Zangconcours Groot Nationaal voor Mannenkoren, Dameskoren, Gein. Koren en Dubbelkwartetten Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 463 Alléén voor spoed gevallen. ViBiles moeten aangovraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 10 Juni: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Stommen door kiezers (lie opgenomen zijn in het centrale bevolkingsregister De Burgemeester van Venray maakt in verband met de op 2r> Juni 1052 to houdon verkiezing van de leden van do Tweede Kamer der Staten- generaal bekend, dat in deze gemeento het volgende stemlokaal is aangewe zen, waar de kiezers, die in hot bezit zijn van een kiezerslegitimatiekaart, zich raoeton molden tor uitoefening van hun kiesrecht Stembureau 1, Hotel DE ZWAAN, Grote Markt 2. Venray, 1 Juni 1932. I)o Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN Jacht en visserij De Burgemeester van Venray brengt tor algemene konnis, dat ter Ge meentesecretarie, Afdeling 1, formu lieren verkrijgbaar zyn voor het aanvragen van jacht-, vis- on hengol- akten. Venray, 13 Juni 1032. De Burgemeester van Venray A. H. M. JANSSEN BEKENDMAKING Het Gemeentebestuur van Venray is voornemens over to gaan tot ver koop van te velde staande rogge, nl. pl.m. 16.5000 ha in Peelplan Zuid (kav9l 16 vak III) en pl.m. 2.00.00 ha aan de Maasheseweg in kavels en in massa. Gegadigden kunnen vóór 25 Juni a.a. schriftelijk in gosloten onveloppe een bod doen aan hot gemeentebe stuur. Op do enveloppe moot vermeld zijn: „verkoop rogge". Verdere inlichtingen zijn te ver krijgen by wethouder P. Pubben te Morselo. Inenting tegen diplitcrie Wegens omstandigheden zullen de aangekondigde herinentingen togen diphterie op 16 en 23 Juni 1952 niet doorgaan. De data, waarop do inentingen znllon plaats hebben, worden tijdig bokend gemaakt. Vonray, 11 Juni 1952. BEKENDMAKING De Burgemeester der gemoente Venray brengt hierbij ter openbare konnis, dat het door do Raad dier gemeente bij zy'n besluit van 27 Maart i<>5i, No. 166, vastgestelde plan van uitbreiding, regelende de bestem ming in onderdelen voor het gebied, gelegen tussen de Oude Oostrumse weg, de Julianasingel, de Stationsweg en de Oostsingel en voor een complex gronden, gelegen ten Zuiden van de Oude Oostrum8eweg, zoals dit plan nader is gewijzigd bij raadsbesluit van 27 November 1031, No. 772 en de daarby behorende bebouwingsvoor schriften door Gedeputeerde Staten van Limburg zijn goedgekeurd bij besluit van 12 Mei 1952, ie Afdeling No. B 11350. Het goedgekeurde plan ligt in uit voerige kaarten ter gemeentesecretarie voor eenieder kosteloos ter inzage. Vonray, 12 Juni 1952 De Burgemeester voornoemd, A. M. M. JANSSEN. Volksconcert Heden Zaterdag, 's avonds om 8 uur, zal do fanfare St. Catharina uit Bonnen eon volksconcert geven op de Markt. Examen Bij do examens verpleging Zenuw en Zielszieken (Ziekenverpleging Di ploma B.), slaagden de Zusters G.M.Bongertman;C.W. vd. Boogaard M.J.Tli. Ouypers; C.M.A. Don tenor; W J.P. Driesson; M.C.A. Huls; H.J.Th Ketels; C.E.J. Kruisen; J.M. v. Rooij; .T.H. van Rooyon; B.W. Schipper; G. S.E. Wortel. Er waren 15 candidaten. Vaderdag Sigarendag Deze aankondiging kan men allor- woge lezen on het is daarom oen aardigo gedachte geweest van de R K. georganiseerde Venrayse Sigaren winkeliers om op die dag, dus morgen Zondag, enkele inwonors mot een kistje sigaren te verrassen. Wie do gelukkige vaders zy'n is ons niet bekend, we hopen maar Geslaagd Voor onderwijzer slaagde do heer J. Kysson, te Morselo. Voor verpleegster B, slaagde mej, Th. Coppens, te Holthees. - To Amersfoort slaagden voor het Politiediploma A.Weyers, G. Thysson on W. Bergli8 van de Groep Venray. Te Eindhoven slaagdo voor Coupeuse Lerares, Mej. Maria Rongen uit Oirlo (Gunhoek). Wederopbouw StSorvatius Naar wij vernemen, zal volgendo week worden aanbesteed de herbouw van de wasserij, de bouw van een ontsmottingsruimte en de bouw van een kleermakerij ton behoeve van Huize St Servatius. Duits Soldatenkerkliof Morgen Zondag wordt te Ysselsteyn. woer oen troep Duitsers verwacht, ten getale van 180 personen. In de laatste week van Juni wordt het definitief v.h. publiek opengesteld, Vincentlus en vacantie Onder deze titel verscheen voor enkele weken een artikeltje in ons blad waarin de plaatsely'ke St. Vin- contiu8vereniging een beroep deed op onze Venrayse ouders om Haagse kinderen gedurende enkele weken in hun gezin op te nemen. Men verzoekt ons thans mede te deleD, dat tot 16 Juni a.s. nog aan meldingen kunnen geschieden aan onderstaande adressen, waardoor het mogelijk zal zijn dat nog meer Haagse kinderen, die zorg krijgen, die zij anders zullen missen. Ouders aan U de daad 1 P. Janssen, Stationsweg 26 J. E. Poels, Grotestraat 26 L. Verbeek, Smakterweg 2 P. Janssen, Leeuwstraat 2 Aanbesteding Donderdag werd wederom een ge bouwencomplex voor de uitbreiding van het Pensionaat Jeruzalem der Zusters Urselinen aanbesteed. De uit slag van de aanbesteding, welke onderhands heeft plaats gehad, en waaraan geen Venrayse aannemers hebben deelgenomen, was als volgt Sondermeyer, Roermond f 397.600 Braus- v. Mierlo, Roermond f 408.150 Geraedts, Blerick f 410.000 Coppes, Maastricht f 420.900 Bartels, Maastricht f 423.000 Knols, Maastricht f 424.800 Demonte, Weert f 426 876 Tunis8en, Heemstede, f 435.851 Hoybrechts, Heeze f 448.600 Do uitbreiding bestaat uit een Z.O. vleugel en een West-vleugel, waarin ondergebracht zullen worden resp. de spreokkamers en zustercellen en in de andere de studiezalen, pianokamers aula e.d. Keuring warmbloedpaarden Op de premiekeuring te Sevenum van de V.L.V. werd no. 1Gron. Type, Molly van P. J. Aan de Biugh te Geijsteren. De vierjarige reserve-kampioene Maruca van J. M. van Kempen, Leunen werd tot kroonmerrie bevorderd. ie premie bekwam Nina van Fr. Muyres te Oostrum. Rechtbank Roermond Bij de DUW-werken te Merselo, kregen twee arbeiders ruzie, toen niemand hunner wilde uitwijken bij het tegemoet komen op een loopplank, waarover ze met een kruiwagen reden. Nadat een hunner met de krui wagen was getuimeld, kwam het verkeer over de plank weer vry...' maar de tuimelaar nam dit zo niet. Tijdens schafttijd wilde deze 24- jarige J. R. uit Meerlo, dat geval vorder uitvechten, waartoe de ander zekere H. geen lust had. Onverwachts kreeg deze laatste verscheidene klappen tegen zy'n hoofd te incasseren, die tenslotte 5 weken ziekenhuis-verpleging tot gevolg had den. De eis v.d. officier was 3 maanden gevangenisstraf. Zieken en ouden van dagen De zieken en ouden van dagen die om een of andere reden vergeten zy'n om per volmacht een gemachtigde voor hen te laten stemmen en dus de plicht hebben te verschijnen ter stembus, kunnen indien zy zich moei lijk kunnen begeven naar het stem lokaal, gebruik maken van de speciale dienst die deK.V.P.afd. Yenray (kom) heeft ingesteld om per auto Zich naar het stemlokaal te laten brengen. De zieken en ouden van dagen die van deze service gebruik wensen te maken moeten zich voor Dinsdag 24 Juni opgeven by een der onderstaande adressen A. Jeuken Grotestraat 24b telefoon 424. Bijkantoor Dagblad voor Noord Limburg Grotestraat telef. 568 Het Bestuur der K.V.P. rekent er op dat ook de zieken en ouden van dagen beseffen dat ook hun stem van zeer groot belang zal blijken te zy'n by deze Tweede Kamerverkiezingen. Geen stem mag verloren gaan. Kampioens-motor-cross in Wan8sum Dekampioens-motor-terreinwedstry- den van de RKNMB, die dit jaar voor het eerst in Limburg en wel in Wans- sum, verreden zullen worden, beloven een optimum aan spanning en sen satie te brengen. Dit bly'kt wel uit het feit, dat reeds meer dan 40 renners inschreven, onder wie de beste rijders van de RKNMB, terwijl nog dagelijks inschrijvingen binnenkomen, zodat verwacht mag worden, dat het aantal van 50 renners overschreden wordt. St Titus-Kermis Well Op de binnenplaatsen van het mid deleeuwse kasteel van Well. Opbrengst ten bate van de nieuw te bouwen kerk. Geopend: Zaterdag 14 Juni van 1 tot 12 uur; Zondag 15 Juni van 2 tot 12 uur; Maandag 16 Juni van 6 tot 12 uur. Gezellig café met muziek en zang in de onderaardse kelders van de burcht. Zondag 15 Juni: Internationaal Concours-hippique. De beste paarden van Noord-Lim burg en de nabijgelegen Duitse grens streek aan de start. Harmonie Arcen „Koninklijk" De inwoners van Arcen zijn Zondag j.l. voor een zeer aangename verras sing komen te staan. Tijdens de plechtigheid op 't Markt plein n.l., waarbij aan de harmonie het nieuwe vaandel, dat door de in woners werd vervaardigd, werd aan geboden, verheugde burgemeester P. H. Gubbels zyn onderdanen met de mededeling, dat het H.M. de Koningin had behaagd aan de Harmonie Arcen het praedicaat „Koninklijk" te ver lenen. De op het Marktplein samen gestroomde mensenmenigte beant- woorddo deze verrassende mededeling met een spontaan gejuich. Dit feit was zo geheim gehouden, dat zelfs de bestuursleden van de har monie er „geen lucht van hadden gekregen". Yerkeers verbetering in Gennep gereed. Op de rijksweg Nymegen—Venlo ondervond het doorgaande verkeer door Gennep herhaaldelijk moeilijk heden, daar de traverse in dit stadje het verkeer in beide richtingen niet kon verwerken, zodat vooral op de marktdagen herhaaldelijk vertraging ontstond. Dezer dagen heeft de Toeristenbond ANWB echter, in overleg met de rijkswaterstaat en de gemeente Gen nep, zyn bewegwijzering zodanig uitgebreid, dat het verkeer uit zuidelijke richting via de „nieuwe weg", een verbeterde traverse, en de Niersweg door Gennep in de richting Nymegen wordt geleid. Het verkeer uit noordelijke richting blijft de oude route volgen, dus via de Niersstraat en de Markt. De instelling van éénrichtingsver keer op deze nauwe traverse betekent een zeer grote verbetering voor het snelverkeer op deze rijksweg, aldus de ANWB. Kinderverlamming Tien gevallen in Limburg In de week van 25 tm. 31 Mei jl. zy'n in het gehele land 14 gevallen van kinderverlamming aangegeven, namolyk 2 in Haskerland, 1 in Am sterdam, 1 op Texel, 2 in Heerlen, 1 in Grevenbicht, 1 in Munstergeleen, 2 in Nieuwstadt, 1 in Simpelveld, 1 in Sittard, 1 in Spaubeek en 1 in Stein. Aan kinderverlamming overleden Tengevolge van kinderverlamming1 is in het ziekenhuis te Sittard over leden het ongeveer vierjarige doch tertje van de familie H. uit Nieuw stadt by Sittard. Pater Cassianns Hentzen o.f.m. 70 jaar Pastoor dr Cassianus Hentzen o.f.m., geestelijk adviseur van de Alg. R.K. Werkgeversvereniging en het Verbond van'Werkgeversvakverenigingen, vier de in zyn pastorie aan de Burgwal te Delft zy'n zeventigste verjaardag. Zoals gemeld is pater Cassianus Hentzen door de Nederlandse Regering onderscheiden als Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Brood een cent dnnrder Margarine acht cent per kilo goedkoper Tengevolge van de wijzigingen in de collectieve arbeidsovereenkomst voor de werknemers in het bakkerij- bedrijf, die hebben geleid tot een ver betering van de arbeidsvoorwaarden en het invoeren van een bedryfspen- sioen, zyn de kosten van de bereiding van het brood gestegen. Naar de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mede deelt, zal de maximumprijs voor het volksbrood met ingang van heden dan ook met één cent per brood van 800 gram worden verhoogd, terwijl een verhoging van de (vrye) witbroodprys met één cent per brood van 800 gram redelyk wordt geacht. Ter compensatie van de hieruit voortvloeiende hogere gezinsuitgaven zyn de producenten van margarine, bak- en braadvet en spijsolie in staat gesteld hun producten vanaf Woensdag j.l. 8 cent per kilogram goedkoper af te leveren. Deze prijsverlaging zullen de fabri kanten ook kunnen geven over de afleveringen aan de detaillisten, welke zijn verricht na 2 Juni 1952, teneinde de verlaagde prys terstond aan de consument ten goede te doen komen. Gelnkkig Nieuwjaar na 16 jaar Vreemd keek een mevrouw uit Winterswijk Dinsdag op, toen de post haar een nieuwjaarskaart bezorgde. Toen zy de wens „Gelukkig Nieuw jaar" tot zich had laten spreken, be keek zy het adres eens nauwkeuriger en toen bleek, dat de kaart was ge schreven door een vriendin van het mevrouwtje... en wel in 1935, ruim zestien jaar geleden dus toen het huidige mevrouwtje nog jongedame was. Het leren is dunr... Twee Duitse jongens vragen zich sinds Maandagavond af wat een men senleven eigenlijk wel waard is. Maandagmiddag rooiden zij wat op de Ruhr, toen dicht by hen een kano met een man en een vrouw omsloeg. De beide volwassenen spartelden in het water en schreeuwden om hulp. De jongens een van 14 en een van 12 sprongen in het water en hielpen het paar op de wal. De man duwde hun wat wisselgeld in de handen en commandeerde„Haal vlug wat sigaretten voor ons. Wy zyn helemaal ontdaan De jongens deden wat hun gezegd was. „Dank je wel" zei de man toen, „en houdt dit voor je zelf". Hy gaf hun veertig pfenning ofwel 36 cent.... Gebrek aan scbeepsruiiute voor emigranten Het aantal emigrauten, dat zich heeft gemeld voor Australië heeft het cyfer van 30 duizend overschreden, Het staat reeds vast, dat de maxi male vervoerscapaciteit voor dit jaar niet voldoende zal zyn. De Neder landse regering heeft het ruim 11 duizend ton metende m.s. „Nelly" gehuurd voor het vervoer van 1230 emigranten naar Australië. De voorwaarden voor emigratie naar Australië, welke in het volgend jaar zullen gelden, zyn nog niet bekend. Dit feit en het gebrek aan scheeps- ruimte hebben tot gevolg, dat emi granten, welke zich na 15 Juni aan melden, geen enkele zekerheid zullen kunnen krijgen omtrent hun accep tatie als emigrant en omtrent de datum van hun vertrek. Begin seizoenoprniming op Zaterdag 12 Juli? Vry'wel alle Kamers van Koop- haudel in Nederland hebben aan de minister van Economische Zaken het verzoek gericht om de aanvangs datum van de komende seizoen opruiming te stellen op Zaterdag 12 Juli in plaats van op 15 Juli. De afdeling Middenstandswetten van het ministerie 7an Economische Zaken heeft zich met de suggestie van de Kamers van Koophandel ver enigd. Verwacht wordt, dat het Ko ninklijk Besluit dienaangaande eind dezer maand in de Staatscourant zal verschijnen. Dodelijk ongeval te Beek en Donk Dinsdagmiddag reed de 38 jarige, aannemer A. Janssen te Beek en Donk, met zyn motor tegen een boom en werd vry'wel op slag gedood. Het slachtoffer kwam met matige snelheid van richting Lieshout en sloeg ter hoogte van de dr. Timmers- laan uit de bocht. De getroffene was gehuwd en vader van 4 kinderen. Denrnese Boerenleenbanken lenen één ton voor ontginning De Boerenleenbank van Deurne, Liessel, Neerkant en Vlierden hebben zich bereid verklaard tezamen een bedrag van honderdduizend gulden te lenen aan de gemeente Deurne om daarmee de gedeeltelijke ontgin ning van een complex van 346 ha afgeveende grond mogelijk te maken. Kindje verdronken Het 14 maanden oude kindje van Nijssen te Vlierden is Woensdag in een kuip met water gevallon en verdronken. Yeenwal stortte in Twee arbeiders waren bezig in de gemeenteveenderij te Deurne, toen plotseling een veenwal instortte en zij beiden er onder bedolven werden. Door direct uitgraven werd erger voorkomen, doch een hunner had een been gebroken. Weldra nieuw ontwerpwet omzetbelasting In de Memorie van Antwoord van de minister van Financiën op het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de herziening van de omzetbe lasting wordt gezegd, dat het niet in het voornemen van de regering ligt reeds by de behandeling van het eerstdaags in te dienen ontwerp van een geheel nieuwe wet op de omzetbelasting met nieuwe verlagin gen te komen. Naar de mening van de minister is het verstandig thans niet verder te gaan met verlagingen dan by het on derhavige ontwerp wordt voorgesteld. By de latere behandeling in de Staten Generaal van het aangekondigde ont werpwet op de omzetbelasting 1952 is het echter mogelijk, dat de alsdan bestaande toestand het wenselijk maakt met betrekking Lot nog enkele goederen tot een verlaging van de verhoogde heffing te komen. De minister spreekt de hoop uit, dat het aangekondigde nieuwe ont werp nog voor het einde van deze parlementaire periode de Tweede Kamer zal bereiken. Zondag 15 Juni Zaal .WiLhelmina" Schoolstraat Aanvang half 3 Enirée f 1. vooruitzicht gestelde gashoeveelheid van 30.000 kubieke meter te verhogen tot 30.000 m3 per etmaal. De „uienwe" zijn vroeg dit jaar Nu het aardappelseizoen 1951 1952 ten einde loopt, blykt er een overschot aan consumptie-aardappelen te zyn, waarvoor geen markt te vinden is. Vooral in de Hoeksche Waard en West Brabant schijnen verscheidene landbouwers nog onverkoopbare voor raden te hebben. In het najaar van 1951 heeft de regering grote party'en aardappelen uit de markt genomen om in de markt, die toen nog niet willig was, een bodem te brengen. Na deze maatregel is een beter prijspeil bereikt. Nadat de door de regering aange kochte party' in haar geheel voor export was verkocht, is de vraag be langrijk minder geworden en nu zitten die boeren, die hun voorraden te lang hebben vastgehouden, met de last. Dit komt vooral ook doordat de nieuwe aardappelen dit jaar abnormaal vroeg zyn geoogst-. Een aantal partyen uit de oude voorraad van een in ons land niet gewilde soort zal nu vermoedelijk als veevoeder verkocht moeten worden. Hallo paps, heb je even f 25 voor me? Dezer dagen werd een inwoner van Den Haag opgebeld. Toen hy de hoorn van de haak nam, hoorde hij een lieve stem, die zeide: „Hallo paps, heb je even f 25 voor me Ik ben met een kennis aan het winkelen en wilde iets kopen, waarvoor ik f 25 nodig heb." Paps die zijn „dochter" gaarne een genoegen wiide doen, antwoordde dat dit wel gaan zou, waarop de stem aan de andere kant van de lijn zeide, dat de kennis, er zus en zo uitzag en wel even dit bedrag zou komen halen. Inderdaad verscheen er na enige tyd iemand, die de f 25 in ontvangst kwam nemen. Toen de dochter thuis kwam, vroeg paps vol belangstelling wat zijn oogappel had gekocht, doch deze was zeer verbaasd over deze vraag, omdat zij in het geheel geen inkopen had gedaan. De politie heeft de zaak in onder zoek. Maasheseweg en van den Heuvel Johanna J. E., 25 jaar, coupeuse, Leunseweg. GETROUWD: Kooien Johannes G., 25 jr, textiel- fabrieksarb., Deurne en Daniüls Maria H., 27 jr., Kempweg. Koch Johann W., 28 jr, bankwerker, Leunen en CreemersPetronellaH.H., 29 jr, Zwarte Klef. INGEZONDEN Geachte Redactie Gelieve onderstaand artikeltje in Uw blad op te nemen, waarvoor by voor baat mijn dank. H.M. RIJWIELPADEN Het mag algemeen bekend geacht worden, dat onze gemeente Venray, een ploeg minder valide arbeids krachten heeft aangesteld voor het opknappen van rijwielpaden. Dat hiermede een nuttig en ook belangrijk werk verricht wordt, be hoeft geen betoog, vooral als men de soms erbarmelijke toestand kont, waarin deze rijwielpaden verkeren. Over het algemeen is men dan ook over de verrichte werkzaamheden zeer tevreden en poogt men zelfs van ver schillende zy'den enkele paden met voorrang te doen behandelen. Het is daarom zeer verwonderlijk, dat er toch telkens weer personen zijn, die deze werkzaamheden ernstig storen of de opgeknapte rijwielpaden weer vernielen. Zo is het de afgelopen weken voor gekomen, dat de door deze arbeiders te gebruiken wals in een sloot werd gereden, dat de schuilkeet werd open gebroken, waarbij het slot totaal vernield werd en meer van dergelijke minder aangename dingen. Ook komt het herhaaldelijk voor, dat landbouwers hun paarden en koeien over de paden vervoeren, waar door alle werk weer tevergeefs is geweest. Wellicht verdient het daarom aan beveling, dat de gemeente, waar nodig, de bekende plaatjes „rijwielpad" laat aanbrengen, waarmee dan tevens een verbod voor ander verkeer geldt. Tegen hen, die het werk bemoei lijken door handelingen zoals hierboven vermeld, zal de politie moeten op treden, anders betwijfel ik het, dat deze arbeiders met veel animo zullen blijven werken. Trouwens, opgeknapte rijwielpaden komen ons allen ten goede en verfraaien bovendien onze gemeente. Tegen Piet Brnin 4 jaar geëist De Amsterdamse arrondissements rechtbank eiste tegen de thans 22 jarige gewezen ambtenaar by het Grondbedrijf van Publieke Werken, Piet Bruin, 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van acht maanden voorarrest. In Mei van het vorige jaar heeft deze jongeman door middel van ver valste stortingsbewijzen van de gemeentegiro zich in totaal f 113.000, de stad toebehorend geld, toegeëigend. De verdediger, mr. Jeljer de Jong, pleitte de uiterste clementie. Mr. J. Meihuizen, de president, bepaalde de uitspraak op Dinsdag 24 Juni. Aardgasproductie is met 70.000 m3 verhoogd De Nederlandse Aardolie My (N.A.M) heeft de totale productie-garantie voor aardgas, welke oorspronkelijk voor de komende 10 jaar op 130.000 kubieke meter per etmaal was gesteld, thans kunnen brengen op 200.000 kubieke meter per etmaal. Dit resultaat is mede bereikt door het feit, dat het gasveld Wanneper- veen (by Giethoorn) thans 150.000 kubieke meter aardgas kan leveren per etmaal, terwijl de oorspronkelijke productie-garantie 100.000 kubieke meter bedroeg. De gasvondst by Denekamp heeft het bovendien mogelijk gemaakt, de voor Twenthe voor 10 jaar in het BURGERLIJKE STAND Gemeente YENRAY in de week van 6 t/m 12 Juni 1952 GEBOREN Kruijsen Bernadette B., Grote Markt Broers Wilhelmina P., Smakterweg Fleuren Martinus J. G., Kruisstraat Goumans Adrianus J. A., Patersstraat Fleurkens Wilhelmina J., Ysselsteyn Bisschops Henricu8 J. M., Oostsingel Emons Antoon Chr. M., Oostrum Classens Gertruda W. M., Oostrum Swaghoven Johanna, Maasheseweg OVERLEDEN Wennekers Gerardus, echtgenoot van Janssen Dina P., 76 jaren, Oirlo Ingenfeld Anna K., wed. van v.d. Water P. J., 64 jaar, Meerlo Verhalle Jacobus H., echtgenoot van Verdijk Hendrika H., 47 jaren, Maasheseweg. Roeffen Herman, echtgenoot van Hendriks Anna M., weduwnaar van Litjens J., 82 jaar, Broekweg. ONDERTROUWD Beurskens Hendrikus Fr. L. J. landb., 40 jr, Vierlingsbeek en Geurts Gertruda Th. P., 34 jr, Hoogriebroek Janssen Jacobus W., 47 jr, grondw., Ysselsteyn en Teeuwen Maria J. S 45 jr, St. Odastraat. Joormann Hendrik J. M., 29 jaar, cheml8ch-technicu8, Eindhoven Driessen Ardina Fr. W. P., 29 jaar, leeszaalassistente, Langeweg. van Vegchel Johannes G. C., 25 jr, metaaldraaier, Eindhoven en Sybers Petronella M. H., 21 jr, Hoenderstraat van Mil Antonius M., 27jr,kleerm.; KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEWees oerlyk. Priester van de weekPater Domitiua Zondagonder het Octaaf van H. Sacramentsdag; 6 uur leesmis Regina Verstegen-Lamers; 7 uur lm. Gerard Janssen; 8 uur leesmis vd. parochie; 9 uur Kindermis; 10 uur Hoogmis, daarna processie; geen kindorlof; 7 uur Rozenhoedje en Lof. MaandagH. Mis v.h. Octaaf. 6.30 H. Sacramentshoogmis; 7 uur leesmis overl. fam. Linders-Poels; 7.30 leesmis overl. fam. van Beersum-Pouwels; 8.15 b6st. jaard. Gertruda v. Vegchel-Arts; 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: H. Mis v.h. Octaaf. 6.30 H. Saerametshoogmis; 7 uur leesmis Leonard Ghielen, besteld d.d. buurt; 7.30 leesmis Petronella Loonen; 8.15 gest. jrd. Martin Wismans, flendrina Trijnes en Henrica Wismans (2Kl); 9 30 pl. Huwelijksmis voor bruidspaar van Beersum-Pouwels. WoensdagH. Mis v.h. Octaaf; 6.30 H. Sacramentshoogmis; 7 uur loesmis wed. Claessens Bistervels; 7.30 leesmis voor overl. familie; 8 15 gest. jaard. Louisa Messemaeker8 (1H); 9.30 pl. Huwelijksmis v. bruidsp. Thomassen- Peeter s. DonderdagOctaaf van H. Sacra mentsdag; 6.30 leesmis; 7 uur leesmis Johanna Thuyls; 7.30 H. Sacraments hoogmis; 8.15 gest. jaard. Constant en Antoinette Hollen (sol. 1 kl), Vry'dagfeest v. H. Hart v. Jezus; 6.30 leesmis; 7 uur leesmis Jacob Verhalle, best. door gemeentewerken; 7.30 H. Harthoogmis; 8.15 gest. jaard. wed. Arts Geurts (1H); 7 uur Lof, Rozenhoedje en oefening v. Eerherstel. ZaterdagAlle H. Bisschoppen van Maastricht; 6 30 O. L. Vrouwhoogmis; 7 uur leesmis z.int.; 7.30 leesmis wed. Drabbels-Janssen; 8 15 gest. jaard. Willem Poels, echtgenote, kinderen en behuwdkinderen (3kl); 7 uur Maria- lof en Rozenhoedje. VELTUM Donderdag 7 uur leesmis Hendrika Smits, best. door de buurt. KATECHISMUSAlle schoolkinde ren leren de 57e les. Patronaat Zondag, half 3 begint groep 1; om 5 uur komt de 2de groep bijeen. Er is geen Lof voor het patronaat omdat verwacht wordt, dat al de jongens met de processie 's morgens meegaan, ofwel achter het vaandel van de H. Familie, ofwel bij de schooljongens. Om kwart vóór 8 begint groep 3. Yolgorde der processie: 1Schoolkinderen jongens en meis jes van de hele parochie; 2. Jeugdbeweging meisjes.: gidsen on meisjes vanaf 13 jaar; 3. Maria congregatie en alle meisjes van K.A. van 17—25 jaar en maagdenkoor; 4. Christenmoeders, en vrouwelijke Derde Orde; 5. Sportorganisaties; 6. Verkenners, welpen en jongens van 13-17 jaar; 7. Studenten van Gymnasium; 8. H. Familie, Derde Orde en jongens boven 17 jaar; 9. K.A.B.; 10. Schutterij Het Zandakker; 11. Flambouwdragers; 12. Harmonie Venray; 13. Kerkelijk Zangkoor; 14. Broeders van Liefde; Eerw. Paters Franciscanen; 16. Bruidjes; 17. Allerheiligste; 18. Kerkbestuur en autoriteiten; 19. Schutterij St. Anna. De te volgen route is Grotestraat, Patersstraat, Patersklooster, alwaar een rustaltaar is opgericht, Paterslaan, Langstraat, Henseniusstraat, Hense- niusplein, alwaar wederom een rust- altaar, Schoolstraat, Marktstraat. PATERSKERK. 29 Zondag na Pinksteren. 5.45 overl. fam. Verhalle Lenssen; 6 30 overl. moeder; 7.45 Maria Ambrosius en ouders; 8.30 Jacq. Koenders; 9 uur Hoogmis; 5 uur Lof. Communiceren begint achteraan, ie collecte Paters kerk, 2e collecte byz. noden. 4 uur Antoniuszegeu voor de kinderen. Maandag: 7 u. Hendrik Holtackers; 7.30 Martinus Claessens; 8.30 Henri Janssen. Dinsdag 6 uur uitstelling van het Allerheiligste; 6 uur Petronelia Lit jens; 7 uur t.e.v. St. Antonius; 7.30 W. H. Schlooz; 7.30 t e.v. St. Antonius uit dankbaarheid; 8 30 Johan Gitzeis en Jacqueline Koenders; 7.30 Hoogmis; 6.30 Lof t.e.v. St. Antonius. Woensdag: 6.30 lm. overl. ouders Custers-Cuppen; 7 uur Hendrik Drab bels en Gertruda Janssen; 8.30 Henri Janssen. Donderdag7 uur W. Arts en Gertruda Niessen. Vry'dagfeest vh. H. Hart v. Jezus, Gen. Abs. v.d. leden v.d. Derde Orde; 7 uur t.zint.; 7.30 W. H. Schlooz; 7.30 pl. Hoogmis en Litanie v.h. H. Hart; 6.30 pl. Lof met toewijding aan het H. Hart. Zaterdag7.30 uit dankbaarheid; 30 Henri Janssen; van 3—8 gel. om to biechten. Iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. Parochiekerk St. GertrndiSj OIRLO 2de Zondag na Pinksteren. De H. Missen zijn een half uur vroeger, dus om 6 30, 8 uur en 9.30. De Hoogmis is de H. Mis van Sacramentsdag. Na de Hoogmis Sacramentsprocessie, 's Middags om 3 uur Lof met Rozen hoedje. Maandag, Dinsdag en Woensdag zyn de H. Missen om 7.30 en 9 uur. Maandag 9 uur bestelde Hoogmis tot dankzegging bij gelegenheid van het zilveren priesterfeest van de Z.Eerw. Pater Jan de Ponti.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2