ORGELHOEKJE SORTIE Franciscus Wilhelmus Pluym Coupeuse Jan Kusters In September van het jaar 1952 begon het Orgelfondscomité zyn werk. De zegelactie, die ten doel had een financiële basis te vormen, was een buitengewoon succes. Thans, bij het begin van het Nieuwe Jaar, zijn de orgelspaarbusje8 ten naastonby in alle huisgezinnon van onze parochie geplaatst. Mocht onverhoopt iemand vergeten zijn, die toch aan dio spaaractie wil meedoen, dan kan hü of zy een busje aanvragen by de Penningmees ter van het Orgelfonds, de heer Quicken, Paterslaan, alhier. Het Orgelfondseomité hoopt, dat allo huisgenoten de busjes niet zullen vergeten od trouw daarin hun by- drago zullon deponeren, opdat de eerste lichting een groot succes zal worden. Het laatste orgelhoekje van dit jaar besluiten wy met een hartelijke gelukwens en veel heil en zegen in 1052, aan alle parochianen. BOUWT ALLEN MEE AAN UW ORGEL ALGEMENE VERHOGING van ABONNEMENTSPRIJZEN De organisatie van de hier te lande verschijnende nieuwsbladen, „De Nederlandse Nieuwsbladpers" heeft zich in verband met de zeer be langryke stijging van de aan het uitgeven van een nieuwsblad ^er- bonden kosten genoodzaaict gezien haar leden dringend te adviseren per Januari 1952 een algemene abonnementsprysverhoging toe te passen. De directe aanleiding tot dit op de abonneraent8prijsverhoging der dagbladen afgestemde advies was een nieuwe zeer ingrijpende ver hoging van de prys van het cou rantenpapier, die daardoor meer dan elf maal zo hoog komt te liggon als de vooroorlogse. Deze papierprijsverhoging en de stijging van diverse andere aan het uit geven van een nieuwsblad verbon den bedryfsonko8ten zijn oorzaak, dat het vasthouden aan de huidige abonnementsprijzen niet langer mogelijk is. Overeenkomstig het advies van de vereniging „De Nederlandse Nieuwsbladpers" is de verhoging van de abonnementsprijs van PEEL EN MAAS tot het uiterste minimum beperkt. De abonne mentsprijs wordt per i Januari a.s. met slechts f 0.15 per kwartaal verhoogd. De nieuwe abonnements prijs bedraagt derhalve f 1.25 per kwartaal. Wy vertrouwen, dat onze lezers volledig begrip zullen hebben voor de onvermijdelijkheid van deze maatregel. Nu we de Kerstdagen achter de rug hebben, willen we samen toch eens een moment terugzien hoe deze dit jaar verlopen zyn. Persoonlijk zien we wel liever in de toekomst dan in 't verleden, maar soms heeft 't toch zyn nut 'n korte nabeschou wing te houden. U herinnert zich ons stukje in Peel en Maas nog wel van 15 Decem ber. We hebben daarin aan de nood klok getrokken, omdat de belangstel ling voor 't feest van Maria's Onbvlekte Ontvangenis zo povertjes was geweest. En... 't heeft geholpenVoor iedereen die op Quatertemper-Woensdag in aile vroegte in de kerk kwam, moet 't een verrassing geweest zyn. 't Leek wel Zondag, zo druk. 't Leek wel foest. Prachtig. Op zo'n volle kerk hadden we niet gerekend, anders zouden we zeker samen de mis ge zongen hebben. Dat houden we in petto voor 't volgend jaar. Ook op de andere Quatertemper dagen was de kerk goed bezet. Ja, 't geloof leeft in onze Venrayse mensen. Ze hebben alleen zo nu en dan een extra aansporing nodig - maar hebben we dat allemaal niet? Is heel dio prachtige kringloop van 't kerke lijk jaar or juist niet op ingericht om steeds weer opnieuw onze aan dacht te prikkelen en te boeien. Biezonder goed geslaagd mogen we dit jaar wol de Nachtmis noemen We zijn blij dat we er toe overgegaan zyn om de Nachtmis om 4 uur te zetten. Wat is er die nacht gezongen. Zowel de latynse gezangen als de kerstliederen, 't Ging allemaal echt goed. Zo'n gezamelyk gezongen Mis ontroert ons toch veel en veel meer dan de mooiste meerstemmige zang, waar wo alleen maar te luisteren hobben. 't Was 'n echt familiefeest, zei iemand my na afloop. En dat was 't. De Familia Christiana in eensge zindheid en feeststemming vergaderd rond kribbe en altaar. Tenslotte deze keer nog dit. Op oudejaar houden we 's avonds om half acht een kort, plechtig Lof, waaronder we gezamelyk 't Te Deum zullen zingen om God te danken voor de weldaden 't afgelopen jaar ont vangen. U bent toch ook van de party Vergeet ook doze week door alle drukte de Eerste Vrydag niet PATER GARDIAAN U gelieve er verder aan te denken dat het plaatsengeld voor 1952 vóór ir> Januari a.s. moet voldaan zyn by Broeder Portier. De minimum prys blijft f 5.— Wan neer iemand meer wil geven, houden wy ons daarvoor ten zeerste aanbe volen, daar dit plaatsengeld wel aan de zeer lage kant is. Morgen Retraite-Zondag. Morgen wordt er in beide kerken in alle Heilige Missen gepreekt over het retraitewerk voor de velen in Venray. die nog nooit een retraite meemaakten, omdat ze niet durven, ofschoon ze wel zouden willen gaan, of omdat ze niet willen. Misschien dat er dan nog meer komen, die naar een retraite durven en willen gaan. Er zyn immers in Venray al heel wat mensen uaar een retraite geweest. En ge zult de man of de vrouw, de jongen of het meisje niet zo gauw vinden, die na een retraite niet volmondig moet toegeven Het was goed en het was ook nodig Maar de meesten durven of willen nog niet. En dat is jammer. Alle oud-retraitanten, die in Venlo of Roermond of in een andere plaats al eens een retraite hebben meege maakt, worden uitgenodigd morgen om kwart over n in het zaaltje van Hotel Gitzeis samen te komen. Daar zaL de Z.Ew. Pater Eykmans S.J herinneringen wakker roepen aan hun retraite. En het ligt in de bedoeling voortaan elke maand zo'n recollectiedag te organiseren. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 3 Januari: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Vergadering gemeenteraad Gister, 28 December, heeft de Ven rayse gemeenteraad in openbare ver gadering verschillende punten be handeld. Er is o.m. een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een kasgeld lening van i millioen gulden. Verder zullen de kavels 17 en 18 van vak II en de kavels 8, 9 en io van vak I in Peelplan—Zuid, in pacht uitgegeven worden. De nieuwe Commissie van landbouw- aangelegenheden heeft uit 21 gega digden een lyst opgesteld van 14 per sonen. Het betreft hier een 60 tal ha. Tot 1954 kan de gemeente 76 wo ningen bouwen, die zy voorbestemd had voor particulierenbouw. Aangezien echter de particulieren, mede dank zy de financiölo moeilyk- heden, niet bouwen,'zal de gemeente dit moeten doen, om die contingent woningen niet verloren te laten gaan Hiervoor is echter grond nodig en daarom wil men in Venray-Oost grond onteigenen. Bezwaren zyn hier tegen niet ingediend. Priester-Jubilea Op 23 Maart 1952 viert zyn 40jarig Priesterfeest: Z.E.H. J. A.H. Dinckels pastoor te TieDray Op 2 April 1952 viert zyn 25jarig Priesterfeest: Z.E.H. L. J. A. Theunis- sen, pastoor te Azenray. Inval idenbond Met de aanmelding voor leden van de R.K. Invalidenbond „StLidwina" loopt het goed. Op de eerste zitting, welke het voorlopig bestuur hield op het Sociaal Charitatief Centrum in de Patersstraat 10a gaven zich reeds verschillende leden op. Belanghebbenden zy er op gewezen dat op woensdagen 2 en 16 Jan. a.s aldaar wederom zitting zal worden gehouden, alwaar gelegenheid is om zich als lid van deze bond op te geven. Mynheer Klaproos Door de Studentenclub is het oude, maar toch altyd vrolijke toneelspel „Mynheer Klaproos" maar weer eens onder het stof vandaan gehaald en nog deze vacantie zal de heer Klap roos op de planken verschijnen. Vol animo is de Scudentonclub dit spel aan het repeteren en ongetwijfeld zullen zij dit geestige stuk nieuw leven en inhoud weten te geven, Zy, die hun kennismaking met de heer Klaproos en zijn avonturen willen hernieuwen, doen er goed aan om 5 en 6 Januari a.s. daarvoor te reserveren. BRAND Donderdagavond loeide weer de sirene, ditmaal voor een brand op de Boschhuizen, waar door onbekende oorzaak brand was \iitgebroken bij F. Stal en varkenshokken brandden totaal uit, maar het vee kon gered worden, Dank zy het optreden van Venrays brandweer bleef het woon huis gespaard. Geslaagd - Te Roermond slaagde voor het examen typen: de dames M. Cup, Stationsweg; J. van Mill, Landweert- weg; Truus Versieyen, Oostrum en de heer J. Vullings, Servatiusweg. Verplichte inenting tegen pokken Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op Donderdag 3 Jan. a.s. des na middags 2 uur in het Consultatie bureau, Merseloseweg ia alhier, ge legenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting tegen de pokken voor de kinderen, wonende in de Kom der gemeente en op Donderdag 10 Januari a.s. eveneens om 2 uur voor de kinderen, wonende in de Kerkdorpen der gemeente. Men wordt verzocht precies op tyd aanwezig te zyn. Trouwboekje, waarin de te enten personen staan aangetekend, moet worden meegebracht. Om de verloop der inenting te laten onderzoeken en daarna te ontvangen het bewys, dat de inenting met goed gevolg heeft plaats gehad, moeten de kinderen, die op 3 Januari geënt zyn, terugkomen op 17 Januari en die op 10 Januari geënt zyn op 24 Januari, op dezelfde plaats en uur als boven aangegeven. Volgens de Inentingswet moeten de kinderen, voordat zy de leeftijd van een jaar bereikt hebben, worden geënt. De kinderen moeten op de dag der enting 3 maanden oud zijn en gezond Venray, 27 December 1951. Opening Hotel de Keizer De opening van het nieuwe Hotel Café-Restaurant de Keizer, is Zaterdag j.l. wel een zeer groot succes geworden. Toen deze nieuwe zaak om 7 uur voor de eerste maal zyn deuren openstelde voor het publiek, troffen de vele be zoekers daar een nieuwe café, die naast een schat van bloemen, met alle denkbare comfort was uitgerust. Was het een wonder, dat velen, waaronder ook afgevaardigden van practisch alle Venrayse verenigingen de heer Direkx hun gelukwensen kwamen aanbieden bij gelegenheid van deze opening. Zelfs Leunens Fanfare ontbrak niet en kwam de nieuwe hotelier op mu zikale wyze feliciteren. En inderdaad dit nieuwe hotel is een felicitatie waard. Niet alleen biedt een ruime café de bezoeker alle gelegenheid tot rusten alle comfort, maar er staat tevens een keuken geieed, die behalve dat zy is voorzien van de nieuwste snufjes op het gebied van hotelkeukens ook een kokkin bergt, die haar sporen op dit gebied reeds heeft verdiend. Dan is er verder boven de vergader- of feestzaal, die ongetwijfeld in Venray in een behoefte voorziet, daar hiér jammer genoeg weinig ruimte is, om ongestoord te vergaderen. De hotelkamers die voorzien zy[n van stromend water bieden door hun eenvoudige maar doeltreffende inrich ting de bezoekers alle comfort en zo is dit nieuwe hotel zeer zeker een aanwinst voor het Vreemdelingen verkeer in onze plaats, terwyl het café restaurant, getuige de afgelopen dagen, ook de nodige bezoekers weet te trokken, door het uitgebreide buffet en de goede bediening. We geloven, dat gezien de drukte en de belangstelling van do eerste dagen dit nieuwe hotel en café wel de aandacht van het Venrays publiek heeft getrokken. Emigratie-arond Door de gezamelyke besturen van de Boerenbond, Boerir.nenbond en Jonge Boeren zal op Vrydag 4 Jan. om 7 uur in Zaal Litjens. Heide oen emigratie avond belegd worden. Sprekers zyn de heer P. Crjjns, van de Vestigingscommissie te Roer mond en Rector Joosten, geestelyk adviseur van de Jonge Boeren in Limburg. De besturen doen een beroep op alle leden hunner verenigingen om op deze avond present te zyn. Speciaal worden verwacht de ouders en jonge boeren en boerinnen. Eerstkomende retraites Voor bouwvakpatroons: 5—8 Jan. in Venlo. Voor Jonge Boeren kring Venray 22—25 Januari in Venlo. Voor Credo Pugno-mannen en leden KAB Kr.Venray 1 - 4 Febr. in Venlo. Voor militieplichtigen 4 7 Febr. in Venlo. Voor gehuwde dames: 8—11 Jan. in Roermond. Voor de meisjes van Venray: 2—5 Febmari in Roermond. Voor dienstmeisjes: 15—18 Maart in Roermond. Bittere Rijst Luxor Theater brengt tot besluit van haar filmprogramma 1951, de veel beproken Italiaanse film „Bittere Rijst". Een film, die zich afspeelt onder de vrouwen, die ieder jaar uit alle stre ken van Italië komen om in de om geving van Milaan de rystoogst binnen te halen. Zij komen daar enkele weken werken en verdienen een gced loon, maar het is een zeer zwaar werk, daar men de gehele dag door de modder der rijstvelden moet waden en bedreigd wordt door muskieten en moeraskoorts, dat alios onder een gloeiende zon. In deze vreemde en primitieve wereld speelt zich een filmverhaal af, dat naast de eigenaardigheden van deze rystoogst, ook de gelegenheid biedt de geschiedenis te zien een tweetal van deze vrouwen, die by do rystoogst zulk een gruwelijk drama uitvechten. 'eze film is veel besproken, juist omdat de maker hiervan er op uit is geweest elk element van deze rijst- pluk een aanleiding te laten worden tot een fel dramatische ontwikkeling. Maar naast do telkens weer optredende climaxen is er toch een kunstzinnig filmwerk ontstaan, zoals we er maar zelden een aantreffen. Met niets ontziende scherpte geeft deze film weer het leven van de ryst- pluksters en de geschiedenis, een van devele, die zich tijdens deze pluk afspelen. Juist door dit realisme is de keuring van 18 jaar dus ook wel overwogen. Uitvoering Dameskoor Venrays Dameskoor heeft sinds haar reorganisatie wel de belangstelling van het publiek voor zich gewonnen. We hebben dat gezien by zijn succes afgelopen zomer, toen van alle kanten felicitaties aangeboden werden en we hebben dat ook weer tweede Kerstdag kunnen constateren, foen voor een byna uitverkochte zaal Polyhymnia haar jaarlijkse uitvoering gaf. Naast een uitgebreid zangprogram waarbij voor de eerste maal het meisjeskoor met veel succes op de planken kwam, gaf de damesafd. van de Sevenum8e Gymnastiekvereniging enkele balletnummers. Hoewel aanvankelijk slechts twee nummers op 't program stonden, die met grote élan ten tonele werden gebracht, moest toegift op toegift ge geven worden en zagen we nog een zeer mooi uitgevoerdo Rozendans en Tirolerdans, by welk laatste nummers vooral de costumering veel aandacht trok. Over de zang kunnen we kort zyn. Onder leiding van directeur Jaussn werden in het eerste gedeelte op be heerste wijze enkele kerstliederen ten gehore gebracht, een kerstprogramma, dat het meisjeskoor overnam. In het tweede gedeelte kwamen ook andere liederen naar voren en hieruit bleek we), dat met enthousiasme voor deze uitvoering is gewerkt en ge repeteerd. Het succes, dat behaald is met de balletten, smaakt naar moer. We hebben bier weer eens kunnen constateren, dat Polyhymnia onder goede leiding staat en, dat meisjes en jonge dames, die wat kunnen zingen zich zeker hierbij aan moeten sluiten Niet alleen zal dat hun eigenstem ten goede komen, maar hierdoor zal het dameskoor steeds crescendo kun nen blijven gaan. Na kerkgang overreden De 72-jarige P. de R uit Heyen, die met zyn echtgenote op de Eorste Kerstdag omstreeks acht uur uit de kerk terugkeerde, werd op de rijks weg Venlo—Nymegen door een per sonenauto aangereden en een eind meegesleurd. In het Canisius-zieken- huis te Nymegen, overleed hy kort daarna aan de opgelopen verwon dingen. Handboogscliutterij „De rare schutters", Overloon In een onderlingo wedstrijd hebben „De rare schutters" te Overloon met gering puntenverschil gewonnen van de handboogschutterij St. Sebastianus te Oploo. Ruim halve tou voor kanker-instituut De opbrengst van een Jandolyke actie het inzamelen van oud papier en lompen door de jeugd voor hot Nederlandse kankerinstituut bedraagt 58.659,96 gulden. De prys, die beschikbaar was ge steld voor de klas die het hoogste gemiddelde aan ingezameld oud papier zou behalen, is gewonnen door een klas van de Openbare Lagere School in Anjnm (Friesland) Leerlingen en onderwijzers hebben een radiotoestel gekozen om de uitzendingen van de schoolradio te kunnen volgen. In 52 jaar 1 millioen dodelijke auto-ongelukken in Amerika. Op 13 September 1899 werd de Amerikaan Bliss door een anto aan gereden, toen hy uit de tram stapte. Hy was de eerste Amerikaan, die door een auto ongeluk om het leven kwam. Ruim 52 jaar later, op 22 December 1951, werd de millioenste Amerikaan het slachtoffer van een auto ongeluk. Het was miss Misch- meir, een dame van 52 jaar, die in het ziekenhuis van Cleveland na een auto-ongeval overleed. Het aantal mensen, daf tijdens de Kerstdagen in de Ver. Staten om het leven is gekomen tengevolge van on gelukken, bedroeg dit jaar bijna 800. Meer dan 100 mensen werden het slachtoffer van brand, terwijl byna 550 personen het leven verloren bij verkeersongevallen. Het aantal dode lijke ongelukken tijdens de Kerst dagen is in de V.S. altyd erg hoog, S.Y.V.-nienws. De wedstrijd Zondag in Gennep was alleszinds het aanzien waard, want SVV gaf daar een goede party tegen het vinnig spelende Gennep. Jammer was het, dat de voorhoede niet de achterhoede van Gennep los kon krijgen, maar teveel bleef schut teren, waardoor goede kansen verloren gingen. De eerste helft waren de partijen aan elkaar gewaagd en er werd ge combineerd en gevoetbald. De nieuwe keeper voldeed zeer goed en was vooral door zyn lange uittrappen zeer gevaarlijk. Maar Gennep gaf goed pari ij, ter wijl de scheidsrechter de teugels strak in handen hield. In de tweede helft kwam er een goede doorbraak van Gennep, die onze achterhoede niet baas was en de eerste goal kwam uit een goede kopbal. Dat liet SVV niet op zich zitten en enkele minuten daarna was de stand weer gelijk. Hoewel SVV intussen zo sterk in de meerderheid was, dat de backs voortdurend ep de middellijn opereer den, kon door het te korte spel van de voorhoede dit niet worden uitge buit en moest met gelyk spel dan genoegen worden genomen. Grlendtsveen kwam niet opdagen en teneinde raad ging het vierde elftal toen maar voetballen tegen het derde. Zondag speelt Venray 2 de achter stallige wedstrijd tegen Irene 2, ter wijl het 4de'nogmaals tegen Griendts- veen in het veld zal komen. Handboogsport Vrijdag 22 Dec. traden de tweei Venrayse verenigingen, Diana en St Oda tegen elkaar in het strijdperk voor de wintercompetitie. Jammer genoeg was het 2e zestal van Diana niet aanwezig, zodat het 2e zestal van St Oda kon daardoor zonder strijd 2 punten behalen. De uitslag was als volgt: Diana I 470 punten, St Oda I 513 punten, St Oda II 483 punten. Op 4 Jan. komen St Hubertus I en II en St Oda I en II aan de start. BURGERLIJKE STAND van 14 t/m 27 Dec. 1951 GEBOREN v.Enckevort Franciscus Oostrum Dsd vd. Burgt Carolina G.M., Broekweg 1 Minten Peter, Wilhelminastraat 14 Poels Antonius J., Hoenderstraat nwi Poels Theodora M., Hermsen A, J. M., Merseloseweg nwi Cremers Martha P.M Castenray G 3 de Lauw Catharina P.M., Mérselo B 30 Peeters Antonius, Veldstraat 14 Arts HenricusW. A., Ysselsteyn I 101 Hanssen Leonardus, Wilhelminastr. 14 Rumen Franciscus, Leunseweg 1 Philip8en Johanna, Castenray G 11 Litjens Gerardus, O verbroek K 107 van Elswy'k Hubertus, Kruisstraat 18 Dercks Engelbertus, Buitenweg 6 van Asten Elisabeth, Peelplan-Zuid Kleeven Jacobus J. M. uit Wanssum OVERLEDEN van Dyck Gerardus M. W., echtg. van Driessen Maria Goud 33 jaren, landbouwer, Merselo. Pluym Franciscus W., echtgenoot van Custers Mathilda P. G.. 51 jaren, verpleger, Chr. Ruysstraat Reintjes Jan J. Houd 28 jaren, landbouwer, Veulen. ONDERTROUWD Martens Henri J oud 29 jaren, boekhouder en Hendrix Anna Petro nella, oud 23 jaren, beiden te Veniay. GETROUWD Hendriks Albertus M oud 38 jaren, bosarbeider en Janssen Johanna G oud 27 jaren, beiden te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIE: Ons inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zelt en in onze medemens. Priester v.d. week: Pater Domitius Zondag onder 't octaaf van Kerstmis 6 uur leesmis; 7 uur levende en over ledene leden van dehandboogschuttery St Oda; s uur voor de parochie; 9 u. kindermis; 10 uur hoogmis, waarna vergadering Apostolaat des Gebedsin het Dekenaat; 3 uur kinderlof; 7 uur rozenhoedje en lof. Maandag, H.Silvester, 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 uur leesmis; 7.30 leesmis Jan Arts; 8.15 gest. jd. Godfried Smulders (2kl); 7 uur zieleiof en rozenhoedje. Dinsdag, Nieuwjaarsdag, feest van Besnydenis des Heeren: 6 uur leesm. voor de parochie; 7 uur lm. Jan Arts; s uur Herman de Bruyn; ou. kinder mis; 10 uur hoogmis; 3 uur kinderlof 7 uur rozenhoedje en lof. Woensdag, feest van H. Naam Jezus 6 30 leesmis; 7 uur lm. Petronella Lamers; 7.30 lm; 8 15 best. jd. Nico- laas Bekkers, dochter en kleinkin deren. Donderdag, octaafdag van H. Joan nes, 9.30 en 7 uur lm7.30 H. Sacra mentshoogmis voor alle schoolkinder leiding meisjes; 8.15 gest. jd. Willem Hennen en Hendrina Bekkers (1H) 6—7 biechten; 7-8 H. Uur, daarna nachtelyke aanbidding. Vrydag, eerste Vrijdag, 6 30 leesmis overl. fam. Loonen Peeters; 7.30 H. Harthoogmis; 815 leesmis; 7 uur rozenhoedje, lof en verering van relikwie van H. Kruis. Zaterdag, eerste Zaterdag en Pries terzaterdag: 6.30 O.L"Vrouwhoogmis; 7 uur lm. overledenen van het Maria legiseD; 7.30 Gerarda Jansse-Grise!; 8.15 huwelijksmis oruidspaar Beer- kens-Jansbeken; 9 uur pl. huwelijks mis bruidspaar Gommans—Pouwels; 5 30—7.30 biechten; 7 uur Marialof, rozenhoedje en gebed van eerste Zaterdag. VELTUM: Donderdag 7.30 leesmis. Morgen collecte aan kerkdeur yoor Retraitewerk Voor iedereen is het goed eens een retraite mee te maken. Daar zult U het wel mee eens zyn. Geeft dan ook een kleine bijdrage om die men sen te helpen, 'die wel 'n retraite willen meemaken maar het zelf niet kunnen betalen. PATERSKERK. Zondag onder't octaaf van Kerstmis: H. Missen 5.45; 6.30 voor Johanna Haenraets; 7.45 voor Joh. Boom; 9 uur hoogmis. Communiceren begint vooraan; 1e collecte Paterskerk, 2de byz. noden; 5.30 gez. vespers, die door KRO worden uitgezonden, 6 uur lof Maandag, feest van St. Silvester; 7.30 voor Anna Vosters; 8 30 uit dank; 7.40 pl. lof met Te Deum om God» te bedanken voor zyn weldaden in het afgelopen jaar van Hem ontvangen. Dinsdag, feest van 's Heren Besny denis, H. Missen als op Zondag; 7 45 voor Leonarda Ewalds—Janssen; 9 uur pl. hoogmis; ie collecte Paterskerk 2de byz. noden; communiceren begint achteraan; 4 20 gez. vespers; 5 uur lof. Woensdag, feest v. H. Naam Jezus, volle afl; 7 uur voorHendr. Drabbels en Gertruda Janssen; 7.30 voor fam. Rongen—van den Heuvel. Vrydag, ie Vrydag van de maand; 7 30 hoogmis ter ore van 't H. Hart. Zaterdag, vigilie van 's Heren Ver schijning, 7.30 H. Mis om zegen af te smeken over een huisgezin; 3—8 biechthoren. Iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondagvandaag onder het octaaf van Kerstmis; 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 de beide H. Missen; 3 u. lof. Maandag7.30 best. zm. voor de overl. fam. Derks—Peters. Dinsdag feest van 's Heren Besny- >nis en burgerlyk Nieuwjaar, feest van devotie; 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 u. de beide H. Missen; 3 u.lof. Woensdag: 7.30 pl. gez. H. Mis>an dankbaarheid; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun*geloof.- Donderdag: 730 gest. gez. jaarg. Ant. Loonen en Elis. Jenneskens. Vrydag: iste Vrydag der maand; 7.30 pl. H. Mis t.e.v. 't H. Hart, op te dragen als gest. gez. jaarg. voor Willem Loonen en Elis. v. Heyster; 7.30 pl. lof t.e.v. 't H. Hart. Zaterdag: 1 steZaterdag dtrmaand; 7 30 best. zm. voor de overl. familie Camps—Verhoeven; 7.30 Marialof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt: Zondagonder't octaaf v. Kerstmis; 7.30 voor overl. fam. Coppus—Janssen; 10 u. hoogmis voor byz. gunst; 4 uur lof met rozenhoedhoedje. Maandag: 7 uur gez. jaard: voor Theodorus de Haart; 7.45 lm totzek. intentie. Dinsdag7 u. lm voor overl. ouders en familie; 7.45 lm voor P.A. Koenen. Woensdag: 7 u.lm voor Jos Gooren;' 7.45 lm t.e.v. Sint Joseph intentie Louis en Thea. Donderdag7 u. lm voor een over ledene; 7.45 lm voor overl. ouders; van 5—7 biechtgelegenheid. Vrydag: Eerste Vrydag v.d. maand; 7 u. lm t.e.v. het H. Hart; na de H. Mis uitstelling, litanie en zegen; voor en na de H. Mis biechtgelegenheid; 7.45 lm t.e.v. 't H. Hart. Zaterdag: Priesterzaterdag; 7 u.lm voor M. A. Keursten—Houben; 7.45 lm t.e.v. O.L. Vrouw; van 5-7 uur biechtgelegenheid; 7 u. Marialof. PAROCHIEH. Catharina, LEUNEN Zondagonder het octaaf van Kerst mis; 7 uur H. Mis vd. parochie; 8 30 H- Mis voor Anna en Jan Baltusser.; 10.15 hoogmis voor Johannes vd. Berg en echtgenote; 11.30 H. Familie v.d. Jeugdafdeling; 3 uur lof. Maandag: 730 lm voor Wed. de Mulder en beide echtgenoten. Dinsdagfeest van 's Heren Besny denis; feestdag van devotie; 7 uur H. Mis van Mathieu Vervuurt; 8 30 H. Mis voor Jac. Jacobs on echtgenote; 10 u. v.d. overl. familie Litjens-Claassens; 3 uur lof. Woensdag: feest v.d. Zoeten Naam Jezus; 7 30 gez jaarg. Gerardus Lucas- sen; na de IT. Mis biechten voor de Meisjesschool Donderdag 7.30 gez. jaarg. Wed, Loonen Weys; na de H. Mis biechten v.d. Jongensschool. Vrydag: ïste Vrydag vd. maand; 7 u. H. Mis voor Peter Loonen; 8 uur hoogmis tot intentie van hen, die daartoe offeren en Algemene H. Com munie der kinderen. Zaterdag de Zaterdag v.h. Onbevl. Hart van Maria; 7.30 gez. jaarg. Fre- derika Loonen—de Ponti; van630-7 uur; 7 uur lof t.e.v. O.L Vrouw. a.s. Zondag feest van Diekoningen, maandcollecte voor de kerk. RECTORAAT HEIDE Zondag onder 't octaaf van Kerstmis 8 uur overl. fam. van Kempen—Poels 10 uur hoogmis; 2 30 lof. Maandag 7.15 H. Communie; 8 uur Lamberdina Spee—Arts en overl. dochter. Dinsdag, Nieuwjaar, 8 uur overl. fam. Droesen; 10 uur hoogmis; 230 lof. Woensdag, Allerli. Naam van Jezus, 7.30 Jan Janssen. Donderdag 7.30 P.A. van Heyster Biechten 6—7 uur. Vrydag, ie Vrydag, 6 45 H. Commu nie; 7.30 overl- fam. Drabbels—van Meyel; 7 uur lof t e.v. 't H. Hart. Zaterdag, ie Zaterdag, Priester- zaterdag, 7.30 t.e.v. O. L Vrouw van Fatima; 5.30 biechten; 7 uur lof met gebeden van eerste Zaterdag. PAROCHIEKERK ÏSSELSTEYN Zondagonder 't Octaaf v. Kerstmis. 7.30 maandd. voor Maria Petronella Jan8sen-Willemse; 9 uur kindermis; 10.15 Hoogmis v.d. parochie; 2 uur Lof. Maandag7.30 leesmis v.d. parochie; 9 uur uitvaart vcor Gerard v. Dyck. DinsdagNieuwjaarsdag, feest v.d. besnydenis des Heren, dag v. devotie. 7.30 leesmis t.e.v. de H. Gerardus; 9 uur kindermis; 10.15 Hoogmis voor de parochie; 3 uur Lof. Woensdagfeest vd. H. Naam van Jezus; 7.30 leesmis voor Jan v. Well en Maria Ingenbleek; 8.15 leesmis overl. fam. Lemmens-Poels. Donderdag7.30 leesmis v.d. fam. Verlinden Lommen; 8.15 leesmis voor Gerard Janssen. Vtydageerste Vrydag v.d. maand 7.30 gez. Mis t.e.v. het H. Hart voor Jo van Schyndel; uitstelling on toe wijding a.h. H. Hart; 8 15 leesmis voor de overl. fam. v.d. Ven-Verheyen. Zaterdag: eerste Zaterdag vd. maand toegewijd a.d. ver. v h. Onb. Hart v. Maria. 7 30 leesmis voor Gerard Arts en Gertruda van Enckevort; 8.15 lm. voor Justinus Koppens; 5.30 Marialof. ADVERTENTIEN Heden overleed plotseling, doch niet onvoorbereid, onze innig ge liefde Echtgenoot, Vader, Behuwd zoon, Broer, Zwager en Oom echtgenoot van Mathilda Petronella Gertruda Custers in de ouderdom van 51 jaar. Wy bevelen de ziel van onze dierbare overledene in Uw god vruchtige gebeden aan. Venray, ie Kerstdag 1951. Min. Ch. Ruysstraat 8 M. PLUYM-CUSTERS ANTOINETTE PIET WILLY FAMILIE PLUYM FAMILIE CUSTERS De plechtige lijkdienst gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad op Vrydag 28 December in de Parochiekerk St. Petrus Ban den te Venray. Gevestigd als MARTHA VAN MEIJEL Leunseweg 29 Heb woning in Oostrum, wil ruilen met woning in Venray. Adres bureau van dit blad. Bij mijn vertrek naar Nieuw-Zeeland wens ik ouders, broers en zuster, familie, vrienden en kennissen hartelijk vaarwel en tot weerziens Veulen H 33d Aan alle inwoners van Venray een voorspoedig 1952. H. J. de Jong Handel in papier en afvalmaterialen MEESELO Tel. 203 K 4786

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2