H. Kindsheid Ontginning van de gehele Peel WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Adverteerders en correspondenten Opening kampeerterrein Fancy-Fair aan de Heide BUITENLAND SPORT Film over Fatima. ORGELHOEKJE Lentefeest Jong Nederland ZATERDAG 17 MEI 1952 No 20 DRIE EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS nnilK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 ADVERTENTIEPRIJS 8 cl. p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Buiten Venray f 1.45 Vredepeel in anderhalf jaar ontgonnen Moeilijkheden bij boerderijbouw Vrydag bracht voor de eerste maal sinds het begin der werkzaamheden de Vredepeel commissie een bezoek aan de plaats, waaraan zij haar Daam ontleent. Zoals bekend is by do rege ling van de Vredepeelkwestie besloten oen commissie in het leven te roepen, die o.m. een verdeling der ontgonnen gronden zal regelen. Voorzitter is hiervan de heer G. Derks, lid van Ged. Staten van Limburg terwijl verder zitting hebben Ir. van Haren, lid van Ged. Staten van Noord Brabant de burgemeesters van Oploo, Vierlingsbeek en Venray, alsmede de lieren Pubben en Heintjes, wethouders en de Raadsleden Houben en Wismans. Deze commissie heeft een bezoek aan de Vredepeel gebracht en heeft daar Kunnen zien hoe elfhonderd zes en dertig mensen in de vier maanden dat men bezig is, reeds 120 Ha grond ontgonnen heeft. Voordien zyn de hoofdwaterlossingen reeds gegraven en de weg van Endepoel naar de kern van het nieuwe dorp is reeds klaar en kan deze zomer verhard worden. Duizenden wagens puin zyn hier in gestort en het wachten is nu op de verhardingslaag. Verder heeft men kunnen zien hoe de weg van het nieuwe dorp naar do Twist (3,5 km) reeds als zandweg klaar is, evenals de weg evenwijdig daaraan, waaraan de andere nog te ontginnen kavels liggen. 120 Ha. is nu gereed en de kavels, die hetdichtst by Venray liggen zijn deze week reeds ingezaaid met groen- bemesting zoals seradella en lupinen. Bovendien zyn 15 Ha bosgrond gereed om bepoot te worden. Had men aanvankelijk gedacht dat met ingang van 1053 een en ander pas zo ver zou zyn, door de grote aanvoer van mensen, komt men nu by na tot 10 ha per week, zodat als de toestand zo blijft by de werkge legenheid, binnen anderhalf jaar dit gehele project al klaar is. En dat ondanks de tegenslagen, die men vooral de afgelopen winter heeft ondervonden. De bodem was zeer nat en het graven van de hoofdafwatering is een zware karwei geweest, maar toer, deze eenmaal klaar was, vlotte het werk goed. De kwaliteit van de gereedgekomen grond is vooral op de lager gelegen stukken zeer goed te noemen. Zo zyn dan in goed vyf maanden tyds 120 ha van de 600 in totaal gereed gekomen. De Vredepeelcom missie staat ni\ voor de zware opgave middelen te vinden voor huisvesting van de nieuwe bewoners. Want heeft men in andere ontginningen de mensen maar in kippenkooien ge huisvest, de tijd heeft geleerd, dat deze er veel te lang staan en dat vooral hier 'in dit nieuwe stuk ont ginning daarmede niet begonnen kan worden. Do bouw van de eerste 10 boerde rijen zal echter grote offers vragen van de gemeente Venray, offers, die zij gezien haar financiële nood moei lijk zal kunnen brengen. Op hoog niveau zyn al besprekingen geweest over dit moeilijke onderwerp en terecht heeft men van Venray se zyde gewezen op de Zuiderzeepolders, waar het Ryk de gehele bouw van grote boerderijen voor haar rekening heeft genomen. Ook de Provincie is in deze attent en men is druk bezig om een oplossing te zoeken om tot een gunstige financiering van deze boerderijbouw te komen. Reeds zyn plannen geopperd om als geen andere oplossing gevonden wordt de gronden in eigen gemeente lijk beheer te bebouwen en van een eventuele winst de boerderijen te bouwen. Dit laatste heeft echter het grote bezwaar, dat de Gemeente voor boer moet gaan spelen en dat de boeren jongens nog langer op een eigen bedrijf moeten wachten. Gezien de financiële nood, zal echter geen andere oplossing mogelijk zyn. Dit is dus wel een der grootste moeilijkheden voor de Vredepeel commissie. De verdeling van de boerderijen onder de ingezetenen van Overloon, Oploo en Venray zal wel gemakkelijker gaan, omdat het Vredepeel contract hierover nauw keurige richtlijnen geeft. Maar voor alles is de boerderijbouw urgent. Als dit werk zo door blyft gaan, dan worden alle, zelfs de meest optimistische, plannen ver overtroffen. En zelfs deskundigen hadden een zo snelle vooruitgang van het werk niet verwacht. Men meende by het opstellen der plannen zelfs al veel te vlug te werk gegaan te zyn. Hoe men het mis gehad heeft, bewijst dit resultaat. Het is wel een treurig teken van de tegenwoordige toestand op het terrein der arbeidsgelegenheid. Men had vol gens d6 schattingen hoog uitgerekend op 500 mensen geteld, het zyn er elfhonderd geworden en iedere week komen er tientallen bij. De stemming is wel goed, beter, zouden wy durven zeggen, als we ooit op de ontginnin gen gezien hebben, maar voor velen is dit werk geen vak, is het een noodoplossing en biedt het weinig bevrediging. Nu dit werk zo snel vordert is men gedwongen nu reeds plannen te maken voor verdere ontginningen. Zo staan dan nu ook, volgens welinge lichte kringen, reeds de plannen op stapel voor de ontginning van 330 ba Peelgrond, gelegen tussen de Deurnese weg en de weg naar de Rips, de zg. Merselose peel, waarop 20 boerderijen hun plaats zullen vinden. Bovendien staan plannen op stapel voor de ontginning van de 225 ha die liggen achter Ysselsteyn tot de Deurneseweg. Als deze plannen doorgang vinden en zij worden reeds ernstig be studeerd dan zal binnen enkele jaren de gemeente Venray na oorlog byna 1500 ha bygewonnen hebben. Is het van de ene kant gelukkig, dat wij hierdoor mensen in eigen land een boerderij kunnen geven, van de andere kant is het een veeg teken voor de arbeidsgelegenheid in deze streken en dwingt het de Gemeente Venray geweldige kapitalen te investeren, die zy niet heeft. nieten van oen alleraardigste kinder- operetto en een paar missie-toneel stukjes. KindervoorstellingVandaag om 2 uur voor 25 cent. Plaatsbesprekena 10 cent voor de Kindsheidsuitvoering van Zaterdag en Zondagavond Zaterdag tussen 10 en 11 uur v.m. Zondag tussen 11 en t2 uur in zaal Wilhelmina. opgelet I Wilt U er aan denken dat de advertenties en de kopie, in verband met het feest van 's Heren Hemelvaart één dag vroeger moet worden ingele verd, dus in plaats van Don derdagvoormiddag, thans op Woensdagvoormiddag. U gelieve dus Uw opgaven zo spoedig mogelijk aan ons blad te bezorgen. Het Missie-thuisfront der kinderen Iedereen weet nog, wat „Thuisfront" betekent. Het was toen onze soldaten, onze jongens, aan het front stonden in Indonesië en er hun plicht vervulden. Die plicht was dikwijls hard en vol gevaren. Eenzaam waren ze in een vreemd land, ver van huis en haard. Het „Thuisfront" gaf hun een steun in de rug; brieven uit hun parochie, kranten en boeken, pakjes met allerlei benodigdheden; en niet het minste het gebed van huisgenoten en mensen van hun parochie. Dat meeleven gaf hun weer frisse moed om hun sol- datenplicht goed te vervullen. De Missionarissen zyn de soldaten van Christus. Ze zijn allen vrijwilligers. Familie en vaderland hebben zij ver laten en ze staan nu aan het Missie front, om het rijk van Christus te verbreiden en allen gelukkig te maken door de rijkdommen van ons heilig Geloof. Maar alléén kunnen de Missiona rissen niet veel uitrichten Zij zyn aangewezen op hulp uit het Vaderland. Zy rekenen op ons Moeten wy, die hier blijven, niet evengoed een „Thuisfront vormen?" Een Missie Thuisfront moeten wij vormen van werkende, biddende, offerende mensen, alles voor het grote doeldat het rijk van Christus zich vestigt over geheel de wereld. Door meer te doen voor de Missie, door ons gebed en offer geven wij nieuwe moed, stoffelijke steun en grote vrucht baarheid aan het apostolaat van de Missionarissen, onze frontsoldaten. Ook do kinderen moeten mee doen aan dat Missie Thuisfront. Hun gebed is dikwijls machtiger, hun offertje is edelmoediger en daarom waardevoller dan dat van de volwassenen Zij moeten hiermee de Missionaris helpen by zyn prachtig werk van de zielen der heidenkinderen te redden. En dat doen zy wanneer zy ijverige leden van de H. Kindsheid zyn. Hét Pauselijk Genootschap der H. Kindsheid is dan ook het Missie- Thuisfront der kinderen. PROGRAMMA Morgen, Zondag, is in Parochiekerk en Paterskerk onder alle H.H. Missen preek en collecte voor de H. Kinds heid. Om 3 uur is in de Parochiekerk de toewijding der kinderen aan hetKindje Jezus en plechtige zegening der kinderen. Verzuimt vooral niet de Missie voorstelling by te wonen in de Wil- helminazaal, heden Zaterdagavond en morgen, Zondagavond, telkens om 7 uur. Voor 50 cent kunt U ge We hebben in deze streken reeds lang het gemis gevoeld van een be hoorlijk kampeerterrein. Het rijke natuurschoon en de rus tige omgeving trekken vele mensen aan, maar gelegenheid om te kam peren, om hier te midden van al dat schoons eens enkele dagen te ver toeven, was er geen. Hieraan is nu een einde gekomen, door de opening van het Kampeer- centrum „de Overloonse Duinen" in Overloon. Hier, op de plaats waar vroeger het arbeidskamp stond, is door de exploi tant de heer van Eewijk een aardige blokhut gebouwd, onder leiding van architectenbureau de Vries, waar de trekker gelegenheid heeft om in het mooiste gedeelte van Overloon zyn tenten op te slaan. Op dit 5 ha grote terrein loopt men elkaar zo maar niet in de weg en toch wordt alle mogelijke accomodatie geboden. Vele moeilijkheden zijn te overwinnen geweest, op bouwtech nischen organisatorisch terrein, voordat de definitieve opbouw kon begonnen worden, maar nu het een maal zover is en de eerste trekkers reeds zyn aangekomen, nu blijkt dit kampeercentrum inderdaad in een behoefte te voorzien. Er zullen nog slaapzalen worden bijgebouwd zodat na verloop van enkele jaren hier inderdaad een cen trum zal verrijzen, dat een vergelijking met de beste uit Nederland ruim schoots kan doorstaan. Met het vogel- en dierenpark een aanwinst te meer voor Overloon, dat op dit gebied over een fyne neus schynt te beschikken. Op Zondag 25 en Maandag 26 Mei zal er op de Heide een fancy-fair georganiseerd worden ten bate van de Zangvereniging't „Heideploempje", Beugelclub „Ons Genot"en Handboog' schutterij „St Sebastiaan". Gezien de voorbereidende werkzaam heden beloofd dit iets groots te worden temeer daar er door heel de Heide aan meegewerkt wordt. Evenals op vele andere plaatsen zyn de verenigingen hier ook nood lijdend en men hoopt door deze fancy fair weer enigszinds by bloed te komen. Duitsland Duitsland roert de grote trom in het wereldorkest. Wat vyf jaren ge leden onmogelijk werd geacht, is thans een feit geworden. Duitsland speelt wederom een grote rol in de wereldpolitiek. Betreurenswaardig is echter, dat een grote groep van de Duitse bevol king onder leiding van de socialistische leider Schumacher meent uit d positie voorrechten te mogen halen en eisen te stellen, die alleen maar onfatsoenlijk genoemd kunnen worden; mede gezien het recente verleden. Maar naast deze opportuniteitspoli- tiek, waartegen de huidige Kanselier Adenauer moet oproeien, komt van Oost-Duitsland dewaarschuwende stem van de voornaamste Sovjet-stroman vice-premier Ulbricht, die met allerlei dreigementen de West-Duitsers be zweert toch niet het vredescontract met de Westelijke landen te onder tekenen. Hij richtte een oproep tot de West Duitse socialisten om schouder aan schouder met de communisten de West-Duitse regering ten val te brengen De betogingen te Essen, waarby zelfs doden vielen, maken deel uit van het communistische plan om West-Duitsland van een contractuele overeenkomst met het Westen af te houden. Ofschoon van Westduitse zijde de verklaringen van de felle communist Ulbicht met een korreltje zout worden genomen, kan toch niet ontkend worden, dat Bonn een verscherping van de koude oorlog tussen West en Oostduitsland verwacht. De jongere Duitsers, die niets liever willen dan leven in een herenigd Duitsland in een Verenigd Europa, zien met zorg de toekomst tegemoet en vragen zich af, hoe voor hen de toekomst zal verlopen. Inmiddels staat Adenauer voor de taak in het kader van de Europese defensie gemeenschap; zijn parlement over te halen een behoorlijk bedrag te voteren voor de Westduitse deel genootschap. Er is haast by, want alles zal zyn beslag moeten hebben voordat het congres in Washington on vacantie gaat. West Europa De haast kenmerkt ook de andere besprekingen voor de Europese defen siegemeenschap. Lord Alexander, de Britse Minister van Defensie, is Maandag speciaal uit Londen overgekomen voor een onderhoud met zijn Franse collega Renó Pleven en met maarschalk Juin. Op deze Frans Britse conferentie is de technische samenwerking tussen hst Engelse leger op het vasteland van Europa en de komende Europese Defensiegemeenschap ter sprako ge komen. Het uitgegeven communiqué, even kort als de conferentie zelf, spreekt van de mogelijkheid van gezamen lijke opleiding en oefening, vooral in de lucht, van de ravitaillering van Britse en Europese officieren en leger eenheden. De Engelse bereidheid was daartoe al eerder bekend. Ze werd vandaag nog eens extra bevestigd, wellicht om aan 't dossier van de Europese defensiegemeenschap dat in Franse kringen als vrij onbe vredigend wordt beschouwd, een Britsch hoofdstuk toe te voegen. Hoeveel opbrengen Een belangrijk punt is, hoeveel Duitsland moet opbrengen voor zyn deelgenootschap. Bonn is bereid te gaan tot 11 milliard mark in totaal, d.w.z. voor bezettingskosten en voor bijdrage aan de Europe8che defensiegemeenschap. Dit laatste zou 7 milliard hiervan ontvangen. Maar de (vroegere) bezetters wensen eenzelfde bedrag, doch zo ver reikt do Duitse polsstok niet. Nederland heeft daarom maar voor gesteld de beschikbare 11 milliard in twee gelijke helften te verdelen tus sen de bezettende gealieerden en de defensiegemeenschap. Een beetje minder bezettersluxe, zoals zyden pyama's en veertig kopjes thee per dag, zou volgens Nederland noch hun prestige noch hun defen sieve kracht aantasten. KOREA Korea is de laatste dagen wat op de achtergrond der belangstelling komen te staan, evenals de gevechten in Vietnam. Doch gebeuren hier ook belangrijke dingen, die de toekomst der wereld zullen bepalen. Frankryk heeft een einde gemaakt aan de koloniale politiek in dit laatste gebied en een residerend minister benoemd in plaats van de Hoge Com missaris. Langzaam maar zeker maakt Viet nam zich los uit de koloniale banden en heelt de eerste schreden gezet op de lange, maar moeilijke weg naar de zelfstandigheid. De gevangenneming van generaal Dodd door de Noord Koreaanse krijgsgevangenen op het eiland Koje, welke de gehele wereld heeft ver baasd over de mogelijkheid ervan, wordt door generaal Mark Clark als onvervalste chantage, beschouwd. De eisen, die de gevangenen hebben gesteld, zullen overeenkomstig worden behandeld, aldus Mark Clark. Deze week draait in het Luxor Theater een opmerkelijke film „La Senora de Fatima". Zy vertelt in alle eenvoud en natuurlijkheid het ons allen bekende verhaal van Maria's verschijningen in 1917 in Portugal. Zij doet dit met zuidelijke gloed en verve, zonder in het drakerige te vervallen. "Wie het verhaal al kent er is immers reeds zoveel over geschreven en gesproken zal toch met spanning de film tot het laatste toe volgen. Er zyn in dit verhaal vele aan grijpende momenten, die een eerlijke ontroering bij de toeschouwer zullen wekken. Het ogenblik bv. van de eerste verschijning zal hem iets doen meevoelen van hetgeen de drie be voorrechte kinderen van Fatima moesten gewaarworden, toen zij plot seling kwamen te staan voor het bovenaardse. De lichteffecten en de reacties van de kinderen suggereren hier meer dan bereikt zou worden, wanneer men gepoogd had de ver schijning zelf op het doek te brengen. De film munt uit door voortreffe lijke opnamen, die een goed idee geven van het leven dor arme boeren in Fatima, van de politieke woelin gen in Portugal, waar een anti kerkelijke regering aan het bewind is en revolutionnaire machten hun plannen beramen. Dit alles is onge zocht in het verhaal verweven en maakt begrijpelijk, waarom Maria juist daar op dat ogenblik haar bood schap kwam brengen. Als vanzelf ontwikkelt zich in deze omstandigheden ook het dramatisch verloop der gebeurtenissen rond de verschijningen, dat tenslotte voert naar de 13e October 1917, de indruk wekkende tocht van tienduizenden pelgrims uit heel het land door de stromende regen naar de Cova da Iria, waar de onafzienbare menigte in zwaargeladen spanning afwacht, wat er gebeuren zal. Die spanning wordt verbroken door het „zonnewonder", de genezingen, die daarby plaats vinden, de verbijs tering van het volk, welke plaats maakt voor jubelend enthousiasme. Dit is dan de apoteosewe zien even in de toekomst en voelen aan wat Fatima voor de wereld gaat beteke nen. Het spel van Lucia, Jacinta en Francisco blijft door heel de film heen kinderlijk-aantrekkelijk. De jongen is een echte rakker en loopt helemaal niet over van bravigheid, maar komt toch langzamerhand onder invloed van de verschijningen. Jacinta is een zacht maar levendig kind, dat spontaan blijft reageren en toch in kinderlijke ontvankelijkheid voor Maria's bood schap geestelijk boven zich zelf uit groeit. Lucia wordt gespeeld door het eenvoudige Italiaans meisje Ines Orsini, dat de titelrol vervulde in de bekende Maria Goretti film. Men voelt voortdurend, dat haar spel echt en eerlijk is. Ook deze film is niet vol maakt, maar wel mooi en verheffend. We kunnen U aanraden deze film te gaan zien, waarover Z.H. de Paus zelf zich zeer waarderend heeft uitge laten. Deze week zult U geen voortzetting van de verantwoording der orgelbus- jescollecte in dit hoekje aantreffen. Dit komt, omdat onze ophaaldienst nog 5 wyken moet afwerken. Als U niet thuis was, toen de collectant U bezocht, of mocht U toevallig zijn overgeslagen, wacht U dan rustig de volgende ophaalronde af. Die komt over ongeveer twee maanden. Misschien zyn de zomer maanden voor de orgelbusjescollecte niet zo geschikt voor kaartclubs, werd ons hier en daar gezegd, omdat het kaartseizoen voorbij is. Kaartliefhebbers, dan loopt U ook geen kans te verliezen bij het spel. Schat het gewone verlies er. deponeer dat bedrag in 't orgelbusje! Wel zitten we zo aanstonds midden in de kermissen en andere feesten. Denk DAN OOK eens aan het orgelbusje Bouw mee aan Uw orgel 1 Gironummer 576609 Orgelfonds, Venray. D.I.S.-Meyel Voor een record aantal toeschouwers had Zondag j.l. de promotiewedstrijd plaats DIS—Meyel, welke eindigde ia een 0—0 gelijkspel. Met deze Uit slag kan Meyel zeker tevreden zijn, Door beide elftallen werd maar ma tig spel vertoond. Er werd vaak te onbesuisd gespeeld. Het eerste half uur was DIS het meest in de aanval, maar tot doelpunten kwam men niet. Hierna nam Meyel dit veldoverwicht over, maar ook hun spel was voor doel te doorzichtig om succes te hebben. Ongeveer 20 minuten voor het einde nam DIS het initiatief geheel in handen. By een aanval over links wist DIS te doelpunten, maar dit doelpunt werd wegens hands afgekeurd. *Het leek er op of dit slechts uitstel van executie was, toen by een volgende aanval de verdediging reeds geslagen was, bracht de paal nog redding. Meyel kreeg hierna nog menig hachelijke situatie op telossen, maar wist tenslotte toch doelpunten te voorkomen. Gezien het grote veldoverwicht van de laatste 20 minuten en de corner verhouding van 9—3 was een kleine overwinning voor DIS zeker verdiend geweest. Morgen heeft reeds de returnwed- stryd plaats. Meyel zal zich thans op eigen veld wel sterker voelen, maar gezien de verrichtingen van Zondag behoeft DIS voor Meyel niet onder te doen en is dus nog alles mogelyk. Kring Sportdag R.K. J.B. te Overloon Op Hemelvaartsdag zullen de jonge boeien en boerinnen uit het land van Cuyck in Overloon te zamen komen om op het gebied van de sport hun krachten te meten. Het is voor de eerste maal in de kring Cuyck, dat een dergelijk evene ment gehouden wordt en er bestaat daarvoor grote belangstelling. Om 1 uur beginnen de oefeningen voor de jury, terwijl na het plechtig lof in de openlucht om 3 uur het officieël programma zal beginnen, wat o.a. ook vermeld: gymnastiek, volksdansen, pyramides, touwtrekken, estafette e.a. te LEUNEN De voorbereidingen voor het Lente feest, dat Jong Nederland van Leunen, ter gelegenheid van haar vyf-jarig bestaan op 24 en 25 Mei a.s. organi seert, zyn in 'n vergevorderd stadium. Op Zaterdag 24 Mei, 's avonds om 8 uur begint 't feest met een tocht door het dorp, waaraan Leunens fan fare „St Catharina" haar medewer king zal verlenen. Daarna vindt by het patronaats gebouw de officiële opening van het lentefeest plaats. Op Zondag 25 Mei, om 2 uur, zullen de eerste ballonnen los gelaten worden van de grote ballonwedstrijd, welke speciaal voor de kinderen zal worden gehouden. Dezelfde middag zullen de kinderen ook tegen gereduceerde prijzen kunnen genieten van de aardige attracties, die op 't feestterrein aanwezig zijn. Om 11 uur wordt het feest besloten met de trekking van de lotery, waar van de verkoop van loten reeds in vollen gang is. De hoofdprijs bestaat in een Philips-radio toestel. Verder zyn er nog andere mooie en waarde volle prijzen aan verbonden. Tenslotte is er gezorgd voor goede consumptie's en aardige attracties. INGEZONDEN Ziekenauto Sinds 1 Mei hebben we in Venray geen ziekenwagen meer. Dit houdt in dat er voor een kleine 20.000 men sen geen andere vervoersgelegenheid naar het Ziekenhuis is, dan een luxe wagen, die in tyd van nood daarvoor zo goed en kwaad als het maar kan ingericht wordt. Gezien het feit dat de hulp van de oude Rode Kruis-wagen dikwijls ge noeg nodig was, is het geen overbodige luxe, zeker voor onze zo uitgestrekte Gemeente, dat hiervoor een goed ingerichte wagen ter beschikking staat. Wie daarvoor zorgen moet, is mij niet bekend, maar over de nood zaak daarvan zal ieder weldenkend mens het wel eens zyn. Dan zal ook op de een of andere wijze een derge lijk vervoersmiddel er moeten komen, Z. Bevrydingsfees t Dat men hier in deze streek geen bevrijdingsfeest viert in Mei, daar kan men in komen, inderdaad leent de Octobermaand zich daarvoor beter. Maar of het nu bepaald nodig was, dat de hockeyclub uitgerekend op die dagen naar Duitsland trok om te hockeyen, is een vraag, die menigeen zich beeft gesteld, evenals men zich afgevraagd heeft hoe Wanssum kan dansen op het ogenblik dat heel Nederland de gevallenen herdenkt en zelfs 2 minuten stilte daarvoor niet in acht neemt. H.S. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 335 Alléén voor spoed geTallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. REPETITIES Venray's Mannenkoor Zondag 18 Mei U.15 uur in de tuin van Pyls Maandag 19 Mei: 9 uur in zaal Wilhelmina Donderdag 22 Mei (Hemelvaartsdag) 11 uur in de tuin van Pijla Vrydag 23 Mei: 9 uur in zaal Wilhelmina Zondag 25 Mei 11.15 uur in de tuin van Pyls Heren zangers komt op tyd on niemand mag ontbreken. Dameskoor Polyhymnia Maandag 19 Mei: 8.15 uur in zaal Wilhelmina Donderdag 22 Mei (Hemelvaartsdag) 11.30 uur in de tuin van Pyls Vrydag 23 Mei 8 uur in zaal Wilhelmina. Dames komt op tyd en niemand mag ontbreken. Volksconcert Morgen, Zondag 18 Mei zal de Fan fare „Ons Genoegen" uit Oirlo, een volksconcert geven op de Markt. Aan vang 8 uur. Boog bezoek in Hnize St. Anna Van Donderdag tot Maandag j.l. bracht de Algemene Overste van de Zusters van Liefde, Kannunik Felix Batton een visitatiebezoek aan Huize St. Anna. Terng uit Korea Dinsdag arriveerde in Venray de Korea vrijwilliger H. Aarts aan zyn ouderlijk huis, na een verblijf van ruim oen jaar in Korea. Dooi de buurt was een passende versiering aangebracht, terwijl bovendien een cadeau werd aangeboden. Voor deze terugkomst bestond veel belangstel- liner. Uit zyn verhalen bleek wel, dat Korea allerminst een pretje is, maar dat de Nederlanders bij de andere geallieerden hoog in achting staan door het prima werk wat zy leveren. Soldaat Aarts kan nu een welver diende vacantie beginnen. Zilveren Jubilarissen by Zuivelfabriek „Venray" P. Kersten en M. van Meyel, resp. melkweger en chauffeur-besteller aan de Zuivelfabriek, herdachten het feit, dat zy 25 jaar op genoemde fabriek werkzaam waren. Op 13 Mei j.l. werd dit jubileum op de jaarlijkse personeelsbijeenkomst op teestelyke wyze herdacht door Bestuur Directie van de fabriek. Hierby wer den hartelijke woorden gesproken, waaruit duidelijk bleek hoezeer men over hun prestaties in die 25 jaar tevreden is en hoezeer men hen als persoon waardeerde. Als bewys van dankbaarheid en waardering werd hen een enveloppe met inhoud, een zil veren medaille met inscriptie en oen getuigschrift, aangeboden. Namons het personeel werden even eens hartelijke woorden gesproken en ook zij deden hun woorden vergezeld gaan van een stoffelijke blyk van waardering.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 1