Van links Premieregeling Woningbouw 1950. S.V.V. Algemene Vergadering en leckts ORGELHOEKJE Zuster Maria Concordia ie UQaaeSchuuiinq Patersstraat 5a Belangrijke ledenvergadering Paatdenuetzeketing Strijkje in Café De Sport Bondsvoorzitter Af nonen te Venray In een tot de uiterste hoeken be zette zaal Schellen waren de katholieke arbeiders van Venray opgekomen op de patroonsdag van St Jozef voor dn jaarvergadering en deze jaarvprgade- ring getuigde, dat de K.A.B van Venray nog een levende vereniging is, gezien do vele acties die tot goed resultaat in 1951 zijn gevoerd Wip kon beter op deze vergadering het. woord voeren als Jan Maenen Uitgebreid verslag volgende week. Kaadsvergaderi ng De Raad der gemeente Venray is bijeengeroepen voor een vergadering a.s. Dinsdag om 3 uur. Ammunitie gevonden Op de sorteerplaat8 van de puin- plaats te Venray hebben de aldaar werkzame arbeiders een partij onont plofte ammunitie gevonden. Uit veiligheidsoverwegingen zijn do werkzaamheden gestaakt en is de Mynopruimingsdienst van een en ander op de hoogte gebracht. By het schoonmaken van sloten worden nog al eens onontplofte pro jectielen gevonden die dan achteloos op do kant gegooid worden. Arbeiders of landbouwers die zulk gevaarlijk goedje vinden dienon dit aan te geven op het gemeentehuis of by d<- politie, die dan zorgt dat hot opge haald wordt. Bodevaart K.A.B. Evenals het vorig jaar zal de K.A.B Noord-Limburg ook dit jaar ter bede vaart trekken naar St. Jozef te Smakt en wel op 25 Mei a s. SPORT Tot voorzitter van de kring Horst Venray is met algemone stemmen gekozen de heer Q. Poels, voorzitter van S.V.V. Terug uit Korea Bij de fam. Aaits werd bericht ontvangen dat Hendrik Aarts, die als vrijwilliger diende by het Ned. Deta chement iu Korea, Bcheep zal gaan voor de thuisreis op 14 April a.s. St PetruH-Bandenfichool Zondag nog te bezichtigen Het nieuwe gebouw der St Petrus- Bandenschool trekt nog steeds veel belangstelling, vooral in kringen van het onderwijs en van de bouwnijver heid. Op Vrydag 14 Maart werd de school bezocht door een gezelschap van Noord-Limburgse Burgemeesters. Ook bij deze heren vielen gebouw en inrichting zeer in de smaak. Voor verdere belangstellenden wordt a.s. Zondag 23 Maart gelegenheid go boden de school te bezichtigen en wel van 10—12 uur voormiddag. K. V. P. Veulen Op het Veubn hield de pas opge richte K.V.P. afdeling haar eerste vergadering voor alle leden. De heer Dolmans hield een korte inleiding, maar door een flinke vorkoudheid was de sproker soms moeilijk 'e vol gen. De fllnis die later werden vertoont vielen wel in de smaak van het talrijk opgekomen publiek. Krijgt Horst Gus Men heeft to Horst opmetingen verricht in verband met mogelijke toekomstige gasvoorziening. Ongetwy feld zou dit wederom een mooie stap vooruit betekenen. Huishoudzeep spoedig goedkoper Het zal denkelijk nog enige weken duren eer de prijsverlaging voor huishoudzeep, in werking treedt. De prijsverlaging vindt haar oorzaak in de daling der grondstofpryzen. Duitsland wil eieren opslaan Het invoer- en voorraadbureau voor vetten van de Duitse bondsrepubliek heeft het voornemen no millioen eieren op te slaan, waarvan de helft uit het binnenland en de helft uit het buitenland afkomstig zal zyn. Voor het opslaan van eieren in koelhuizen zullen voornamelijk Nederlandse eieren worden gebruikt. 40-jarig priesterfeest Op Zondag 23 Maart a.s. zal de ZeerEerw. Heer J. Dinckels, pastoor te Tienray zyn 40jarig priesterfeest herdenken. Z.Eerw. was van 1914 tot 1927 kapelaan te Venray. Mgr Lemmens 20 jaar bisschop "Woensdag was het twintig jaar ge leden, dat Mgr. dr. Jozef Hubert Guillaume Lemmens, bisschop van Roermond, uit handen van de toen malige aartsbisschop, Mgr. J. H. G. Jansen, de bisschopswijding ontving, ruim zes weken na zijn benoeming, die 5 Februari 1932 is gedagtekend. Mgr. Lemmens is de negentiende bisschop op de Roermondse zetel, de vijfde sinds het herstel van de bis schoppelijke hiërarchie van Nederland. Uit de onopvallende stilte, die zyn priesterschap naar buiten gekenmerkt had, is hy met het ontvangen van de bisschoppelijke waardigheid in de openbaarheid getreden op een manier, die hom in hot gehele Limburgse diocees de hartelijke genegenheid van zyndiocesanen verworven hoeft, waar op zyn titel „Vader bisschop" gegrond vest is. Wederom een knlpperlfcht- installatie in dienst Op Vrydag 2s Maart a.s zal weder ora eenknipperlichtinstallatie in dior.st worden gesteld, nl te Horst Sove num. Deze installatie is geplaatst bfl de overweg in de Venloseweg in de spoorlijn Venlo—Eindhoven en komt dezelfde dag om 11 uur in dienst. Slipgevaar op rijksweg by Arcen Horhaaldelyk vindon er op de rijks weg Venlo—Nijmegen, direct ten noorden van Arcen, ongevallen plaatR. De weg is hier zeer slipgevaar! ijk ligt rond en is enigszins hobbelig van oppervlak. In samenwerking met de rijkspolitie heeft de Toeristenbond A.N W.B thans bereikt, dat het slipgevaarlyke weg vak binnenkort van een nieuwe slijt laag zal worden voorzien. Toegangsbewijzen Jaarbeurs op NS-stations verkrijgbaar Van 27 Maart tot en met 3 April a.s zullen cp de stations der N S toe gangsbewyzen tot de Jaarbeurs te Utrecht veikrygbaar worden gesteld, die echter alleen samen met reis biljetten naar Utrecht kunnen worden gekocht Voor bozoekers aan de Jaar beurs op de z.g. exportdagen, 25 en 20 Maart as, kunnen op de stations geen toegangskaarten worden ver strekt. Gevaarlijk kruispunt bij vliegveld Yolkel Ter hoogte van het vliegveld Volkel. bevindt zich in de weg Volkel Mill een gevaarlijk Kruispunt, waar reeds een aantal ongevallen heeft plaats gehad. Hot komt hier namelijk herhaal delijk voor, dat auto's komende uit 't marinierskamp het kruispunt met grote snolheid passeren. Het uitzicht wordt hier echter be lemmerd door een boerderij en de verharding van de minst belangrijke weg de vliegveldweg loopt over het kruispunt door. Hierdoor wordt •le indruk gevestigd, dat de vliegveld we e voorrangsweg is, terwjjl in wer kelykheid de weg Volkel Mill als zodanig met borden is aangegeven. De A.N W.B. heeft de Provinciale Waterstaat van Noord-Brabant dan ook verzocht, de asfaltverharding van de weg Volkel—Mill over het kruis punt door te trekken en deze boven dien te markeren. Nog dit jaar zullen de gevraagde voorzieningen getroffen worden. Voor ruim 4 millioen De Bank voor Nederlandse Gemeen ten heeft medegedeeld, dat gedurende de eerste tien dagen, waarop de ver koop van de rentespaarbrieven open stond, geplaatst is voor een bedrag van 4 millioen 200.000 gulden. De totale opbreDgst van de nationale woningbouwleningen is gestegen tot 77 millioen 300 ooo gulden. Weer vee naar Zuid-Afrika Het vorig jaar verbood de Unie van Zuid-Afrika de invoer van vee uit landen van het Britse gemenebesten geheel Europa in verband met de vrees voor mond- en klauwzeer be smetting. Thans mogen runderen en schapen uit Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Zwitserland weer wor den ingevoerd op de vroeger geldende voorwaarden. Tegen kofResmokkel De West Duitse douane-autoriteiten hebben de regering te Bonn verzocht de politie langs de Duits Nederlandse grens te versterken. Beoogd wordt de grens zo volledig mogelijk af te sluiten, in verband met de zeer sterk toegenomen smokkel van uit Neder land afkomstige koffie Dit is een gevolg van het afschaffen van de kuffierantsoenering in Nederland. Boete voor te hoog loon Zes West Zeeuws-Vlaamse land bouwers zyn door de economische politierechter te Middelburg veroor deeld tot geldboeten van 300 tot 500 gulden en hoge voorwaardelykeboeten omdat zy hun arbeiders te hoge lonen hadden uitbetaald. Zy hadden twee gulden per uur gegeven, terwyl slechts 94l/j cent mocht worden betaald. Ter verdediging voerden zy aan, dat het vooral in Zeeuws Vlaanderen moeilyk is zich aan de voorschriften te houden. In België liggen de lonen veel hoger dan in Nederland en de Belgische arbeiders, die voorheen naar hier kwamen, blijven in het eigen land De voor waar delyke straffen varieer den van tooo tot 3000 gulden. Wenken yoor suikerzieken De Medische Advies Commissie der Ned. Vereniging van Suikerzieken, een college van hoogleraren, internisten en andere deskundigen op het gebied der diabetes Mellitus (suikerziekte), onder voorzitterschap van prof. Dr. F. S. P. van Buchem, te Groningen, heeft ter voorlichting van de suikerzieken m ons land e9n leefregelboekje samen gesteld, getiteld: „Wenken voor Sui kerzieken". Hierin wordt de lyders(sters) aan suikerziekte op eenvoudige wijze duidelijk gemaakt welke eisen hun ziekte stelt en hoe zy zich als diabetici dienen te gedragen. Dit werkje voorziet in een reeds sedert lang door medici en patiënten gevoelde behoefte. Het boekje is voor diabetici ver krijgbaar bij het kantoor der Ned. Vereniging van Suikerzieken, Prinse gracht 33, '8 Gravenhage (pry's f o 85) Wat Amerikanen uitgeven voor kleding De Amerikaanse vrouwen besteden twee keer zoveel voor kleding dan de mannen. Er zyn 58 millioen vrouwen boven 14 jaar, nl. 37 pet van de be volking. Deze besteden 18 milliard gulden aan kleding. Er zyn 56 millioen mannen ouder dan 14 Jaar, nl. 36 pet. van de bevol king, die 8,5 milliard gulden voor hun kleding besteden. Voor de 42 millioen kinderen be neden 14 jaar wordt 6,5 millioen gul den per jaar besteed voor klsding. Men he^ft berekend, dat de gemid delde Amerikaan eens in de twee jaar een nieuw costuum koopt. Tussen Amersfoort en Amsterdam raakte een aanhangwagen los en vloog tegen een personenauto, met gevolg: een dode en een zwaar wonde. Verleden Zondag is vanaf de kansel gewezen op 't belang en de noodzaak van een orgel in onze Parochiekerk. De gewijde spreker greep zelfs terug tot in het Oude Testament, toen hy er op wees, hoe Koning David de psalmen begeleidde op de harp. Hy betoogde met nadruk, dat de zorg voor een Dieuw orgel niet is een zaak van een enkeling, neen een zaak van U en my, van ons allen, van alle Parochianen. Iedereen heeft daaraan mee te werken naar zijn kunnen. De erediensten in onze kerk dienen te worden opgeluisterd door de be geleidingvan een orgel. En niet alleen op hoge feestdagen of bijzondere plechtigheden. Neen, bij elke gezongen dienst des Heren is een orgel nodig. Daarom allen meegewerkt door Uwe bijdrage. Mocht U tot nog toe Uw orgelbusje karig hebben bedacht, raadpleeg dan nog eens even Uw beurs. Zorg dat de eerste opbrengst in de busjes een daverend succes wordt, een succes, waarop heel Venray trots mag zijn. 't Is voor Uw eigen Parochie. Bouwt mee aan Uw orgel 1 Giron. 5 7 6 6 0 4 Orgelfonds Venray Wegens het aannemen van steek penningen ter voorkoming van uit zending naar Indonesië, veroordeelde het hoog militair gerechtshof tot anderhalf jaar gevangenisstraf, de 68-jarige reserve luitenant kolonel E. uit Den Haag. Te Maastricht is bij het Bchilderen van de Wilhelminabrug een stellage omgekanteld, waardoor een 50 jarige schilder verdronk. Twee anderen konden worden gered. Een veewagen, beladen met 9 koeien uit Geffen is Woensdagmorgen nabij Den Bosch omgeslagen en in brand gevlogen. De vier inzittenden konden zich nog redden, doch twbe hunner bekwamen ernstige brand wonden. Een koe moest worden afge maakt. Enkele treurige cijfers uit Enge land. Meer dan dertigduizend huwe lijken werden daar verleden jaar ontbonden, terwyl het thans vast staat, dat éen van de zes huwelijken, die in Engeland gesloten worden, met echtscheiding eindigt. Alle kinderen lid van de h. Kindsheid Dat is het verlangen van de H. Vader. Zo moet het ook zyn. De vele millioenen heidenkinderen moeten gered worden door de gebeden, offers en giften van de katholieke kinderen. Ook van de allerkleinsten. De moeders mouten de kleintjes al heel vroeg leren elke avond hun Weesgegroetje te bidden voor de arme heidenkinderen. En dat ze ook zo nu en dan een offertje moeten brengen voor de Missie. En als ze wat groter worden zullen de moeders hun leren zelf de contributie voor de H. Kinds heid bijeen te sparen. Het is jammer dat er tegenwoordig nog al wat moeders zyn die met de uitvlucht dat het leven zo duur is de contributie van de H. Kindsheid voor hun kinderen niat meer betalen. Als de contributie van al de kinderen tezamen wat te veel geld ineens is, waarom ze dan niet in 3 of 4 ter mynen betalen, iedere 2 maanden b.v., telkens als het kindsheidsboekje „De Kleine Apostel" door de zelatrice bezorgd wordt? De zelatrice zal U het betalen wel gemakkelijk maken. Moeders, voldoet toch aan het verlangen van de H. Vader: alle kinderen lid van de H. Kindsheid 1 Voldoet zo ook aan uw Missieplicht door van Uw kinderen echte Missie vriendjes en „kleine apostelen" van Jesus te maken. De zelatrice komt binnenkort bij U. De Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft de Premie regeling Woningbouw 1950 op i Sept. 1950 in werking doen treden. Zy treedt in de plaats van de Finan cieringsregeling Woningbouw 1948, die op het tijdstip van inwerkingtre ding der premieregeling niet meer zal worden toegepast. Evenwel zullen zy, die met finan ciële steun op grond van de Finan cieringsregeling Woningbouw 1948 ol 1949 bouwden in het genot blyven van de hun by beschikking toegeken de jaarlijkse bijdrage. Zy, van wie een aanvrage om steun ingevolge de Financieringsregelirg Woningwet 1948 in behandeling is maar die nog geen beschikking tot toekenning van een jaarlijkse bydrage hebben gekregen, zullen thans een premie kunnen krijgen. Een premie op grond van de nieuwe premieregeling kan worden toegekend aan natuurlijke en rechtspersonen voor de bouw van eengezinshuizen, maximaal groot 375 m3 of voor de bouw van meergezinshuizen, waarvan de woningen maximaal 325 m3 groot mogen zijn. Hoofden van gezinnen met meer dan 6 inwonende kinderen die zich verbinden met hun gezin de aangevraagde woning te betrekken, kunnen voor eengezinshuizen mot een maximale inhoud van 450 m3 premie aanvragen. In afwijking van het bepaalde in de Financieringsregeling Woningbouw 1948 kunnen thans ook de woonge deelten van woningen met bedrijfs ruimte in aanmerking komen voor premie, mits het woongedeelte niet meer dan 375 m3, voor de gezinnen met meer dan 6 inwonende kinderen hoogstens 450 m3 bedraagt en de aanvrager de woning met zyn gezin zal bewonen. De toe te kennen premiebedragen zijn vastgelegd in een schema, dat tegelijk met de premieregeling in de Staatscourant van 8 Juni 1950 no ïoo is opgenomen. Deze bedragen zyn afhankelijk van het aantal personen, waarvoor de woning geschikt is. De woningen moeten voldoen aan het gestelde in de wenken en voorschrif ten voor het ontwerpen van woningen (1951) opgenomen inde Staatscourant an 23 Februari 1951 no 39. By de bepaling van het aantal personen, dat de woning kan bevatten wordt uitgegaan van het aantal slaapvertrekken. Er wordt aangeno men, dat voor een der slaapvertrekken voor 2 personen een minimum van 9.5 m2 is vereist. De overige slaapver trekken worden als volgt gewaar deerd: minstens 4,5 m2 voor i persoon minstens 7 m2 voor 2 personen en minstens 10,5 voor 3 personen. In hot hierboven genoemde schema worden voor een woning, geschikt voor een bepaald aantal personen, minimum eisen gesteld aan de op pervlakte van: woonkamers, slaapka mers en keuken tesamen en de overige oppervlakte van de woning met de bergruimten. Deze oppervlakten worden slechts in aanmerking genomen, voor zover daarboven minstens i ,50 m vrije hoogte aanwezig is. De premiën voor woningen geschikt voor 2/i3 en meer personen variëren van f 3 tot f 5000, voor eengezins huizen en woningen in meergezins huizen met 2 woonlagen van f 3too tot f 5200, voor woningen in meer gezinshuizen in 3 woonlagen en van f 3200 tot f 5600 voor woningen in meergezinshuizen met 4 of mter woonlagen. Voorts kunnen nog toeslagen op de premiën worden toegekend voor fundering en grondkosten, welke variëren van f 100 tot f 1650 naar gelang van de soort fundering en de te gebruiken paallerigten. Deze toe slagen zyn voor elke type woning afzonderlijk in de tabel vastgelegd. Evenals zulks met alle van Ryks wege gefinancierde woningen het geval is, stelt de Minister de huur van de woning vast in overleg met het ge meentebe8tuur. Bij de huurvaststel ling wordt rekening gehouden met een verhoging van maximaal 45 pet boven het peil Mei 1940. De aanvragen om^premie moeten op by de gemeentesecretarie verkrijgbare formulieren worden gedaan, welke tegelijk met de plannen by het ge meentebestuur moeten worden inge diend. De Minister kent de premie by beschikking toe, welke kan worden ingqtrokKen indien de aanvrager han delt in strijd met de bepalingen van de regeling, dan wel afwykt van de aanvrage en de ingediende plannen. Voorts vervalt een toegekende premie als niet binnen vier maanden na de toekenning daaraan de eerste balklaag ligt, of de woning niet binnen een jaar gereed is voor bewoning. In bepaalde gevallen kan de Minister deze termijnen verlengen. Een aangevraagde premie wordt niet toegekend, indien op het tijdstip van de aanvrage reeds met do bouw is begonnen. De toegekende premiën worden uit betaald nadat de woning gereed is. Voorts is de aanvrager verplicht de controle belaste personen te allen tijde toe te laten tot het bouwterrein, deze tekeningen en andere bescheiden, op de bouw betrekking hebbend, ter in zage te verstrekken en dezen gelegen heid te geven de bouw te controleren. Verder is naast deze premieregeling een „Verminderde Premieregeling Woningbouw 1950" afgekondigd, welke eveneens op September 1950 in werking is getreden. Deze premie bedraagt 60 pet van de volgens bovenstaande regeling be rekende normale premie. Zy kan worden verleend voor de bouw van woningen met een inhoud van ten hoogste 260 m3 voor eengezinshuizen en 240 m3 voor etagewoningen. Voorts voor eengezinshuizen tot 350 m3 inhoud van woonhuizen met bedrijfsruimten. Voor een gezin met meer dan zes inwonende kinderen mag het woongedeelte 350 m3 inhoud hubben. De woningen voor grote ge zinnen en die met bedrijfsruimte moeten door de aanvrager met zijn gezin worden bewoond. Gemeenten, die bereid zyn een deel van 't haar toegewezen bouwvolumen aan te wenden voor woningbouw met verminderde premie, zullen dat hier voor aan te wenden deel met 50 pet mogen verhogen. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Bauden PAROCHIE-ACTIE: Wees eerlijk. Priester van de week Pater Domitius Zondag halfvasten; 6 uur leesmis Regina Lamers; 7 uur leesmis voor overl. leden v.d. K.A.B; 8 uur leesmis voor de parochie; 9 uur Kindermis; ■to uur Hoogmis voor de deelnemers aan de Stille Omgang en voor hun gezinnen; 3 uur Kruisweg voor de kinderen; 7 uur Miserere, Lijdens meditatie en Lof Maandag: H. Gabriël; 6 30 zielemis voor alle overl parochianen; 7 uur leesmis Simon Litjens; 7.30 gest. jaard, Gerard Sybers en eehtg. Petronella Keyzers(iH);8 15 gest. jaard. Elisabeth Smulders (2 kl); 7 uur zielelof en Rozenhoedje. DinsdagMaria Boodschap, dag van devotie; 6 30 leesmis; 7 uur leesmis Gertruda Jar.ssen-Prast; 7.30 leesmis Catharina Maassen Swaghoven; 8 uur leesmis vd. parochie; 9 uur Hoogmis voor Henricus Arts; 7 uur Marialof en Rozenhoedje. Woensdag: H. Mis vd, dag; 6.30 leesmis overl. fam. Lemmen-Nys; 7 uur leesmis Antoon Verschuuren; 7 30 leesmis overl. ouders Schaeffers- v.d. Beuken; 8 15 gest. jaard. Vincent Pijls en Johanna Camps (1 kl) Donderdag H. Joannes Damascenus 6 30 leesmis Wed.Claessens-Bistervels; 7 uur leesmis tev. St. Oda; 7.30 H Sacramentsmis, leiding meisjes; 8 15 gest. jaard. Peter A. v d. Munckhof, Theodora Poels, dochter Hendrikaen G. Lamberts (2kl). Vrydag H. Joannes a Capistrano; 6.30 leesmis Piet Derks; 7 u leesmis wed. Drabbels Janssen; 7.30 leesmis; 8.13 best. jaard. Johannes v.d. Ven en Getruda Ewals; 7 uur Kruisweg on verering reliquie van H. Kruis. ZaterdagH. Mis vd. dag; 6 30 O.L Vrouwhoogmis; 7 uur leesmis Carolina Janssen-vd. Vorle 6n zoon Engelbert; 7 30lee8mis; 8 15 gest jaard. Martinus Janssen en echtg. Josephina Kryns (sol. 1 kl); 7 uur Marialof en Rozen hoedje VELTUM Donderdag 7 30 leesmis KATECHISMUS: De kinderen van de 3de en 4de klas leren de 38e, 39e en 40e les; de hoogste klassen de 42e les. PATERSKERK. 4de Zondag van de Vasten; 5 45 leesmis; 6 30 voor de deelnemers aan de Stille Cmgang en hun gezinnen; 7.45 voor Leonarda Ewalts Janssen; 9 uur Hoogmis tot zekere intentie; Communiceren begint vooraan; eerste collecte voor de paterskerk, 2de voor de byz noden; 4 20 gez. Vespers; 5 uur Lijdensmeditatie„Christus tegenover de deugd". MaandagH. Aartsengel Gabriël; 7.30 wed. Claessens Biestervels; 8 30 H Mis als jaarg. voor overl. eehtg.(N). Dinsdag: Maria Boodschap, tevens 70 Dinsdag van de Antonius-noveen; uur uitstelling van 't Allerheiligste; 6.30 voor byz. intentie (2x); 7.30 pl. Hoogmis 10.v. de H. Maagd en Sint Antonius tot zekere int.; 8 uur voor Antoniu8 Bosch; 7.30 Antoniuslof met preek door pater Hippolytus Brokx en gebeden van de noveen. Woensdag7 uur H. Mis v. Hendrik Drabbels en Gertruda Janssen; 6 30 Lof t.e.v. St. Joseph. Donderdag: 7 uur voor Wilh. Arts en Gertruda Niessen. Vrijdag6 30 voor Hendrik en Piet Claessens; 7 30 Hoogmis; 8 30 uit dankbaarheid; 7.30 Kruiswegoefening Zaterdag 7 30 t e.v. St. Joseph (R); van 3—8 uur biechthoren. PAROCHIE H. Catharina, LEUN ES 4de Zondag van de Vasten; 7 uur H. Mis voor de parochie; 8,30 H. Mis voor Peter Willemse; to 15 Hoogmis voor de levende en overleden leden van de „H. Stede"; 3 uur Lijdens meditatie en Lof. Maandag: 7 30 gest. jaarg. Bernard Loonen en Anna Maria Peters. Dinsdagfeest v. Maria Boodschap, ig van devotie; 7 uur H Mis voor de wereldvrede vanwege de Boerin- nenbond; 8 30 H. Mis voor Johanna Loonen Cruysen; 10 uur Hoogmis voor Eduard Asselberghs; 3 uur Lof. Bid- en Boetedag voor de Boerinnenbond. Woensdag: 7.30 Hoogmis t.e.v. St. Joseph tot intentie. Donderdag 7.30 gez. jrg. Catharina Meyers Poels. Vrydag: 7.30 leesmis Hendrik Bomm en Gertrudis Beclet. Zaterdag: 7 30 gez. zieledienst overl. fam. Kuenen-Thyssen; Biechten van 5 7 uur; 7 uur Lof tev. O.L. Vrouw. As. Zondag, Passiezondag, begint de Paastijd. PAROCHIEKERK OOSTRUM 4de Zondag van de Vasten; 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H- Missen; 3 uur Lof waarna 3e Orde. Maandag: 7 30 gest. gez.jaarg. voor Wiih Jenneskens. Dinsdagleest van O.L. Vrouw Boodschap, dag van devotie; 7 uur H. Communie; 7 30 de vroegmis voor Michel Jacobs; 10 uur Hoogmis; 3 uur Lof. Woensdag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor Michel Jacobs; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 best. zielemis voor Gertr. Derks. Vrydag7 30 best. gez. H. Mis voor vrouw Wolters. Zaterdag7.30 best. zielemis voor vrouw Verrydt; 7 30 Marialof. PAROCHIEKERK ÏSSELSTEYN 4de Zondag van de Vasten; 7 30 leesmis voor de parochie; 9 uur kin dermis; 1013 Hoogmis best. jrg. voor Maria Derikx Linskens, Huberdina Cox-Geurts en Jacques Derikx; 7 uur Lijdensmeditatie en Lof. Maandag7.30 maandd. voor Maria Petr. Janssen-Willemse. DinsdagMaria Boodschap, dag van devotie; 7.30 leesmis voor de Jonge Garde; 8 30 kindermis; 10 uur Hoogmis voor de parochie; 2 uur Lof. Woensdag: 7.30 maandd. v. Gerard van Dijck. Donderdag: 7.30 gez. jrg. v. Geertr. Winnen Arts. Vrydag 7 30 leesmis voor de overl. ouders Janssen Bergmans. Zaterdag7.30 leesmis t.i.v. familie Goumans; 6 uur Marialof. Rectoraat St. Antouias van Padua VEULEN 4de Zondag van de Vasten; 7 uur i'egenheid tot communiceren; 7 30 leesmis tot intentie; 10 uur Hoogmis voor Willem Jozeph Janssen als jrg.; 2de collecte voor de verwaarloosde jeugd; 3 uur Miserere, Lijdensmeditatie en Lof. Maandag7.30 leesmis tot gen. van twee zieken. Dinsdagfeest v. Maria Boodschap, dag van devotie; 7 uur gelegenheid tot communiceren; 7.30 leesmis tot intentie v.d. Jonge Garde; 10 uur Hoogmis tot intentie; 2 30 Lof. Woensdag: 7 uur jeugdmismet als intentie: moge de geest van het moderne materialisme geen vat hebben op onze jeugd. Donderdag: 7 30 leesmis v. Willem Lemmen en echtgenote en Theodoor Nelissen. Vrydag: 7.30 leesmis voor vrouw Heidens; 's avonds 7.30 kruisweg en Lof. Zaterdag: 7 30 leesmis t.ev. Sint Jozeph tot intentie; biechtgelegenheid van 3 4 en van 6 7 uur; 's avonds 7.30 Lof t.e.v. Maria. A.s Zondag uitsl. maandcollecte voor de kerk, welke wy ten zeerste aanbevelen. RECTORAAT HEIDE 4de Zondag van de Vasten; 8 uur leesmis overl. fam. Voesten; 10 uur Hoogmis overl. fam. Janssen-Janssen. Maandag: Aartsengel Gabriël; 7.30 byz. intentie; 5 30 7 30 biech'en. DinsdagFeest v. Maria Boodschap; 8 uur voor de Maria-Garde; to uur Hoogmis tot byz. int.; 2 30 Lof. Woensdag: 7.30 overl. moeder. Donderdag 7.30 Hendrik Heeze. Vrydag7.30 overl. fam. Janssen- Gellings. Zaterdag 7 30 Gerard Flinsenberg; 5.30 biechten; 7 uur Lof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt s 4de Zondag van de Vasten; 6 30 en 7.30 leesmis t.e.v. St. Joseph; 0.30 Hoogmis voor Carolina Derks; 11 uur leesmis in do kapel; 3 uur Lof met preek. Maandag7 uur leesmis voor byz. gunst; 7.45 leesmis voor overl. ouders en familie. Dinsdagfeest v. Maria Boodschap, dag van devotie; 7 uur leesmis t z.i 7.45 leesmis uit dank; 10 u Hoogmis voor de bedevaart uit Ryen; 3 uur Lof en preek voor de Boerinnenbond kring Venray. WoensdagOctaaf van 't feest van St. Joseph; 7 uur gez. H. Mis voor alle levende leden v d. broederschap; 7.45 gez. H. Mis voor de boerinnen bond kring Venray; 3 uur Lof met preek te.v. St Joseph. Donderdag7 uur leesmis v. zegen in een gezin; 7.45 t.e.v. St. Joseph voor byz. gunst. Vrydag7 uur leesmis t.e.v. Sint Joseph; 7.45"leesmis voor oveiledenen. Zaterdag7 uur leesmis voor M. A. Keursten Houben; 7 43 leesmis t.e.v. OL Vrouw; van 5 7 uur biecht gelegenheid; 7 uur Lof t e v, O L. Vr. BURGERLIJKE 8TAND van 14 t/m 20 Maart 1952 GEBOREN Ba8tiaans Helena G., Gasstraat 30 Schacffois Sophia M., Patersstraat 14 Bistervelts Gerardus JLeunen K 87 Achten Leonarda J. M Oirlo E 19 Swinkels Frauciscus, Castenray G 5a Gerrits Eduard J. M. JSmakt B 12 v. Kessel Theodorus, Overbroek H 13c van Meyel Maria Th. BHeide L 20 Faeesen Arnoldus P. M. G Oirlo E 82 Kleuskens Wilhelmus, Oostrum C 36 Jaspers Franciscus, Ysselsteyn I 35 Bonants Joseph M C., Merselo M 13b Goumans Joseph J M., Kerkpad 3 Arts Maria J. C. MMerselo M 47a OVERLEDEN: Kern Helena, oud 65 jaren, klooster zuster, St. Josephsklooster Linders Adeleida, echtgenote van Jacobs Martinus H., oud 68 jVeulen Groetelaers Maria Gwed. v. Nissen Gerardus, oud 78 jaren, Bergen (L.) Leenders Hendrika J., oud 72 jaren, kloosterzuster, Jerusalem. Poels Antonius J oud 3 maanden, Hoenderstraat. ONDERTROUWD van Eyk Jacobus J., oud 42 jaar, verpleger, wonende te Poortugaal en Kersten Petronella R, oud 39 jaar, Venray. advrrtentiën '"Wiet grote vreugde en dankbaarheid geven wij <~Lt kennió dat op de \eeótdag van >St. ozeeen zoon broertje c}ozèl werd geboren CÏY[. ^oumanó c~Yl.^oumanó-^Verkeggen cl£uubke, cArdien ydelijk vSt. -Qlióabeth 2,lekenhuió cUenray, 19 cïïlaart 1952 3£erkpad 3 Op 15 April a.s. hopen onze ge liefde Ouders en Grootouders Reinier Lemmens Lamberdina Poels hun 50-Jarlge echtvereniging te her denken. Receptie van 1—2 uur. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen Oostnim, Maart 1952. Op Dinsdag 25 Maart a s. hoopt onze lieve Zuster en Tante (in de wereld Maria Elis. Geilen) haar 25-jarig kloosterfeest in Huize St. Anna te Venray te vieren. J. v. Kessel-Gallen en kinderen Overloonseweg 14 De zomermaanden zy'n altyd voch tig. Draag daarom nooit teveel rook waren met U mee.,IxLeen dag kunnen ze bedorven zyn, Aant Vochtige lucht en transpiratie Zijn vijanden der rokersnatie. Koopt dus uw rokertje droog en fyn In Scheie Maan's Sigarenmagazijn. De extra aanbieding van 30 voor 20 is een groot succes Verpleegstersschorten prima graslinnen, keurig model alle maten 4.98 Magazijn De Zon GEVRAAGD R. K. Meisje dat zelfstandig kan weiken, voor dag en nacht. V. Verheugen, Parade 80, Venlo. VERLOREN een paar herenglaces op 12 Maart aan de kerk Ysselsteyn J. Jeurissen, Ysselsteyn. Coopmans' Zaadhandel heeft in voorraad Orig. Bietenzaden enz., prima Gras- en Klaverzaden voor blijvend weiland f 80.— per ha. Rode Veldklaver voor groenbemes ting of groenvoer f 30.— per ha. Alle zaden N.A.K. met hoge ge bruikswaarde. Neemt eens proef I voor de werkende leden Zaterdag 29 Maart In café Piet Schellen Aanvang 8 uur precies. Het Bestuur verwacht dat ieder lid aanwezig zal zyn. Vanuit Nieuw-Zeeland groeten wy familie, vrienden en kennissen. Gerrit Janssen Joke Janssen-Deriet Morewa Nw. Zeeland. TE KOOP de helft van een zwaar slachtvarken G. Baten, Oirlo E 50. Onderlinge VENRAY Dinsdag 25 Maart nm, 5 uur in 't Patronaat te Leunen. AGEXDA Notulen, Jaarverslag, Mededelingen, Rondvraag, Sluiting. Morgen Halfvasten Wed. Schellen GEVRAAGD boerenknecht liefst van 16—20 jaar. Partij biggen te koop H. Willems—van Meyel, Deurneseweg GEVRAAGD boerenknecht 14-18 jaar per i Mei S. Janssen, B 81, Maashees. HT uw kamers met een nieuwe gezellige sfeer Mes ui+ de prachtcoffech'e BEHANG van P. BEERKENS Grotestraat 21 Het Wala corset voor Uw gezondheid. Speciaal veter sluiting voor dames met slappe buikspieren. Dit prachtige en gemakkelijk zittende corset voorkomt verzakkingen. In Uni Satin34.50 In doorgeweven Broché 38.'® Een Wala Beha van fijne popeline in de kleuren zalm en wit 3.95 Verkrijgbaar in Speciaalzaak Tete**£73

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2