OOK UW ADRES staagt netgens ietei, atuggei vca "S familiedrukwerk handelsdrukwerk reclamedrukwerk vulpennen kantoorboeken schrijfpapieren DRUKKERIJ UITGEVERIJ IvWTHfH!lïOEKII Reken en oordeel... zie uw voordeel! Met open ogen Rond „Het Nederlandsch Trekpaard,, Bestuur zou te royaal met het geld omgesprongen zijn Neem nu enkele blikken in huis! blikgroenten extra goedkoop 90 70 82 49 FIRMA m DEI MUMHOF llde zestallen St Oda 4 4 1740 St Jori8 4 3—1 6 1494 Diana 4 2 2 4 944 De Eendracht 4 1 3 2 1195 St IIubertU8 4 4 80£ De hoogste schutter van elk Iaty zestal was Jac v. Osch, St Joris, 125 pijlen 483 H. vd Putten St Oda, 476 F. Schellen, Diana 473 H. Dinghs, De Batavieren 398 H Arts, St Hubertus 366 G.Thissen, De Eendracht 100pijlen 334 lloudt Uw tong in ere Houdt Uw tong in ere! Het is een kostbaar bezit, dat U in staat stelt alles wat in Uw geest leeft te uiten. Ge kunt er mee zeggen, alles wat ge op het hart hebt Ge kunt er mee liefhebben en troosten, zingen en juichen, ge kunt er alles mee doen, houdt haar in ere en houdt haar.,.. in toom 1 We zouden wel eens willen weten hoeveel woorden er op één dag worit-n gespro en, ondoordacht en zonder bijbedoelingen die kweisend zyn voor iemand, die nog niet eens Uw vijand is. We zouden wel eens willen weten hoeveel woorden worden gesproken in één uur tijds zonder opzet of bijbedoelingen die iets afbreken wat iemand met veel moeite heeft opgebouwd. Een van de meest geliefkoosde onder werpen, die talloos vaak het mikpunt zijn van menig gesprek is de Nationale Reserve. De Nationale Roserve raakt direct iedors belang, ook het belang van h-n, die haar het meest (en het g o< digst) afbreken en daarom is zij het onderwerp van menig gesprek Helaas zijn niet alle gesprekken, die de Nationale Reserve tot onder werp hebben en alle critiek, die er op worden geleverd in overeenstem ming met de belangrijkheid van de zaak, die de Nationale Reserve dient. Als er iets i«, dat ontelbare malen soms ondoordacht en zonder bij bedoelingen - tot de graat toe afge broken wordt is dit de Nationale Reserve. En als er iets is waarmee men de wind blaast in de zeilen van hen, die ons volk de strop om de hals willen leggen, is het dit geroddel. Niemand heeft er meer belang bij dan zy die Nederland het liefst weer loos en zwak willen zien tegenover een parate vijand. De communisten lachen met elk roddolpraatje, dat er over de Nationale Reserve de wereld in wordt gestuurd. Zü lachen er mee en moedigen het aan want het is de wind in hun zeilen. Breekt daarom het werk van de Nationale Reserve niet af. Want de Nationale Reserve is onze concrete weerbaarheid, een zichtbare kracht een klankbord van de beste gevoelens van Vaderlandse gezindheid. Zü staat op de hres voor U, zorgt gü, dat ge haar beste vriend wordt. MICHAEL De afdeling Limburg der Konink- •Üke Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" heeft op de Maandag in „Harmonie" te Roermond gehouden jaarvergadering via stemming haar vertrouwen geweigerd aan de voorzit ter mr. F. M. A. Haffmans, toen het zün herverkiezing als lid van het landelük hoofdbestuur betrof. Mr. Haff mans bedankte daarop ook direct als voorzitter van du Limburgse afdeling die hy zeventien jaar geleid heeft. Dit geschiecTde na eentamelyke ru moerige vergadering, welke tevens werd bygewoond door de landelüke voorzitter jhr. J v. Vredeburch en de algemene secretaris, de heer L. Bom. Naar aanleiding van klachten over het financieel beleid van het dagelyks bentuur stelde het hoofdbestuur een commissie van onderzoek in, welke een rapport uitbracht Dit vertrouw- lyk rapport is naar buiten beitend geworden en was daar aan de leden der Limburgse afdeling in afschrift toegezonden. De heer Haffmans wees er op, dat de herkomst der afschriften onbekend is „Dat is lafT— en dat men deze ver zonden had zonder een woord te reppen over wat er voor en wat er na gekomen is. Het geval was daar door uit zün verband gerukt. In een bespreking van ruim vier uur is daarna deze kwestie van vele züden en dikwyls scherp besproken Aan het debat namen zowel mr. Haff mans, jhr. v. Vredenburch, de heer Bom, als de heer Boonen (Limburgs lid der bedoelde commissie ad hoe) en verschillende andere leden deel. Duidelyk kwam tot uiting, dat er veel wantrouwen in het bestuursbeleid heerste. Het dagelüks bestuur bleek nogal royaal met geld omgesprongen te zün echter in het belang der ver eniging, oa. ter verkryging van ex port mogelükheden in het buitenland. Reisje naar Frankrijk Men vroeg zelfs teksten uitleg over een pontje reis en verblyfkosten van enige leden van het dagelyks bestuur ia Fra.ukrük, waarop jhr. v. Vreden- burgb mededeelde, dat dit inderdaad gebeurd was, dat er inderdaad formeel fouten waren gemaakt maar dat hy' er geen spüt van had, omdat deze uitgaven uit handelsoogpunt verant woord waren. Hy herinnerde er aan dat de export van paarden f40 millioen T>er jaar aar. deviezen opbracht. Het viel hem op dat de Limburgse afde ling zoveel kritiek had, dit in tegen stelling met de andere afdelingen, die reeds eerder vergaderd hadden. Het bestuurslid A. Poels stelde ten slotte voor niet achterom maar voor uit te zien Er komt nu een financie ele convniasie, benoemd door het hoofdbestuur. Laat deze haar maat regelen treffen, zodat in dei o-komst fouten als deze vermeden kunnen worden. Toen de stemming van de heer Haffmans en Poels als lid van het lai.delyk hoofdbestuur aan de orde kwam, verbond de vergadering, hier aan de vertrouwens kwestie. Dè heer Poels werd herkozen; deheer Haffmans verkreeg echter slechts 93 van de 221 uitgebrachte stemmen. Hy trok zich daarop direct terug als voorzitter van de Limburgse afdeling. Een op volger werd er niet gekozen. GAAN ONZE WINDMOLENS STROOM OPWEKKEN De vereniging „De Hollandse Mo- leu" heeft een onderzoek, dat enige maanden heeft geduurd, doen instel len naar een nieuwe mogelükheid om de windmolens in ons land meer werk te verschaffen, deze daardoor een grotere rentabiliteit te doen be reiken en daarmee te bewerkstelligen dat het behoud gewaarborgd blyft van deze voor or.s land zo by uitstek karakteristieke bouwwerken. Die mogelykheid bestaat in 't doen opwekken van electriciteit door de windmolens, met het doel electrische energie te leveren aan de plaatselijke distributienetten. Het genoemde onderzoek is geschied bü een molen in de omgeving van Leiden, de zg. Benthuizer Molen. Het resultaat is dermate bevredi gend geweest, dat op aandringen van De Hollandse Molen" is opgericht éen stichting „Electriciteitsopwekking door windmolens." Het doel der stichting zal zy'n: a. Onderzoek; b. Verstrekken van adviezen, c. Alle overige wettige middelen. Ons land telt op het ogenblik nog 1200 windmolens, waarvan 800 voor kolen te malen. Van deze laatste werken er 200 reeds met een hulp motor. Het zyn deze laatste waarop de stichting allereerst het oog heeft gericht. Naar schatting zullen van twee tot vierduizend gulden in elke molen van deze aard geinvesteerd worden, waardoor de installatie zo danig wordt, dat per jaar 30 40 000 kilowattuur aan energie kan worden opgewekt. Deze hoeveelheid is gelyk aan ener gie, die een stoomcentrale produceren kan met een hoeveelheid kolen van een huidige geldswaarde van f 750 tot f 1000 Dit resultaat kan worden bereikt by een tienurige werkdag over een gemiddeld aantal winddagen. De veranderingen zullen voorts op Van Donderdag 21 Febr. j/m Zaterdag 1 Maart Doperwten, middel i ort Groot Blikvan 88 voor Doperwten, middel fijn Groot Blikvan 99 voor Doperwten, «tm m» j en 2 Halve Blikken van 180 voor Spinazie Groot Blikvan 73 voor Wordt ook vaste klant bij Albert Eeijn! EXTRA GOEDKOOP SPERCIEBONEN Groot Blik Appelmoes van Goudreinetten Groot Blik 80 - Soep-asperges "Merk Sunpearl" Groot Blik. i i i Tomatenpurée A.H. Per Blikjei t i Soepgroenten Per Blikje Erwtensoep met Worst, Groot Blik t Tomatensoep met Rijst, Groot Blik Tracteer op ietfijns EEN HEERLIJK KOEKJE Folia's 250 Gram voor slechts Zandringen cq 250 Gram van 68 voor 3 Rozetjesfondant 100 Gram van 29 voor Saksische Worst 100 Gram van 35 voor ma Schouderham aq 100 Gram van 53 voor <r Cervelaatworst 100 Gram van 58 voor zulk een wyze worden aangebracht, dat de molen tegelyk maalwerk ver richt en electrische energie opzamelt. Gegadigden voor boerderijen.... Bü de Dinsdag in het Land van Vollenhove gehouden aanwüzing van acht aldaar te bouwen kleinere boer deryen, viel een enorme belangstel ling waar te nemen* Naar schatting was een 500 tal gegadigden komen opdagen, niet alleen uit de streek, doch uit all? delen van het land, tot zelfs uit de verst verwüderde provin cies. Deze ongekende toeloop leverde wel een duidelük bewys van het landgebrek, dat het boerenbedryf in ons land kertinerkt. Mansbolt acht toestand in bakkerij redelyk Minister Mansholt heeft in de Tweede Kamer, die de broodpryzen besprak verklaart, van meningte zy'n dat de toestand in de bakkery rede- lük is. Er kan zeker niet van een noodtoestand worden gesproken. Waar verbetering van de situatie nog mogelyk is, zal de minister gaarne zyn mede werking verlenen. Overigens deelde de minister nog mode, dat de bepaling wordt ingetrokken, dat be halve wittebrood ook volksbrood ge leverd moet worden. Het effect der maatregelen komt hier op neer, dat het subsidie op het brood verminderd wordt met 40 mil lioen gulden en het subsidie voor voedergranen met 63 millioen gulden wordt verminderd. De margarine prijsverlaging bete kend 48 millioen gulden. De export heffing op eieren is met 12 millioen verlaagd Het is noodzakelük op bacon 3 a 4 milioen hoger te subsidiëren, op jaar basis.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 6