Koninklijk bezoek aan Venray De turen van St. Petrus Banden Peel-Boerderijen. Waarom geen verhoogde kinderbijslag WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Kampioenschap van Limburg Nationale Kampioenschappen Kloosterfeestcn te Venray ORGELHOEKJE ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1952 No 37 DRIE EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK ÉN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Buiten Venray I 1.45 Donderdag 18 September a.s. Het kabinet van de Commissaris der Koningin heeft medegedeeld, dat H. M. de Koningin zich voorstelt op Donderdag 18 .September een bezoek te brengen aan Midden- en Noord- Limburg, om aldaar van nabij kennis te maken met het werk op verschil lende terreinen van de agrarische organisatie, zoals byv. het werk ten behoeve van de vrouwelijke agrarische jeugd en de emigratie-voorbereiding. H.M. reist incognito naar Poster- holt, waar Zy dan een bezoek gaat brengen aan de Landbouwhuishoud- school. Daarna zal Zy enige tyd aanwezig zijn op de Boerinnendag van de Limburgse Boerinnenbonó, die juist op dien dag in het Harmonietheater te Roermond zal worden gehouden, Hier zal o.a. Mgr. Lemmens ook H.M. begroeten. Te Roermond zal een koffietafel worden aangeboden door de Boerin- nenbond. Na afloop hiervan wordt naar Venray vertrokken. Hier zal Zy de eindles bijwonen van de Emigratiecursus, die de laatste jaren gegeven wordt vanwege de Limburgse Land- en Tuinbouwbond. Deze eindles zal plaats vinden in de nieuwe Landbouwhuishoudschool „Ma rianum" aan de Mgr. Nolensstraat. Vanaf Venray zal H.M. tenslotte zich via de pont te Well naar Gennep begeven, waar een bezoek aan het Sanatorium „Zonlichtheide" op het programma staat. Vandaar zal Zij naar Soestdyk terugkeren. Bezoek aan Venray Kwart over drie zal H.M. arriveren aan de grens van de Gemeente, in C'astenray, vandaar uit wordt via Leunen, Patersstraat, Grotestraat, Holstraat, Stationstr., Oostsingel, Ch. Ruysstr. Nolenstr. gereden n.d. land- bou whuisboudscliool Marianum, waar H.M. de Koningin ontvangen wordt door de voorzitter van de Emigratie commissie de heer M. Niesten, de Provinciale Voedselcommissaris. Deze zal H.M. een toelichting geven van het werk der emigratiecursussen. Naast de cursisten on lesgevers zullen o.m. by deze eindles aanwezig zijn het Gemeentebestuur van Venray, het lid der Ged. Staten Th. Peters, de H.E. Heer Deken Berden, de heren Kryns en Derks resp. secretaris van de emigratie commissie en de gewes telijke emigratie-commissie, de kring voorzitter der L.L T B. afd. Limburg, de kringvoorzitter van de Jonge Boeren en Tuinders afd. Venray en de voorzitster van de Boerinnenbond afd. Venray. Naast de heer Wynhoven. hoofd der landbouwschool, zullen nog andere autoriteiten op het gebied van land- en tuinbouw deze eindles mee maken. Tydens deze eindles zal aan H.M. nadere toelichting en uiteenzetting over de emigratie gegeven worden, De lesgevers aan deze eindles zyn De heren P. Gerrits, M. Revis en Dr. v.d. Hombergh; de Paters Adjutor Rietjens O FM. en Sergius Emonds O F M.; Mej. Zeguers en Mevr. Kruy- zen—Breukers. De cursisten, die deelnemen aan deze eindles zyn zy, die deelgenomen hebben aan de twee nieuwe cursussen. Men is indertyd gestart met meer dan oo leerlingen. Een vijftigtal hiervan is in de loop van het cursusjaar reeds geëmigreerd 34 Cursisten zullen nu hun diploma in ontvangst kunnen nemen. Waarschijnlijk zal H M. aan enkele hunner het diploma uitreiken. Om half 5 vertrekt H.M. via Stations weg naar Oostrum en vandaar naar Wanssum, Well en Gennep. We behoeven onze lezers, zeker zy die langs de route wonen, die H.M. passeert, natuurlijk niet aan te sporen de vlaggen uit te hangen en Haar een enthousiaste ontvangst te berei den. Een koninklijk bezoek is geen alledaags gebeuren in onze gemeente en we zullen er dus voor. zorgen H.M. te laten zien, dat wij Haar bezoek op hoge pry's stellen. De wegen zullen worden vrijgehouden, doch op de trottoirs kan men zich rustig opstellen en daar niet snel gereden zal worden, is iedereen, die dus maar wil, in de gelegenheid H.M. te zien. Ook rond de landbouw huishoudschool kan men zich opstel len, mits men zich maar houdt aan de aanwijzingen van de politie. Een waarschuwing aan hen, die socialisten nog niet begrijpen. Hoe govaarlyk het socialisme zelfs in Nederland nog blijft, ondanks het feit, dat'het personalistisch socialisme is, blijkt weer eens te meer uit het standpunt, dat de S.E.R. de sociaal economische raad heeft ingenomen over deherzieningvan de kinderbijslag. Zoals men weet heeft de regering in September 1930 aan de Sociaal economische raad opdracht gegeven advies uit te brengen over hetgeen de wetgever te doen of te laten heeft ten behoeve van de grote gezinnen. Om te beginnen hebben wy twee jaren moeten wachten, voordat dit lichaam zyn standpunt in deze kwestie kon formuleren, twee jaren lang om oen advies te geven, dat gebaseerd is op argumenten, welke by vorige gelegenheden reeds tot het uiterste waren doorzocht, bekeken, bestreden en verdedigd. Het is een opmerkelijk feit, dat alles wat Nederland aan sociale deskundigen opbrengt, zich afwijzend heeft betoond togen een verhoging van de kinderbijslag, maar dat de katholieken uit alle rangen en mil- lieux zich daarvoor wel hebben uitgesproken. Wijst dit niet op een gebrek aan sociaal aanzicht by deze geleerden, die de waarde en krachi van een katholieke sociale leer maar betrek kelijk vinden, omdat zy de Pauselijke Encycliek niet kunnen of willen Natuurlyk, als we een jaar of wat verder zyn, zullen ook de theoriën van de hedendaagse socialisten als verouderd en onbegrijpelijk worden verworpen, zoals het hele liberalisme eigenlijk ook voor de socialisten reeds lang heeft aangedaan. Maar nu zitten wy er toch mee. De katholieke minderheid in de S.E.R. heeft voorgesteld de kinder- by'slag voor het zesde kind te ver hogen van f 4.02 per week tot f 5.20 per week en voor het zevende en volgende kind van f 4.02 per week tot f 6,19 per week. Dit zou de totale kosten brengen van 260 op 265 millioen gulden. Waarom eigenlijk willen de niet katholieken niet aan een verhoging van de kinderbijslag? De zaak is simpel De socialisten en liberalen zien de kinderbijslag min of meer als een onderstand. Vei hoging van het zesde en volgende kind werd verworpen, omdat „een nog verdere verschuiving in do verhouding behoefte en presta- tieloon ten gunste van het behoefte- element ongewenst wordt geacht". En daarom hebben zy de euvele moed, ja de brutaliteit gehad om de grote gezinnen maar naar de chari tatieve sfeer te verwijzen. Met andere woorden al degenen en wel hoofdzakelijk de katholieken en protestanten, die zulke grote gezin nen hebben, moeten maar by St Vincentius of Armbesturen of de Diaconie aankloppen, doch in ieder geval niet bij de gemeenschap. Wat heeft de gemeenschap uit te staan met individuele gezinsnoden is blijkbaar de achtergrond der rede nering. Deze stelling is even dom als gevaarlijk: een natie is waard, wat haar cellen, de gezinnen waard zyn, de maatschappij is de organische verzameling der gezinnen. En zoals de staat organen en instituten in 't leven roept en steunt en bevordert, om die noodzakelijke dingen, waarin de gezinnen niet kunnen voorzien, tot stand te brengen, (onderwijsin stellingen,ziekenhuizen, tehuizen voor ouden van dagen), zo heeft de Staat ook de plicht actief te zyn by de voorziening in de stoffelijke welvaart der gezinnen. Dat kan op verschillende manieren gebeureD, via maatschappelijke orga nen, via overheidsorganen, als dit de enige mogelijke oplossing moet zyn. Dat is een probleem op zich Maar het is nooit een kwestie van charitas l En als in de practyk tot op heden erkend is, dat er kinderbijslag gegeven behoort te worden, en een redelijke methode is gevonden om do lasten daarvan in de maatschappelijke sfeor te verdelen, dan [dient men ook de consequenties te aanvaarden, wanneer deze kinderbijslag te laag blijkt en differentiatie dient te worden toege past. Immers zulke zaken zijn slechts incidentele correcties, die naar boven zowel als naar benedon noodzakelijk blijken. Maar het is kinderachtig te komen aandragen met een argument, dat voor de oorlog liberalen on socialisten in een broederlijk samengaan uiten- treure hebben gehanteerd tegen elke kinderbijslag in die tyd, waarin ook het socialisme overwegend nog hele maal niets van kinderbijslag, welke ook wilde weten. Het argument, dat de kinderbijslag het prestatieloon drukt en ook bij toenemende welvaart loonsverhoging tegenhoudt. Het argument betekent in wezen en heeft vroeger altijd zo gewerkt in de praktijk dat de nood in de grotere gezinnen een wapen moest opleveren voor een algemene loons verhoging, die de levensruimte der kleinere gezinnen meer verruimt dan die der grotere. De achtergrond van het hele verzet in de Soc.-Economische Raad is, zoals by vele andere principiële kwesties, een zaak van levensbeschouwing, die met zg. zakelijke argumenten wordt gecamoufleerd. Dit is een wijze les voor al die katholieken, die menen heil te moeten zoeken bij de socialisten Een waarschuwing ochter ook, dat het sein nog altijd onveilig staat De vele en hartelijke geluk- wensen, die ik van zovele Ven- rayers mocht ontvangen, hehhen mij ten zeerste getroffen en stemmen mij tot grote dankbaar heid jegens U. Heel biezonder bedank ik al degenen die hun bijdrage schon ken om mij een cadeau te kun nen aanbieden. Ik zou mij er echter voor geschaamd hebben zo'n vorstelijk geschenk te aan vaarden wanneer dit voor mij persoonlijk bedoeld geweest zou zijn. Nu de fl 1064,50 die mij ter hand gesteld werden, bestemd zijn voor onze kerk ben ik er echter dubbel blij mee. Wij hebben reeds overleg gepleegd met de beer van Dongen, die er voor zal zorgen dat de beeldengalerij in onze kerk spoedig weer een stap dichter hij de voltooiing zal komen. Allen nogmaals onze oprechte dank. Qod lone bet U. fr. Juniperus Gronheid Gardiaan. Wielrennen Morgen, Zondag 14 Sept. zullen wederom de kampioenschappen ver reden worden van de W.F.L. voor Junioren en Senioren te Diergaarde bij Echt. Hier zullen dan een so tal renners in elke catogorie van start gaan, om elkander in een spannende stry'd te meten, wie zich ha afloop met de kampioenstrui mag tooien en zich kampioen mag noemen. Na lange tijd weinig of geen nieuws van onze Yenrayse renners gehoord te hebbben, gaan wij morgen echter vol goede hoop en vertrouwen deze strijd zien, in de overtuiging, dat wanneer de pech geen parten speelt wij een of meer Venrayse renners by de eerste zullen zien. Dit jaar zullen er geen Venrayse renners by de junioren van start gaan. By de senioren echter zal Venray een hartig woordje meespreken. Onze hoop is natuurlijk gesteld op Aug. Willems, die in de laatste wedstrijden steeds tot de eerste behoorde. Deze week hebben we hem verschillende malen zien trainen voor de wedstrijd van morgen. Dat men hem tot een der kanshebbers rekent is niet te verwon deren, getuige deze uitslagen Baarlo 8, Pey-Echt 9, Tegelen 4, Swalmen 5, Beegden 3, Diergaarde 2, Boxmeer 5, Koningsbosch 4,Maasniel 8, 3 Daagse Belfeld 2, Deurne 5, Rog gel 6, Boekoel 10, Linne 3, Well Haelen 7, 3-Daagse te Echt 3 1 2 en in de eind-uitslag 2e onder aanteke ning van protest om dat hy no. 1 had moeten zyn. Schinnen 6, Baarlo 6, Slok Echt 3 en Roermond 1 Verder zal Antoon Willems, een broer van Aug. meedoen, die wij ook tot de eerste tien rekenen, en die dat zeker zal proberen. Herman van Hoof zal alles op alles moeten zetten en goed uitkijken, dan zal ook hy van zich laten horen. Dan hebben we nog Theunissen uit Ysselsteyn, een van de sterkste jonge renners, die nog maar pas naar de senioren is overgegaan, hy zal nog veel moeten leren, maar volgens De Gemeenteraad van Venlo heeft besloten uit de gemeentekas een bijdrage van f 60.000 beschikbaar te stellen voor de afbouw van de toren der St Martinuskerk, mits deze bij drage niet in mindering gebracht wordt van de vergoeding der oor logsschade. Dit bericht heeft velen hier in Venray toch weer even doen denken aan de machtige toren van St Petras Banden, die eenmaal verwoest en afgebroken, niet méér schijnt te zullen herrijzen. Daar is al menigmaal over gepraat-, men heeft zelfs plannen dienaangaan de gemaakt, maar het laatste jaar is alles heel rustig en men hoort over van alles, behalve over de toren. Dat op andere plaatsen de torens wel gebouwd kunnen worden en ook inderdaad gebouwd worden, is een bekend feit, maar hier in Venray schynt het niet te gaan Voor hen, die menen, dat het in een tyd van woningschaarste dwaas heid is om zulk een kolos van een toren op te bouwen, kan tot antwoord dienen het advies, dat B. en W. van Venlo ter toelichting van hun voor stel gaven, namelijk dat de toren het gehele stadsbeeld zal beheersen en derhalve een kuituurmonument van de eerste orde is. En gaat dit nog niet meer op voor de toren van de St Petrus Banden, die kilometers ver het Noord Limb, landschap beheerste en eeuwen lang de wegwijzer naar onze gemeente was! Maar nogmaals, het laatste jaar hebben wy over de torenbouwerij weinig meer gehoord Door de Schoonheidscommissie van „Venray Vooruit" zyn indertijd wel pogingen aangewend om te komen tot een comité of iets dergelijks, dat de plannen en de voorbereiding voor de torenbouw op zich zou willen nemen, maar hier is nooit iets van gekomen Er schynt zelfs nog geen vaststaand plan te zyn voor de opbouw van deze toren. Ir. Kayser, die het kerkschip herbouwde, heeft schijnbaar plannen om een geheel nieuwe toren te bou wen, maar komt daarmede in conflict met de mensen van Monumentenzorg, die zeker over het onderste gedeelte in verband met het oksaal nog zeggingschap hebben over de bouw. Van andere zyde is men tegen dit plan van Ir Kayser opgekomen en wil men de oude toren terug hebben, zoals we hem voor de oorlog gekend hebben, maar het resultaat van dit alles is, dat er helemaal geen toren komt en dat we lang zo ver nog niet zijn als andere plaatsen, die hem al lang hebben of als Venlo waar een Gemeenteraad deze grootse gift schonk. Nu kan men links en rechts be schuldigend met de vinger wijzen, maar daar komen we ook niets mee verder Misschien dat dit korte artikeltje weer eens een stimulans mag zijn, om tenminste eens te beginnen, om dat ook wij binnen afzienbare tyd een dergelijk nieuwsbericht kunnen publiceren over de nieuwe toren van de St Petrus Banden in Venray, zoals we hierboven van de St Mar- tinuskerk in Venlo. Er zal dan echter gewerkt moeten worden door ons allen Het was omstreeks dezelfde tijd, dat wy vorig jaar de aandacht vroegen voor depeelboerderybouw. Reeds toen was de nood hoog en reeds toen waren allerlei beloften gedaan, dat toch zeker het komende jaar een oplossing ge vonden zou worden. Dat jaar loopt al op zijn einde en er is wel niemand, die nog gelooft, dat de kwestie boerderybouw dit jaar nog in orde komt, terwijl men al vreest voor het volgende jaar. Dat intussen in Peelplan-Zuid reeds tientallen kinderen er bij gekomen zyn, dat intussen de noodwoningen nogal weer slechter en meer versleten zyn, kan iedereen constateren, maar nog steeds schijnt men van hogerhand uit, geen oplossing te kunnen vinden. Het kost weinig moeite om hier te schilderen hoe deze mensen daar wonen, hoe in 'n kleine noodwoning die op do eerste plaats als kippenhok is bedoeld mensen reeds jaren en jaren wonen, daar zware pioniers arbeid verrichten en waarvoor nog steeds geen huis te vinden is. Er zijn direct na de oorlog in ver schillende grote bladen schrijnende artikelen over noodwoningen e.d. ver schenen, waarin werd betoogd, dat het mensonwaardig was, hoe vele oorlogs slachtoffers hier woonden. De meeste oorlogsslachtoffers zyn echter intussen reeds lang geholpen, maar wie naar de Peel ging, wist, dat hij onder die oorlogsomstandig heden zou moeten wonen en werken. Want laten we ons toch niet wijs maken, dat ook het werk hier niet onder lijdt, men heeft er geen behoor lijke opbergruimte voor materiaal, geen opbergruimte voor gewassen, men heeft er niets. En deze toestand heerst hier nu al jaren en men vreest, dat ze nog jaren zal duren. Men bromt hier wel eens en wy'st naar de Nood Oostpolders, waai de ene boerderij na de andere verrijst met hulp van de regering, maar verder wacht men maar af, eindeloos lang en zitten en slapen vader en moeder en vier vyf kinderen in dezelfde kamer, die nog als huis kamer dient. Men kan ook hier weer verwijten gaan maken en links en rechts iemand de schuld gaan geven van dergelijke toestanden, maar de kwestie die de hoofdzaak is, dat er boerderijen moeten komen. Waarom kan het hier niet en in de Zuiderzee-polders wel. Zeker, de financiële regeling zal moeilijk te vinden zyn, maar na twee jaren had men toch onder de hand wel eens een oplossing gevonden kunnen hebben en een regeling ont worpen, die het én gemeente én pachter mogelijk maken te bouwen zonder dat men tot zyn achter-klein kinderen toe in de schulden steekt. Materialen en mensen voor te bou wen zijn er genoeg, menig aanüemer zal direct met dit werk willen be ginnen Waarom moet er zo eindeloos lang over gepraat en gedelibereerd worden? Moeilijkheden zyn er toch om over wonnen te worden Is dan een Coöp. Boerenleenbank kenners zal hij d'r zeker komen en zou dan ook wel eens voor een ver rassing kunnen zorgen. Van deze renners zyn ons geen uitslagen bekend. Jongens, alle Venrayse wielervrien den rekenen morgen op jullie en wensen jullie veel succes. niet bereid om van haar millioenen hier eens wat in te steken Zy dient daarbij toch op de eerste plaats een boerenbelang I Men kan toch moeilijk eisen, dat al die jonge kerels, die de Peel gaan intrekken met hun jonge gezin, ook nog naast de ontginning de gehele boerderybouw financieren. En het is Peelplan Zuid niet alleen. De Vredepeel vordert langzaam on gestadig en ook hier zullen binnen afzienbare tyd mensen voor komen aankloppen, mensen, die men daar toch ook maar weer niet jaar in jaar uit in een kippenhok kan laten zitten Dit is toch een terrein van woning bouw en men dient daarnaast ook de voedselvoorziening van ons land. Het begint er nu op te lijken, dat men deze mensen maar rustig laat zitten, want ze zeggen toch niets. Het wordt echter hoog tyd, dat hieraan een einde komt en dat voor een volgende winter deze kippenhok- gevallen nu eens definitief opgeruimd worden. Zoals de toestand nu is, is het een schande By de nationale kampioenschappen in Den Bosch, is tot nationale kam pioen 1952 uitgeroepen de zwart- schimmel Nico van Echt, de 5 jarige zoon van Nico van Beek en Elza van Avenir, eigendom van de kinderen Peters Echt. Edelman van Veldzicht werd reserve kampioen. By de merriën werd nationaal- kampioene de Zeeuwse Lady. Reserve kampioen Irma van Claison. Costaud de Marche en Honved I waren ook aanwezig en werden luide toegejuicht. Dan volgen hier nog enkele uitslagen Categorie 2. Hengsten 6 jaar en ouder: 1 Nico van Stegersliof, fokker Wed. M. Poels, Merselo. Cat. 3. Hengsten van 4 en 5 jr grote maat: 2 A Nico van het Zwartewater, fokker Wed. Arts, Merselo. Cat. 4. Hengsten van 4 en 3 jr kleine maat2 Nico vd. Klef, fokker J. Frederix, Wanssum. Cat. 8. Hengsten van 2 jaar1 Nico van het Grootdorp, fokker M. Arts te Merselo. Cat. 23. hengsten die de beste paar den hebben voortgebracht: 3 Nico van Smakt, fokker J. v.d. Winkel, Smakt. Cat. 24. Merriën, die de beste paar den hebben voortgebracht2 Dina van het Zwartewater, eig.M. Arts Merselo- Zondag vierde onder grote belang stelling Pater Juniperus Gronheid O.F.M., Gardiaan van het Minder broedersklooster alhier zyn zilveren kloosterfeest. 's Morgens had in de Paterskerk een plechtige Hoogmis plaats uit dankbaarheid waarna in een der zalen van het klooster een huldiging plaats vond door het comité, dat voor deze gelegenheid gevormd was uit de collectanten van de kerk. Tydens deze huldiging overhandigde men een bedrag, ruim f 1000.—voor aankoop van een nieuw beeld voor de kerk. Pater Gardiaan dankte op Omdat er nog verschillende bespro kingen moeten plaats vinden, moeten we met by zonderheden over de orgel- week wachten tot de volgende week. Intussen gaat de actie voor de orgelpijpen voort. Weet U, dat do naam van de schenker van een orgel pijp wordt vereeuwigd in een oorkondo die in het nieuwe orgel wordt ingebouwd Mogen we ook nog bijdragen ont vangen van hen, die met PEEL EN MAAS een circulaire ontvingen Verantwoording Vorig saldo f 4003,17 NN een orgelpijpje f 10, Wed. H. een orgelpijp 23»~ NN een orgelpyp f 25,— NN een orgelpyp f 25,— NN een orgelpijpje f 10, Een orgelpijp per giro f 50,- NN f Een nakomertje Gr. Markt f 8,42 Mijlpaal in Zaken f 25,— Totaal f 4186,59 Denkt aan de Orgelweek van 12—10 October a.s. Bouwt allen mee aan Uw orgel Giro no. 5 7 6 6 0 3 Orgelfonds Venray hartelijke wyze voor dit prachtige geschenk. Tijdens de receptie merkten wy o.a. op de Paters Ongeschoeide Carmelieten Smakt; Vader Oversto van Huize St. Servatius; Burgemeester Janssen; onderwijzend personeel van de Lagere en Muloschool alsmede leraren van het Gymnasium en vele anderen. Naast dit zilveren kloosterfeest van Pater Gardiaan vierde eveneens Pater Schoonbrood zyn zilveren klooster feest. Pater Schoonbrood die deze dag te Maastricht vierde, zal op een nader te bepalen dag dit feit te Venray vieren. Op het Gymnasium vierde Pator Dr. Otgerus Janssen O.F.M., leraar in de klassieken zyn 40-jarig klooster feest. Ook deze priester moest vele felicitaties in ontvangst nemen. Te Heerlen, Laanderstraat vierde Pater Adjutor Rietjes O.F.M. zijn zilveren kloosterfeest. Van uit Venray, alwaar Pater Adjutor voor enkele weken vertrok, mocht de zilveren Pater aldaar een deputatie van afge- vaardigd&n uit Venray begroeten nl. het bestuur van de Derde Orde. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Boktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GEVONDENdamesshawl, J. Pools Grotestraat 26. Rode Kruis-actie Einde September zal in Venray, een grote ledenwerfactie gehouden wor den, waarover nog nadere mededelin gen volgen. Godsdienstcursns Dinsdag 16 en Woensdag 17 Sept. 's avonds om half acht en half negen begint weer de godsdienstcursus in de Muloschool voor isjarigen. Missionaris vermoord in Nieuw-Guinea. Pater Provinciaal der Minderbroeders te Weert heeft telegrafisch via Nieuw Guinea het droeve bericht ontvangen dat in het gebied der Wisselmeren op 28 Aug. op gewelddadige wyze om het leven is gekomen de Missionaris Pater Michael Kammerer O.F.M., in de ouderdom van 34 jaar. Pater Kammerer werd geboren in Dordtrecht, heeft hier aan het Gym nasium gestudeerd en is vanaf hier in 1945 naar Nieuw Guinea vertrokken. Hoog bezoek Voor het eerst na zyn ernstigo ziekte lieeft Mgr. J. Goumans, oud- Apostolisch Vicaris van Bandoeng, een bezoek aan zijn familie in Venray gebracht. Mgr. Goumans hoopt tot as. Maandag in Venray te blijven. De bekende kunstschilder Charles Eyck bracht Woensdag een bezoek aan onze Parochiekerk, waarvan by veel had gehoord, maar die hy nog niet had gezien. Voor zyn vertrek naar Amerika, waar hy drie jaren gaat werken, wilde hy de St Petrus Bandon nog eens bekijken en zyn oordeel was Er is geen schonere kerk in Nederland te vinden. Zo iets moois heb ik nog zeidon hier gezien. Winnende nummers van de Loterij „Kermesse Brasileira" te LEUNEN. 1 2166 2 436 3 1139 4 1168 5 268 6 1478 7 2283 8 151 0 1697 10 168 11 2552 12 774 13 1591 14 590 15 1800 16 2373 17 1542 18 2301 19 1184 20 1522. Prijzen af te halen by A. Lucassen K 2 Leunen.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 1