Van links Werken van Jonas in beslag genomen. Sportdag Jonge Boeren Venray's Mannenkoor 35ste Internat. Euch. Congres van Barcelona gesloten Overzicht van onze landbonw Burgemeester ontslagen en failliet. Geen nieuwe maatregelen tegen de werkloosheid WÊËÊÊÊfSm. en ieckU ZONDAG 15 JIM 1952 qwet nationaal Uitgeschreven door Adoeiteien, doet ueikópen Donderdagmiddag, even voor dat de tentoonstelling van werken van Henri Jonas in liet nieuwe schoolge bouw bij de Hofstraat gesloten werd, kwam Deurwaarder Schreurs uit Venlo beslag leggen op het grootste deel der 65 aldaar geëxposeerde werken. Deze beslaglegging geschiedde in opdracht van Mevr. de Wed. Jonas— Servais te Maastricht, de echtgenote van de overleden schilder, op grond van het teit, dat Henri Jonas, ten tyde van de overdracht van deze schilderstukken, niet de volle be schikking had over zyn geestvermo gens en dus geen schenkingen of verkoop van eigendom kon doen. De in beslag genomen stukken bedragen er 50, waarvan er 24 in het bezit zy"n van Huize Servatius, torwyl de rest voor het overgrote deel in bezit is van particulieren uit Venray. De inbeslagname verliep rustig. De meeste bezoekers hadden er zelfs niets van in de gaten, al keken ze wel vreemd op van de politieagenten, die hierbij tegenwoordig waren. Dezo inbeslagneming is voor de organisators van de tentoonstelling wel een grote teleurstelling. De vraag, die de rechter nu zal moeten uitmaken, is, oi iemand, die in oen krankzinnigengesticht wordt verpleegd, door dit feit alleen reeds onder curatele staat en geen eigen dom kan bezitten, of dat deze inder daad over eigendom kan beschikken? Een ander zal nog wel de nodige puzzles meebrengen voor juristen en psychiaters. Ondanks de inbeslagname blyft de tentoonstelling geopend en zo heeft het publiek Zaterdagmiddag en ook Zondag a.s. nog de gelegenheid de werken van deze Limburgse meester te bezichtigen. vaardige voorhoede op, die liefst zeven maal het doel der tegenstanders wist te doorboren. De achterhoede liet echter verstok gaan en zodoende werd de tweede helft stukken minder als de eerste. Al met al echter enkele goede wedstrijden met veel beloften voor de toekomst. De jeugd kreeg Woensdagavond Duits bezoek en wel de aspirant kam pioenen van Westfalen, die inderdaad ook een zeer behoorlyke party voetbal lieten zien, waartegen onze jeugd, hoe hard zy ook werkten en ook haar best deed, niet tegen opgewassen bleek. Voor de vele belangstellenden was het echter een openbaring onze jeugd te zien spelen, die hier roemvol ten onder ging. Van deze internationale ontmoetin gen blyft de herinnering achter van enkele goede wedstrijden. Training S.V.V. Do spelers worden er op attent gomaakt, dat hedenmiddag om 3 uur training is voor de jeugdspelers, terwijl om 4 uur de spelers van eerste en tweede elftal verwacht worden op terrein Oostsingel. Op het terrein hebben alléén spelers toegang. Motorsport In café Swaghoven werd Woensdag avond een motorclub opgericht, onder de naam „Venrayse Motor-club" Er waren ongeveer 25 liefhebbers aanwezig, waarvan er zich direct 20 als betalend lid opgaven. Als voorlopig bestuur werden ge kozen de horen G. de Haart, Voor zitter; W. .TansseD, Secretaris; J. v.d. Weegh, Penningmeester. Hierbij kan men zich als lid op geven, iets wat natuurlijk nodig is, om een sterke vereniging te vormen. In clubverband ontwikkelt de motorsport zich hier in Venray beter, zodat de liefhebbers ook echt van hun sport kunnen genieten. De eerstvolgende vergadering hopen wy dan ook op een groter ledenaantal te kunnen rekenen. Laten we hopen, dat cafó Swaghoven dan gewoonweg overvol is. De gehelo wereld was vertegen woordigd op het 33ste Internationale Eucharistische Congres, dat op 27 Mei te Barcelona begon en dat op Eerste Pinksterdag werd gesloten met een grandioze processie door Barcelona's straten en radiotoespraak van de H. Vader. Het gehele congres was één sme king om vrede, vrede voor de kinder, vrede voor de gezinnen, vrede voor do arbeiders en werkgevers, vrede tenslotte voor de gehele wereld. De radiotoespraak van de H. Vader was één grote aansporing tot de deelnemers aan het congres om te zijn als brandende toortsen en de de donkere wereld te verlichten en te vervullen met ware broederzin en broederliefde, de enige basis voor eon werkelijke vrede. Byna een half millioen pelgrims uit alle delen der wereld, uit Azië, Afrika, Amerika, Australië, uit de Europese landen, waren te Barcelona de prachtige Spaanse havenstad byeen gekomen en hadden zich verenigd met millioenen Spanjaarden. Toen in de ochtend van Pinksteren de Kardinaal Legaat van Z.H. de Paus, Kardinaal Tedschini, op de Plaza de Pio XII de Pontificale H. Mis opdroeg, was het of wederom het Pinksterwonder geschiedde, want allen op het enorme terrein spraken één taal, de taal der liefde tot de Christus Eucharisticus. De jongste Mei-inventarisatie van de landbouwbedrijven heeft aange toond, dat onze boeren nog steeds niet goed durven aan de vrije tuin- bouwgewassen. Was in 1951 het tuinbouwareaal in de gemeente Venray groot 78 43 ha., in 1952 bleek 116.r>6 ha hiervoor gebruikt te worden. Voor de gemeente Wanssum zijn daarvoor de cyters respectievelijk 7.32 ha en 8.97 ha. Het grootste deel van de tuinbouw- grond wordt opgeëist door de asperges teelt, die dit jaar 66.03 ha opeist, tegenover 42.34 het vorig jaar. Voor Wanssum gelden de cijfers 6.72 tegenover 5.43 ha. De aardbeienteelt, die zich vooral in Oirlo en Castenray meer ontwik kelt, is gestegen van 3.48 ha tot 10.02 ha in dit jaar. Opmerkelijk is, dat het aantal zeugen op de bedrijven met bijna de helft vermeerderd is. Wanneer men dan bedenkt dat de biggenpryzen nog steeds behoorlijk zijn, al is er de laatste tyd van enige daling sprake, dan blijkt toch wel dat de bacon- gewichten van 100—105 kg. heel wat meer biggen vragen. Uit deze cijfers blykt ook, dat de varkensfokkery in deze streek nog steeds in belang rijkheid toeneemt. Wat de kippenstapel betreft, die is ongeveer even groot als vorig jaar, een en ander door de kuikentoewy- zing. Uit deze inventarisatie bleek, dat verschillende zich niet gehouden hebben aan de voederwinning uit eigen bedrijf, die als voorwaarde werd gesteld voor de kuikentoewijzing. Hoewel op het ogenblik de prijzen in de vrije voedergranen behoorlijk liggen, moet men er toch rekening mee houden dat deze in de winter op kunnen lopen en dat dan de ver minderde voedertoew ijzing in verband met de eigen-voederteelt -wel eens minder prettig kan worden. Overal blykt men rigoureus over gegaan te zijn tot het opruimen van de oude kippen, waaraan de hoge graanprijzen en de behoorlijke slacht- pryzen zeker wel debet zullen zyn. Op enkele plaatsen is men zelfs een jarige kippen, die aan het ruien zyn, 'reeds aan het opruimen, maar of dit verstandige politiek is zal de toekomst leren. De koeien zijn practisch hetzelfde in aantal gebleven, ofschoon van een algemene verjonging gesproken kan worden. De tbc bestrijding, die vooral onder de oudere beesten nogal wat opruiming gehouden heeft, alsmede de behoorlyke slachtpryzen zullen daarbij hun steentje wel hebben bijgedragen. Het aantal paarden is nog wat gestegen wat een bewijs is, dat deze zich niet zonder meer door de trac toren laten verdringen. Al met al blykt ook uit deze inventarisatie, voor zover dat in droge cijfers te achterhalen is, dat de ont wikkeling van deze streek op land bouwgebied nog steeds vooruitgaand is. Het landbouwbedrijf is echter zoer conjunctuur gevoelig wat weer een rem is op te optimistische verwach tingen. Over de reden, waarom vele van onze boeren, vooral hen aie groten deels mot eigen kinderen werken, niet meer aandacht besteden aan de vrye tuinbouwteelt, waarbij vooral de asperges de moeite toch rykelyk beloond, willen wij het heden niet hebben, maar een onderzoek daarnaar zou misschien dienstig zyn. Een boete voor het zonder vergun ning verbouwen van een smederij ig aanleiding geworden tot 't: aanvragen van het faillissement van de burge meester van het Drentse dorp Roden, die enkele weken geleden van zyn ambt werd ontheven. Na de oorlog werd een onderwijzer, die zich als verzetsman bijzonder ver dienstelijk had gemaakt, benoemd tot burgemeester van RodeD. Hij was een beminnelijk en voortvarend man, sloot al spoedig vriendschap met de notabelen van het dorp een dokter, een notaris e a. - met wie hy een project op touw zette, dat de welvaart van dit Drentse dorpje ten doel had. Zy staken geld in een smederij, die zy tot een kleine fabriek uitbreiden zouden. Tot zover ging alles goed. Een controleur van de wederopbouw ontdekte echter, dat deze verbouwing zonder de vereiste toestemming van het departement was geschied. Een rapport werd opgemaakt, de burger vader werd in Den Haag op 't matje geroepen. Hy kreeg een berisping en f 250 boete, waarmee hy danig uit zijn humeur, naar de Drentse contrei terugkeerde. f 1250 terug 1 Daar vertelde hy tegen zyn voor uitstrevende vrienden een boete van f 2500 (dus-het tienvoudige van het werkelijke bedrag) te hebben gekregen Dat vond de dokter of de notaris zo erg, dat hy uit eigen zak de burgervader f 1250 restistueerde. Een paar maanden daarna nam de controleur van wederopbouw opnieuw een kijkje in de fabriek om te zien of men zich thans had beperkt tot de achteraf door het departement goedgekeurde bouwplannen. „Je hobt er de burgemeester mooi bygelapt met je twee en een half duizend gulden boeto", liet toen de bedrijfsleider zich ontvallen. De controleur stond perplex. Wat? Dat kon niet waar zyn. Toevallig had hy in zijn tas de stukken, die op de zaak betrekking hadden. Hij diepto ze er uit op en toen kwam zonneklaar vast te staan dat het f 250 was geweest. Deze falsificatie van de burgervader bracht de zaak aan het rollen. De man werd op 28 April jl. ont slagen en men heeft nu ook zyn faillissement aangevraagd. Gebleken is, dat hy nog f 16.000 schuld heeft. Dat de werkloosheid in de eerste maanden van dit jaar niet zo sterk is gedaald als mocht worden verwacht, wyt minister Joekes onder andere aan enig tijdverlies by de uitvoering van het verhoogde woningbouwpro gramma, aan de teruggang in de be reidheid om nieuwe investeringen te doen en aan de daling van de vraag naar duurzame verbruiksgoederen, in het bijzonder naar textielproducten. De minister kondigt geen andere maatregelen tegen de werkloosheid aan dan reeds eerder waren toegezegd. Een onderzoek naar de verdere mo gelijkheden om woningbouw en uit voering van openbare werken te bevorderen is nog aan de gang. Minister Joekes gaf dit schriftelijk antwoord op vragen van het Tweede- Kamerlid Nederhorst (P. vd. A.) Professor Van den Brink had ruim twee maanden geleden in de Tweede Kamer de hoop uitgesproken, dat de werkloosheid op 1 Mei gedaald zou zyn tot boneden de 100000. Op 30 April waren er echter nog ruim 129 000 mannelijke en ruim 6000 vrou welijke werklozen. De heer Nederhorst wilde weten hoe dit kwam en wat er aan gedaan zou worden. De minister van Sociale Zaken schrijft, dat do ontwikkeling enigszins ongunstiger is geweest, dan in Fe bruari te verwachten was, al is dan ook het aantal werklozen sinds 31 Januari gedaald met ongeveer 38 000. De betekenis van de verschillende oorzaken kan niet nauwkeurig worden omschreven. Het aantal woningen in uitvoering is gestegen van 37 600 op 31 Januari tot ongeveer 44.000 op 30 April. Aangenomen mag worden, dat de vraag naar arbeidskrachten voor wo ningbouw haar hoogtepunt nog niet heeft bereikt. De voorraadvorming heeft in het byzonder de weerslag ondervonden van de teruggang van de investeringen. De daling hangt samen met het nrijsVerloop op de wereldmarkten. De nzinking by de vraag naar duurzame consumptiegoederen kan vooreen deel worden beschouwd als een reactie op de overspannen vraag, welke na het uitbreken van het Koreaanse conflict optrad. In dit opzicht is een verbetering binnen afzienbare tyd waarschijnlijk of in enige bedrijfstakken reeds aan de de gang, aldus minister Joekes. Nieuws uit Venray en Omgeving Foto: M. Hoedemaekers Met de Pinksterdagen brachten voor het eerst groepen Duitsers een bezoek aan het Duitse soldatenkerkhof op de Paardenkop bij Ysselsteyn. Op bovenstaande foto spreekt de vertegenwoordiger van de Duitse stichting voor Oorlogsgraven. Voor verslag zie pa<g 1 Zondagsdienst Boktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 335 Alléén voorspoed geTollcii. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 9 Juni Kleuterbureau van 2 tot 3 uur Oproepingskaarten meebrengen Donderdag 12 Juni: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Gevonden: Damos-armband, J. Thomassen, Kruis straat 3; Rammelaar, P. Kleuskens, Luxor-Theater. Fruitteeltcursus Voor hot diploma 2-jarige Fruit- teeltschool to Venray, slaagde 0 a. de heren P. de Lauw Veulen, Th Bom en E. Peters uit Oirlo, en A. van Stiphout Merselo. Volksconcert Heden Zaterdagavond Volksconcert op de Grote Markt, door fanfare St Oda, Merselo. Excursie Op 18 en 19 Juni zullen de Jonge Boeren van Merselo, de jaar lijkse excursie houden naar de Xoord- Oostpolder. Ook zullen Amsterdam en Arnhem bezocht worden. Ongeluk Doordat Donderdagavond eon jongen zonder op het verkeer te letten van het sportterrein de Leunseweg op reed, moest T. uit Bodegraven, met zijn auto hals over kop remmen, om aanrijding te voorkomen. De wagen sloeg enkele malen over de kop en kwam tenslotte, aardig gedeukt, tegen een boom tot stilstand. Wonder boven wonder kwam de be stuurder met de schrik vry. De Rijkspolitie heeft een en ander in onderzoek. K.V.P. Op Zaterdagavond 21 Juni zal de KVP afdeling Venray, een grootse demonstratie organiseren op de Grote Markt, die muzikaal zal worden om lijst door Venrays Harmonie. Hier zullen o.m. spreken de heren Dolmans en Peters uit Roosten. Wandeltocht Op Zondag 13 Juli as. organiseert de Schutterij St. Anna een wandel tocht door Venray's mooie natuur schoon. Hieraan kunnen èn vereni gingen èn particulieren deelnemen. Liefhebbers kunnen reeds thans .nliehtingen kry'gen bii H. Odonhoven, Overloonseweg of by bestuursleden van St. Anna. Terzynertyd zullen dan inscbryfbiljetten toegezonden worden. Koningschieten Bij 't gehouden koningschieten op de doelen van „St. Joris" te Leunen, werd het koningschap behaald door de lieer H. Swinkels met 129 punten in 32 pijlen. Bij het koningschieten op de doelen van St Antonius, Halfweg, werd het koningschap behaald door L. Rutten, met 198punten in sopylen. De Handboogschuttory St Hu- bertus te Merselo, hield Maandag koningschieten. Met 125 punten in 32 pijlen word M. van Dyck koning. Tweede werd H. Flinsenberg met 124 en derde J. van Ryswjjck met 11 punten. Dierenliefde Op de Boschhuizen beeft een kat zich moederlijk ontfermt over 4 moe derloze eekhoorntjes, die zy met haar kleinen groot brengt. Geen epidemische kinder verlamming Een aantal gevallen van kinder verlamming in Limburg, heeft by sommigen ongerustheid gewekt. Zulks vooral omdat zich in de streek rond Aken verschillende gevallen van kin derverlamming hebben voor godaan. Van bevoegde medische zyde wordt echter vernomen, dat er van een epi demie geen sprake is. Het aantal gevallen van kinder verlamming, dat zich tot nu toe in 1952 in Limburg voordeed, is zelfs lager dan het gemiddeld aantal over de laatste twintig jaar. Er is dan ook goon enkele redon tot ongerustheid. Zware straf voor dief De 52 jarige vertegenwoordiger Th. B. te Weert, die in enkele jaren tyds kans zag de N.V. Koudys Veevoeder fabrieken waar liy in dienstbetrekking was, f 37 000 lichter te maken, werd Dinsdag voor de Roermondse Recht bank veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gev. straf m.a.v. (eis 2 jaar gev. m.a.v.) wegens verduistering in dienstbetrekking. B. nam bestellingen op by klanten 1... mocht ook vorderingen innen. Dit deed hy inderdaad uitstekend, zo goed zelfs, dat na" ruim 2 jaar bloek, dal f 37.000 zoek waren. Hij leefde er intussen goed van en toen de z g. wanbetalers werden aan gemaand eindelyk maar eens te be talen, kwam de aap uit de mouw. Limbnrgs priester in Frankryk verdronken Woensdagmiddag is de Blerickenaar Pater M. Lamberigts van de Orde der A8sumptioni8ten in een zwembassin te Perpignac(Fr.) bij het zwemmen ver dronken. Pater Lamberigts was de laatste vijf jaar als priester werkzaam in Zuid-Frankryk. Hy is aldaar begraven Rode Krnis spoorde vermisten op In 1951 heeft het Informatiebureau van het Nederlandse Rode Kruis 11.039 vermissingsgovallen van Joden opgelost. Allen bleken te zyn over leden. Van vermiste Nederlanders in Duitse dienst en vreemde militairen bleken er 107 overleden te zyn. Daarentegen kwamen 24 terecht. Gevraagde inlichtingen uit het buiten land naar personen in Nederland en uit Nederland naar Nederlanders over de gehele wereld verspreid, brachten aan het licht, dat 42 van hen gestor ven waren. Van 311 kon worden vastgesteld, waar zy zich in levenden lyve bevonden. Van in Indonesië vermisten bleken 189 te zyn overleden en 168 nog in leven. i6i in Nederland vermiste buitenlandse militairen waren over leden. 2359 aanvankelijk als onbekend begraven militairen konden worden geïdentificeerd. - Te Heyen reed een vrachtauto van Heinekens Bioren uit Gennep tegen een boom, waarbij een der in zittenden, -oen i6-jarige, zodanig werd verwond, dat bij van de laatste H.H. Sacramenten moest worden voorzien en naar het ziekenhuis werd vervoerd. Te Misboek is de timmerman H. Vervoort van het dak ener in aan bouw zy'nde woning gevallen en aan de gevolgen overleden. Heden Vrijdagmiddag zal de Lim burgse Bedevaart naar Lourdes, te Maastricht arriveren. Een der deel nemers de 37-jarige Jan van Enckevort uit Sevenum is te Lourdes overleden en aldaar begraven. In de Staatsmijn „Hendrik" te Brunssum, zyn twee personen ten gevolge van een ongeval om het leven gekomen. Een derde word in levens gevaarlijke toestand naar het zieken huis vervoerd. De overledenen waren gehuwd en vaders van 4 en 5 minder jarige kinderen. - De prijzen van de aardbeien en kersen zyn op de veilingen te Bever wijk en Geldermalsen, lager dan vorig jaar. Het verbruik zal tegenover vorige jaren verdubbeld moeten worden, zo groot is de oogst. De export moeilijk heden naar Engeland en Duitsland zyn slechts gering. Donderdagmorgen is by do zee manoeuvres een Nederlandse Thun- derjet straaljager te Volkel opgestegen en in het Marsdiep tussen Texel en Huisduinen, op oen Engels schip terecht gekomen, waardoor dit in brand vloog. Van de bemanning be staand uit 10-18 personen, werd slechts een gered. maken door Venray naar de grote kerk, waar een gezamenlijk Lof ge houden wordt. Daarna, om omstreeks drie uur beginnen de officiële demonstraties voor hot publiek, weer op het sport terrein aan de Leunseweg, en dit gedeelte van het programma zal ge opend worden door do burgemeester van Venray. Allereerst worden dan afgewerkt de finales 100 en 1500 m. hardlopen en verder geven de uitblinkers van de nummers een overzicht van hun kunnen in kogelstoten, ver- en hoog springen en estafettelopen. Tenslotte worden er lichamelijke oefeningen enpyramidebouw gedemon streerd. Alle Jonge Boeren afdelingen uit de Kring Venray zullen Zondag op het Sportterrein aan de Leunseweg oen demonstratie geven van bun kunnen op sportgebied. Alle bestaande sportclubs in die afdelingen zullen dan tegen elkaar uitkomen met als inzet een franie wisselbeker, die door de kring ter beschikking is gesteld, Het programma start om 12 uur, waarby de ene helft dor deelnemende clubs de verplichte lichamelijke oefe ningen uitvoert die door een jury beoordeeld zullen worden, bestaande uit de heer en mevrouw Jooston uit Weert en do beer de Ponii uit Roer mond. De andore helft begint tege lijkertijd met de nummers 100 eu 1500 M. hardlopen, estafette-lopen, ver- en hoogspringen en kogelstoten. De gymnastiek- en atbletiekoefenin- gen duren tot ongeveer kwait na 2 en zijn niet als demonstratie bedoeld, doch uitsluitend als onderlinge wed strijden tussen de diverse sportclubs. Daarna stelt de stoot van deelnemers zich op en met de fanfare van Oirlo voorop, zullen zy dan een rondtocht voor mannenkoren, gemengde koren en dameskoren in zaal Wilhelmina, Venray KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEWees eerlijk. Priester van de week kap. v. Leipsig Zondag feest v. H. Drievuldigheid. 6 uur leesmis; 7 uur leesmis Antoon Verschuuren; 8 uur leesmis voor de >arochie; 9 uur kindermis; 10 uur Toogmis uit dankbaarheid; 2 uur klein Congregatie; 3 uur kinderlof; 5 uur vergadering van H. Familie; 7 uur Rozenhoedje en Lof. MaandagH. Primus en Félicianus. 6 30 zielemis voor overl. parochianen; 7 uur leesmis overl. fam. Janssen- Graat; 7.30 leesmis tot zek. intentie; 7.30 zijalt. leesmis'overl. fam. Jans- Coenen; 8.15 gest. jaard. Michel Schra- ven en Anna Roelofs (3kl); 7 uur zielelof en Rozenhoedje; 8 uur verg. van H. Familie. DinsdagH. Margarita. 6.30 leesmis wed. Claessens Bistervels; 7 uur lees mis overl. fam. Linders-Poels; 7.30 leesmis Petronella Loonen; 8.15 gest. jaard. Antoon Janssen (iH); 9 uur pl. Huwelyksmis voor bruidspaar Koch- Creemers; 9 30 idem voor Koolen- Daniëls; 10 uur idem v. Jans Coenen. Woensdag: H. Barnabas. 6.30 lm. Piet Derks; 1 uur leesmis Carolina Janssen-de Bruyn; 7.30 leesmis wed. Swinkels-Hendrix; 8.13 best. jaard. Henricus Stevens en zoon Antoon; s 15 zijalt. leesmis overl. fam. Koch- Creemers. DonderdagH. Sacramentsdag, dag van dovotie. 6.30 lm. wed. Claessens Bistervels; 7 uur leesmis Johanna Thuyls; 7.30 leesmis Hub. Custers en echtgenote; 8 uur leesmis vd. parochie; 9.30 Hoogmis Antoon Jos. van den Bogaert (ikl). VrijdagH. Mis van H. Sacrament. 6.30 H. Sacramentshoogmis; 7 uur leesmis Piet Derks; 7 30 Hoogmis t.e.v. St. Antonius; 8.15 gest. jaard. wed. Arts-Geurts en familie (iH). ZaterdagH. Mis van H. Sacrament 6.30 H. Sacramentsboogmis; 7 uur leesmis Petronella Voeston-vd. Putten; 7 30 best. jaard. Johannes Antonius Janssen; 8 15 gest. jaard. fam. van de Voort Camps (3kl): 7 uur Marialof en Rozenhoedje. KATECHISMUS. Alle schoolkinde ren leren deze week de 55e en 56e les. GODSDIENSTCURSUS voor 18 jarigen As. Dinsdag en Woensdag om 7.30 8 30 uur Qodsdienstcursus voor 18 jarigen. Ook degenen, die geen uitnodiging mochten hebben gekregen, zijn welkom. Patronaat Het bezoek aan de Zuivelfabriek verleden Dinsdag is erg in de smaak gevallen. Veertig jongens zyn meege gaan. Nog meer van zulke excursies staan op het program De mondorgel club is al een keer by elkaar geweest; zo komt er meer muziek in het patronaat. Jammer dat er verschillende jongens zijn, vooral bij de groteren, die slecht opkomen. Wanneer zij niet trouwer komen-en hun achterstallige contri butie niot dadelijk bijbetalen, zullen zy geschorst moeten worden. Nu Zondag komt groep 1 om half 3 bijeen; groep 2 moet deze keer met de fiets aanwezig zyn op het plein van de Paterskerk om 10 vóór 5; groep 3 begint om kwart vóór 8. PATERSKERK. Drievuldigheids Zondag. Gen. abs. voor de Derde Orde; 5.45 en 6.30 leesmis; 7.45 uit dankbaarheid (R), 9 uur Hoogmis; Communiceren begint achteraan; eerste collecte paterskerk, tweede byz. noden; 420 gez. Vespers, - uur Lof.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2