maakt er een kousenpot van! ,^Êi Uit de Gemeenteraad VISITEKAARTJES Ia. v.d. Munckhof y van 6 December j.L SPORT Mevrouw G. uit Breda In de Gemeenteraadsvergadering van vorige week zyn behalve't Vrede- peel plan nog enkele andere punten behandeld. Daar waren enkele ingekomen stuk ken van Ged. Staten die voor kennis geving werden aangenomen. Het waren goedkeuringen van het aan gaan van een rekening courantover eenkomst van anderhalf millioen gulden en de goedkeuring van de wij ziging van de Politieverordening De Tijdelijke uitkeringsverordening, ontwerp van het Centraal Orgaan, is van kracht tot l Januari 1952. Zolang de werkloosheidswet nog niet in werking is get,red»n erf aan passing van de Tijdelijke UitkeringR verordening aan die wet ook nog niet Is tot stand gekomen, ligt verlenging van de regeling voor do hand. Het Centraal Orgaan verzoekt dan ook deze verordening te verlengen tor. i Jan 1953, een verzoek, dat B en W ondersteunden, temeer daar zo lang de verordening van kracht is geweest nog niet is voorgekomen, dat op grond daarvan uitkeringen dienden te worden gedaan. Schoolgelden Het RK. Kerkbestuur te Venray, heeft verzocht verzocht om vergoeding over 1949 en 1950 van de aan een vakonderwijzer in lichamelijke oefe ning aan de U L O school uitbetaalde beloning. Deze bedroegen over 1949 f 1 094,35 over 1950 f 1.144,60. In 1950 was aan de Ulo in Oostrum, staande onder het bestuur der Broeders van Liefde, ook een vakonderwijzer voor lichamelijk oefening verbonden Hiervoor wordt als vergoeding aan gevraagd f 685,21. De R.K. Lagere school „St Antonius" te Veulen, had in 1950 moeilijkheden ten aanzien van de vervulling van de vacature van onderwijzeres. Om nu toch het onderwijs in het vak nuttige handwerken te kunnen voortzetten moest overgegaan worden tot de aan stelling van een vakonderwijzers voor dat vak. Als vergoeding werd hiervoor een bedrag gevraagd van f 49,41. Zonder commentaar ging de Raad met deze vergoeding accoord evenals met het volgende punt. Ingevolge het bepaalde in de Lager- onderwijswet 1020 moet jaarlijks vóór I December worden overgegaan tot vaststelling van de bedragen, welke aan de besturen der bijzondere scholen in de gemeente toekomen over het afgelopen jaar en moet het bedrag worden vastgesteld van de voor ver goeding in aanmerking komende uit gaven. De cijfers waren ter inzage gelegd. BL.O. Ingevolge het bepaalde in het Besluit buitengewoon lager onderwijs 1949 moet verder vergoeding worden vast gesteld, waarop de B L O.-school recht heeft over 1950. Het gemiddeld aantal leerlingen over dat jaar heeft be- diagen31 1/3. Het vergoedingsbedrag per leerling werd door de Raad reeds vroeger vast gesteld op f 92.92 De* vergoeding bedraagt in totaal 11/12 X 31 1/3 X f 92,92 is f4372,40. De factor 11'12 is hier gebezigd, omdat de school op 1 Februari 1950 is begonnen en over 1930 dus slechts recht heeft op een vergoeding voor II maanden. Ook met deze vergoeding ging de Raad zonder meer accoord. Bij de verbetering van de Merselose weg verkreeg de gemeente langs die weg een strookje grond, groot onge veer 90 m2, gelegen tussen de weg en het achterterrein van de vroeger aldaar gestaan hebbende woning van A. Weiten. Het achterterrein, groot 120 m2 heeft als bouwterrein vrijwel geer. waarde wanneer men niet de beschik king heeft over het evenbedoelde 8irookje gemeentegrond. Omgekeerd heeft ook het voor terrein geen waarde zonder het achter terrein. Ten einde een behoorlijke oplossing te verkrijgen ter plaatse, ook bestaan de in het wegruimen van de nog aan wezige uitstekende punt van het naastliggend perceel, eigendom van Weiten, is door B en W met Weiten onderhandeld, waarbij deze genegen bleek het evenbedoeld teneintje aan de gemeente te verkopen voor de prys van f 300,—, dus ongeveer f4,— per m2 Met toevoeging van het reeds eigen dom van de gemeente zijnde grond- strookje wordt een klein bouwterrein verkregen, ter grootte van ongeveer 210 m2, dat een behoorlijke verkoop waarde of gebruikwaarde voor de gemeente heeft. Daarmede ging de Raad accoord. De Rondvraag leverde ditmaal niet zoveel bijzonders op, diep onder de indruk waarschijn lijk als de heren waren van het gewichtige besluit, wat zo juist was genomen inzake de Vredepeel. De heer O DEN HO VEN borduurde hier nog wat op voort en vroeg, of het niet mogelijk was, dat de weg van de Rips zou worden doorgetrok ken tot diep in het hart van het Ruhrgebied. De VOORZITTER was over deze vraag wel wat verbaasd, maar de heer ODENHOVEN zette uiteen, dat dit idee reeds lang bestaat en dat hij daarom graag zou zien, dat het gemeentebestuur eens wat moeite zou doen voor een brug over de Maas bij Well, waardoor men recht toe, recht aan Duitsland in zou kunnen. Spreker meende, dat hiervoor meer propaganda gemaakt moest worden en vond het maar allesbehalve, dat men de spoorbrug in Gennep hiervoor gebruikte. De VOORZITTER wees er op, dat de weg naar de Rips in de toekomst zeer zeker zal verbeterd en doorge trokken worden, maar of dat deze zal lopen tot midden in het hart van het Ruhrgebied, dat is iets waar nog meerdere instanties wat over te zeggen hebben. Dat geldt zeker voor een brug in Well, waar de gemeente als zodanig niets aan kan doen. Zeer zeker zou men echter dit punt niet uit het oog verliezen. De heer ODENHOVEN had echter nog meer op zijn eigen hart en sprak dan over industrievestiging in Venray. Hoewel hij het goed bedoelde, drukte hij zich zeer onduidelijk uit en ver wekte dan ook een storm bij de andere Raadsleden, die hy zelf niet heeft gewild, noch verwachtte. Het heeft daarom weinig zin om over dit hele verhaal, waarbij men naast elkaar heen praatte, hier uit te wijden. Genoeg zij, dat de hele Raad, de heer Odenhoven incluis, het eens is over de grote waarde van een goed eeleide en goed gepropageerde indus trievestiging in Venray. De heer CUSTERS vroeg naar aanleiding van het Vredepeel-plan of er geen mogelijkheid zou zyn, om nu eindelijk ook eens in Peelplan Zuid weer te beginnen met boerderij- bouw, daar hier nog al te veel krepeergevallen zich voordoen. De VOORZITTER wees er op, dat men in de Vredepeel rekening ge houden had met de 40 pet. subsidie, die van verschillende zijden is beloofd, maar in 195 f noch niet op de Rijks begroting voorkwam, zodat in 1951 ook gpe.i nieuwe boerderij gebouwd kon worden. De boerderybouw komt in de Vredepeel pas in 1954 aan de orde, dus hier kan men rustig af wachten. In Peelplan-Zuid kan er echter niets gebouwd worden, omdat daarvoor nu geen geld is. Hopenlyk brengt de Rijksbegroting 1952 hier meer licht in deze zaak. De heer STEEGHS was het, en met hem schijnbaar verschillende andere Castenrayse heren, niet eens met de grond verkoop aan Derks, waardoor een weg is verdwenen, die in de toe komst, voor de daarachter gelegen gemeentegrond van groot nut kon zyn. De VOORZITTER wees de heer Steeghs er op, dat de Raad een be sluit genomen had en dat men met op- en aanmerkingen de vorige ver gadering had moeten komen, maar dat het nakaarten van heden met meer baat. De heer SELDER, die vroeg naar de plannen voor de industrieflat, kreeg hetzelfde antwoord als vorige keer. Deze plannen zyn in Maastricht en men hoopt deze maand nog te kunnen aanbesteden. En dat was dan alles, wat er naast het Vredepeelplanin deze vergadering nog op tafel kwam. Niet iedereen kunt met Nieuwjaar persoonlijk ge luk en voorspoed gaan toe wensen. U gebruikt dan natuurlijk uit de grote collectie welke wy U kunnen voorleggen. Tijdige bestelling is zeker gewenst, vooral omdat nu onze sortering nog compleet is en U Uw kaartjes op tyd in huis kunt krijgen. Drukkerij Venray Bjjna twee millioen voor wegen door de Peel De acht plattelandsgemeenten in Brabant, die zich in 1948 hebben verenigd in de Peel gemeenschap, hebben eenberoep gedaan op de provinciale overheid ter verkrijging van subsidie voor de aanleg van een twaalftal wegen door de Peel. Het ligt in het voornemen het grond werk van de wegen in DUW verband te doen uitvoeren. De kosten van verharding worden geraamd op f 1 810.000. Naar verwacht wordt zal de Cultuur-technische dienst van het rijk voor een bedrag van f 480 000 subsidiören. De provincie Noord Brabant zal, behoudens goedkeuring door de Staten voor een bedrag van f 600 000 in de kosten bijdragen. Enige van deze wegen sluiten aan op het nieuwe wegenplan in de Vredepeel. Ziekenfondspremie na 1 Jannari hoger Met ingang van 1 Januari 1932 wordt de premie voor verplicht ver zekerden ingevolge het Ziekenfondsen- besluit verhoogd van 3,6 tot 3,8 pet. van het loon, in de zin van de Ziekte wet. De werkgever moet de helft van die premie van het loon van de werk nemer inhouden. Het werknemers aandeel in de ziekenfondspremie wordt derhalve verhoogd van 1,8 tot 1,9 pet. Orenspassen worden goedkoper Minister Mulderye is niet van plan aan het aanvankelijk genoemde be drag van f5,— voor een grenspas vast te houden. In het algemeen zal de prys iets lager komen te liggen, terwijl nog overwogen wordt verschillende ta rieven vast te stellen naar gelang het doel, waarvoor een grenspas wordt aangevraagd. In bepaalde gevallen, zoals voor kerkbezoek of voor bezoek in verband met plotselinge ernstige ziekte of overlijden, zal zelfs in het geheel geen vergoeding worden verlangd. V Idasse koyec f HOM Mei in pcif& NIIMPPFM K0RTE MOLENSTRAAT NIJMEGEN H0EK ziEKERSTRAAT cocktail japon met wijde rok van taffet moiré met velours applicaties, in zwart, wijnrood, grijs, petrole e a beschaafde lin,en FL/V trefpunt voor de modieuze Vrouw unl stoffen japon in de moderne warme wintertinlen wijnrood, oker, groen, violet ea. 2275 Kousen laten je meestal op een ongelegen ogenblik in de steek en als de nood aan de man komtzijn er natuurlijk net de contanten niet om maar direct nieuwe te kopen Daarom heb ik sinds kort een kousenpotdie ik regelmatig spek jnet de cassabons. Wasteen hele verrassmg)voor me om te merkendat ik me daarvan fijn in de kousen kan zetten zonder er iets voor te doen of te latenEen probaat middeldat ik iedereen kan aanraden Ei* zijn nog méér huisvrouwen, wie een verrassing wacht» als ze klant van De Gruyter worden. Want het fs in deze dure tijd lang niet gek om Van elk tientje, aan De Gruyter-artikelen besteed, één gulden contant terug te krijgen! "r U hoeft er niets voor te plakken. U hoeft er niet naar te raden. U hoeft er niet op te wachten: De Gruyter*® cassabons zijn ALTIJD geldig, ALTIJD inwisselbaar en U krijgt ALTIJD •en gulden terug voor tien gulden aan bons. Adviesbureau Oorlogsschade Ged. Staten van Limburg stellen aan Prov. Staten voor aan de Diocesa ne Commissie van Samenwerking in het Bisdom Roermond ten behoeve van de door haar opgerichte advies- bureaux in zake materiële oorlogs schade voor 1952 een provinciaal subsidie te verlenen van f 9500,—. In het afgelopen jaar hebben deze bureaux hun bestaansreden duidelijk bewezen. Binnenkort zyn de voor schriften te verwachten omtrent de uitvoering van de Wet op de materiële oorlogsschaden. Een groot aantal gevallen zal dientengevolge worden afgedaan. Het aantal aan de bureaux gevraagde adviezen zal dientengevolge sterk toenemen, waaruit een sterke toeneming van de werkzaamheden zal voortvloeien. Alleen al het adviesbureau voor arbeiders, boeren en tuinders verwacht mede hierdoor in totaal ongeveer 3000 bezoekers in 1952. Deze zullen ongeveer igoo gevallen opleveren die niet direct mondeling kunnen worden afgedaan en een honderdtal gevallen, welke schriftelijk moeten worden afgedaan. Voor het adviesbureau voor mid denstand en bedrijfsleven verwacht men eveneens 'n sterke stijging van het aantal te behandelen gevallen. Kinderbijslag kleine zelfstandigen De definitieve regeling voor kinder- by slag aan kleine zelfstandigen is op komst. Het voor ontwerp is gereed. Dit deelde minister Joekes in de Tweede Kamer mede Over de voorlopige regeling, welke nu werkt, zei hy hfet volgendeer zyn ruim 18 000 aanvragen ingediend; 3000 daarvan werden afgewezen. Over 8000 aanvragen werd gunstig beslist (dit betekent by slag voor 17.481 kin deren). De rest is nog in behandeling. De kosten zyn tot nu toe veel min der dan aanvankelijk werd geraamd. Dit komt waarschynlyk, omdat vele kleine zelfstandigen nog niet op de hoogte zyn van de mogelijkheid tot kinderbijslag. Handboogsport ln het afgelopen seizoen wist de Handboogschuttery „StOda' de on derstaande. successen te behalen Iste zestal Districtskampioen dis trictskampioen district XI, met 1127 punten. Nationaal concours Castenray 4e prys KlasseA 147 pnt.; ie corpskam pioen Klasse B 43 pnt.; 9e pr. Klasse C 107 punten. Nationaal concours Leunen 4e pr. Klasse A 144 p.; 9e prys Klasse B 129 punten. Nationaal concours Beek en Donk 3e pr. Klasse A 147 p.; 2e pr. Klasse B 131 punten. Openings concours Overloon: 9e pr. ie zestal 125 p.; 3e pr. 3e zestal 96 p. ie pr. 4e zestal 70 p. Nationaal concours Haelen ie prys klasse A 159 p.; ie corpskampioen klasse A 51 p.; 5e pr. klasse C 114 p. Nationaal concours Volkelie pr. klasse A 166 p. sepr. klasse B 114 p.; H. v.d. Putten, Ereteken klasse A 34 punten. Nationaal concours Merselo: lepr. klasse A 157 p 8e pr. klasse B 121 p.; Rozenprys klasse C 6 rozen; H. v.d. Putten, Ereteken klasse A 32 p. Nationaal concours St Anna3e pr. klasse A 145 p; ie corpskampioen klasse A 48 p; 6e pr. klasse B 132 pnt.; 4e pr. klasse C 119 p. Totaal 25 corpsprijzen. Tevens wer den nog personele prijzen behaald. Castenray M. Arts enen pr4 x 1 OverloonJ. P. Janssen 4e prys geluksbaan. Beek en DonkA. v. Ooi tweeën- prijs, 12 x 2. Volkel: H. Sanders 59 prys met 25 punten. St Anna: P. v. Ooi, 3e prijs mot 25 punten. Meerveldhoven: H Theeuwen drieëa- prys 5X3. De corpspryzen bestonden uit 3 bekers, 3 lauwerkransen, 6 lauwer takken en d9 rest uit medailles. Verleden Vrijdag werd weer een aanvang gemaakt met de winter competitie in cafó Schellen, hieraan nemen dit jaar deel5 eerste zestallen en 4 tweede zestallen. Wy zullen trachten met medewerking van de uitgever van Peel en Maas, wekelijks de stand in dit blad bekend temaken, De uitslag van Vrijdag was: St. Joris iste zestal, 473 punten, in 25 pijlen; De Batavieren iste zestal, 439 pnt, in 25 pylen. Jeugdsportdag te Leunen De Jonge Boeren in Leunen orga niseerden in samenwerking met de Ruiterclub een jeugdsportdag, die slechts matig werd bezocht. De uitslagen van de verschillende wedstrijden waren als volgt: 1500 m. hardlopen: 1 W. Loenen; 2 J. Claessens 100 m. hardlopen: 1 G. van Kempen 2 W. Loenen Estafettelopen: 1. W. Geurts; 2 P, Peters Verspringen: l G. van Kempen; 2 A. 7an Kempen Hoogspringen: 1 W. Loenen; 2 G. van Kempen .Kogelstoten: 1 G. van Dyck; 2 J. Claessens Zaklopen 1 J. van~Dyck; 2 W. Loenen Touwtrekken: 1 J. Litjens, J Gom- mans, A. van Kempen, J. Peeters, 2 G Manders, J. van Osch, B. Geurts en G. van Dyck Paardensport, appelhappen: 1 W. Loenen; 2 J. van Dyck Popryden: 1 G. van Dyck; 2 J. Lu- cassen Ringsteken 1 H. Kleven; 2 J. Gommans Jaskeren: 1 J.Lucassen; 2 L. Loenen Genkryden: L. Loenen.

Peel en Maas | 1951 | | pagina 4