j\iU Katholieke Ifyolktpaktil Verkiezing Groslijst Q, j)ff& Groslijststemming voor de candidaten voor de Tweede Kamer der Staten Generaal Afd. VENRAY-KOM. morgen Zondag 20 April Meisjesschool, Maasheseweg Jongensschool, Patersstraat. MlpeutzUiqeH NIEUWE KIEKEN Opening van ons Patronaat ORGELROEKJE ZATERDAG 19 APRIL 1952 No- 16 DRIE EN ZEVENTIGSTE JAARGANG TEXTIEL van is goed en goedkoop PEEL EN MAAS Ondervindt 't Kleding wint 't DRUK ENs UIGAVE FIRMAJAN DEN MUNCKHOF WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRul^PER^K'wA^RTAAL^f L2™mBuUen^Ven^ay^C'^5 In de diverse afdelingen der Katho lieke Volksparty (K.V.P.) zullen op Zondag a.s (Beloken Pasen) de leden deelnemen aan de stemming over de samenstelling van de candidatenlijst voor de Tweede Kamer der Staten Generaal. In het stemlokaal ontvangen de leden, tegen inlevering van de op- roepingskaart, een stembiljet. Deze oproepingskaart wordt de leden toe gezonden door de plaatselijke afdeling der K.V.P. De candidaten zcals ze op 't stembiljet voorkomen, zijn j.H. Maenen Heerlen, Lid der Tweede Kamer en Ged. Staten v. Limb Dr. Ir. W.J. Droesen, Roermond, Lid der Tweede Kamer, adv. lid van het Dag. Bestuur en Hoofdbestuur der L.L.T.B. Jan Peters, Roosteren, Lid der Tweede Kamer. H. M. J. Dassen, Heerlen, Lid der Tweede Kamer en Landdrost van Tudderen, Landelijk voorzitter der werknemende middenstand. Jhr Mr G. A. M. J. Ruys de Beeren- brouck, Holtum Bom, Lid der Eerste Kamer. W. J. G. Peeters, Venlo, Hoofdbestuurs lid Kath. Limb. Middenstandsbond plvv. voorz. K. v. Kooph. N. Limb. Drs P. J. C. Lebens, Buchten, Adj. Directeur Arbeidsbureau Heerlen J. J. H. SeleD, Venlo, Kringvoorz. der LL.T.B. Bestuurslid bedrijf schap Groenten en Fruit. J. H. G. Hendriks, Berg en Terpyt, Lid. Prov. Staten. Hoofd der school Mich. Debats, Maastricht, Landelijk Voorz. der Jongeren Organisatie Partijraadslid. W. P. G. Linders, Bergen, Commies ter Secretarie. Secr. Penningm. Stichting Oorlogsgetroffenen. J. M. Achten, Horst, Hoofd Landbouw school. Lid Prov. Staten. J. A. A. G. Winchers, Maastricht, Secr. Kath. Limb. Middenstandsb. Mr. A. M. I. H.Baeten, Maastricht, Advocaat en Procureur. Mr Dr J. van Banning, Gele6n Burgemeester. Mr J. G. S. Beckers, Sittard, lid Prov. Staten, j. p. L, Bemeimans, Lutterade, Par- tijraadslid KVP, Hoofd Lagere School. B. H. Cuyten, Maastricht, Voorzitter Raad van Arbeid. A. H. J. Dormans, Munstergeleen, bondsvoorzitter J. B. en T. Dr R. M. A. A. Geuljans, Roermond, burgemeester. G. Greijn, Grevenbicht, lid Provinc. Staten. Pater Mr Dr Th. Keulemans, O. C. Merkelbeek. Dr J. M. G. Notermans, Maastricht, leraar. L. G. de Rouw, Brunssum, hoofd der school. Dr G. M. J. A. Russel, Valkenburg. Vóór elke naam van de candidaten is een hokje geplaatst. De stemming geschiedt door in ZES hokjes een cijfer te plaatsen. Daar het puntenstelsel van toepas sing is, waarbij voor het cijfer 1 punt, voor het cijfer 2V: punt, voor het cijfer: 3 l/3 punt enz.wordt toegekend, is het van groot belang, dat de kiezer in het hokje vóór die candidaat, aan wie hij de meeste voorkeur geeft, dan ook het cijfer 1 plaatst. Dus de Cijfers 1, 2, 3, 4, 5 en 6 in de omlijnde vakjes vóór de candidaten dienen geplaatst te wordeD naar de voorkeur, die de kiezer aan de candidaten geeft. Indien de kiezer op minder dan zes candidaten stemt, een cijfer overslaat of hetzelfde cijfer voor méér dan een naam plaatst, is't stembiljet ongeldig. Indien een lid, hetzij door ziekte, ouderdom of noodzakelijke afwezig heid, niet aan de stemming deel kan nemen, kan deze laten stemmen by volmacht door iemand, die eveneens lid is van zijn afdeling der K.V.P. Deze volmacht behoort echter vóór de stemming in orde te zyn gebracht, waarvoor men zich tydig dient te wenden tot de secretaris van de afdeling der K.V.P., welke voor deze volmacht een formulier verstrekt en welke volmacht ondertekend moet worden, zowel door degene, die de volmacht geeft als door degene, die de volmacht aanvaardt. De groslijstverkiezing zal plaats hebben in Venray, in de Jongensschool Paterstraat en Meisjesschool Maas- Oostrum: café M. Creemers, C 10 en Wed. G. Camps D 2. OirloNoodkerk. LeunenPatronaat. Veulenzaal van Gasselt. MerseloJeugdhuis. Castenray: café Kuypers. Heidecafé Rongen. YsselsteynSchool. Smakt: café Nellen. Tot zover de officiële mededelin- gen. Het zal niet nodig zyn om ieder lid van de Katholieke Volkspartij aan te sporen zeker deel te nemen aan deze groslijst verkiezingen. Men klaagt in deze streken wel eens, dat het belang van Noord- Limburg altyd door „vreemden" moet worden verdedigd, iets wat niet nodig was, als de Statenkieskring Horst, een der grootste van Limburg, één lyn trok en de candidaten, die zij zelf naar voren willen brengen, ook inder daad koos. Voor alle standen zyn afgevaardig den aangewezen en er is ruime keus. Een advies te geven is moeilyk, zeker nu door de verschillende afde lingen geen adviezen gegeven zijn. Wie echter het belang van deze streek juist ziet, zal ongetwijfeld een goede keuze kannen maken. Ieder lid van de K.V.P. dan a.s. Zondag naar de stembus. Vergeet niet Uw oproepingskaart mede te brengen. Mocht iemand vergeten zyn, dat hij dan toch komt en zich even meldt. De leden van de K.V.P. afd. Venray-Kom wor den opgeroepen voor de van 8 uur tol 1 uur in een der lokalen Door onvoorziene omstandigheden zijn geen oproe pingen kunnen worden verzonden. Het Bestuur verwacht echter dat alle leden op vermelde uren, met mede- brenging van de contributiekaart, zullen verschijnen. De keuze van stembureau is vrij. HET BESTUUR BUITENLAND Eisenhower vroeg ontslag Op Goede Vrijdag werd het bekend, dat generaal Eisenhower reeds op 2 April ontslag had gevraagd als atlantisch opperbevelhebber van de troepen in Europa. Het werd reeds vermoed, het was niet bevestigd, maar het kwam voor niemand meer als een verrassing. Hoewel Eisenhower heeft gezegd, dat hy zou afwachten, of de republi keinse conventie hem zou uitnodigen candidaat voor het presidentschap te zijn, heeft hy toch niet lijdelijk wil len toezien. Hy zal nu, vry man op i Juni, nog kunnen ingrijpen, voor dat op 6 Juni de republikeinse con ventie bijeenkomt. En zijn aanhangers hebben hem duidelijk gemaakt, dat zulks nodig is, omdat Taft over meer kiesmannen beschikt dan men had vermoed. Het is waar, dat de republikeinen waarschijnlijk in meerderheid zyn voor de buitenlandse politiek, volgens welke de V.S. grote verplichtingen op zich nemen jegens bondgenoten. Deze zijn onmisbaar voor de defensie van de V.S. zelf, zo betoogt de grote meerderheid van de Congres-leden. En ook al zou Taft die een beroep doet op meer nationaal egoïsme president worden, dan zou nog de meerderheid van het Congres voor een internationale oriëntering zyn, omdat vele republikeinen die ook wensen. Dat het Congres minder geld wil geven voor landen over zee, is waar, maar dat betekent geen principiële verandering van politiek. Doch Taft zou gekozen kunnen worden op zyn binnenlands program en dat is con servatief. Terwyl Eisenhower in dat opzicht niet weet, wat hy wil en elke concrete verklaring over de vakbonden, het negervraagstuk enz. uit de weg gaat. Maar er zyn binnen de party toch genoeg aanhangers van de buiten landse politiek van Eisenhower en zoveel tegenstanders van het ultra- conservatisme van Taft, dat Eisen hower kans moet hebben te worden gekozen op de republikeinse conventie. Hy heeft zelfs heel veel kans, als men van hem verwacht, dat hy lieden, die in 1948 democratisch kozen, kan overhalen, nu op een republikein te stemmen. Truman had vele werkgevers tegen zich in het harnas gejaagd door de looneisen van de arbeiders te steunen in de staalindustrie en by de tele foonbedrijven. Hy heeft veel geleden van de corruptiegevallen onder zyn party genoten, hoewel een ander partijgenoot, Kefauver, de meeste schandalen aan het licht heeft ge bracht. Dus zou Eisenhower een grote kans hebben tegenover Truman, Maar deze zal zelf niet meedingen. En als iemand als gouverneur Stevenson voorstander van de huidige buitenlandse politiek, en gematigd liberaal in binnenlandse aangelegenheden nu voor de demo craten de campagne voert, dan kan ook Eisenhower nog een harde dobber hebben. Het is dus een wespennest waarin Eisenhower zich stort. Eerst moet hy by de republikein Taft verslaan, en dan als candidaat voor het presi dentschap de democratische tegen stander. En als de lichte dépressie in de wereld zich zou doorzetten en de werkloosheid zou toenemen, dan zal zulks de democraten ten goede komen. Aan de republikeinen verwijt men nog altijd, dat zij de sociale nood van de crisis van 1929—1933 niet hebben voorkomen of bestreden. Roosevelt en Truraan hadden veel meer de naam „sociaal" gezind te zyn. Russische propaganda De moeilijkheden van de huidige en toekomstige amerikaanse politici worden vergroot door een handig opgezette russische propaganda. Zy concentreert zich op landen, die onvoldoende afzetgebied hebben of gebrek aan grondstoffen. In brits Lancashire heerst werkloos heid en deze heeft de conservatieven by plaatselijke verkiezingen al heel wat zetels gekost. Want de kiezers vrezen, dat Churchill en zijn minis ters niet voldoende willen ondernemen om werkloosheid te bestrijden. Nu komt China op de economische con ferentie van Moskou een contract aanbieden voor levering van 100 millioen gulden textiel. Andere sowjet- landen bieden orders aan de weste lijke staten aan. Natuurlijk is dat in zoverre propaganda, dat zulke orders zyn „opgespaard", want zy hadden evengoea veel eerder langs de gewone handelskanalen kunnen worden ge plaatst. Het is de bedoeling van Moskou, het te doen voorkomen, of Moskou een crisis kan opheffen in het Westen. Dat is daarom dwaasheid, omdat Rusland alleen kan kopen van landen, die graan, hout, of wat andere pro ducten behoeven. Steenkool, olie, ijzer erts enz. heeft het zelf dringend nodig. Bovendien wil 't strategisch belang rijke producten, welke het Westen niet wenst te leveren. Tenslotte streeft het sowjetblok er naar, zoveel mogelijk zichzelf te be druipen wat de een by de ander kan kopen, wordt niet uit een „kapitalis tisch land betrokken. Nu heeft Rusland behalve de Ja panners die hun textielindustrie sterk moesten beperken en dus wel vatbaar zyn voor rode voorspiegelingen ook de Duitsers onder propagan distisch vuur genomen. In een repliek op de laatste weste lijke nota heeft Moskou weer aange boden, alle Duitsers te verenigen en hun toe te staan een eigen nationaal leger te hebben. De Russen rekenen er op, dat de Duitsers zo graag hereend worden, dat zij daarvoor graag neutraal blijven. En uit economische overwegingen, zo meent het Kremlin, zullen de Duit sers dan gaan samenwerken met de Russen: het Ruhrgebied zou dan 0 a. aan China leveren en aan Siberië. Nu voelt het Westen er niets voor de Duitsers toe te staan, zich even tueel met de Russen te verbinden. Juist omdat Moskou weet, dat de Fransen b v. veel te bang zyn om de Duitsers hun gang te laten gaan en dat de Amerikanen dat risico ook niet willen lopen, daarom bieden zij nu lustig aan de Duitsers allerlei schone dingen aan zy behoeven die beloften toch niet te vervullen. Voor het Westen echter is het nodig iets te stellen tegenover die Russische voorspiegelingen. Dat weten de Duitsers in de westelijke zones ook en die zyn nu nog veeleisender geworden. Zo stokt het overleg over Duitse deelneming aan de Europese defensie weer, omdat de Duitsers veel minder willen betalen, dan eerst was aan genomen. Wie er nu ook president wordt van de V.S., hy zal met deze moeilijkheden ook volgend jaar nog te maken hebben. De hele politiek van alle „blokken", bestaat uit hachelijke compromissen, en het gebrek aan stabiliteit in de wereld maakt, dat men steeds ver dacht moet zyn op verrassingen. De waterramp in de Verenigde Staten. Het wassen van de Missisipi en haar zijstromen, waardoor zeven Amerikaanse staten worden geteisterd en honderdduizend personen hun huizen hebben moeten verlaten, gaat afmetingen aannemen, die de over stromingen van 1881 verre dreigen te overtreffen. Thans staan ruim vijfhonderddui zend hectaren vruchtbaar land in dit gebied onder water. In Minnesota is de toestand Dinsdag ernstiger geworden. De stad St. Paul dreigt geheel verzwolgen te worden. De vijfduizend inwoners zyn dakloos en de schade wordt alleen al te St. Paul op millioenen dollars geschat. In dit gebied vreest men tevens voor branden. Door de druk van het water zyn geweldige benzinetanks gesprongen en de brandstof heeft zich op het water verspreid. Parken en plantsoenen We hebben hier al meer gezegd, dat van het oude natuurschoon in Venray weinig meer was overgebleven na de oorlog. Gelukkig is men nu volop bezig om weer wat „grunnig- heid" in onze gemeente te brengen en ook in het uitbreidingsplan is er rekening mede gehouden. Alleen is het jammer, dat een deel van onze "jeugd dat schijnbaar niet waarderen kan en haar best doet om wat andere opbouwen te vernielen. Bloemen worden afgerukt, bomen vernield, ingezaaide perken doorlopen, kortom men is dikwijls verplicht overal een politieagent bij te zetten. Als de ouders in deze willen mede werken, dan is al een hoop kwaad voorkomen, terwyl ook de ouderen de jeugd in het goede spoor kunnen houden, door ze netjes aan hun ver stand te brengen dat ze met hun vingers overal vanaf moeten bly'ven. Misschien dat dat wat helpen zal, terwyl de politie van haar kant hier eveneens streng het oog op zal houden. Men is dus gewaarschuwd. Duitsers en 't kerkhof In de afgelopen Paasdagen zyn weer heel wat Duitsers in Venray geweest. Naast een groot aantal luxewagens waren er zelfs grote bussen en alles trok naar Ysselsteyn, om daar de poort van het kerkhof gesloten te vinden De teleurstelling van die mensen behoeft niet nader beschreven te worden. De gaten in de omrastering zyn wel sprekende bewyzen, dat men zeker niet vergeefs wilde komen. Nu kan men twee dingen doen. De poort gesloten houden, maar dan tevens verbieden in Duitsland „reclame" te maken met dit kerkhof wat practisch niet meer te doen is, omdat reeds in Duitsland daarvoor reclame gemaakt is, of wel de poort openen en die mensen toe te laten tot de graven van hun dierbaren, een verlof, waar men al jaren op wacht. Dat men deze mensen wil laten voelen wat misdaan is, a la bonheur, maar dan moet men niet met hun doden sollen Boerderij bouw Wie op het ogenblik in het nieuwe land van Peelplan-Zuid komt, ziet daar in de jonge lentelucht het nieuwe leven zich ontplooien. Daar wordt hard gewerkt om de pas ontgonnen grond gereed te maken voor de nieuwe oogst en er wordt hard gewerkt om de kippenhokken klaar te krijgen. Want er komen kuikens en er komen mensen en beide moeten een plaats hebben. Beide in kippenhokken. We leven in een dwaze wereld. Want terwyl de regering meer dan 25 millioen steekt in een failiete bouwonderneming Polynorm, die in plaats van montagebouw te leveren, belastingcenten opsoupeerd, kan hier in de Peel, zelfs al had men zelf de centen, geen boerderij gebouwd wor den, omdat er geen verlof toe gegeven wordt, omdat er geen geld is. Terwyl in de nieuwe Zuiderzee polders boerderijen als kastelen ver rijzen, komen er hier kippenhokken. Terwijl er millioenen worden be steed aan bunkers is er geen geld voor een kleine boerdery, voor een uitbreidend gezin in de Peel. Wordt het nu de hoogste tyd, dat hier nu eindelijk eens een oplossing gevonden wordt, dat men deze men sen nu eindelijk eens verteld waar men aan toe is en, dat men de hon derden werkloze bouwvakarbeiders ook daar een kans geeft aan het werk te komen. Al jarenlang tobt men met deze kwestie en hier schijnt geen definitief antwoord op gegeven te kunnen worden. Oude kerken in ons Zuiden Zyn offers van het voorgeslacht, Nieuwe kerken zullen duiden Dat 't geloof behield zyn kracht. Nu Zondag, 20 April, wordt het zaaltje voor het Patronaatsweik in de oude Jongensschool, om half 6 door de Hoogeerw. Heer Deken ingezegend. We zouden graag alle belangstel lenden uitnodigen by de opening, maar dit zal moeilyk gaan, omdat het zaaltje voor de meer dan too jongens, die lid zyn, al veel te klein is. We zouden alle belang stellenden wel willen verzoeken hun sympathie voor dit zo nood zakelijke werk van jeugdzorg op een andere manier te tonenU kunt wel begrijpen dat er nog heel wat nodig is om onze jeugd de vereiste ontspanning en vor ming te kunnen geven. Geen bloemen, wel graag giften en gaven Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 24 April: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Eindexamens Gymnasia te Yenray De data der eindexamens voor de Gymnasia te Venray, zyn als volgt samengesteld Gymn. I.C. 19, 20, 21, 23, 24, 23,26 27, 28 en 30 Juni, 1 en 2 Juli. Gecommitteerden: prof. Dr. J.H. Rekkers SJ., Nijmegen;prof. Dr. FTh. Visse, Nijmegen; prof. Dr. H. Breme kamp, Delft; prof. Dr. G.L. Smit Si binga (op 26, 27 en 28 Juni), Am sterdam. R.K. Gymn. voor meisjes „-Sint Angela": 28 en 30 Juni en 1 Juli. Gecommitteerden: Dr. J.M. Buyte- nen, Amersfoort; prof. Dr. H. Smits kamp, Amsterdam; prof. Dr. J.J J. Dalmulder, Den Haag; prof. Dr. G.L. Smit Sibinga (op 30 Juni en 1 Juli), Amsterdam. Zilveren Priesterfeest Zondag vierde pater Dr. Wolfgang Schmitz voor de parochie St. Petrus Banden zyn zilveren priesterfeest. In een plechtige stoet werd de jubileren de kapelaan afgehaald van het Gym nasium en naar de Grote Kerk geleid, waar hy om 10 uur een pl. H. Mis tot dankzegging opdroeg. Het kerkkoor zong op zeer ver dienstelyke wyze een nieuwe meer stemmige Mis van Alphons Francken en voerde een feestcantate uit. De fee8tpredicatie werd gehouden door pater Libentius Rozenstraten, En toch is 't waarVele kleintjes, maken een groot. Zo is 't inderdaad ook met 't Orgelfonds. Elke bijdrage, hoe klein ook is ons welkom. De verantwoording, die wy de vorige week gaven is uiteraard niet volledig. De volledige verantwoording volgt wel. Laten we nu hopen dat de op brengst per busje niet beneden peil blijft. De verantwoorde rekening geeft geen volledig beeld van de algemene bydrage. Dat beeld kan pas volgen na een algemene inning van de gestorte bydrage. 't ls te hopen dat die blyft op 't tot nog toe bereikte peil, dan is de orgelbusjes-actie vol komen geslaagd. Blyft IJ allen medewerken aan onze gemotiveerde actie. Bouwt allen mee aan Uw Orgel I Gironummer 5766044 Orgelfonds Venray. die op overtuigende wyze de grote waarde van het priesterschap schil derde. Na de H. Mis werd de jubilaris door geestelijkheid, bruidjes, zangers en muziek Vreer naar het Gymnasium geleid, waar Dr. Vercauteren namens de parochie de felicitaties aanbood. In de namiddag volgde nog een druk bezochte receptie. K.R.O.-uitzending De Vespers, die Zondag om half 3 in de Paterskerk worden gehouden zullen door de K.R.O. worden uitge zonden. Zilveren Priesterfeest Zondag a.s. zal te Azenray pastoor Theunissen zyn 25-jarig priesterfeest herdenken. Gouden Brniloften In Leunen vierde Dinsdag het echt paar van Cuyck-Verhoe ven hun gouden huwelijksfeest. De buurt had gezorgd voor een passende versiering en na de plechtige H. Mis in de kerk te Leunen, werden de oudjes en door familie en door de buurt eens netjes in de bloemen gezet. De traditionele serenade werd ook gebracht, kortom het gouden paar zal niet gauw de viering van deze dag vergeten. In Oostrum was het feest ten huize van R. Lemmens—Poels, die Dinsdag ook hun 50-jarig huwelijksfeest vierde temidden van familie en bekenden. Nadat hun priesterzoon een plechtige H. Mis had opgedragen, kwamen tal rijken het gouden paar feliciteren. Vooral uit verenigingskringen werden veel cadeaux aangeboden, wel een bewy's, dat de heer Lemmens vooral op dit terrein, ondanks de last der jaren, nog steeds actief werkzaam is. Ook hier bracht de Oostrum Harmonie een klinkende serenade. Vol goede moed gaat het nu naar het diamanten feest. Mardi Jaana Paasmaandag bracht de vereniging van oud-Indiëgangers Mardi Juana in zaal Wilhelmina voor een niettalrtfk publiek haar cabaretprogramma Oost- West Expresse. Een aardig nieman- dalletje met veel muziek en aardige schetsjes, die by het publiek wel in de smaak viel. Onder de vele mee werkenden waren enkele zeer goede talenten. Vechtpartij Paasmaandag kregen enkele heren 's avonds laat nog last van het beste bier en liep het uit op een flinke dronkenmansvechtparty, waarin de een de ander zodanig toetakelde, dat hy zich onder dokters handen moest stellen. Dit vechtpartijtje zal nog wel gevolgen hebben, daar door de Rijks politie processen zyn opgemaakt. Ongelnk Het zoontje van kleermaker V. aan de Maasheseweg hing achter een melkwagen. Hy kwam te vallen en werd daarby zo ernstig gewond dat hy naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Handboogschutterij St. üda Nadat j.l. Maandag het schutters- seizoen is geopend, zal de handboog- schutterij St. Oda Zondag a.s. by de Batavieren in Venlo op bezoek gaan om in een onderlinge wedstrijd te proberen de wisselbeker, thans in het bezit van de Batavieren in Venlo, te bemachtigen. Vier korenmaten afgebrand Woensdagmiddag werd de brand weer van Venray opgeroepen voor een geweldige brand, die was uitge- brokenby de landbouwer van Schyndel „Craijenhut" te Ysselsteyn, waar vier korenmij ten in brand stonden. Met groot materiaal trok de Ven- rayse brandweer tegen deze vuur haard op, maar kon door de sterke wind niet beletten, dat alles geheel verloren ging. De schade bedraagt ongeveer vier duizend gulden. De gedupeerde was niet verzekerd. Brand in Oo9trum Zaterdagmiddag ging de sirene voor in Oostrum. Hier bleek een stromyt in lichte laaie te staan en de brand weer kon weinig anders doen als een klein beetje redden. Men vermoedt, dat kinderen de oorzaak van deze brand zyn geweest. Voor de eigenaar een lelijke strop.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 1