Werkloosheid in deze streek! Venrayse vaklui bouwden in Frankrijk Piils Piils R.K. Avondnijverheidsschool te Venray Dr. v.d. Hombergh SSÏStÏÏ ujISff, SSSSSS' WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Bij een Gouden Huwelijksfeest NIEUWS UIT WANSSUM Volksconcerten Een heitje voor een karweitje Oud verkenners! ORGELHOEKJE Feest in Leunen ZATERDAG 12 APRIL 1952 No 15 DRIE EN ZEVENTIGSTE JAARGANG TEXTIEL van is goed en goedkoop PEEL EN MAAS Ondervindt 't Kleding wint 't De argeloze vacantieganger, op reis in Frankrijk, trof vorig jaar Augustus, midden tussen de bonte reclames van een Franse provinciestad, een pijl aan in de kleuron geel-blauw, met de bekende lettors van J.P .A. Nelissen. En nieuwsgierig geworden volgde hy deze pijlen door het groezelige Mul house, om dan plots te staan voor L'Hopital civile de Mulhouse het ziekenhuis van de stad Mulhouse, waar met kanjers van letters stond vermeld, dat het aannemersbedrijf J. P. A. Nelissen uit Venray hieraan het werk was. Het ziekenhuis met zijn vele pavil joens heeft van de oorlog te lijden gehad, zoals deze gehele streek van de Elzas en het herstel vordert o, zo langzaam. Even erg getroffen als deze streek, is de wederopbouw nog niet zo ver als wy einde 1946 reeds waren. Nog overal hangt het carton voor de ramen, nog overal zy'n er stukken en brokken en zoals we hier wijzen op een nog achtergebleven stuk verwoes ting, zo wijst men daar op iets wat hersteld is. En temidden van dat oorlogsgebied, stonden Venrayse man nen te werken aan de wederopbouw en uitbreiaing van het stadszieken huis van Mulhouse. Systeembouw was na de oorlog een der voorschrif ten van het Rijk en ook de fa. Nelis sen zag het belang van deze bouw methode in. Zij specialiseerde zich vooral op ziekenhuisbouw en dat deze specialisatie geslaagd is bewijst de trotse ry paviljoens, die zij voor diverse ziekenhuizen heeft gebouwd. We denken aan Oss, Bergen op Zoom, Heerlen, Breda, Dekkerswald, Nijme gen, Tiel, Hulst, Vlissingen en Delden, waar door deze systeembouw de opname mogelijkheid voor zieken belangrijk is uitgebreid en waardoor aan honderden Venrayse handen werk en brood gegeven is. Het was bij de opening van het ziekenhuis in Oss, dat enkele heren van de Franse gezondheidsdienst op bezoek kwamen en dit soort bouw ééns aandachtig bestudeerden. Experts als de Fransen zyn in betonbouw, moesten zy erkennen dat dit systeem buitengewoon voldeed en van het een kwam het anderNa meer dan een jaar onderhandelen, vertrok in Mei 1951 het eerste schip met materiaal via de Ry'n naar Straasburg en vandaar uit via het Ry'n Rhone kanaal naar Mulhouse. "Want het was hier dat J. P. A. Nelissen voor het eerst op Franse bodem zou gaan bouwen. Twee paviljoens van het ziekenhuis waren daar aangenomen en zouden binnen 8 maanden klaar moeten zijn. Vooral de Fransen waren nieuws gierig of die 8 maanden ook werkelijk heid zouden worden. De Fransman, gemoedelijk als hy is, gelooft dat wel als zo iets in het bestek staat, maar trekt er zich zelden of nooit wat van aan. Onder leiding van de heer van Erp, die in de blauw gele woonwagen zyn hoofdkwartier heeft, begon men dan midden Juni 1951 met het werk. Een paviljoen, dat niet gebruikt werd, werd als slaap- en woonplaats inge richt voor de 60 Nederlanders, die weldra aankwamen en natuurlijk heerlijk kankerde op het Franse eten, dat verstrekt werd door de ziekenhuiskeuken. Men went aan alles en nu is het bepaald heerlijk. Er werd hard gewerkt, want de Nederlanders zyn stijfkoppen en voor de verbaasde blikken der Fransen, kwam ondanks alle tegenslagen en ondanks alle moeilijkheden de bouw langzaam maar zeker de grond uit. Van Erp's volkswagentje werd berucht in Mulhouse en verre omgeving, want de Fransen wisten, dat hy hun ge moedelijkheid en laksheid wel aardig vond, maar niet voor deze karwei, want wat beloofd was moest gebeu ren en wel in de korst mogelijke tijd. En waaraan geen Fransman had durven denken gebeurde. Een maand voor de tijd, op 31 Jan. j.l. werden de twee paviljoens, die plaats bieden aan 106 bedden, die bovendien geheel onderkelderd zyn, kant en klaar opgeleverd en ging de Nederlandse driekleur neer, om door de Franse vervangen te worden. De 60 Nederlanders, die hier werk ten, hebben een goed stuk reclame gemaakt door hun snelheid van werken en het hoge tempo wat werd aangehouden. Dit eerste stuk bouwwerk van deze Venrayse firma in la douce France heeft een goede indruk ach tergelaten. Meerdere projecten liggen al klaar en mogelijkheden zyn er in Frankrijk nog ten over, maar ook Frankrijk kent zyn formulieren en heeft een Minister Lieftinck. Een en ander kost tyd en veel moeite. By deze eerste bouw zyn de Fran sen zeer behulpzaam geweest, al heeft een sit-down-staking van de Frar.se douane in October wel roet in het eten gegooid en dank zy dit werk, zal ook voor de toekomst zekei nog veel te bereiken zijn. En de arbeiders Och, na het aan vankelijke bezwaar van het Franse eten, vinden zy het best. De ver dienste is goed, men krijgt iedere drie weken 5 dagen verlof, de reis wordt betaald enmen ziet wat van de wereld. Moeder de vrouw krijgt op tyd haar centen netjes thuis gestuurd en daar is er nog altijd wat Dit groot stuk werk is weer klaar. Naast de Fa. Nelissen werkten er aan mede het stucadoorsbedryf Jans sen en Zn., de schildersbedrijven Theuws en Kateman, terwijl Machine fabriek Custers de staalconstructies verzorgde. Vijf Venrayse bedrijven, die'Nederlands naam ook in Frankrijk hooghielden en onze deviezenpot mee hielpen versterken. CURSUS 1951-1952 Zaterdagmiddag had in het Luxor Theater, onder vry grote belangstel ling van de ouders de diploma uitreiking plaats van de Nijverheids school. Deken Berden opende met een kort woord deze bijeenkomst, waarbij hy wees op het grote belang van het goede ambachtsonderwys voor onze opgroeiende jeugd. Directeur Oomens maakte dan de resultaten bekend van de R.K. Avondnijverheidsschool cursus ïusi 1932. Hieraan bleken op 31 Maart van dit jaar 119 leerlingen deel te nemen. Hiervan werden er bevorderd 41 en kregen 40 een getuigschrift. Van 1 naar 2 werden bevorderd 3 leerlingen, 7 bleven er zitten. Van 2 naar 3 gingen 10 leerlingen, niet bevorderd werden er 9; van 4 naar 5 gaan 26 jongens, niet bevorderd zyn er 10. Het Diploma A, voor leerlingen die niet in 't bezit zyn van 'n diploma van een dagambachtsschool, hetwelk .tevens is een getuigschrift voor het 3de jaar, ontvingen: Cox W., Tienray, bankwerker Nabben J., Oirlo Hendriks G., Tienray de Lauw P., Venray Reynders J., Geysteren smid Peeters T., van Els J., Wanssum bankwerker Rutten A., Blitterswyk Janssen P., Venray Versieyen J., Oostrum Vollenberg H., Venray schilder Jadssen P., Ysselsteyn Verbeek F., Venray Tonen A., Geurts B., timmerman Verbeek J.. van Bergen H. Thuyls G., metselaar Lichteveld J., Overloon Janssen L., Venray meubelmaker Verheyen M., timmerman van Meyel J., Leunen, meubelmaker Wijnhoven J., Meerlo, metselaar 6 leerlingen kregen geen getuig schrift. Het getuigschrift voor het 5de jaar ofwel het diploma B, bestemd voor leerlingen in het bezit van 't diploma Dagambachtsschool of diploma A van de Avondschool kregen: Janssen J., Oostrum bankwerker van Goch G., Venray Sybers H., n Janssen J., electriciën Janssen C., schilder Verkoeyen G., Leunen timmerman Reyntjes J., Venray Martens H., Leunen Relouw' H., Venray Drabbels H., Kersten J., HoRhees Teunissen J„ Ysselsteyn Waayenburg F., Venray Rutten P., Overloon Francken G, Wanssum Dykmans C., Venray metselaar Vergeldt P., Wanssum 3 leerlingen geen getuigschrift B. Hoewel de Directeur tevreden was over het behaalde resultaat, meende hy, dat met meer studieyver en werklust nog betere resultaten te behalen waren. Als er belangstelling voor bestaat, zal een cursus algemeen vormend onderwy's gegeven worden. Vooral aan de afgestudeerden wil hy deze cursus aanbevelen. Voor trappenbouw zal aan timmerlieden een aparte cursus gegeven worden van 1 uur per week. Voor de nieuwe school, dus het volgend jaar, blijft gereser veerd de cursus gezel timmerman en gezel bankwerker. Namens het gemeentebestuur sprak Wethouder Pubben, die de geslaagden feliciteerden en de gezakten nieuwe moed insprak. Ook hij wees, evenals de heer Peters, districtsbestuurder, op het grote belang van een goede vakkennis en voortdurende studie. Namens de ouders sprak de heer Nabben uit Oirlo een kort dank woord, waarna sluiting. Ruim elfhonderd arbeiders in de Vredepeel De werkloosheid nam gedurende dit eerste kwartaal 1952 slechts gering af. Het aantal werklozen, dat 1 Januari jl. 434 bedroeg, is op 31 Maart jl. gedaald tot 411. In Maart 1951 waren er 199, dus een stijging van 100 percent 1 Het volgende staatje geeft een overzicht van de stijging der werk loosheid 1931 1952 Januari 240 490 Februari 211 483 Maart 199 411 De kleine vermindering vindt zijn oorzaak in een kleine opleving in de bouwnijverheid en de landbouw. Opmerkelijk is, dat verschillende jongere krachten, werkzaam in be drijven te Venlo en Tegelen, door het vermeerderde aanbod ter plaatse, en wegens bezuiniging op reiskosten werden ontslagen. Alleen voor geschoolde arbeiders in de metaalindustrie bestaat nog plaatsingsmogelijkheid. De echtelieden Reinier Lemmens en Lamberdina Poels te Oostrum, zullen op is April a.s. hun gouden huwelijksfeest vieren. Dit feest moge een aanleiding zyn, in herinnering te brengen, dat de heer Lemmens een belangrijk aandeel heeft gehad in de groei van de zuivelindustrie in deze contreien. Toen in 1895 in Merselo ook een handkrachtfabriek werd opgericht, werd de heer Lemmens aan dit bedrijf verbonden. Met Johan van Vegchel, eveneens van Merselo, was de practische uitvoering in goede handen. Dit tweetal heeft de opkomende zuivelindustrie volledig meegemaakt. In 1904 wordt de heer Lemmens benoemd tot assistent aan de Coóp. Zuivelfabriek te "Venray, die in dat jaar was opgericht. In December 1906 werd hij benoemd tot Directeur van de Zuivelfabriek te Neerkant en in 1912 werd hy aange steld tot Directeur der Zuivelfabriek te Oostrum en aan dit bedrijf heeft hy zijn beste krachten gewijd tot in 1941. Uit bovenstaande blijkt wel, dat de heer Lemmens het begin heeft meegemaakt van de fabriekmatige zuivelbereiding, evenals de ontwik keling van de eenvoudige handkracht tot de moderne zuivelfabriek met al zyn moeilijkheden. Het is niet mogelijk, de vele verdiensten van deze pionier in de zuivelindustrie in dit korte bestek te releveren. De heer Lemmens had naast zyn technische kwaliteiten een warm mensenhart, waardoor hij in hoge achting was by zyn bestuursledenen leden en mild was voor de mensen waarboven hij was gesteld. Dat men de heer Lemmens waar deerde, blijkt uit het feit, dat hy in het maatschappelijke leven in Oos trum verscheidene andere functie's bekleedde naast zyn directeurschap van de zuivelfabriek. Op het feest van a.s. Dinsdag zal dan ook uit zuivelkringen zeer zeker het gouden paar in de bloemen gezet worden. Juliana" Wanssum Tiert zilyeren jubileum Al mag er enige twijfel bestaan omtrent de datum, waarop ooit de eerste voetbalwedstrijd werd gespeeld te "Wanssum, het is evenwel een feit, dat 't 18 Maart j.l. precies 25 jaar geleden was, dat de huidige voetbal club onder de naam „Juliana" werd opgericht. Vanwege de Vastentijd werd de viering van dit jubileum verschoven naar 14 April, Tweede Paasdag, maar dan zal er ook werkelijk feest zyn in dit kleine Maasdorpje, want vrijwel alle jongelieden zyn lid of hebben om een of andere reden toch hun hart verkocht aan de voetbalclub. Niet minder dan 5 elftallen nemen deel aan de officiële competitie, zodat practisch alle jongelui, welke voetbal capaciteiten hebben van de partij zyn. Het programma voor Tweede Paas dag luidt Onder de H. Mis van 7.30 uur algem. H. Communie voor deleden. 10uur pl. Hoogmis voor de levende en overleden leden. Van 11.30 uur tot 12 30 uur receptie in het clublokaal J. Hermans. Half drie optocht van het clublokaal naar het terrein onder muzikale begeleiding van de fanfare „Concordia". 3 uur huldi gingswedstrijd „Juliana" Wanssum- „Juliana" Mill. Na afloop van deze wedstrijd wordt het feest voortgezet in de Siebengewaldse tent, welke by het clublokaal werd opgebouwd. Hier wordt aan de dansliefhebbers de gelegenheid geboden zich tot 10 uur te vermaken. gereg. geheel DUW wachtg. str. werkl. trekkers Jan. '51 230 105 101 24 Mrt. '51 190 98 101 Jan.'52 434 118 212 4 Mrt. '52 411 167 238 6 Zoals uit bovenstaand weer over duidelijk bly'kt, liggen de cijfers in Venray en omgeving nog steeds zeer hoog. Voor de toekomst zal een opheffing van de bouwstop een goede daling te zien geven. Maar dan resten er nog te veel, die als los arbeider of anderzinds geen plaats kunnen vin den by de verschillende bedrijven. Een kleine pleister op de wonde is de nieuwe industrie, die binnen enk9le weken zal beginnen met een twintigtal mensen. Voor de rest onderschrijven deze cijfers weer eens te meer, dat alle hens aan dek geboden is voor de industrialisatie van onze gemeente. Het feit, dat er ruim elfhonderd DUW-arbeiders in de Vredepeel aan het werk zyn, terwy'l men met het opstellen der plannen hooguit had gerekend op 600, is wel een teken aan de wand 1 Feestavond Rode Kruis Dinsdag 15 April a.s. belegd het Rode Kruis afd. Westelijke Maasoever 'n feestavond te Wanssum. De heer P. J. Weys stelde de Siebengewaldse tent gratis ter beschikking van het Rode Kruis. Deze feestavond wdrdt geopend om 6 uur en duurt tot 10 uur. Gezien het doel van deze avond, nl. het inzamelen van gelden voor het verlenen van steun aan directe volksbelangen door hot inrichten van E.H.B.O. posten in alle parochies van de Gemeenten Meerlo, Wanssum en Broekhuizen en het uitrusten van een Rode Kruis Colonne voor deze dorpen, zal op een zeer druk bezoek gerekend kunnen worden. In alle steden en dorpen van ons land is het Rode Kruis thans actief om zo goed mogelijk voorbereidingen te treffen om by eventuele rampen direct hulp te kunnen verlenen. Ook de hulpposten langs de grote verkeers wegen en op belangrijke centra heb ben hun doelmatigheid en noodzake lijkheid reeds vaak bewezen. Daarom verdieneD ook al deze acties de volle sympathie. De dansliefhebbers kunnen voor deze gelegenheid het nuttige met het aangename verenigen. in 1952 De Burgemeester der gemeente Venray brengt ter algemene kennis, dat de volksconcerten voor 1932 zijn vastgesteld als volgt: 1 Woensdag 30 April (Koninginne dag) Venray's Harmonie Markt suur; 2 Maandag 5 Mei (Bevrijdingsdag) Fanfare de Peelklank, Ysselsteyn Markt 8 uur; 3 Zondag 18 Mei, Fanfare Ons Genoegen, Oirlo Markt 8 uur; 4 Zondag 25 Mei, Venray's Harmonie, Markt 8 uur; 5 Zaterdag 7 Juni Fanfare St. Oda, Merselo Markt suur; 6 Zaterdag 14 Juni Fanfare St. Catharina, Leunen Markt 8 uur; 7 Zaterdag 21 Juni Venray's Harmonie Markt 8 uur; 8 Zaterdag 28 Juni Harmonie Sub Matris Tutela, Oostrum Markt 8 uur; 9 Zondag 6 Juli Fanfare Ons Genoegen, Oirlo Markt 8 uur; 10 Zondag 13 Juli Fanfare de Peelklank, Ysselsteyn te Ysselsteyn 8 uur; 11 Zondag 20 Juli Venray's Harmonie Markt 8 uur; 12 Zondag 27 Juli Fanfare St. Catharina, Leunen Markt 8 uur; 13 Zondag 17 Augustus Fanfare St Oda, Merselo Markt 8 uur; 14 Zondag 24 Augustus Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum Markt 8 uur; 15 Zondag 7 September Venray's Harmonie Markt 8 uur; 16 Zondag 21 September Venray's Harmonie (Matinée) Markt 11.30 uur Venray, 7 April 1952 De Burgemeester van Venray, Mr. A. fl. M. JANSSEN. In de week van 14 tot 19 April zullen alle welpen, verkenners, leid sters en leiders van de verkenners beweging er op uit trekken om op de een of andere manier geld te gaan verdienen. Het verdiende geld zullen zy moe ten afstaan aan de beweging, die er o.a. de St Joriskapel te Panningen zal mee helpen herstellen. De bedoeling is ieder jaar deze „week" te doen terugkeren. Om de welpen, verkenners, leidsters en leiders in de gelegenheid te stellen werkzaamheden te verrichten en zodoende geld te verdienen, doen wy een beroep op alle inwoners van Venray. Mocht U werkzaamheden hebben te verrichten, die door hun gedaan kunnen worden en waarby belangen van beroepsbevolking niet geschaad worden, dan zal het zeer op prys gesteld worden, dat U hen, indien ze komen vragen om werk, aan 'twerk zet. Komen ze niet by U aan de deur en U hebt toch wat te doen, geef het dan op aan het volgende adres: Maasheseweg 4a Tel. 524. Welke werkzaamheden willen zij verrichten zult U zeggen Alles wat maar denkbaar en uit voerbaar is. Kunnen ze het niet alleen af, dan halen ze assistentie en komen desnoods met 150 man. Er zyn kleine jongens by, maar ook stevige leiders en vergeet de leidsters niet. Voor hen hebt U ongetwijfeld iets te doen in deze schoonmaaktijd. Of hebt U soms 's avonds iemand nodig om op de kinderen te passen Alle welpen, verkenners enz. zyn in het bezit van een werklyst, waarop aangetekend moet worden wat ze gedaan hebben en hoeveel ze verdiend hebben, zodat controle mo gelyk is en de jongens niet zelf het geld kunnen houden. Denkt U eens goed na Wellicht hebt U een of ander karweitje op te knappen. Gy bezorgt er eén welp, verkenner enz. een blij moment mede en U werkt mede aan de opvoeding van de jeugd. Staf St Petrusgroep Venray. S.Y.V.-nieuws Na een week van rust gaan we Tweede Paasdag weer aan de slag. Het eerste elftal krijgt Sevenum op bezoek, een oude bekende, waar al menig wedstrijd tegen gespeeld is. Hoewel we in deze competitie wei nig grootse dingen van Sevenum gezien hebben, is en blyft het een ge vaarlijk tegenstander. Zo zal ook Maandag opgelet moeten worden. Venray 4 moet in Griendtsveen de kleuren van S.V.V. hoog gaan houden. Getuige haar andere wed strijden zal haar dat wel gelukken. lste klas afd. Limburg D.I.S. wist in Arcen een overtuigen de 0—4 overwinning te behalen. Ook Oostrum wist de lastige uit wedstrijd tegen Tienray tot een goed einde te brengen. 2—3. En doordat ook FCEB en Hegelsom wisten te winnen is er nog weinig verandering in de stand gekomen. De grote verrassing was wel de 5 3 overwinning van Ysselsteyn op het toch nog altijd vrij sterke Meerlo. Dat geeft weer moed voor de toekomst. Voor 2de Paasdag staat alleen de belangrijke wedstrijd Oostrum—Hegel som op het programma. De stand is: DIS 16 11 2 3 24 56-21 FCEB 17 10 4 3 24 54—27 Oostrum lö 9 5 2 23 50—27 Hegelsom 15 9 3 3 21 45 17 Meerlo 16 7 3 6 17 42-41 Tienray 17 7 1 9 15 40-41 Wittenh.3 17 5 3 9 13 28-50 Sevenum 2 17 3 3 10 10 30—60 RKDEV 2 16 3 3 10 8 20—40 Ysselsteyn 17 3 2 12 8 29—76 Programma 3e klas Limburg Tienray 2—DIS 2 Oostrum 2-Swolgense boys 2 Ysselsteyn 2—Meerlo 2 Hegelsom 4—DIS 3 De maand April, de maand van St Joris, doet alle oud verkenners, voortrekkers, leidsters en leiders ongetwijfeld terugdenken aan de tyd, die ze doorbrachten in de verkenners- beweging. Op 23 April, als zy alle verkenners zien getooid met de 3t Jori8bloem, gaan hun gedachten terug naar de tyd, dat zy St Joris vierden en het St Joriskampvuur hielden. Voorby is echter die tyd en de band tussen hen en de verkenners van thans is veelal geheel verbroken, vaak ten nadele van hun zelf en zeker ten nadele van de verkenners beweging. Door het oprichten van een ver eniging van „Oud Verkenners" wil men trachten de verbroken banden weer te herstellen. Ook in Venray wil men een oud verkennerskring gaan vormen. Allen, die als verkenner, voortrek ker, leidsters of leider vroeger d€ verkennersbelofte hebben afgelegd, worden uitgenodigd op een bespreking by Verheugen op Donderdag 17 April om 8 uur nam. Degenen, die verhinderd zijn deze bespreking by te wonen maar sym pathiseren met de oprichting van een kring, gelieve dit te melden aan de afdelingsleider J. Colsen, Maashese weg 4a, Venray. Deze week maken we een begin met het publiceren van ontvangsten ten bate van het Orgelfonds. De opbrengst der indertijd verkoch te sluitzegels is hierby buiten de beschouwing gelaten, omdat deze in hoofdzaak dienen moest voor het aankopen der geplaatste orgelbusjes en enig drukwerk. Opbrengt van de offerblokken in de Parochiekerk: November 1951 f 18.70 December f 13.25 Januari en Febr. 1952 f 11.31 Maart f 11.25 Bijdrage Ambachtsschool f 50.— Bridgeclub f 140.— Kaartclub f 8.50 Jonge Middenstand f 3.50 Huismoeder f 2.50 N.N. f 7.- K. postgiro te Venray f 10.— Fietsenstalling Carnaval Mandors f 11.80 Collecte Carnaval f 158.15 C. F. f 10.50 J. B. Meerssen f s.— Opbrengst van de volgen de wy'ken Grote Straat, Grote Markt, Marktstraat, Kerkpad, Hofstraat, Stati onsweg, Leunseweg, Maas heseweg, Akkerweg, Tuin straat, Landweerdweg en Bongerdstraat f 329.30 Totaal f 790.76 Bouwt mee aan Uw orgel I Gironummer 576604 Orgelfonds Venray. Eerste Lustram van „Jong Nederland" Het was kort na de oorlog, dat op initiatief van Pastoor Vostermans en Kapelaan Verbugt in Leunen, het katholieke jeugdwerk voor jongens ODder de 17 jaar werd georganiseerd. Zij kozen daarvoor de bisschoppelijk goedgekeurde organisatie JongNeder- land", welke voortbouwde op de voor oorlogse Jonge "Wacht, doch geheel aangepast werd aan de veranderde tijdsomstandigheden. In het jaar 1947 werden de eerste leden geïnstalleerd en was de op richting een feit geworden. Nadat het rectoraat van het Veulen was opgericht en Leunen daarmee zijn leider kwyt raakte, vroeg men Pater Adriaan Loof o.f.m. om de lei ding op zich te nemen. Deze zorgde voor een eigen locali- teit en stak de jongensin het fleurige uniform der Jong Nederlanders. In de loop van deze vijfjaar traden verschillende malen „kinderziekten" op, maar door de energieke leiding werden deze telkens overwonnen. Thans maakt „Jong Nederland" zich klaar om op 24 en 25 Mei a.s. het eerste lustrum waardig en groots te vieren. Van verschillende zijden werd reeds medewerking toegezegd. Het belooft een groot festijn te worden voor jong en oud. Let dus op de datum Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 17 April: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdoroen AFWEZIG van Vrijdag tot en met Dinsdagmorgen 12 uur Spoedgevallen Tel. 465 Tijdmelding De aangeslotenen op telefooncen trales met een netnummer dat met „47" begint in Midden- en Noord- Limburg, kunnen thaus de ,tydmel- ding" 002 kiezen. Per melding verneemt men ten hoogste 3 maal opgaaf^van de juiste tyd, waarvoor de kosten van één lokaal gesprek berekend worden. Zilveren Priesterfoest Pater Wolfgang O.F.M. Zoals bekend, zal Pater Dr. Wolf gang Schmitz Zondag a s. zyn zilveren priesterfeest herdenken in de Pa rochiekerk. Men verzoekt ons er op te wijzen, dat er gelegenheid zal zyn om de Jubilaris geluk te wensen en wel van 4 uur nam. tot 3 30 nam. in het Gymnasium aan de Lennseweg. Gnnning Het herstel en de wederopbouw van de Oostrumse kerk is gegund aan de Gebr. Linskens uit Blitters- wjjck.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 1