Bos- en Beplantingsplan Als de kinderen maar eens groot zijn fa. v.d. Manckhof 1-dags ïalfa Qelukklq fa. !Jnmk i Prijst Café De Sp ZONDAG 23 DEC. TOXEELUITVOEIUXG in zaal Wilhelmina ten bate v.d. Venray- se Priesterstudenten. Toneelclub K. A.B. voert op Plaatsbespreken van 11 tot half 1 a.d. zaal. Entré 75 cent Aanvang 8 u. precies Het kan nog juist. Als U een dezer dagen Uw visitekaartjes besteld ontvangt U die voor Nieuwjaar. Wacht dus niet, want van uitstel komt afstel en het re^ sultaat is dan dat U met Nieuwjaar zonder visitekaartjes zit. Behoort U misschien bij die enkele personen die vergeten hebben hun Nieuwjaarsadvertentie op te geven? Dan be staat de kans dat U het door de Kerstdruk te helemaal vergeet Geeft die advertentie dus vandaag nog even op aan Peel en Maas. Ontwikkclingsavond K.A.B. Woensdagavond hield de K.A.B een van haar outwikkeiingsa vonden in zaal Schellen. De opkomst viel zeer tegen en slechts een veertigtal leden der KAB. waren aanwezig, wat wel een zeer klein percentage is van de 600 leden die de K.A.B. telt. Tevens waren als gasten aan wezig de Kajotters, er.kele Kajotsters en het bestuur der K A V. Voorat sprak Majoor Schouten, die in een korte maar duidelijke rede uiteen zette het grote belang van de Nationale Reserve en iedere K A B er aanspoorde zich als vrijwilliger hier voor op te geven. Na enkele voordrachten van de Kajotters kreeg dan de heer Th. Peters het woord, die de taak van de Pro vincie in deze tijd belichtte. In het eerste deel van zijn interes sante lezing behandelde hij de ge schiedkundige opkomst van onze provincie, om in het tweede deel de problemen van deze tijd meer in het bijzonder onder de loupe te nemen. Vooral de' problemen in de sociale sector zoals het woningprobleem be sprak hij uitvoerig. Zo deelde Deputé Peters o m. mede, dat de Rijkssubsidie te weinig is om een behoorlek financieel verantwoorde bouw mogelijk te maken, reden waar om de Provincie een regeling aan het opstellen is, ten einde hierin de hel pende hand te kunnen bieden. Ook belichtte hi) de bevolking» aanwas dezer Provincie, die in 1970 een werklozenaantal van 12 900 zal bereiken. Hiervoor moet een oplos sing gevonden worden en hoe de provincie dat doet kan men het beste illustreren met Venray al» voorbeeld, waar met steun van de Provincie een industrieterrein is aangelegd en waar in de toekomst ook de z.g. industrieflats gebouwd zullen vrorden- Hierdoor kunnen de werkloze bouw vakarbeiders ook weer voor een deel aan het werk. Venray heeft er op het ogenblik 173, tegenover de Provincie 1700, dus 10 pet. Spreker stond ook nog lang stil by het onderwys en beklemtoonde de noodzakelijkheid van het nijverheids- en hoger onderwijs, waar Limburg een grote achterstand heeft in te halen. Ook het kleuteronderwya heeft de aandacht van de providcie. In Lim burg betalen de gemeenten hiervoor slechts f 0,— per kind per jaar, in de beide Hollandse provincies echter f 53,—. Spreker heeft wel op buitengewone wijze aangetoond met welk een moei lijkheden het provinciaal bestuur te mak«n heeft, dat in een Provincie nog zo rijk aan kinderzegen, te zorgen heeft voor een toekomst voor al zijn bewoners, een taak, die gezien de weinig toekomstmogelijkheden grote verantwoording vraagt en geeft. Geslaagd Maandag werd het diploma uitge reikt aan de geslaagden vooi de t- jarige avondcursus op de landbouw huishoudschool te Venray. De ge slaagde dames zijn B. Claessens en T. Peeters, Leunen; M. Clephas en J. Fleurkens, Veulen; E. Derksen, M. Daniöls, I. Millen, M van Oscb, T Peeters, I. Steerneman, Tr. Stoks, T v. Teeffelen, J Verstegen 011 I. v.d. Water, Venray; A. Friezen Vierlingsbeek; M Kessels, Oost-rum; M. Vermeulen, Heide; T. Wismans, Y8selsteyn. Inval in de Spurkt Wie Zaterdagmiddag per ongeluk in de Spurkt is terecht gekomen, heeft de kogels om zijn oren horen fluiten. Hier was n 1. een vijandelijke troep parachutisten neergedaald, die door onze troepen onschadelijk werden ge maakt. Het betrof hier een oefening van de Nationale Reserve Meerlo, tegen de Nationale Reserve Overloon en het moet ons van het hart, dat het er warm toeging. De Venrayse Rode Kruis-colonne bracht ook hier haar werk van naasten liefde in practjjk, zodat dus alles zo veel mogelijk waarheidsgetrouw was uitgebeeld. Het bleek, dat de partijen paraat waren en dat zowel parachu- tisten als verdedigers goed party gaven. We geloven wel dat een dergelijke oefening zijn doel zal hebben, daar we hier met de wijde Peel in de buurt by een eventuele oorlóg wel eens kunnen rekenen op parachutisten. Het. bleek echter, dat mannen van de Nationale Reserve hiertegen wel paraat staan. Kring-stndiedag Op 23 Januari a.s. zal te Horst de kringstudiedag gehouden worden van de Boerinnen jeugdbonden van Venray Horst en Omstreken. Ongeval Doordat de motorrijder K. niet be merkte dat een vrachtwagen af wilde draaien naar de terreinen van de Zuivelfabriek alhier, botste hij tegen deze vrachtwagen op, waarbij zijn motor werd vernield en by zelf aan het been werd gewond. Binnenbrandje In het houten tuinhuis van kwekerij Hermus is Dinsdagnacht door onbe kende oorzaak een brandje ontstaan, dat gelukkig geen ernstige gevolgen heeft gehad. Toen enkele gordynen waren opgesmeuld en verbrand is de brand uit zichzelf geblust, zodat de schade nogal mee viel. Loting Wederopbouw Katwjjk De trekking van de Loterij „Weder opbouw Katwijk" is uitgesteld tot einde Februari 1952. Aanbesteding kerk By de aanbesteding voor de nieuw te bouwen kerk in Vortum—Mullem, waren de 2 laagste inschrijvers: Gebr. Janssen, Venray f 131.000,— Gebr. Verstralen, Venray 123.914,— Geslaagd Op het te Eindhoven gehouden examen voor het diploma Coupeuse slaagde Mej. Nelly Willemsen uit Castenray. HET SPOOR GEEFT GEEN GEHOOR. De laatste tyd liepen er geruchten, dat binnenkort op de lijn Venlo - Nymegen door de Nederlandse Spoor wegen diesels zouden worden inge legd, zolang tot ook dit baanvak zal worden geëlectriflceerd. Op 7 Januari a.s. zal het baanvak Amersfoort—Zwolle, wat nu is ge- electriflceerd, in bedrijf worden gesteld en by die gelegenheid is er in de dienstregeling heel wat veranderd. We hadden goede hoop, dat by gelegenheid ook de diesels op dit baanvak zouden gaan lopen, maar blijkens de officiële mededelingen gebeurt dit niet. We zullen nu maar goede hoop hebben tot het intrede van de zomer- dienstregeling 1952. Een ander teleurstellend bericht werd uitgegeven, waarin stond ver meld, dat na de electrificatie van het baanvak Zwolle Zutphen voorlopig van verdere electrificatie van het spoorwegennet zal worden afgezien. Wat dus betekent, dat ook de lyn Venlo—Nijmegen voorlopig weer in de kast wordt opgeborgen (de plannen voor de electrificatie tenminste). Weg naar de Iredepeel De weg achter Merselo naar de Vredepeel is al voor een groot gedeelte klaar gemaakt, zodat het eigenlijke onginningswerk bij goedkeuring van het Vredepeelplan door Ged. Staten, direct begonnen kan worden. Ruim 4 km zijn reeds aangelegd. In deze weg wordt veel puin verwerkt, dat op de oude vuilnisstortplaatsen aan de Maasheseweg is opgeslagen. Bij uitzifting en sortering brengt dit nog een aardig bedrag op aan oude ma terialen, die vroeger als waardeloos zyn weggegooid I Aanvaring op do Maas Op de Maas ten zuiden van de veer pont te Heyen, had een aanvaring plaats tussen twee schepen. Een schuit met grint, welke midscheeps werd getroffen, vatte water en ver dween spoedig in de diepte. Gelukkig konden de opvarenden zich tijdig in veiligheid stellen. Landbouwersrisico Bij werkzaamheden met dorsen ge raakte de jeugdige J. te Well, met zyn rechterarm gekneld tussen de dorsmachine. Het ongeluk liet zich ernstig aanzien. De jongen werd naar het Ziekenhuis te Yenlo, vervoerd. Waarschijnlijk zal hy zyn arm moeten missen. Koffie Toor de Kerstdagen Het Bedrijfschap voor Granen, Za den en Peulvruchten te 'e Gravenhage heeft BON 524 ALGEMEEN aange wezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bon kan met ingang van Vrijdag 21 December 1951 worden ge bruikt en blijft geldig voor het kopen van koffie by de detaillist tot en met 3 Januari 1952. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgende bonaanwij- zing zal op 31 Januari 1952 plaats hebben. Twee daders van serie diefstallen gepakt De gemeentepolitie van Venlo heeft een serie inbraken in Blerick, Helden, Maa8bree, Baarlo enHaelen tot klaar heid gebracht. Twee daders, die id de nacht van Woensdag op Donderdag door een tip in handen van de Venlose politie vielen, hebben reeds een vol ledige bekentenis afgelegd. Electric!telt zonder steenkool De Prov. Limb. Electrische Maat- 8chappii te Maastricht heeft de Rijks waterstaat verzocht om concessies voor het bouwen en exploiteren van waterkrachtcentrales by de zes stuw dammen in Maas en Julianakanaal. Indien deze worden verkregen en een geschikte regeling kan worden getroffen voor de financiering van de diverse projecten, zullen waterkracht- installaties worden gebouwd in of by Sambeek, Belfeld, Buggenum, Roos teren, Bom en Maasbracht. Deze zes geprojecteerde installaties besparen per jaar ongeveer 65.000 ton steenkolen. Neemt men een riehtprys aan van f 88 per ton ingevoerde kolen, Dtn betekent dat kolenbesparing van f 5 720.000 per jaar. De gehele aanleg van de installaties zou ongeveer f 35.000 000 kosten. Nederland produceert ongeveer 12 millioen ton en gebruikt t8 millioen ton, zodat jaarlijks 6 millioen ton moet worden ingevoerd. De kans is zeer groot, dat de con cessies geheel of gedeeltelijk worden verleend. Nog steeds oorlogstnig Wederom is men te Overloon op gevaarlijke projectielen gestoten. E6n landbouwer bezig met graven haalde een pantservuist op. By nader onderzoek waren er nog zes. Elders in het dorp by het bouwen van een huis vond men een aantal granaten en mortieren. De mijnen- opruimingsdienst heeft een en ander onschadelijk gemaakt. Eigen woning yoor de arbeider N.V. Staal werken „De Maas" heeft een bouwfonds in het leven geroepen met het doel te bevorderen het ver krijgen van een eigen huis door man nelijke personeelsleden. De werknemers, die deelnemen, moeten maandelijks bijdragen storten, liggend tussen de 5 en 71/» pet van het bruto maandloon (kinderbijslag niet inbegrepen). De directie van „De Maas" doet daar gemiddeld een rente loze lening f 85 per maand by. De aflossing, resp. kwijtschelding, van deze renteloze leningen geschiedt collectief en wel eens per jaar, reke ning houdend met de bedrijfsresul taten. Deze aflossingen, resp. kwijt scheldingen, worden uitsluitend ge daan in 't licht van de bezitsspreiding, in het bijzonder tot het in eigendom verwerven van duurzame goederen. De uitbetaling van het spaartegoed heeft slechts plaats, wanneer men tot aankoop of bouw van een eigen huis overgaat, ofwel indien men kan aan tonen, dat het gespaarde wordt ge bruikt tot aflossing van hypothecaire schuld op eigen huis. Bij gevraagd of gedwongen ontslag worden de spaarpenningen, van werk geverszijde gestort, gebruikt om de pensioenvoorziening van betrokkene op peil te brengen; de door de con tribuant zelf gespaarde bedragen als mede de rente hierover worden zonder meer aan contribuant teruggegeven. By overlijden van de contribuant kry'gt de weduwe de stortingen door de contribuant en door de werkgever gedaan in baar bezit. Boeren hunkeren naar bedreven Meer dan 3300 gegadigden hadden zich gemeld voor de uitgifte van 135 bedryven in het nieuwe land „De Noord-Oostpolder". In de loop van Maandag ontvingen 129 uitverkorenen de goede tyding, dat zy voor een pachtbedrijf in aanmerkiüg kwamen. De beslissing over de zes resterende bedrijven valt later. Uiteraard moesten ver over de 3000 liefhebbers worden teleurgesteld. Alles was op alles gezet om, ondanks de omvangrijke voorbereidende werk zaamheden, nog uit jaar met de uit gifte gereed te komen. Onder de gelukkigen bevinden zich vele pioniers, die na jaren van hard en moeizaam werken thans hiervan de vruchten mogen plukken. Een deel der nieuwe pachters komt van het oude land. In een van de laatste Raadsverga deringen heeft de Raad zich in principe accoord verklaard met het bebossings- en beplantingsplan, hetwelk door Staatsbosbeheer voor onze Gemeente is opgesteld. Men heeft hier lang op gewacht en van het uiteindelijke resultaat is weinig bekend geworden, tenminste wat de onderdelen betreft, die nog by de verschillende begro tingsdebatten nader besproken zullen worden. In de Raad zelf hebben we weinig protesten tegen dit plan in „hoofd zaken" gehoord, temeer omdat niemand de onredelijkheid zal inzien van deze plannen. Inderdaad zal de ontworpen bomen- en struikengordel de nodige luwte brengen, waarvan de landbouwer profiteert, die op de hoge stukken dikwijls last van verstuivingen heeft. Het natuurschoon zal mooier worden, de omgeving rijker aan mooie plekjes en de Gemeente kan er een cent aan verdienen. Van de andere kant echter zyn aan dit plan verschillende haken en ogen, waarover in de Raadsvergadering gesproken is en in het vervolg ook nog wel eens gesproken zal worden. In het verleden heoft de Gemeente zo hier en daar langs buitenwegen bomen geplant, bomen, die echter zelden of nooit hun volle wasdom bereikten om de doodeenvoudige reden, dat ze door de een of andere onbekende oorzaak plotseling stierven Het mag dan waar zijn, dat de wetenschap uitgemaakt heeft, dat de mindere opbrengst van veldvruchten onder de bomen rykelyk vergoed wordt door een meer opbrensst elders in het veld, allereerst zal dat de meeste boeren niet wys te maken zyn en op de tweede plaats zullen er verschillende landbouwers met smalle stroken langs de weg van deze meer opbrengst niet profiteren. En zo staan dan verschillende landbouwers niet zonder vooroordelen tegen de gemaakte en nog te maken plannen. Ziet men van de ene kant wel de hierboven genoemde voor delen, het is echter een vraag, of men deze voordelen zal laten opwegen De slag om de prijzen I In de laatste maanden is men erin geslaagd dat indexcijfer voor de kosten van levensonderhoud een vrij stabiel beeld te geven en hieraan danken wy mede de arbeidsrust, die er in ons land heerst. De geringe toeslag op het loon over het laatste halfjaar, die door de vakcentrales werd geëist, welke eis inmiddels is ingewilligd, wyst er op, dat dit niet ongunstig prijsverloop ons gered heeft van een volgende loonronde, althans voorlopig. Elke nieuwe belangrijke prijsstijging zal onmiddel lijk het huidige loonniveau in gevaar brengen. Wy spreken van gevaar, omdat het iedereen uit ervaring duidelijk is, dat een algemene loonsverhoging nog nooit tot grotere welvaart van de deelhebbers heeft geleid. De daaruit voortvloeiende prijsstijgingen doen elk gunstig effect weer teniet. Er wordt wel gesproken over een kentering van de toestand aan het pryzenfront. Wy zouden het hoogste punt hebben bereikt en de komende indexcijfers zouden een dalend verloop krygen. Zal men hieruit onmiddellijk een daling van de lonen mogen ver wachten, zo rijst by velen de vraag. Vanzelfsprekend is deze kwestie zeer interessant maar zy zal voorlopig om verschillende redenen niet actueel tegen de nadelen, die de boer nu eenmaal vindt in de beplanting van wegen langs zyn grond. En daar dit zelden wordt uitgesproken is hier alleen de te planten boom de dupe van. Hij zal op zeker moment sterven. Het is dwaas om de lessen, die het verleden gegeven heeft, in de wind te slaan of net te doen of er niets aan het handje is. We weten niet of het volgende voorstel misschien een oplossing bieden kan in bovengenoemde moei lijkheden. Laat de Gemeente het beplantingsplan rustig uitvoeren, nadat de Raad do plannen in „onder delen" heeft goedgekeurd. Waar dat nodig is en dat is speciaal op de buitenwegen daar komt de opbrengst van de bomen ten goede van de boer langs wiens grondgebied die bomen geplant worden. Of er van de plan- tingskosten nog een rekening voor de boer komt, is nog nader te bezien. Langs de hoofdwegen is dit natuur lijk niet nodig, hier is voldoende ruimte over, maar speciaal op de binnenwegen lykt ons dit plan aan bevelenswaardig, omdat hierdoor voor een groot deel aan de bezwaren van de landbouwers wordt tegemoet ge komen. In Duitsland zagen we eons als wegbeplanting fruitbomen en de op brengst daarvan was voor de boer bestemd, langs wiens grond deze bomen stonden. Hetzelfde idee is in bovenstaand plan verwezenlijkt. Een boerencommissie uit de Raad zou betrekkelyk gauw die beplantingen aan kunnen wijzen, die volgens boven staand plan verwezenlijkt kunnen worden, daarbij rekening houdend met de belangen van de Gemeente en de belangen van de daarbij betrokken boeren. We geloven, dat hierdoor veel ontevredenheid zal worden opgelost, speciaal bij de eigenaars van lagere gronden en dat dit plan even goed, ja zelfs nog beter uitgevoerd zal worden, terwijl vele moeilijkheden wordeD voorkomen. Een nadere bespreking van boven staand, dat in zyn algemeenheid zeker voor verbetering vatbaar is, is misschien wel op zyn plaats. worden. Tekenen wijzen in die rich ting. Het komt ons voor, dat het ge middeld pryzenniveau zelfs by daling van verschillende goederenpryzen op de wereldmarkt voorlopig geen wijzi ging zal kunnen ondergaan. Dat betekent dusvoorlopig is er aan gaande de kosten van levensonder houd geen verlichting van lasten te verwachten. In verschillende sectoren zyn in het verleden de prijzen achter geraakt by de werkelijke toestand. Achterstand moet ingehaald Vooral in die gebieden der econo mische bedrijvigheid, waar de regering bijzonder invloed heeft kunnen uit oefenen, is het prijspeil dikwijls onvoldoende gestegen om de stijgende kosten het hoofd te kunnen bieden. Zodra mogelijk zal men op die terreinen beginnen de achterstand in halen. Men is daar trouwens reeds mee begonnen. De kolen zyn in prijs tegen, het gas eveneens, al vloeide het laatste gedeeltelijk uit het eerste voort. Nu staat de electriciteit op het programma, het staatsbedrijf der P.T.T. is van zins de tarieven voor post- en telefoonverkeer te verhogen. Overal zyn hier de publiekrechte lijke bedrijven aan het woord, bedrij ven dus waar de staat direct of indirect zeggenschap uitoefent op het beleid. Lijkt deze gang van zaken niet op een toestand waarbij de vakcentrales en de overheid beurte lings hun vinger opsteken om aandacht te vragen voor het onguns tige of gunstige pry zen verloop In het eerste geval dringen de vak centrales naar een hoger loonniveau, in het laatste kan de overheid de pry'zen van de door haar geprodu ceerde goederen en diensten herzien. By deze gang van zaken zal het duidelijk zyn dat ons volk van een eventueel dalend prijsverloop op de wereldmarkt, voor zover daarvan sprake mocht zyn, voorlopig in zyn uitgaven niet zal kunnen profiteren. Wat op de ene soort uitgaven zal kunnen worden bespaard, moet aan een ander soort weer worden ge offerd. Wat doen we ertegen? In het algemeen kan men tegen deze politiek weinig oppositie voeren, zy is uit economisch oogpunt onver mydelyk. Zelfs de regering en de overheidsbedrijven kunnen niet voort gaan goederen en diensten beneden kostprijs te leveren. De staatshuis houding zou er evenzeer door worden bedreigd als door een voortdurend te lage belastingopbrengst. Het enige verschil tussen beiden is te vinden in de meer of mindere mate waarin de tekorten zichtbaar aan de dag treden. Belangrijker is echter, dat er ook in de particuliere sector nog veel achterstand in de economische gang van zaken is in te halen. Wy noemen de huiseigenaren, die beslist niet in staat zijn met de huidige opbrengst hun exploitatiekosten te dekken. Minister In 't Veld oordeelt persoon lijk zelfs een huurverhoging van 50 pet. noodzakelijk. Al te dikwijls is er reeds op ge wezen dat hier bepaalde burgers gedwongen worden offers te brengen, die op de schouders der gehele ge meenschap moeten rusten, zodat wy voor verbetering in deze toestand niet nader behoeven te pleiten. Dan zyn er belangrijke middengroepen, voor wie een verbetering van inko menspositie zeer gewenst moet worden geacht. Ook deze groepen brachten fiuanciële offers voor de gehele ge meenschap, die nog moeten worden ingehaald. Men zou het zwaartepunt van de besproken verschuiving in uitgaving ook in die particuliere sector kunnen leggen. Als er gesproken mag worden van voorrang by de weg naar verbetering van onze welvaartspositie dan komen alle besnoeide particuliere sectoren in aanmerking voordat de publieke bedryven hun deel daarvan krygen. Openstelling Postkantoor Gedurende de beide Kerstdagen en Nieuwjaarsdag hebben de postkan toren hun dienst als op Zondag. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zelt en in onze medemens. Priester v. d. weekkap. van L9ipsig 4de Zondag van de Advent. 6 uur leesmis; 7 uur leesmis Hermina Raats; 8 uur leesmis voor de parochie; 9 uur Kindermis; 10 uur Hoogmis; 3 uur Kinderlof; 7 uur Rozenhoedje en Lof. MaandagVigilie van Kerstmis. Geboden vasten- en onthoudingsdag; 6 30 zielemis voor alle overl. parochia nen; 7 uur leesmis overl. fam. Janssen- van Gerven; 7.30 leesmis Peter Roe men; 8.15 gest. jaard. Johan Munsters en Marg. Wijnhoven (3kl.); gelegen heid tot biechten van 3-6 uur en van 6.30—8 uur; geen zielelof. DinsdagHoogfeest van Kerstmis. 4 uur nachtmis, gevolgd door 2 lees missen; 6 uur nachtmis voor kinderen, gevolgd door 2 leesmissen, leesmis voor Ger. Wilh. v. Dyk, 8 uur drie leesmissen; 10 uur Hoogmis, voorafgegaan door 2 leesmissen; na de Hoogmis uitstelling van 't Aller heiligste; 40 Urengebed; 11.30 aanbid ding voor alle jongens van 13—17 jaar, 1 uur H. Familie, 2 uur Congre gatie; 3 uur kinderlof; 4 uur Vespers; 7 uur Completen. Woensdag: Tweede Kerstdag. Dag van devotie. 6 en 7 uur leesmissen; 8 uur leesmis voor de parochie; 9 uur kindermis; 10 uur Hoogmis. Na de hoogmis en in de namiddag alles hetzelfde als ie Kerstdag. Donderdag6.30 leesmis; 7 uur leesmis overl. fam. Janssen-Heezen; 7.30 leesmis overl. fam. Kuipers- Knippenberg; 8 uur leesmis; 9 uur Hoogmis. Na de Hoogmis uitstelling. Aanbidding: 10 11.30 meisjesschool; 11.30 jongens van 13—17 jaar; 1 uur H. Familie; 2 uur Congregatie; 3 uur kinderlof, daarna aanbidding voor jongens; 5 uur Completen en sluiting van 40-Urengebed. Vrydag: Onnozele Kinderen. 6.30 leesmis; 7 uur leesmis Antoinette Michiels; 7.30 leesmis Theod. Janssen en overl. ouders, Frans Janssen-Welt6n en Piet Theuws-Beterams; 8.15 gest. jaard. Johanna Munsters (3kl.). ZaterdagH. Thomas. 6.30 O. L Vrouwhoogmis; 7 uur leesmis Wilh. Swaghoven en Antoinette Creemers; 7 30 leesmis Gerarda Janssen-Grisel; 813 gest. jaard. Godfr. Smulders (3kl 9 u. pl. huwelijksmis bruidspaar van Opbergen—Hendriks; 7 uur Marialöf „Het leven in" voor meisjes van 15 en 16 jaar Heden Zaterdagmiddag om 2 uur, begint op „Jerusalem" het godsdiens tig weekend voor meisjes van 15 en 16 jaar. Op tyd zyn en bijeenkomen aan de hoofdingang aan de Heuvel straat. Brood meenemen, want het duurt tot '8 avonds ongeveer 8 uur. Voor thee of koffie zal op „Jerusalem" worden gezorgd. Zondagmorgen moet men om kwart voor 9 weer bijeenkomen aan de hoofdingang. Na de H. Mis met algem. Communie zal een ontbijt worden verstrekt. Om half 1 ongeveer zal alles afgelopen zyn. PATERSKERK. 4de Zondag v.d. Advent. 5 45 en 6.30 leesmis; 7.45 voor Joh. Boom (besteld door A. v.d. Water en S. Bomm); 9 uur Hoogmis. Onder alle Missen preek en collecte voor de gezinszorg, 2e collecte voor de Paterskerk. Communiceren achteraan beginnen. 4.20 gez. Vespers, 5 uur Lof. Maandag: Vigilie van Kerstmis. Vasten- en onthoudingsdag. 6 uur leesmis voor genezing van een zieke; 7.30 voor Theodorus Janssen; 7.30 Anna Dinjens-Thomassen; 4 uur pi. gez. Vespers; 2—8 uur biechthoren. DinsdagHoogfeest van Kerstmis; Gen. Abs. voor de Derde Orde; 4 uur pl. gez. nachtmis. De tweede Mis is tot genezing van een zieke; de derde voor Helena Verkoeyen; 6 30 leesmis voor Antonius Bosch; 7 uur de pl. Herdersmis waarna een stille H. Mis voor Theodorus Janssen; 8 uur H. Mis voor Joh. Boom; 8.45 gez. terts; 9 uur pl. Hoogmis; 4 20 pl. gez. Vespers; 5 uur pl. Lof met feestpreek. In de nachtmis is er maar één collecte en wel voor de armen. Communiceren na de pl. nachtmis, vooraan beginnen. WoensdagTweede Kerstdag. 5.45 voor Anna Dinjens-Thomassen; 6.30 voor Paul Kuipers; 7.45 om Gods zegen af te smeken over een verloving; 9 uur Hoogmis voor Dr. Schim van der Loef. Communiceren achteraan beginnen. 10 collecte paterskerk, 2e bijz. noden. 4.20 gez. Vespers; 5 u. Lof. Donderdag H. Johannes, Apostel. 6.30 H. Mis voor overl. moeder; 7 uur voor Hendrik Drabbels en Gertruda Janssen; 7.30 voor Anna Dinjens- Thomassen; 7 30 v. Johanna Haenraets Vrydag: H.H. Onnozele Kinderen. 7.30 H. Mis voor Anna Vostors-Hoen; 7.30 Hoogmis; 6.30 Lof. ZaterdagH. Thomas. 7.30 H. Mis uit dankbaarheid (R); van 3—8 uur biechtgelegenheid. PAROCHIEKERK YSSELSTEYN Zondag 4e Zondag vd. Advent; 7 30 lm v.d. parochie; 9 u. kindermis; 10.15 hoogmis v. Martin Bus; 2 u. lof; 2.30 congr. v.d. gehuwde vrouwen. Maandagvigilie v. Kerstmis, ge boden vasten en onth.dag; 7.30 lm v. Harry Poels; 4-7 gelegenheid om te biechten. Dinsdag: Hoogfeest v. Kerstmis; 4 uur pl. Nachtmis v.d. parochie, ge volgd door 2 lm: ie v. overl. ouders van Well—Peeters, 2e v. Wilhelm Claessens—Mich els; 7.30 3 lm: ïevoor fam. Janssen—Drabbels, 2e v.d. fam. Verheyen—Litjens uit dankb., 3e v.d. fam. v. Asten—Janssen uit dankb; 930 2 lm, gevolgd door de hoogmis: ie v.fam Keyzers—Smeets uit dankb., 2e v.d. overl. fam. Lemmens—Poels, hoogmis v. Gerard Janssen; om 3 uur pl. lof; onder de H. Missen van 7.30 zijn de eerste 18 banken a.d mannen- kant en de eerste 15 a.d. vrouwen kant gereserveerd voor de kinderen. Woensdag2e Kerstdag, diensten als op Zondag; 7.30 lm v. Ant. Smits; 9 uur kindermis; 10 15 hoogmis v.d. parochie; 2 uur lof. Donderdag: 730 gez. jaarg. voor Wilhelmina Claessens—Michels. Vrydagfeest v.d. H H. Onnozele kinderen; 7 30 lm v.d. parochie. Zaterdag: 7.30 maandd. v. Geer truida Winnen Arts; 5.30 Marialof. PAROCHIEH. Catharina, LEUNEN 4de Zondag vd. Advent, 7 uur H. Mis tot intentie; 8.30 H. Mis voor de parochie; 10.15 hoogmis als jaarg. voor Hendrik van den Boom; 3 uur lof; 3.30 H. Familie vrouwen Maandag, vigilie van Kerstmis, 7,30 gest. sol. jg. Petronella Litjens Biech ten van 2-4 en 5-8. Dinsdag, hoogfeest van Kerstmis; 5 uur nachtmis en twee leesmissen, waaronder H. Communie en Kerst liederen; de nachtmis voor de parochie, ie lm voor overl. ouders Timmermans Wolters, 2de voor Gertr. van Dyck— Smits; 8,30 twee leesmissen, ie voor Lena Verkoeyen, 2de voor Eduard Asselberghs; 10 uur hoogmis voor Johanna Loonen—Cruysen; 3 uur vespers van Kerstmis. Na de hoogmis verering relikwie van St. Catharina. Woensdag, 2de Kerstdag, 7 uur lm overl. ouders Loenen—Thielen; 8.30 ter ere van O.L Vr. Altydd. Bijstand; 10 uur hoogmis voor Willem Litjens en Anna Gertrudis Jenniskens; 3 uur lof. Donderdag, H. Apostel Johannes; 7.30 lm ter ere van H. Cornelis t i. Vrydag, H.H. Onnozele Kinderen, 7.30 lm overl. fam. Bouten-Verheyen. Zaterdag 7 30 gest. jg. Hendrikus Gus8en en echtg. Biechten 6.30—7 u 7 uur Marialof. Rectoraat St. Antonius van Padua VEULEN 4de Zondag van de Advent. 7 uur gelegenheid tot communiceren; 7.3Q leesmis voor Jan Reintjes en echtg; 10 uur hoogmis tot intentie; 2 uur bijeenkomst v.d. leden der Jongere Gemeenschap op hun clublokaal; 2,30 uur Lof. MaandagVigilie van Kerstmis. 7.30 leesmis voor vrouw Boonen; biechtgelegenheid van 5—7 uur. DinsdagHoogfeest van Kerstmis. 5 uur de nachtmis, gevolgd door 2 leesmissen, waaronder kerstliederen gezongen worden. De nachtmis is voor overl. fam. Drabbels-van Meyel; tweede H. Mis is voor overl. fam. v. Meijel- Poels; derde H. Mis voor overl. fam. Fleurken8-Vrinds; 8 uur 2 H. Missen, 10 uur pl. Hoogmis; onder alle H. Missen maandcollecte; 2.30 Lof. Woensdag: Tweede Kerstdag. Dag van devotie, feest v. H. Stefanus, mart. 7 uur gel. tot communiceren; 7.30 leesmis uit dankbaarheid; 10 uur hoogmis tot intentie; 2.30 Lof. Donderdag7.30 leesmis voor de overl. fam. Smits-Verstappen. Vrydag: 7.30 leesmis voor vrouw Heidens. Zaterdag7.30 leesmis te.v. O. L. Vrouw van Altydd. bijstand en v.d. H. Gerardus tot intentie. Biechtgel. van 3—4 en van 5.30—6.30 uur. 7 uur Lof t.e.v. Maria. RECTORAAT HEIDE 4de Zondag van de Advent. 8 uur leesmis overl. fam. Janssen Gielen; 10 uur Hoogmis voor Priesterroepin gen; 2.30 Lof. MaandagVigilie van Kerstmis, vasten- en onthoi fam. Willems-TH door Rector; q-. Pater. Dinsdag: Hooj 5 uur pl. nachtr tyd. welzijn vd. baarheid, 3eHenr 8.30 H. Mis voor Martens, 2e vooi berg; 9.15 Hoog pl. Lof. Onder H. Universiteit. Woensdag: Tw Martien Peeters; dankbaarheid; 2.1 Donderdag: B Communie; 8 uu Theod. Nelissen. Vrydag: 7.15 E overl. fam. Ewali Zaterdag: 7.15 H. van Soest en biechten; 7 uur 1 ADVER Met grote vrerlr" jegens God gevel geboorte van om LI dat bij het L9onardus Johanj ontving. G. H. M. J. A. HA: ANNEMI2 Venray, 20 Dec. J. li. van Op Mr. P. J. Win hebben de eer ki hun voorgenomei de kerkelijke in vinden op Donde om half 10, in d St. Pancratius t- tot hun intenti Mis zal worden i Heerlen, Ruysde 's Gravenhage, C Decent DagadresRuys^ Geen 0 Toekom 3e Louise de 's Gra Ned. Kath. 1 Vrijdag 28 in het Li F. De Duivel ii Leden en genot K.A.B. leden Onderl. Ve Ven ra Premii Zondag 23 Decern ten huize van de Verdien het zelf Bezorg ons uw k Wjj zonder wederv Alle Knikcnbroede- Aan familie, vr Familie J R.R. I Cen KI een J. BU wenst allen een een Gelukkig Nie Heren! Overloet- wenst Zalig Kti een voorsi Allen Zalig K Nieuwjaar. Aannenv H. OUDEN Vei Zondag S3 Di Voor Hypot met gunsti, aflossiDgsco A. VAN DEÜRNE, Komet

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2