Van links Drukwerken Schrijfartikelen Fa. vd. Munckhof Inenting tegen Uipliteric Een verrassing voor onze lezers Voor halve prijs Circus Boltini Uitnodiging KINDEREN en tecixU Over 50 jaar vrijwel geen tuberculose meer in ons land vöók pbivé en kantóók Zótqt et vóót tyedaal Mót drukwerk in kleuren l'amiliedrukwerkcn vcrcnigingsdrukwerkeii spcciaalwerk o.a. rol labels Ongunstige positie voor „oude" werklozen SPORT woordenboek staan opgeschreven, behoeft geen betoog. Hoeveel veroor delingen zy intussen al op haar naam heeft staan weten we niet, wel dat er ditmaal 3 aanklachten waren terwyl er nog eon 8 tal in bohande- ling zyn. De politierechter vond dat aan dezo kwestie maar oens een eind moest komen. De volgonde maal zal zy worden voorgeleid en dan zal haar via een goede tolk duidelyk gemaakt worden, dat de Russische Duitso ver houdingen hier in Nederland niet uitgevochten behoeven te worden. Voor twee gevallen werd zü veroor deeld tot f 15.— ieder, terwijl-het laatste geval een maand voorwaar delijk opbracht met een proeftijd van oen jaar. De rechter betwijfelde echter of verdachte een jaar lang haar scheldwoorden kon inslikken. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Boktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maaodagmorgeu 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alieón voor spoed gtvullf-n. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 12 Mei: Kleuterbureau van 2 tot 3 uur Oproepingskaarten meebrengen Donderdag 15 Mei Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis, dat wederom de gelogenheid bestaat tot kosteloze inenting van kinderen boven de zes maanden, die tot heden niet werdon ingeënt tegen diptherie, De gelegenheid staat ook open voor de schoolkinderen, die nog niet tegen deze gevaarlijke kinderziekte werden geënt. De inenting zal plaats hebben: Ie Yenray-Kom: io Inenting op Maandag 12 Mei, om 2 u nm. in het Groene Kruisge- bouw aan de Merselosewog; 20 Inenting op Maandag 0 Juni, op hetzelfde uur en dezelfde plaats. In (le kerkdorpen Lenncn, Ca8tenray, Oirlo enOoBtrnm: 10 inenting op Maandag 26 Mei, om 2 uur in café A. Lemmens, te Leunen K 8; 2.30 in de bijzondere lagoro school to Casten ray; 3.20 in de meisjesschool te Oirlo; 4 uur in de bijzondere lagere school te Oostrum; 20 inenting op Maandag 23 Juni op dezelfde uren en plaatsen. In de kerkdorpen Merselo, Heide, Ysselsteyn en Veulen: 10 inenting op Maandag 10 Mei, om 2 uur in het Jeugdhuis to Morselo; 2.40 in zaal Litjens, Heido; 3.20 in zaal wed. Janssen Ysselsteyn 1 uur in de bijzondere lagere school to Veulon; 20 inenting op Maandag, 16 Juni 1952 op de zelfde uren on plaatsen. Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn en het trouwboekje waarin do te enten personen staan aangetekend, mede te brengen, alsmede ev. de in- entingskaart. Aangeraden wordt in het belang van do gezondheid en veiligheid van de jeugd van deze inentingen gebruik te maken. (Advertentie) Wie leerde HARRY VAN HOOGEN de vinder van de parachuto te Venlo van de radio-vliegtocht AUTORIJDEN Natuurlijk GERRIT SLUYS Roothaanstraat 4 Venlo Uitknippen naar Lezers van Peel en Maas genieten op vertoon van onderstaande bon op de entreeprijzen van Circus Boltini, dat Zaterdag en Zondag 10 en 11 Mei voorstellingen komt geven te Venray Sportterrein Leunseweg, een belangrijke korting. V!«rmastencircus Boltini voor éón persoon tegen halve pry's op eerste rang of loge plaatsen. Geldig voor de voorstellingen van Zaterdag en Zondag 10 en 11 Mei Ongevraagd te tonen aan de cassa, circusingangen en aan de plaatsen- aanwjizer8. Voor do Geldig voor 1 tot 5 kinderen Wie in het bezit is van deze bon behoeft Zondagmiddag ti Mei 4 uur in de speciale familievoorstel ling slechts 50 cent per kind te betalen. Niet geldig voor de avondvoorstell. Burgemeester en Wethouders van Venray, vestigen er by dezo ander maal de aandacht op, dat het ver boden is zonder hunne schriftelijke toostemming op gemeentegrond, dus ook op bermen van wegen etc. stro- my ten, schansenhopen, bieten- of aardappelen kuilen en dergelijke te hebben. Tegen degenen die na 18 Mei zonder dat daarvoor toestemming is ver kregen voor dorgelyko doeleinden gemeentegrond in gebruik hebben genomen zal proces verbaal worden opgemaakt. Voor zover nodig wordt er op ge wezen, dat ook indion voor deze ob jecten in het verleden precariobelas- ting werd betaald, daarvoor toch vergunning dient te worden aange vraagd. Venray, 7 Mei 1952. Tentoonstelling te Yenray op liet Gemeentehuis Heden Zaterdag zal op het Gemeen tehuis alhier worden geëxposeerd werken van de kunstschilder Jackson uit Geysteren on de edelsmid C. Santifort uit Sittard. De organisatie van het geheel ligt in handen van „Venray Vooruit". Deze tentoonstelling zal om 4 uur geopend worden door de Heer Bur gemeester. De heer Paul Haimon zal een inleiding houden over het werk der beide kunstenaars. De tentoonstelling is dan vandaag verder geopend tot 10 uur 's avonds terwyl Zondag eveneens gelegenheid bestaat de kunststukken te bezich tigen van 11 1 uur en van 3 10 uur. Maandag is de tentoonstelling geopend van 9—12 en van 2-9 uur. Een aansporing om deze unieke tentoonstelling te bezichtigen, zal wel overbodig zyn. AANBESTEDINGEN De bouw van de nieuwe 3 klassige lagere school te Heyde werd aanbe steed door architect Colsen met de volgende uitslag: Gebr. Oudenhoven, Venray f 49.215 M. Keizers, Horst f 47.500 H. Oudenhoven, Venray f 46.444 Tyssen, Oirlo f 46 081 Gielen en Arts, Merselo f 4-1 870 Tacken, Oostrum f 43.995 Fa. Volleberg, Venray f 43.800 Akerboom, Venray f 43.200 Houwen, Oirlo f 42 800 Potten, Venray f 12 770 K. van Bergen, Heyde f 42.713 G. Janssen, Venray f 42 599 J. Verhoeven, Venray f 42.500 - Alhier werd aanbesteed onder architectuur van de heer Colsen de herbuuw van een schuur en paarden stal ten behoeve van de heer Claes- sens te Leunen. De uitslag was J. H. Peeters, Horst f 14 209 Akerboom, Venray f 14.100 J. Houwen, Oirlo f 14.025 K. van Bergen, Heyde f 13.996 M. Keizers, Horst f 13 925 Houbers, Horst f 13.755 Gebr. Coppes, Horst f 13 695 Potten, Venray f 13 370 G. Janssen, Venray f 13.275 Tacken, Oostrum f 13200 Hondriks, Brookhuizenvorst f 13.113 H. Clabbers, Tienray f 12 840 A. Muysers, Brookhuizenvorst f 12 150 Film out Fatima Blykens haar aankondiging zal Luxor-Theater volgende week in haar programma draaien do nieuwe Ita liaanse film over Fatima: Ja Senora do Fatima". Deze film, die overal grote belangstelling trok, wegens haar goede kwaliteiten zal ook hier zeker belang stelling vinden. We hopen hierop volgende week nader terug te komen. Spaargelden Bij de Rijkspostspaarbank werd over de maand Februari ingelegd f 45.621. Voor Boxmeer bedroeg dat bedrag f 62 625. Voor Horst f 24 462. Naar Pakistan Binnenkort zullen 'naar de Missie van de Paters Minderbroeders in Pakistan vertrekken de Fraters Ga- briöl van Kesteren en Rupertus Post- raa om aldaar aan het Seminarie hun theologische studiën voort te zetten. Metaalbewerkersnieuws Donderdag 15 Mei komen in zaal Wed. Schellen, de metaalbewerkers bijeen voor het bijwonen van een herdenkingsvergadering. Er zal door de districtsleider H. van Hagen uit Nijmegen gesproken worden over het 50 jarig jubileum, dat de bond op 20 April j.l., herdacht. Tevens zal aan ieder lid een schit- torende asbak worden uitgereikt, als herinnering aan het 50 jarig bestaan van de metaalbewerkersbond. Rij ksland bon w w i nterscliool te Horst Aan genoemde school behaalden het diploma: G. Jenniskens en P. Loonen te Leunen en M. van Meyel te Merselo. Kajotters met Kobus Kucli Dinsdag was zaal Wilhelmina te klein 0111 alle belangstellenden voor de Kajottersavond te bergen. Voor een groot deel hiervan was Kobus Kuch de schuldige, die met zyn vlotte conference en aardige liedjes direct do stemming er in had. Maar daarnaast waren ook de Ka jotters actief en tusBen de bedrijven door spraken verschillende kajotters over do problemen van vandaag. Het was opmerkelijk met welk een aandacht naar deze sprekers geluis terd werd. Verder werkte de mandoline club mede aan dezo propaganda-avond, die g09d geslaagd genoemd mag worden. Festival op de markt De Fanfare organiseert een festival op Zondag 11 Mei, waaraan een 11 tal gezelschappen zullen deelnemen. Geen boombeplanting nodig Langs de weg naar het Overbroek, zyn weer verschillende jonge boomp jes van de nieuwe aanplanting ver nield. Aanbestedingen Aan de Gebr. Dinghs te C'asten- ray, is als laagste inschrijver na verkregen ryksgoedkeuring opge dragen de bouw van een nieuwe lagere jongensschool te Oirlo. Aan de Fa. Theunissen Gooren te Ysselsteyn, is by onderhandse aan besteding opgedragen het bouwen var. een boerdery voorH. Mulders, Veulen en het bouwen van een woonhuis voor S. Gieling8-Strybo8ch aan de Lang straat. Architect de heer Colsen. Auto-ongelukken Op de hoek GaBstraat-Overloonse- weg kwamon Woensdagavond oen bestelwagen en een tractor met elkaar in botsing. Door de schok'werd de driewielige bestelwagen het onderst boven gegooid. De verkeerspolitie onderzocht de schuldvraag. Te Merselo botsten by de kerk een autobus en een personenwagen tegen elkaar. De schade was voor beide eigenaars nog al groot. De melkrijder H. van der Zanden te Overloon herdacht het feit, dat hy 25 jaren geleden als melkrijder naar de Zuivelfabriek te Venray, werd aan gesteld. Namens de melkleveranciers werd hem een cadeau aangeboden. Jong leven by Circus Boltini Dezer dagen verblijdden twee merrie ponnies hun eigenaar ieder met .een gezond en wèl geschapen miniatuur veulentje. Deze diertjes mogen gerust, nu ze nog zó jong zyn, de kleinste paard jes ter wereld genoemd worden Tijdens de pauze zijn ze te bezichtigen. N.B. In verband met de Eerste H. Communie die Zondag bij ons te Venray plaats vindt, vangt de uit gebreide kinder- en familievoorstel ling pas om 4 uur aan, om iedereen in de gelegenheid te stellen het lof by te wonen. Ridder Militaire Willemsorde By K.B. is bepaald, dat in de regis ters van de kanslary der Nederlandse orden zal worden ingeschreven als ridder der 4de klasse der militaire Willemsorde wijlen de eervol ont- >en eerste luitenant M.A.M. Bou man, van het wapen der infanterie, van het voormalig K.N.I.L., wegens het zich in de stryd onderscheiden door de uitstekende daden van moed, beleid en trouw tijdens de be zetting van Nederland, toen hy was ingedeeld by de staf van gewest 10 (Limburg) van de verzetsorganisatie Ordedienst. Met de hem als ambtenaar van de CCD ter beschikking gebleven auto heeft hy o.a. met voorbeeldige moed en beleid vele leden van geallieerde vliegtuigbemanningen en uit Duits land ontsnapte geallieerde krijgs gevangenen naar veiliger oord ver voerd, waarvoor hem posthuum door de Amerikaanse, Britse en Franse regeringen loffelijke onderscheidingen werden verleend. Van eenzelfde moed en tot het hoogste oft'er bereide trouw getuigen zyn laatste levensdagen, toen hij, vernemende, dat twee zyner ge arresteerde ondergeschikten zouden worden gefusilleerd, indien hij zich niet kwam melden, zich onmiddellijk meldde en met drie anderen op de heide te Well op 2 Moi 1943 voor het vijandelijke vuurpeloton met de kreet Leve het vaderland, leve de Ko ningin", fier het leven liet, zijn lot genoten tot het laatste ogenblik moed insprekend. Duivenvlucht op Orleans In 47 inkorflokalen van Vaals tot Venray hebben 10000 Limburgse postduivenliefhobbers niet minder dan 30.000 duiven ingezet voor de jubileum vlucht op Orleans. Ondanks de rampvlucht van vorige week Zondag is de jubileumvlucht van de Staatsmijnen dus toch een recordvlucht voor de Zuidnederlandse duivensport. Gistermorgen om half vier is het monster transport van 1000 manden in 23 treinwagons vanuit Maastricht naar Orleans vertrokken Bij goea weer worden de duiven Zondagmorgen om vyf uur m Orleans gelost. Maandagmiddag zyn by een on weer te Deurne, twee koeien in de weide door de bliksem gedood. Ons land heeft van alle West- Europese landen het hoogste geboorte cijfer. Van 2 tot 5 Juli zal de Noord- Oostpolder gaan feestvieren, wegens het feit, dat de polder tien jaren ge leden droog viel. Minister Peters zal in de tweede helft van Mei een bezoek brengen aan Nieuw-Guinea. Te Susteren is de aannemer Bokke op één- dag driemaal grootvader ge worden. Te Weert is een 2-jarig kind by het spelen in de tuin in een sloot gevallen en verdronken. Tot burgemeeester van Schaesberg is benoemd, de heer Dassen, tot heden Landdrost in het Drostambt Tuddern. Tot notaris te Maastricht werd benoemd in de vacature Quadvlieg, die op reis ging en niet meer terug kwam, Mr. P. Rieter, thans notaris te Roermond. De gemiddelde rusttijd van t.b.c.- patiënten is de laatste 25 jaar van anderhalf of twee jaar teruggebracht tot ongeveer elf maanden. Wanneer men doorgaat met de massale door lichting zal over een vyftig jaar tuberculose nog slechts b(j een enke ling voorkomen. Het ziektecyfer van de t.b.c. is momenteel hoger dan voor de oorlog. Dit komt omdat het massale onder zoek veel gevallen aan het licht brengt. Het sterftecijfer is echter veel lager dan voor 1940. De wacht lijsten voor sanatoria krimpen bedui dend in en in principe ia dan ook een grote uitbreiding van sanatorium ruimten overbodig. Dit deelde dr. P. Hekking, adjunct-directeur van het sanatorium „Dekkerswald" in Groes- beek mee. Dat de tuberculose-behandeling in Nederland zo buitengewoon hoog in het buitenland wordt aangeschreven, is volgens dr. Hekking het werk ge weest van dr. Bronkhorst. De Neder landse longspecialist wordt in andere landen zeer gewaardeerd. De geneesheer directeur van „Dek kerswald" dr. A. J. Henneman, die op 15 Mei als zodanig zyn zilveren jubileum gaat vieren, heeft dit sana-, torium gemaakt tot een der grootste en modernste van het land. „Dit is een pijnlijk, maar noodzake lijk besluit". Zo beantwoordde staats secretaris mr. van Rhyn de critiek van de Tweede Kamer op de over gangsregeling naar de Werkloosheids verzekering. Rond 60.000 werklozen zullen hier door op 1 Juli een lagere uitkering ontvangen dan hun lotgenoten die na deze datum werkloos worden en dan onder de verzekering vallen. Tegen wil en dank aanvaardde de Kamer het ontwerp met 61 tegen 6 stemmen. De communisten, die vyf moties zagen sneuvelen, waren tegen. Even eens de heer Welter, die in vroeger jaren met een voorstel tot bezuini ging van de werklozensteun was gekomen en nu trachtte op te treden als kampioen van de werklozen. Minister Joekes, hierby gesteund door staatssecretaris van Rhyn, be toogde dat de regering niet anders kon. Er moest een grens zyn en deze was volgens de bewindsman al ruim genoeg getrokken. De grondslag van de nieuwe regeling is verzekering. Er moet dus premie betaald zyn om voor uitkering in aanmerking te komen. „Oude" werklozen hebben die premie, niet betaald. De bedrijfsverenigingen zouden bovendien overstelpt worden met werk indien deze werklozen zich by hen zouden melden. De werkloosheidsver zekering zou hiermee bij de geboorte reeds verstikt worden. Laat dan in ieder geval het plafond van do overbruggingssteun vervallen, vroeg dr De Kort (KVP), gesteund dooi de heer Kikkert (CH). De heer Stapelkamp (AR), vroeg zelfs toepas sing van de bepalingen van de Werk- loosheidwet met behulp van de gemeentelijke Sociale Diensten. De minister kon echter niet meer beloven dan dat hij de regeling van de overbrugging en de sociale bystand nog eens zou bekijken. Voor hen die op 1 Juli nog geen 21 weken werkloos zijn, zal hy de overbruggingsuitkering veilengen van 13 tot 21 weken, ech ter uitsluitend voor - het resterende deel van deze 21 weken na 1 Juli. Dodelijke aanryding De 29 jarige wielrydster mevrouw Tebak is Donderdagmorgen op de kruising Vestdyk-Ten Hagestraat door een vrachtauto aangereden en daarbij zo ernstig gewond, dat zy in de na middag aan de gevolgen is overleden. Het slachtoffer was pas vyf maan den gehuwd met de linkhalfspeler van de eerste klasser Eindhoven, Jo Tebak. Afdeling Limburg Uitslagen van Zondag 1 Mei. 3e kl Oostrum 2-DIS 2 4 Ysselsteyn 2-B.V.V. 2 0—0 D.I.S.—Tiglia 2 Zondag jl. speelde DIS een wedstrijd tegen Tiglia 2. Tiglia bleek voor DIS een gemakkelijke tegenstander. De uitslag was 7—1. Morgen heeft de promotiewedstrijd plaats DIS-Meyel. BURGERLIJKE STAND Gemeente VENRAY in de week van 2 t/m 8 Mei 1952 GEBOREN Op de Weegh Henricus, Fr.Michelsstr. Claessens Petronella J.M. Langew. 68 Flir.senberg Antonetta, Hoenderstr. 32 van Meyel Jean A. M., Heide L 32 Waber Elisabeth A M Leunen K 3 '0 Johannes M., Paterslaan 13 van Vegchel Gertruda J.M Heide L 33 OVERLEDEN Claessens Martinus, echtgen. van Gussen Johanna, 79 jaar to Leunen. Tacken Antonetta, 16 j., Castenray Michels Petrus A 86 j, Leunen van Dyck Wilhelmina, echtg. van Janssen Hubertus, 63 jaar, Oostrum van de Donk Wilhelmina, weduwe van v. Rooij Johannes, 64 jaar, Oos t-rum. ONDERTROUWD Thoone Wilhelmus M, 38 j land bouwer en Janssen Johanna H 21 j beiden to Ysselsteyn. Baltissen Antoon H., 28 j., kleer maker te Merselo M 8 en Jacobs Martina P. M22 j., Ysselsteyn 172 Koch Johann W28 jaar, bank werker te Leunen K 39 en Creemers Petronolla H. H., 29 jaar, Overloonse eg A 5. de Kleyne Arnoldus Th. J., 31 jaar, landbouwer teOploo, Deurneseweg 28 en Heidens Carolina H., Th., 22 jaar, Overbroek H 10. Janssen Mathieu L. Th 26 jaar, vert. bierbr. te Sittard, Nieuwstr. 2 en Oudenhoven Maria G. A 25 jaar, Hoenderstraat 31. Claessens Theodorus W. G., 27 jaar, koopman, Grotestraat 29 en Poels Gertruda J. C25 j., Grotestraat 26. Hanen Louis H 25 jlandbouwer, St. Odastraatïs en v. Eisen Catharina P 24 jaar, £3asstraat 20. Kooien Johannes G, 25 j fabrieks arbeider te Deurne, Zeilbergsew. Z 11 en Daniëls Maria H., 27 jaar, Kemp eg 41. van Cuyck Joseph M. J., 31 jaar, fabrieksarbeider, Hofstraat en Jacobs Maria J. J., 25 jaar, Leur.on K 1. GETROUWD de Lauw Peter J. W., 25 j., bank werker en Boom Jacoba C.22 jaar, beiden te Venray. Koppes Johannes G., 26 j., landb., Bergen (L.) en Verlinden Elisabeth M. G., 27 jaar, Venray. Broeren Bernard us J., 30 j landb., Oostrum en Kersten Josephina M. Th 24 jaar te Smakt. Ploemen Wynandus G. A., 26 jaar, broodbakker, Ubach over Worms en van Schyndel Maria J, 24 jaar te Ysselsteyn. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrns-Randen PAROCHIE-ACTIEWees eerlijk. Priester van de week kap. Keysers 4de Zondag na Paéen. H. Missen zyn om 6, 7, 8, 9 45 en 10.30 uur. 6 uur leesmis Hendrika Beerkens- Nohr; 10.30 H. Mis voor Maria Tille- mans-Verbeeten; vandaag geen kleine Congregatie, wel a.s. Zondag; 3 uur pl. Lof waaronder toewijding aan Maria en oplegging v.h. Scapulier; 7 uur Rozenhoedje én Lof. MaandagH. Nereus en gezellen. 6.30 zielemis v. a. overl. parochianen; 7 uur leesmis Albert Janssen en echtg. Johanna Zeegers en zoon Jacob; 7.30 leesmis Willem Kusters; 8.15 gest. jaard. Leonard Oudenhoven, echtg. Theodora Loonen (1 H); 7 uur zielelof en rozenhoedje. DinsdagH. Servatius 6 30 leesmis Leonard van Dyk en echtg; 7 uur leesmis Antonius Johannes Janssen; 7.30 leesmis Antoon Verschuuren; 15 gest. jaard. Leonard Thielen en ouders; 9 uur pl. huwelijksmis voor bruidspaar Maassen-Huybers; 9.30 pl. huwelijksmis v. bruidsparen Peeters v. Osch en van Osch Clephas. Woensdag: H. Fioribertus. 6.30uur esmis Piet Derks; 7 uur leesmis voor overl. moeder; 7.30 leesmis voor Petronella Loonen; 8.15 gest. jaard. Henricus Mosmans, Petronella Verriet, kinderen en bloedverwanten (1H). Donderdag: H. Johannes Baptista de la Salie; 6.30 leesmis Leonard van Dyk en echtg.; 7 uur leesmis overl. vader en communicantjes; 7.30 H. Sacramentshoogmis, leiding meisjes; sis gest. jaard. Catharina Poels- Kellenaers en Mathilda Poels (1H). VrydagH. Ubaldus; 6.30 leesmis voor overl. familie; 7 uur leesmis Petronella Voesten-v.d. Putten; 7.30 best. jaard. Anna Maria Egelmeers Vullings; 8 15 gest. jaard. Martin Timmer-van Geffen en Agnes Nefkens (sol. 1 kl). ZaterdagH. Paschalis Baylon. 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 uur leesmis t.e.v. St. Antonius; 7.30 leesmis Ei. Camps en Petronella v. Helden; 8.30 hoogmis v. d. leden v. H. Kindsheid; 6 30 Marialof en rozenhoedje. EERSTE H. COMMUNIE Vandaag onder de H. Mis van 8 u. doen de kinderen hun eerste H. Com munie. De kinderen worden om 7.30 aan de meisjesschool afgehaald. Om 3 uur plechtig lof, waaronder toewijding aan Maria, oplegging van het Scapulier. Onder het lof collecte voor het beeld van 't H.Hart op het H. Hartplein. De schoolkinderen mogen in de kerk niet in het middenschip zitten, noch onder de H. Mis, noch in 't Lof. Vriendelijk verzoek te vlaggen, daar waar de communiekinderen voorby trekken. VELTUM Donderdag 7 uur leesmis KATECHISMUS: alle kinderen leren deze week de 49e en 50e leR. MARIALOF: iedere avond om 7 uur Rozenhoedje en Lof; a s. Zaterdag om half 7. KINDSHEIDFEEST Zie op de eerste pagina. Houdt vooral volgende week de Zaterdag- of Zondagavond (17 en 18 Mei om 7 uur) vry om naar de toneelvoorstel ling in zaal „Wilhelmina" te gaan. Voor 50 cent kunt U genieten van 'n buitengewoon mooie kinderoperette en een paar Missiespelen. JEUGD-H. FAMILIE Heden Zaterdagavond om 8 uur precies, is het bijeenkomst in de Parochiekerk. Men wordt verzocht op tyd te komen en niet buiten te bJyven wachten maar vóór 8 uur de kerk in te gaan, vooraan in de kerk, ook aan de Evangeliekant, plaats te nemen. Kaart en handboekje mee brengen PATRONAAT Wegens 't Eerste Communiefeest moet groep I pas om tien vóór vyf by de Paterskerk samenkomen even als groep II. Do 3de groep komt op gewone tyd. Voor de laatste groep zal er voortaan heel goedkoop limo nade te krijgen zijn, om de gezellig heid te verhogen Het ligt ook in de bedoeling om voor muziek te zorgen, maar beter is het dat de jongens zelf muziek maken. We begrijpen niet waarom zoveel jongens nog al tyd maar op straat ontspanning zoeken. GEMEENSCUAPSAVOND A.s. Woensdag om 8 uur zal pater Leopold Al spreken voor de meisjes vanaf 17 jaar in de parochiekerk. Onderwerp„Meisje, leef eerlijk". PATERSKERK. e Zondag na Pasen: HH. Missen zyn 5 45 tot zekere intentie; 6.30 voor overleden moeder; 7.45 te.v. Sint Jozef (R); 9 uur hoogmis uit dankb. Communiceren begint vooraan; ie coll. Paterskerk; 2e byz. noden; 4 20 gezongen Vespers; 5 uur Lof Maandag: 7 uur Mart. Claessens, als lid D.O7 uur Jacoba vd. Munck hof—vd. Winkel; 8 uur overl. fam. Engels Dinsdag: 6 uur uitstelling Allerh.; H. Mis Petronella Litjens; 6 30 uit dankb. aan St Antonius; 7 u. Wilh. Riimen—v. Houdt; 7.'30 Peter Beckers en Francina Vogelzangs; 7 30 Antonius hoogmis; 8 uur t.e.v. O L.Vr. en een H. Mis voor Th. Janssen v. Aerssen. 6 30 St Antoniuslof Woensdag: 7 uur Hendrik Drabbels en Gertr. Janssen; 8.30 overl. fam. Peeters—van Osch-Clephas Donderdag: 7 uur W. Arts en G. Niessen; 7 uur tot zekere Jntentio Vrydag: geen intenties. Zaterdag: feest van St Paschalis Baylon; vandaag zullen onder de sol hoogmis van 0 uur, die door de HEw. Pater Provinciaal wordt opgedragen, zes broeders hun eeuwige geloften afleggen; 7 uur Jolian Sybers; 6 30 pl. lof. Iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. Op dagen dat er geen lof is, om 6.45 Meimaandoefening. PAROCHIEH. Catharina, LEUNEN 4e Zondag na Pasen: 7 uur H. Mis Peter Thyssen; 8.30 Peter Willemse; 10.15 hoogmis voor de parochie; 3 uur lof; 3 30 H. Familie mannon. Onder de H.H. Missen preek en collecte voor de Jeugdweek. Deze week elke morgen 6 45 H. Mis voor de deelnemers aan de Jeugdweek. Maandag 6.45 voor Mart. Claessens, vanwege de buurt; 7.30 sol. gez. jg. Antoon Meyers Dinsdag 6.45 HenricaLoonen-Weijs; 7.30 Gertr. van Dyck-Smits; 9 3opl. huwelijkshoogmis bruidspaar Lemmen Janssen Woensdag 6 45 Antoon Michels; 7.30 gest. jg. Willem Jenniskens, echtg. en Peter Jenniskens; 9 uur pl. zieled. overl. fam. Lemmen—Janssen Donderdag 6 45 t.e.v. St Isidorus, patroon dor landbouwers, vanwege de boeren en boerinnenorganisaties; 7.30 gest. jg. Hendrik Smits en beide echtgenote Vrydag 6 45 Peter J. Litjens en Hendrina Janssen; 7.30 Jac. Jacobs en echtgenote Zaterdag 6 45 Henri Janssen en Maria de Mulder; 7.30 Ed. 6—7.30 biechten; 7.30 Marialof PAROCHIEKERK ÏSSELSTEYN 4e Zondag na Pasen, 7.30 lm. voor Willem Jacobs; 9 uur kindermis; 10 15 hoogmis voor de parochie; 2 uur lof; 2 30 H. Familie voor de mannen. Maandag 7.30 weekd. Maria Claes sens Dinsdag 7.30 lm. overl. fam. van Rijswijk—Verhoeven; 9.30 huwelijks mis Joh. Vogels en Maria Jeurissen. Woensdag 7.30 lm. uit dankb. fam, Pouwels—Muyzers Donderdag, feest van St Isidorus, 7.30 lm. uit dankb. fam. Flinsenberg; 9.30 hoogmis voor levende en overl. leden van den Boerenbond Vrydag 7.30 lm. overl. fam. Cox— de Louw Zaterdag 7.30 lm. overl. fam. Win nen—Holtermans; 7 uur Marialof. PAROCHIEKERK OOSTRUM 4de Zondag na Pasen; 7 u. H. Com munie; 7.30 en 10 uur de beide H Missen; 3 uur pl. lof met preek en ommegang over de vlasakker. Maandag: 7.30 best. zm. voor de overl. fam. Jorisson—Verstegen; o 30 pl. huwelijkssluiting en H. Mis voor 't bruidspaar Jorissen-Verstegen. Dinsdag: 7.30 best. zm. voor Chr. Stappers. Woensdag7.30 best. zm. voor de overl. fam. Jacobs— Hoex; 9 uur pl. huwelijkssluiting en H. Mis voor 't bruidspaar Jacobs—Hoex; 7.30 rozen krans voor de vervolgden om hun geloof. Ewalsti onder beitfd voor de Rj na het lofo der Jongen verzocht, j Maandag Swinkels- Dinsdag:v Woensditc van zieke i Dondet% ên ecbtge: Vry dag'3 Zaterdag tot byz. ini biechthors. Uw hemeln maand doei Deze Accolietle Meyel.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2