t a Lena 2, H Jenniskens; tb Paula 3, L- Philipsen; 2a Truus 7 P. van Meijel; 2b Anna 8, G. In'tHulst; 3a Mion I, P. van Meyel; 3b Marie 2, L. Philipsen; 3c Toos, P. Spreewenberg goede rubriek vaarzen met typische sterke vaars aan de kop. Rubr. 4 vaarzen geb. tussen 1 - 9 '50 en 15-11-'30: ta Jetje, M. Stry bos; ïb Anna, W. Hendriks; icMientje I. P. Verheyen; 1 d Leent je, J.Lemmen 2a Agnes 7, H. van Lipzig; 2b Liesje, L. Philipsen; 3a Martjo, M. Hubers; 3b Fientje, J.Lemmen. Vry uniforme klasse met goed soort in de te prijzen. Rubr. 5 vaarzen geb. tussen 15—11 '50 en 1-2 '51: ia Witje 3, H. Jen niskens; ïb Roza 3, L. Janssen; ie Juliana, P. van Meyel; id Ida 2, G. In't Hulst; ie Paula I, L. Thyssen; 2a Truus 3, S. Willems; 2b Toni, PI. van de Ven; 3a Truus 4, S. Willems: 3b Beatrix I, J. Jaspers. Beste rubriek vaarzen. Rubr. 6. Vaarzen geb. tussen 1 Febr. '51 en 1 Maart '51. ia Klaartje, Fr Claessens; ïb Tiesje, P. "Wiunen; ic Josina, Wed. J. Wiltemse; 2a Jenny I, H. Willems; 2b Doortje, J. Verlinden; 3a Annie I, A. Verheyen; 3b Annie 3, M. Arts; 3C Lies 3, P. Spreeuwenberg; 4a Tini 5, H. Jenniskens; 4bLeentjeI J. Jaspers; 4C Truusje 3, M. Arts. Zeer onregelmatige klasse met voldoende soort aan de kop. Rubr. 7. Pinken geb. tussen 1 Maart '51 en 1 Juli '5i. ia Mientje, Fr. Claessens; lb Bertha, L. v. Asten; 2a Toosje, L. v. Asten; 2b Truusje P. Winnen; 2c Maria 2, W. Vollenberg. Vry goede rubriek met twee beste kopnummers. Rubr. 8. Pinken geb. tussen 1 Juli '51 en 1 Oct. '51. laCato, G. Wismans; ïb Grada 6, L. Thyssen; ic Truus, Wed. J. Willemse; id Elly I, G. In't Hulst; ie Paula 4, L. Philipsen; if Annie, H. vd. Ven; 2a Irma I, L. van Asten; 2b Bertha, M. Hubers; 2c Aaltje 2, S. Willems; 2d Botsie I, G. Coenen; 2e Dient je II, H. Jenniskens Beste uniforme klasse met veel soort. Rubr. 9. Pinken geb. tussen 1 Oct '51 en 1 Dec. '51. ia Lies I, H. Wil lems; lb Marie 3, Jac. Claessens;-ie Jeanne, L. Philipsen; ld Bertha, A. v. Asten; 2a Griet, Wed. J. Litjens; 2b Gerda's Truusje, L. Philipsen; 2c Toosje 2, A. v. Asten. Goede rubriek pinken. Rubr. 10 kalveren geb. tussen 1 12—'51 en 1-3—'52: 1 Bertha I, G Wismans; ïb Lotje 3, dezelfde; ic Roza 5, L. Janssen; id Anna I, L. van Asten; 2a Mientje 2, P. Verheyen; 2b Nelly I, M. Hubers; 2c Beatrix 2, J. Jaspers; goedsoortige voldoend uni forme klasse kalveren. Rubr. 11. kalveren geboren tussen 1 —2—'52 en 1 5-'52: 1 Nelly I, P. Spreeuwenberg; 2a Nelly, P. Winnen; 2b Dina I, Wed. J. Willemse. Kleine klasse kalveren met goed kalf voorop. Volgens 't rapport van de Jury viel er een goede vooruitgang in de fok kerij te constateren, wat vooral tot uiting kwam in de jongere rubrieken, welke beter type en meer uniformi teit vertoonden. Er zyn onder ons genoeg mensen die niets voelen voor 'n retraite. Het zyn dikwyls goede mensen, maar ja, zy hebben er nu eenmaal geen zin voor. Waarom zouden ze gaan Alles is immers goed, zo menen zy. „Ik doe toch myn plicht" denken ze, en wat wil O.L. Heer dan nog meer? Maar zy vergeten, dat de mens tengevolge van de erfzonde vermoeid en lusteloos wordt in het geestelijke. Daar is nu en dan een vernieuwing nodigZy vergeten dat een mens door duizend beslommeringen van elke dag tenslotte het allervoornaam ste min of meer vergeet. Daar is nu en dan een opfrissing nodig Dit alles vindt ge in een retraite. Mannen kunnen ook goed een retraite gebruiken. Dan worden ze, in plaats van „dooie pieren" wat de zaak van Christus betreft, strijdende katholie ken, die apostelen zyn in hun omge ving en op hun werk. De vaders kunnen in een retraite een beter inzicht krijgen in hun plichten als echtgenoten en ouders, de huwbare jongemannen een beter inzicht niet alleen in de ernst, maar ook de ware idealen van het huwelijksleven, mensen op gevorderde leeftijd leren er de rust van de oude dag steeds beter te heiligen. Van. 31 October (Vrijdagavond) tot 3 November is voor de mannen van Venray een parochieretraite in Venlo. Geeft U spoedig hiervoor op of vraagt inlichtingen. Voor nieuwe en gebruikte naai machines, reparaties van alle merken, losse trappen enz. kan men zich wenden tot onze agent J. VAN DEN BROEK Vlakwaterweg L 76 Venray Uw machine by ons ge repareerd gaat jaren mee. en reparatie Lindenlaan E 10k DEURNE KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEWees eerlijk. Priester van de weekkap. Keysers tsde Zondag na Pinksteren. Rozen kranszondag, 7de Zondag te.v. Sint Gerardus; 6 uur leesmis Theodorus van Treek; 7 uur leesmis Antonie Verstegen Bongaerts en familie; 8 uur leesmis ov6rl. fam. Schreurs Ewals; 9 uur kindermis voor Elisabeth Ver meulen; 10 uur Hoogmis voor de parochianen; 3 uur kinderlof; 7 uur Rozenhoedje, Lof, gebed tot St. Jozef en verering reliquie v. St. Gerardus. MaandagH. Bruno. 6 30 zielemis voor allo overl. parochianen; 7-uur leesmis Theod. Pouwels en Johanna Friezen; 7.30 leesmis overledon fam. Smitz Coenen; 8 uur gest. jrd. Maria Drosten, echtg. v. Fr. Verkley (30) Dinsdag: feest vd. H. Rozenkrans. 6.30 leesmis Apostolaat des Gebeds; 7 uur lm. Gerard Direks en echtg.; 7 30 leesmis Jos Hendrix; s uur gest. jaarg. Eerw. Heren Poter J. en Jacob Ger. Holthuizen (1H); 10 uur pl. Huwelijksmis voor bruidspaar Smitz Coenen. WoensdagH. Brigitta. 6 30 leesmis voor vrouw v. Gestel en zoon Johan; 7 uur leesmis overl. familie Linders Poel8; 7 30 leesmis Wilh. Swaghoven en Antonetta Creemers, 8 uur gest. jaard. Albert Esser en Johanna vd. Bogaert (sol, 1 kl). DonderdagII. Joannes Leonardus, 6 30 leesmis Aritonius Arts en overl. ouders; 7.15 H. Sacramentshoogmis, leiding meisjes; 8 uur Hoogmis uit dankbaarheid bij eerste lustrum der K A V. Vrydag H. Franciscus Borgia. 6.30 leesmis voor bloei van St. Petrus Liefdewerk; 7 uur leesmis Jacobus Verhalle en overl. ouders Verdyk- Voesten; 8 uur best. jaard. M.Hendriks en dochter. Zaterdagfeest van Maria's Moeder schap. 6 30 0,L. Vrouwhoogmis; 7 uur leesmis Carolina Janssen en zoon Engelbert; 7.30 leesmis overl. familie Janssen-Michels; 8 uur Hoogmis by 25-jarig huwelijk. YELTUM: Donderdag 7 uur leesmis voor vrouw Beibers-Schechlin. KATECHISMUSDe 3de en 4de klas leren deze week de 7de en sste les, de hoogste klasse leren de 8ste tot 11 de les. ROZENKRANSMAAND: In October is iedere avond om 7 uur Rozenhoedje, Lóf en gebed tot St. Jozef. RETRAITE: Van 31 October tot 3 November is parochie-retraite voor mannen van Venray in Venlo. Opgave by Pater Domitius. PATERSKERK. ,18de Zondag na Pinksteren. Lees- missen met instructie5.45 kinderen Keyzers; 6 30 uit dankbaarheid t.e.v. de H. Don Bosco; 7.45 voor overl. fam. Huibers-Janssen Ewalds; 9 uur Hoogmis; Communiceren begint ach teraan; eerste collecte voor Paterskerk, tweede voor byz. noden; 4.45 worden de gebeden vd. Octobermaand gebeden; 5 uur pl. Lof met feestpreek; na het Lof pl. herdenking van 't Zalig af sterven van Sint Franciscus. We nodigen allen dringend uit deze plech tigheid mee te maken. Kaarsec worden verkrijgbaar gesteld. Maandag7 uur H. Mis voor Joseph Ariaens (namens de Derde Ord8). Dinsdagfeest v.d. H. Rozenkrans; 6 uur uilstelling van 't Allerheiligste; H. Mis voor Petronella Litjens; 6 30 voor overleden moeder; 7 uur voor Gerardus Wismans en overl. echtge noten; 7.30 Hoogmis t.e.v. St. Antonius Woensdag: H. Brigitta; 7.30 H. Mis voor Piet Schaeffers en ouders. Donderdag: H. Joan.Leonardi; 7 uur H. Mis voor Wilh. Arts en Gertruda Niessen; 7.30 voor Antoon Verheggen. Vrijdag: H. Daniel en Gezellen, martelaren; 7 uur H. Mis voor Leni Janssen; 7.30 Hendrina Linders (Velt.) vanw. 't Koordje; 8 uur tot eerherstel. Zaterdag: Octaafdag v. Sint Fran ciscus; 7.30 H. Mis t.z.i. (R); van 3-8 uur biechthoren. De gehele week 's avonds 6 30 Lof met de gebeden voor de Octobermaand Franciscus zalig afsterven Zondag om 5 uur wordt het zalig afsterven van St. Franciscus herdacht. Er zal dan geen maandvergadering zijn, maar samen met de communi teit van het klooster vieren wij dit plechtig gebeuren. Wij verzoeken alle Derde Orde leden en de andere mensen, die hierbij aanwezig zyn zoveel mogelijk voor in de kerk plaats te nemen. Verder kunt u achter in de kerk een kaars kop6n en zolf aan de plechtigheid deelnemen door alles mee te doen, zoals het in uw hand boek staat. Na het korte Lot met preek ont steken wij onze kaars en als de relikwie bewierookt is wordt het O Sanctissima anima ingezet, dat wy allen zo goed mogelijk met de Com muniteit vervolgen. De rest kunt u vinden in uw handboek. Vergeet dit dus niet mee te nemen! Parochiekerk St. Gertrmlis, OIRLO Rozenkrans Zondag en iste Zondag vd. maand; speciale collecte voor onze kerk; 3 uur vespers en lof met rozen hoedje. Maandag7.30 9de maanddienst voor Gertrudi8 van Veghel. Dinsdag: feest vd. Allerh. Rozen krans; 7.30 best. dienst tot byz. int. Woensdag: 7.30 sste maanddienst voor Henricu8 Maessen. Donderdag7 30 best. zieledienst voor Maria Vorwaay, echtgenote van Ant. Boerstal. Vrydag: 7.30 iste maanddienst voor Gerard Baeten. Zaterdagfeest van Maria's Moeder schap; 7.30 best. jaarg. v. Jan Muysers; 6—7 u. biechten; 7 uur Marialof. PAROCHIE: H. Catharine, LEUNEN tsde Zondag na Pinksteren, heden Rozenkranszondag; volle aflaat onder de bek. voorw., zo dikwyls men de kerk bezoekt; 7 uur H. Mis v.'overl.; 8 30 II. Mis voor de parochie; 10.15 Hoogmis vd. levende leden der Broo derschap vd. H. Rozenkrans; Maand- collecte voor de kerk; 3 uur pl. Lof met preok en toewijding der parochie aan Maria; onder het Lof collecte voor de onkosten van het Triduüm. Maandag7 uur H. Mis voor Piet Verschuuren; 7.30 gez. jaarg. Johanna Janssen van den Borg. Dinsdag7 uur H. Mis tot gen. van een zieke, indien het zalig is; 7.30 leesmis voor Hondrik Claessens. Woensdag: 7 uur H. Mis v. Petr. Litjens; 7 30 Sol. gest. jaarg. Peter Joh. Willems en Johanna Wismans. Donderdag: 7 uur H. Mis voor Piet Verschuuren; 7.30 Sol. gest. jrg. Maria Vertcley-Droste. Vrijdag7 uur H. Mis voor Peter Loonen; 7.30 leesmis v. Mart. Claessens. Zaterdagfeest van Maria's Moeder schap; algem. H. Communie voor de leden van de Boerinnenbond; 7 uur H. Mis voor Maria Thyssen-Verlinden; 7.30 leesmis tot byz. int biechten van 5.30-7 uur; 7 uur Lof t.o.v. O L. Vrouw. A.s. Zondag collecte voor de doof stommen en andere liefdewerken. RECTORAAT HEIDE tsde Zondag na Pinksteren. 7.30 voor Joh. Muysers; to uur Hoogmis t.int. v.h. Apost. des Gebeds: 3 uur Lof. Maandag: 7.30 byz. int. t.e.v. O.L. Vrouw. Dinsdag: 7.30 gez. jrg. v. Mechelina Muysers Martens. Woensdag: 7.30 byz. intentie. Donderdag 7 30 Lamberdina Spee- Arts en overl. dochter. Vrydag: 7.30 voor Pater Terentius Potten. Zaterdag: Moederschap van Maria. 6.45 H. Communie; 7.30 gez. jaarg. v. Thomas Michels; 5.30 biechten; 7 uur Lof. PAROCHIEKERK OOSTRUM 18de Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H.H. Missen; 3 4 uur maandelijks aanbiddingsuur. Maandag7.30 H. Mis voor overl. echtg., moeder en dochter. Dinsdag: feest vd. H. Rozenkrans; 7.30 H. Mis voor een zaligen dood. Woensdag7.30 best. zielemis voor Th. Houba; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 H. Mis te.v. O.L. Vrouw van Oostrum uit dankbaarheid. Vrydag: 7.30 tweede gez. maand dienst voor Ger. van den Berg. Zaterdagfeest van Maria's Moeder schap; 7,30 best. gez. H. Mis voor Edm. Vandevenne; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK YSSELSTEYN ïse Zondag na Pinksteren, Rozen- kanszondag; 7 uur lm by gelegenheid v.h. gouden professiefeest van pater Jacobs b.d. K.A.B8.30 kindermis; 10 u. hoogmis v.d. parochie; 11 uur H. Familie v.d. jongens; 2 uur lof; vandaag is oen volle aflaat te ver dienen telkens wanneer men de kerk bezoekt. Maandag 7.30 lm voor Joh. Peters en echtgenote. Dinsdag7.30 lm vd. overl. ouders Jeuris8enJanssen. Woensdag: 7.30 lm. tot zekere int.; 9.30 gez. huwelijksmis van Mathijs Swinkels en Gertruda Wismans. Donderdag7.30 lm voor overl. fam. Arts—Theunissen; 8.30 lm voor overl. fam. Swinkels—Wismans. Vrijdag7.30 lm voor overl. fam. Verhoeven—Arts. Zaterdag: 7.30 maandd.v.Henricus Cox; 6 30 Marialof. Rectoraat St. An toning ran Padua VEULEN 18e Zondag na Pinksteren; heden solemniteit v.h. feest vd. H. Rozen krans; 7 u. gelegenheid tot commu niceren; 7.30 lm voor P.J. Ewals; 10 uur hoogmis v.h. feest v. O.L.Vróuw vd. Allerheiligste Rozenkrans; 2.30 lof. Maandag: 7.30 lm -t.e.v. O.L.Vrouw tot dankzegging. Dinsdag 7.30 lm v. Peter Smedls en echtgenote; heden feest v. O.L.Vr. vd. H. Rozenkrans. Woensdag lm vd. overl. familie v. Rijswijk—Verheyen. Donderdag: lm voor Drini v. Ryswyk Vrydag: lm voor Peter Smedts en echtgenote. Zaterdag: feest vh. moederschap v. Maria; 7.30 lm tot zegen over een huwelijk. Zondag 5 Oct. is er een verloofden dag op kasteel Well. Degenen, die hiervoor in aanmerking komen, willen wy aansporen hieraan zoveel moge lijk deel te nemen. Aanvang 9 uur met H. Mis. Onkosten f3 p. persoon. RECTORAAT St. Jozef, Smakt ïse Zondag na Pinksteren; plechtige feestviering vd. H. Rozenkrans; 6 30 leesmis t.z.int7.30 leesmis uit dank c.e v. St. Joseph; 10 uur Hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw; 4 uur Lof met Rozen hoedje; na de Hoogmis M.G. (meisjes). Maandag6.30 leesmis voor bijz. gunst; 7.30 leesmis voor overl. ouders en familie. Dinsdagfeest v.d. H. Rozenkrans; 6.30 leesmis voor Theodora Jansson- Vermeulen; 7.30 leesmis voor overl. fam. Cox; 's avonds 7.30 M.G. Q'ongens). Woensdag6 30 en 7.30 leesmis t.o.v. St. Joseph; 's avonds 7 u. M.C. meisjes; 7.30 Rozenkrans en Lof. Donderdag6 30 leesmis voor de meest verlaten zielen; 7.30 leesmis tot zint; 's avonds 7.30'M.C. (jongens) Vrydag 6 30 leesmis uit dank voor verkregen gunsten; 7.30 leesmis voor zegen in gezin. Zaterdag: 6.30 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw vd. Berg Carmel; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw; van 5-7.30 biechtgelegenheid; 7.30 Marialof.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 7