TWEEDE BLAD VAN PEEL EN MAAS De vlag in top Wij ruimen op 10 pet. korting THOMASSEN 10 pet. korting Magazijn „De Zon" Wonderen EBBERINK vindt U tal van koopjes tegen uiterst voordelige prijzen. Bovendien nog SeizoenQpkuiming T T Bij deze Balans-Opruiming bieden wij U een uitstekende collectie koopjes en bovendien In onze grote op alle niet speciaal ge prijsde artikelen. T.b.c.-vrije Veemarkt BINNENLAND op alle niet speciaal geprijsde artikelen Op Dames- en Kindermantels en Herenjassen geven wij 30 tot 40 pet. korting. Profiteert hiervan Grootestraat 9 ZIE ETALAGES ZIE ETALAGES TE VENRAY Maandag 7 Januari Al onze Dekens moeten weg, dus lage prijzen ZATERDAG 29 DECEMBER 1951 No 52 TWEEDEN ZEVENTIGSTE JAARGANG DE NEDERLANDER GEBRUIKT 150 L. WATER De Amerikaan 700 liter per jaar In ons land wordt een „nationale drinkwaterpolitiek" gevoerd waarbü men het oog gevestigd heeft op het jaar 2000, als Nederland wellicht 13 millioen inwoners zal tellen. Het overigens zeer lage waterverbruik per hoofd van de bevolking (incl. industrie) is thans op 150 liter te stellen tegen de V.S. 700 liter. Het verbruik in ons land zal in 2000 zeker 200 liter zyn, zodat dan mins tens t milliard kubieke meter per jaar door de leidingen zal moeten stromen tegen thans nog niet een derde van die hoeveelheid. Thans is 82 pet. der Nederlandse woningen op de waterleiding aangesloten. Aldus prof. W. Krul op de algemene ver gadering van het Kon. Instituut van ingenieurs, waarby hy een overzicht gaf van de drinkwatervoorziening van Nederland. Zie Maastricht... en de kazematten De unieke ondergrondse Maastricht se vestinggangen de zgn. kaze matten welke grotendeels onder de tegenwoordige stad doorlopen, zullen met ingang van het nieuwe seizoen voor vreemdelingenbezoek worden opengesteld. De exploitatie van dit ondergrondse toeristenverkeer zal geschieden door de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Maas tricht, die hiervoor een speciale „kazematten-commissie" in 't leven zal roepen. Het ligt in de bedoeling om de vele Maastrichtenaren, die de kaze matten nog niet bezochten, reeds deze winter hiertoe in de gelegenheid te stellen. Toen in de oorlogsjaren een ge deelte van de kazematten gebruikt werd ten behoeve van de luchtbe scherming, waren het twee leden van de z.g. „bergmennekes", die twee gangen ontdekten, welke liepen in de richting van het fort St. Pieter. In verband met instortingsgevaar en wateraanwezigheid tor plaatse, heeft men toen verdere nasporingen moeten staken. Er wordt thans naar de oorzaak van deze inwateriDgen een nauw keurig onderzoek ingesteld. Record-omzet in Venlo Het bestuur van de coöperatieve Venlose veilingvereniging rekent dit jaar op een record omzet van 30 mil lioen gulden. Verwacht wordt dat de Venlose veiling over 1951 de grootste omzet van alle veilingen in Neder* land zal boeken. Vorig jaar ging in Venlo voor 25 millioen gulden groenten en fruit door de klok. Het afgelopen jaar is zeer gunstig geweest voor de Noord- Limburgse tuinders. Byna alie pro ducten hebben goede prijzen opge bracht. Ook het fruit is duur geweest. LANGS LIMBUBGS-DUITSE GRENS Weer smokkel van koffie In de afgelopen week is de smok- kelactivitett langs de Duitse grens in Noord- en Midden-Limburg sterk toegenomen. Een goed georganiseerde smokkelbende heeft al verschillende malen grote vrachten koffie via het voormalige vliegveld Venlo naar Duitsland gebracht. Dit vliegveld ligt gedeeltelyk op Duits en gedeeltelyk op Nederlands gebied. Dezer dagen is een Limburgse personenwagen even over de Duitse grens by het vliegvel met 700 kilo koffie in een greppel blijven steken. Wagen en koffie zyn in handen van de Duitse douane gevallen, die echter nog geen spoor heeft van de auto mobilisten. Volgens de Venlose douane zyn de smokkelauto's met speciale spykerbakken uitgerust teneinde achtervolgende politie- en douane wagens af te schrikken. Dcor een druk op een knop kan de bestuurder van de smokkelwagen uit de laadbak driehoekige spijkers op de weg laten vallen. Gedurende de laatste weken heeft de Duitse douane in het Belgische en Zuid-Limburgse grensgebied een record-aantal smokkelaars gepakt. De Duitse douane beschikt hier zelfs over pantserwagens. Dit maakt het risico voor de koffie-smokkelaars zo groot dat ze hun bakens naar Midden- Limburg hebben verzet. De koffie komt via België naar Nederland. Smokkelaars uit die streek fungeren thans als gids voor de bestuurders. Brandstoffenbjjslag tewerkgestelden Gedurende 't lopende winterseizoen zal ook aan tewerkgestelden (hand arbeiders) ingevolge de gemeentelijke sociale werkvoorzieningregeling een brandstoffenbyslag worden verstrekt, Dit houdt in, dat aan deze tewerk gestelden in do periode van 28 Oct, 1951 tot 26 April 1952 een brand stoffenbyslag kan worden toegekend, welke voor kostwinners en alleen- wonenden f2,— per week en voor kostgangers_f 1,— per. week bedraagt OPBRENGST JEUGD-ACTIE Ruim halve ton voor kanker instituut De opbrengst van een landelijke actie, het inzamelen van oud papier en lompen door de jeugd, voor het Nederlandse kankerinstituut bedraagt 58.659.96 gulden. De prijs, die beschikbaar was ge steld voor de klas die het hoogste gemiddelde aan ingezameld oud papier zou behalen, is gewonnen door een klas van de Openbare Lagere School in Anjum (Friesland). Leerlingen en onderwijzers hebben een raidotoestel gekozen om de uitzendingen van de schoolradio te kunnen volgen. Emigratie naar Brazilië De Braziliaanse minister van bui tenlandse zaken heeft te Rio Janeiro verklaard, dat Brazilië in het volgend jaar bereid is, behalvt 18000 immi granten 1000 Duitse gezinnen en Nederlandse geschoolde arbeiders op te nemen. Herenhemden prima interlock 1.67 Damesmantels lichte kleuren vanaf 25.— Engelse Hemden met vaste boord 4.50 met losse boord 6.95 Zomerjaponnen 4 Luiers 95 ct. Truitjes 1.25 Alle kleuren Wol, zwarte Sajet 1.38 Molton Dekens grijs 4,50 wit 4.95 Gestikte Dekens 29.75 Holtap Karpet 2 x 3 m 29.50 Prima Overalls 11.25 Interlock Kinderhemden en Directoires 75 ct. Badhanddoeken 1.50 Bedstukken 3delig lpersoons 43.75 2persoons 54.— Popeline regenjas voor heren 32.50 Stalen Ledikanten 33.75 Bedspreien 9.25 Zwarte georgette damesmantel extra grote maat 75.— DIT ZIJN SLECHTS ENKELE KOOPJES I Profiteert van deze kansen I Alles moet de deur uitl Bttnsomm EERSTE „SLIPJACHT" IN DE PEEL Met een prachtig veld van ruim 170 ruiters werd Zaterdagmiddag achter Karei Hensen's meute der „Veluwe Hunt" de grootste slipjacht van het jaar gehouden in de bosryke omgeving van Deurne. De Deurne8e jagersvereniging met de twee grote vrienden van het paard, pastoor van Dinter en de heer Hub. v. Doorne, aan het hoofd, had de route en het program van het jacht- festyn zodanig ingedeeld, dat ook duizenden toeschouwers de fleurige taferelen hebben kunnen bewonderen, De deelnemers(sters) verenigden zich allereerst in Deurne's oude, fraaie St Willibrorduskerk om de broodzegening door pastoor Van Dinter by te wonen. Op het ruime Marktplein van de Peel- gemeente werd vervolgens de meute gezegend en met het brood gevoederd. Pastoor v. Dinter en burgemeester Roefs verwelkomde hier ook de gasten uit heel hei land en uit België. Toen schalden de jachthoorns over het tot de laatste plaats bezette Marktplein. Wegens verschuiving van de slip- jacht met een week, waren de „son- neurs" uit Brussel verhinderd, maar de musici van 't circus „'t Hoefke" remplaceerden hen „dat 't klonk". De Koninklijke Harmonie „Deurne" deed de fleurige stoet van ruiters en het 50-tal volgauto's uitgeleide. Buiten de dorpskom zette „master of houds" Hensen zyn meute op het vossenspoor en field masters Jac. Ryks uit Nymegen en Gruppelaar uit Ede, zaten toen met hun volgelingen weldra in de eerste run. Het was een fantastisch gezicht de kleurige ruiterschare over de open weilanden naar de groene boszoom te zien „stormen". Nog een boeiender schouwspel wachtte even later aan het Buntven. Pastoor Van Dinter had de route dwars door dit 150 meter brede ven gelegd. De meute zwom prachtig over en dan klonk het als het ruisen van een waterval, toen honderden paarden- benen door het ruim een halve meter diepe water stapten! Ook de tweede en derde run waren zo geprojecteerd, dat de vele belang stellenden interessante kijkpunten konden bezetten. Met een spectaculaire „Kill" onder Vlierden kwam het einde aer slipjacht, welke ook uitstekend gereden werd door het 30 tal ruiters der Deurnese landelijke ry vereniging „Rust Roest". Er vonden slechts twee onbeduidende partijtjes plaats. Aan de jagersmaaltijd na afloop werden tal van dankwoorden ge sproken tot de heer Hub. van Doorne en pastoor Van Dinter. Ook de enige Engelse deelneemster miss Murdoch en de Belgische équipe, waartoe o.m. leger-aalmoezenier Jacobs kolonel-geneesheer Lauwens, waren enthousiast over de eerste slipjacht in de Brabantse Peel. kunnen we niet doen, maar wel iets extra voordelig aanbieden doen we in onze welke Woensdagmorgen 2 Januari begint. Gekleurd Flanel vanaf 1.151 Droogdoeken vanaf 75 Ontbijtlakens vanaf 3.60 Handdoeken 98 Flanellen Nachthemden 5.981 Baddoeken flinke maat 1.29 20 pet. korting op Heren Interlock 20 pet. korting op gemolt. ondergoed Witte Wollen Damestruien iets vuil Wollen Kindertruitjes tot 5 jaar Petten vanaf 2.65 75 Heren Bretelles met prima elastiek 1.25 Heren Slipovers zuiver wol 8.90 2.50 2.95 In WOL koopjes Werkhemden 3.85 Overhemden met vaste boord Flanellen lakens 4.95 vanaf 6.75 Lakenskatoen 160 cm. breed Geruwde Keper 165 cm breed 2.60 3.55 In Vak- en Werkkleding ook extra aanbiedingen. Blauwe Overalls vanaf 9.88 Geen zichtzendingen. Alles a contant. Marktstraat 5 Telefoon 294

Peel en Maas | 1951 | | pagina 3