WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Kun je zingen, zing dan mee. BUITENLAND Loonlijsten en Zegelbladcu Landbouwbelang Onze veevoederpositie wordt zorgwekkend SPORT ORGELDOEKJE ZATERDAG 22' DECEMBER 1951 No' 51 TWEE EN„ZEVENTIGSTE JAARGANG Druk en Uitgave Firma van den Munckhol Drukkerij Kantoorboekhandel irootesiraat 28 Venray Telefoon K 4780-512 Postrekening 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijzen worden op aanvraag gaarne verstrekt. Losse mm-pri]s 8 cent Abonnementsprijs p. kwartaal t voor Venray I 1.10 buiten Venray I 1.30 uitsluitend bi] voor uitbetaling De bezoekers van de Hoogmis in de Paterskerk, keken Zondag wel wat vreemd op, toen ze zomaar in plaats van preek zangles kregen. Toch viel het in de smaak meen ik, er werd tenminste uitstekend meegedaan. Ik zou zeggen, dat moeten we by gelegenheid nog eens doen. Natuur lijk niet te dikwijls, maar wanneer we onder kundige leiding van Pater Licinius at en toe zo 'n zangoefening houden, dan bestaat er 'n kans dat de volkszang in de Paterskerk wer kelijk iets bijzonders wordt. Nu is wel 't fraterskoor uitstekend, door de radio uizendingen genieten we zelfs 'n wereldreputatie en de Be nedictynen of Praemonstratensers van welke Abdij dan ook zullen het moeilijk kunnen verbeteren, maar we moeten ook zover komen dat de volks zang van onze kerk beroemd wordt in (laten we bescheiden zyn 1) heel Noord Limburg en Oost Brabant. Maar dan moet U ook allemaal goed mee doen. Hoe beter 't gaat, des te meer plezier zult er inkrijgen, des te beter leert U ook bidden. Want dit moet U goed bedenken, de volkszang onder de H. Mis is er niet om u een uurtje aan genaam bezig te houden. Door samen zang, door samen zingend te bidden, leren we beter begrijpen dat de Mis voor ons is, dat wy er by horen, mee kunnen doen. We gaan beseffen dat als de pries ter zich aan 't altaar omkeert en „Dominus Vobiscum" zegt, dat hy dat niet tegen de ijle lucht, maar tegen ons heeft. Daarom antwoorden wij hem spontaan, of op zijn minst uit beleefdheid: „Et cum spiritu tuo" Zo is er in de gezamelyk gezongen Mis, woord en wederwoord luide smeking en luide jubel en zo doende zullen wy ons beter by 't Offer be trokken weten. Zo als we reeds verleden week be kend gemaakt hebben is de nachtmis om 4 uur. Vergeet nu uw zangbundel niet. Ik mag u ook nog wel herin neren aan de nieuwe regeling met de plaatsen. Dit geldt natuurlijk ook voor de nachtmis Maar om misverstand te voorkomen, moet U weten dat voor de Nachtmis, op 't eind van de Kerst metten, plechtig 't „Te Deum" ge zongen wordt, daarna begint pas de H. Mis. Dan geldt dus weer 't wacht woord: „In onze kerk wordt niemand onder de Mis van zijn plaats opgejaagd, Tenslotte nog twee mededelingen, In beperkt aantal is verkrijgbaar „de Liturgische Gids voor de Franciscaanse kerken in Nederland" voor 't jaar 1952. Ia zo'n gids wordt op beknopte wyze aangegeven welke Mis op die bepaalde dag gelezen wordt, welke de gebeden zyn, welke Heilige wordt herdacht etc. Onontbeerlijk voor onze trouwe kerkbezoekers en Missaal ge bruikers U kunt ze vinden achter in de kerk of by Br. Portier. Kosten 25 ct. De komende week is er korenter- myn in de parochies Venray, Merselo en Leunen. PATER GARDIAAN ten spoedigste na 1 Januari gereed maken. Daar het Jaar iet! teneinde spoedt, is thans het moment aangebroken om aan de werkgevers in de land en tuinbouw het verzoek te doen, de loonlijsten 1951 voor de bedryfsver- enigingen en de zegelbladen over het 4de kwartaal 1951 voor het Bedrijfs pensioenfonds zo spoedig mogelijk in gereedheid te brengen. De loonlysten dienen nl. reeds begin Januari in het bezit van de bedrijfs verenigingen te worden gesteld, terwy'l mot het innemen der zegel bladen eveneens bijzondere spoed betracht dient te worden. Hoewel de districtsagenten direct na 1 Jan. een aanvang zullen maken met het innemen der zegelbladen, zullen zy daarmede slechts dan tijdig gereed komen, indien de werkgevers zorgen, dat de zegelbladen volledig ingevuld en beplakt op de districts agenten liggen te wachten. De werkgevers worden dan ook dringend verzocht het in gereedheid brengen der. zegelbladen niet uit te stellen tot de komst van de districts agent. De noodzaak tot het tijdig gereed maken der zegelbladen houdt mede verband met de verwisseling van de lopende premiekaarten tegen die voor 1952. Deze verwisseling zal evenals vorig jaar plaats vinden op door de Soc. Verz comm. te houden zittingen, waarvoor de arbeiders een oproep ontvangen. Op de arbeiders wordt dan ook een beroep gedaan, om ervoor te zorgen, dat alle strookjes over 1951 tijdig op hun premiekaart worden aangebracht. Tenslotte kan nog worden mede gedeeld, dat op de zittingen voor de verwisseling der premiekaarten, voor zover mogelijk, tevens de mededelin gen van premietegoedschryving over de periode 1 Mei 1947 t/m 31 Dec. 1949 aan de arbeiders zullen worden uitgereikt. Praatjes en plannen in Parijs Het bezoek van Churchill aan Parijs, dat in Frankrijk erg hoog wordt aangeslagen, heeft in wezen niet meer betekenis dan dat van een gebaar. De Britse prime minister begreep heel goed dat hy het vasteland zwaar voor het hoofd zou stoten, indien hij uitsluitend Engelse belangen ging bepleiten bij president Truman. Reeds te zeer wordt het Gemenebest gewantrouwd door zyn volkomen afzijdigheid van de belangrijkste Europese kwesties. Zelfs de voorstander van de Europe se federatie, Churchill in eigen per soon, heeft na zyn machtsovername practisch geen hand meer uitgestoken om een nauwere samenwerking tussen zijn rijk en de overige staten van het Westen te bevorderen. Hier blykt al weer dat de Engelse politiek altijd onveranderlijk blijft, welke party ©r ook aan het bewind is en wiens persoonlijke inzichten ook doorslaggevend mogen heton. Het Gemenebest heeft zich een be langrijke plaats veroverd in de ry der mogendheden en wenst als zoda nig onafhankelijk te blyven van de klittende groep der zwakkere broeders Hiermede kan men zich nog altijd in tyd van oorlog alliören. Doch dreigt er geen gevaar, dan is het beter financieel, politiek en militair onafhankelijk te blyven. Alleen dan is Londen zeker de eigen krachten te kunnen gebruiken voor de oplossing van eigen moeilijkheden. En dat komt Whitehall vooral in deze dagen van spanning rond het midden oosten en elders ten goede. Het gebaar van Churchill moge dan een vriendelijk gebaar zijn, Parijs dient af te wachten of de uitgespro ken wensen nu werkelijk ook te Washington met veel vuur zullen worden verdedigd. Het spreekt van zelf dat de prime-minister het eerst met het Engelse verlanglijstje komt aandragen en dat pas tegen het afscheid terloops nog een paar Europese punten aan de orde kunnen komen. Veel studie maakt Churchill overigens ook niet van die Europese kwesties, hy heeft geen uitgebreide staf van deskundigen meegebracht, die zich er in zouden moeten ver diepen. In de Europese hoofdsteden heerst dus reeds teleurstelling en men heeft weinig hoop dat de moei lijkheden rond het Europese leger en dergelijke opgelost worden indien Engeland en Amerika er over gaan praten. Europa en Korea Behalve Europese problemen confe reren de staatslieden in de Lichtstad ook over Korea. Nu kan men dit vraagstuk van vele zijden bezien, maar een feit is dat West Europa het op dit punt volkomen eens is. Washington zal dus rekening moeten houden met Churchill's stem, zodra het tere onderwerp aldaar wordt aangeroerd. Want dan spreekt de premier als vertegenwoordiger van alle staten. Truman heeft hiermede al ernstig rekening moeten houden, onder meer by het verleende ontslag aan MacAr- thur en ook nu onlangs weer stem men opgingen voor het bombarderen van Chinese bases in verband met de versterkingen der noordkoreaanse luchtmacht, welke een gevaar bete kenen voor de (Amerikaanse) soldaten der Verenigde Naties. Er woiden in Parijs overigens nog andere punten ter sprake gebracht. Zo heeft de Franse ministerraad besloten de staten die lid zyn van de Raad van Europa, benevens Oosten rijk, Zwitserland en Portugal voor te stellen een conferentie te organi seren over een Europese landbouw gemeenschap. Alhoewel de Benelux voornamelijk faalde door moeilijkheden op het terrein van de landbouw, wil men toch in het belang van de regelmatige voedselvoorziening van West Europa trachten meer eenheid.te brengen in de productie en gemakkelijker wegen te scheppen voor de afzet. Nu zyn er al eens projecten opge steld voor een „groene pool". Op de 12e bijeenkomst van de Europese commissie der int. fed. van landbouw producenten werden 2 resoluties aanvaard, waarvan de ene een confe rentie bepleitte voor een organisatie van landbouwmarkten en de andere het beschikbaarstellen van grotere kapitalen tegen redelijke rente aan de landbouwers voor het vergroten van de productie van voedingsmid delen. Nog geen ontwapening Het ontwapeningsdebat dat ook al te Parijs plaatsvond, maakt slechte vorderingen. Het was te voorzien want men is nu eenmaal huiverig om te beginnen met verzwakking vóór men zéker is van een evenredig streven by de tegenpartij. Een syrisch voorstel werd door de Verenigde Staten van de hand ge wezen en dr. Philip Jessup verklaarde zich tegen de instelling van nieuwe sub-commissies. En inderdaad zou het de toch al trage gang van zaken niet bevorderen indien er eerst weer conclusies van zulk een nieuwe serie samenspraken moesten worden afge wacht. Ook de Duitse kwestie kwam hier nogmaals aan de orde en de Noor Gundersen (de minister van justitie te Oslo) wenst het mandaat van de voorgestelde neutrale commissie die in Oost- en West-Duitsland een onderzoek mo6t instellen naar de mogelykheden voor vrye verkiezin gen, nog uit te breiden. Nederland, Canada, Denemarken en IJsland ondersteundon het verzoek en wordt het amendement aanvaard, dan wordt er niet alleen onderzocht maar ook raadgegeven om die voor waarden te scheppen welke voor het houden van vrije verkiezingen nood zakelijk zullen zyn. Gundersen hoopt daarmede t.z.t. spijkers met koppen te doen slaan. Zyn do vrye verkie zingen nu onmogelijk, dan zullen de Ver. Naties er naar moeten streven ze op korte termijn mogelyk te maken. Het is één van de belangrijkste aspecten van de gehele ontwapenings debatten. dekhe^e ntidded t tegen v&ibcutd&eid 1 Uit het jaarverslag van de Coöp. Centrale Vereniging Landbouwbelang blykt, dat de totale goederenomzet in '56—'51 met 23700 ton gestegen is en dat hierdoor de vooroorlogse omzet met 17500 ton is overschreden. De omzet bedroeg 172.534 ton met een geldswaarde van f 28.534 351.31 of 4 maal zoveel als in 1939. Uit dit alles blykt, dat de bedryfsbenodigd- beden nog steeds meer geld vragen van de landbouwers. Alleen reeds de omzet in kunst meststoffen steeg met 8000 ton. De brandstoffenomzet steeg, mede door het opheffen van de distributie, met 2940 ton. De omzet van mengvoeders liep omhoog, maar kon zyn vooroor logsmaximum niet halen. De stroopryzen hadden aanvankelijk geen succes, f6.— per 1000 kg rog- gestroo was voor de oogst geen uit zondering. Maar de oorlog in Korea en de toenemende vraag voor stroo- carton, heeft de prys in Juni op doen lopen tot f44.— per 1000 kg. De omzet in pootaardappelen liep iets terug, nl. 227 ton, een en ander een gevolg van de hoge prijzen. Zaaihaver en zaaimaïs vingen dit tekort echter weer op. De watervoorziening heeft de volle aandacht van Landbouwbelang en de mede door haar toedoen geplaatste regeninstallaties hebben goede dien sten bewezen. Circa 2.25 millioen kg. fruit werd verwerkt tot appelconcentraat DIXAB waarvan de omzet enigzins is tegen gevallen. De wynbereiding daaren tegen had veel vraag. Een batig saldo van ruim f 14.000 is het einde van een jaar, waarin ondanks de vele moeilijkheden Landbouwbelang haar afnemers toch weer als voorheen trouw ter hulp kon komen. )eze week heeft Minister Mansholt in de Tweede Kamer antwoord ge geven op de vele klachten, die men tegen zyn beleid had. De integratie van de landbouw, die vrye handel voorstaat in alle landen, is, volgens de minister vastgelopen. In practisch alle landen worden weer heffingen op landbouwproducten geheven en Nederland is voor een groot deel het kind van de rekening. Overigens toont deze narigheid wel aan, wat er zal gebeuren als men in Europa weer overal de eigen han del gaat beschermen, zoals voor de oorlog. Over dit alles zal in het voorjaar van 1952 nog een hartig woordje ge sproken worden, als de vertegen woordigers van de Europese landen, speciaal de landbouw nog eens onder de loupe nemen. We zyn nu zover, aldus de Minister, dat het moment in zicht komt, dat we met de grondstoffenvoorziening vast raken. Het volgend jaar zullen we inder daad nog 200.000 ton grondstoffen hebben, doch in 1953 zullen we niet voldoende voedergranen meer in kun nen voeren. Daarom zal depluimvee- en varkensstapel moeten worden in gekrompen. En dit is nog steeds een hoofdstuk, aldus de Minister, waar de meeste boeren weinig voor voelen. By de vaststelling van de melkprijs dient men te bedenken, dat steeds blyft bestaan de verplichting voor het bedrijfschap om voldoende melk te leveren. Het denkbeeld om meer stabiliteit in de prijzen, ,b.v. die van vlees, te brengen door middel van een fonds, wilde hij niet afwijzen. Dit middel dient echter met grote voorzichtigheid te worden gehanteerd. De minister bepleitte voorts de noodzaak, 't landbouw-egalisatiefonds te handhaven, niet alleen, omdat het ons in staat stelt, een economische politiek te voeren, maar ook, omdat er een groot sociaal belang mede wordt gediend. De tuinbouw is moeilijker te helpen dan de landbouw. Het is zeker niet mogelijk, de na delige saldi der productenfendsen op te vangen zonder deze te trekken in de publiekrechtelijke sfeer. Hij is echter bereid tot nader overleg om tot grotere zekerheid te komen voor de tuinbouw. Een garantieprijs voor de eieren te stellen, ontmoet bezwaren. De regering zou zich dan ook moeten bemoeien met productie en afzet. Misschien zou zulk een garantieprijs te aanvaarden zijn, indien het bedrijf zelf maat regelen zou treffen. Wat er in de toekomst met de melkprijs gaat gebeuren, hangt van het bedrijfsleven af, terwijl de boer- derybouw nader besproken zal worden met Minister Lieftinck, aangezien hier vele factoren bepalend zyn. S.Y.Y.-nieuws. Was de eerste helft van de wed strijd tegen Wittenhorst teleurstel lend, met alleen voor de spelers, maar ook voor de talrijke supporters, de tweede helft vergoedde veel van het geleden leed. In deze tweede helft bleek Yenray het lesje, wat Horst hun had geleerd, namelyk het vasthouden van de bal en door te blyven zetten, zo goed geleerd te hebben, dat de gastheren er zelf de grootste last mee hadden en hun 4 0 voorsprong zagen ver kleinen tot 4-2. Toen kwam het einde van een wedstrijd, die zeker met te hoge cijfers verloren is. Wie hiervan de schuld is, kan ge voegelijk buiten beschouwing gelaten worden, alleen de lessen van deze wedstrijd kunnen waarde hebben. We denken dan aan het vlotte samenspel, het grotere enthousiasme waarmee Horst de bal speelde en bleef spelen, terwijl verder op de afwerking van uittrappen en uitgooien veel verbeterd kan worden. Wanneer S.V.V. zo enthousiast speelt als in deze tweede helft, dan dan zal Gennep dat in deze com petitie rare dingen heeft laten zien zeker een zware pijp roken. We houden het op een'overwinning mits men datzelfde élan op kan brengen, dat van een 4—0 nederlaag 4—2 maakte. De rest van de elftallen is vrij. S.V.V. 2 speelde een vlotte party tegen VVV 3, dat met een 5—1 nederlaag naar huis werd gestuurd. Hegelsum 2 bleek tegen ons derde elftal niet bestand en kreeg een 6—3 nederlaag thuis gebracht. De benjamins tenslotte moesten tegen Griendtsveen de eer delen en kwamen met een 2—2 gelijk spel goedkoop aan hot einde. Handboogsport Op Vry'dag w Dec. had voor de win tercompetitie de strijd plaats tussen St Joris I en II en St Hubertus, in zaal Schellen. De uitslag was als volgt St Joris 503 pnt.; St Hubertus 398 pni.; St Joris II366 p.; St Hubertus II 258 punten. Op 21 Dec. speelt St Oda I en II tegen Diana I en II. Op 28 Dec. komen De Batavieren I en Diana I tegen elkaar in de strijd. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 335 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUI8 Donderdag 27 December Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Maandag 24 December: Kleuterbureau van 2 tot 3 uur Oproepingskaarten meebrengen. Dekenaal Soc. Char. Centrnm. Bureau Patersstraat 10a In de week van 24 December 1951 tot 3 Januari 1952 GEEN spreekuur van de sociaal werkster van het Dekenaal Centrum. Uitsluitend in spoedeisende gevallen zich te wenden tot de Secretaris, Burgem. v.d. Loostraat 3, Tel 753 en by geen gehoor Tel. 393. BELANGRIJK Y niluisopliaaldienst Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van de aangeslotenen by de ophaaldienst van huisvuil en haardas, dat, in verband met de a.s. Kerstdagen, in de week van 23 t/m 29 December a.s. door deze dienst slechts opgehaald zal worden op VRIJDAG 28 DECEMBER 1951. Belanghebbenden worden er na drukkelijk op gewezen dat ALLEEN op genoemde dag haardas en huisvuil zal worden opgehaald en hun wordt verzocht op die dag tijdig de emmers gereed te zetten. Venray, 19 December 1951. Openstelling Gemeentebnrenux Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis dat de gemeente-Secretarie, het kan toor van de Gemeente ontvanger en het kantoor van Gemeente-bedry ven op Maandag 2-1 en op Maandag 31 December de gehele dag gesloten zijn. In verband hiermede zullen voor melde kantoren in afwijking van de voor deze winter getroffen regeling geopend zyn op Zaterdag 22 en op Zaterdag 29 December a.s. van des voormiddags 8 30 uur tot des nam. 13 uur. Venray, 19 December 1951. Jubilea bij de Minderbroeders in 1952 In het komend jaar zulllen de vol gende klooster- priesterjubilea van in Venray bekende paters worden ge vierd. Op 9 Maart vieren o.a. hun gouden Priesterfeest P. Corbinianus van Oor schot, eertijds assistent alhier, thans te Weert ec P. Rosarius van Berkel alhier. Op 27 Maart vieren hun zilveren Priesterfeest P. Octavius Wismans, geboren te Venray, te Heerlen H.B.S. Wolfgang Schmitz, leraar aan het Gymnasium en kapelaan alhier. Op 7 September viert P. Euphronius Zantvoort, oud-leraar van het Gym nasium, thans te Sterksel, zijn gouden kloosterfee8t. Op 7 September vieren hun zilveren kloosterfeest: P. Juniperus Grondheid, gardiaan alhier; P. Adjutor Rietjes, vicarus en directeur van de Derde Orde alhier; P. Rutger Hermans, leraar aan het Gymnasium; P. Florimond Schouten, eertyds alhier, nu te Venlo; P. Clementius Schoonbrood, Lector in de philosophic alhier. Drie Paters zullen op 3 October hun diamanten kloosterfeest vieren: Juven- tius Gulikers te Nederweert; Pater Dalmatius van Heel te Gouda; Pater Bonaventura Kruitwagen te Leiden. Benoeming Door Z.H. Excellentie Mgr. Dr. G. Lemmens, is benoemd tot kapelaan in de O.L.Vrouw-parochie te Venlo, de weleerw. Heer C.F.J. Janssen, thans kapelaan te Meerssen. ZORG YOOR HET GEZIN Evenals verleden jaar wordt Zondag voor kerstmis gepreekt en gecolecteerd voor de Gezinszorg van Venray. Toen bracht die collecte ruim 400 gulden op. Mogen wy weer op uw goedheid rekenen Er is zoveel nodig om dit prachtige werk in stand te houden. Wat een mooie gelegenheid een goed bestede Kerstgave te geven Geen stroperij Berichten wy vorige week, dat men in Ysselsieyn een zekere A. wegens stropery had verbaliseerd, nu blykt, dat men hem alleen had aangehouden, om 4 uur in de morgen, rijdende links van de weg en zonder licht, terwijl hy een zevental patronen op zak had. Stropery is echter niet bewezen. Pseudo-vogelpest verdwenen? j.l Woensdag werd het opfokgebod voor kippen opgeheven, op die be drijven, die voor enkele weken melding hebben gemaakt van vogelpest. Een duizendtal kippen is het slachtoffer geworden van de afweer-maatregelen. Filmavond Op Vrijdag 28 December om 8 uur, zal in Luxor een filmavond gegeven worden doordeR.K. Metaalbewerkers. Na het voor-programma een korte spreekbeurt door Maj. Schouten, over de Nat. Reserve zal de pracht film worden vertoond: „De duivelin het Klooster". Oadersavond aan het Veulen Woensdagavond (2de Kerstdag) om 6 30 uur en Donderdagavond om 1 uur zal aan het Veulen een oudersavond gegeven worden. Spreker de Weled. Heer L. Revis. De orgel busjes zyn thans voor het grootste gedeelte geplaatst, Waar ze nog niet zyn, zullen ze binnenkort worden bezorgd. De aanstaande Kerstdagen zullen U nog wei eens doen denken aan wat er in onze Parochiekerk man keert. U zult in de plechtige Nacht mis en ook in de Hoogmis 't orgel missen Deze gedachte moge voor U een aansporing zyn Uet Orgelbusje te gedenken. Waarschijnlijk zyn er BUITEN de parochie ook nog wel, die gaarne een bijdrage willen leveren ?Mogen we die verwijzen naar 't gironummer van het Orgelfonds 576604. Elke gift is welkom Bouwt mee aan Uw orgel Zalig Kerstfeest l Toneel Op 27 en 28 Jan. zal aan het Veulen door de Jongeren Gemeenschap op gevoerd worden„Het meisje uit de achterbuurt". Op 13 en 14 Jan. zal de Harmonie van Oostrum, met medewerking van de Vlasbloem, opvoeren ..Zand en klei". Brand Maandagmiddag is brand uitgebro ken in de boerderij van de landbouwer Koenen te Veulen. Het vuur breidde zich snel uit in stal en schuur, zodat deze geheel uit brandden. Het in de stal ver blijvende vee, kon met behulp van toegeschoten buren gered worden. De brandweer, die zeer spoedig aan wezig was, kon het woonhuis gespaard blyven. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting. Verzekering dekt de schade. Toneeluitvoering A.s. Woensdag, 2e Kerstdag, is het dameskoor Polyhymnia, voornemens weer haar jaarlijkse uitvo9riDg te geven. Mocht de uitvoering van het vorig jaar geslaagd heten, zo zyn wy er van overtuigd, dat ook dit jaar het publiek aangenaam verrast zal zyn over het gebodene; waarin als hoofd schotel „Sneeuwitje en de zeven dwergjes" in balletvorm zal worden opgevoerd door de Dames Gymnastiek vereniging uit Sevenum. Naast enige zangnummers, zowel van ernstige als van meer populaire aard, welke door het dameskoor ten berde gebracht zullen worden, valt ook op deze avond het pas opgerichte Meisjes koor te beluisteren. Kort en goed, een gevarieerd pro gramma, wat elk wat wils biedt. Verder verwijzen wy naar de ad vertentie in dit blad. Gnnning Het bouwen van een woonhuis voor rekening van de heer F. H. van Enckevortte Wanssum, is onderhands gegund aan het aannemersbedrijf A. Tacken te Oostrum. Architect J. Colsen, Venray. Helma en Selma Vergezeld van een geheel show- orkest, kwamen dan de grote sterren van Radio Luxemburg Zaterdag j.l. in zaal Wilhelmina voor de eerste maal voor het Venrayse voetlicht. En het bleek, dat deze twee dames veler harten ook in Venray veroverd hebben, want de zaal was meer dan vol toen het eerste nummer van deze gevierde zangeressen weerklonk. Liefhebbers van dergelijke muziek hebben die avond kunnen genieten, want Helma en Selma zongen hun repertoire byna leeg en het applaus groeide menigmaal tot ware ovaties. Het orkest liet ook aardige dingen horen, maar de conferencier stond nu niet bepaald op hoog peil. Voor de rest echter zyn er heel wat tranen vergoten voor het ten berde gebrachte schoons. Dizzy Fingers We mogen rustig constateren, dat Scjiuttery St Anna vol levenslust zit. Op geregelde tijden komt zy de aan dacht vragen en ook Zondag bracht zy maar liefst een geheel accordeon orkest op de planken van zaal Wil- helipina. Ondanks het voorafgaande bezoek van en aan Helma en Selma was ook deze avond goed bezocht en ook hier is de liefhebbers volop gelegenheid gegeven de accordeonmuziek te horen. Het orkest bracht werkelijk aardige dingen, maar ook hier was de con ferencier ook niet bepaald denderend. De schutterij heeft echter haar donateurs en verdere belangstellenden een gezellige avond bezorgd. Feestavond bjy „St Oda" Vorige week hield de handboog schutterij haar jaarlijkse feestavond Hieraan werd door alle leden met hunne dames deel genomen. Na een welkomstwoord van de Voorzitter, werd de welvoorziene koffietafel alle eer aan gedaan. De verdere avond werd verzorgd door de heer M. Berbers uit Venlo. Humorist, conferencier, goochelen, voordrachten, zang enz. Deze hoeft de aanwezigen werkelijk een aangename en gezellige avond bezorgd, want hy wist met zyn kwink slagen en voordiachten de lachspieren danig in beroering te brengen.

Peel en Maas | 1951 | | pagina 1