De werkloosheid in onze streken Ons Patronaat Woonruimte blijft nog steeds achter bij de behoefte j\ls Het ontwikkelingsplan van Noord-Limburg Jaarverslag Gewestelijk Arbeidsbureau Venlo Nieuw begin voor Christendom Voedselbureau BEL BIJ BRAND 392 Onze voortuintjes Mgr. Lemmons 20 jaar bisschop SPORT ZATERDAG 22 MAART 1952 No 12 DRIE EN ZEVENTIGSTE JAARGANG TEXTIEL is goed en goedkoop PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAF FKM^AN DEN MUNCKHOF WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ^I^RKWARTAIL0! ^ku^nWe^Us Deze situatie vervult hen, die nog zorg hebben voor het welzijn van onze gehele bevolking, met een voort durende zorg. De funeste gevolgen, welke het gebrek aan voldoende huis vesting met zich brengt behoeven niet nogmaals onder de aandacht gebracht te worden. Iedereen kent ze. Toch is het verkeerd om over deze aangelegenheid dan maar het zwijgen 'toe te doen. Het is dienstig dat allen en wel speciaal zij, die in mindere mate dan de onmiddellijk bij dit probleem betrokkenen van de woning nood te lijden hebben, vernemen dat deze grote zorg, die op de hele gemeenschap moet drukken, nog lang niet tot het verleden behoort. Reeds voor een jaar hebben wij in dit blad cijfers gepubliceerd over de werkelijk grote woningnood in onze Gemeente. Ondanks het feit dat sindsdien toch meerdere huizen, zowel door gemeente als particulieren zijn gebouwd, is de toestand nauwelijks iets verbeterd. Als we bedenken, dat in Venray ieder jaar gemiddeld honderd paartjes trouwen en hiervan, weinig geschat, 50 paartjes in Venray blijven wonen, dan betekent alleen dit al een vraag naar 5o woningen. Maar daarnaast zijn we Binds de bevrijding nog niet by met de door oorlogsschade e.d. ontstane woningvraag. Alle kippenhokgevallen zijn, on danks dat er bijna nooit meer iets over gezegd wordt nog niet opgelost en alle noodwoningen zyn nog maar steeds voorlopige oplossingen. Deze mensen komen ofwel vandaag ofwel morgen ook om een woning. Dan zitten er sinds de bevrijding nog steeds mensen op kamers, gezin nen met 2 en 3 kinderen. In de kom van Venray alleen leven 16 gezinnen met vier en meer personen op twee kamers, nu nog in 1952. Zo is het ook op de kerkdorpen. In de Gemeente Venray wonen nog 136 gezinnen in by anderen en deze 136 gezinnen vragen om een woning. De aanvragen daarvoor liggen op het Gemeentehuis. Hun aantal groeit iedere dag. In totaal liggen daar nu een kleine tweehonderd aanvragen bn sinds maanden wordt er geen woning meer gebouwd. En hoevelen trouwen nu en gaan by anderen inwonen, zonder zelfs maar een woning aan te vragen, omdat ze toch geen kans hebben. Maar over drie, vier jaren kloppen ook zij aan en moeten ook zij ge holpen worden. Is het een wonder, dat onze Ge meente ten einde raad een geldlening uitschrijft van f 200.000.— opdat ze hiermede tenminste een einde kan maken aan de grootste nood I En ondanks het feit, dat men de benauwende cijfers kent, ondanks dat allen hopen, dat er toch spoedig een einde mag komen aan deze nood, die men zonder schromen 'n volkspest kan noemen, ondanks dat alles, is er nog voor geen f 70000 ingeschre ven op deze lening. Ontegenzeggelijk is het geld raar en zijn de meesten onzer bly, dat ze Lieftinck op tyd zijn geld kunnen brengen, of dat ze met het weekloon van vader uitkomen. Maar als op Er zijn na de bevrijding al heel wat woorden gesproken en ge schreven over de woonruimtenood die kan gelden als een der meest droevige gedeelten der nalaten schap van de oorlog. Nu bijna zeven jaren na het neerleggen der wapens, is er nauwelijks enige kentering ten goede gekomen en is de toestand op het gebied der voorziening in de woningbehoefte nóg steeds zeer slecht. andere veel kleinere plaatsen hiervoor wel geld beschikbaar is, dan moet dat in Venray toch ook kunnen 1 Reeds vroeger hebben wy aangetoond, dat nog vele millioenen guldens uit Venray op de banken staan en zou het dan niet mogelyk zijn, dat hier van de onibrekende f 130000 bijeen komen "Wie zich even realiseert, wat de bovenstaande cijfers betekenen, die zal ook zijn aandeel by willen dragen. Dan werkt men daadwerkelijk mee aan de wederopbouw van onze gemeente, ook in geestelijke zin Naar het oordeel van de Regering zal ten aanzien van een tweede vaste oeververbinding over de Maas, tussen Venlo en Grave, de economische ontwikkeling van de aan weerskanten van de Maas gelegen gebieden moeten worden afgewacht. De kwestie der plaatselijke veren is in onderzoek. Hierover is nog over leg gaande met het betrokken provin ciale bestuur. Met het in overweging nemen van de aanleg van een ryksweg Noord- Zuid door het Peelgebied zal dienen te worden gewacht totdat als gevolg van de verdere ontwikkeling een beter inzicht in de behoefte aan doorgaande wegen voor dit gebied wordt verkregen Dit deolt de regering mee in de memorie van antwoord op 't voorlopig verslag aangaande het wetsontwerp tot deelneming van het Ryk in de uitvoering van de eerse phase van de ontwikkelingsplannen. De werken zyn grotendeels arbeids intensief. Van de voor alle gebieden te samen ten behoeve "van de uit voering van deze werken aangevraagde f 0000.000 zal een belangrijk gedeelte nog dit jaar kunnen worden verwerkt. Hierbij dient een uitzondering te wor den gemaakt voor de waterleiding- werken, waai van de uitvoering vry zeker meer als een jaar zal» vergen. Gezien de ongunstige ontwikkeling van de werkgelegenheid gedurende de laatste maanden, heeft de regering inmiddels besloten f 3000.000 te re serveren voor werken ten behoeve van de ontwikkelingsgebieden, waar van getracht zal worden de uitvoering nog dit jaar te doen aanvangen. Genoemd Arbeidsbureau, waaronder Venray ook ressorteert, heeft haar jaarverslag over 1951 gereed. Hierin wordt geconstateerd, wat wy reeds vroeger schreven, dat het aanbod van arbeidskrachten over het geheel veel hoger lag als in 1950. Zag het eerste halfjaar 1951 er zeer gunstig uit, in het tweede half jaar liep het aantal werklozen op. De landelijke oorzaken daarvan zijn, dat de gevolgen van de Kore aanse oorlog zich niet meer deden merken, de consumptie werd ver laagd en de investering werd beperkt. Bovendien was het geringe bouwvo lume een oorzaak te meer van de sty ging der werkloosheid. Ook het gewest Venlo had van deze factoren te lijden. Het totaal aantal werklozen bedroeg op 1 Jan 1951 2145 man, daalde tot 1473 in Juni, om dan met grote sprongen op te lopen tot 5114 eind December. In dit gewest is de grote aangroei der bevolking en de verdere mecha nisatie van de landbouw mede een der oorzaken van het stijgend getal werklozen geweest. Dat de bouwstop zeer ernstige gevolgen had in dit gewest, bewees het aantal werkeloze bouwvakarbei ders, dat einde Dec. 1916 bedroeg, of 60 pet. van alle bouwvakarbeiders in hetgewest Venlo—Venray—Bergen— Gennep. Met het teruglopen van orders van de bouwwereld, kwamen ook andere ondernemingen, als aanleg electriciteit gas en verwarming de werkloosheid vermeerderen. Bovendien had het bedrijfsleven gebrek aan vlottende middelen, mede door de zware belastingdruk en de koopkracht van het publiek nam zienderogen af. Geen wonder, dat het bedrijfsleven in zyn geheel een zekere matheid vertoonde. De gemiddelde werkloosheid (be rekend met uitsluiting van de sei zoeninvloeden) bedraagt per 1000 beroepsbeoefenaren in 't rayon Bergen 96, in Venray 44 en Gennep 39. Het gemiddelde voor het gewest bedraagt 27, voor de provincie 18 en het ryk 28. Alléén Venlo en Weert blijven onder deze gewestelijke en ryksgemiddelde. Het jaarverslag constateert, dat de toestand in Bergen reeds zorgwekkend is, maar gelukkig zijn de rayons Bergen en Gennep als ontwikkelings gebied aangemerkt. Hoewel in Venray direct na de afkondiging van de indeling der ont wikkelingsgebieden bekend werd gemaakt, dat onze gemeente hierin als incidenteel ontwikkëlingsgebied was opgenomen, vraagt dit jaarver slag alsnog om Venray als ontwik kelingsgebied te erkennen. Hetgeen wel vreemd aandoet, dat hier een gew. arbeidsbureau een der meest ■belanghebbenden van deze opname nog niet op de hoogte is. Bij haar beschouwingen over de werkgelegenheid in de vorschillende bedrijfstakken, merkt dit rapport op, dat het aantal kleine boeren, die een groot gedeelte van het jaar in loon dienst wil werken, sterk toeneemt, maar dat de beperkte opnemings capaciteit van het bedrijfsleven juist voor deze mensen ver gaande con sequenties met zich brengt. Het werk op de Ryks werkplaatsen ondervond ook de gevolgen van de werkloosheid. Waren in Januari '51 nog 61 leerlingen voor de bouwvak ken, by de invoering der bouwstop liep ook het aantal leerlingen terug tot 29. Door de grote stijging van de werkloosheid ontstonden moeilijkhe den in het vinden van geschikte DUWprojecten, tenminste voor de Venlose en Roermondse arbeiders. In Jan. '51 bedroeg het aantal DUW arbeiders 962, eind 1951 waren het er 1124, Het maandgemiddelde bedroeg 794 tegen 660 in 1950 In het 4e kwartaal begon de DUW met de zgn. sanering. Arbeiders die een be paalde prestatie niet haalden, werden ontslagen. Een veertigtal arbeiders waren hiervan de dupe, daar blijkens de critiek van de arbeidsorganisaties, de eisen die de DUW stelt zelft hoger zyn dan in het vrije bedrijf. Die niet voor de DUW in aanmerking kwamen, kwamen in de overbruggingsregeling of in de sociale bijstand. Hun aantal liep op van 549 in Jan 1951 tot 994 in Dec. 1951. Het maandgemiddelde bedroeg 442 tegen 211 in 1950. Wat de emigratie betreft, merkt 't jaarverslag op, dat gelukkig de voor bereidingsprocedure heel wat vereen voudigd is. Mede daardoor kondon 917 emigratierapporten worden opge maakt (533 in 1950). Er vertrokken 233 personen (exc. gezinsleden) waar van 60 naar Australië, 85 naar Nieuw- Zeeland, 74 naar Canada, 7 naar Zuid-Afrika en 5 naar diverse landen. In 1950 vertrokken slechts 84 perso nen (exc. gezinsleden) Al met al getuigt ook weer dit rapport, dat het in deze streken „niet deugt" met een werklozental ver boven alle gemiddelde, met een veel te geringe industrievestiging en slechts beperkte mogelijkheden tot uitbreiding van de landbouwgrond, staan we hier voor buitegewoon zware moeilijk heden, moeilijkheden, die men elders slechts sporadisch kent. Dir rapport is weer eens te meer een dringende vraag om hulp van bovenaf, om toch te zorgen, in óver leg met mensen uit deze buurt, dat de armoede en de ellende, die onher roepelijk dreigt, zoals bovenstaande cyfers duidelijk bewijzen, onze men sen niet zal overvallen. Duizenden guldens moeten ieder jaar aan steun en bijstand gegeven worden, steun en bijstand, die men niet graag ontvangt. Geeft voor die duizenden gulden werkgelegenheid en dan zal ook deze streek metter daad herrijzen „Bijna hebben wij weer het perfecte Christendom bereikt uit vroeger eeuwen. Doch daarmee staan wy weer aan het begin, een nieuw begin van waar het Christendom moet worden uitgebouwd in moderne zin en met hedendaagse middelen." Aldus sprak Mgr. Dr. A. Hanssen, Bisschop Coad jutor van het Bisdom Roermond op eon voorlichtingsvergadering van het Katholiek Sociaal Charitatief Centrum te Weert. Mgr. Hanssen sprak over de Charitas. Hy noemde de twee peilers van 't charitaswerk in het midden van de vorige eeuw, zoals die door Paus Pius li waren aangegeven, n.l. een dieper Eucharistich leven en in later jaren het uitroepen van het Christus- Koningschap. Een krachtig middel om de uitbouw van het Christendom te steunen noemde de coadjutor de charitas In de beleving van de daadwerkelijke liefde worden de natuurlijke waarden veredeld en opgeheven tot Christus. In een tyd van materialisme en na- ralisme zo betoogde Mgr. Hanssen moet de charitas de taal van de chris telijke liefde zyn, ongeveinsd, diep persoonlijk. De charitas is steeds voor loopster geweest vad de strikte ge rechtigheid en van sociale rechtvaar digheid. Het is de charitas, die alles op gang moet helpen. Indien dit beter werd ingezien, werden vele problemen gemakkelijk opgelost. In een warm pleidooi betoogde de Coadjutor, dat de charitas persoonlijk en modern moet blijven. De persoon lijkheid van een ander moet steeds door de charitas in het oog worden gehouden. Mgr. Hanssen vroeg aan 't einde van zijn rede om vooral de priesters en vrijgestelden toegang te verschaffen tot de verenigingen en vóór- al tot het centrum werk. Zy hebben behoefte aan uitwisseling van ervaring en wetenschap. „Wanneer begint het Pationaat zo vragen ons de jongens, die zich al opgegeven hebben. Vorige Zondag waren al 'n paar jongens naar de oude jongensschool gekomen, omdat ze dachten dat het al begonnen was. Maar verstandige mensen zullen wel begrypen, dat we niet over y's van één nacht kunnen gaan I Als wy beginnen, dan komen wy ook goed voor de dag, daar mogen de oudors van de jongens gerust over zyn. Het Patronaat zal een goedgeorga niseerde vereniging worden en daar is meer voor nodig dan alléén tafels en stoelen. Die tafels en stoelen zyn al besteld. We zijn ook al spelen en ontspanningsmiddelen aan het ver zamelen en we verwachten nog dat het een en ander voor 't Patronaat ons wordt aangeboden. Maar het voornaamste is toch, dat we een flink stel goede jeugleiders hebben en die moeten we zoeken|! Stelt U zich echter gerust, daarin zullen we ook slagen en we zyn al voor 'n groot hierin geslaagd. Misschien kunnen we Passiezondag al starten met ons Patronaat. De opening zal echter in Peel en Maas eerst worden aangekondigd. We blijven intussen een beroep doen op de medewerking of de goed geefsheid van alle Venrayse mensen Wat de opgave van leden van het Patronaat betreft: we zullen de jon gens, die de kat uit de boom willen kyken, of die er wat voor voelen, maar zich nog niet de moeite gaven om een briefje te schrijven, we zullen deze jongens of hun ouders komende week nog een kans geven om zich op te geven. Daarna worden voorlopig geen leden meer aangenomen. Aanmeldingsformulieren zijn te verkrijgen by Pater Domitius, Paters- klooster en by de heer Jac. Dinjens, Julianasingel. VENRAY Henseniusplein 16 Tel 416 VEEVOEDER Zoals via radio en pers is bekend gemaakt zullen per 1 September a.s. de veevoedertoewijzingen met ïo pet. verminderd worden. Daarbij wordt geen garantie gegeven dat in de loop van 1952-'53 de dan geldende normen steeds verstrekt zullen kunnen worden, mocht dit nodig blijken dan kan men altijd verlagingen toepassen. Steeds meer zal het noodzakelijk worden, zoveel dit mogelyk is vee voeder op eigen bedryf te telen, speciaal aardappelen en rnais omreden deze producten de meeste voedereen- heden per ha kunnen opbrengen. De veehouders welke straks aan de af te mesten varkens voldoende aard appels, en aan het pluimvee een behoorlijk kwantum eigen geteelt graan kunnen verstrekken zullen met meer voordeel de eindproducten vlees en eieren kunnen produceren, dan diegenen welke bijna al het benodigd veevoeder moeten aankopen. Hetzelfde zal wellicht gelden voor de melkproductie, te zorgen vooreen redelijke hoeveelheid ruwvoeder, vooral' 6ilovoeder niet te vergeten zal nodig zyn. Voor het merendeel der pluimvee houders zal met het oog op de kuiken toewijzing noodzakelijk zyn minstens 20 pet., beter is nog 25 pet. van het beschikbare bouwland met aardappe len of mais te betelen, wil men tenminste een korting op de uit te geven pluimveevoederbonnen be sparen. Voor de grotere bedrijven welke slechts 100 kuikens kregen toegewezen geldt dit laatste niet. Hopenlyk zal straks by de vast stelling der voedornormen voldoende rekening worden gehouden met het feit dat de pluimvee en varkensstapel vooral op de kleine bedrijven niet in het gedrang komt, voor de bestaans mogelijkheid van deze groep is dit van groot belang. Voor elk bedryf zal het echter zaak zyn, zoveel mogelijk, althans een gedeelte van het benodigde veevoeder op eigen bedryf te verbouwen. ZITDAGEN Voor het inleveren der varkens- registratiekaart zullen deze als volgt gehouden worden: MAANDAG 24 MAART 9 uur v.m. in café Arts te Merselo 10 uur v.m. m café Litjens te Heide 11 uur vm. by A. Fleurkens, Ysselsteyn 1 uur n.m. in café v. Gasselt, Veulen 2 uur n.m. in café A. Martens, Leunen 3 30 n.m. in café M. Kuipers, Castenray DINSDAG 25 MAART 9 uur v.m. in café Drabbels te Oirlo 10 uur vm. in café Camps, Oostrum 11 uur v.m. in café Nellen te Smakt 1 uur n m. in café Baltussen, Geysteren 2 uur n.m. by de wed. Weys, Wanssum 3 30 nm. in café de Swart, Blitterswyck De PI. Bureauhouder H. EMONTS Dat is 'n verbazend goed idee van de Schoonheidscommissie van Venray Vooruit, om aandacht te vragen voor onze voortuintjes. Moge deze stem beter gehoord worden dan de roep van VV zelf, die, hoe is 't toch mogelyk zelfs dooi de moest belanghebbenden nietschynt gehoord to worden totdat het te laat is en wéér 'n mooie opzet in duigen ligt. Onze voortuintjes. Er zyn er ge lukkig heel wat by gekomen in de laatste jaren en ze zouden het aan zicht van ons goed Venray héél wat kunnen verfraaien en aantrekkelijker maken als ze alle maar goed wordeD aangelegd en onderhouden. Dat is een gemeenschapsbelang, maar het is ook eigenbelang. Een mooi tuintje is als de glim lach op het gelaat van je huis. En wie houdt nu niet van '11 vriendelijk gezicht Ik zou 'n bekend spreek woord willen variëren en zeggen: „Laat me het voortuintje zien en ik zal zeggen wat voor iemand er woont l" Och, zo'n tuintje hoeft ook niet persé door een bloemist of zo onder handen genomen te worden, neen dat moet je zélf doen of, misschien nog beter, door je oudere kinderen laten doen. Het is een byzonder mooie, aan trekkelijke en gezonde vorm van huis vlijt. Het is leerzaam, het ontwikkelt de smaak en de liefde tot de natuur èn het het geeft zo'n intense bevre diging. Maar je moet beginnen met smake loosheden zoals die soms gedachteloos worden aangebracht „met wortel en tak" uit te roeien. Een goede raad is b.v. om uiterst voorzichtig te zyn met bakstenen, schelpen, omgekeerde fles sen en dergelijke fraaïgheden. Op de eerste en voornaamste plaats levend materiaalplanten en bloemen. En zoekt het dan niet in het grote of zeldzame, in het vele of velerlei, maar kiezen, indelen en arrangeren van de planten. En... goed verzorgen Dat hoeft helemaal niet duur te zyn. Loopt eens rond en geeft je ogen eens de koster zyn genoeg goed, een voudige, maar smaakvolle voorbeelden te vinden, niet om ze na te maken, maar om een idee te krygen, dat ge dan helemaal volgens U eigen op vatting en smaak gaat uitvoeren. Een voud is ook hier het kenmerk van het ware, maar, let wel, die eenvoud moet geen armoedigheid zyn. Heb je je óók al opgegeven om mee te dingen naar de vele prijzen Doet het nu direct het kost niets en dan meteen aan het plannen maken. Bezint éér ge begint, 't Wordt nu de goede tyd. Ik wen8 jullie veel succes en hoop zelf ook op 'n prijsje! MAARTEN v. T. in Venray de meerdere erkennen. We hebben daarmede weer de derde plaats ingenomen op de ranglijst. Venray 3 wist het klaar te krygen van Wittenhorst twee puntjes af te snoepen, al moet het gezegd zyn, dat in de tweede helft er vaak benauwde ogenblikken waren voor het Venrayse doel. 2—0 bleef het echter ten voor dele van Venray 3. Zondag a.s. heeft Venray I een vrye Zondag evenals Venray 2. Mocht nog een wedstrijd worden ingelast, dan wordt dit op de gewone plaatsen bekend gemaakt. Venray 3 krijgt een uitwedstrijd tegen Sevenum 3 en Venray 4 moet naar Kronenberg. Woensdag was het 20 jaar geleden, dat Mgr. dr. Jozef Hubert Guillaume Lemmens, bisschop van Rpermond, uit handen van de toemafige aarts bisschop, Mgr. J.H.G. Jansen, de bis schopswijding ontving, ruim zes weken na zyn benoeming, die 5 Februari 1932 is gedagtekend. Mgr. Lemmens is de negentiende bisschop op de Roermondss zetel, de vyfde sinds het herstel van de hiërachie van Nederland. Uit de on opvallende stilte, die zyn priesterschap naar buiten gekenmerkt had, is hy met het ontvangen van de bisschop pelijke waardigheid in de openbaar heid getreden op een manier, die hem ie het gehele Limburgse diocees de hartelijke genegenheid van zyn dio- cesanen verworven heeft, waarop zyn titel „Vader-bisschop" gegrondvest is. Nieuws uit Venray en Omgeving lste klas afd. Limburg Oostrum liet Zondag een lelijke steek vallen door in Sevenum gelijk te spelen. (1—1). Ondanks een voort durende veJdmeerderheid wisten zy dit niet in doelpunten uit te drukken, enerzijds door onzuiver schieten ander zijds door pech. D.1S. wist door de 1—7 overwin ning op Ysselsteyn, van de misstap van Oostrum te profiteren, en dank zij een beter doelgemiddelde de leiding te nemen. Meerlo—FCEB voldeden aan onze voorspelling en speelden gelyk. (3—3). Hegel8om won in Arcen met 0—3. Tienray viel ons tegen door in Horst met 3 1 te verliezen. Zo is in deze afdeling de spanning volledig gebleven. Nog zyn er vier candidaten voor de hoogste titel. On getwijfeld heeft DIS hiervan de beste papieren, mede door het minder zware programma, dat zy nog voor de boeg heeft. Maar voetbal blijft wisselvallig en er kan nog van alles gebeuren. Morgen krygt DIS Tienray op bezoek en kan ook nu weer 2 punten ryker worden. Oostrum ontvangt Hegelsom en lyken ons meer aan elkaar gewaagd, maar kan toch voor de thuisclub een kleine overwinning worden. Ook by Ysselsteyn—Wittenhorst 3 kan het een overwinning worden voor de thuisclub, mits er gewerkt wordt van de eerste tot de laatste minuut. De stand is thans. DIS 15 9 3 3 21 32—23 Oo8trum 15 8 5 2 21 47 25 Hegelsom 15 8 4 3 20 45—19 FCEB 15 8 4 3 20 48 25 Meerlo 15 7 3 5 17 42—36 Tienray 15 7 1 7 15 38-35 Wittenh. 3 15 5 2 8 12 26-46 Sevenum 2 16 3 4 9 10 30—56 RKDEV 2 14 3 3 8 9 19—34 Ysselsteyn 15 2 1 12 5 23-72 Programma 3e klas Oostrum 2—DIS 2 Wanssum 3—Ysselsteyn 2 S.V.V.-nieuws Het eerste elftal verbaasde vriend en vyand, door Zondag in Mill eens ouderwets uit te pakken en in een werkelijk vlot gespeelde wedstrijd, Juliana voor de eerste maal opeigen terrein een nederlaag toe te brengen. Goed combinatiewerk, vlot spel en ouderwets élan, brachten Juliana op de knieën. En met 3 1 moesten zij Zondagsdienst Doktoren» Yan Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 24 Maart: Kleuterbureau van 2 tot 3 uur Oproepingskaarten méebrengen Donderdag 27 Maart: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Pater Octavius VVismans 25 jaar priester Pater Octavius Wismans, zal op 27 Maart a.s. in het St. Bernardinus- College in Heerlen, de dag herdenken, dat hy voor 25 jaren priester werd gewyd. Pater Octavius werd geboren op 25 Maart I900 in Venray. Hy trad in de Orde der Minder broeders op 7 September 1920 en werd te Weert priester gewijd op 27 Maart 1927. By na zyn gehele priesterleven heeft de zilveren jubilaris gewyd aan de opvoeding en het onderwijs van de jeugd een taak, die hy in stilte op zeer verdienstelijke en vruchtbare wijze heelt volbracht. Het zal dezö eenvoudige priester op zyn feestdag zeker niet aan belang stelling en felicitaties ontbreken. Overheidspersoneel. Deze week hield de bond van Overheidspersoneel St. Petrus en Paulus haar jaarvergadering in Hotel de Zwaan. De districtsbestuurder van de Bergh, gaf in een korte inleiding de resultaten weer die St. Petrus en Paulus voor haar leden had kunnen bereiken. En eindigde met een warm pleidooi voor de organisatie. Hij deed verder een dringend beroep op de leden, om zich aan te melden voor de sociale school en de sociale cursussen, die de zo nodige ontwik keling verschaffen. Het aftredend bestuur werd by acclamatie geheel herkozen. De jaar verslagen van secr. en penningm, toonden aan, dat deze bond op een gezonde basis staat en dat de finan ciën zelfs een familie avond toelaten, waarvoor de eerste plannen werden beraamd. Grafkelder opgeknapt. De grafkelder op het kerkhof van St. Petrus Banden is ook opgeknapt. Niet alleen is voor het graf van Kapelaan Olieslagers een nieuwe grafsteen aangebracht, er zyn drie nieuwe grafplaatsen gekomen en er is ook licht in aangelegd. Kortom het is nu weer een waardige grafkelder voor de geestelijkheid. Sociale werkvoorziening gestart Maandag j.l. is dan de sociale werk voorzieningsregeling in onze gemeente gestart. Na jaren van voor bereiding heeft men voor diegenen, die niet ge schikt waren voor DUW of anderzinds nu een werkregeling ontworpen, waar een behoorlijk loon te verdienen is. Deze regeling stelt zich tot taak de fietspaden her en derwaaits over onze gemeente op te knappen. En zo is men Maandag met 10 man begonnen aan de Lorbaan. Vandaar uit zal men het Veulen practisch opknappen, waarna, als we goed zyn ingelicht Oostrum aan dokbeurt komt. Biljart-demonstratie Zondagavond 25 Maart zal prol. D. H. v. Emmeren In café Lindera te Ooatrum een biljart demonstratie geven.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 1