Ons Patronaat Straten en wegen bijna een ton meer gekost dan was begroot Vroede Vaderen vergaderden GROOTEMR^M "^11^5.2^ GlRoS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRUI^E^K'W/LRTAAL0! L2™mBuü«PvenEayEf^?45 „Dagboek van een krijgsgevangene" ORGELHOEKJE ZATERDAG 29 MAART 1952 No 13 DRIE EN ZEVENTIGSTE JAARGANG TEXTIEL is goed en goedkoop PEEL EN MAAS In de afgelopen Raadsvergadering heeft het er even gespannen, omdat B. en W. voor de moeilijke opgave stond de Raad er van te overtuigen, dat de aanleg van straten en wegen bijna een ton meer had gekost dan aanvankelijk was begroot. Een opgave, die met succes werd bekroond, maar die toch de nodige stekelige opmerkingen op tafel brach ten. We begonnen bjj de beëdiging van het nieuwe raadslid A. F. M. van Haaren, die hiermede voor de tweede maal, nu als opvolger van de heer Oomens zyn intrede deed in Venrays Raadscollege Na de plechtige beëdiging, waarin de candidaat verklaart geen belofte gedaan of geld gegeven te hebben om als lid van de Raad te worden be noemd en tevens belooft de wetten des lands te zullen eerbiedigen, sprak de heer VAN BA AREN een kort woord, waarin hij de Raad dankte voor de oplossing, die hem geboden is en waarin hij de hoop uitsprak, naast de vijf en dertig jaren, die hij als secretaris onze gemeente kon dienen, dit nog enkele jaren te kun nen doen als Raadslid. D® ingekomen stokken waren alle goedkeuringen van Ged. Staten van door de Raad genomen besluiten. Voor het merendeel waren dit begrotingswijzigingen en verkopen en verpachtingen van grond. Grondverkoop In 1051 besloot de Raad grond te verkopen aan G. Lommen voor het vervullen van de herbouwplicht. Zoals met particulieren dikwijls het geval is, kreeg ook de Gemeente niet de nodige goedkeuring van 't Prijzen- bureau voor Onroerende Zaken en dientengevolge moest Ged. Staten haar goedkeuring aan dit Raads besluit onthouden. Nu is er lang en breed met het Prijzenbureau over de pryg onderhandelt en ziet, nu gaat het Prijzenbureau er wel mede accoord. Daarom moet de Raad op nieuw de verkoop goedkeuren. Dat gebeurde dan ook zonder enig com mentaar. Dnnr misverstand In de begroting 1050 waren diverse verbeteringswerken aan wegen in en cm de Kom Venray opgezet. Door verschillende oorzaken kon met de uitvoering niet in 1950 begonnen worden en gebeurde dit in 1951. Toen men tot de uitvoering van die werken overging, bleek het nodig enkele veranderingen aan te brengen, o.a. moesten veel grotere riolorings- buizen worden aangelegd, terwijl enkele straten er bij genomen werden, bijv. de Deken'Thïelenstraat, die op geen enkele begroting stonden ver meld. Een en ander had tot gevolg, dat de begroting van 1951 aan de be staande toestand moet worden aan gepast en de Raad door B. en W. uitgenodigd werd dit nu te doen. De heer Pr. JANSSEN opende het debat, met er op te wijzen, dat hij zich soms afvraagt, waarom men feitelijk een begroting gaat behan delen. Iedere vergadering opnieuw komen begrotingswijzigingen op de agenda, dus heeft een behandeling van de begroting weinig zin. Wa1 deze wijzigingen betreft, moot bet hem in eerste instantie wel van het hart, dat hier toch raar met het geld is omgesprongen. Sommige posten zijn met meer dan 100 pet. gestegen en de begroting is liefst met een ton overschreden. Spreker vraagt zich af waar dat naar toe moet en is nieuwsgierig wat Gedep. Staten hiervan zullen Wethouder WINTELS probeert dan uit te leggen, waardoor een dergelijke begrotirgsoverschryding te danken is. De riolen zyn veel groter gewor den In de trottoirs zijn in plaats van sintels tegels gekomen. In plaats van het spremaxdek is overal asfaltbeton gekomen en dat hebben allemaal meerdeie kosten gegeven. De VOORZITTER verklaart dan ▼erder, dat dit alles mogelijk is ge worden, doordat een misverstand bestond bij de Gemeentewerken om trent de begroting De begroting voor de Gemeente was een heel stuk lager, maar by de uitvoering der werken heeft men gerekend met de hogere begroting van Gemeentewer ken. r*n\r hof College is van deze cijfers kosten, ujocu L—- dus 300 pet. meer. De Bongerdstraat werd begroot op f 13 000, maar heeft gekost f31.000 ook byna 300 pet. meer dan werd begroot. De Tuinstraat daar entegen werd begroot op f21.000, maar koste slechts f 18.000, terwijl de Heuvelstraat er f 12.000 moest kosten, maar in werkelijkheid f 31.000 heeft gekost. Men heeft dus voor een kleine ton werken uitgevoerd dio niet begroot waren. Eu dat is wel wat veel van het goede. De VOORZITTER betreurt het nog maals dat geen overleg heeft bestaan tussen het College en Gemeentewer ken, maar de verandering van riole- ling is pas op het laatste moment ge komen, daar het betrokken ingenieurs bureau niet eerder klaar kwam met de voorbereidende werkzaamheden. De heer VERMEULEN vindt het allertreurigst dat meü de raad niet heeft gekend in deze. Deze wordt nu voor een voldongen feit geplaatst en de Gemeente die zoal geen geld heeft, is weer een ton armer. Hy kan er niet mee accoord gaan. De heer VAN HAAREN merkt op, dat dit feitelijk niet kan. Hier is geld uitgegeven zonder dat de Raad daar zyn toestemming voor gaf en is eens benieuwd wat Ged. Staten hier van zal zeggen. Volgens de wet kan dit niet. Ook de heren SELDER en ODEN HOVEN spreken hun verbazing over deze handelwijze uit en over de ge ringe samenwerking tussen College en Gemeentewerken, waarop de VOORZITTER nogmaals de oorzaak van dit misverstand aanwijst nl. de begroting van Gemeentewerken, waar naar men gehandeld heeft, maar deze begroting was niet in over eenstemming met die van de Gemeen te. Hy wil dan de zaak in stemming brengen. De hetr VERMELEN vraagt hoofdelijke stemming. De heren Fr. JANSSEN, STEEGHS, VERMEULEN en ODENHOVEN stemmen tegen, de rest voor, zodat alsnog deze kwestie kan worden opgelost. f5.- Uitkering Van Ged. Staten werden ontwerp regelingen ontvangen om de wijziging van het toelage besluit 1951 ten aan zien van secretarissen, ontvangers en ambtenaren van de Burgelyke Stand ook in deze Provincie van toepassing te verkaren. Het betreft hier de zgn. vyf gulden uitkering. De Raad had hier geen be zwaar tegen. Scholen In de vorige vergadering werden de bedragen vastgesteld, die uitgekeerd worden aan de scholen voor gewoon, voortgezet gewoon en uitgebreid lager onderwijs. Deze vergadering verzocht B. en W. de voorschotten, die hierop gegeven worden vast te stellen vol gens een ter tafel gebracht besluit. De Raad gaat er mede accoord, maar de heer Fr. JANSSEN zou graag willen weten, waarom de ?e en de 8e klas van de jongensschool wel vallen onder het voortgezet lager onderwijs, die van de meisjes echter niet. De VOORZITTER vertelt, dat dit zijn oorzaak vindt in het leerprogram ma, waarop de heer Fr. JANSSEN weer vraagt of dat van de meisjes school zich dan ook niet daarbij kan aansluiten, aangezien deze kinderen toch ook wel voortzezet lager onder- derwys kunnen gebruiken. De VOORZITTER meldt dan, dat dit een kwestie is van de Inspectie, maar een en ander zal toch onder de aandacht worden gebracht van betrok ken school. Mater Amabilisschool In de Huishoudschool zal een cursus voor fabrieksmeisjes worden gegeven; de zg. Mater Amabilisschool. Een deel van de kosten voor deze school zal door het Ryk gesubsidieerd worden nl. die vallen onder de Nijverheids onderwijswet. Er zyn echter andere kosten, die niet door het Ryk betaald worden en hiervoor vraagt het bestuur van genoemde school een subsidie van f 10.— per jaar en per leerling B. en W. stellen voor om deze sub sidie te verlenen, gezien het grote belang van een dergelijke school. De Raad gaat hiermede accoord, alleen verzoekt de heer VAN HAAREN dat de kosten, die onder de Nyver- heidsonderwijswet gebracht kunnen worden ook zo zuiver mogelijk hier onder worden gebracht, wat de VOOR ZITTER natuurlijk vanzelfsprekend vindt. Grondverkoop In het destyds vastgestelde her verkavelingsplan voor Venray kom werd de daarin geprojecteerde kavel no. 95 toegedacht aan de fam. Poels- Poels. Blijkens ontvangen mededeling zal deze familie echter van deze kavel geen gebruik maken, zodat deze voor toewijzing of verkoop aan een ander vry komt. Reeds geruime tyd zoekt A. C. J. Gubbels, Maasheseweg, naar een voor zyn bedrijf van meubelmaker geschikt terrein voor het bouwen van een woonhuis met werkplaats. Hy zou dit terrein gaarne van de gemeente willen kopen. B. en W. stellen dan ook voor om genoemde kavel te verkopen aan A. C. J. Gubbels, tegen de vastgestelde prijs van f5.— per m2. Bedoelde kavel heeft ruw gemeten oen opper vlakte van ongeveer 440 m2. Dit kreeg de goedkeuring van de Raad. Ten behoeve van het bouwen van een aantal woningen werd destijds o.a. van de fam. Raedts grond ont eigend, nl. twee gedeelten van het achterterrein van hun woning aan de Maasheseweg. Bedoeld bouwplan kon destijds geen doorgang vinden, zodat de bedoelde gronden niet werden benut en tot op heden by de voor malige eigenaren in gebruik zyn gebleven. Bovendien bleek, dat de onteigeningsvergoeding dermate hoog Komt te liggen, dat deze grond voor woningbouw voor de gemeente te duur is. De familie Raedts bleek genegen om bij teruggave van de onteigende perceelsgedeelten aan de gemeente te verkopen een strook langs de St. Odastraat, tegen de prijs van f 0.65 per m2, een prys welke B. en "W, zeer aanvaardbaar voorkomt. Ook de Raad had hiertegen geen bezwaar. Borgen..* zorgen In het verleden werd meermalen door de gemeente overgegaan tot het in samenwerking met een Bouw- spaarkas verstrekken van gelden onder hypothecair verband voor de financiering van de particuliere bouw In verband met de moeilijkheden welke er rezen met betrekking tot het aantrekken door gemeenten van geld, heeft men gezocht naar een andere vorm van hulp, waarby het verstrekken van geld door de ge meenten wordt vervangen door het geven van een garantie aan de be treffende Bouwspaarkas, welke dan het gehele benodigde bedrag four neert. In samenwerking met de N.V Bouwkas „Rohyp" te Amsterdam wordt thans door P. M. Siebers een huis gebouwd aan de Merseloseweg, waarvoor het benodigde bedrag door genoemde Bouwkas wordt verstrekt. Men vraagt hiervoor dan echter een garantie van de gemeente op de terugbetaling van het verstrekte bedrag ad f 11.000.—. De heer YAN HAAREN wil voorop stellen niets tegen de aanvrager te hebben, maar geheel in het algemeen te spreken. Hy vindt dat B. en W. hier de eerste stap zetten op een gevaarlijke weg, want borgén geeft gewoonlijk zorgen. De bepalingen in het bijliggend contract zyn van dien aard dat hy er moeilijk mee accoord kan gaan. Zou er ooit, in het algemeen gesproken, iets gebeuren dan kan de gemeente niets doen, omdat zij volgens dat contract afstand doet van het recht van uitwinning en dus zich nooit kan verhalen. Bovendien wat te doen als parti culieren nu ook een garantieverkla ring van de Gemeente vragen Vol gens hem gaat de Gemeente hier op gevaarlijk terrein. De VOORZITTER gelooft, dat een en ander nogal mee valt. Geval voor geval wordt immers door de Raad bekeken en men blykt alty'd vry te doen en te laten wat men wil. De contractbepalingen luidden nooit anders en volgens spreker zyn die geen aanleiding om bezorgd te zyn. Weth. REINTJES bevestigt dat ook, waarna de he9r van Haaren er-vrede mee heeft, mits geval voor geval maar in de Raad behandeld wordt. Scholenbouw In de vorige Raadsvergadering heeft de Raad zyn goedkeuring gehecht aan het besluit om f 150000 te lenen voor de bouw, herbouw en uitbreiding van verschillende scholen in onze Gemeente. Ged. Staten heeft hier tegen geen bezwaar, maar wil eerst de bepalingen kennen, waaronder dat geld geleend wordt. Aangezien nog niet kan gezegd worden wanneer dit geld nodig is, is het dus onmogelijk om reeds nu die bepalingen te noemen B. en W. stellen daarom voor dit besluit te wijzigen in dier voege dat B. en W. gemachtigd worden, indien dit nodig is, deze t 150000 te lenen Zonder meer gaat de Raad hiermede accoord. Bomen planten In de rondvraag constateert de heer HOUBEN dat langs de Veulen- seweg bomen worden geplant. Graag zou hy horen, wat er verder deze lente nog op het -plantprogramma" staat. De VOORZITTER vertelt dan dat dit het laatste project is in deze lente. De heer VERMEULEN wil wel eens weten wanneer de begroting voor 1952 klaar is en krijgt als ant woord dat dit nog wel een maandje zal duren. Jnllanasingel De heer Fr. JANSSEN heeft de In ons blad van deze week begint een nieuw vervolg verhaal Wij vragen Uw bijzondere aandacht voor dit dagboek, dat is samengesteld in de verschillende kampen rond de evenaar, waarin de Japanners duizenden en duizenden blanken hadden bijeengebracht en op weerzinwekkende wyze een zekere dood tegemoet stuurden. Het zyn de belevenissen van een Venrayenaar, die vertrok naar het schone Indië, daar jaren vredig heeft gewoond en Indië zag ten onder gaan, toen de oorlog kwam met Japan. Op stukjes papier en in een oud schrift, vies en smerig, is het verhaal opgetekend, waarmee wy thans zyn begonnen voor U af te drukken. Wy hebben hier ruimschoots in Neder land rnookin Venrayons deel aan de afgelopen oorlog gehad en door onze eigen zorgen en moeilijkheden, zyn we zogauw vergeten, dat aan de evenaar Indië gewikkeld was in een stryd op leven en dood, dat daar honderden Nederlanders gesneuveld zijn en in de beruchte Jappenkampen zyn omgekomen. Dit eenvoudig verhaal feitelijk alleen opgetekend voor zyn kinderen wordt nu door de schrijver gepubliceerd in ons blad, mede als een klein huldebewys voor al diegenen, die de uiteindelijke bevrijding van Azië niet meer mochten beleven, maar gestorven zyn by de verdediging van de gordel van smaragd, gevallen zyn in de slag op de Java-zee, uitge- marteld zijn in de Jappen-kampen, langs de Burma-spoorweg, bij de aanleg van vliegvelden. Julianasingel eens goed bekeken en vond het een schandaal zoals deze er by ligt. Het ene gat over het andere en al is er wat puin ingewalst, dit is toch geen toestand. Zou het niet mogelyk zyn om dit tussen de be groting door klaar te krijgen. Want komt hij op de begroting 1952, dan is hy in 1953 wel goed gekeurd en hebben we kans dat in 1954 wel aan begonnen wordt en dat duurt toch wel wat te lang. Volgens de VOORZITTER is de mogelijkheid er zeker en op Gemeen te werken is men reeds druk bezig met plannen maken. Lamlendige yernielzncht Na eerst gevraagd te hebben of de gemeente het oorlogsmonument voor de gevallenen eens wat op wil knappen, vraagt de heer Fr. JANSSEN verder of Gemeentewerken de bank by het St. Oda kapelletje weer in orde wil maken. Deze is met wortel en al gewoon uitgerukt en midden op de weg gesmeten. Dit hebben geen kinderen gedaan maar groten. De VOORZITTER noemt dit een schande. Zo heeft hy zelf moeten constateren dat van de kerkhofmuur gewoon stukken uitgebroken zyn, en de pilasters zyn vernield. Dat is ook geen kinderwerk. Spreker weet niet, hoe hy dat noemen moet, maar het is een rein schandaal. Het schijnt nodig te zyn, dat de politie na sluitingsuur ver schillende heren nog naar bed brengt ook. Oostrnmse klachten De heer CAMPS heeft al menig keer gesproken over de Geysterseweg eu nu het toeristenseizoen weer gaat beginnen, is het bitter hard nodig, dat hier toch ook eens wat aan ge daan wordt. Verder vraagt hy weer om de sintels in de trottoirs te vervangen door tegels. Wat in Venray kan, moet in Oostrum ook kunnen. Als hier met tonnen gewerkt wordt, dan kan dat in Oostrum er ook nog wel bij. De VOORZITTER vertelt dan, dat de Geysterseweg al lang pro memorie op de begroting heeft gestaan, maar hierover gaat een geschil met de Provincie. Nu is daar echter een gunstige wending in gekomen en zal Gemeentewerken een en ander eens bekijken. Wat de trottoirtegels betreft, kan by de volgende begroting bekeken worden, of er veel kans op is, dat is een andere kwestie. De heer DERICKX heeft in Febr. reeds gevraagd voor een lichtpunt op de Smakt en 4 in Oostrum, o.a. by het postkantoor, terwijl er nu nog een by moest, nl. op het kruispunt Wansum8e weg—Oirlose weg. Deze zaak zou toen bekeken worden, maar tot heden heeft hy niets gezien. Verder is ook verzocht om een stortplaats voor huisvuil. Ook hier is niets meer van gehoord. Dan wilde hij nog eens vragen of de bewoners van de parallelweg langs de spoorlijn gas kunnen krijgen. Op de trottoir tegels wil hij terugkomen, daar by behandeling van voorafgaande punten de Voorzitter verklaard heeft, dat tegels goedkoper zouden zyn als sin tels. Waarom kan dat in Oostrum dan niet De VOORZITTER vertelt dan, dat er inderdaad over die lichtpunten is gesproken, maar op de Smakt zijn moeilijkheden gemaakt door de PNEM welke daar het licht verzorgd. Bij het postkantoor was volgens deskundigen geen lamp nodig, daar de weg verlicht is door de bestaande lampen. P.T.T. zal, zoals in Venray, hier zelf voor licht moeten zorgen. De rest zal nog eens bekeken worden. Gem. Werken heeft gezocht naar een vuilnisplaats, maar niets gevonden Misschien dat Oostrum zelf kan komen met een voorstel, dan zal G W. dat graag overnemen a,. - r Verder heeft voorzitter nooit verklaard, dat te^'s goedkoper zyn dan sintels, alloen l»,st onderhoud van tegeltrottoiis is goedkoper. Voor gas in de woningen op de parallelweg zal contact opgenomen worden met Lima- gas, maar waarschijnlijk zullen de aansluitingen veel geld kosten. Buitenwegen De heer CUSTERS wil niet hatelijk wezen, maar als men hier in 't dorp met wegen zelfs een ton over de begroting kan gaan, dan komt het onderhoud der zandwegen wel in een heel schril daglicht te staan. De veel besproken weg naar Klein-Oirlo is meer gat dan weg en hieraan gebeurt maar steeds niets, omdat er geen sintels zyn. Wethouder WINTELS merkt dan op, dat hierover toch mensen van de DUW by Ousters zijn geweest om de opmaak van die weg te bespreken, maar dan blijkt, dat deze alleen ge sproken hebben over zandwegen en deze weg niet genoemd hebben. Wethouder WINTELS verzoekt dan de heer Steeghs dat te willen bepra ten, als deze DU W-mensen volgende week by hem komen. Ofschoon de heer STEEGHS daartoe gaarne bereid is, vindt hy een en ander maar een gekke geschiedenis Als voor deze weg geen sintels zijn te krijgen, waarom neemt men dan geen kiezel. Als de VOORZITTER opmerkt, dat kiezel veel geld kost, antwoordt de heer STEEGHS, dat die in elk geval geen f 100.000 zullen kosten. In ieder geval zal met de DUW ook deze weg besproken worden. Verder vraagt spreker hulp voorde kantonnier, omdat deze het werk in Castenray niet af kan. Deze hulp wordt Munr aan Maasheseweg De heer ODENHOVEN is bly, dat men aan de Buitenweg en Broekweg nu eindelijk electriciteit gaat krijgen en vraagt B. en W. of de noodwo ningen daar ook aangesloten worden. Hierop wordt bevestigend geant woord. Dan wil spreker eens horen, hoe of het zit met de hoek van de Eindstraat Bontekoestraat. Is dat van de ge meente of van Lommen Het laatste blykt 't geval te zyn, dus hierover heeft de gemeente niets te vertellen. Verder vraagt spreker of de Raad niet wat te voorbarig is geweest om voor de muur op de Maasheese weg een weg cadeau te doen en een stuk van de Heuvelstraat af te staan. Want beide laatste zijn al lang in gebruik, maar de muur op de Maas heeseweg prijkt nog in haar oude glorie. Wethouder WINTELS gelooft niet, dat het zo'n vaart loopt. De plannen hiervoor zyn klaar, maar de provincie heeft ook nog wat te bestellen, in verband met de provinciale weg. In elk geval hoopt men dit alles nog in orde te krijgen. En daarmee is dan een einde aan de openbare zitting gekomen. De Raad gaat dan, op verzoek van de Voorzitter nog in geheime zitting, zonder de heer de Brujjn echter, die zich absent gemeld had wegens ziekte. De volgende week zal begonnen worden met 't ophalen der geplaatste orgelbusjes. Dit zal in groepen gebeu ren en er zullen 3 a 4 weken mee gemoeid zijn 0111 alle busjes op te halen, en by het ophalen een nieuw busje af te geven. Ook zal er binnenkort een actie beginnen om grotere giften binnen te krygen. De bedoeling is de betere gesitueerden in de gelegenheid te stellen een kleine of grote orgelpijp te kopen. Dat 't orgelfonds de belangstelling begint te trekken, moge blyken uit de prachtige reclame hiervoor in de etalage van Hoedomackeis op 't Henseniusplein. Daar ziet u een foto van 't vroegere orgel van onze Pa rochiekerk met een reclame bordje waarop te lezen staatHelpt allen mee aan 't bouwen van een orgel als voorheen. Gaat u daar eens kyken. Het zal u prikkelen tot vergroting van uw steun aan 't orgelfonds. Bouwt allen mee aan uw orgel 1 Gironummer 576604 Orgelfonds Venray Wy hebben al genoeg geschikte jeugdleiders weten te vinden, zodat wy alvast kunnen beginnen met ons patronaat. Morgen, Zondag verwachten wy de jongens, die zich opgegeven hebben. Vandaag nog kan men zich opgeven, als men dit nog niet gedaan heeft: vöör 8 uur deze avond moeten de aanmeldingsformulieren ingeleverd zyn. Wie zich niet schriftelyk heeft opgegeven, wordt niet toegelaten. Morgen, Zondag om half 3 precies moeten de jongens van de ie groep by de houten Jongensschool zyn, dat zyn de jongens van ongeveer 13 jaar. Om 10 minuten vöör 3 komen de jongens van de 2de groep op de Grote Markt; dat zyn de jongens van circa 14 en 15 jaar. Dan is er om te beginnen in de Parochiekerk een kort Lof ei» -i.v ia de bijeenkomst. De jongens van de 3de groep (voor grotere jongens) moeten om kwart vöör 8 precies bijeenkomen by de houten Jongensschool. Wy rekenen vooral op de mede- merking van de ouders. Zy hebben schriftelyk er mee ingestemd, dat hun jongens bij het Patronaat komen. Zij moeten er dan ook voor zorgen, dat de jongens regelmatig komen als er bijeenkomst is. Wanneer de jongens eens een keer wettig verhinderd zijn, verwachten wy, dat de jongens zich ook van te voren afmelden by de Directeur of de leiders. En wanneer er een jongen mocht zyn, die zich niet fatsoenlijk weet te gedragen, dan zal hij zich spoedig moeten verbeteren, anders zal hy van het Patronaat moeten worden weggestuurd. Dat zou minder eervol zyn, ook voor de ouders van zo'n jongen. Mensen van Venray, werkt allen mee aan de groei en bloei van ons Patronaat U bent immers ervan overtuigd hoe nuttig dat voor onze jeugd is. Steunt ons dan ook naar vermogen als wy een beroep op U moeten doen. Wie doet nog een aanbieding van in goede staat verkerende spelen of van een leren bal Enkele aanbiedin gen ontvingen wy reeds, waarvoor onze*hartelijke dank. Wie volgt? Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 3 April: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen De Burgemeester van Venray ver zoekt de bewoners der panden welke zyn aangesloten op het net der N.V. Waterleiding My. en by hoge stand van het grondwater last ondervinden van het doordringen hiervan in hun kelders, wegens het niet voldoende gedicht zyn van de doorgangen der invoerbuizen by de aansluiting op het buizennet, hiervan aangifte te doen ter gemeentesecretarie, Afdeling I. Venray, 20 Maart 1952. Wjjding paters Minderbroeders Zaterdag j.l. werd in de klooster kerk te Weert, door Mgr. Hanssen de wyding van het sub-diaconaat toegediend aan Frater Ubaldus Mus- kens uit Venray. St Jozef Smakt Z.H. Exc. Mgr. Dr. J.H.G. Lemmens, zal niet zoals bekend gemaakt is Zondag a.s. het plechtig Lof cele breren in de Sint Jozef kapel van de Smakt. Z H. Exc. is door onvoorziene omstandigheden tot zyn spijt ver hinderd. Voor Orde en Vrede Maandag werd door de heer Burge meester aan onderstaande personen het ereteken Voor Orde en Vrede uitgereikt op het Gemeentehuis aan onderstaande personen M.H.H. van Kessel, Overloonseweg 14; H.B. KoBsels, Kruisstraat 14; J. Maessens, Leunen K 10b; H. A. J. Michiels, Merselo M 144a; G.M. Phi- lipsen, KI. Oirlo F 34a; W. M. van Soest, Y8sel8teyn I 76. Hioob-nienws Hioob heeft het voornemen op Beloken Pasen in zaal Wilholmina een bont Cabaret-programma te brengen onder de titel: „Schrikkeljaar". Hioob brengt dus met venehüfc jonge en nieuwe kra^i .011 nn anders, als we v iczu o.tmgi gewend zijn en we wat er ditmaf? .jp de planken komt. is vo! Je moed en -o vele liefhebbers een ro<?^toaretprogramma deze Zondag ■.vel reserveren.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 1