tan links Melaovend 1952 m ieckts BUITENLAND BEL BIJ BRAND 3 9 2 Eiervereniging Venray-Dorp. Waarschuwing In verband met het uitbreken van het nieuwe mond- en klauwzeer (type C) wordt de veehouders drin gend aangeraden, de uiterste voorzich tigheid te betrachten by aankoop van nieuwe dieren" en het toelaten van vreemde personen op hun bedrijf. De enting die tot nu toe is toe gepast, geeft geen bescherming tegen dit mond- en klauwzeer (virus type C). Nieuwe entstof tegen dit type is than8 nog niet verkrijgbaar. Deze mededeling is gedaan door de plaatselijke dierenarts. Gevonden In winkel laten liggen, een wit gebreide bandschoen, by J. Zeegers Schoolstraat Oud Indië-gangera vieren feest De Oud Indische militairen waren Woensdagavond in hun gezellig club lokaal „'t Brouwershuis" bijeen voor een gezellige Indische avond. Zover mogelijk had ieder zijn vrouw of meisje meegebracht. Aan lange tatelR genoten de jongens (en de dames van de naRi goreng, welke in grote hoeveelheden werd verorberd. Tijdens en na tafel traden diverse art isten op met voordrachten, korte schetsen en sterke verhalen. E»m zeer goede band zorgde voor de muzikale omlijsting van lie-'jes en gaf de geheleavond vrolykenummers ten beste. K'okslag 12 uur werd de warme Indische sfeer weer verwisseld voor de koude winternacht. Een zeer ge slaagde a7ond, die de band, welke deze jongens bindt, weer eens sterk deed blijken. Uitvoering Bouwvakarbeiders. Zaterdag en Zondag had de Bcuw vakarbeidersbond alhier voor haar leden een familieavond georganiseerd in Zaal Wilhelmina. Hierby trad op het gezelschap Pierre Duro uit Enschede, dat beide avonden de overvolle zaal op buiten gewone wyze wist bezig te houden met haar cabaretvoorstelling. Vooral de nummers van goochelaar en de illusionist vielen zeer in de smaak en het beschaafde programma kan een voorbeeld zijn vele andere De leden van de bouwvakarbeiders bond waren dan ook zeer goed te spreken over het gebodene. St. Lidwina Woensdagavond hield de Bond voor lichamelyk gebrekkigen St. Lidwina, die hier in Venray onlangs opgericht is, haar eerste vergadering in Hotel Gitzels. Practisch alle leden waren aan wezig en luisterde vol aandacht naar de afgevaardigde van het diocesane bestuur, de heer Luijten, die kort en krachtig het doel van de organisatie uiteen zette. Uit de door hem aangehaalde voor beelden bleek van welk een groot belang een goede organisatie is voor de lichamelijk gebrekkigen. Ook sprak hij nog even over de werkplaatsen voor minder validen, die overal zulk een zegenrijk werk voor deze mensen verrichten. Hij sprak de verwachting uit, dat ook Venray er in zou slagen een derge lijke werkplaats hier opgericht te krijgen. Koperdiefntal Als verdacht van koperdiefstal werd naar Roermond G. S. overgebracht. Dodenfeest Nadat Maandag in het dorp zelf doelenfee8t was geweest, werd Woens dagavond café Martens te Leunen, een feestavond georganiseerd voor de leden van de vijftig jaren bestaande hand- boogschuttery St. Joris. Naast een behoorlijke feestmaaltijd werd het publiek nog vergast op de voordrachten en muziek van de hu morist Berbers uit Venlo. Prijsuitreiking Donderdagmorgen werd door de Directeur der NV. RS. Stokvis Zn, te Rotterdam, met enige plechtigheid ten huize van het electro technisch Installatiebureau Ponck, de prys uit gereikt aan Pater Soons van de Car- melieten op de Smakt, die een der radiotoestellen uit de grote Erres- prysvraag had gewonnen. Jeugd en het ylfegwezen De heren Scholten en MoorR, beide functionarissen bij de KLM, hehbpn Woensdag j.l. voor de vier hoogste klassen van het Gymnasium I C. een voorlichtingsbijeenkomst gehouden, bet reff -nde de opleiding tot het beroep van verkeersvliegers. In een interessant betoog, spraken de heren over de voorwaarden voor de opleiding en gaven met duidelijke voorbeelden aan, welk een grote toe komst voor de verkeersvliegery is weggelegd. Aan het einde van de avond werd nog do boeiende fi'ra vertoond: „De vliegende Hollander", die een goed overzicht gaf van de opleiding en het werk van de vliegers. Onnodig te zeggen, dat de uiteenzetting van deze heren met grote aandacht werd ge volgd. Spaarbank In de maand November werd in Venray ingelegd op de postspaarbank f 30 623, We zyn daarmede van de 22e op 209 plaats térecht gekomen. De cijfers voor Boxmeer en Gennep bedragen over November f 46 895,— en f 35 302,—terwijl Udenkomt aan f -12 129, en Horst aan f 14.815,- 266.250 kuikens By het Voedselbureau zijn dit jaar kuikenbonnen uitgegeven die het mo gelijk maken, dat in deze streek 266 230 kuikens kunnen worden op gefokt. Kaarten De tot nog toe ongeslagen Flarissen, moesten Maandag j 1. het onderspit delven tegen de 3 Punten-Tellers en wel met 9-3. We hopen echter, dat Zo gaat dan Zaterdagavond, dus vandaag, het spul weer beginnen. In eens is CirkusMök uit de hemel komen vallen en het zal vanavond direct voor de eerste en laatste maal, zyn voorstelling geven. De directie stelt als vanouds hoge prijs op de vertegenwoordiging van alle Venrayers en het zal ongetwijfeld wel vol vyn. Voor stemming zorgt de Raodse Blaoskapel, met verschillende nieuwe en vlotte nummers, oa het nieuwe Carnavalslied 1052. Dat alleen te horen is al de moeite waard. Van alle kanten bestaat grote be langstelling voor deze zitting en Radio- Zuid zal hiervan ook opnamen maken. Verschillende Venrayse artisten, zoals de Zingende zusjes, Graat en Bernadien. zullen voor afwisseling zorgen, terwyl dit jaar voor het eerst een heel wilde beestenspel op het toneel zal komen. De dre8suurproeven die Nico van Melo, z.g. eertijds heeft uitgevoerd, moet kinderspel zyn, met datgene wat nu in deze galavoorstelling wordt gebracht. Kortom, een echte kolderavond, die een goed begin beloofd te zyn van Vasteiaovend, dat nu in het verschiet raakt. zy de moed niet laten zakken en een volgende keer zullen zy het er mis schien beter afbrengen. Operaliefhebbers opgelet Voor degenen, die willen genieten van de opera, bestaat nu een mooie gelegenheid om per bus naar Gennep te gaan en daar in hotel van Bergen, de Amsterdamse operagroep, een uitvoering te horen geven op Donder dag 14 Februari as Liefhebbers kun nen zich a.nmelden by het bureau van dit blad. Herbouw kerk te Oostrum Deze week had onder leiding van architect J. Coumans uit Nijmegen, de aanbesteding plaats van de her opbouw der kerk te Oostrum. De aan besteding geschiedde op uitnodiging. De volgende cijfers kwamen uit de bus Straus, Roermond f 111.500,— Th. Knops, Venlo 104 250,— J. Gerarts, Blerick 95700,— Nelissen, Venray 92.500,— Linskens Verstraelen Bl'wyck 89.250,— P. Volleberg Zn Venray 81.000,— Liefde om de ysknst. Afgelopen weekend voerde de To neelvereniging te Leunen, ten bate van de Handboogsehuttery „St Joris" het toneelstuk op „Liefde om de ijs kast". Ondanks de nogal kille titel van het geval, waren beide avonden geheel nitverkocht en heeft 't publiek kunnen genieten van het aardige spel van Leunen's Toneelclub. CASTENRAY. De Fok- en -Con- trolevereniging „Vooruit" Oirlo Cas tenray, zal haar jaarlijkse algemene vergadering houden in café Verheyen op Zondag 10 Febr. n.m. 6 uur. De belangrijke agenda, benevens het jaarverslag zal de leden voor die tijd worden toegestuurd. St Jozef op de Smakt Op de Smakt is men druk doende, alles in gereedheid te brengen voor de a s. St. Jozeffeesten in Maart. Nu de oude kapel, dank zij monu mentenzorg geheel is opgeknapt, is men begonnen met de restauratie der beelden door de beeldhouwer P. van Dongen, terwyl de oude schilderyen worden opgeknapt door de Venrayse kunstschilder P. Vermeulen. Voor de kapel zal verder een grote parkeerruimte komen, zodat ook het verkeer beter geregeld kan worden. S.Y.Y.-nieuws. Hoewel Zondag op het programma staat Venray I—Sevenum I Venray 3—Kronenberg I Wittenhorst 5-Venray 4 zal een en ander in verband met sneeuw e.d., wel geen doorgang vinden Leden van S V.V. denken natuurlijk aan de verdiepingsdagen op 9 en 10 Februari. NIET VROEG TROUWEN Anderg geea woning B. en W. van Echt hebben in ver band met het woonruimte probleem in bun gemeente een merkwaardig besluit genomen. Gegadigden voor woonruimte (gehuwden zowel als verloofden) moeten in het vervolg samen de leeftijd van 50 jaar hebben bereikt, willen ze in aanmerking komen De Coöp. Zuivelfabriek in Panheel welke in 1914 werd opgericht, gaat sluiten. De melk wordt nu aangevoerd te Heythuizen en Roermond. Bijna elke gemeente schrijft tegenwoordig leningen uit voor wo- ningbouw. De gemeente Utingeradeel in Friesland is echter de eerste gemeente waar reeds woningen van dit geld gebouwd en in gebruik genomen zyn. De gemeente Deurne leverde in 1951 3137.000 stuks aanmaakturven af en bovendien nog 5.935.000 pers- turven. De eierpriizen zyn weer stijgende. De laagste priis werd op 19 Januari j.l. genoteerd. Nu neemt het buiten land weer af, cerwijl ook het winter weer de pryzen beïnvloeden. Vast staat, dat dit jaar in Eind hoven byna 1700 woningen gebouwd zullen worden. In pen klas van de lagere school te Koedijk waaide de gaskachel uit De onderwijzeres en 10 kinderen vielen bewusteloos en moesten met zuurstofaparaten tot bewustzijn wor den gebracht. Door anto gedood Te Schaesberg is een 11 -jarige jongen met zijn fiets tegen een auto gereden De knaap werd zo ernstig gewond, dat hii 's avonds in het ziekenhuis te Heerlen aan de gevolgen is overleden. G.J.H. Hendriks f In de ouderdom van 69 jaar in zyn woning te Aarle-Rixtel overleden de heer G J.H. Hendriks, in leven direc- tuur van de N.V. Boek- en Handels drukkerij „Helmond" te Helmond. De heer Hendriks, die op 12 April 1882 op het eiland Vlieland werd geboren, kwam in 1903 naar Helmond en was daar als journalist werkzaam by het toen nog enkele dagen per week verschijnende blad „De Zuid- Willemsvaart" In 1913 werd hy direc teur van de N.V. Hij maakte toen onder meer van de „Zuid-Willems vaart" een dagblad. In 1917 nam hy' het initiatief tot de verschijning van het weekblad „De Nieuwe Eeuw", terwyl hy in de jaren twintig mede het katholieke dagblad „De Morgen" stichtte, waarvan Max van Poll de hoofdredactie waarnam. Yan dichtbij en ver af Skopus van de Gazet van Limburg, schrijft onder „Van dichtbij en ver af" de volgende periscoopjes Wy ontvingen een brief uit een Oostenrijks wintersportplaatsje, echt wat je noemtuit de binnenlanden van het Oostenrijkse hooggebergte, afstand pl.m. 1100 km. In knap 24 uur was deze brief reeas in ons bezit. Wy ontvingen een andere brief, uit i een Limburgs dorpje, nog geen 25 km van Maastricht. Duur van het vervoer van adressant tot geadresseerde... 2 x 24 uren Dit is een raadseltje, dat we even min kunnen oplossen, als dat andere van die tientallen millioenen guldens winst van de P.T.T., die volgens de directeur-generaal van dit bedryf in zijn Nieuwjaarsbetrachtingen maar schijnwinst" zouden zyn. Zakje mals gestolen Wegens diefstal van een zakje mais van een schip (by nam de mais mee ^oor zyn kippen) is de 48 jarige brigadier van politie D. v.d. G. uit Rotterdam veroordeeld tot tien maan den gevangenisstraf met aftrek. Twee weken geleden was zes maanden geöist. De Texas Rangers Het in Venray zo populaire ensemble de Texas Rangers, komt Zondag 3 Februari om 8 uur wederom in Zaal Wilhelmina. Zij brengen een nieuwe show, ge titeld „By het Kampvuur". Ook de jodelzanger Will Coranto, do komische zangers de Gercos, verder een muzikale reis om de wereld, staan op het programma, terwyl de humo rist „Toon", met zijn daverende lach salvo's, zal meewerken om deze avond volledig te doen slagen. Kinderfeest Zondagmiddag om half 4 is er in zaal Wilhelmina een groot kinderfeest, met goochelen, buikspreken met Michey Mouse en de poppenkast van Jan Klaassen. Tweeduizend arbeiders kunnen nog in de Limburgse mijnen geplaatst worden. De productie kan daardoor belangrijk omhoog terwyl de invoer van dure kolen uit Amerika dan vermindert. De smokkel van oud ijzer naar Belgiö floreert als nooit te voren. Onlangs nog werden smokkelaars met 'n party van 2400 kg. opgepikt. De officier van justitie veroordeelde hen van 14 tot 60 dagen gevangenis straf. De gemeente Helmond heeft reeds lang de ryksgoedkeuring voor de bouw van een nieuw ziekenhuis. Door omstandigheden is toen niet met de bouw aangevangen. Nu zyn de kosten al bijna vier millioen gulden gestegen voor dit object. In Duitsland is men er in ge slaagd uit natuurlijke mest gassen te winnen wplke geschikt zyn voor de aandrijving van tractoren, als kook- gas en als brandstof voor verwarming. Het bewerkte mest kan dan even goed nog op het land gebruikt worden. Egypto Nadat in Egypte de regering van Nahas Pasja het verdrag met Enge land had opgezegd en Caïro de be zetting van de zone van het Suez- kanaal niet langer erkende, zyn de volksmassa's in Egypte in beweging gekomen. De levensstandaard is er een der laagste der wereld, de aanwas der bevolking hield geen gelijke tred met irrigatie van gronden of met indus triali8atie en een ontwikkelde boven laag had er nog vaak feodale opvat tingen. De intelhgentia was er steeds Westers en zeker anti communistisch, maar zy hoopte gebruik te kunnen maken van de roerige massa om in ruil voor haar medewerking aan de verdediging van het Suezkanaal te bereiken, dat de Britten uit de Soedan en de kanaalzone zouden wegtrekken. In de Ver. Staten ziet men met ongerustheid, hoe het Brits Egyptische conflict zich ontwikkelt. Men is er geneigd, de Egyptische medezeggen schap in de Soedan (thans alleen be staande op papier, al is koning Faroek erkend souverein over de Soedan) te aanvaarden en de Britse bezetting van de kanaalzone te zien vervangen door een gemeenschappelijke defensie waar bij Egypte, de V.S Engeland, Frank rijk, Turkije en Arabische landen zullen zyn betrokken. Maar voordat Nahas Pasja iets heeft bereikt hebben de opgezweepte menig ten zich tegen hem zelf gekeerd. De laatste onlusten, waarbij ambas sades, hotels, bioscopen enz. zyn ver nield waren kennelyk gericht tegen welvarende lieden. Evenals in China was de haat tegen vreemdelingen ook haat jegens welgestelden. Nahas Pasja wilde de storm be zweren, door enerzijds het leger te plaatsen tegenover massa's die aan zyn controle ontsnapten, anderzijds door zich radicaler te gedragen dan wie ook en de betrekkingen met En geland te verbreken. Doch dat was de koning te erg. Hii zond Nahas Pasja weg en verving hem door zyn tegenstander, Maher Pasja. De interventie van de Amerikaanse ambassadeur was daaraan niet vreemd. Hij zal hebben betoogd, dat elke Ameri kaanse bemiddeling onmogelijk zou worden als Caïro zou breken met Londen. En daar koning Faroek juist ver wacht dat hij de belangen van Amerika tot tegenwicht kan maken van die van Engeland, en hij niet veel steun vindt by de overige Arabische landen, moest, hij de politiek van Nahas Pasja veroordelen. De nieuwe premier heeft nu niet slechts tot taak, de opgewonden me nigten te bedwingen, maar ook met behulp van Amerika tot een com promis te komen met de Britten. Hy kan nu ook het gevaar voor commu nisme uitspelen en betogen, dat hy Britss concessies en financiële hulp behoeft om het land weer tot rust toebrengen Een roerig Egypte zou tenslotte de gmndige verdediging van het Suez kanaal zeer moeilijk kunnen maken. Amerika en Tunesië Het is geen geheim, dat de Ver Staten inzake Egypie niet geheel achter de Britten staan Maar in Noord- Afrika willen zij overal de steun ver werven van de nationalisten tegen de communisten en daarom staan zij ook zeer critisch tegenover do Fransen. Dat is gebleken naar aanleiding van de woelingen in Tunesië, die verleden week zelfs leidden tot gevechten om enkele dorpen en kleine steden. De Amerikaanse pers verweet de Fransen, dat zy een verdrag van 1881 nog willen handhaven, dat her ziening nodig waren enz. Do Amerikaanse correspondenten van de Fransebladen schreven gealarmeerd over deze stemming in de Ver. Staten, waar men bliikbaar niet op de hoogte van de Franse aanbiedingen om de verhoudingen te herzien. Maar het is waar, dat Tunesië en Marokko juridisch onafhankelijke sta ten zyn, onder voogdij van Frankrijk en dat de Fransen te laat rekening hebben gehouden door de oorlog ge wijzigde omstandigheden. Het gaat niet om het einddoel. Dat is voor beide partijen: opheffing van de voogdij, vervanging daarvan door een verdrag van militaire en econo mische samenwerking. Voor de Franse kolonisten, die sinds generaties wonen in Marokko Tunesië, zou dan een dubbele nationaliteit kunnen worden inge voerd, evenals voor Tunesiërs en Marokkanen in Frankrijk. Maar het gaat om het tempo van deze wijzigingen, die volgens de V.S meer haast hebben dan men zich te Parys realiseert. Ook in Noord Afrika willen de nationalisten hun medewerking aan de westerse defensie zo duur mogelijk verkopen. En evenals de Britten in Egypte zullen ook de Fransen in NW Afrika wel concessies moeten doen, te meer, daar de Amerikanen anders aan veldwinnen van het communisme vrezen. De Europese verdediging Eisenhower en Washington dringen steeds meer aan op het tot stand komen van een Europees leger, als eerste stap (met het plan Schuman) op de weg naar een Europese Unie Dat laatste is duidelijk door Eisen hower uiteengezet. Maar de kleinere landen van Benelux wensen de zeggenschap over hun gelden en hun soldaten niet uit handen te geven en willen de banden met Engeland en Amerika niet ver zwakken, terwille van een unie met zulke veel minder sterke landen als Frankrijk, Italië en West Duitsland. Aan hun bezwaren zal men tegemoet komen. Doch er blijkt nu een andere moeilijkheid. De Westduitsers zien toetreding tot een Europees leger als middel om lid te worden van de Atlantische gemeenschap. De Fransen wilden hen daaruit juist weren en hen onder Europese continentale controle houden. Bonn zoekt nu allerlei constructies, om toch gelijkgerechtigd te worden, ook in atlantisch verband. Daarbij komt, dat Adenauer heeft verklaard, dat eerst het duitse karakter van het Saargebied moet zyn erkend. Daar hebben de Fransen een ambassadeur benoemd en te Bonn vat men dat op als een erkenning van de zelfstan digheid van het Saargebied, los van Duitsland. Men ziet, dat de moeilijkheden niet gering zyn. Komt er evenwel van 'n Europees leger niets, onder welke vorm ook dan loopt men het gevaar, dat in Amerika de neiging veld wint (oa. aangemoedigd door Taft) om zich maar te désinteresseren van 't west europe8e vasteland of daar geheel steunen op de duitsers. Frankrijk zou dan vrijwel niets meer hebben in te Brengen in de internationale politiek Het zal dus wel met de duitsers in zee moeten gaan als gelijkgerechtigde partners, om niet geïsoleerd te worden. Want isolement zou zyn posiiie in Indo China en Noord Afrika slechts ver zwakken, terwijl nu de Verenigde Staten steun toezeggen, indien de Chinezen zich zouden gaan bemoeien met Indo China. In Korea is de kans op 'n bestand nog niet verkeken. Zouden degevech ten worden hervat, dan moet men echter uitbreiding van de oorlog tot China vrezen en zou een bijzondere zitting van de V N.-assemblee wor den bijeen geroepen.' BURGERLIJKE STAND van 25 t/m 31 Januari 1952 GEBOREN Cornelissen Antonius, Leunen K 102 Delauw Gerda C. J, Mersel,weg M 19 Swenker Philomena A. Oostrum C 38 Jeuken Johannes P. M., Oirlo E 17 vd. Heuvel Laurentius, BvdLoostr. 17 Dirck8 Johanna J., Oirlo E 74a Philipsen Jacobus L. M., Oirlo E 6 OVERLEDEN: Maessen Hendrikus, weduwn. van Rongen Maria, 75 jaren, te Oirlo Thuyls Elisabeth, 64 jaren, ongeh., te Oostrum. ONDERTROUWD: Weys Pieter, 26 jaar, kruidenier te Horst en Verschuuren Wilhelmina 24 jaar te Venray Verschuuren Martinus, 29 jaren, landbouwer, en Goumans Paulina, 26 jaren, beiden te Venray van Gestel Franciscus, 19 jaar, tim merman en van Dyk Johanna, 18 jaar beiden te Venray Hendriks Peter, 22 jaar, terrazzo- werker en Kessels Theodora, 23 jaar, beiden te Venray GETROUWD: Voesten Hendrikus, weduwn. van Jansbeken Maria, 41 jaar, opperman en Bies Maria, 38 jaren, beiden te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIE: Wees eerly'k Priester v. d. weekKap. v. Lmpsig Vierde Zondag na Driekoningen 6 uur lm. voor de parochie; 7 uur uit dankbaarheid; 8 uur voor Frans Pluym, besteld door handb.schuttery Diana; 9 uur kindermis; 10 u. hoog mis Andreas Voermans; 3 u. kinder lof; 7 uur rozenhoedje en lof. Maandag, H Andreas, 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 uur lm. voor overl. familie; 7.30 voor overl. tam. Janssen—Claessens; 8.15 gest. jd. Peter Janssen en dochter Leonarda Jos. (1H); 7 uur zielelof en rozenhoedje. Dinsdag, H. Agatha, 6.30 leesmis Apostolaat des gebeds; 7 uur overl. ouders Verdijk—Voesten; 7.30 Maria A. Margry-v. Moorsel; 8.15 gest. jd. Peter van Mey'el (3kl) Woensdag, H. Titus, 2e Woensdag t.e.v. St Joseph, verering der relikwie, 6.30 en 7 uur lm 730 Frans Pluym; 8 15 gest. jd. Mathijs Smits en Theo dora Jacoba Poels. Donderdag, H. Romualdus, 6 30 lm. 7 uur tot zekere intentie; 7.30 H. Sacramentshoogmis, leiding jongens; 8.15 gest. jd. Gerard F. Aerts, echtg. Antonia Michels, Francisca Janssen en Jozef Aerts (3kl) Vrijdag, H. Joannes de Matha, 6.30 en 7 uur lm..' 7 30 gest. jd. Engelbert Wisman8 (1H); 8.15 gest. jd. Frans Janssen en echtg. Johanna Voesten (2kl) Zaterdag, H. Mis van 5de Zondag na Driekoningen; 6 30 O.L Vrouw hoogmis; 7 uur lm7.30 lm. Gerarda Janssen Grisel; 8.15 gest. jd. Hendr. Verblakt en dochter Francisca (2kl) 9 uur best. jd. overl. fam. Andreas Wismans en Gertruda Wismans— Gooren (1H); 7 uur Marialofen rozen hoedje; 8 uur jeugd H. Familie te samen met de groten (triduum) VELTUM Donderdag 7 30 lm. overl. familie Vollenberg—Verstegen. KATECHISMUS: Alle schoolkinder leren deze week de 29e en 30e les. RETRAITES: Maandagavond begint in Venlo de retraite voor de jongens die dit jaar voor de militaire dienst opgeroepen kunnen worden. Om 10 voor 6 vertrekt de bus vanaf het Henseniasplein. Handdoek, zeep, kam meebrengen. Voor meisjes, die verloofd zyn van 19—22 Februari in Roermond; voor moeders: 19—22 Februari in Roermond; voor middenstanders: 1 4 Maart in Venlo. PATERSKERK. 4e Zondag na Driekoningen, ge dachtenis v.d. H. Blasius; leesmissen 5.45, 6 30, 7 45 uit dankbaarheid(R-); 9 u. hoogmis; 't Communiceren begint vooraan; ie collecte voor paterskerk, 2e voor byz. noden; 4,20 gez. vespers; 5 u. lof; na de H. Missen gelegenheid om de Blasiuszegen te ontvangen en 's middags om 3.30 uur. Dinsdag6 uur uitstelling van het Allerheiligste, volle aflaat; 6 30 hoog mis t.e.v. St Antonius; 8 uur H. Mis voor Antonius Bosch; 6.30 lof t.e.v. St Antonius. Woensdag7 u. H. Mis voor Hen drik Drabbels en Gertruda Janssen; 7 u. voor overl. moeder. Donderdag: 7 uur voor Petrus J. Geurts; 7.30 Wilhelmus Arts en Ger truda Niessen; 8.30 voor overl. leden v.d. heugelclub „Onder Ons". Vrijdag7 u. voor overl vader; 7.30 v. overl. Eleonora Heidens—Maessen; 6 30 oefening vd. H. Kruisweg. Zaterdag: geen intenties; biecht horen van 3 8 uur. DERDE ORDE Zondag 3 Febr. kwart over 10 H. Mis en vergadering voor de mannen en jongelingen. Om 3 uur voor de vrouwen en meisjes. PAROCHIE H. Catharlna, LEUNEN 4e Zondag na Driekoningen: 7 uur H. Mis vd parochie; 8 30 H. Mis voor GertrudisEmon8—Janssen; 10.15 hoog mis voor Henrica Reynders—Nooyen; 3 u. maand. Aanbiddingsuur; maand- collecte voor onze kerk. Maandag 7.30 gest jaarg: Johannes vd Pasch en Martinus vd. Berg. Dinsdag: 7.30 gest. jaarg. Maria Janssen. Woensdag: 7.30 sol.gest.jaarg.Pet. Joh. Martens. Donderdag7.30 gez. jaarg. Antoon Vorstermans. Vrydag 7.30 gez. zieledienst overl. familie Heidens—Smits. Zaterdagfeest vd. H. Apollonia, patrones tegen tandpijn en andere ziels- en lichaamskwellingen; 7.30 lm Peter Loonen; 9 u. hoogmis voor de levende leden vd. broederschap vd. H. Apollonia; na de H. Missen verering der relikwie; biechten van 5—7 uur; u. lof t.e.v. O.L.Vrouw. a.s. Zondag hoogmis vd. overleden leden der broederschap van de H, Apollonia. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: vandaag vierde Zondag na Driekoningen; 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 u. de beide H. Missen, waarna telkens Blasiuszegen; 3—4 u. maand, aanbiddingsuur. Maandag: 7.30 gest.gez.jaarg. voor vrouw Poels. Dinsdag: 7.30 best. zm. voor Johan Camps. Woensdag7.30 best. zm. voor Peter Camps en echtg,; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 best. zmvoorAnt. van Heyster. Vrydag: 7.30 best. zm. voor Gertr. Derks. Zaterdag7.30 best. zm. voor vrouw Verrijdt; 7.30 Marialof. RECTORAAT St. Jozef, Smokt 4e Zondag na Driekoningen: 7.30 lm voor Martinus Cuppen en zoon Frans; 10 u. hoogmis voor onze wol doeners en hun intenties; na de hoog mis Mana-garde meisjes); 4 uur lof met rozenhoedje. Maandag: 7 u. lm voor bijzondere gunst; 7.45 lm. voor overl. ouders; 's avonds om 7 u. Maria-garde(jongens). Dinsdag: 7 u. lm voorP.A. Koenen; N B. 7.45 lm besteld door de boerin- nenbond. Woensdag: 4e vd. 9 Woensdagen ter voorbereiding op. het feest van St Joseph; 7 uur lm; 7.43 gez. H. Mis t.e.v. St Joseph; 's avonds om 7 uur Maria congregatie(meisjes). Donderdag7 uur gez. jaard. voor Herman Martens; 7 45 voor de meest verlaten zielen; 's avonds om 7 uur Maria Congregatie(jongens). Vrydag7 uur lm t.e.v. de H. Bri- gitta; 7 45 lm voor ouders en familie. Zaterdag: 7U. lm v. M.A.Keursten- Houben; 7.45 lm t.e.v. O.L.Vrouw; van 5—7 u. biechtgelegenheid; 7U. Maria lof. RECTORAAT HEIDE 4e Zondag na Driekoningen, 8 uur overl. fam. Janssen—Gielen; 10 uur hoogmis voor Apostolaat des gebeds, 2.30 lof Maandag 7.30 tot zekere intentie Dinsdag, H. Agatha, 7.30 Maria Mommen Sey kens Woensdag 7.30 Mechelina Muysers Martens. Donderdag, 7.30 Gerardus Flinsen- berg. Vrydag, 7.30 overl. fam. Janssen Gellings. Zaterdag, 7.30Henriëtte Driessens— Even; 5 30 biechten; 7 u. lof. PAROCHIEKERK ÏSSELSTEYN 4de Zondag na Driekoningen; 7.30 lm. Maria Claessens; 9 uur kindermis 10 15 hoogmis voor de parochie; daar na H. Familie voor de jongens; 2 uur lof Maandag 7 30 lm Maria Claessens Dinsdag 7 30 uit dankbaarheid fam Bu ij senMaessen Woensdag 7.30 md. Harry Poels Donderdag 7 30 uit dankbaarheid fam. van Dyck—Driessen Vrydag 7.30 uit dankbaarheid fam. van Asten—Winnen Zaterdag 7 30 uit dankbaarheid fam. Hendriks—Fleurkens; 5.30 Marialof. ADVERTENTIEN Hanneke heeft een zusje gekregen. Ze heet: Mirjam Eduarda Josepha G. M. Bakens M. Bakens—Limpens Venray, 31 Jan. 1952 Henseniusstraat 10. Willy Langenegger Piet Laurensse hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen Huwelyk, waarvan de plechtige inzegening zal plaats hebben op Dinsdag 19 Februari 1952 om 10 uur in de Parochiekerk van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen te O verveen. Waldeck Pyrmontlaan 2, Overveen Hotel Bergen Dal, Geulem-Houthem Receptie: Waldeck Pyrmontlaan 2 van 4213.30 uur. Toekomstig adres Hotel Berg en Dal, Geulem-Houthem. Marietje Veldpaus Jos Goumans geven hiermede, ook namens weder zijdse ouders, kennis van hun vooi- genomen Huwelyk, waarvan de plechtige inzegening zal plaats heb ben op Dinsdag 19 Februari a.s., waarna om 10 uur de Solemnele Huwelijksmis zal worden opgedragen in de St. Willibrorduskerk te Bakel. Bakel, Dorpsstraat B 26a Venray, Schoolstraat ia Receptie van 1.30—2.30 uur Dorpsstraat B 26a, Bakel. Toekomstig adres St. Anthonisweg, Boxmeer. Donderdag 7 Februari 's avonds half 8, in café Verbeek— Go8sens. Door de Weled. Heer TH. MENNEN zal op deze vergadering een LEZING worden gehouden. Trouwe opkomst verzocht. HET BESTUUR

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2