KERKBERICHTEli WOL GÖ oBtüums dl h De overgang van de stal naar de weide H.Comm Hij keerde terug De bompakketten Biechten in de Paterskerk EBBERINK Betaal niet te veel H. CAMPS Optiek voor Hoed, Pet en Alpino Goudvissen F. W. HENDRIKS DE 9e®ft v Legerklec Behangselpc F. W. HEN1 Thom Borstshverl Poetsartikc Vogelkooi F. W. HEND Babyledikantj Johan Coninx huwde Cunera Ebben Hun dochter Hendrina Coninx huwde in 1671 te Venray met Theodorus Raeffs, fraad en rentmeester van het huis Helmond. Hendryua overleed in 1772. Cremers Peter JohanesCremers werd geboren op de hoeve „De Voort" te Groeningen by Vibrlii gsbeek op 17 Augustus 1811. Hjj werd priester gewijd te Luik op i Mei 1835 en was van 30September 1839 tot 14 Januari 1842 Kapelaan te Wanssum. Hy overleed Juli 1880 te Baarlo. Cronimentnijn Andreas Crommentuyn, geboren te Helden, was tot 18J8 kapelaan te Venray, toen hy pastoor werd te Broek buizen vorst. Daar overleed by 6 Mei 1850. van Daell Stephanus van Daell van Venray was op 27 Juli 1603 doopgetuigH te Boxmeer by de doop var Gerard us van Daell, zoon van Abraham van DaeJl en Hendrika Schenk van Nydeggen. By de doop van hun dochter AgneB van Daell op 23 October 16I4 waren doopgetuigen Mr Everardus Val anus van Daell, pastoor te Venray en Maria van Daell van Venray. Derlckx Wilhelmina Derickx werd geboren te Venray 20 April 1847, trad in het huwelijk met Marti'.us Verhoeven en overleed 30 Juli i929. Derix Anna Maria Derix was geboren December 1850 te Oost rum, huwde met Petrus Antoon Kuste1 s en over leed te Leunen 23 Mei 1932 Haar oudste zoon werd priester missionaris en in volle overgave be rustte zy in diens al te vroege dood Dircks Martinus Direks werd geboren 12 Maart 1822 te Leunen hy trad in het liuwelyk met Bernardina Poels en overleed te Leunen op 13 November i .08. Coninx melkkoeien, die ook in de stalperiode Niet met een lege maag naar buiten Een doelmatige voedering van de rundveestapel tijdens de overgang van de stal naar het weideseizoen houdt voor de boer een waarborg in. dat de productie van de dieren op peil blijft. De betekenis van het groenvoer, zoals snyrogge en gras, komt hiorby duideiyk naar voren. Ir.S. Iwema, Ryksveeteeltconsulent, wees er in een onlangs gehouden radiocauserie op, dat met dit overi gens zeer eiwitrijke product veel krachtvoer kan worden uitgespaard Bovendien bevat groenvoer veel caro tine, de stof, waaruit het dier het onmisbare vitamine-A produceert. Vooial in de nazomer wordf de toestaud in veel gevallen zeer moei lyk; de reserves zyn uitgeput en het carotinegehalte van het voer daalt onder invloed van de hogere buiten temperatuur. De snij t'ogge komt slechts voor stalvoedering in aanmerking, terwyl by het gras eventueel weidegang kan worden toegepast. De dieren verbly ven de eerste dagen slechts enkele uren in de weide, nadat zy eersteen behoorlijke hoeveelheid wiutervoer vooral hooi hebben opgenomen De weidegang kan men langzamer hand uitbreiden tot de gehele duur tussen de melktijden. Het voordeel van deze methode is, dat men veel werk bespaart, terwyl de dieren toch tegen de koude nachten zyn be schermd. Helaas zyn er bedrijven, die in de laatste stal weken geen vers groen voer ter beschikking hebben en zich derhalve niet voor een dergelijk" werkwyze lenen. Hier is zeer goede koude kuil, maar vooral gedroogd gras of andere carotine houdend voer feitelijk onmisbaar. Men zal echter met de gevaren, die aan het voeren van kuilgras in het vocjaar kleven, rekening moeten houden. Bovendien is carotine in het voor jaar slecht houdi-aar; men zal dus een kleine gift gedroogd gras extra moeten geven. Is het ten-lotte moge lyk op dergelijke bedrijven de dieren in de weide te laten of maakt de voederpositie dit noodzakelijk dan dient men de gelydHykheid in acht te nemen. Dit betekent, dat de koeien nooit met een lege maag naar het weiland mogen worden gebracht, aangezien de kans groot is, dat de diereu te veel gras gaan opnemen. Aanvulling van Meigras Behalve aan een geleidelijke over gang moet er ook aandacht worden geschonken aan het niet in alle op zichten volwaardige Meigras. Als gevolg van de toediening van ver schillende meststoffen, vooral fosfor, kali en stikstof, ondergaat de samen stelling van het gras een aanmerkelijke verandering. De verhouding eiwit/zet moelwaarde wordt buitengewoon nauw, het ruw vezelgehalte wordt zeer laag, terwyl de mineralengehal- ten en verhoudingen eveneens sterk worden beïnvloed. Gelukkig heeft de wetenschap ons niet alleen geholpen aan middelen tot verhoging vau de opbrengst, maar zy heeft ook de wegen aangegeven om eventuele moeilijkheden het hoofd te bieden. In elk geval zal men by opvoering van de opbrengst voortdurend aan de onvolkomenheden van het weidegras aandacht moeten schenken. Door aanvulling met eiwitarme voedermiddelen (weidekoekjes, pulp, aardappelvezels e den met mineralen (likstenen of pekelbakjes) worden reeds zeer goede resultaten beieikt. Bovendien ontloopt men, wanneer men deze maatregelen toepast by de voldoende minerale hebben ontvangen, de kans, dat de dieren door kopziekte en andere weideziekten worden aan getast. Ook gedurende de verdere weidetyd zullen de mineralen andere aanvullingen steeds belang rijker worden, hetgeen kan worden gezien als een streven naar grotere zelfvoorziening. Tenslotte komt men voor de nood zakelijke eis te staan alle maatregelen te treffen, die verband houden met de bestrijding van rundertuberculose, de ziekte die onder de rundveestapel al vele slachtoffers heeft geëist. Dit geldt niet alleen in de staltijd, maar stellig ook in het weideseizoen Deze maatregelen bestaan in het bijzonder in het gescheiden houden van ziek en gezond vee. Uiteraard is ei alles aan gelegen, dat we streven naar een gezonde veestapel. Hierby zullen we in de eerste instantie aan een doel matige voedering aandacht moeten schenken. Filippo Gagliardi was metselaar en aannemer. In een dorpje Montesano wat gezonde berg betekent. Een naam als een spotlach. Want in Montesano was geen waterleiding, geen gas, geen elec'rlsch licht, kortom niets, waardour de achtduizend inwoners zich in de twintigste eeuw konden wanen De hygiënische toestanden lieten alles te wensen over. Wat Fillippo betreft viel niets a»n te nemen en dus helemaal niets te metselen. By had vyf broers en zes zusters Het huis van zijn vader was veel te klein. Daarom besloot hij in 1937 te emigreren. By trok als landverhuiz«r naar Venezuela, ervoer er het harde lot van de emigranten, maar vond tenslotte werk. En het geluk was na enkele jaren mèt hem Hy kon zich als aannemer estigen en maakte te Caracas een huizenboom mede, speculeerde in land er. in het land, wat hy toevallig niet verkocht, werd olie ontdekt Filoppo was voordat hy het goed besefte rijk, millionnair. Voor hem was de droom van elke landverhuizer vervuld. In Amerika had hy 't goud op straat gevonden. Als ryk man herinnerde by zich zyn arme geboorteplaats. Hy dacht ook aan de zwarte ellende, waarin zyn familie en zyn dorpsgenoten zich nog bevonden. En hij keerde naar Italië terug. In Montesano stond hy gedurende de eers dagen op de piazza en reikte aan iedereen een biljet van 1000 lire uit. Voornamelijk aan de armen. Maar iedereen was arm. Toch werkte het systeem niet goed want er kwamen „armen" in het ziekenhuis terecht, omdat ze elkander by het grabbelen naar de biljetten een arm of been gebroken hadden, Bovendien, Filippo was tenslotte een practisch man. Hij kwam tot het inzicht, dat. Montesano alleen door werkverschaffing geholpen kon worden. Het dorp is op een berg gebouwd. De straten zyn eigen lijk trappen en die trappen waren erg vervallen. Het eerste wat hij liet doen, was fontein bouwen, die water spoot. De mensen in Montesano konden hun ogen niet geloven. Toen toog hy naar Venezuela terug om na te gaan, hoe veel millioenen hy rijker geworden was. Dit jaar is hy teruggekomen met het plan, heel Montesano te herbouwen. Hij heeft de Italiaanse regering een project voorgelegd; met de mededeling er een lening van ettelijke honderden millioenen lire voor te willen geven, die eventueel niet eens terugbetaald behoeft te worden. Maar, zo z«i hy, wanneer d" regering me niet steunt, doe ik alles zelf en maak van Montesano een tweede San Marino en roep zjjn onafhankelijkheid uit. Hy voegde er niet aan toe, of by zich dan een koningskroon op het hoofd zal laten drukken. De affaire van de bompakketten, die lin s en rechts worden gestuurd met, gepn geringer bedoeling dan slachtoffer per accidens naar de andere wereld te helpen, is in minder dat geen tijd tot een horribel drama uitgegroeid. Niet. alleen heeft de Duitse Bonds kanselier een paar maal in de schaduw van de dood gestaan, niet alleen zijn anderen voor hem gevallen of gewond maar ook de leider van de Duitse delegatie, die thans in den Haag vertoeft, is het mikpunt der explo sieven geworden. Een mensenleven is niet veel meer waard. Sinds jaren al niet. In de oorlog allerminst, maar in zijn lang verlengstuk, waarin wij thar.s leven, komt de schok harder aan, omdat doodslag nu niet meer geldt als een gerechtvaardigde vaderlandsliefde begane daad van verdediging, maar eenvoudig als een argument in een geding, een argument dan nog, dat doorgaans van enkele nieuwe argu menten vergezeld gaat, waarby het bloed van anderen en de smart van hun bloedverwanten voor geen ontzag in aanmerking komen. Het is de vraag, of men nooit met zekerheid zal kunnen uitmaken, wie voor al die bomaanslagen direct aansprakelyx zyn. Men denkt aan fanatieke fascistische groepen, men noemt een Joodse organisatie, die niet blykt te bestaan en beide „gevallen" wijzen dus op een antisemietische activiteit. Men acht het niet uil gesloten, dat van Joodse zyde met bommen wordt geprotesteerd tegen iedere poging van de Joden om met de Duifseis tot een PAROCHIEKERK St. Petras-Banden PAROCHIE ACTIEWees eerlijk. Priester van de week Kap. v. Leipsig Palmzondag 6 uur leesmis voor de parochie; 7 uur leesmis overl. fam Eibers-Driegen; 8 uur leesmis Antoon Verschuuren; 9 uur kindermis t z.int.; 9.30 palmwydirig, processie en hoog mis; 3 uur Kruisweg v. d. kinderen; 7 uur miserere lijdensmeditatie en Lof, Maandag: H. Mis vd dag; 6 30 uur zielemis voor alle overl, paiochianen; 7 uur leesmis Piet Derks; 7 30 leesmis Wynand Greefkens; 8.15 best. jaard. Martin Wismans en echtgenote; 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: H Mis v.d. dag; laatste Dinsdag te.v. St. Antonius, verering der reiiquie; 6 30 leesmis voor wed Drabbelb-Janssen; 7 uur leesmis voor Winy Veihoeven, besteld d. de buurt; 7.30 leesmis Johanna Erkelens-van Nuuen;8 I5gest jaard. Jacob Goumans en echtgenote (i H). Woensdag: H. Mis v.d. dag; 6.30 leesmis wed. Ciaessens Bintervelte; 7 uur leesmis Martin Wismans en echtgenote; 7.30 leesmis Gertruda Vollebergh Claessens; 8 15 gest jaard Christiaan Ariaens en Ida van MeyeJ, i Hgelegenheid tot biechten van -6 uur. Donderdagvanaf 6 30 wordt de H Communie uitgereikt; 8 uur pl Hoog mis en processie naar het runtaltaar; van i-2 u aanbidding v. H. Familie; 3 uur Congregani8ten; 7—8 H Uur; daarna nachtelijke aanbidding. Vrydag: 7 30 plechtigheden; 3 uur kruisweg voor kinderen en verering van reliquie van het H. Kruis; 8 uur kruisweg en ver. reliquie v. H. Kruis Zaterdagvasten- en onthoudmgs ig tot 12 uur; 6.30 plechtigheden; pl m 8 uur Hoogmis, hierna kan wy water worden afgehaald. GELEGENHEID TOT BIECHTEN iedere morgen tot 9 uur; Woensdag van 4 tot 6 uur; Zaterdag van 3 uur en van 6 30—8 uur. PAASWAKE voor meisjesv: Woens dag as. voor meisjes van 14—17 jaar om 6.30 uur; voor meisjes boven 17 jaar om 7 30 uur. PAASWAKE voor alle jongens Dinsdagavond wordt in de Parochie kerk een Paaswake gehouden voor alle jongens als voorbereiding op het Paasfeest. Om half 8 voor de jongens van 14—17 jaar, en om half 9 voor de jongens vanaf 17 jaar. Alle jongens worden verwacht, daarom rekenen we ook op de medewerking van de ouders. VERL00FDENRETRA1TE. Van 22 tot 25 April wordt in Roermond een retraite gegeven voor meisjes die verloofd zyn. Opgave zo spoedig mogelyk by Pater Domitius. PATRONAAT. Zondag begint het Patronaat om half 3 voor de eerste groep. De jongens van de 2e groep moeten om 10 vóór 5 bij de Parochie kerk zyn. De 3e groep om kwart vóór acht in het zaaltje. De plechtige opening van het Patronaat zal na Pasen plaats hebben. Voor elke grote feestdag is 's mid dags en 'savonds de kerk overvol met biechtelingen. Dikwyls zyn er zeven of acht paters in de weer en dan is het nog moeilijk er „doorheen te komen". Voor de biechtvaders is het uiterst vermoeiend uren achter een die stroom te verwerken, voor de penitenten is 't niet prettig zo lang te moeten wachten. Voor de eerbied dit sacrament verschuldigd is het niet bevordelyk wanneer er zoveel in een beperkte tyd gehoipen moeten worden. We vragen u daarom dringend uw paasbiecht, niet tot 't laatste moment uit te stellen. Daar komt nog by dat wo op Paaszaterdag vanwege de nach telijke paasviering graag vroeg klaar zyn. Paaszaterdag moet in 't vervolg niet meer de eigenlijke biechtdag zyn. Kunt u niet op Goede Vrydag ko men of op Woensdag in de goede week De biechturen zyn dit jaar als volgt: Woensdag vanaf 3 uur, Goede Vrijdag van na de Kruisweg en Paaszaterdag 's middag vanaf 3 u. Op Woensdag en Goede Vrijdag wordt de kerk 's avonds om 9 uur gesloten op Paaszaterdag om 7 (zeven uur) Na zevenen wordt onherroepelijk niemand meer binnengelaten. PATER GARDIAAN PATERSKERK. Palmzondag. 5.45 en 6.30 leesmis; .45 voor een zalige dood (R); 9 uur palmwijding en paimprocessie waarna plechtige Hoogmis tot int. van Joannes Derksen en zijn echtgen. Elisabeth v. Helden en kinderen; onder de Hoogmis wordt 't lijdensverhaal volgens Mat theuB gezongen; Communiceren begint vooraan; eerste collecte voor 't H. Land, tweede voor de Paterskerk; 20 gez. Vespers; 3 uur Lijdens meditatie. Maandag7.30 H. Mis ^oor de wed. Claessens Bistervels; 7 30 Hoogmis v. zegen in 't huisgezin t.e.v. Antonius. Dinsdag: laatste Dinsdag van de Antoniusnoveen; 6 uur uitstelling van 't Allerheiligste; 6 13 H. Mis tot byz. intentie; 6 30 tot gen. van een zieke; uur uit dankbaarheid aan Antonius en voor 'n byz. int.; 7 30 voor overl. ouders en fam; vanwege 't Passie verhaal vandaag geen hoogmis; 7 30 pl. Lof en sluiting van de Antonius noveen; predicatie door p. Adjutor. Woensdag: 6 15 voor W. ArtB en Gertruda Niessen; 7 uur voor Hendrik Drabbels en Gertruda Janssen; 7 30 v. St. Joseph (R); om 5 uur'donkere metten; biechtho'qn vanaf 3 uur. Donderdag: Witte Donderdag; de H Communie wordt uitgereikt om 1.15, 6 45, 7.15 en onder de plechtige H. Mis van 7.30 na 't Pater Noster; na de Hoogmis wordt 't Allerheiligste naar 't zyaltaar overgebracht, waar het ter aanbidding bewaard blyft tot oTnder de plechtigheden voor Goede Vrydag; de kerk blyft de gehele nacht, open; 's morgens om 11 30 pl. Voet wassing en 's middags 5 uur donkere metten Goede Vrydag7.30 beginnen de plechtigheden; 's middags half drie Kruiswegoefening waarna biechthoren tot '8 avonds 9 uur. Zaterdag: 7 uur de metten, verder morgens geen plechtigheden; biecht gelegenheid 's morgens tot half 12; middags van drie tot ZEVEN uur; avonds om elf uur begint de Paas vigilie; omstreeks middernacht de plechtige H. Mis. overeenkomst te geraken ten aanzien van de restitutie der gestolen Joodse vermogens. Overal geheime actie, door ver van geheime explosies geaccentueerd. Overal beschuldiging en tegenbe schuldiging, camouflage en provocatie het duister en aan het eind de steekvlam, die de dood bylicht. Niet de weg van het overleg, maar het voldongen feit, dat onherroepelijk Niet de strijd met open vizier, maar de donkere, onherstelbare aan slag van de terreur. En geen mens, die er beter van wordt, maar een mensheid, die zich schaamt. (De Tyd.) WAT WETEN MOET Wie in de Paasnacht na 12 uur de Mis by woont, heeft daarmee aan zyn verplichting van mishoren voor de eerste Paasdag voldaan. Natuuilyk blyft het wel zeer gewenst op Paas morgen ook nog mis te hoi en. Om deze reden zal in de Paterskerk de Hoogmis op Pasen niet om 9 maar om 10 uur zyn. 2 De gelovigen, die in de Paasnacht na 12 uur te communie zyn geweest, mogen op Paasmorgen niet een tweede maal de H. Communie ontvangen Oit in tegenstelling met de priester djie, ook als hy 'snachts gecelebreerd heeft, op Paasmorgen nog een twe H. Mis mag opdragen, zelfs na zich ontnuchterd te hebben. 3 Zy die in de Paasnacht de H. Communie ontvangen, moeten nuchter zyn vanaf 10 uur. 4 Ook by de nieuwe Paasviering blyft 't einde van de vasten wet, 's middags om 12 uur. PAROCHIEKERK OOSTRUM ZondagVandaag Palmzondag; 7 u, H. Communie; 7 30 de vroegmis; 10 u. Asperges Me, palmwyding, processie, hoogmis; 3 4 maand, aanbiddingsuur Maandag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor Jac. Vullinghs, eehtg. en familie. Dinsdag7 30 best. zm. voor overl, fam. Weys—Litjens. Woensdag7 30 best. zm voor overl, fam. Rutten—Kokkelkoren; 6.30—7.30 biechten voor de groten; 7 30 rozen krans voor de vervolgden om hun geloof. DonderdagWitte Donderdag, 7, 7 30 en 8 uur H. Communie; 8 u pl. H. Mis op te dragen als gest. gel. jaarg. voor Ger. Camps en Jacoba Hillen; de gehelen dag aanbidding; 7 u. avond oefening. Vrydag: Goede Viydag, 7.30 uit stelling v h. Allerheiligste; 8 uur de H. Dienst; vanaf 4.30 biechten in beide biechtstoelen; 7.30 avondoefening met verering v.d. Relikwie v.h. H. Kruis Zaterdag's Morgens geen dienst; vanaf 10 u. 's avonds nuchter blyven, 11 u. plechtige Paasviering; plechtige vernieuwing der Doopbeloften. a.s. Zondagmorgen, 8 u. gel. H. Mis met H. Communie voor hen, die nog niet gecommuniceerd hebben: 10 uur hoogmis; 3 u. lof met toewyding aan O L. Vrouw. PAROCHIEH. Catharlna, LEUNEN Palmzondag. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8 30 voor Martinus Peeters; 1015 Hoogmis voor Christiaan de Mulder, Helena Martens en kinderen; 10 uur wyding der palmen en palm processie; 3 uur Kruisweg en Lof; collecte voor de H. Plaatsen. Maandag7.30 leesmis voor Johanna Rongen Loonen. Dinsdag7 30 leesmis voor overl fam. Janssen Michels. Woensdag: 7 30 leesmis v. Jacobus Jacobs en echtgenote; biechten van 6-8 uur (l biechtstoel) DonderdagWitte Donderdag. 7 uur en. 7 30 H. Communie; 8 uur Hoogmis voor Eduard Asselberghs en Algem EL Communie; na de Hoogmis tot "uur Aanbidding; van 10—7 uur nachtelyke Aanbidding door de „H. Stede", pok andere mannen en jonge lfngen kunnen deelnemen, echter geen vrouwen Vry-iag: Goede Vrydag. Van 7—8 uur Aanbidding; 8 uur H. Dienst; 3 uur Kruisweg voor de schoolkinderen; 8 uur Kruismeditatie en Kruisweg. Zaterdag: Paaszaterdag. 7 uur wij ding van Paasvuur, Paaskaars en Doopwater; 815 hoogmis voor een overledene; biechten van 3 4 en van 5-8 uur; 7 uur Loft.ev O.L. Vrouw Paaszaterdag 12 uur eindigt de Vasten. De Vastenaalmoes kan in de Vasten offerstok gestort worden. RECTORAAT St. Jozef, Smakt Palmzondag. 7.30 leesmis voor overl. fam. Gëurts-Heidens; 9 45 palmwyding en 10 uur Hoogmis t e.v St. Joseph; 4 uur Lof met rozenhoedje; onder de H Missen collecte voor de H. Plaatsen: 6 30 Maria Garde (meisjes). Maandag7 uur leesmis voor zegen in een gezin; 7 45 leesmis van Theod. de Haart; 7.30 Maria Garde (jongens) Dinsdag: 7 uur leesmis voor overl. ouders en familie; 7 45 leesmis voor byz gunst. Woensdag: 7 uur en 745 leesmis t.e.v. St. Joseph; van 4 7 uur biecht gelegenheid. DonderdagWitte Donderdag; 7.30 pl. H Mis t--t zek. int.; H. Communie wordt uitgereikt om 6 30, 7 uur en onder de H Mis Na de H. Mis blyft, het Allerh. de hele dag uitgesteld: 7.30 Lof Vrydag: Goede Vrydag. Begin v.d plechtigheden om half 8; 7 uur wordt het Allerh. uitgesteld; 7 30 lydens mpditatie, kruisweg en ver. reliquie van 't H. Kruis Zaterdag Paaszaterdag. De plech tigheden beginnen 'savonds om 11 uur; 12 uur de H. Mis; 's middags van 4 8 biechtgelegenheid. RECTORAAT HEIDE Palmzondag 8u Mechelina Muysers Martens; 10 uur wyding en uitreiking vd palm waarna Hoogmis t.byz. int 230 oefening H. Kruisweg Maandag7 30 verlaten zielen. Dinsdag7 30 Hendrik Heeze. Woensdag: 7.30 overl. fam. Poels Voesten. Donderdag6 45 H. Communie; 7.30 ff. Mis voor overl. fam. Michels Rongen waarna uitstelling v.h Aller heiligste; 7 uur Lof met instelling waarna biechthoren Vrydag Goede Vrijdag. 6 30 uitst. vh. Allerheiligste; 7.30 H. Dienst; 3 u Kruisweg v.d. schoolkinderen; 7 uur predikatie en H. Kruisweg, waarna biechthoren. Zaterdag:Paaszaterdag 645 wijding vh. Vuur en Paaskaars waarna plm. 7.45 Hoogmis voor Gertruda Drabbels van Meyel, hieronder uitreiken v.d H Communie; biechthoren door Zeer Eerw. Pater van 4—6 en 7—9 uur. PAROCHIEKERK ÏSSELSTEYN Palmzondag. 7.30 leesmis voor Jo van Sehyndel; 9 uur kindermis; 10 u wyding der palmen, waarna solemn. Hoogmis v. fam. Jenniskens Willems; 7 uur lijdensmeditatie en Lof. Maandag: 7.30 weekd. voor Maria Claessens Dinsdag7 30 leesmis voor overl. fam. Jeurissen Janssen. Woensdag: 7 30 leesmis voor overl. fam. Litjens Fleurkens; 5 7 gelegen heid om te biechten. DonderdagWitte Donderdag. 7 uur uitdeling v.d. H. Communie; 7 30 Hoogmis v.d. fam Keijzers Smeets; na de H Mis wordt het Allerh. naar het rustaltaar gebracht waar ged de dag het H. Sacrament ter aanbidding is uitgesteld; van 8 9 H. Uur. Vrydag: Goede Vrydag. H. Dienst begint om 7 30; 3 uur Kruisweg. Zaterdag: Paaszaterdag, H. Dienst begint om 7 uur waarna om 8 uur Hoogmis v.d. parochie. Gelegenheid om te biechten van 3—4, 3 7 en 7.30—9 uur. Geen Lof. Rectoraat St. An ton ins ran Padua VEULEN Palmzondag. 7 uur gel. tot Com- municereu; 7.30 leeBmis tot intentie; 10 uur palmwyding met processie, daarna Hoogmis voor vrouw v. Joh. van Opbergen en overl. fam.; onder beide H. Missen de tweede collecte voor de H. Plaatsen; 3 uur miserere, lijdensmeditatie en Lof. Maandag: 7.30leesmis v.vr. Jacobs Dinsdag7.30 leesmis uit dankb. Carolus Houben. Woensdag: 7 uur jeugdmismet als int.: eat de jeugd begrip hebben vd. bet. van tegenspoed en lyden in het leven van de christenmensch. Witte Donderdag6 30 u. uitdelen der H. Com. 7 30 begint de H. Dienst. Na de H. Mis als jaargetijde voor vrouw Drabbels wordt het Allerheilig 8te ter aanbidding uitgesteld. 'sA vonds om 7.30 Rozenhoedje. Goede Vrydag: Om 6 30 uitstelling v,h. Allerheilligste. Om 7.30 H. Dienst 00 u. kruisweg voor de kinderen, om .30 eveneens kruisweg. Paaszaterdag 6 30 wyding v. Paas vuur, paaskaars en doopwater; ong. 8 uur hoogmis t.e.v. O L Vrouw van Alt. Bijstand; van 3—4 en 5—8 uur biechthoren door Eerw. Pater; 7.30 lof \e.v. Maria. Op het Mariaal taar zal een schaal geplaatst worden v.d. vastenaalmoes. Degenen, die thuis bloemen hebben zouden wy willen vragen om deze voor Witte Donderdag ter beschikking v.d. kerk te stellen. 'n Prima Horloge weer verlaagde prijzen Marktstraat 5 Nylons, Dameskousen, Sportkousen en Sokken Voor Pasen extra loge prijzen Scheepers Schoolstraat 22 Zoekt uw voordeel Zware keper Overalls versterkte zakken f 12.93 Scheepers fe-V Schoolstraat 22 Grotestraat Ziekenfondsleverancier. Natuurlyk..,. naar EBBERINK Marktstraat 5 IN GOEPE KWALITEIT VLOTTE, MOOI PASSENPE. MO- PEU.EN. OOK VOOR. JONGELUI. BETER GEKLEEP Heden ontvangen zeldzaam mooie originele Koudwatervis (geen inteelt). Mooie Aquaria alle maten vanaf 3 73, thermometers, electr. verwar- mers, glazen vuilhevels, glazen vang klokken, Tubefix glaasjes, enz. Alle soorten visvoer. Komt zien I Het beste adres voor deze artikelen Langstraat 46 Telef. 713 Waarom een Wala Beha? Voor ieder figuur brengt Wala een passende Beha, waardoor Uw figuur ver» zekerd is van een mooie lijn. In wit, zalm of zwart reeds vanaf 3.^® De afgebeelde Beha in Satijn met Franse kant en brede maagband 10.5® Verkrijgbaar in Daarom zijn „Twilfi ten voor de moder: die een elegant ei figuur begeert, de dracht. Er is een voor ied Model 8274 „Twilfic"-Corsec van sterke effen coutil, met ver stelbaar elastie ken maagbandje, voorsluiting, ve ter in de rug en 2 paar Twilgrip- Jarretelles 30 MAGAZIJN „DE ZON" o.a. Windjacks grote broeken, schoenen, p Scheepers Schoo Prachtaortering Komt zien 1 Aanbel Telefoon 713 Lt Voor de a.s. brengen wy een pracfc Witte Bruidjesjui vanal Schitterende mode Jongenspakjes met plusfour of korte vanaf In de Venrayse Peel streken Venrayse mei de Venrayse Overhi en Boorde Speciaalzaak Telefoon 673 Voor de Schoo hebben wy voorn alle soorten tegen zeer lage pri J. Coenen-Houti pracht beukenhout kooien nergens zo mooi Glazen badhuisjes,glazen v< snoepbabje8, fonteinen a Sepia, schelpenzand, kri opfokvoer, enz. Het meest bekende en b Komt zien, het verplicht i Beleefd aanbe Langstraat 46 Deze week iets beschadigd f Tho

Peel en Maas | 1952 | | pagina 6