Wanneer zijn de winkels open aiis dem Denk aan de Orgehveek Groot Hazenconconrs K.V.P. Kamerlid BEL BIJ BRAND 392 HOTEL VAN BERGEN, GENNEP Fritz Hirscli-Opcrcttc G'scliichten Wienerwald De opvoering heeft plaats in de oorspronkelijke taal. ilet volledig kermisprogramma BUITENLAND ADVERTENTIEN Joseph Franciscus Ariaens G.N.L.J. Aukes fyüdqe-dtive K.A.V. Onderl. Paardenvcrzekering Kermessc Brasileira. Ratten en muizen de lintei Er is bij de afgelopen Tweode Kamerverkiezing nog al bet een en ander te doen geweest over een can- didaad voor Noord Limburg en er is nogal danig over gepraat en geschre ven. Noord Limburg heeft pech gehad en zowel de heer Achten uit Horst ais de hoer Linders uit Bergen kregen geen verkiesbare plaats. Roed» toen is er van verschillende zijden op gewezen, dat het kiessysteem ook niet deugde, maar als goedo volgelingon van de K.V.P. hebben wy ons daarby neergelegd. Intussen is de situatie enigzinds veranderd. Door benoeming van een staatssecretaris, was JHr. mr. G. A. Ruys do Beorenbrouck aan de beurt, maar deze bedankto voor de eer be noemd te worden tot lid van de K.V.P. fractie. Dan was aan de beurt de heer W. Poters in Vonlo, die echter ook be dankte. De he6r J. Achten uit Horst volgde dan op do K.V.P. lijst, maar desge vraagd wenste ook hü niet vooi de vervulling van de vacature in aan- morking te komen. In verband hier- medo heeft de Voorzitter van het Contraal Stombureau benoemd ver klaard tot lid der Tweede Kamer de hoer E. Visch uit Hilversum. Men kan het betreuren, dat de candidaten, die toondertijd werden gekozen en dus zeker een eventuele verkiezing zouden accepteren, dit niet godaan hebben. Dat daar reeds het nodige commentaar op gegeven wordt is vanzelfsprekend. Doch de hoer Visch stond nu een maal aangeschreven als de eventuele plaatsvervanger van de beer Moorman en dus hebben alle andere bedankt. En dus heeft Noord Limburg weer geen vertegenwoordiger in de Tweede Kamer. Wij geloven gaarne in de kwaliteiten van de heer Visch, en de K.V.r. zal een dergelijke deskundige bitter hard nodig hebben, maar waar om kan dit niet op een andere wijze gevonden worden en gaat dit ton koste van Limburgse candidaten. Zijn we goed ingelicht, dan was afgesproken, dat de gekozen Eerste Kamerleden der K.V.P. voor uitbrei ding van de Tweede Kamer zouden stemmen, door welke uitbreiding ook do door kwaliteitszetels verloren gogane plaatsen enigzinds zouden worden gecompenseerd. Toch hebben verschillende Eerste Kamerleden van de K.V.P. fractie hun stem tegen dit ontwerp uitge bracht en zodoende een uitbreiding van de Tweede Kamer tegen gewerkt. Aan de ene kant zondigt men dus wel tegen de party-dicipline, aan de andere kant niet. Wy vinden deze gehele geschiede nis niet prettig en het is geen wonder dat de gewone kiezer totaal geen intrede meer heeft in de gehele vorkiozingsbeweging. Wie de commen taren hoort, op bovenstaande geschie denis, zal daar wel van overtuigd zyn. De gewone kiezer snapt niets van voorschriften van de partij, kent zo nog geen eens en kjjkt de candi daten, die er ook niets aan kunnen doen, met een scheel oog over aan. Wil men in de toekomst inderdaad wat meer belangstelling voor de groslijstverkiezing het grote voor recht toch van ieder K.V.P. lid wekken, dan zal men een oplossing dienen te zoeken voor de kwaliteits zetels en zal men de candidaat, die het publiek kiest ook inderdaad kans moeten geven, de plaats le bezetten, die het publiek wenst en niet oen of ander partij bestuur moet daarover beslissen. Want dan schakelt men nog meer de kiezer uit, die dan terecht kan zeggen Dan knap het maar helemaal op, of zich naar elders wendt. GESLAAGD Te Rotterdam slaagde voor semi- arts onze dorpsgenoot de heer H. Schim van dor Loeff. By het gehouden examen voor 1. horlogemaker te Rotterdam slaagde voor de praktijk onze dorpsgenoot, do heer M. Schim van der Loeff. Voor de theorie en praktijk slaagde onze dorpsgenoot, de heer J. Schim van der Loeff. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoed geTollen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Werkloosheidsdienst Donderdagavond werd in de Mulo school een werkloosheidsdienst inge richt, die in de toekomst werklozen on DU W-arbeiders in de meest uitge breide zin van het woord zullen helpen. In deze dienst namen de volgende vertegenwoordigers van vak- en standsorganisaties zitting M. Broers, G. Scliols, J. Ponjee, F, Verblakt, E. de Lauw, A. Theeuws, H. Dommeck, J. Sanders, J. Coppes, F. Swinkels, J. van den Bekerom, H. Buyssen on P. Schoester. Gunning Do aanleg van een centrale verwar ming, sanitair en technische instal latie in de nieuwbouw van het zieken huis te Venray, alsmede do centrale vorwarming in de nieuwbouw van „Jeruzalem", is opgedragen aan het Technisch Installatiebureau Tillemans alhier. Benevens is aan doze firma opgodragen het loodgieters werk, sani tair on watervoorziening in 243 wo ningen van de gemeente Eindhoven, J. Ariaens begraven Onder grote belangstelling werd Woensdag het stoffelijk overschot begraven van de lieer Joseph F. Ariaens, die Zondag j.l. op 87 jarige leeftijd is overleden. De overledene was o.m. 75 jaren lid van de Venrayse Harmonie en lid van het kerkbestuur. Fruitveiling Oostrum Op de fruitveiling te Oostrum werd Donderdag by na ïoo ooo kg. fruit aangevoerd. De volgende pryzen wer den genoteerd Huishoud I grof f 24 80; Huishoud I f 13 60; Cox Orange 1 f 35 60; idem II f 25.60; Lemoen f 21.20; Bismarck f 7.50; Kroet f3.— tot f 7.—. Gevonden Kinderportomonnaie met inhoud, H. Kessels, D 26a Oostrum. Opening nieuwe meubelzaak Zaterdag j.l. opende de Fa. Benschop uit Voerendaal in de Patersstraat haar 4e filiaal in Limburg. Dat de belangstelling hiervoor groot was, word bewezen door het drukke bezoek aan de meubeltentoonsteling, die aan deze opening is vei bonden. In de ruime en moderne winkel stonden verschillende kamers tentoon gesteld en ook op do eerste verdieping waren toonkamers ingericht. Een keur collectie van meubelen toont aan dat de Benschop fabrieken in Voerendaal heel wat kunnen pres teren en dat zij voor ieders beurs en smaak een geheel eigen keuze weten te brengen. Een grote bloemouschat vergezelde deze opening, die voor de winkelstand in Venray zeker van betekenis is. Scheren van melk- en jongvee Tot 13 October kan men zich aan de Zuivelfabriek alhier opgeven voor het scheren van melk- en jongvee. In het stal8eizoen '48—'49 werden 668 stuks voe geschoren, in '49-'50 1634 en in 't afgelopen seizoen 3839 Mits tijdige melding wordt doorge geven, is men er van verzekerd go loipen te worden. Anjer-competitie In de steden-competitie voor de Anjer-actie blyft Venray de tweede plaats bezet houden nu Beek Donder dagavond 11,6 cent per inwoner op bracht. De stand is nu: Echt 17, Venray 15, Beek 11.6 Weert 5.1 en Maastricht 2 5. Yarieté avond Op 19 October zal de Roadse Blaoskapel een variété avond organi seren in Zaal Wilhelmina. Hieraan wordt medewerking verleend door de*1 bekende radioartist „Peer van Baokel" die ons met zyn sappig Brabants taaltje ongetwijfeld zal bekoren. Als conferancier zal optreden Teun Metselaars uit Gennep welke op onze Anjer-avond zo'n groot aandeel had in het succes. Onze Boeren kapel zal er natuurlijk zelf de stemming in ,blaozen". Voor de liefhebbers wordt dit een pracht avond. Regeling D.U.W. subsidie voor woningverbetering en splitsing Het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid maakt bekend 1 De aanvrager van een premie voor woningverbetering of woningsplitsing wiens aanvraag, via het gemeente bestuur, op of na 1 October 1952 by de wederopbouw binnenkomt, ont vangt, indien de werkzaamheden in de wintermaanden worden uitgevoerd, naast de premie ingevolge de desbe treffende verbetering- of splitsings regeling een D.U.W.-subsidie ten bedrage van een zesde deel der begrote totale kosten van de verbe tering of splitsing. 2 Het D.U.W. subsidie wordt slechts toegekend aan hom* wie een premie voor woning verbetering of splitsing wordt toegezegd en die geen beroep doet op enige andere D.U.W.-subsidie regeling. 3. De aanvrager moet naast teke ningen, opgave van de werkzaamheden en een begroting van de daaraan verbonden kosten by het gemeente bestuur indienen. Het gemeente bestuur controleert alles en zendt dit accoordbevinding aan de Weder opbouw. 4. Voor meer werk of voor hogore werkelijke kosten wordt geen verho ging van subsidie tóegokend. In geval minder werk wordt uitgevoerd, wordt het subsidie evenredig verlaagd. 5. De beschikbaarstelling van het D.U.W.-subsidie vindt plaats na ont vangst van a. de verklaring van hot gemeentebestuur inzake de voltooiing der werkzaamheden, overeenkomstig ingediende begroting; b. de in lid o bedoelde verklaring. 6. Indien de werkzaamheden nog niet geheel vóór 1 April 1953 voltooid zyn, wordt het D.U.W.-subsidie slechts uitgekeerd, indien het gemeente bestuur schriftelijk verklaart, dat op die datum de werkzaamheden voor 90 pet. gereed waren. 7. De uitkering van het D.U.W, subsidie aan de aanvrager vindt, door- tussenkomst van het gemeentebestuur tegelijk plaats met de uitkering van de premie. Voor eensluidend afschrift, De Secretaris van Venray, H. VORST Door auto gegrepen In de nacht van Dinsdag op Woens dag is de 71 jarige G. S. uit Reuver, op de weg Venlo—Roermond, toen hy naast paard en wagen liep, door een auto gegrepen. Tijdens zyn overbrenging naar het ziekenhuis te Tegelen, is de man overleden. September op èèn 11a koudste maand sinds 250 jaar De afgelopen Septembermaand blijkt een zeer uitzonderlijk koude maand geweest te zyn. Sinds het begin van de tomperatuurwaarnemingen in ons land, twee en halve eeuw geleden, is er slechts een Septembermaand kou der geweest, namelijk die van 1912. Zes en twintig van de 30 dagen waren te koud. De nazomer, waarmee September ons nog vaak verblijdt, liet dit jaar geheel verstek gaan. Op verscheidene dagen kwam reeds nachtvorst en op enkele plaatsen zelfs lichte vorst voor. 218.000 Bromfietsen Volgons een voorlopig becijfering van het Centraal Bureau voor de Statistiek waren op 1 Augustus j 1. in ons land 218 000 bromfietsen in gebruik. De stormachtige ontwikke ling van het aantal bromfietsen is sedert 1949 als volgt verlopen: Augustus 1949 4500, Augustus 1950 55.000, Augustus 1951 148.000, 611 in Augustus 1952 218.000. De netto-toeneming van het Neder landse bromfietsenpark in de periode 1 AugUStUS 1951 tot 1 Augustus 1952 bedroeg 70000 tegen 93.000 in de daaraan voorafgaande jaarperiode. Ontginning en boerderijenbouw Het lid van de Tweede Kamer de heer Droesen (K.V.P heeft aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening de volgende vragen schriftelijk gesteld Denkt de minister weldra zyn toe zegging te kunnen nakomen, gedaan in de vergadering van de Tweede Kamer van 18 December 1951, dat hij met de minister van Financiën in overleg zou treden over het vraagstuk van de financiering van de boerderyen- bouw op ontgonnen en nieuwver- kavelde gronden en dat hy het rosul taat van dat overleg aan de Kamer zou mededelen? Geen pachtcontract meer voor het leven Een beslissing van de Centrale Grondkamer van 9 Juni 1952 heeft voorgoed een einde gemaakt aan een praktyk, die niet in overeenstemming was mot de geest en de letter van het Pachtbesluit en toch nog steeds gehandhaafd werd: de pachtovereen komst voor de duur van het leven. Een aantal Grondkamers heeft tot nu toe deze praktyk aanvaard, ge bruikmakend van art. 10 van het Pachtbesluit, waardoor toestemming kan gegeven worden voor pachtover eenkomsten, die van kortere duur zyn dan de voorgeschreven 6 of 12 jaar. Zo was het mogelijk aan te passen by een nogal voorkomende praktyk om pachtcontracten afhankelyk te stellen van de dood van een der par tyen, hetgeen b.v. by contracten tus sen ouders en kinderen vaker voor komt om bevoordeling van een van de kinderen te voorkomen by toe deling van de opengevallen eifenis doordat deze de boerderij voor de "uur van 12 jaar in pacht had. De Centrale Grondkamer heeft in genoemd besluit bepaald, dat alleen eon duur, uitgedrukt in een bepaald aantal jaren, te verenigen is met de bepaling van het pachtbesluit, dat zegt, dat pachtovereenkomsten alleen voor een bepaalde tijd kunnen worden aangegaan. Hoewel de nieuwe winkelsluitings wet, die Woensdag in werking trad, nauw aansluit b(j de bestaande too- stand, zijn toch enkele niet onbelang rijke wijzigingen aangebracht. Een overzicht volgt hieronder: Een winkel, waaronder tovens wordt verstaan een kapperszaak en een foto atelier, mag iedere werkdag van s'tot 18 uur open zyn. Buiten deze tyd moeten de winkels gesloten zyn en mag niemand in de omgeving van de winkel bediend worden en mogen ook geen goederen worden thuisbezorgd Apothekers, ijs en patates frites zaken, winkels voor tijdschriften en nieuwsbladen, benzinestations vallen grotendeels buiten de wet. Tot 9 uur 's avonds mogen alle winkels geopend zijn op werkdagen van 29 November tot en met 4 Dec van 20 tot en met 24 Dec. en op 30 Dec. als dit een Zaterdag is en anders op 31 December. Bezorging van maaltijden en koks waren na sluitingstijd is altijd toe gestaan. Ook reparatiegoederen van kleermakers, schoenmakers en andere ambachtslieden mogen na sluitingstijd bezorgd worden. Op 24 en 31 December mag altijd na sluitingstijd bezorgd worden. Een halve dag per week moet een winkel gesloten zyn, als de gemeente raad hiertoe besluit. Tot zeven uur 's avonds zullen bepaalde winkels bijv. tabaks en viswinkels en de kappers 07er het gehole land geopend mogen zyn, als de Minister van Economische Zaken dit bepaalt. Verwacht wordt dat deze bepaling binnenkort zal afkomen. Automaten, die vanuit een winkel kunnen worden bygevuld, moeten tijdens sluitingstijd afgesloten worden. Andere automaten mogen tijdens de sluitingstijd niet bijgevuld worden. 0— De Gemeente Raad kan verder be palen, welke halve dag de winkels gesloteu zijn. Dit kan alleen op Maandagmorgen, Maandag- Dinsdag- of Woensdagmiddag gebeuren. Ook zal de Raad een besluit nemen over het al of niet houden van een koop avond en de 21 werkdagen bepalen waarby de winkelsluiting zal zyn opgeheven b.v. voor kermis carnaval e.a. bijzondere gebeurtenissen. Zolang deze Raadsbesluiten nog niet genomen zyn en de Koninklijke Goedkeuring nog niet hebben verkregen geldt bovenstaande regeling. S.Y.V.-nieuws Het was een goede dag voor Venray Zondag j.ltoen zij in een uitwed strijd tegen FCV met 3—0 wisten te winnen. Al de overige concurrenten verspeelde punten doorgelyk te spelen. Hoewel FCV zich vinnig verdedigde, was het spel van Venray zo, dat de overwinning ruimschoots verdiend as. Zondag komt een der zwaarste con currenten van de competitie naar Venray. Arcen heeft zich door een overwinning op Cuyck een gelijkspel tegen Velden, nummer twee op de ranglijst geplaatst. Het gaat hier dus om de eerste plaats. Bovendien heeft Venray nog iets goed te maken ton overstaan van Arcen, want vorig jaar leed Venray twee zware nederlagen. Boys, wy rekenen er op, dat de uitzonderlijk fraaie positie Zondagavond nog steviger zal zyn. Het tweede moest een 4—2 neder laag incasseren van Sportcl. Irene 2. Vele reden zijn aan te halen en ver schillende tekortkomingen van jongere spelers traden wel duidelijk aan het licht. De rechtsback durfde gerust tot over de helft op te dringen, maar had dan ook geen haast, wanneer hij ge passeerd was om terug te komen. In de tweede helft speelde hy echter veel beter dan daarvoor. Het middenveld wordt beheerst door de club, die over wint. Hier dus Sportcl. Irene. Da .middenlinie was doorgaans zoek 1 zodoende kon de tegenpartij veel betor en veelvuldiger hun aanvallen opbouwen. Er werd bovendien gewel dig geschoten en hot was maar goed, dat de keeper in prima vorm was. Zondag gaat de reis naar Blerick. Een zeer moeilijke verplaatsing. Wy zouden reeds tevreden zyn met een gelijk spel. Een overwinning zou wer kelijk een verrassing zyn. Jongens, zorgen jullie nu eens voor deze ver rassing. Het derde (zeer onvolledig Zondag) wist toch een 6—3 overwinning te behalen op America 2. Zondag vol ledig aan de start jongens en dan is een ovorwinning op Sevenum 3 byna zeker. Het vierde, een fijn elftal, dat met niet minder dan 9-0 wist te winnen van America 3, moet Zondag naar een van de concurrenten n.l. Meterik 2. Indien deze uitwedstrijd gewonnen wordt zyn wy op de goede weg. Een kampioenschap is nog ver, maar zowel het derde «als het vierde, maken een behoorlijke kans. Druk wordt er gewerkt aan de licht installatie op het nieuwe sport park. Acht grote masten van 13Va meter, elk voorzien van zeven schijn werpers worden rond het terrein ge plaatst. Het ligt in de bedoeling een lichtwedstrijd te spelen, zodra de ver lichting klaar is. Het is het aller nieuwste op dit gebied. In Limburg is een dergolyke installatie nog niet. Hoofdstad Operette Kermisweek, Vrijdag 17 Oct. 8 uur Muziek van Johan Strauss en Fritz Kreizler. Met als gasten van 't Wie ner Statt-Theater Maria Waldner en Êrich Scholz. Verder Fr. Steiner, Otto Aurich, Ruth Rhoden en Claire Clairy. Plaatsbespreken dagelijks, ook per telefoon onder nr 16. Entreeprijzen f 4 f 3.- f 2.— en f 1.50 Na afleop overzet per veer mogelijk zowel in Gennep als Boxmeer. vindt U in de editie v. volgende week Gevaarlijke situatie in Egypte wat roods geruime tijd geleden te voorzien is geweest, voltrekt zich nu generaal Naguib van Egypte onder vondt reeds zulke ernstige moeilijk heden, dat hy tot meer zeer krasse middelen zyn toevlucht zal moeten nemen. Dit brengt voor het land 't gevaar mede, dat ofwel de burgeroorlog gaat uitbreken, ofwel oen- waarachtige dictatuur de spanningen naar buiten zal kunnen beheersen. De grote opposant is nu de Wafd— party, een organisatie, die om haar fanatieke houding reeds veel onheil heeft gesticht. Zy is o.m. aansprakelijk gesteld voor het uitbreken van de onge regeldheden in Cairo ongevoer een jaar geleden en voor 't sterke verzet tegen de Engelsen, dat oorlogsdreiging naby riep. Naguib heeft de Wafdparty thans gesommeerd ook uit haar gelederen diegenen te verwijderen, die mede de oorzaak zyn van grote corruptie schandalen. De Wafd weigert: zy weet zich op haar beurt verzekerd van grote sympathie onder fanatieke Islamieten in en buiten Egypte. RAAD YAN EUROPA Wat in Straatsburg, in de zitting van de Raad van Europa geschiedt, is met het oog op de toekomst van oris land hoogst belangrijk. Nog altyd immers is er, sinds prof. Romme vragen stelde over de ver dediging van ons land in geval van oorlog, nog geen duidelijk antwoord gekomen. Zal Nederland worden prijsgegeven ja of neen De militaire bevelhebbers en de politici hebben wijselijk om de hete j heengedraaid. Geen wonder, het is een soort militair geheim (indien het al bestaat) hoe Europa verdedigd zal worden. En dit kan maar niet zonder meer geopenbaard worden. Yan de andere kant wenst Neder land te weten of het betaalt voor z'n verdediging of voor zyn ondergang. De heer Fens, een Nederlandse militair, heeft daarom openlijk in de Raad van Europa gezegd: „Er is een knagende twijfel in de harten van onze volkeren over de waarachtigheid van het saam horigheidsgevoel, dat is neerge legd in het Nooid Atlantisch verdrag. Een publicatie in de New York Times en tegenstrijdige verklaringen van militaire com mandanten in de laatste weken hebben ons in 'n critiek stadium gebracht voor wat betreft het publieke vertrouwen in de gelijke rechten van de deelnemers in de Verdragsorganisatie. Het kan zijn dat er een critieke situatie ont staat, waarby het opperbevel is gedwongen een groot stuk van West Europa te ontruimen. Daar gaat het niet over en dat is niet de oorzaak van de onbehaaglijk heid in onze groep van landen. Wat deze landen echter niet kun nen aanvaarden is dat van het begin af het plan voor de operatie wordt opgemaakt met de uitge sproken bedoeling, dat deze lan den worden prijsgegeven aan de vijand BURGERLIJKE STAND Gemeente YENRAY in de week van 26 Sept. t/m 2 Oct. 1952 GEBOREN van Vegchel Gerardus, Ysselsteyn 199 Hovens Catharina, Leeuwstraat 3 Stevens Antonetta, Oostrum D 6 van Lierop Bernardus, Yeltum L 80 Cox Henricus, Castenray F 43a Janssen Maria, Langstraat 26 de Bruyn Johanna, Overloonseweg 6 Hofmans Maria, Bergen (L). OVERLEDEN Ariaens Josephus Fr., weduwnaar van Millen Theodora H., oud 87 jaar, Grotestraat. Peeters Goverd A. J., oud 73 jaar, R.K. Priester, Gymnasium. GETROUWD: Maas Gerardus W. P., oud 27 jaar, militair en Wilmsen Johanna J., oud 23 jaar, beiden wonende Kruisstraat. Motorcursas in de Landbouwschool De jonge boeren van de kring Venray organiseren deze winter een motor cursus, vooral met het oog op het toenemende tractor gebruik. Tot nog toe meldden zich 17 deel nemers. Wie nog interesse heeft wordt verzocht zich spoedig op te geven bij de kringsecretaris, daar spoedig met de lessen wordt begonnen. De cursus vindt plaats in de Landbouwschool te Venray. Geen ongerustheid over varkenspest Na de invoering van verschillende maatregelen, o.a. het verbod van de varkensmarkten, tegen de varkens pest, bestaat er voorlopig geen reden meer tot bijzondere ongerustheid. Slechts in West-Brabant is enige uitbreiding van de varkenspest ge constateerd. De ziekte is hier opge treden tengevolge van een nog niet nader bepaalde oorzaak van besmet ting. Ongeval Tijdens haar werkzaamheden bij de firma Beeren Zn. alhier kwam mej. J. uit Oostrum ongelukkiger wijze met èen vinger onder het naai- mechanisme van een naaimachine. Zy werd hierbij zo ernstig gewond dat zy in 't Ziekenhuis is opgenomen van 12 tot 19 October Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwacht, nog voorzien van het H. Oliesel, onze zeer geliefde Vader, Behuwd- Grootvader, Broer en Oom weduwnaar van Theodora Huberta Millen in de gezegende ouderdom van 87 jaren. De diepbedroefde familie Tjinana (Java): Pater J. Ariaens o.f.m. Soesterberg Pater A. Ariaens S.V.D. Venray Th. Ariaens T. Ariaens—Kosman en kinderen Aalst C. Kosman-Ariaens J. Kosman en kinderen Haaksbergen G. Rutten—Ariaens F. Rutten en kinderen Venray Jos. Ariaens P. Ariaens-Royers en kinderen Venray, 27 Sept. 1952 De plechtige uitvaart heeft plaats gehad op Woensdag 1 Oct. jl. Hiermede betuigen wy, mede na mens wederzydse familie, onze harte lijke dank voor de belangstelling, die wy by ons huwelijk mochton onder vinden. 1 youmani -Scwdets Bij mijn vertrek near Nieuw-Zeeland aan familio en kennissen hartelijk vaarwel en tot weerziens. Gon Verstegen Bij ons vertrek naar Nieuw-Zeeland wensen wy familie, vrienden en ken nissen een hartelyk vaarwel. L. Lemmen-Janssen a/b ss Waterman. Oogarts St. Elisabethzlekenhuis Venroy hervat 4 October a s. de praktijk. Spreekuur 10—12 des Zaterdags. ten bate van de Dierenbescherming Woensdag 8 October om 8 uur in Hotel De Zwaan. Inleg f 2.- p. p. Opgave tot uiterlyk 7 Oct. in Hotel De Zwaan. Wegens familieomstandigheden a.s. Dinsdag 7 October gesloten J. Coenen-Houtackers Bijverdienste of dagelijks werk. Gevraagd voor het afsluiten van verzekeringen in Venray, een gepen- sionneerd of ander vertrouwd persoon boven 50 jaar. Brieven onder nr. 48 bureau dezer Zondag 5 October op de doelen van St. Oda by M. van de Ven. Aanvang u uur Op 9 October viert de K.A.V. het sjarig bestaan, 's Morgens gezongen H. Mis met generale H. Communie, 's Avonds 30 uur byeenkomst in Zaal Schellen. Spr. Mej. Stollman. Trouwe opkomst verzocht. HET BESTUUR Premiebetaling Zondag 5 Oct. van 11 tot 12 uur in café Wed. M. Janssen te Merselo. Premie l/s pet. Ballonwedstrijd kaartjes vóór 8 Oct. a.s. ingeleverd dingen mee in de pryzen. Loterij de 8e prys gevallen op lot no. 000151 werd tot heden niet afge haald. kunt U verdelgen met Tomorin poeder verkrygbaar by M. MUYSERS, Castreur Langstraat 28 Telefoon 756 Verder alle veegeneesmiddelen. Kolenkitten Kolenschoppen Turfbakken Poken Kachelhaakjes Lampeglazen Lampekatoen Kachelmatjes Waterketels met lange zak Emaille en porceleinen po's Kachelplaten HET WARENHUIS Th. Pouwels en Zn. Hofstraat Telefoon 366 VERMIST vanaf Zaterd.middag 27 Sept. een nog jonge cocher'spanlel wit zwart gevlekt, luisterend naar de naam Sonny. Tegen beloning terug te bezorgen by L. Laurensse, Patersstraat 15 VERLOREN zilveren rozenkrans Terug te bezorgen by A. Gerrits, Smakt B 12. GEVRAAGD per 1 Nov., wegens huwelyk dienstmeisje dat goed kan melken. H. van Lipzig, Ysselsteyn Tel. 13

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2