Thomas Custeis' Meubelen Bij regen ei Kermis Vortum-Mullem Dancing bij L Franssen Oriënterini Tlc.-vrije Veemarkt te VENRAY ADVERTENTIEN Kom onze sortering bekijken en.... vergelijken zullen toch beter en voordeliger blijken. Toonkamers Stationstr. 3 Telefoon 282 Uitslag prijsvraag Gerrit Sluys Vceverzckcring Ysselsteyn Assnranticknntoor Ktuifoen- JïleestcU Prachtsortering Muziek van de Silver Stars kaarten om paling of konijnen Naaimachines v. Moorscl's Naaimachinehandel Passerdozen Wïinteimantets Magazijn De Zon ïïlótöc&ehendiqkeidAu voor auto's en r Thomassen's rege Bekendmal Algemene Ledenv Boerderij Candidaat geneeskunde Aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen slaagde voor candidaat genees kunde, onze dorpsgenoot de heer W. J. A. Bloemen. Naar Nieuw-Zeeland Dinsdagavond laat vertokken vanaf Schiphol met een K.L.M. vliegtuig 70 emigranten naar Nieuw Zeeland, waaronder ook onze dorpsgenoten, de lieer Arnold Sybers en de dames Gon Verstegen en van der Sterren. Wij wensen hun het beste toe in het nieuwe vaderland. Toneel Door de Toneelvereniging D.O.E.T. te Veulen is besloten om op 7 en 8 December a.s. haar jaarlijkse toneel uitvoering te geven. Opgelet Op Veemarkt die Maandag a.s. in Venray wordt gehouden mogen geen biggen, doch aléén varkens worden aangevoerd wier levend gewicht hoger is dan 75 kg. Deze maatregel is genomen in ver band met de varkenspest. H.K.W.-nieuws Door de Nederl. Katholieke Bond van Administratief, Verkopend en Verzekeringspersoneel, St Franeiscus van Assisië,' werd Dinsdag j 1. in Roermond een contactbijeenkomst ge houden, waar de bestuursleden van de afdelingen Roermond, Weert, Echt, Tegolen, Venlo, Blerick en Venray aanwezig waren. Door Bondsbestuurder de heer Janssen uit Eindhoven, werd nogeens duidelijk naar voren gebracht de doel stellingen van de H.K.W., wat er roods door deze Bond tot stand is gebracht en wat er op sociaahecono- miscli gebied voor de hoofdarbeiders nog te doen valt. De afdeling Venray van de H.K.W. is voornemens om in het seizoen 1032/53 een grote propaganda-actie op touw te zetten voor het aanwerven van nieuwe leden. Binnenkort zal een algemene ver gadering worden gehouden, waar zowel georganiseerden als niet-georga- niseerden zullen worden uitgenodigd. WAARSCHUWING Leurders met prima tapijten - zich voordoende als schippers, die in Wanssum in de haven bezig zijn met lossen - trekken weer de boer op en opereren nu in de omgeving van Venray. Niet alleen bieden vieze kooplui tapijten aan, doch ook kunstmest als slakken en stikstof. Dit kunstmest wordt aangeboden tegen een belache lijk lage prijs, byv. so pet van de normale pry's. Zij kunnen aldus beweren zy - deze prys zo laag stellen, omdat zij kunstmest „over houden" in hun schip. Wie de handelingen dezer kooplui kent, weet, dat het alléén te doen is om tapijten te verkopen. Van de in uitzicht gestelde kunstmest komt echter nooit iets terecht. Ze zijn geen schippers en hebben helemaal geen schip 1 Rode Kruis Het Rode Kruis vraagt om meer helpers en helpsters. Sluit U aan bij de 11.009 mannen en vrouwen in ons land, die zich in hun vrije tijd oefenen, om by rampen hulp te kunnen verlenen. Laai anderen niet dag en nacht voor U klaar staan. Kunt U niet, help hen dan bij de aanschaffing van hun materialen, zoals: Verbandmiddelen, brancards ambu lances, bedden en verplegingsartikelen. Als zij hun vrije tijd opofferen en hun werkkracht geven, geeft U dan Uw onmisbare steun, opdat in ty'den van nood ook goholpen kan worden. COVAS-yergadering Woensdag vergaderde de COVAS in do Zwaan. Secretaris P. Kryns, gaf een overzicht over de verlies en winst rekening en het bleek, dat het vorig jaar de bieten f 110.563,75 aan bruto winst hadden opgebracht. Het ledenkapitaal is f 231.519,40. Omtrent de nieuwe oogst, wist de heer Kryns te vertellen, dat men in Limburg rekende op een opbrengst van 1800 ha. De verwachtingen waren hoogge spannen, wat de opbrengst betreit, deze zal die van 1951 ver overtreffen. Er is echter een maar aan verbonden. Men verwacht, dat de suiker opbrengst tegen zal vallen, wat zijn oorzaak vindt in de vergelingsziekte, die jammer genoeg veel percelen heeft aangetast. De boeren zullen in onderlinge sa menwerking deze virus moeten be- stryden o.a, door het zo snel mo gelijk opruimen van de bietenkuilen. De prys zal vermoedelijk f 45 per 1000 kg bedragen. Do COVAS heeft gezorgd voor een grote vloot van schepen, zodat de bieten vlot geleverd kunnen worden, Intussen is de fabriek in Putters hoek weer eens uitgebreid, zodat, wat lovering betreft, de zaak vlot genoeg zal gaan. Dr Winsemius bezoekt Maaskant en Peel De voorzitter van de commissie tot onderzoek van de industriële ontwik kelingsmogelijkheden Maas- en Waal oever welke binnenkort zal worden geïnstalleerd, dr. A. Winsemius, brengt dezer dagen een oriëntatiebezoek aan de diverse betrokken gebieden o.a. Maaskant-gebied, de Brabantse- en Limburgse Peel en Midden-Limburg. De bedoeling van dit bezoek is, dat do heer Winsemius zich persoonlijk op de hoogte stelt, alvorens de com missie haar taak aanvangt. Lagere vleesprjjzen in Groningen De Groningse slagersvereniging heeft besloten met ingang van Don derdag j 1. de verkoopsprijzen voor alle soorten rundvlees met 20 cent per kilogram te verlagen, als gevolg van een grotere vleesaanvoer op de veemarkten. Jonas-procedure nitgesteld Donderdagmorgen diende voor de enkelvoudige Civiele kamer van de Arrondisseraent8 Rechtbank te Roer mond het geding tussen de wed. Jonas te Maastricht en de organisa toren van de tentoonstelling te Venray. De behandeling van de zaak werd uitgesteld tot 5 November, in afwach ting van de conclusie van antwoord. Men zal zich weten te herinneren, dat mevrouw Jonas aanspraak maak te op het eigendomsrecht van de indertijd te Venray tentoongestelde werken van haar echtgenoot. Limburgse Anjer-avond Weert Voor de vierde maal waren in een der Limburgse steden de Anjers „troef". Weliswaar was de Gouverneur verhinderd ook deze Weertse Anjer- avond bij te wonen, maar de stem ming bleek meer dan goed. Wat de steden wedstrijd betreft, vermocht Weert, noch Venray, noch Echt te overvleugelen. Met een be drag van f 1185.10, d.i. 5.1 cent per inwoner, nam Weert na Echt en Venray de derde plaats in. Duurdere groenten in Venlose Veiling In tegenstelling tot het fruit bren gen de groenten op vele veilingen in Nederland thans zeer hoge prijzen op. Dit is mede een gevolg van enkele misoogsten in het buitenland. Ook in Nederland is de groente-aanvoer, aanvankelijk door droogte en later door het koude weer, sterk terug gelopen. Op de Venlose Veiling werden vandaag stam- en stokprinsessebonen voor 60 en 80 cent per kg geveild. Eod krop sla bracht liefst achttien cent op, bloemkool kostte 50 cent. Het koude weer heeft een einde «naakt aan de augurkenpluk, die haast dé asperges en de spekbonen een van de belangrijkste bronnen van inkomsten van de Nrd-Limburgse tuinders is. Parade der roodbonten uit het Land yan Cuyck Het was geen geringe opgave die de talryke binnen- en buitenlandse deskundige juryleden hadden te ver vullen op de fokveedag te Cuyck, de grootste eendaagse fokveedag ter wereld, zoals de Cuyckenaren niet zonder trots beweren. Niet alleen immers dat er weer vele dieren te keuren waren een kleine duizend maar de kwaliteit van deze t.b.c.-vrye dieren is soms zo goed en zo weinig verschillend, dat het een hele toer is om een beslissing te nemen. Echter is deze grootste fokveedag er niet in de eerste plaats om de dieren individueel te keuren, meer gaat er uit van de demonstraties der stieren met hun afstammelingen en van de groepen eigengefokte dieren. 28 September Gevangenis-Zondag De mogelijkheid bestaat, dat binnen afzienbare tyd voor de kerken in Nederland één bepaalde Zondag in het jaar als Gevangenis Zondag zal worden beschouwd. Deze instelling bestaat in sommige andere landen reeds langer. Het initiatief hiertoe is in Neder land genomen door de vereniging van reclasseringsinstellingen. Ook op het dezer dagen gehouden congres van de katholieke aalmoeze niers in de strafgestichten werd deze gedachte ter sprake gebracht en vanwege de congresleiding werd een beroep op de aalmoezeniers gedaan om vorm te geven aan de idee van een Gevangenis Zondag en hiervoor belangstelling te wekken. Waar de nationale reclasseringsdag op de meeste plaatsen van het land in d6 eerste week van October zal worden gehouden, is de datum van deze eerste Gevangenis-Zondag vast gesteld op Zondag 28 September. geen biggen Maandag 29 Sept. Giften aan kerkelijke instellingen Alle giften welke rechtstreeks aan geestelijken voor kerkelijke doeleinden beschikbaar worden gesteld, als bij dragen voor kerkelijk wijkwerk. stipendia voor het lezen van H. Missen e.d., worden beschouwd als giften die aftrekbaar kunnen zyn voor de loon- en inkomstenbelasting. Hetzelfde geldt voor de bedragen, die terzake van huwelijksinzegening doop en andere bijzondere kerkelijke plechtigheden worden voldaan en ten bate van een kerkelijke instelling of van de geestelijke als zodanig komen. Ook in deze gevallen zullen met bet oog op do toepassing van de be lastingfaciliteit schriftelijke bewijs stukken moeten worden overgelegd. Zo heeft de minister van Financiën aan de desbetreffende onderdelen van de belastingadministratie BURGERLIJKE STAND Gemeente YENRAY in de week van I9t/m2s Sept. 1952 GEBOREN Pouwels Gerardus Ysselsteyn 167 Verheyen Willem C. A., Gasstraat 4a van Dyck Leonard C. M., Merselo M 16 Geerets Christina G. J., Veulen I 31 Swinkels Antonius, Ysselsteyn N 50 Brouns Pierre M. J.G., Langeweg 76 Kleuskens Maria L. W., Mersel.weg 1 Gommans Theodorus J., Laagstraat 49 Franssen Josephina, Past.Ruttenstr 13 Arts Antonette H. J., B.vd.Loostr. 14 Hendricx Christina A.M., Oostrum C38 Ewals Petronella M., Langstraat 17 ONDERTROUWD: van Sambeelc Frans, 29 jlandb. te Oploo en Achten Gertruda, 31 jaar te Leunen K 11 GETROUWD: Nelissen Pieter, 29 j. boekhouder te Horst en Peeters Martina, 23 jaar te Venray Heuvelstraat 3 God schonk ons heden een zoontje en broertje THEO Bij het H. Doopsel ontving hij de namen Theodorus Johannes Gertruda A. GOMMANS D. GOMMANS-COOPMANS TRUUS, PIERRE HANS, TONNY Venray, 20 Sept. 1952. Verloofd Toos Fonck Jan Breuke! Nijmegen, Frans Halsstraat a/b m.s. Maashaven. Bij mijn vertrek naar Nieuw-Zeelar.d allen hartelijk vaarwel en tot weer ziens Nol Sijbers Bij mijn vertrek naar Nieuw-Zeeland aan familie, vrienden en kennissen hartelijk vaarwel en tot weerziens. Mien v.d. Beuken a.b. Sibajak. Dank aan O. L. Vrouw en H. Ge rardus voor het welslagen van een examen, na het houden van de No veen der Drie Weesgegroeten. N. N. Mia Coenen Corneilfe Schmifz hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk op Dinsdag 7 October a.s. De kerkelijk inzegening zal plaats hebben om 10 uur in de Parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray. Venray: Hofstraat 5. St, OdiliënbergHoofdstraat 10. DagadresHofstraat 5 Receptie van 1—2 uur Toekomstig adres: Hoofdstraat 36, St. Odiliënberg Bekroond met 2e prijs Wanneer g'idee hebt chauffeur te worden, Zult moeten kennen vele soorten borden, Maak dan een wy's en goed begin En roep de hulp van Gerrit in. Hij leert je in een aantal uren Op welke wyze je 'n auto moet besturen Je bent dan geen gevaar meer op de wegen, Maar voor 't verkeer een aanwinst en een zegen. Neemt dus heden nog 'n wijs besluit: Legt;aan Gerrit Sluys je moeilijk heden uit. Komt dan Donderdag 's avonds tussen zeven en acht Even naar Hotel De Zwaan, waar hy op U wacht. Premiebetaling Zondag 28 September na de Hoogmis in zaal H. van Asten. Premie V2 pet. HET BESTUUR Uitslag Loterij S.V.V. 16 1351 26 1510 36 1524 49 325 40 1361 60 4 76 1461 80 1108 441 100 114 Pry zen vóór 5 Oct. 1952 afhalen by J. Kersten, Oostsingel, Billyk voor Brand-, Ongevallen-, Auto- en alle andere verzekeringen Behandeling van Hypotheken lage rente en aflossing. Goede condities voor Auto-, Motor- en bromfiets-financiering. Adviezen voor Levens- en Pensioen verzekeringen ook met belastingaftrek en ter ver vanging van verplicht bedrijfs pensioenfonds. Kantoor Oosisingel 12 Venray Telf. 462 Dat Niemeijer ook een heerlijke Amerikaanse Shag maken kan, bewijst ASCOT Shag. Proef e6ns hoe vol en zacht van smaak ASCOT is. 't Zal U zeker bevallen voor kunstschilder en amateur P. BEERKENS Grotestraat 21 Koffers Beugeltassen Boodschaptassen Boekentassen Schooltassen Handtasjes alle Lederwaren aan lage pryzen. HET WARENHUIS ar Th.'Pouwels Zn. Hofstraat 10 Zondag dansen aanvang 4 uur n.m. ten bate van het Verenigingsgebouw in de grote Maandag, Dinsdag en Woensdag aanvang dansen v.m. half 11. Beleefd aanbevelend Voortaan iedere Zondag P. Schellen, Langstraat Restant party Iduna Corsetten voor halve prijs Magazijn DE ZON BIEDT ZICH AAN R.K. Huishoudster 40 jaar, in klein gezin of bij heer of dame alleen' Brieven onder nr. 926 bureau van dit blad. Biedt zich aan een naaister voor nieuw en verstelwerk aan huis. Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan meisje v. hulp in de huish. voor dag of dag en nacnt. Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan ervaren naaister om voor een winkel of in een winkel te naaien. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD net dagmeisje 16-17 jaar, ook genegen in do win kel te helpen. M. Janssen, Veltum L 67. Voor nieuwe en gebruikte naai machines, reparaties van alle merken, losse trappen enz. kan men zich wenden tot onze agent J. VAN DEN BROEK Vlakwaterweg L 76 Venray Uw machine bij ons ge repareerd gaat jaren mee, en reparatie Lindenlaan E ïok DEURNE met tandwielrechtgeleiding f 8 - 6.75 STABILO het technische kleurpotlood Hieraan kunnen alle eisen gesteld worden. Alleen by P. BEERKENS Grotestraat 21 Dankbetuiging Door deze betuigen wy onze harte lijke dank aan Gemeentewerken, vrienden en kennissen, voor de vele blyken van belangstelling by ons 25- jarig jubileum ondervonden. Karei Groenen Peter Pelzer Prachtsortering in de nieuwsto stoffen Tweka deux-pieces, Bleyle Japonnen enz. Mantelpakken Zwarte Vrouwenmantels Net dienstmeisje gevraagd Mevr. de Haen, Grotestraat 8b. GEVRAAGD net dagmeisje Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD flink meisje en meisje v. halve dagen of werkster Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD voor zo spoedig mogelyk nette R.K. Dienstbode liefst boven 25 jaar. Prettige werk kring. Mevr. Wed. M. van Aken, Hotel Prins Bernhard, KI. Kerkstraat 2, Venlo. GEVRAAGD met ingang van 1 October R.K. boerenknecht 15-16 jaar die met paarden kan omgaan. Wed. P. Beurskens, Hazebroek C 260 Overloon GEVRAAGD voor 1 of 15 Oct. net dienstmeisje Stationstraat 25. Appelplukker gevraagd voor enkele dagen. L. J. van Haren, Grotestraat 2 Telefoon 221. Meisje 19 jaar in het bezit van Mulo-diploma en typen, met enige jaren kantoorerva ring, zoekt een betrekking. Adres bureau van dit blad. Deze week prachtige Nylon sfandaardkousen ijzersterk 1.95 Natuurlijk Thomassen Engelse Hemden met vaste boorden, alle kleuren 4.95 Natuuriyk Thomassen TE KOOP inmaakperen en perziken Wed. P. de Mulder, Scheide K 100 Wij ontvingen wederom een party kachels en haardkachels, eiken ledikanten, kamerameublementen in diverse kwaliteiten, slaapkamers kamer- en keukenstoelen 30delige glasstellen fototoestellen heren polshorloges goedlopend complete slaapkamers, party zilveren armbanden. Eindstraat 12 Tel. 674 De uitgesteld) gaan Zondag door. J Entree 75 ct. Zondag 5 October aan Prachtprijzen. Inschrijvingen vanaf hei Motorclub Kemp weg 33, kunt U er tegen In gabardine, popeline, gummi Gabardine Dames- en Heren-F prachl Popeline en gummi ree Voor meisjes pracht geruite gum beslist waterdicl Natuurlijk Het Bestuur van de R.K ,,Het Groene Kruis" brengt hierbij, op grond van het bepaalde in ter kennis van de leden, .dat op 27 Novembi zal worden gehouden, waarbij o.a. een vooi wijziging der Statuten. Het voorstel tot wijziging ligt voor d< ter inzage. Plaats en uur der vergadering zu den gemaakt. Venray, 27 September 1952. Te koop 2wielige wagen op lucht banden A. van Asten, Peelplan Zuid. TE K( Te koop witte kool en appelen M. Voermans, Laagheidseweg. Te koop 2 jongens-overjassen io12 jaar, zo goed als nieuw. Wilhelminastraat 11. Oude Te koop mooie haard merk Ambra en grote vulkachel beide in goede staat. Hoenderstraat 40. Te koop goed onderh. wit fornuis Adres bureau van dit blad. Voor Nylon Kousen even naar PULS TE KOOP 13 zware biggen P. J. Heidens, Schoor. TE KOOP kunstmeststrooier L. Janssen, Kempkensberg. Te koop bietensnyder, cultivator, legnesten, voederbakken, aardappelmolen, zakken, kruiwagens, tafels, tapijt, sofa, klein gereedschap, roebellen, paardenzeeften, koolzaad. M. Thoone, Stationstraat C 36, Oostrum 8-25 ha te koop gevraagd Ook los weiland of goed bouwland komt in aanmerking. Brieven onder nr. 259 bureau van dit blad. TE KOOP vet schot en 10 zware biggen P. Loenen, Leunen. TE KOOP partij dekrijpe zeugjes P. Timmermans, Laagriebroek. TE KOOP toom zware biggen .Tacq. van Osch, Leunen K 38. TE KOOP partij biggen W. Claes, Heide L 54. P< W. Le TE Ki ZW Bint A. Voi Te kc ha^ Ster- W. H. Te kt Loene: Te kt G. W< Te kt bc J. Fli: TE K P. Co Te li H. V! Te k 2 Jvl G. B< Te k 3 k Th. Te 1 t A. v Te 1 G. E Te 1 Wed

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2