Van links V.V.V. is dood. Leve V.V.V. Opening nieuwe school en tecktó Cursus volle leven Bür»n Gevonden op O. en O.-avonden Zilveren dames broche en bruine dame8 giacó'a by J. Verheggen, Kard. van Rossumstraat. Wandelingen V.V.V. Zondagmorgen om half m vertrek vanaf Henseniusplein naar de Bos huizen. Middenstandsdag Maandag 11 Februari a s. zal alhier wederom de jaarlijkse Middenstands dag gehouden worden. Agenda Raadsvergadering Dinsdag 20 Januari a.s. des nam. om 5 uur zal de Raad in vergadering bijeenkomen ter behandeling van de volgende punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van art. 126 derAlgem. Politie verordening Venray. 3. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van het raadsbesluit van 23 September 1951, no. 616. 4. Voorstel van B. en W. tot ver pachting van grond. 3. Voorstel van B en W. tot vast stelling van een nieuwe verordening op de heffing van marktgeld. 6. Voorstel van B en W. tot afgifte van een verklaring als bedoeld in artikel 25 van de Nijverheids onder wijswet. 7. Voorstel van B. en W. tot het niet verlener, van medewerking als bedoeld in art. 72 en volgende van de Lager Onderwijswet 1920. 8 Voorstel van B en W. tot het nemen van beslissingen met betrek king tot de ziekteverzorging van het gemoentepersoneel. Carnaval der Liefde Op 10 en 11 Febr. a.s. zal do toneel club Hioob in Venray ten tonele brengen de daverende klucht „Carna val der Liefde". Liefhebbers kunnen dus deze data reserveren. Houtbewerkers vierden hnn eerste In strum Dinsdagavond vierde de Houfbe werkersbond zijn eerste lustrum met een feestvergadering, waarbij naast de werknemers ook de werkgevers aanwezig waren. De heer van Soest gaf als Voor zitter een kort overzicht van de af gelopen jaren, waaruit wol bleek, dat deze bond en wat onderlinge samen werking betreft en wat de samen werking met de werkgevers aangaat, een voorbeeld kan zijn voor vele vak bonden. Het jaarverslag van de penning meester gaf een batig saldo van f 123,81. In het bestuur werd herkozen P. v d. Bekerom, terwyl J. v. Meyel de plaats van W. Peeters als secretaris in zal nemen. Hootdbestuurder v.d. Pauw hield dan oen begeesterend betoog over de waarde van de vakbond en de goede samenwerking tussen patroon en arbeider. Ook van werkgeverszijde werd mot veel waardering gesproken over do acties van deze bond. Na hot gebruikelijke woordje van de Geest. Adviseur, kort en krachtig als altyd, sprak nog Hoofdbestuurder Maar toen had men genoeg van al het gespeech, waaruit wel is komen vast te staan, dat er een goede ver standhouding is in deze bond, en ging men aan een welvoorziene koffietafel waar nog menig herinnering aan de afgelopen vyf jaren werd opgehaald. Maar dat komt niet in de krant. In de Donderdag j.l. gehouden leden- vergadeiing, gaf het Bestuur van Venray Vooruit een omstandigexposé van de moeilijkheden die een voortbe staan van de huidige vereniging be- lommoren en onmogelijk maken. Na ampele discussies werd besloten V.V.V. in zijn huidige vorm, dus be staande uit afgevaardigden van ver enigingen, te doen ophouden en een niouw Venray Vooruit op te richten, waarvan de leden particulieren zullen zijn. Binnenkort hoort u hier nader over. St Lidwinabond Op 30 Jan. as. zal de St Lidwina- bond, dio einde vorig jaar werd op gericht, haar eerste algemene ver gadering houden in Hotel Gitzels. Hier zal o.m spreken do Voorzitter van het Dioscisaan Bestuur de heer Luyten. Allen, die voor het werk van deze bond voor lichamelijk gebrekki- gen belang stellen, zijn van harte welkom. Fancy Fair-Expresse Om de nog altijd lege kas van Venray's Harmonie wat te „spekken" had deze de hulp ingeroepen vaneen exploitant voor fancy fairs en zo had Venray afgelopen week end de pre mière van deze attractie. Dat een en ander in de smaak viel daarvan was de grote belangstelling wel het beste bewys. Verschillende aardige attracties maakten deze Fancy Fair Expresse tot een bont geheel, waar hot publiek op vlotte maar zachte wijze van hun dubbeltjes werd afgeholpen. Een muzikale rondgang v. Venray's Harmonie was een aansporing temeer 0111 deze operatie te ondergaan. Voor zover wy het beoordelen kunnen zal de kas wel een opkikkering gekregen hebben. Zitting Spnrriemökken Voor hen, die het nog niet wisten, werd hot Zondag wel duidelyk, dat in Oirlo ook een vastenaovendklupis opgericht, die in dit kerkdorp de organisatie van de Vastenavond op zich heeft genomen, oen en ander in volledige samenwerking met de Ven ray se Carnavalsvereniging De Piöl- hazen. Deze Spurriemökkon" zoals zy' zich officieel noemen, verzorgde Zon dag j 1. oen zitting in het oude bondsgebouw, waar het er prettig en pnzellig toeging. De Raod der Spurriemökken bleek de kunst reeds goed geleerd te hebben en in een minimum van tyd was er een echte Vastenaovendstemming, een en ander mede door het zanggezel schap van de Knotwellsisters, die over een pracht geluid beschikken. De conference was goed verzorgd. Kortom de hele avond was echt camavalisti8ch en geeft goede ver wachtingen voor de toekomst. De Boerenkermis Yenlen weer in aantocht Naar wij vernemen, zal op 26, 27 en 28 April a.s. 't Veulen wederom haar jaarlykse Boerenkermis houden, waarvan de baten, evenals andere jaren, zullen worden bestemd voor de nieuwgebouwde kerk van de H. An- tonius van Padua te Veulen. Een comité heeft zich reeds gevormd en de voorbereidingen zyn reeds in vollen gang. Wederom zal evenals andere jaren hieraan een lotery wor den verbonden. Volgende week zullen de leerlingen van de St Petrus Banden school hun nieuwe home gaan betrekken. Zy zullen dan de eerste zyn, die de oude schoolbarak in de Paters- straat gaan verlaten en zy zullen de eerste zijn, die hun intrek gaan nemen in een van de modernste scholen van de na oorlogse tijd van Nederland. Het is misschien een vraag of zy zulk een ogen zullen open zetten als Mevrouw van den Bosch, die met de leden van de commissie voor scholen bouw in de gemeente 'sGravenhage aan deze school een bezoek bracht. Deze dame was drie maanden naar Amerika geweest, juist om daar de scholenbouw eens te bestuderen, maar moest eerlijk bekennen, in Amerika wel luxueuzer maar geen doelmatiger scholen gevonden te hebben. Trouwens deze bezoekers zyn niet alleen enthousiast. De wethouder en gemeentearchitect, alsmede de Inspec tie voor het L O. in Den Haag, hebben bij hun bezoek aan deze school hun bewondering niet onder stoelen of banken gestoken. Inderdaad is deze schepping van het achitectenbureau Gebr. de Vries er een, die bewondering afdwingt. Deze heren, die reeds verschillende scholen op hun programma hebben staan, stuiten telkens opnieuw op de zelfde klachten. Te weinig licht en lucht, overvolle gangen bij het ingaan en verlaten der klassen, geen be hoorlijk en centraal overzicht. Toen zij dan opdracht kregen om plannen te ontwerpen voor deze St Petrus Banden-school besloten zy aan al deze klachten eens definitief een einde te maken. Hoewel het feitelijk niet werd verwacht, ging Den Haag accoord met deze nieuwe plannen, mede dank zij de medewerking van het Hoofd vau schooltoezicht de heer Witteveen. Als de jongens de volgende week de nieuwe school binnen gaan, onder de entrde met de 4 grote zuilen, dan komen zij links en rechts in een grote hal, van waaruit 4 klassen, te be reiken zyn. Twee zijden van de klassen bestaan practisch uit glas en hebben een diagonale ventilatie. In de hal komen verder uit de toiletten voor personeel en jongens, waarop vanuit de klassen en de hal een goed overzicht is. Verder gaat dan een brede trap naar boven, die zich in tweeën splitst en weer leidt naar een ruime galerij, waar de vier andere klassen op uit komen en waar tevens weer de toilet ten gelegen zijn. Verder komt op de galerij uit, de kamer van het hoofd der school en van het magazijn. De hal en de galery ontvangt het licht vanuit een grote lichtkap op 't platte dak en alles is vol licht en kleur. De klaslokalen hebben rubbervloeren en zijn zeven en een halve meter in het vierkant met grote dubbele ramen. Het gebouw is voorzien van gas verwarming en waterleiding. Het ge heel is sober, maar degelijk en doel matig afgewerkt. We kunnen slechts hopen, dat deze halschool, het begin moge zyn van een hernieuwde scholenbouw in onze gemeente, opdat eindeliik eens een einde komt, aan de barakkenperiode. Mogen hot dan verder allemaal van dergelijke frisse en doelmatige ge bouwen ziin alB de nieuwe St Petrus Ban den-school, die een voorbeeld is geworden van moderne scholenbouw in ons land. een derby, als we tegen Arcen spelen, maar gewoonlijk zagen we Venray dan haar beste spel vertonen. We hopen, dat ook ditmaal de spelers het nodige enthousiasme kun nen opbrengen en van de eerste tot laatste minuut, hun beste krachten zullen geven. Laat ze nu eens een keer vechten, is de verzuchting van het publiek. Moge Zondag dan die „ene keer" zijn. Venray 2 gaat naar Gennep. Venray 3 krijgt haar oude concur rent Wittenhorst 4 op bezoek, maar zal daar wel raad mee weten. We kunnen het publiek aanraden ook eens naar het goede spel van ons derde te gaan kijken. Het vierde gaat op bezoek naar Griendtsveen 3 en deze zullen zich goed moeten gevoelen tegen ons 4de, dat met alle geweld uit de 3e klas weg wil. Jongens, veel succes Denk er verder aan met jullie plannen e.d., dat er Zaterdag 9 en Zondag 10 Febr. a.s. de recollectie- dagen zyn voor S.V.V. Programma afd. Limburg Oostrum I—Hegelsum I DIS I—Tienray I Ysselsteyn I Wittenhorst 3 Oostrum 2—DIS 2 WansBum 3—Ysselsteyn 2 Hegelsum 4-DIS 3 Handboogsport Woensdag 16 Januari was de ont moeting voor de wintercompetitie De Eendracht I en II en St. Oda I en II. De Eendracht bood felle tegen stand, maar kon toch niet verhinde ren dat St. Oda twee punten rijker werd. De uitslag wasDe Eendracht I 513 punten, St. Oda I 542 punten; De Eendracht II 380 p., St. Oda II 437 punten. Vrydag 18 Januari was de ontmpe ting Diana I en De Batavieren I Jammer was het dat De Batavieren wegens het slechte weer maar met twee schutters aanwezig waren, zodat Diana zonder moeite besjag kon leggen op 2 punten. De uitslag was: Diana I 515 punten, De Batavieren I (met 2 schutters) 164 punten. Woensdag 30 Januari is de wed strijd De Batavieren I De Eendracht I Vrijdag 1 Februari St. Joris I en II en St. Oda I en II. St. Joris I en II en St. Oda I en II spelen dan hun laatste wedstrijd en de zestallen welke dan de overwin ning behalen zullen beslag' leggen pp de kampioenstitel, daar beide nog geen enkele wedstrijd verloren. Schutterij 't Zandakker De uitslag van de eerste wedstrijd prijsschieten is als volgt Hoofdprijs, H. Volleberg. ie prys Fr. Hendriks, 2e pry's Mej. Daniëls. S.Y.Y.-nieuw8. Het slechte weer van Zondag was oorzaak, dat geen enkele voetbalwed strijd doorging. Wat jammer was, want we draaiden zo goed. Alleen hebben we Zondag Gennep het krasse staaltje uit zien halen om Boxmeer in eigen huis een 2—0 nederlaag toe te brengen, waarmede tevens bewezen is, dat men in deze afdeling wel zeer op zijn qui vive moet zijn. Daardoor is Wittenhorst wel zeer hoog op de troon komen zitten en heeft zy theoretisch alle troeven in handen. Maar voetbal is wisselvallig en misschien kunnen we nog wel enige gekke dingen beleven. De stand is thans als volgt Wittenhorst 15 12 2 1 26 55—21 Boxmeer 16 9 2 5 20 26—26 RKDEV 16 7 5 4 19 32-36 Venray 15 6 3 4 17 42—31 IVO 13 3 7 3 17 20-24 Gennep 17 4 7 6 13 28—21 Tiglia 16 6 2 8 14 27-31 Panningen 16 4 6 6 14 21—26 Helden 16 4 6 6 14 20—35 Juliana 13 3 6 6 12 15—33 FCV 16 3 5 8 11 24-35 Sevenum 15 2 5 8 9 13—32 Wie dit goed bekeken heeft, ziet direct het grote belang van de wed strijd, die we Zondag in Arcen moeten spelen. Een wedstrijd, die niet ge makkelijk zal zijn. We hebben altijd de indruk van Woensdag vertrok de „Johanyan Oldénbarnévélt" met 1400 émigranten naar Australië. Op 1 Maart wordt het schip in Sidney verwacht. In Arcen gaat men het poort gebóuw van het kasteel opbouwen. Ook de sinds jaren in puin liggende brug naar het kasteel wordt opnieuw gerestaureerd. In Tilburg paradeerde Reintje de Vos door de straten. Groot alarm werd geblazen. Met stenguDS slaagde de politie er in een einde aari' Reintjes uitstapje te maken. Men krygt weer eieren voor z'n geld, tenminste als men het pryzenverloop gade slaat op de eiermijnen. Deze week kregen de pluimveehouders f 2 per kg uitbetaald, dat is nog geen 12 ct per stuk. En dan te weten, dat in October tot November j.l. nog f 3 uitbetaald werd. Aangenomen wordt, dat de laagste prys nu wel bereikt zyn. Te Venlo is een 20jarige man door kolendampvergiftiging om het leven gekomen. Hy' sliep in een huiskamer, waar de kachel bleek verstopt te zijn. 's Morgens vond men de jonge man levenloos te bed. Een kermis exploitant te Roer mond had in zijn tent op de kermis te Maasniel muziek gemaakt zonder Buma-vergunning. De Officier van Justitie eiste hiervoor f 1000 boete of 14 dagen „zitten". Een Hollandse emigrant, Willem Koele heeft in Canada een onderschei ding gekregen omdat hy drie leerling vliegers uit een brandend vliegtuig bad gered, dat op zijn boerderij wé's terecht gekomen. Een fokstation voor stieren van de N.C.B. te Hilvarenbeek is door brand vernield. Een fokstier en negen vaar zen kwamen in de vlammen om. De schade bedraagt fl 50.000 De Brabant se kampioenstier werd gered. Een inwoner van Someren schonk aan iemand in Valkenswaard een kat, die hy er zelf naar toe bracht. Twee dagen later verdween de poes daar en na enige dagen arriveerde de poes weer by haar oude baas in Someren. Binnenkort hebben de sigaretten rokers geen lucifers meer nodig, daar er een sigaret is uitgevonden, die zich zelf aansteekt, wanneer men haar tegen de rand van 't doosje wrijft. Nou niet met de verkeerde kant in de mond steken. Auto ongelnk Woensdagmorgen is er naby Berli- cum, onder den Bosch, een ernstig auto ongeluk gebeurd. De vrachtrijder Verstraaten uit Overloon bracht omstreeks vijf uur in de morgen met de Gebr. Aben uit Oploo een achttal koeien naar de Bossche Markt. Toen zy in Berlicum langs het kanaal reden knapte de lin ker voorband, waardoor de vracht wagen aan het slingeren raakt en tegen een langs het kanaal staande paal botste. Hierdoor brak de vooras waardoor de wagen met de motor op de grond enkele centimeters voor het kanaal tot stilstand kwam. Door de grote schok vlogen de koeien van de wagen, waarbij er een drietal in het kanaal geraakte en verdronken, terwyl een vierde nog werd aangereden door een passerende vrachtwagen. Innussen hadden V. en een der gebroeders A. zich uit de totaal ineen- gedeukte cabine weten te bevrijden en zyn toen op hun geroep geen pas serende, wagen wou stoppen naar een nabystaand huis gegaan, van waaruit de politie en doktoren gewaarschuwd werden, v. bleek ernstige hoofdwon den te heoben. M. A. had het rechter been ontwricht en zyn pols gebroken. A. A. had verschillende ernstige hoofd wonden. De slachtoffers werden in den Bosch naar; het Ziekenhuis vervoerd, van waaruit V. tegen de avond naar Over loon werd terug gebracht. De toestand van de Gebr. is redelijk. Rechtbank Roermond De 22-jarige landbouwersknecht P. M. te Nederweert reed in de avond van 15 Nov. over de Meyelsedyk te Ospel met een boerenkar zonder ver lichting. Een in de zelfde richting rydende motorrijder J. G. botste van achteren tegen de kar en was vrywel op slag dood. Het ryden met onverlichte karren is vooral op het platte land een veel voorkomend euvel. De talrijke waar schuwingen daaromtrent schijnen weinig indruk te maken. De Officier vah Justitie eiste 2 maanden hechte nis tegen P. M. Zjjn vrouw vergiftigd Tjorig jaar .in Maart deed de30jarige W. te Eindhoven vloeibaar vergif in een beker melk, die zyn vrouw voor zichzelf had klaar gezet. Er was onepigheid tussen beiden en de man nam het besluit zyn vrouw uit de weg te ruimen. Qngeveer een maand heeft 't lijden van deze vrouw geduurd, voordat zy in April stierf. Toen de man haar het* vergil toediende, was hy er zich vart bewust, naar hy voor de Recht bank verklaarde, dat hy zyn vrouw wenste te doden. Hét drama was des te tragischer daar de vrouw in gezegende omstan digheden verkeerde. De man wenste zich' van zyn vrouw te ontdoen, omdat hij in Brussel met een andere vrouw had kennis gemaakt- Voor zyn beestachtige misdaad kréég hy een eis van levenslange gevangenisstraf te horen. Kalfsbeenderen voor menselijke „reparatie" Met technische medewerking van hetRode Kruis is er in ons land weer eens iets geheel nieuws totstand gekomen op medisch gebied en wel van èen beentransplantadienst. Tot dusverre werkten chirurgen by het inzetten van beenstukken, byv. by verbrijzelde ledematen, ten dele met* beenderen uit het lichaam van de patiënt zelf of met beenderen, die men uit dieren ofwel uit geamputeer de ledematen nam. De Haagse chirurg dr. Meis, ging tot dat doel kal verbeenderen gebrui ken, waarvan hy prepaiaten maakte. Hij "bewaarde deze in een vriesinstal- latie en gebruikte ze, wanneer ze nodig waren. Verleden jaar kon dr. Meis reeds mededelen, dat 180 operaties volgens zyn methode waren gelukt. Vele chirurgen toonden grote be langstelling voor dit werk en vroegen hem preparaten. Die aanvragen wer den echter zo talrijk, dat de Haagse chirurg niet aan alle kon voldoen. Er werd daarop gedebereerd, hoe men de zaak zou kunnen oplossen en onder goedkeuring van het ministerie werd de technische medewerking van het Ned. Rode Kruis verkregen. De preparaten van dr. Meiss worden thans in Amsterdam in de diepvries- inlichting van het Rode Kruis be waard. De chirurg ,die deze beenderen nodig heeft, kan ze daar bestellen. De opzet is nietcommercieel. In voorbereiding is een operatiekamer in Amsterdam, waar geprepareerde beenderen van kalveren zullen worden bereid en be waard. Men zou dus kunnen spreken van een „beenderenbank". Geschat wordt, dat voorlopig, per jaar ongeveer 2000 van deze geprepa reerde beenderen of beenderdelen no dig zullen zyn. Maar men verwacht een aanzienlijke styging van deze ,omzet". Behalve het feit dat chirurgen nu gemakkelijker beenderdelen voor het herstellen van beendefecten zullen kunnen krijgen is het ook van groot belang, dat een patiënt slechts één opfratié behoeft te ondergaan. Wan neer immers de beenderdelen uit het lichaam van de patiënt zelf weg wor- dep. genomen, zyn twee operaties noodzakelijk. Een Verder voordeel is ook, dat by het gebruik van kalfsbeenderen deze uit voor 100 pet. gezonde dieren kun nen worden genomen. Er bestaat dus geen bezwaar voor de gezondheid van de patiënt. De resultaten bij het ge bruik van kalfsbeenderen zyn gelyk aan die bij het gebruik van menselijke beenderdelen of andere dieren dan kalveren. Mijnwerkers voor België Het Gewestelijk arbeidsbureau te Helmond, vraagt mijnwerkers voor Ëisden(België). Het vervoer daarheen geschiedt dagelijks per autobus. Geen rooskleurige toekomst yoor Groente- en Fruitteelt Ik ben van mening, dat de afzet- kansen voor groente en fruit in 1952 vry zeker minder zullen ziin, dan die van het afgelopen jaar. Er zijn nu eenmaal veel factoren geweest, die vorig jaar hebben meegewerkt om tot .gunstige resultaten te geraken. In het komende jaar zullen deze naar alle waarschijnlijkheid niet voorhan den zyn. Dit is de mening van de heer N. A. Laarman, secretaris van het Be drijfschap voor groenten en fruit. Diefstal van geld uit brieven De Krijgsraad te Velde West heeft dé'24-jarige Amsterdammer W.J.A, veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar. De Krijgsraad gelastte onmiddellijke gevangenneming. De eis was een jaar en zes maanden met ontslag uit de dienst zonder ontzet ting uit de bevoegdheid om by de gewapende macht te dienen. A. heeft volgens zyn eigen beken tenis in de periode Juli-November 1940 geld gestolen uit brieven die bestemd waren voor in Indonesië verblijvende soldaten. In totaal heeft hy 1300 a 1500 gulden weggenomen. De diefstallen geschiedden op het veldpostkantoor te Amsterdam, waar hy als soldaat belast was met het doorlichten van brieven voor mili tairen in Indonesië. Kloosterzusters in China veroordeeld Twee Spaanse kloosterzusters zyn in China tot vier en drie jaar gevan genisstraf veroordeeld „wegens het veroorzaken van de dood van iöooo Chinese weeskinderen". Voor het iroces werden de nonnen zwaar ge joeid door de straten van Woehoe (in Oost China ten Zuiden van Nan king) geleid. De zusters werden in Augustus gearresteerd na een open bare beschuldigingsvergadering, waar zy niet aanwezig waren. Het vonnis werd de dag voor Kerstmis geveld. De Franciscaan Peter Moretti, Apos tolisch Prefect van Tsjoentsjouw, is met zijn vicaris, Augusto Taddei, be schuldigd van het doden van patiënten. Volgens bovengenoemde bron moesten beiden de straat vegen in afwachting van hun uitzetting. De Apostolisch Prefect is er verder van beschuldigd een „imperialist" te zyn. Moretti, die evenals zyn vicaris Italiaan is, is do veertiende prelaat, die sinds December 1950 uitgewezen is. Voorts zyn tweo Franse missiona rissen uitgewezen. In China bevinden zich 22 Chinese en buitenlandse bisschoppen in arrest, aldus verneemt Reuter uit Hongkong Proef van vakbekwaamheid bromfletsliandelaren De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Noord-Limburg te Venlo, brengt hiermede het navolgende onder de aandacht van de gevest.gde detail handelaren in rijwielen/herstellers. Naar 't Ministerie van Economische Zaken mededeelt, zullen diegenen, die rechtmatig als rywielhacdelaar en/of hersteller gevestigd zyn, als regel tot een eenvoudige proef van vakbe kwaamheid voor het gemotoriseerd rijwielbedryf worden toegelaten, in dien zy hun bedry'f voor 5 October 1950 met het gemotoriseerd rywiel- bedryf hebben uitgebreid. By gunstig resultaat dezer proef wordt dan tevens de Ministeriële verklaring handels kennis uitgereikt. De maatregel is alleen van kracht voor zover de aanvragen ter verkrij ging van de Ministeriële verklaring vóór 1 Mei 1952 zyn ingediend bij de Kamer van Koophandel in welker district men gevestigd is. Werklozen stichten eigen D.U.W. Werklozen uit Houtigehage, dat vroeger bekend stond als „De arme Friese heide", hebben Maandag de schop op de schouders genomen en zijn naar de Parksterweg in hun ge meente getrokken. Daar zyn ze uit eigen beweging begonnen de weg te verbeteren. Aan het gemeentebestuur hebben zy verzocht om een toeslag op het steunbedrag, opdat ze even veel ontvangen als in het vrye bedry'f. De gemeente zelf beschikt niet over voldoende geld om werkobjecten uit te laten voeren door de vele werk lozen in die streek. Op het bijkantoor Drachten van het gewestelijk Arbeids- beidsbureau staan meer dan 1000 werklozen ingeschreven. Ook de boeren laten geen ontgin ningswerk op grote schaal onder nemen. De werklozen hebben nu een eigen DUW gesticht met de hoop op succes. Koopman vrijgesproken Ook de Roermond86 rechtbank heeft geen antwoord kunnen geven op de vraag waar zich de ruwe diamanten terwaarde van 30.000 Belgische francs, een bedrag van 6500 Belgische trancs en 600 DuRse Marken bevinden, welke ongeveer twee jaar geleden zyn ver dwenen. De 40 jarige Koopman W.J. G.J. uit Venlo die in deze affaire de hoofdrol heeft gespeeld, werd bij ge brek aan bewys vrijgesproken. J. was door de diamanthandelaar P. uit Geel (België) een hoeveelheid ruwe diamant ter hand gesteld om die in Duitsland te laten slypen. De kosten betaalde P. vooruit, Later ver telde J. dat hy aan de Duitse grens door de kommiezen was aangehouden Hy" had toen de diamanten en het geld weggegooid. De volgende morgen bleek de kostbare schat te zyn ver dwenen. Branden in November Gedurende November j.l. verloren tengevolge van brand 4 personen het leven en werden 13 personen gewond, van wie 6 leden van het brandweer personeel. Van 1—3 Februari a.s. wordt op Kasteel „Well een cursus tot inleiding in het volle leven voor jongens ge houden. Deze cursus is speciaal be doeld voor het Dekenaat Venray en alleen toegankelijk voor jongons boven 18 jaar. De cursus is zo vastgesteld dat de jongens zo min mogelijk tyd verliezen nl. van Vrijdagavond 7 uur tot Zon dagmiddag. Daar het Zaterdag Maria Lichtmis is kunnen vooral de jonge Boeren hiervan profiteren. KoRten bedragen fl 8.Reiskosten boven fl 1.— worden vergoed. Deelnemers voor deze cursus kunnen zich opgeven, by Kapl. van Leipzig. BURGERLIJKE STAND van 18 t/m 24 Januari 1952 GEBOREN Thyssen Maria H., Hoenderstraat 37 Kuypers Paulus G.M., Castenray G 32b Folbers Jos. L.M., Grotestraat 25 Schuurman8 Anna J. J. Th. Groene woltsepad 14 Jans-Beken Antonius F., Zwarteklef A 9a Verhaegen Theodora J. M., Buitenw. 5 Hendrix Hendrina M.W., Veulen H 27c Rutten Martinus J. Th., Smakt B 2a Janssen Wilhelmus J.M.J., Smakt B 2 vd Berg Petronella J.M., Oostrum D7f Pouwels Hendrina G. M., Ysselsteyn I 109 Arts Maria J.A., O. Oostr.weg 45 OVERLEDEN Maria van Es, weduwe v. Gerardus Linders, 67 jaar, wonende te Vier lingsbeek. Jean L.H.M. Peeters, oud 2 dagen. Cornelia W. L. Albers, oud 63 jaar, religieuse te Venray. ONDERTROUWD Rutten Hendrikus L. J., 21 jaren, landbouwer, en Verstraaten Maria G.' W., 23 jaren, beiden te Venray. Voesten Gerardus M28 j aren, be zorger van kruidenierswaren, en Ver- steegen Catharina H. H., 25 jar6n, beiden te Venray. GETROUWD: Jennisken8Hendriku8L A ,34 jaren, magazijnarbeider, en Droesen Maria F. G-, 29 jaren, heiden te Venray. Oymans Michel C., 25 jaren, electrisch lasser, en Kellenaers Gertruda P., 26 jaren, beiden te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petms-Banden PAROCHIE-ACTIEWees eerlijk Priester v. d. weekKapelaan Keysers Derde Zondag na Driekoningen 6 uur leesmis; 7 uur leesmis overl. faru. Jenneskens-Droesen; 8 uur lees mis voor de parochie; 9 uur kindermis; 10 uur Hoogmis; hien.a vergadering Apostolaat des Gebeds; 3 uur kinder lof; 7 uur Vespers en Lof. Maandag: H. Petrus Nolascus. 6 30 zielemi8 voor alle oveil parochianen; 7 uur leesmis vrouw van J. Huisman en zoon Harie; 7.30 leesmis Wed. Swinkels Hendrix; 8.15 gest. jaard. Leonard Jansen, Joh. van Ommeren en zoon Piet; 8 15 (zijaltaar) leesmis voor handboogschutterijen St. Anna en Diana; 10 uur pl. begrafenis Arie van den Munckhof; 7 uur zielelof ep Rozenhoedje; 7.30 Grote Congregatie. DinsdagH. Franciscus van Sales. 6.30 leesmis Wed. Drabbels Janssen; 7 uur leesmis; 7.30 leesmis Frans Pluijm; 8.15 gest. jaard. Johanna Grutters, Hendr. v.d. Wildenberg en kinderen (2kl)- Woensdag: H. Martina. 6.30 en 7 uur leesmis; 7.30 gest. jaard. Z.Eerw. Heer Pastoor Herman Janssen (1H); 8.15 gest. jaard. Th. Droesen, echtg. Elisabeth Poels en Anna Cath. Poels en kinderen (3kl). Donderdag: H. Joannes Bosco. 6.30 en 7 uur leesmis; 7 30 H. Sacraments hoogmis (leiding meisjes); 8 15 gest. jaard. Maria Petronella Smulders(2kl); 6—7 uur gelegenheid tot biechten; Van 7—8 H. Uur. Vrijdag H. Ignatius. Eerste Vrydag 6 30 en 7 uur leesmis; 7.30 H. Hart- hoogmis; 8 13 leesmis; 7 uur Rozen hoedje, Lof en verering reliquie van het H. Kruis. ZaterdagO. L. Vrouw Lichtmis. Dag van devotie. H. Missen om 6.30, 7 uur, 7 30 en 8 uur; 9 uur Hoogmis; 8.45 wyding der kaarsen; 7.30 leesmis Gerarda Janssen-Grisel; 3 uur kinder lof en S. Blasiuszegen; 5.30—7.30 ge legenheid tot biechten; 7 uur Marialof en Rozenhoedje en S. Blasiuszegen. VELTUMDonderdag 7.30 leesmis Fam. Peeters-van Tilburg. KATECHISMUSAlle schoolkinde ren leren de 28e les. RETRAITEVrijdagavond 1 Febr. begint in Venlo de K.A.B.-retraite. Vertrek per bus om 10 vóór 6 vanaf Henseniusplein. Handdoek, zeep etc. meenemen. Zaterdagavond begint in Roermond een meisjesretaite. Tot Dinsdag kan men zich nog opgeven. Van 12—15 Februari wordt in Roer mond een verloofdenretraite gegeven voor meisjes. Opgave by P. Domitius. PATERSKERK. 36 Zondag na Driekoningen; H, Mis sen om 5 45; 6.30; 7.45 uit dankbaar- heid(R); 9 u. hoogmis; Communiceren begint achteraan; ie collecte is voor paterskerk, voor byz. noden; 4.20 gez. vespers; 5 u. lof. Dinsdag: 6 u. uitstelling van het Allerheiligste; te verdienen 'n volle aflaat; 7 u. twee H. Missen t.e.v. St Antor.ius voor 'n zekere intentie; 7.30 H. Mis voor de overl. fam. Jacobs Duyf; 8 u. voor Antonius Bosch; 8 30 wed. E. Lenssen; 7.30 hoogmis t.e.v, St Antonius; 6-30 Antoniuslof, waarna verering van de reliquie. Woensdag: 7 u. H. Mis voor Hen drik Drabbels en Gertruda Janssen; 8 u. voor overl. fam. Peters—Hoex. Donderdag7.30 t.e.v. St Antonius tot byz int.; eu.HendrikaThelosen— vd. Broek; van 4—8 u. biechten. ie Vrydag vd. maand, toegewijd aan 't H. Hart van Jezus; 7.30 H. Mis voor overl. fam. v. Meyel—Willems; 7.30 H. Mis voor Jan Volleberg; 7.30 hoogmis t.e.v. 't H. Hart; 6 30 lof t.e.v. H. Hart met oefening van eerherstel. Zaterdagfeest van Maria Lichtmis; gen. Absolutie; 7u. H.Mis voorover!, ouders v.d. Pasch—Gerritsen; 7.30 plechtige kaarswyding, waarna pro cessie en pl. H. Mis; 4 u. gez. vespers; 6 30 lof; van 3-8 u. biechthoren. Degenen die hun plaatsen nog niet betaald hebben worden verzocht dit deze week nog te doen. RECTORAAT St. Jozef, Smakt: Derde Zondag na Driekoningen. 7.30 leesmis voor een overledene; 10 uur Hoogmis voor P. A. Koenen; onder de H.H. Missen collecte voor de K.A.; 4 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag: 7 uur leesmis voor byz. gunst; 7.45 leesmis voor P. J. Rouwens en echtgenote. Dinsdag7 uur leesmis voor overl. ouders en familie; 7.45 leesmis voor P. A. Koenen. Woensdag3de v.d. 9 Woensdagen ter voorbereiding op het feest van St. Joseph; 7 uur leesmis t.e.v. St. brenge t mefei (telkens in ee 1 resp. tf( in stuke is opengestelcti Nederlandsch«( de plaatselijke I Ysselsteyn enji De obligatie 2 1 Februari enl De stortingjf vangstneming e ving op Vrijdj Exemplaren waaronder de 31 zijn kosteloos e Joseph; 7 45 gez.H Joseph. Donderdag7 u Martin us Bonantsn leesmis voor ovenf uur biechtgelegemi Vrydag: ïste ijj 7 uur leesmis t.e.,i uitstelling, litaniei na de H. Mis biect| leesmis t e.v. H. a ZaterdagMaritL devotie, diensten la leesmis voor M. Ai 9.45 Kaarswijdingji 7. O.L. Vrou^ O.L. Vrouw, daarn1 gelegenheid. PABOCBIEK» Zondagvandaaji Driekoningen; 7 ul en 10 u. de beidei waarna Derde Ori Maandag 7.30 te Vandevenne. Dinsdag: 7.30 Broeren en echtg.- Woensdag: 7.30I* Stappers; 7.30 rozèl volgden om hun d Donderdag: 7.3« Vervuurt. Vrydageerste fl 7.30 pl. H. Mis t.w. te dragen voor 1 pl. lof t.e.v. 't Hl Zaterdagfees! Lichtmis, dag va:i Zaterdag der maan munie; 7.30 de vré) der kaarsen met p hoogmis; 3 uur lol, PAROCHIE: H. d 3e Zondag na Mi H. Mis overleden 0 Rongen; 8 30 H. Hifi 10.15 hoogmis vd.p gregatie der meisja collecte v.d. K.A.;É taling der kerkbad Maandag: 7.30n hanna en Catharia Dinsdag7.30 li van Dy ck—Smits; 1 de meisjesschool, i Woensdag7.3Ö Claes8ens; 10 u. bi klassen. Donderdag7.3( Mathys Geurts eni 10 u. biechten voö van 6-7 H.Uureij ïste Vrydag vd.j voor Jacobus van i Kustem; 8 u. hoog tot intentie van offeren en algemd 3.30 lof voor de sj Zaterdagfeest i dag van devotie; i Congregatie deï ri v. wed. Loonen-1 voor overl. ouders! 9.45 wyding der 3 uur lof, daarn tegen keelziekten. a s. Zondag maa kerk. Rectoraat St. Al YB Derde Zondag nl gelegenheid tot 0 leesmis voor Petef en overl. kinder! tot intentie. Ond is de twede collect werk der K.A. 2 3 Maandag7.30i Dinsdag: 7.30lel Woensdag: 7.30 Donderdag: 7.31 Reintjes en echtg Vrydag: eerste,j byz. toegew. a.h. tot biechten; 7 ut Hart tot int. Ondi H. Communie dl H. Mis uitstelling zegen m.h. Allerli Lof gelegenheid goed wordt aangej van 6.30 tot 7 uni tot biechten. '8 J opvoedkunde v.d. Gemeenschap op 1 sacristie. Zaterdagfees! Lichtmis, dag vaü tot communicerei intentie; 10 uur i kaarsen processie,! welke wordt opg< best. d.d. emigral Lof. A.s. Zondag nl en na het Lof w Blasiuszegen te 1 tend maandcoll8| Deze collecte gt Januari.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2