Van links Nieuws uit Flores. ALBERT HEIJN Stap over op Waarschuwing en uckU Havermout OQ Appelstroop Qj Haring tomatensaus I Krentenkoekjes I Mf Kinderverlamming neemt af Hulp van brandweer geweigerd MIEllWE KIEKEN LARAT, 20 April '52 Mot een hoofd, rood als vuur, neem ik do schrijfpen ter hand, om het contact met overzee weer op te nemen. Het is al weer oen hele tijd geleden dat er bericht uit Larat tot U door drong. En gezien de vele brieven, welke my bereikten uit het moeder land, is hot niet meer dan netjes, dat ik onderhand weer eens wat laat horen. Dat ik momenteel met oen rood hoofd rondloop, is gedeelte lijk uit schaamte, dat ik U zo lang heb laten wachten, maar doch hoofd zakelijk doordat het „oog van de dag" zo noemen ze hier de zon, mij heeft getroffen. Hier gaat intussen alles zijn gewo ne gang. De zon doet nog steeds haar best, om haar kwade naam van ..kopere ploert" hoog te houden. Gloeiend, als heet plaatijzer, ligt het strand to blakeren in die hete zon, torwij 1 de Oosterse tropensfeer nog meer cachet krijgt door de cocospal- men, die nog steeds staan te wuiven langs de stranden. En dan de nachten hier heel de wereld wordt dan omgetoverd tot een sprookjesland door het zilveren licht van de maan. Voor toverkollen en weerwolven is er geen plaats; alleen voor foeön, elfen en kabouters. Slechts het ordinair gehuil en gejank van de honderden schurftige en broodmagere honden in de kampongs doen de feeön en elfen dikwijls hals over kop wegvluchten. Toch is het niet altijd zon en maneschijn in dit land. Zo tweo keer in het jaar, als de Oostenwind opkomt en de Westen wind te lijf gaat met heel zijn wapenarsenaal van water, storm en bliksemstialen, dan is het uit met het sprookje. Dan varen er woeste toverkollen op geweldige stokpaarden door het luchtruim en beginnen de weerwolven te huilen in 't oerwoud, dat de bomen ervan kraken. Dan plenst de regen neer en de zondvloed van Noö is er niets bij. En hetzelfde ruw geweld herhaalt zich als de strijd tussen Oost en West weer losbarst en de Westenwind, van de schrik en nederlaag bekomen, weer 9ens begint uit te pakken en het Oosten op de vlucht drijft: dat noemt men de kentering. Vroeger heb ik er nooit zo op gelet op dit spel van de natuurelementen. Maar nu men met een bootje de zee op moet, moet men van alles op de hoogte zijn. Is het volle maan dan ligt het strand by eb een paar kilo meter droog; dat wil zeggen, je kunt niet vertrekken en ook niet aan land komen, als je van de ene kampong naar de andore moet. In de kentering moet je rekening houden mot de wind in de rug of van voren. In de West moet je een eiland passeren aan de Oostkant en omgekeerd in de Oost is het levens gevaarlijk om een eiland langs de Oostkant te bevaren. De sterke bran ding slaat de boot te pletter tegen de rotswand van de kust. Dan is er nog de kwestie hob een eiland om zijn punt te passeren, dus om de kaap heen te varen. Zelfs als er weinig wind is, is de zee op die plaats altijd woelig, dus zeker als er sterke wind is. Dan moet je ofwel thuis blijven zitten, ofwel je moet een stel dragers by elkaar zoeken, die je spullen mee helpen dragen, zodat je te voet van de ene kant naar de andere gaat. Dit is zo wat de tourneó's betreft. Van deze kant zal het district Larat wel altijd een probleem blyven je bent aangewezen op do wind. Temeer daar ik alleen met een zeilprauwtje op stap ga. Vroeger had de pastoor hier een buitenboordmotor, maar sinds dat ding kapot is, moet er gezeild worden. Wat een verschil dat geeft is duide lijk. Nu is het 's morgens vertrekken en 's avonds, hartje nacht, by de andore kampong aankomen. Dikwijls is het overnachten op het strand of in de boot. Met een motorboot is het daarentegen maar 4 uren varen. Onlangs ben ik met de K.P.M.-boot van Larat naar Saumlaki gevaren, dat is 200 km. 's Avonds tegen 9 uur vertrok ik en 's morgens tegen s uur was ik er. De terugweg, van Saum laki naar Larat-, moest ik per prauw doen. Dat heeft me precies twee weken gekost, waarvan 5 dagen varen en de rest wachten op „aansluiting". Wil ik van Larat naar Langgen (de hoofdstatie) gaan, dan kost me dat eveneens met de K.P.M. boot één nacht varen, terwijl ik met een zeil boot, en zonder wind, vy'f dagen op zee heb rondgedobberd. Maar hoera, onlangs schreef Mon seigneur, dat er kans was op een motorboot. Dat is al vast ietsLarat vooruit. Wat echter van meer belang is, dat er nu in het eenzame Larat een leven gelijk aan een hoofdstatie is: we krijgen er zusters met een zieken huis; er komt waarschijnlijk nog een huishoudschool en er is een tweede pastoor op komst. Deze zal dan vaste standplaats krijgen op Larat, terwijl ik dan de hand vrij heb om rond te toeren. Intussen is er reeds een kerkje ook verrezen in Larat, dat we Pasen met een drie-heren H. Mis hebben inge- wyd. Sinds 17 jaren hadden de Katholieken hier nooit Pasen gevierd, laat staan mot drio Heren. Van dit laatste stond ik zelf ook te kijken. Op Paasmorgen stonden daar in alle vroegte reeds voor myn huis te schreeuwen, Pater Overste, die even langs kwam, terug van Batavia en Pater Provinciaal die even uit Holland kwam overwippen, om hier links en rechts eens rond te neuzen. Dit is zo in het kort weer enkele flitsen van overzee. Hopenlyk zal de volgende uitzending van overzee niet zo lang op zich laten wachten als deze keer. Intussen nog mijn hartelijk dank aan de vele briefschrijvers. En allen veel groeten toewensend en Gods Zegen; in Christo J. OUDENHOVEN m.s.c. Sinds 1949 wordt Nederland onvei lig gemaakt door een man, die speciaal bij oudere mensen achteraf door een wisseltruc geld bemachtigd en in al die jaren reeds meer dan dertien duizend gulden door deze oplichting heeft binnen gekregen. Dit heerschap beweert gewoonlijk te komen als vertegenwoordiger van een of andere instelling b.v. belastingen, verzekeringen, steun kleine boeren e.d. en hy vertelt voor deze instel lingen geld te komen brengen. Hy heeft dit geld echter nooit gepast by zich en beweegt dan zijn slachtoffers hem geld te geven, opdat hy het „grotere geld" ergens kan wisselen, fly komt echter nooit terug en de somma van dertien duizend gulden bewijst wel dat er nog altijd mensen zyn, die hierin vliegen. Alhoewel hij hier in de buurt nog niet is gesignaleerd, is bekend, dat hy ongeveer in veertig gemeenten van Nederland zyn trucs al heeft uitgehaald. En wie de lijst van zyn oplichtingen door kijkt ziet, dat het allemaal oudere mensen zijn, die door hem vakkundig worden „behan deld". De ene maal met het smoesje, dat hy teveel betaalde belasting komt terug betalen, waarbij hy zwaait met verschillende belastingformulieren, de andere maal, dat hy teveel betaalde heffingen ten behoeve van een of ander bedrijfschap komt terug beta len, waarby hy goed op de hoogte blijkt van de verschillende zaken. Het is een man van ongeveer 1.70 m lengte, ongeveer 30 jaren oud, met een smal bleek gelaat, blond achter overgekamd haar, uitstekende juk beenderen. Gewoonlyk in het bezit van een herenrijwiel en bruine acte- tas. De Rijkspolitie waarschuwt ieder een om niet met deze persoon aan te leggen, maar direct de politie te waarschuwen. Men zou deze persoon b.v. aan de praat kunnen houden, terwyl andere huisgenoten de politie waarschuwen, hem volgen etc. etc. Men is dus gewaarschuwd, opdat ook hier geen slachtoffers zuilen vallen van dit sujet, maar men roepe direct de politie, opdat aan het werk van deze oplichter dc-flnitief een einde gemaakt wordt. collega's zijn or onder; kerels als bomen waar Staat en Kerk trots op konden zijn en van wie je nimmer zou ver wacht hebben, dat zy niet tot de laatst overlevenden zouden behoren. Wordt vervolgd KERKELIJKE DIENSTEN Parochiekerk St. Gertrudis, OIRLO 12de Zondag na Pinksteren, feest van de H. Bartholomeus, apostel. De H. Missen zyn alle van dat feest; 3 uur Lof met rozenhoedje, waarna vergadering H. Familie, afd. vrouwen. Maandag 7.30 best. dienst tot dank zegging. Dinsdag 7 uur gel. H. Mis; 9 uur huwelijksmis v. bruidspaar Cuenen— Rutten. Woensdag 7.30 best. dienst voor afgest. fam. Cuenen—Rutten. Donderdag 7.30 gest. jg. voor de ouders van Gerardus Geurts. Vrydag 7.30 bestelde dienst tot dankzegging. Zaterdag 7.30 gest. jd. overl. fam. van de Ven—Peters; 6-7 biechtge legenheid; 7 uur Marialof. PAROCHIE: H.Catharina, LEUNEN I2de Zondag na Pinksteren, feest van H. Apostel Bartholomeus, 7 uur H. Mis voor de parochie; 8 30 tot dankzegging; ïo.is hoogmis voor Jac. Jacobs en echtg; u.30 H. Familie, jeugdafd^- 2.30 Congregatie meisjes; 3 uur Lof. Maandag 7 uur H. Mis voor Maria Litjens—Smits; 7.30 gest. jg. Godfr. Loonen Dinsdag 7 uur echtg. P.J. Rongen— Loonen; 7.30 overl. fam. Claessens— Gussen Woensdag 7 uur Gerard Litjens en Elisabeth Tacken; 7.30 lm. uit offer- kruis van Overbroek Donderdag 7 uur overl. ouders Tim mermans—Wolters en Math. Vervuurt 7.30 Johanna Loonen—Cruysen Vrydag 7 uur Antoon Michels; 7.30 Martinus Claessens Zaterdag i uur overl. fam. van Kempen—Lochtens; 7.30 Petronella Litjens; 6—8 biechten; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OOSTRUM 12de Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 3 uur Lof, waarna Derde Orde. Maandag 7.30 best. zm. overl. fam. Derks-Ewals. Dinsdag 7.30 best. zm. vr. M. Peeters Woensdag 7.30 best. zm. oveil. fam. Thielen—Steeghs; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag 7.30 best. zm. overl. fam. van den Berg—van den Broek. Vrijdag 7.30 best. zm. Edm. Van- devenne. Zaterdag 7.30 best. zm. A. Broeren en echtgenote; 7.30 Marialof. S.Y.V.-nieuws Nu we bijna staan voor het nieuwe voetbalseizoen heeft SVV Vrijdag j.l., de nieuwe terreinen, die Huize Ser- vatius voor de voetbalclub heeft in gericht, doen inzegenen. Het was de H.E. Heer Deken, die deze plechtigheid verrichtte in aan wezigheid van de Geestelijk adviseur kapl. van Leipsig en het gehele be stuur van SVV. Deken Berden feliciteerde de voet balclub meteen dergelijke accomodatie en dankte Huize Servatius voor de hulp, die zij Venrays jeugd geven. De heer Geurts hoopte als voorzitter, dat deze nieuwe terreinen getuige mogen zyn van een voortdurende groei van de voetbalclub, zowel gees- Ujk als op materieel gebied. Voor de inzegening had Venray Ai een wedstrijd gespeeld en verloren tegen Wanssum Ai met 3—2. Dat de oudjes nog best waren werd bewezen door de veteranen van SVV en Kolping, die beide vooral in het begin een frisse party voetbal lieten zien. Jammer genoeg begon de regen als spelbreker te fungeren en werd het publiek nog al eens gedwongen het veld te ruimen. Met een 4 4 gelijk spel en stijve benen konden beide elftallen naar de kleedkamers terugkeren. Na de inzegening speelde het eerste elftal van SVV tegen Kolping, dat reeds by het in gebruiknemen van het grote terrein in 1938 als tegen stander fungeerde. Kolping bleek niet direct een vlotte tegenstander te zijn en hoewel zy dikwijls een doorbraak wisten te for ceren, leverde hun werk geen resul taat op, maar was het Venray, dat voor de rust de leiding wist te nemen met i —o. Mede door het minder pret tige weer was de tweede helft niet zo vlot, hoewel de stand langzaam maar zeker opliep tot 3-3, waarmede ook het einde kwam. Het is niet bekend of dit reeds de officlöle opstellingen is voor de nieuwe competitie, dan zal er zeker meer vuur in de ploeg moeten komen. Bij de door SVV aan Kolping aan geboden koffietafel bracht Kolping de beste wensen over en sprak tevens de hoop uit ook het grote terrein, waaraan men in het komende najaar aan het werk gaat, met een wedstryd tegen Kolping geopend zou worden. A s. Zondag staat een wedstrijd van het eerste tegen Blerick op het pro gramma, die om half 3 gespeeld wordt op het terrein aan de Oostsingel, ter wijl Venray B tegen Blerick B een voorwedstryd zal spelen. Meer werk bjj Philips Het aantal arbeiders dat by Philips nog onder de verkorte werkweek valt loopt sterk terug. Na een lichte ver betering op de markt speelt hierbij ook het seizoen voor de nieuwe radioserie een rol. Tragische dood Woensdagavond is te Stiphout de 14-jarige Antoon Gruyters een tra gische dood gestorven. De jongen aegaf zich op de vliering om daar een vlieger te halen. Hy is vermoe delijk gestruikeld en omlaag gestort. Daarbij kwam hy terecht op een waslijn die afbrak en zich om de hals van de jongen slingerde. Hy bleef hangen en stierf aldus een vreselijke verstikkingsdood. De moeder riep de jongen tegen half zeven om te komen eten, maar kreeg geen gehoor. Zy begaf zich naar boven en trof daar haar zood, die waarschijnlijk reeds een half uur dood was aan. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse, maar kon slechts de dood vaststellen. Handige dief nog niet handig genoeg De 45-jarige monteur M.M. te Weert vervoegde zich een dezer dagen ten Postkantore aldaar, voor het innen van een postwissel. De loketambtenaar was juist doende een geldsbedrag te controleren, waar by een bankbiljet van f 25 even in de richting van M. dwarrelde. Met de behendigheid van een door trapte dief legde hy z'n postwissel op dat briefje en schoof dit ongemerkt naar zich toe.en pikte het binnen. Na zijn vertrek werd de politie onmiddelyk gewaarschuwd en M. werd kort daarna reeds aangehouden. Hij wist van niets, maar werd nietemin toch „even" naar het politie bureau gebracht. Aldaar zag hy kans het in mekaar gefrommeld bankje in een vuilnis bak te gooien.tenslotte bekende h| dan toch maar! Onmiddelyk aan de Politierechter te Roermond voorgeleid incasseerde hy bijwijze van snel recht 3 maanden gevangenisstraf, nadat de Officier van Justitie hem in een niet mis te ver staan requisitisoir er behoorlijk van langs had gegeven. De eis luidde 6 maanden gevangenis straf. Nederland bouwt per werkuur 13 woningen In de zeven jaar na de bevrijding zyn in totaal 316.704 nieuwe woningen opgeleverd. Dit betekent dat ge rekend tegen per jaar 300 werkdagen van 8 uur ongeveer 13 nieuwe woningen per werkuur gereed kwamen Het aantal woningen in uitvoering bedroeg eind Mei van het lopende jaar 46 431 stuks, tegen 44.658 eind April 1952 en 50508 eind Mei 1951. Begonnen werd in Mei 1952 met de bouw 6274 woningen tegen 2807 in Mei 1951. In de eerste 5 maanden van 1952 werd begonnen aan 30 223 woningen, 11.235 woningen meer dan in dezelfde periode van het vorige jaar. Jongetje verdronken In de Maas te Roermond is het zes jaar oude zoontje van de schipper H. te Roermond verdronken. Het kind was op de baggermolen „Confidia", waarop de vader werkzaam was, aan het spelen met zyn oudere zusje. Het meisje miste op een gegeven moment haar broertje waarop men na de hele baggermolen te hebben doorzocht, met dreggen begon. Ver schillende uren later werd het kind uit de Maas opgehaald. Aan die huisvrouwen, die nog geen klant zijn bij Albert Heijn: KNIP DEZE ADVERTENTIE UIT! Lever haat in bij U« eetste bestelling in een A.H. winkel. U ONTVANGT DAN een bijzonder aantrekkelijk retourtje voor de volgende aankoop die U bij Albert Heijn doet. - Maak eens kennis met onze allerfijnste DELICATA KOFFIE GOUDMERKTHEE Een klasse apart En U zult zien: na het eerste overstapje neemt U 'n „abonnement" op Albert Heijn. Neerlands grootste en voordeligste kruideniersbedrijf, waar U steeds weer de laagste prijzen betaalt en de hoogste kivaliteit levensmiddelen ontvangt. Grote Spritsen ^|- 6 voor Ca O 500 gram Beker inhoud 450 9""" U 1 Blik inhoud 400 gram. Gember jam -q mei echt. Gembei I Sardines on per blik ÖU Cervel.worst ,q 100 gram Echte ouderwetse. 250 gr. MAAKT U HET LÉVEN STUKKEN GOEDKOPER! In de week van 3 tot 9 Augustus zyn in het gehele land 123 nieuwe gevallen van kinderverlamming ge constateerd, tegenover 134 in de week daarvoor. Limburg telde 21 gevallen. Daar van kwamen er elk twee voor in de gemeenten Echt, Gennep, Heerlen, Maastricht en Roggel en één in de gemeenten Bergen, Hoensbroek, Kerk- rade, Margraten, Meerlo, Ubach over Worms, Valkenburg-Houthem, Venlo, Venray, Wanssum en Tuddern. Urnlinen verlaten Horst Na een zestig jarig verblijf te Horst namen de Eerw. Zusters Ursulinen officieel afscheid van de Horster pa rochiegemeenschap. In treffende be- wuordingen had de Hoogeerw. Heer Deken in alle H.H. Missen nog eens de vele verdiensten welke deze zusters voor geheel Horst gehad hebben gememoreerd. Zo hebben alle Horstenaren kleu teronderwijs van deze zusters genoten. Ook zorgden zy dat geen enkele Horster missionaris mot lege handen naar de missie vertok. Als men verder nog bedenkt dat zy al die jaren op voortreffelijke wijze het lager onderwijs voor de meisjes verzorgden en voor de kerkelijke pa ramenten zorgden, dan ziet men wat een onherstelbaar verlies dit vertrek voor Horst betekend. Dat dit ook zo wordt gevoeld kon men con stateren tijdens de middag uren toen honderden Horstenaren van de ge legenheid gebruik maakten om de zusters voor de laatse maal te danken voor alles wat zy voor Horst deden. Ook de Kon. Harmonie bracht een afscheidsserenade waarby de ont roering de zusters te machtig werd tijdens de woorden welke de president Dr Vullings tot hen richtte. Val uit autobus Te Eygelshoven kwam de heer W. Zondagavond kwart over negen bij het uitstappen uit een autobus te vallen, hetgeen in het donker niet werd opgemerkt. De autobus vertrok onmiddelyk en reed daarbij met het achterwiel over het hoofd van de heer W. De man was onmiddelyk dood. Dodelijke val uit kerkbauk Tijdens de H. Mis in deO.L. Vrouwe- kerk te Venlo werd Vrydag de 54- jarige tuinder G. Lichteveld onwel, Hij viel uit de bank, waarbij hij met z'n hoofd tegen de stenen vloer sloeg. L. werd uit de kerk gedragen en enige uren later overleed hy tenge volge van een schedelbasisfractuur in het ziekenhuis. In Velden heeft zich een ongewoon incident voorgedaan. Nadat de com mandant van de plaatselijke brand weer en een raadslid uit Velden de Venlose brandweer hadden ontboden om assistentie te verlenen by het blussen van een brand in een land- bouwschuur te Schandelo, waarin do bliksem was geslagen, rukte de Venlose brandweer terstond uit. Ter plaatse aangekomen kreeg het Venlose corps echter een verbod van de loco burgemeester van A reen en Velden om het blus8ingswerk mede ter hand te nemen. Deze was n.l. van oordeel, dat de plaatselijke brandweer het karwei alléén wel aan kon. De Venlose brandweer kon onver- richterzake huiswaartskeien. Op dat moment was het Veldense corps nog steeds niet met de blussing begonnen. De schuur waarin een grote hoeveelheid hooi en stro opge tast lag, is geheel uitgebrand. Ongepaste truc om woning te krijgen Een gemeente-ambtenaar in Nijme gen is de dupe geworden van een ongepaste truc van een Amerikaan, die deel uitmaakt van de bezettings macht in Duitsland. De ambtenaar had zyn woning geheel verhuurd voor het door de Amerikaan aangeboden, maar niet toelaatbare bedrag van 400 gulden per maand. Daarvoor moesten in de woning echter nog een aantal voor zieningen tot een bedrag van 2500 gulden worden aangebracht. Toen de Amerikaan de woning betrokken had en de ambtenaar met zijn gezin elders onderdak had gevonden, wend de de Amerikaan zich tot de huur adviescommissie, die van mening was dat de huur ten hoogste 125 gulden per maand mocht bedragen. In het Oosten van het land schijnt deze handelwijze door Amerikanen reeds tientallen malen met succes te zyn toegepast, zonder dat er iets aan te doen is. In de dagbladeD verschijnen aanlok kelijke advertenties, waarby zeer hoge huren worden geboden voor een „geschikte" woning. Vele bewoners van een eigen huis willen voor deze prijs wel enig ongemak voor lief nemen door een jaartje by familie te huizen of een goedkoop pension, te betrekken. Zelfs zyn ze bereid öm enige voorzieningen zoals warm waterleiding, badkamer en centrale verwalming in hun huis ten be hoeve van de welgestelde gasten aan te brengen. De gasten blijken echter nooit bereid geweest te zijn de aangeboden huur te betalen, want in alle bekende gevallen stappen zy terstond naar de huur-adviescommissie die de wet telijke bepalingen over huurprijzen toepast. De verhuurder komt hierdoor hoewel hy zélf tegen de wet had gezondigd in grote moeilijkheden, terwijl hem geen enkel middel ten dienste staat om tegen deze kwalijke praetijken der woningzoekenden op te treden. Genees- en verbandmiddelen ziekenfondsverzekerden De voorzitter van de Ziekenfonds raad verzoekt het volgende mede te delen Er kunnen zich gevallen voordoen, waarin een ziekenfondsverzekerde een andere huisarts raadpleegt dan die, te wiens name hy is ingeschreven, of een specialist, naar wie hij niet is verwezen. De kosten van het consult komen dan uiteraard voor rekening van de verzekerde. Het wordt evenwel niet juist geacht, dat in deze gevallen ook de door dé geraadpleegde arts voorgeschreven genees- en verbandmiddelen voor rekening van de verzekerde komen, indien deze gegronde redenen had be doelde arts te raadplegen. In een wijziging van de beschik king genees- en verbandmiddelen verplicht-verzekerden van de secretaris van Volksgezondheid is onder meer voor deze gevallen een regeling ge troffen. De verzekerde kan voortaan zijn ziekenfonds verzoeken, het door geraadpleegde arts afgegeven recept te waarmerken, waardoor de apotheker weet, dat het fonds met levering accoord gaat. Het fonds kan tot waarmerking overgaan, nadat de controlerend geneeskundige advies heeft uitge bracht. De in de beschikking mogelijk gemaakte faciliteiten mogen echter slechts in uitzonderingsgevallen wor den verleend. Groningen geeft sympathiek voorbeeld Groningen gaat een buitengewoon sympathieke actie ontplooien. De be woners van deze toch al vriendelfiko stad in het hoge „Noord'n" zullen nl. van September een maand maken, waarin de vriendelijkheid onbeperkt haar scepter zal zwaaien. Elke be zoeker van de stad zal by het hoofd station gelegenheid krygen zich gratis te scheren en te verfrissen. Schoenpoetsers lopen overal rond om er voor te waken, dat niemand met stoffige schoenen rondloopt. Als ieder een dan zo fris en monterde richting binnenstad inslaat, wachten hem overal nieuwe surprises van aan gename aard. Want de winkels doen ook mee. In het centrum zyn 250 midden standers met elkaar overeengekomen te wedijveren in vriendelijkheid. Het publiek kan op formulieren invullen in welke winkel het het vriendelijkst is bediend. Dat het vrouwelijk personeel hier bij een voorname rol zal spelen, be hoeft naar onze mening slechts weinig betoog. Tweehonderd zaken in do buitenwijken sluiten zich by deze wedstrijd aan. De weggebruikers en ieder, die zich op straat onderscheidt door een staaltje van vriendelijkheid, hebben kans op een aardig cadeautje, want wagens met geschenken rijden rond om vriendelijke mensen op te zoeken. Der Asser Stadsmuziek gaat Groningen in het Sterrebos een vriendelyklieids- concert aanbieden. De schooljeugd krijgt dagelijks een half uurtje vriendelijkheidsleB. Grote Groningse industrieën hebben tal van vriendelijkheden in petto; alie ouders van babies, die op bepaalde data in September worden geboren, ontvangen gratis prachtige babypakketten; direc teuren van openbare diensten scha kelen hun bedrijven in de vriendelijk heids-actie in, kortom, Groningen belooft in September veruit de vrien delijkste stad van Nederland te worden. Zou het echter geen aanbeveling verdienen, wanneer geheel Nederland zich by deze actie aansloot? Wat zou het leven niet veel pret tiger kunnen zyn, wanneer elke Ne derlander zyn best deed, vriendelijk te zyn. Om met de Bond zonder Naam te spreken: „Vriendelijkheid kost niets Duizend duizend gulden maakten Het millioen van 't vorig jaar Daar geen collectanten staakten 't Werk voor kerk en voor altaar.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 6