Th. Ariaens-Kosman A.GOOREN Ir. Ilopster sprak tot de Jeugd Noodwet Drees ADVERTENTIEN Speciale aanbieding Wed. A. Yersclmnren-Direkx cn kinderen boekhouder Met Pasen 'n nieuwe fiets? Gez. v.d. Linden C. VAN ES Verkoop v. biggen Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Boktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur DR. VERCAÜTEREN Telef. 333 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Apotheek Cals gesloten. GROENE KRUIS Woonsdag o April Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Gevonden zilveren ketting met hangertje, Janssen, Langeweg 52. DERDE ORDE Palmzondag GEEN vergadering. Eerste H. Mis Op Paas Zondag zal in de nieuwe kerk te Oirlo, wederom een plechtige eerste H. Mis worden opgedragen. Ditmaal is het de Zeereerw. Pater A. Poters, Montfortaan, die op Zondag Laetare, in het klooster der Paters Montfortanen te Oirschot, door Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van 'sHer tegenbosch, tot priester werd gewijd Aan de Molenhoek vooral, is de buurt reeds druk in de weer om voor een mooie versiering zorg to dragen terwijl ook het kerkkoor volop voor deze plechtigheid aan het repeteren is. Heel Oirlo zal proberen deze dag voor de jonge neomist en zyn familie tot een onvergetelijke te maken. Gonden Bruiloft Op Maandag 28 April a.s. zal hot in Mer8elo feest zijn, want dan hoopt het echtpaar van Hoof-Ewals, het 30 jarig huwelijksfeest te vieren. Men isreeds bezig plannen temaken deze dag voor het gouden paar on vergetelijk te maken. IETS APARTS vanaf f 28.75 Diploma-uitreiking Heden Zaterdag zullen in Luxor- Theater de diploma's worden uitge reikt aan de geslaagde leerlingen van de 'Nyverheidsavondschool. Ook de ouders van de leerlingen zijn daarbij uitgenodigd. Verkenners Zondag a.s. zullen de verkenners van Venray aan de ouders van hun leden oen oudereavond aanbieden in zaal Wilhelmina. Deze oudereavond begint om 8 uur. Voor de jeugd van Venray zal in dezelfde zaal Zaterdag middag een kindervoorstelling worden gegeven. Pfeiffercorps De aanmeldingen voor het nieuw op te richten PfeiÖercorps loopt be vredigend maar wil m6n inderdaad tot oprichting van een dergelijk corps overgaan, dan zullen nog meer lief hebbers zich by de genoemde adres sen moeten opgeven. Vooral van de jongeren verwacht men hier vee ambitie. Bloedtransfusiedienst Onder zeer geringe belangstelling - wat zeer zeker te wijten was aan onvoldoende publiciteit werd in het Luxor Theater Donderdagavond aan 34 personen de Landsteiner-plaquette en oorkonde uitgereikt, wegens het minstens vyf maal vrijwillig afstaan van bloed aan zieken en gewonden. De namen van deze personen zijn P. van Aareen Br. Aretas Th. Claes sens W. Clae88ens L. Coopmans P. Cremere Mej. J. Driessen Br Erna- rus V. Gouman8 Mej. J. Greefkens F. Hendriks P. Hoedemaekers Mej. C. Janssen J. Janssen G. Janssen N. Janssen P. Janssen H v. Leipzig M. Loonen M. van Meyel J. van den Munckhof Jr. H Nagelhout Mej N. Neymeyer E. Oudenhoven K Ou denhoven F. v. Opbergen J. Philip- sen J. Roodboen P. Schellen P Stoks L. Verbeeck P. Vollenberg H. Vorst en M. v.d. Waeter. Raadsvergadering Vrijdagavond was er een spoedeis ende raadsvergadering, ter bohande- ling van twee agendapunten, t.w. 1. het aangaan van een vaste geld lening voor de bouw van woningen aan de Overloonseweg, Hoenderetraat, Deken Thielenstraat en Langeweg, in totaal 40 stuks. 2. het aankopen van het fabriek van S. de Boer, Maash.weg, en het onmiddelyk verhuren daarvan aan de fa. Nelissen, waardoor weer werkge legenheid wordt geschapen. Volgende week hopen wy uitvoeri ger op deze vergadering terug te komen. Paas vee De heer Th. Geurts uit Wanssum, die met verschillende beesten deel nam aan de Paasvee tentoonstellingen in Beek en den Bosch, wist in Beek beslag te leggen op de kampioensprys ^oor schot, alsmede op de ie pry's vaars 2 br. tanden en ie prijs vaars 4 br. tanden. Ook in den Bosch be haalden zijn beesten dezelfde prijzen uitgezonderd de vaars met 2 br. tan den, die intussen aan een Venray's slagersbedryi is verkocht en menig Paasdi8 in Venray dus zal opluisteren, zy het dan in kleine stukken. Woensdagavond sprak in Zaal Wil helmina voor vele genodigden de 2e voorzitter van de Kon. Ned. Voetbal Bond over de moderne jeugdvoetbal. Deze bekende sportfjguur gaf in een interessante causerie op duidelijke wijze het grote belang weer van de sport en over de juiste opvatting, die de beoefenaar hiervoor moet hebben Met vele voorbeelden uit een lange praktijk kon hy zyn toehoorders wij zen op de vele problemen, die er ook in de sport bestaan, en op welke wyze deze het best kunnen worden opgelost. Het debat dat op zyn rede volgde, be wees wel met welk een aandacht de spreker gevolgd was. Tot uit de verre omtrek waren jeugdvoetballers gekomen om zeer goede lezing by te wonen en er hun nut mee te doen. Wy zagen o.m. jeugdvoetballers uit Wanssum en Horst, terwyl ook van de kerkdorpen grote belangstelling voor deze spreker was. Ook verschillende zielzorgers woon den deze vergadering by, dio door de Jeugd van S.V.V. belegd was. Tot onze grote verwondering zagen wy zeer weinig oudere der jeugdleden, die toch allen persoonlijk zyn uitge nodigd. Niet alleen hebben zy daar door een zeer interessante avond ge mist, waaruit ook zy nog voel hadden ku nen leren, maar bovendien toont men hierdoor wel zeer weinig interesse te hebben voor het werk van de jeugd voetballers en hun leiders, die toch alles in de weer stellen om Venrays jeugd middels de Bpert vor ming te geven. Dat dit onherroepelijk zyn weerslag zal vinden op hun werk is iets wat men had mogen bedenken, Nieuwe plannen bij SVV In de Zaterdag gehouden vergadering van SVV heelt voorzitter Poels de nieuwe plannen naar voren gebracht. Zo zal in de toekomst veel scherper toegezien worden op het bezoek aan de trainingen en zal het opstellen in de verschillende elftallen hiervan afhankelijk worden gesteld. Tijdige afmelding is dus zaak en en wei voor Donderdagavond bij de voorzitter. Dit moet schriftelijk en met reden omkleed gebeuren. De iinancieele positie is goed, maar er zal poot aan gespeeld moeten worden, in verband met grote uit gaven, die te wachten staan by de aanleg der nieuwe sportvelden. Een dringend beroep op de gemeen te deed de voorzitter tevens in dit verband. De nieuwe speelvelden zul len, wind en weder dienende, op het einde van dit speeljaar, in gebruik worden genomen. Dan zal hot oude terrein geheel in orde worden gemaakt Al wordt zeer dankbaar de hulp van Sint Servaas gememoreerd, dit alles zal grote finaneieele offers gaan vragen. Daaoom zal ieder lid zyn uiterste krachten moeten geven, zowel op het voetbalveld als in het verenigings werk zelf. Ook op het Venray se publiek deed de voorzitter een dringend beroep Hoewel SVV dit jaar een eervolle plaats inneemt, was het bezoek en daardoor de finaneieele opbrengst veel minder. De geestelijk adviseur deed een beroep op de aanwezige leden om toch de goede geest te bewaren, om samen een vereniging op te bouwen, waarin men naar hartelust voetballen kan en waarvan het plezierig is lid te ayn. Daarvoor moet men werken, moet men zich wat kunnen ontzeg gen en moet men zich inspannen. Met roddelen en achterbaks gepraat schiet men niets op. Opgebouwd moet worden en dat kan alléén met de inspanning en de goede wil van alle leden. Deze vergadering, welke in café P. Schellen werd gehouden, was zeer druk bezocht. SVV zal Zondag een oefenwed strijd spelen onder elkaar, in verband met selectie voor de toekomstige elftallen Spelers kunnen nog steeds loten ophalen. Voetbalwedstrijd Heden Zaterdag zal op het Sport terrein aan de Leunseweg een voet balwedstrijd gehouden worden tussen de verplegers van Huize St Servatius en de Rijkspolitie, groep Venray. De wedstrijd begint om half 3. Cursns hoveniersopleiding Reeds lang heeft men in Venray illen komen tot een officiële op leiding voor hovenier. Hiervoor moeten een 3 tal examens gemaakt worden, n 1., voor 2e knecht, ie knecht en z.g. vakdiploma. By dit laatste moet tevens het diploma be driifsleer worden gohaald, als men zich officieel als hovenier wil vestigen Bet diploma 2e knecht geeft een loontoeslag van f 2 per week, het diploma ie knecht f 4 per week. Men wil in Venray nu beginnen met de opleiding voor 2e knecht. Deze opleiding kan iedereen volgen, die minstens 15 jaren is en een ge tuigschrift heeft behaald van een algemene tuinbouwcureus. De cursus duurt 120 lesuren, die worden verdeeld over 2 zomer halfjaren van 50 uren en een winterjaar van 20 uren. Op deze cursus wordt toezicht ge houden door de Rykstuinbouwcon sulenten, terwyl getuigschriften wor den afgegeven door de Centrale Onderwijscommissie Hoverniereoplei ding. Deze opleiding schijnt in een zeer grote behoefte te voorzien, daar ge diplomeerde hoveniers in deze streken practiseh niet te krijgen zyn. Liefhebbers voor deze cursus, die in totaal slechts f 6 kost, kunnen zich tot is April opgeven met naam, adres en geboortedatum by Jac Her mus Oude Oostrumseweg 21 of Juliana- singel. Woensdag a.s. geen consultatiebureau Dr. van Maarseveen Metaalbewerk ersbond De Metaalbewerkerebond is, wy hebben dat al menigmaal aan kunnen tonen, een van de weinige Venrayse verenigingen, die bruist van leven en levenskracht. Ook de onlangs gehouden jaarvergadering was daar van weer een sprekend bewijs. Een groot deel van de leden van St. Eloy vulde de Zwaan en uit al het be handelde bleek duidelijk, dat deze vereniging allesbehalve dood is. Integendeel, de voorzitter kon in zyn openingsrede met trots de acties over het afgelopen jaar de revue laten passeren en ook het jaarverslag van de secretaris stond vol actie en bedrijvigheid. Dat de bond goed werkt verricht bleek o.a. uit de oplossing van vele geschillen. De penningmeester kon meer leden naar voren brengen en een behoorlijk kassaldo. Een gelukkig verschijnsel kon hij verder memoreren, nl. de grote spaarzin van onze metaal bewerkers, wier spaarkas goed floreert. J. Peetere, die als bestuurslid her- esbaar was werd weer als zodanig herkozen, maar M. Maas stelde zich niet meer herkiesbaar en men greep meteen de gelegenheid aan om het bestuur dan maar uit te breiden. Als nieuwe bestuurleden werden dan gekozen de heren G. Branje, M. van Houdt, P Toonen en M. Broers. Ook het college van vertrouwensmannen had een aanvulling nodig en hiervoor werden de heren v.d. Putten, Aben, Jeuken en Peters uitgekozen. De geestelijk adviseur wekte de leden op met hetzelfde enthousiasme door te blijven werken voor de bond, een woord dat districtsbestuurder Hager.s nog eens extra onderstreepte. De heer Hagens behandelde verder de verschillende moeilijkheden en strijdvragen en deed mededeling dat by gelegenheid van het 50 jarig be staan van de bond op 20 April a s. ook in Venray eretekenen zullen worden uitgereikt aan daarvoor in aanmerking komende leden. Een kort woord van de Voorzitter besloot deze belangrijke vergadering Bargemeester A. Jans nam afscheid Met een raadszitting in de gelag kamer van Hotel De Wildeman heeft de bevolking van Vierlingsbeek, af scheid genomen van burgemeester A. Jans, die Dinsdag met pensioen ging. In het raadhuis was niet voldoende ruimte om de vele tientallen gasten te ontvangen, die uit alle delen van Nederland de scheidende burgervader de hand wilden drukken. In 1934 is burgemeester Jans in Maashees en Overloon gekomen. Later is Vierlingsbeek hierbij gevoegd, waar het gemeentehuis staat. Burgemeester Jans heeft zyn ge meente, die in de oorlog byna geheel verwoest werd, volledig opgebouwd. Het herstel van Overloon is een van de grote verdiensten van de bur gervader, die ook een belangrijk aan deel heeft gehad in de opbouw van het oorlogsmuseum Overloon, waar van hij voorzitter is. LUCHTBRUG" IN HELMOND Na vier maanden discussie heeft de gemeenteraad van Helmond Woensdag het uitbreidingsplan 1952, het zoge naamde plan Froger goedgekeurd. B. W bleken bereid aan de bezwaren, onder andere van het K.V.P. lid mr. van Thiel, die in een motie een verkorting van de oorspronkelijk geprojecteerde traverse van het brug- plan voorstelt, tegemoet te komen. Het belangrijkste onderdeel van het uitbreidingsplan 1952 is het wegen schema, dat het door de Zuid Willems vaart gescheiden Oostelijk en Westelijk stadsgedeelte moet verbinden. In de nieuwe directe toegangsweg uit de richting Eindhoven is hiervoor een vaste hoge brug over de Zuid-Willems vaart dwars door het centrum van de stad geprojecteerd. Deze „luchtbrug brengt een sanering in de binnenstad mee, die de afbraak van ruim 200 huizen waaronder 25 winkelpanden tengevolge heeft. Vondst nit 3000 voor Christus Een fabrieks arbeider heeft op een turfveldje bij Helmond een hakwerk- tuig gevonden dat volgens het oud heidkundig museum in Leiden dateert uit het voor stenen tijdperk. Dit land bouw werktuig, gemaakt uit een hertengewei, werd 5000 iaar ge leden gebruikt. Het is een voorganger van de ploeg. Volgens de stadsarchi varis en het oudheidkundig museum in Leiden bewyst deze vondst, dat 3000 jaar voor Christus mensen leefden op de plaats waar thans Helmond ligt. Kenring van leerkrachten op tbc By de Tweede Kamer is thans het reeds aangekondigde wetsontwerp in gediend tot bescherming van leer lingen tegen de gevolgen van besmet telijke ziekten van personeel van on derwijs instellingen. Tot nu toe werd een medisch onder zoek alleen verreist voor hen, die aan een onderwijs instelling zyn verbonden In het wetsontwerp wordt nu voor gesteld deze eis te stellen ook aan degenen, die welliswaar niet aan de inrichting zyn verbonden, maar die er niettemin worden toegelaten om onderwy'8 te geven, zich voorbereiden op het geven van onderwijs of toe zicht te houden op de leerlingen (derhalve volontaire, godsdiens leraren suiveillanten e.d.) Limburgse mijnwerker vermist Na eerst thans bekend wordt is een Limburgse mijnwerker in België, de vier en dertigjarige J. H. Ritchi uit Maastricht, sedert 7 Maart j.l. niet meer in zyn woning terug gekeerd. De man vertrok op de avond van die dag naar zyn werk in de steenkolen mijn te Cheratte. Aangezien hy toen veel last had van hoofdpijn, zou hy aan collega's gezegd hebben dat hij van plan was zich ziek te melden. Blykens een schriftelijk bericht van de mijn direc tie aan de echtgenote heeft R. op 8 Maart zyn loon nog in ontvangst genomen. Aangezien R. verschillende goede kennissen in Zwitserland heeft, alwaar hij gedureude de oorlogsjaren geruime tijd verbleef, veronderstelt men dat hy daarheen is getrokken. Verlaging accjjns op sigaren Het reeds aangekondigde ontwerp van wet tot verlaging van de accijns op sigaren is thans aan de Tweede Kamer aangeboden. Het ontwerp bevat een verlaging van de accijns op si garen van 27 pet. tot 14 pet. en op een senoritas van 33 pet. tot 20 pet. De verlaging zal gedurende twee jaren van kracht zyn. By hetinwer king treden van de wet zal onder bepaalde voorwaarden een evenredige teruggaaf van sigarenaccyns over do by de industrie, groot en kleinhandel aanwezige voorraden worden verleend. Minister Peters naar N. Guinea? In zyn rede ter beantwoording van sprekers, die over de begroting van üniezaken het woord hadden gevoerd, heeft Minister Peters in de eerste kamer medegedeeld, dat hij het voor nadere oriëntering persoonlijk van be lang achtte een bezoek te brengen aan Nieuw Guinea. Het is niet recht duidelijk of de bewindsman hier wenselijkheid naar voren bracht dan wel een plan. Het laatste laat zich nog moeilijk denken, gezien het feit, dat het Kabinet binnenkort aftreedi Frnitteelt-specialist naar Amerika De secretaris van de Limburgse Fruittelers Organisatie, de heer M.H. Lin8sen te Maasbracht, is Vrijdag 4 April naar Amerika vertrokken. Met enkele andere fruitteelt-deskundigen zal de heer Linssen, specialist voor ziekten in de fruitteelt, een studie reis maken door de fruitteeltgebieden van de Verenigde Staten. Westerling nit Frankrijk uitgewezen Het Franse blad Combat meldt, dat de Franse politie aan de Indonesische vrouw van Westerling die in de om geving van Parijs woont, een bevel tot uitwijzing zou hebben overhandigd. Westerling zou in Brussel vertoeven; reeds eerder zouden de Franse auto riteiten tot zyn uitwijzing hebben be sloten. De Familie Westerling zou ongeveer 300.000 francs aan hotel kosten schuldig zyn. Honderd galden vrij van aftrek Ouden van dagen, die onder de Noodwet Ouderdomsvoorziennig val len, zullen te zijner tyd 100 gulden per jaar uit eigen inkomen zonder aftrek van hun uitkering mogen be. houden. Dit wordt aan de Twede Kamer voorgesteld in een wijziging van de noodwet Drees. De geldigheids duur van de wet, zal in afwachting van de definitievo ouderdomsverzeke- ring, weer met drie jaar worden ver lengd, zodat ook personen die na 1 October aanstaande 65 jaar worden, onder de wet vallen. De kosten verbonden aan de vrijstel ling van inkomen aftrek van honderd gulden, worden geraamd op 14 mil liren gulden. Door verhoging van de inkomengren8 wordt voor hen, die juist op de grens liggen om voor een uitkering in aanmerking te komen, een bilyke regeling getroffen. BURGERLIJKE STAND van 28 Maart t/m 3 April 1952 GEBOREN Litjens, Joseph Ch.J., Merselo M 122 Janssen, Matbys J.HLeunen K 5 Vermeulen, Hendirikus A Langeweg 6 Jansen, Cornelis J A. Ysselsteyn I 42 v. Asten, Mathias J M. Ysselsteyn I 39 Claessens, Joseph J H. Scheide K 94 v. Oyen, Wilhelmina H.Stationsw C4b Peetere Joh. J. Overloonseweg 33a Kustere Joh. A.M. Veltum L74 de Krijger Joh. H.M. Veulen H28a Peetere Joh. E. Ysselsteyn Peelpl Z OVERLEDEN: Lagarde Joh. echtgenoot van Jacobs HJ. oud 81 jr. Landweertweg. Smits Johanna weduwe v. Heyligers A H. oud 88 jr. Broekhuizen. ONDERTROUWD Loenen Joh, 26 jr., landbouwer te Leunen en Maas M. 28 jr. Broekhuiz. Jenneskens W. 32 jr. landbouwer, Nachtegaal en Arts P. 23 jr Merselo. Janssen J. 27 jr. landb. Merselo en Bouten A. 26 jr. Lull. Hendriks v.d. Weem A. fabr.arb. 30 r. Vierlbeek en v.d. Berg C. 31 jaar langstraat. De Lauw P. 25 jr. bankw. Wieën- weg en Boom J. 21 jr. O.Oostr.weg. Op 27 April a.s. hopen onze ge liefde Ouders Martin J. Duijkers Maria J. H. Rambaghs hun 25jarige echtvereniging te her denken. Dat God hen nog lang moge spa ren is de wens van hun dankbare kinderen Castenray G 35a. Wegens omstandigheden zal het feest plaats vinden op 30 Dec. Prima Interlock Dameshemden maten 42 44 46 48 f 1.85 Prima Interlock Directoirs 42 44 46 48 f 1.85 Prima Interlock korte heren onderbroeken maten 5 6 7 f 1.95 Prima Interlock herenhemden maten 5 6 7 f 1.95 Voor de schoonmaak echte Java- kapok en Bedtyk. Nelly Claessens Henk Veenema hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen Huwelylc, welk H. Sacrament zy elkander hopen toe to dienen op Donderdag 24 April a.s. te half 10, in de Parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray, Daarna zal tot hun intentie een plechtige H. Mis worden opgedragen. Venray, Langstraat 18 Blerick, Kazernestraat 2 Dagadres Venray, Langstraat is Receptie: 12—1.30 uur. Mario Kersten Jef Poels hopen elkaar het H. Sacrament van het Huwelyk toe te dienen op 21 April om 10 uur in de parochiale noodkerk van dn H. Theobaldus te Overloon. Hierna zal een plechtige H. Mis ter hunner intentie worden opgedragen. Overloon, Vierlingsboekseweg C 58 Venray, Grotestraat 23 Dagadres Overloon, Viorlingöbetkseweg C 58 Receptie van 1—2 uur. Toekomstig adres Grotestraat 23, Venray. Voor do zeer vele blyken van deel neming by de ziekte, het overlyden en de begrafenis van onze onvergete lijke man en vader betuigen wy aan allen onze hartelyken dank. Grote Straat 19 Venray Hartelijk dank aan Dr. Vercauteren, Heren Geeste lijken en Zustei van het Groene Kruis, voor de goede verzorging ty- dens haar ziekto en voor de doelne ming by hot overlyden van onze ge liefde Echtgenote, Moeder en Groot moeder Hendrika Beerkens—Nohr. H. Beerkens kinderen en kleinkinderen Hartelijk dank voor de vele blyken van deelneming ondervonden bij het overlyden en de begrafenis van onze innig geliefde Echtgenote, Moeder en Grootmoeder A. Jacobs-Linders. Namens de familie, M. Jacobs Veulen, April 1932. As. Maandag 7 April van 8-iou. s avonds by F. SWINKELS, Maas bonnen inleveren en uitbetalen voor een be drag van 25 gulden voor Land- en D.U W. arbeiders. Aannemersbedrijf t voor direct; Venray vraagt liefst enigszins in het bouwvak onderlegd. Brieven onder opschrift „Boekhou der" aan bureau van dit blad. GEVRAAGD Meisje boven 20 jaar H. van Meyel, Hofstraat. GEVRAAGD nette dienstbode niet boven 18 jaar, in klein gezin. Adres bureau van dit blad. Kom dan eerst eens kijken by Merseloseweg 12b Ruime sortering in ie klas merkry- wiolen. Ook in onderdelen hebben we ruime keuze. Uit voorraad leverbaar VoederbUtenzaad orig. Barres en Groenkraag, Knol- ziad, Koolraapzaad en alle soorten Wortelzaad. Alle Tuinzaden. Verheijen's Zaadhandel Leunen Tel. 550 Voor de etaleren wy móóie ï)amesl\óeden Hebt U iets nodig 't Loont de moeite even te kijken by Schoolstraat 16 Telefoon 759 Coopmans' Zaadhandel heeft in voorraad orig. Bietenzaden enz., prima Gras- en Klaverzaden voor blijvend weiland f 80.— per ha. Rode Veldklaver voor groenbemesting of groenvoer f 30.— per ha. Alle zaden N.A K. gekeurd met hoge ge bruikswaarde. Neemt eens proef Hen8enius8traat 7 Tel. 632 Deze week pracht Nylons geen standaard 3.95 Prima Engelse Hemden alle kleuren 4.95 THOMASSEN Biedt zich aan net burgerdienstmefsje Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD tweede monteur in auto-garage liefst in bezit van rybowys en min stens 21 jaar oud. Brieven onder no. 33 bureau van dit blad. TE KOOP toom biggen Gebr. van Meyel, Deurn weg L 20. TE KOOP partij biggen G. Jennisken8, Wieënweg 5. Te koop 2 zware scheutelingen Th. Ehren, Smakterweg 10a. TE KOOP 2 beste maalkalveren oud 5 mnduit A stal W. Janssen, C 52 Lull. TE KOOP Duitse Herders 7 wk. zwart d., moeder m. stamb en een duivenmand J. Drabbels, Heide L 54a. Te koop een maalkalf Joh. van Well, Ysselsteyn I 33c. Te koop Lister motor 7-8 pk H. Pelzer, Veltum L 82. TE KOOP poarderhaom 22-56 J. Verlinden, Ysselsteyn. TE KOOP prima radio ook te ruil tegen biggen. Adres bureau van dit blad. Te koop 2 weibeesten tbc vrij J. Jaspers, Ysselsteyn. Te koop drachtige vaars 25 April aan telling, een schot met 10 1. melk van A stal, ingeënt tegen mond- en klauwzeer A en C, tevens JvR zeug, 14 w. dracht. M. Duykere, G 35a, Castenray. Te koop biggen J. Vollenberg, Veltum. TE KOOP een paar beige schoenen maat 37 5, zo goed als nieuw. Adres bureau van dit blad. TE KOOP partij biggen Wed. M. Jacobs, D 45 Ooslrum. Te koop wit fornuis z.g.a n. Wismans, Merseloseweg N.W. 5 TE KOOP w. soepbonen 50 ct. p. kg W. Heidens, Overbroek H 10. TE KOOP z.g.a.n. kruiwagen Janssen, Kruisstraat 2. Opentijk dank aan God voor door op voorspraak van de H. Maagd verkregen gunst, door het houden van de Noveen der .3 Weesgegroeten. N.N TE KOOP 2 dekrijpe zeugjes en 2jarig weibeest Bstal. H. Koenen, Steegsbroek. TE KOOP partij nagels tegen lage pry zen. J. Coenen—Houtackers. Te koop pootaardappelen Eerstelingen klei B 28—35,1 Bintje en andere soorten, party voor- gekièmd. Te koop gevraagd cons.- voeraardappelen en voerbieten. A. Janssen, Markt 6. en spitsoren Zaterdag 5 April 2 tot 3 uur by café De Engel. Romynders, Oss Te koop wit emaille fornuis, electr. comfoor 2plts en snelkoker Langstraat 54a. Te koop partij biggen H. Ku8tere, Veltum. Te koop kippenhok 7 x 4 m 4wielige wagen, cirkelzaag, brandkast 1000 kg Adres bureau dezer. Zit-sLaapkamer met pension aangeboden. Brieven onder nr. 43 bureau van dit blad.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2