„Klokken voor Amerika.' Vastelaovend 1952 fyis Pliü WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Broodprijsverhoging stelt Regering voor consequenties BUITENLAND Spiegelglasverzekering Vergadering Paardenfokkers ORGELHOEKJE Vergadering bietenbouwers ZATERDAG 16 FEBRUARI 1952 No 7 DRIE EN ZEVENTIGSTE JAARGANG TEXTIEL is goed en goedkoop PEEL EN MAAS Ondervindt 't Kleding wint *t DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Buiten Venray f 1.45 Zoals men reeds eerder hoeft kunnen lezen in de couranten, bestaat het plan, om aan het Amerikaanse volk een carillon aan te bieden, als uiting van de gevoelens van erkentelijkheid van het Nederlandse volk jegens Amerika, voor al hetgeen door de Verenigde Staten voor ons volk is De bedoeling is, dat deze aanbieding zal geschieden door Hare Majesteit Koningin Juliana, by gelegenheid van Haar bezook aan Amerika. Men is op het idee van een carillon gekomen, omdat dit zo'n mooi sym bool is van de verbondenheid van een natie. Om één klankvol geheel te krijgen moeten toch alle klokken van het carillon worden bespeeld, terwijl door zodanig geschenk „de stem van Ne derland dagelijks hoorbaar zal zijn over Washington, alwaar 't carillon hopelijk een plaatsje zal krijgen nabij bet Kapitool, het gebouw, waar de zetel der Regering is gevestigd. Het is dan de bedoeling, dat deze klokken worden geschonken door het Nederlandse volk. Symbolisch komt dit tot uitdruk king, doordat elke klok een groep van het Nederlandse volk zal voor stellen. Er komt bijvoorbeeld een klok van de vrouwen, de studenten, de jeugd, de kunstenaars, de arbeiders, de wetenschap enz. De elf grootste klokken van het carillon zullen de elf provinciën voorstellen. De Nederlandse jeugd wordt in het carillon gesymboliseerd door 't lichte oktaaf, waarvan de kleinste klok het „kleuterklokje" zal zijn. Een deputatie van de Nederlandse jeugd heeft dit klokje op 14 Februari aangeboden aan Prinses Marijke, die dit op haar beurt daags daarna aanboodt aan Haar Moeder, Koningin Juliana. Aangezien het carillon ten tijde van het bezoek van Hare Majesteit nog niet gereed zal kunnen zijn, zal de overdracht hiervan symbolisch geschieden door de aanbieding van bedoeld kleuterklokje. Vanzelfsprekend is voor verwezen lijking van dit plan geld nodig. Voor de inzameling hiervan heeft het daarvoor in het leven geroepen landelijk Werkcomité een beroep gedaan op de burgemeesters der verschillende gemeenten. Dezerzijds is een comité gevormd, waarin alle lagen der bevolking zijn vertegenwoordigd, door welk comité onder het motto „Klokken voor Amerika" een inzameling zal worden gehouden op Zaterdag en Zondag 16 en 17 Februari a.s. Wanneer dan straks door de col- lectrices of collectanten een beroep op U wordt gedaan, toont dan Uw dankbaarheid voor al hetgeen het Amerikaanse Volk voor ons deed, door Uw bijdrage in de kosten van het carillon. Veel dank zyn wy' verschuldigd aan Amerika. Naast de vele offors en mensen levens gebracht bij de bevrijding van Europa heeft het Amerikaanse Volk zich mede vrijwillig grote offers getroost voor de heropbouw van West-Europa, dus ook voor Nederland en dat wij thans nog in vrijheid kunnen leven, danken wij toch wel voor een groot deel aan de krachts inspanning van het Amerikaanse Volk. Laten wy dan ook gul zy'n met onze gift, opdat de bijdrage, die door Venray" straks aan het landelijk Co mité zal worden overgemaakt, een passend blyk van onze erkentelijkheid zal zy'n jegens het Amerikaanse Volk. Venray, 12 Februari 1952 De Burgemeester van Venray, Mr A. H. M. JANSSEN. Er is de laatste dagen hard gewerkt by de Venrayse Vastelaovesklup „De Piëlhaas" en gelukkig is van alle kanten de npdige medewerking ge geven om een en ander zo goed mogelijk op te lossen en te doen slagen, zodat we dus een redelijke kans maken om ook dit jaar tussen al het Carnavalgedoei in Limburg en Brabant weer een goede beurt te maken. Doch niet alles schijnt op deze wereld zonder pech te gaan en ook hiermede heeft de Carnavalsvereni ging te kampen gehad. Daardoor is het gekomen dat hei PrinsenbaL zo laat valt, maar daarom niet ge treurd. Maandagavond zal het in zaal Wilhelmina dan gaan gebeuren en ondanks het feit, dat deze dag een andere is, als men gewoonlijk voor een dergelijk evenement gebruikt, blykt wel uit de reactie van het publiek, dat er belangstelling genoeg voor bestaat. Men hoeft zich niet af te laten schrikken door te weinig plaats, er wordt voor gezorgd, dat men altijd zeer behoorlijk dansen kan. Verder zijn er nog mensen die schrik hebben voor dat „gecostumeerd". Hoewel het feitelijk logisch is, dat een Carnavalsbal en dus zeker een Pinsenbal gecostumeerd is, zy er hier nog eens nadrukkelijk op gewezen, dat het helemaal niet in de bedoeling ligt van de Vastelaovendklup, dat er kapitalen worden uitgegeven voor schitterende kleding en wat dies meer zy. De bedoeling is alleen, dat men in carnavalistische geesc iets anders aantrekt, als anders. In plaats van het Zondagse pak, nu eens een boerenkieleke en in plaats van de overjas, nu eens een overjarig billen tikkertje. In plaats van och vult zelf maar in, duizend en een mogelijkheden, die practisch geen geld kosten en toch buiten gewoon aardig zy'n. De Raad van Ellef vertrouwt, dat dit Prinsenbal een feest mag zyn van alle rangen en standen en dat Ven ray daar eensgezind een prettige feest avond van zal maken. De Raodse Bloaskapel en de Peelzwervers zullen oude en nieuwe dansen brengen en verschillende attracties zullen het geheel tot een echt Vastelaovend bal maken. Men reservere dus Maandag avond voor Venray's tweede Prinsen- bal. De Optocht is een ander zorgenpunt van de Raad van Ellef. Dankbaar voor al diegenen, die spontaan hun medewerking gaven - de opgaven overtreffen ver die van de voorafgaande jaren meent zij toch nog op enkele fiirma's, verenigingen en particulieren op te mogen wekken, om alsnog hun mede werking te verlenen, door aan de optocht, hetzy met een wagen, hetzij met een groep, deel te nemen. De kleine moeite die dit kost, zal niet alleen de optocht nog fleuriger maken, maar de saamhorigheid van leden of personeel zeer zeker vergroten. Namens de Optochtcommissie wordt verzocht mee te delen dat de optocht dit jaar wordt opgesteld op Vastel aovend Maandag op de OudeOostrumse weg. De deelnemers gelieve met hun wagens en verdere attributen om uiterlyk kwart voor twee daar aan wezig te zyn. Om er te komen, moet men rijden via de Oostsingel, dus langs Servaas en niet over de Oude „Oostrumse weg. Om klokslag 11 minuten over twee gaat de optocht trekken. De route is als volgt: Oude Oostrumseweg, Paters laan, Langstraat, Leeuwstraat, School straat, Eindstraat, Overloonseweg, Gasstraat, Akkerweg, Stationsweg, Hofstraat, Grotestraat, Pat6rstraat, Henseniusstraat, Henseniusplein. Iedere wagen en iedere groep stuurt direct na afloop van de optocht één afgevaardigde naar Hotel de Gouden Leeuw, waar in tegenstelling met andere jaren, nu binnen de prijzen worden uitgereikt. Iedere afgevaardig de krijgt dan van Z.K.D. de Prins zyn prijs en deze hele plechtigheid wordt via luidsprekers uitgezonden, zodat het duidelijk hoorbaar is op het Hen seniusplein. Voordat de optocht begint krygt iedere deelnemer een regelement, waarop duidelijk te lezen staat, waar aan men zich heeft te houden om de optocht zo goed mogelijk te doen slagen. Orders van politie en orde-com missarissen worden natuurlijk stipt opgevolgd. Medewerkers aan de optocht gelieve zich, voor zover zy dit niet reeds ge daan hebben aan de optocht commis sie of op de grote vergadering, uiter lijk Dinsdag 19 Febr.as. op te geven bij het bureau van dit blad (telef. si2) Ieder jaar opnieuw wordt gevraagd de vlag uit te hangen en ieder jaar opnieuw moeten we constateren, dat verschillende mensen dit nog vergeten. Daarom dit jaar nog eens extra on derstreept. MET VASTELAOVEND AAN IEDER HUIS DE VLAG UIT Laten we verder zorgen voor een prachtige ontvangst v. d. deelnemers en hen begraven onder de confetti en de serpetines, zodat ook dit weer meer fleur en kleur aan de optocht geeft. Tenslotte nog een laatste beroep. Helpt mede om de optocht van 1952 nog grootser, nog aardiger te maken door Uw persoonlijke inzet. Boerenbruiloft En dan tenslotte nog een laatste woordje over de boerenbruiloft. Ieder jaar opnieuw meer deelnemers, ieder jaar aardiger vondsten en meer ple zier. Ook dit jaar moet dit weer een groots verbroederingsfeest worden, waar echt plezierig bruiloft gevierd wordt. Niet alleen de leden der buurt- Het ging tot nog toe allemaal zo goed met de verhouding tussen lonen en prijzen de toestand bleef sinds de laatste loonrónde van 10 maanden geleden vrijwel standvastig; ieder wist, dat hij zich zekere beperkingen in zyn consumptie had op te leggen, ieder wist verder, dat hij moest roeien met de riemen die hy heeft. In December kwamen weer nieuwe cy'fers los over het gezins verbruik en die waren werkelijk niet zo ongunstig. Het totaal indexcijfer daalde van is November tot 15 December 1951 met één punt. Nu kan men om die ene punt lachen, het betekent inderdaad niet veel. De spanningen, waaronder de huismoe ders leven, om met hun huishoudgeld de eindjes aan elkaar geknoopt te krijgen, zouden een veel forsere daling vereisen om wat lucht te geven. Maar daarop is weinig kans, dat weet eenieder. En een geringe daling geeft in ieder geval meer reden tot blijdschap dan een stijging. De daling, die zich voordeed, is echter voor de gezinnen met een in komen van f 50,— tot f 60 nog veel gunstiger, zoals uit de cylers blykt want sinds 15 Juni is het al het tweede punt. En over de verschillende eerste levensbehoeften is de daling nog beter te zien. Zowel voedings middelen als kleding, schoeisel en woningtextiel daalden veel meer dan één punt. Maar nu kwam als een donderslag bij heldere hemel de broodprysver- hoging met maar liefst vyf cent voor elk „regeringsbrood", zoals het volks brood veelal nog wordt genoemd. Daartegen is veel oppostie ontstaan en heel begrijpelijk. Want de Minister van Landbouw, die het overigens op zyn post ook niet gemakkelijk heeft, besloot zonder veel overleg maar tot die verhoging. Hy heeft zyn maat regel gemotiveerd met heel veel redenen, waarvan de grote massa de draagkracht maar al te weinig be grijpt of wil begrypen. Maar goed, dat is voor die grote massa ook niet het belangrijkste zij vroeg, „wat kry'g ik er voor terug?" En dat was goedkopere margarine. Reëel gezien van de Minister, zo op het eerste gezicht, maar helaas in werkelijkheid erg onzakelyx. Want in feite betekont deze ver laging van de margarineprys een bijna onvoelbaar voordeel voor kleine ge zinnen en vrijgezellen, maar een ernstige last voor de grotere gezin nen. En die vormen een aanzienlijk deel van het Nederlandse volk en een zeer aanzienlijk percentage van Katholieke volksdeel. Geen wonder, dat on de vakorga nisaties èn de gehele Tweede Kamer tegen dit besluit in opstand zijn ge komen. Het zijn de vakorganisaties, die nog andere bezwaren tegen het regeringsbesluit onuitgesproken in hun hart koest* ren en nu gedwongen worden stelling te nemen. Zij zullen het by die broodprijsver hoging niet laten zitten. Moet men dan denken aan een nieuwe loon- ronde Wy geloven van niet. Want niemand in den lande, ook de vakbeweging, maakt zich daarover enige illusie. Op dit ogenblik, nu de regering de kwes tie van de huurverhoging nog niet durft aanpakken, zal een ander middel moeten worden gevonden om de brood prijsverhoging te compenseren. Men denkt aan verandering (verhoging van de kinderbijslag. Maar in dat geval zal regering het dan op een werkelijk verantwoorde manier moeten doen, door de toeslag daar te laten vallen, waar ook wer kelijk de zwaarste lasten bestaan. Minister Mansholt heeft uitgerekend dat het niet is in de gezinnen van vier personen, waar het nadelig ver schil slechts vyf cent of een dub beltje per week zou zyn. Welnu, de regering trekke de consequentie uit haar eigen cy'fers ENGELAND Gedurende deze laatste maanden wandelde de Koning in gezelschap van de dood als ware deze een kameraad, een bekende, die hem vertrouwd was en die hy niet vreesde. Aan het einde kwam de dood als een vriend. Ik, wiens jeugd viel in de ver heven, onvergelijkelijke onrustige roem van't Victoriaanse tijdperk, ik moet myn stem wel voelen beven, nu ik wederom het gebed en het volkslied aanhef:. „God bescherme de koningin Dit waren de ontroerende woorden, waarmee Churchill, de tovenaar, die reeds in zovele schokkende ogenblik ken van het leven van het engelse volk de juiste toon had weten te vinden, een koning uitluidde en een koningin by zijn volk inleidde. Na vijftien jaren van een bewogen regering is George VI aan 't bewind gekomen door do ongewone persoon lijke geschiedenis van zy'n broer, Eward VIII, daarna geroepen zy'n volk te leiden in een strijd om het bestaan als nimmer te voren nodig was geweest, om dan na de vrede, weer de nieuwe wolken van crisis en gevaar te zien opkomen na deze vaak droeve vyftien jaar is de koning bezweken. Hoewel de directe oorzaak de zware longoperatie was, welke hy' had ondergaan, zag men in hem terecht het symbool van de tragiek van een geheel volk. Geen wonder, dat het nieuws in de afgelopen week werd verdrongen door de artikelen over de britse koning en de jonge koningin Elisabet, de zesde in de historie van Engeland, jong en onverwacht geroepen tot de troon, in nog schokkender omstan digheden dan haar vader. DUITSLAND Nochtans was het andere nieuws» hoezeer dan ook op de achtergrond geraakt, van betekenis. Zowel in West Duitsland als in Frankrijk moest men zyn houding bepalen tot het europese leger. In Bonn spande het zodanig, dat een bleke en nerveuse Adenauer alleen de stormen kon bezweren, door de nationalisten ver tegemoet te komen. Hij had aanvankelijk zelf verklaard, dat de Westduitsers slechts zouden deelnemen aan de westelijke defensie, indien de Fransen zouden erkennen, dat het Saargebied tot Duitsland moest terugkeren en indien zyn land als gelijkgerechtigd lid kon toetreden verenigingen, maar ook alle andere Venrayse mensen. Laten we tonen, dat de alderwetse boerebrulleft nog niet vergeten zyn en meedoen bij het verorberen van de krentemik. Die het eenmaal ge daan heeft, is al druk bezig om zijn toeren kieleke weer in orde te krygen voor dit jaar. Blief wakker Piëlhaas ook by het Prinsenbal, ook bij de optocht, en ook by de boerebrulleft. tot de atlantische gemeenschap. Hoewel afgelegd in de besloten kring van zijn partijgenoten, kon deze verklaring, al werd zy later herroepen wat de letterlijke tekst betreft, geen twyfel laten aan wat nu ook het kabinet in Bonn meent te moeten eisen. Maar Adenauer legde er de nadruk op, dat het hier geen ultimatum geldt. In de Bondsdag heeft daarop de oppositie van socialisten en rechtse nationalisten aan do kanselier ver weten, dat hy zich had laten bewegen tot grote duitse concessies, zonder daarvoor iets terug te krijgen. Hadden de Fransen niet hun ver tegenwoordiger Grandval in het Saargebied tot ambassadeur benoemd om zo de afscheiding en onafhanke lijkheid van do Saar te demon streren FRANKRIJK Er werd zelfs verondersteld, dat de Fransen de militaire samenwerking met Westduisland hadden willen torpederen omdat 't oude plan Pleven niet was gehandhaafd en de duitsers volgens de nieuwe ontwerpen teveel autonomie zouden krygen. Immers de deelnemende staten willen zeggenschap houden over de troepeD en gelden en dat voordeel zou ook Bonn dan genieten. Maar het is onwaarschijnlijk, dat de Fransen geheel willen afzien van het europese leger. Zy lopen dan het gevaar, dat de Verenigde Staten rechtstreeks in zee gaan met de Duitsers, zoals zy' dat willen met de Spanjaarden, desnoods buiten alantisch pact enz. om. Meer aannemelijk is, dat de Fransen eens goed willen doen voelen, dat zy niet geneigd zyn, nog meer toe te staan aan de Duitsers noch het Saargebied, noch opneming in de atlantische gemeenschap. Zelfs ging Schuman zover, in de parlementaire commissies en senaat te zeggen, dat de Westduisers naar herovering van poolse en voorheen duitse gebieden streefden en dat zy agressieve bedoelingen zouden kunnen hebben, waardoor het uitgesloten was dat zy lid konden worden van de atlantische unie. Nu moest in het begin van deze week Schuman het franse parlement overtuigen, dat men wel mei de Duitsors in zee wilde gaan, doch dan alleen onder strikte controle over de duitse troepen. Ook Schuman en premier Faure moeten rekening houden met franse nationalisten, die zoals Gaullisten en onafhankelyken niets willen weten van een nauwe band tussen duitsers en fransen. En met de communisten, die helemaal niets van duitse herbewapening, in dienst van het Westen, willen horen. Het gevolg van dit alles was, dat de fransen nog meer reserves gingen opwerpen om met de duitsers in zee te gaan. En dat de duitsers zich alleen bereid verklaarden tot een samenwerking, indien hun in uitzicht werd gesteld, gelijkheid, afschaffing van alle controle, terugkeer van het Saargebied, toetreding op korte duur tot het atlantisch pact. Het is voor Eisenhower en voor de bemiddelende Amerikanen en Britten niet gemakkelijk nu een uitweg te vinden. Aan Frankrijk zullen zy moeten waarborgen, dat de Westduitsers geen kans krygen met hun leger uit te treden uit een europese continentale gemeenschap, om dan 'n eigen politiek te voeren. Zij zullen wel moeten garanderen, dat britse en amerikaanse troepen in Duitsland blijven. Anderzijds zullen zij de duitsers gelykheid en souvereiniteit in uitzicht moeten stellen. Waarschijnlijk is de meerderheid van de duitsers nog tegen herbewa pening. Ofwel omdat zy met vroegere vijanden niet willen samengaan, of wel omdat zy vrezen, dat hun land slagveld wordt, of wijl zy eerst een volkomen souvereiniteit wensen. Het is in deze omstandigheden merkwaardig, dat Bonn en Parijs wel het plan Schumann aanvaard hebben. Maar handel en economie volgen altyd hun eigen wegen. De internationale belangen by verdeling van markten en afspraken omtrent grondstoffen, zijn zo groot, dat zy vaak politieke veten door kruisen. Indien de handel vrijer zou zijn en het verkeer minder belemmerd, zou dat waarschijnlijk allerlei tegen stellingen kunnen verzachten. KOREA en de Y.N. De zesde assamblée van de Ver. Naties te Parijs is ten einde. Veel is er niet bereikt, De meeste vraagstukken zijn verschoven naar de nieuwe zitting. Wel is 'n commis sie voor onderzoek naar de ontwape ning gevormd en wel kan ook de assemblé nu leden in geval van agressie oproepen, om parate troepen beschikbaar te stellen doch de leden blijven vry daarin al of niet toe te stemmen maar de kwestie Korea moest wegens de zeer grote geschillen met het sowjetblok ter zyde worden geschoven. Men hoopt, dat de Amerikanen met de Noordkoreanen toch tot een accoord komen. Zo niet, dan zou de oorlog feller oplaaien. In beide gevallen zal de assemblée worden by een geroepen Maar zal het dan niet te laat zyn? Nu hebben de Amerikanen boven dien laten weten, dat zy na een bestand alleen willen praten, ook met Peking, over koreaanse kwesties. Niet over andere in het verre Oosten dus niet over Indo—China, Formosa, erkenning van Peking, Japan enz. Van een algemene regeling zal in dit verkiezingsjaar voor de Verenigde Staten geen sprake zijn. Maar als dan de stryd al in Korea zou worden gestaakt, bly ft die in Indo—China doorgaan. Maar juist daaraan zou Parijs een einde willen maken door een inter nationale regeling. Dinsdag vergaderde de spiegelglas verzekering in hotel de Keizer. Van de ruim honderd leden waren er 36 aanwezig. Het Bestuur kon met voldoening op het afgelopen jaar terugzien, daar er niet alleen weinig ruiten gebroken waren (4 stuks) maar ook omdat de reserve intussen weer zo is aange groeid, dat men de premie voor dit jaar kan verlagen van f 1,50 op f 1, per m2. Als men bedenkt, dat de grote ver zekeringsmaatschappijen ongeveer f 3,50 per m2 vragen, dan blykt hier uit wel het grote voordeel van deze vereniging. Toch hebben de onderlinge glas verzekeringen veel last van de grote maatschappijen, die nu eenmaal on gaarne al deze kleine verzekeringen zien. Om hieraan het hoofd te bieden heefc ook de Venrayse vereniging be sloten zich weer aan te sluiten by" de vereniging van onderlinge spiegelglas verzekeringen, waardoor het mogelyk wordt in gezamenlijk verband, de service nog groter te maken. Namens de verzekerden bracht de heer Th. Wintels het bestuur dank voor haar zorgvol beleid. De Hengstenassociatie Venray Horst e.o. „de Vooruitgang", hield Zondag haar jaarvergadering onder leiding van voorzitter A. Poels. De opkomst was gezien de weers omstandigheden zeer goed te noemen. Financieel is de vereniging nog zeer gezond al heeft men dan ook Belgisch kampioen aangekocht. Dekgelden werden vastgesteld voor Constaud f200 leden, f300 niet leden; Nico f 100 leden, f 150 niet leden; Jan f 40 leden, f 50 n.leden en Garqon hetzelfde bedrag. Besloten werd om Gustaaf van de Schervenweg te verhuren. Inleggeld werd vastgesteld op f 200. Alle in bezit der vereniging zynde hengsten verschenen ter opluistering. Vol lof was men over de prestaties van de nieuwe hengst Constaud du Marche en ook waren de prestaties van Nico van Melo nog boven ver wachtingen gebleven. Gevonden Bruin glacé herenhandschoen, Coop- mans, Langstraat. Hannes't Orgelcomité hit d'r zeker al oëre nao gehad, Drikus. Ik zaej de vurrige waek ummers tegen ow, dat iederiën mit de Vastelaovond iets vur den orgel mos gaeve. DriekusNow wat zeuj dat HannesDan za'k 't ow is zegge. Dur komme mit de Vastelaovend laeven- dige ërgelpiepe ien den optocht. En die piepe wan dele mit en kelektebus tussen de min se. Ge kriegt dus alle- maol de kans um wat ien dat buske te doen. As ge dat doet, zudde d'r nie minder lol hebbe. Driekus: Verdold jao, da'snie slaecht geprakkezierd Ik zeg mer Bouwt allemaol mit an cwen örgel. Giro: 576604 In hotel de Zaan kwamen deleden van dekring Venray van de C.O.V. A.S. ia kringvergadering byeen. De landelijke voorzitter was mede aanwezig. Onder meer kwam ter sprake de bietenprys. Nu de garantie prijs verhoogd is, is het wel mogelyk, dat er meer bieten als in het afge lopen jaar zullen worden verbouwd. Voor de zandstreken zal er niet veel verschil zyn. Men heeft in voor bereiding een premiestelsel, maar het is niet zeker, dat de regering dit goedkeurd. De heer Jochems landelijk voor zitter van de Covas, gaf een algemeen overzicht van de bietencampagne waaruit bleex, dat de eindbetaling hoger zal zyn als verwacht werd. De opbrengst was minder dan een jaar geleden, n.l. 67 milliben kg tegen toen 100 millioen kg. De vergadering die onder leiding stond van onder-voorzitter G. Rutten had een vlot en zakelijk verloop. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 21 Februari: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Sociaal Charitatief Centrum De Sociale Werkster heeft tot 25 Februari a.s. geen spreekuur. Vrydag 29 Febr. algem. Bestuurs vergadering in Hotel „De Keizer" om 8 uur. BEKENDMAKING De Voorzitter van het Hoofdstem bureau, aangewezen in artikel 34, tweede lid der Kieswet, brengt ter openbare kennis door nederlegging ter inzage voor eenieder ter Secretarie der gemeente, zyn besluit van heden, waarby de Heer A. F. M. van Haaren benoemd is verklaard tot lid van de raad der gemeente Venray, in de vacature ontstaan door het ontslag nemen van de Heer P. J. I. Oomens. Venray, u Februari 1952 De Voorzitter voornoemd, Mr A. H. M. JANSSEN. Drankwet Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter voldoening aan het bepaalde by artikel 45, ie lid, juncto artikel 16, ïelid der Drankwet S 1931, No 476, ter openbare kennis, dat op 5 Februari 1952 is ingekomen een verzoek van Rongen, Hendrikus Antonius Hubertus, handelaar in ko loniale wareD, wonende te Venray, Oirlo E 25, ter bekoming van een verlof voor de verkoop van zwak- alcoholische drank in het kloin zowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik el ders (verlof A) voor de zaal van het perceel Oirlo E 37a, welke localiteit een oppervlakte heeft van 300 m2; Binnen twee weken na dagtekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verlenen van het verlof schriftelijk bezwaren by het gemeente bestuur. Venray, 6 Februari 1952. O, en 0. Geluk om de natuur, godsdienstig geluk, geluk om de liefde van man en vrouw, geluk om de kleine dingen des "levens, dat waren achtereen volgens de duidelijke motieven waar door een rijk, maar op het eerste gezicht grillig programma werd be paald. Elisabeth Lugt heeft een mooi, vol geluid, een uitstekende techniek en een soepele voordracht. Sas Bunge was de bescheiden be geleider, die tegen de moeilijke piano partijen ten volle bleek opgewassen. Voor de gevormde muziekliefheb bers zal dezo avond een zeer bijzondere zy'n geweest. Voor de minder gevormde was hy' misschien wat zwaar. Het programma bestond uit liederen van Schubert, Wolf, Fauré, Ravel en enkele Nederlanders o.w. de begeleider Sas Bunge.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 1