Van links Kramerijcn- markt Venray Gruyter's heerlijke biscuits Een gasfabriek op elke boerderij? Uil k geschiedenis van Venray. Schuttersconcours te Ayen Uit „Peel en Maas" motffib lage prijzen en bovendien 10 procent korting Inmaakflessen 'u nieuw vaderland en techh BEL BIJ BRAND 39 2 Hebt U Spiegels F. W. HENDRIKS Goudvissen F. W. HENDRIKS Woensdag 6 Augustas Behangselpapier Jean Renaudat heeft tot op de dag van vandaag nog nooit een druppel benzine in zyn landbouwtractor ge goten. Zijn tractor doet het zonder. Die loopt op gas. Op gas, dat deze Franse boer uit Levroux zelf maakt uit de stalmest, die zijn vee hem dagelijks levert. Jean Renaudat is niet de enige boer in Frankrijk, die dat doet. Er zijn er heel wat meer en allemaal zijn ze zeer te spreken over dat kleine gasfabriek,ie, dat zij op hun erf hebben staan. Want het gas is van een goede kwaliteit. De Franse boeren hebben uitgere kend, dat uit de mest van het vee een gas gewonnen kan worden, dat liefst 45 procent rijker is dan 't gas dat uit de gaskraantjes stroomt. Een trekker van 20 pk heeft in plaats van een benzinetank een 6tal gasflessen aan boord, waarin totaal 300 liter stalmestgas zit. Dit gas staat onder een druk van 175 kilo en is voldoende voor zeven uur vol werk. Do miniatuur gasfabriekjes zijn in Frankrijk al in de handel. Maar een handig man kan ze zelf ook maken. Georges Petillon, een andere jonge Franse boer deed dat. „Gaswinning uit stalmest is overal mogelijk" zegt hij. Zelf heeft hjj een boerdory van 8 ha., waarop hy vier koeien en een paard heeft lopen. Door per jaar 6,5 ton strooisel te gebruiken en een kleine aanvulling van kunstmatige stalmest te gebrui ken, kan hy met de mest, die hy dan krijgt, voortdurend 2 reservoirs van elk acht kubieke meter gevuld houden. Zo slaagt hy' er in gas te krijgen op een boerdery', die daarvan anders, zeker verstoken zou zy'n ge- beven Het winnen van gas uit stalmest is ontsproten aan het brein van een tweetal Franse geleerden, die ont dekten, dat er in stalmest twee heel belangrijke gistingen plaats hebben. De eerste gisting, dit een dag of drie duurt en die een vreselijke stank verspreidt, verwarmt de massa tot op ongeveer 75 graden Celsius. De tweede gisting, die reukloos is, duurt twee tot vier maanden, naar belang de broeitemperatuur of de groeityd, die er gegeven wordt. By de laatste gisting komt het methaan vry, dat een rijk en zeer brandbaar gas is. Methaan ontwik kelt zich tydens het rottingsproces van cellulose houdende stoffen. Niet de ontbinding van de uitwerp selen in de mest, maar die van de celstof in het stro doet het gas dus ontstaan. Per kubieke meter stalmest kan 00 kubieke meter gas met 65 procent zuiver methaan worden ge produceerd. Het verwarmingsvermogen van dit gas is zo groot, dat gerekend kan worden op een verwarmingswaarde van 372 kg goede steenkolen per jaar en per dier. Omgeslagen over de gehele Neder- landso veestapel zou 't winnen van gas uit stalmest zeker een besparing geven van vele tientallen millioenen. Over de kostprijs van do installatie lopen de gegevens nogal uiteen. Men spreekt van 150 gulden per reservoir van acht kubieke meter, maar er zy'n ook cijfers, die daar ver bovenuit komen. Voor Nederland zullen deze cyfsrs trouwens toch wel wat anders liggen. Van belang is het echter voor ons te weten, dat gas uit stalmest 'n grote besparing en daarbij een grote voor uitgang voor de boerdery betekenen kan. De toepassing van gaswinning uit stalmest moet ook in Nederland mogelijk zy'n. De velo voordelen die hieraan verbonden zyn, zullen voorde Nederlandse boer wellicht aanleiding zyn een proef te nemen. De familie Poels Lamberdina Poels werd geboren te Venray, 22 Dec. 1815 en overleed 20 Januari 1894. Johannes Ant. Poels geboren te Merselo 16 Maart 1826, hy trad in het huwelijk met Anna Maria Arts. Hy overleed 26 Juli 1867. Maria Getruda Poels was geboren te Merselo io Februari 1867, overleed aldaar 4 December 1930. Johanna Huberta Poels, geboren te Venray 13 Novemb. 1874, overleed 6 Januari 1944. Jeannette Mathilde Francisca Maria Poels was geboren te Venray 26 Juni 1873. Zy was gehuwd met Jean A. Poels, zy overleed 17-7 1949 ln het geslacht der Poelsen was zy de verpersoonlijking van de goedheid; er was niemand die kwaad van haar sprak. Maria Huberta Poels werd te Leunen geboren 9 April 1883, huwde met Peter Johannes Arts en overleed 2 Augustus 1950. Maria Christina Gertruda Poels is geboren te Blerick 2 Juli 1883, zy trad in het huwelijk met Hubert Antoon Josof Spee, en overleed 15 Dec. 1923 Johanna Poels werd 21 December 1886 geboren te Venray, zy trad in het huwelyk met Gerard us Sinten en overleed 4 Februari 1924. van 4 Augustus 1888 De jaarmarkt op 2 Augustus was druk bezocht. Er waren aangevoerd 198 stuks rundvee en 225 biggen. De prijzen varieerden: rundvee f 80 tot f 150 en biggen f 3 tot f 7. Mejuffrouw E.J. Robbe uit „Jeru salem" slaagde voor akte Frans L.O. WEttV een bros blsfiytljq êSlFN machte vaniUésmaak. L 250 grm 35 een! 'rtd/oo^' en toch ptttij. Fijn doorbakken. 250 gram 40 cent BISCUIT GLACÉ bedekt met glazuur, In de smaken mocca, vanille, citroen en frambozen. Een kindertraclatie. gesorteerd £50 gram 50 cent NORA een licht, geurig vanilfe- koekje. Deelt royaal uit. 25Q gram 45 cent Blitterswycks Mannenkoor „Moed en ijver" bestond 23 jaar. Er had een reünie plaats van 16 gezelschappen. van 3 Augustus 1889 Op 31 Juli had by de herbouw van de kapel te Leunen een treurig onge luk plaats. Ter hoogte van 8 m brak het steiger en vielen drie werklieden naar beneden. Gelukkig was hun toestand niet hopeloos. Voor acte Engels L.O. slaagden de dames L A. en E E. Bronsveld van „Jerusalem". 28 Juli werd de nieuwe schone drapeau van de zangvereniging Sint Caecilia te Maashees ingewyd. van 9 Augustus 1890 De fanfare Euterpe gaf op 3 dezer een prachtige uitvoering. Op de jaarmarkt van 6 Augustus waren 130 stuks hoornvee en 250 biggen aangevoerd. De jacht te Oirlo ten voordele van de Kerk werd voor een jaar ver pacht aan de heren C. Esser, Venray en Fr. Nab, Meerlo, voor f 50. St. Oda won de hoofdprijs Onder grote belangstelling werd te Ayen het Jubileum-concours ge houden waaraan verenigingen uit heel Noord-Limburg deelnamen. De uitslag is als volgt Erewedstrijd eerste klasse A. Zilveren medaille gesch. door H. M. Koningin Juliana St. Oda, Venray 49 pt.; J£lasse B, medaille geschonken door Z.K.H. Prins BernhardGriendts- veenB Ontspanning 44 pt.; Klasse C, zilveren legpenning gesch. door de min. van OnderwysRare Schutters, Overloon 32 pt; Klasse D, St. Sebas- tiaan, Heide 28 pt. Korpskampioen. Klasse A, vergul de medaille, gesch. door de Comm. der Koningin in LimburgSt. Oda, Venray 49 pt.; Klasse B, massiefzilv. medailleSt. Antonius 2, 37 pt. Deze medaille was gesch. door Burg. van Mackelenberg; Klasse C, Rare Schut ters, Overloon 38 pt.; Klasse D, Rare Schutters 36 pt. Korpswedstrijd. Klasse A, 1. St Oda, Venray 165 pt.; 2. St. Joris, Leunen 140 pt; 3. Ons Genoegen, Ysselsteyn 139 pt.; 4. St. Antonius 1, Venray 136 pt.; 5. Eendracht, Veulen 133 pt.; 6. St. Hubertus, Merselo 132 pt.; 7. St. Anna i, Venray 132 pt. Korps wedstrijd Klasse B Griendts veens Ontspanning 133 pt; 2. St. Oda 2, 124 pt.; 3. St. Joris 2, 122 pt.; 4. St. Antonius 2, 120 pt.; 5. Diana 2, 119 pt; 6. Batavieren 2, Castenray 116 punten. Rozenprijs in klasse A. Ons Ge noegen, Ysselsteyn; Klasse B, St. Anna 2, Venray; Klasse C, St. Anna; Klasse D, Griendt8veen8 Ontspanning 2. Ereteken. In AH. Theeuwen, St. Oda; in B J. van Dyk, St. Joris; in C Verdijk, Rare Schutters; in D: A. Boom, St. Oda. Koningskruis. H. v.d. Putten, St. Oda, 32 pt. Personele wedstrijd. 1. W. Pubben, St. Hubertus 26 ptrozenprys L. van 001, Eendracht; vieren pry's B. Camps, Ons Genoegen; drieënprys P. van Ooi St. Oda; tweeënprys A. Hellegers, Willem Tell; enenprijs M. Derks, St. Anna. Drietallen. 1. Ons Genoegen 63 pt; 2. Willem Teil 56 pt.; 3 St. Hubertus 52 pt. Korpswedstrijden, ie prys Rare Schutters 129 pt2e pry's St. Hubertus 125 pt.; 3e prys Willem Tell II 123 pt.; 4e prijs St. Sebastianus I 113 pt; se prys Diana II 112 pt.; 6e pry's St. Hubertus III 96 pt.; 7e pry's St. Joris 96 pt. Korpswedstrijd klasse D. ie prys Rare Schutters II 105 pt,; 2e Ons Ge noegen III 100 pt.; 3e St Sebastianus II 100 pt.; 4e St. Oda IV 93 pt.; 5e Willem Tell III 87 pt; 6e St. Oda V 82 pt7e Eendracht III 76 pt.; se Willem Tell IV 76 pt.;j Verder behaalde St. Oda nog een beker voor deelname van de meeste zestallen, nl. 5. Alle maten Vegla glazen voorradig F. W. HENDRIKS Langstraat 46 „Vader", zei onze wederhelft, „och doe me een lol en bel eens de naai machinehandel op, dat ze even 'n mannetje sturen om 'n kleine repa ratie". Even 'n mannetjeDaar viel in onze handen 't Staatsblad van 't Kon. der Nederl. no. 403 Besluit van 9 Juli 1952, houdende toepassing van de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937 ten aanzien van de Kleinhandel in naai machines. Daar lezen we, dat dit „mannetje" het volgende moet kennenbedrijfs leer, boekhouden, financiering, be rekeningen in goederenhandel, kost prijs en rentabiliteitsberekeningen, handels organisatie, binnenlands be talingsverkeer, bank- en credietwezen transport- en verkeerswezen, organi satiewezen, rechts- en wetskennis o.a. vennootschapsvormen en coöperatieve verenigingen, wet op faillissement en surcéance van betaling, handelspapier, belastingwetten, sociale wetten, wet op detailhandel en ambacht, Neder landse taal, stelkunde, middenstands diploma, kennis omtrent ontstaan en ontwikkeling der naaimachine, idem naaimachinehandel, reclame en mo derne verkoopmethoden, etaleren, materialenkennis, gereedschappen en werktuigen, aandrijving met behulp van riemschyven, tandwielen of ket- tingwielen, naaimachinemotoren, onderdelen, spanning, weerstand, stroomsterkto, arbeid en arbeidsver mogen van electrische stroom, elec- triciteitstarieven, huisinstallaties, naaldsoorten, vervaardiging van naal den, samenstelling en gebruik van textiel en garens, opsporen en op heffen van storingen, demonstreren van de werking van naaimachines... Wy praten voortaan niet meer van „even 'n mannetje" maar van een MAN! SKOPUS. Wenst U snel en zeker naar een te gaan, komt U dan op de eerst volgende zitdag van Reis-en Passage bureau Jos. Peeters, VENLO, by de V.V. Venray, Nederlandse Crediet- bank. Goktenten op kermissen De justit ie zal drastisch gaan op treden tegen exploitanten van zg. „Vogelpiek", „Rad van Avontuur" of 3oortgely"ke inrichtingen op kermissen. Zy zullen ook vervolgd worden als een gemeentebestuur vergunning heeft gegeven voor een dergelijke vermakelijkheid. Burgemeester en wethouders gaan immers meestal buiten hun boekje, wanneer ze deze vergunning geven. Gezien de bedragen die' jaarlijks in deze vermaaksbedry- ven worden omgezet, mag van een sociale misstand gesproken worden. Aldus een brief van de minister van Binnenlandse zaken mede namens de minister van Justitie aan de gemeen ten. De justitie was reeds eerder opge treden tegen deze kermis exploitanten op grond van de Loterij wet en het wetboek van Strafrecht. Enige gemeentebesturen hebben toen toch vergunning gegeven op grond van artikel 3 der Loterijwet. Deze vergunning wordt dan gegeven aan een charitatieve of culturele instelling en niet aan de exploitant, die echter een deel van de opbrengst moet afstaan aan de betrokken in stelling. Hiertegen bestaan twee ernstige bezwaren, aldus de brief. Allereerst is de waarde van de prijzen hoger dan voor een loterij, waarvoor een gemeentebestuur vergunning mag geven. Bovendien komt de opbrengst niet uitsluitend ten goede aan een liefdadig of cultureel doel, zoals de wet eist. Meestal zyn in de eerste plaats de belangen van de exploitant hierbij gediend. Hierdoor tracht men ten onrechte de wettelijke schyn te redden. In de toekomst zal ernstig overwo gen worden of besluiten van gemeen tebesturen, die toestemming geven voor dergelijke kermisspelen, moeten worden geschorst en voor vernieti ging aan de Kroon voorgedragen. om opnieuw te verzilveren? Het beste adres Schildersbedrijf Langstraat 46 Telef. 713 De suikergescliiedenis De Nederlandse regering heeft enkele maanden geleden een partij van 25000 ton suiker in Tsjecho- Slowakye en Polen aangekocht. De kruideniers voelden er weinig voor deze gelige suiker naast de hagelwitte Nederlandse suiker in de verkoop te brongen. Het is zelfs gebleken dat vele kruideniers abnormaal grote aankopen witte suiker deden, om hun klanten de Oostduitse suiker te besparen. Ook de raffinaderijen in Nederland kwamen in verzet. De „suikerrel" bereikte een hoogte punt toen de drie grote suikerfabrie ken zonder overleg met de handel por 14 Juli besloten alleen op basis van 50 percent witte en 50 percent „gele" suiker af te leveren. Na over leg met het comité voor de' handel werd deze maatregel echter opge schort. Door de invoer van Cubaanse suiker hoopt het Bedrijfschap voor Suiker thans de Oostduitse suiker volledig by de suikerverwerkende industrie kwijt te raken. De Oogstfeesten te Sevenum Ondanks hot dreigende weer was de belangstelling voor de optocht het hoogtepunt van de driedaagse oogstfeesten te Sevenum weinig minder gioot dan in andere jaren. Juist tijdens het trekken van de optocht ontlastte zich een bui. De duizenden die opeengepakt in de straten stonden, namen de regen voor lief en zagen de mooiste optocht die na de bevrijding door de straten van Sevenum ging. Jammer, dat deze nu veel aan effect en glans inboette, want het overvloedig gebruikte rode en blauwe crepepapier vloeide uit over de costuums der vele oogstmeis- jes, koninginnen en andere figuren. Toen de optocht geëindigd was werd het weer droog. Velen verza melden zich toen op het feestterrein waar wedstrijden werden gehouden tussen Limburgse en Brabantse ld. ruiters. Anderen kwamen by'een in de grote feesttent, waar men een bros sloeg in de hammen, duizende broodjes en de „mikken", die voor deze gelegenheid waren ingeslagen. Kinderverlamming in Limburg Limburg telt rond 95.000 kinderen beneden de vyf jaar. Hiervan zyn op het ogenblik 198 kinderen getroffen door kinderverlamming. Dit betekent pl.m. 1 op de 480 kinderen. In bepaalde gebieden ligt dit getal iets hoger, in andere veel lager. Af gezien van de Noordelyxste punt van Limburg kunnen we gerust zeggen, dat de ziekte zich in meerdeie of mindere mate over de gehele provin cie heeft verspreid. A.s. Dienstplichtigen wacht uitstekende voorlichting De jongemannen van de lichting 1954, die in de loop van de komende twaalf maanden voor de militaire dienst zullen worden opgeroepen, zullen by hun keuring het nieuwe nummer ontvangen van het orgaan „Ter Zee, te Land, en in de Lucht", een uitgave van de voorlich tingsdiensten van de marine, het leger en de luchtmacht. Dit nummer maakt de dienstplichtigen wegwijs in het grote „bedrijf" der strijdkrachten. Bovendien ontvangen de dienstplich tigen de brochure „Nederlands Veilig heid", waarin een en ander wordt medegedeeld over de constructie en opbouw van het Noord-Atlantische beveiligingssysteem. In deze brochure wordt o.m. gesteld, dat een verrassen de opmars van de in Oost-Duitsland gestationneerde parate Russische troe pen naar de Noordzee en de Atlantische Oceaan, die tot voor kort een militaire wandeling zou zyn geweest, thans met een behoorlijke kans op succes kan worden tegengehouden. Maar, zo wordt verder gezegd, de macht die daar achter staat, vormt nog steeds een dreigend gevaar. Wanneer deze macht in beweging zou komen, zouden alleen maar vertragende gevechten mogelijk zyn, indien onzerzijds niet snel een goede reserve zou kunnen worden aange voerd. Aan deze reserve ontbreekt het nog, zo vervolgt do brochure. Het is nu de taak voor SHAPE om aan een omvangrijke reserve vor ming leiding te geven. Het voorlopig plan is vóór het einde van 1952 de sterkte van de reserve en parate troepen op te voeren tot 50 divisies. By dit aantal zijn niet de Griokse en Turkse divisies begrepen. De helft van deze 50 divisies zal door parate troepen worden gevormd, de overige zyn reserve-divisies, die binnen dertig dagen gereed moeten zyn om in actie te komen. De opbouwplannen voor de grond strijdkrachten reiken nog niet verder dan eind 195-1. Halen wy dat tijdstip, zo staat in de brochure te lezen, dan is een strijdmacht aanwezig, die het voor iedere tegenstander tot een dwaasheid zou maken tot een aanval over te gaan. De uitstekende voorlichting, die zowel genoemde brochure als het nummer „Ter zee, te land en in de lucht" de a.s. dienstplichtigen geeft, verdient alle waardering. Yoor het groeien van een juist be grip en een juiste instelling der dienstplichtigen t.a.v. de moeilijke plicht, die zy te vervullen krijgen, is een dergelijke voorlichting onmisbaar. Zy zal ook zeker door de aantrek kelijke vorm, waarin zy is gegoten, by de a.s. dienstplichtigen aandachtige belangstelling vinden. Lezing ervan zal hun het zo nood zakelijke inzicht verschaffen in de achtergronden van de taak, die onge vraagd op hun schouders wordt ge- _1, inzicht ook in het ingewikkelde en onoverzichtelijke grote „bedry'f" der strijdkrachten en van de moge lijkheden, die dit hun biedt. Leerjaar voor adspirant emigranten Op de R.K. Land en Tuinbouwwin- terschool te Breda zal met ingang van October een nieuwe derde leer jaar worden ingevoerd, speciaal voor adspirant emigranten en voor degenen die nog geen definitieve beslissing genomen hebben. De cursus staat in principe open voor oudleerlingen van de land en tuinbouwwinterscholen uit het gehele land, ongeacht de levensbeschouwing. Gedurende 22 weken worden vier dagen per week lessen gegeven. Het grootste aantal lesuren wordt besteed aan de Engelse taal, terwijl ook aan mechanisatie, electriciteitsleer en motorkennis veel aandacht gewyd wordt; de algemene voorlichting over de emigratielanden en ook specifieke onderwerpen staan op het programma, evenals EHBO, medische en hygiëni sche voorlichting. De uren, speciaal gewyd aan gods dienstige vorming, zyn facultatief voor niet katholieken. Tenslotte zal een oplossing gevonden moeten wor den om practische lessen te geven in de beginselen van metselen, timmeren en smeden. Ongekende mond-en klauwzeer- epedemie in Frankrijk Nog nimmer heeft Frankrijk een mond en klauwzeerepedemie gekend, zoals die van thans. Over het gehele land zijn de veestapels aangetast. De verliezen zyn nog niet te beramen, doch lopen al in de tientallen mil- liardeo. Uit niet minder dan 32 departe menten wordt het mond en klauw zeer gemeld en nog heeft de ziekte haar hoogtepunt niet bereikt. De deskundigen houden rekening met de waarschijnlijkheid, dat 't nog vier weken zal duren voor deze ontzettende catastrophe in het crisisstadium komt te verkeren. Honderden veehouders zyn totaal geruïneerd. „"Waarom helpen Nederland en België ons niet" aldus Franse boeren. „Hebben wy onze grenzen niet open gezet voor jullie boeren en hebben die geen beslag gelegd op onze goeie lappen grond. Jullie zy'n gespeciali seerd in de veehouderij en moeten nog voorraden entstof hebben. Jullie hebben entstof geleverd aan Duitsland waarom dan niet aan ons Twee lege benzinetanks bezegelden huwelijk Twee lege benzinetanks waren nodig voordat Maria Schiller haar man had. Twee jaar geleden stond de Ameri kaanse sergeant George Day in de buurt van zyn basis, het vliegveld Landsberg in Duitsland met zijn auto zonder benzine, en de 26 jarige Maria Schiller, die juist voorbij kwam, ging met haar fiets hulp halen. Het twee tal werd verliefd. Maar op de dag dat George zyn huwelijkspapieren in orde had, werd hy teruggestuurd naar huis en de kansen op een snelle vereniging stonden er slecht voor. Maar nu komt de tweede lege benzinetank. Bijna twee jaar nadat George en Maria elkaar voor het eerst hadden ontmoet, stond een majoor steeds in voorraad. Langstraat 46 Telef. 71 3 (naast Coopmans Zaadhandel) van de Amerikaanse luchtmacht voor hetzelfde feit, en op bijna dezelfde plek. Hy had ook geen benzine meer, weer kwam Maria voorbij en weer haalde zy hulp mot haar fiets. Wat kon de majoor doen om haar vrien delijkheid te belonen Maria vertelde haar droevig verhaal en vroeg of hy een oplossing wist. Enige dagen later werd Maria op gebeld en gevraagd of ze toe wilde stemmen in oen transatlantisch hu welijk. Dinsdag om 4 uur 25 wissel den George én Maria hun „ja ik wil" over een telefoonverbinding van 7000 kilometer. Automobilisten worden nu gewaar schuwd om niet zonder benzine le komen staan op dat weggetje by het vliegveld Landsberg, want. Maria gaat naar Amerika en men kan een lange en onromantische wandoling ver wachten. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondagvandaag, ode Zondag na Pinksteren; 7 uur II. Communie; 7.30 vroegmis; 10 u. hoogmis met plechtige viering van St Petrus Banden; 3—4 maand, aanbiddingsuur. Maandag 7.30 gest. gez. jaarg. voor ovorl. fam. Yan Enckevort Deenen. Dinsdag 7.30 best. zm. voor Anfc. Verheggen. Woensdag: 730best.zm.vooroverl. fam. Rutten-Kleuskens; 7.30 rozen krans voor vervolgden om hun geloof. Donderdag7.30 gest. gez. jaarg. voor overl. fam. Assolbergs—Zanders. Vrijdag: 7.39 bost. zm. voor vrouw Verberk. Zaterdag7.30 bost. zm. voor vr. Verrydt; 7.30 Maria-lof. (K.D. aanvangende Zondag 10 Aug Zondag: vandaag, 10de Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 u. de beide H. Missen; 3 u. lof. laandag7.30 gest, gez. jaarg. voor de overl. fam. vd. Berg - vd. Broek. Dinsdag 7.30 best. zm. voor Jos. Gooren. Woensdag7.30 best. zm. voor vr. Linders; 7.30 rozenkrans voor de ver volgden om hun geloof. Donderdag 7.30 best.zm voor Elis. Thuyls. Vrydagfeest v.d. ten hemel op neming van Maria, verplichte feest dag; 6.30 H. Communie; 7 uur de eerste H. Mis; s .13 wyding der kruiden en tweede H. Mis; 10 u. hoogmis met preek voor de processie van Oirlo; 3 uur pl. lof met preek en ommegang over de vlasakker. Zaterdag7 30 gest. gez. jaarg. voor Theo Vervuurt; 7.30 Marialof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt: 9de Zondag na Pinksteren, 6,30 lm tot zekere intentie; 7.30 vr. Duykers- Hofmans; 10 u. hoogmis byz. gunst; 4 uur lof met rozenhoedje Maandag 6 30 voor Past. Bovens; 7.30 Antonia en Constantia Hellen Dinsdag 6 30 Theodora Janssen Vermeulen, lid St. Jozefsbroederscli.; 7.30 uit dank voor verkregen gunst Woensdag 6.30 t.e.v. St. Jozef voor zegen in gezin; 7^30 overl. fam. do Haart—vd. Heijden Donderdag 6.30 gez. jd. Joh. vd Boogaart; 7.30 lm Willem Hoffmans. Vrydag 6 30 tot zekere intentie; 7.30 Theodorus de Haart Zaterdag 0 30 M.A. Xeursten-Houben 7.30 t.e.v. O.L.Vrouw; 5-7.30 biechten 7.30 Marialof Heden nieuwe prachtsortering ont vangen. Komt zien Beleefd aanbevelend, Schildersbedrijf F. W. HENDRIKS Af* Langstraat H-O Telefoon 71 j

Peel en Maas | 1952 | | pagina 8