ITALIAN!) S.V.V. 2- V.V.V. 3 Uw ogen góede wil Sckaeffeis' Optiek Schaeffers Opening herbouwde ziekenhuis St. Servatius Kinder-postzegel-actie Nu de kinderpostzegelactie weor ovor het gehele land ie ingezet, maak ik gaarne van de my geboden go legenheid gebruik om deze actie onder do aandacht van liet Venrayse publiek te brengen. Voldoende bekend moet worden geacht, wat deze actie feitelijk wil. Voor hen, die zulks niet mochten weten, zy vermeld, dat door het Ned Comité voor de Kinderpostzegels do verkoop wordt georganiseerd van kinderpostzegels en prentbriefkaarten waarvan de 'opbrengst ten goede komt aan het verwaarloosde en mis deelde kind. En wanneer wy dan weten, dat in de afgelopen jaren honderden instellingen en verenigingen, die zich de zorg van het verwaarloosde kind aantrekken, van deze opbrengst heb ben geprofiteerd en wanneer men de lange lyst ziet van instellingen en verenigingen, die op het gebied van de kinderbescherming werkzaam zyn, dan zal men beter beseffen, dat veel geld nodig is om het werk van de opvoeding van de misdeelde en ver waarloosde jeugd in die inrichtingen mogelijk te maken, althans te helpen verlichten en dat ook de opbrengst van de kinderpöstzegelactie goed wordt besteed er. ook inderdaad daar terecht komt, waar het 't meest van node is. Waar het bier derhalve geld zo'n voorname zaak is, nl. de opvoeding van de jeugd tot mensen met een sterk verantwoordelijkheidsbesef voor de medemens, daar meent het pl comité er op te mogen rekenen, dat ook dit jaar weer deze actie in onze gemeente een waar succes moge worden. Laat dan ieder zijn steentje in deze actie bijdragen door het kopen van kinderpostzegels en of prentbrief kaarten. De kinderen zullen U dankbaar zyn en God moge U lonen. Namens het pl. Comité Venray, N. JANSSEN-WESTEN, Presidente. dat tekkvx. middei. v&iküud&aüi K[Qo'^' BS33IM5E3 Zondag 16 December Aanvang 2.30 uur. Terrein Oostsingel zijn een kostbaar bezit weest er zuinig mee en helpt ze met een Naast de juiste glazen levert een goed passend en verantwoord montuur. Een uitstekende en uitgebreide collectie in Monturen staat ter Uwer beschikking. Eigen Slijperij en montage-afdeling. Leverancier voor alle Ziekenfondsen. DE GROOTSTE KEUS BIJ Grotestraat 34 VKIJVVILL1GOS meldt U voor de Nationale Reserv De compagnie „Dr. Poels" is in oprichting. Velen hebben zich reeds opgegeven, doch op volledige sterkte zyn we nog niet. Voor hen, die hierover meer willen weten, volgt hieronder een opgave van vergaderingen, alwaar de com mandant van Bataljon „Limburg" Majoor Schouten een uiteenzetting zal geven: Dinsdag 18 Dec. VEULEN, zaal van Gassel, om 7 uur; Woensdag io Dec. VENRAY, z Schellen, om 7.30; Landbouwschool, om 8.45: Vrydag 28 Dec. Luxortheater, om 7.30 Aanmeldingen kunnen plaats vinden by C. Pyls, Grotestraat 14 en voor de Kerkdorpen by de Ew. JEE H. Geestelijken of de Voorzitters van de Jonge Boeren. Muziek in Café's De aandacht wordt erop gevestigd, dat een vergunning tot het hebben van muziek in café's op alle dagen, of alleen op Zon- en Feestdagen van het jaar 1952 ten spoedigste moet worden aangevraagd. Venray, 13 December 1951 De Burgemeester van Venray, Mr. A. H.M. JANSSEN. Aanbestedingen Voor de herbouw van een bedryfs pand met 8 woningen te Venlo kwamen de volgende Venrayse aan nemers als volgt uit de bus: L. Oudenhoven f 204,470 Gebr. Oudenhoven f 2oe,ooo Gebr. Janssen f 209.950 Do hoogste inschrijver kwam aan f 246,000, de laagste op f 190,634. Aan de Gebr. Oudenhoven is opgedragen de verbouwing van het Postkantoor te Sittard. Sportterrein Lennseweg De vernielzucht, zoals die zich op liet Sportterein aan de Leunseweg heeft geuit, is van dien aard, dat de Jeugd Centrale tot haar spijt heeft moeten besluiten strenge voorschrif ten uit te vaardigen met betrekking tot het betreden van dit terrein. In het vervolg zal het terrein alléén toegankelyk zyn voor jeugd, dieond'T toezicht staat van een verantwoorde lijk leider, die voor zich en zyn groep van de jeugdcentraio vergunning heeft ontvangen om van het terrein gebruik te maken. Aan de politie is verzocht tegen degenen, die zonder vergunning van de jeugdcentrale, of die zonder toe zicht op het terrein aanwezig zyn, procesverbaal op te maken. Organisaties of scholen, dia wensen gebrnik te maken van het terrein, worden verzocht zulks met opgavo van do dagen en uren schriftelijk aan te vragen bij de Jeugdcentrale Secretariaat: Kard. van Rossurastraat NW 6. Hierbij dienen tevens naam en adres van de verantwoordelijke leider of leiders opgegeven te worden Alle voorheen verleende mondelinge of schriftelijke vergunningen komen hiermede te vervallen. Metaalbewerkersbond St Eloy De afd. Venray van de Ned. Kath. Metaalbewerkersbond heeft na veel moeite eindelyk kans gezien de film te bemachtigen, getiteld„De duivel in het klooster". Deze Italiaanse film werd door pers en publiek ten zeerste geprezen en overal waar deze film gedraaid werd, trok hii volle zalen. Het ligt in de bedoeling aan de leden van de metaalbewerkersbond met hun echtgenote of verloofde, gratis toegang te geven. K.A.B-leden kunnen hier ook naar toe tegen een eventueel kleine vergoeding. De film zal op 28 Dec. in het Luxor theater gedraaid worden. Nadere ge gevens worden te zjjner tyd per adver tentie in Peel en Maas bekendgemaakt. Geslaagd Te Eindhoven slaagden voor het diploma Naaien—knippen als lerares: Tiny van Opbergen, Venray; Coupeuse Drina Janssen, Oirlo; Costumière Fien Volleberg, Venray. Zy genoten hun opleiding by Gerda Kusters, Coupeuse—Lerares. Eveneens slaagde voor het diploma coupeuse te Eindhoven de damesMartha van Meyel en Nelly v d. Putten uit Venray en Nelly Cleven, Veulon. Gevonden zilver kruisje van rozenkrans, met naam, by P.J. Janssen, F 17 Oirlo. Diefstal In de weide van de landbouwer V. uit Oostrum werden in de Spurkt twee koperen waterpompen ontvreemd De Rykspolitie stelt een onderzoek in Stroper gepakt Dat Ysselsteyn een echt stropers terrein ie bowyst wel het feit dat thans door de Rykspolitie wederom een stroper gepakt werd nl. zekere van A. Brand Donderdagmiddag werd een begin van brand ontdekt in de Zuid-Ooster garage op het Henseniusplein. Hier was olie aan het branden geraakt en in een minimum van tyd stond alles in lichte laaie. Met schuimblusappa raten wist Venray's brandweer echter de brand in de kiem te smoren. Terhoging Ziekenfondspremie Met ingang van 1 Januari 1952 wordt de premie voor verplicht ver zekerden ingevolge liet Ziekenfondsen- besluit verhoogd van 3 6 tot 3 8 pet. van het loon, in de zin van de Ziekte wet. Zoals bekend moet de werkgever de helft van die premie van het loon van de werknemer inhouden. Het werknemersaandeel in de zieken fondspremie wordt derhalve verhoogd van 1.8 tot 1.9 pet. Diploma uitreiking tweejarige Cursus Landbouwhuish-school te Venray Donderdagmiddag had in de nieuwe Landbouwhuishoudschool aan de Mgr. Nolensstraat de diploma-uitreiking plaats aan de geslaagde leerlingen van de tweejarige cursus II A en II B. Burgemeester Janssen, welke door ambtsbezigheden verhinderd was, werd vertegenwoordigd door Weth. Reintjes, welke directrice, leraressen, leraren en leerlingen feliciteerde met dit behaald succes, daar allen (31) het diploma behaalden. De diploma's werden uitgereikt door Mej. Groenestege, consulente van de vereniging voor Landbouwonder wys te Roermond, in tegenwoordig heid van alle ouders der leerlingen, voorzitsters van de diverse Boerinnen bonden uit het Dekenaat Venray en vele genodigden. De navolgende leerlingen behaalden het diploma: II A Mia Gielen en Nora Lommen, Wanssum; Mia Bergmans, Maria Baltussen en Tonia Litjens, Geyi teren; Nelly Baeten, Nelly vd Ven, Jacoba Martens en Mia Bistervelds te Oirlo; Coos Camps en Anna Claas- sens te Oostrnm; Nelly Duijkers te Castenray; Bertha van Osch, Mia Reintjes, Mia Janssen en Mia Voer mans te Leunen II B Mina Hubers, Nelly Derks en Anny Jeurissen te Ysselsteyn; Elly Ver vuurt, MiaThielen, Riek Rutten, Mia Verstegen en Fien van Dyck, Oostrum Antoinette Jeurissen, Truus Tacken, Mia .van Els en Maria van Osch te Venray; Mia van Kempen, Heide; Mientje Voermans, Leunen; Lena van Ryswyck, Merselo. Uitslag schietwedstrijden van de Schuttersgilde St. Anna 1 M. de Riet; 2 J. Coppus; 3 C. Barents; 4 A. de Riet; 5 J. Odenhoven 6 M. Verstralen; 7 W. Janssen 8 Kramer, Overloon; 9 van Well; 10 F. Laurensse; 11 H. Pirlo. Toneelclub Hioob Zondag j.l. gaf het Toneelgezelschap Hioob wederom een uitvoering van „Kyk een beetje uit George". Ook toen was de zaal voor meer dan drie kwart vol met bezoekers, die hebben genoten van het aardige stuk, dat op goede wijze voor het voetlicht werd gebracht door Hioob. „Kyk een beetje uit George" is een luchtig gevalletje, zonder veel diep gang, en de meeste spelers hadden dan ook geen moeite met een goed, dikwyls zelfs zeer goede vertolking. Of deze concessie aan het publiek, nl. het opvoeren van dergelijke stuk ken, voortaan het programma is van Hioob zullen we af moeten wachten. Voor deze ene keer smaakte het inderdaad zeer goed. Prijswinnaars Voor de hoofdprijs van de Rede Kruis verloting, bestaande uit een herenfiets, kwam in aanmerking M. van de Vorle, terwijl door Bakkery Beerkens een bromfiets werd gewon nen by de loterij t.b.v. de verwoeste kerken. Helmond sloopt H. Hart-toren De 75 meter hoge toren van de Heilig Hartkerk te Helmond zal gaan verdwijnen. Door deskundigen van Rijksmonumentenzorg en gemeente is vastgesteld dat de 51 jaar oude toren, een schepping van Jos. Cuypers, op het ogenblik reeds zoveel gebreken vertoont, dat tot sloping moest worden besloten. Deze in neo Gotische sty'1 opgetrokken sierlijke toren beheerste de stad Helmond en was van de omliggende gemeenten uit zichtbaar. Tijdens de slopingswerkzaamheden, waarmede zeer binnenkort wordt begonnen, zullen de kerkelijke diens ten in een noodgebouw worden gehouden. Kienspel is hazardspel In twee feitelijke instanties, laatste lijk door het gerechtshof te 's-Her- togenboscb, is een Maastrichtse pastoor veroordeeld wegens het organiseren van een „kienavond" ten bate van de kerk. Beide gerechtelijke instanties, laatstelijk het Gerechtshof te 's Her togenbosch, namen aan, dat de kien avond, die openstond voor het publiek, „opzettelijk het publiek gelegenheid gaf tot hazardspel". De pastoor word tot f5.— boete veroordeeld. Ter ver dediging voerde hy' aan dat het wezen van het hoogst karakteristieke Limburgse gezelschapspel, dat het kienspel is, werd aangerand door het arrest van het Hof en dat het kien spel geen hazardspel is, maar de oudste en primitiefste vorm van loterij. De Hoge Raad heeft echter het arrest van het Hof juist geoordeeld en het cassatie-beroep verworpen. Rijkssubsidie over 1951 aan emigratie-organisaties Minister Joekes heeft in ant woord op gemaakte opmerkingen verklaard, dat de regering aan de particuliere emigratie-organisaties over 1951 een rijksbijdrage zal ver strekken. De minister zeide, dat sinds de wrijding de bevolking van ons land met eett millioen ziels*) is toegeno men tot 10.300 Oóö. Hy' merkte op, dat de grondslag der emigratie de vrijwilligheid is en dat uit de ©migratielanden blijkt, dat onze emigranten het goed doen. Vervolgens ging hy nader in op het Amerikaanse plan voor 1952. Z.i. verdiende Amerika dank voor het initiatief en voor de zeer ruime bij drage ten behoeve der emigratie. Er zal zo deelde de minister o.a. mede een rijksbijdrage worden verleend aan particuliere emigratie organisaties over 1951. Een suppletoire begroting zal daartoe worden inge diend. Het vervoer van emigranten zal in 1952 voor een groter deel door de lucht moeten geschieden. Het gereedkomen van het nieuwe herbouwde Ziekenhuis is voor Huize St. Servatius aanleiding geweest om even stil te staan en te gedenken wat in zeven jaren Wederopbouw is klaar gekomen, om eens allen recht hartelijk te danken, die aan de her rjjzenis van deze Psychiatrische In richting hebben medegewerkt en om een soort overzicht op te stellen wat nog gebeuren moet. Hiermede opende Vader Overste van Huize St. Servatius j.l. Donder dag zyn rede, die gehouden werd in een van de zalen van het herbouwde Ziekenhuis. By deze plechtige opening waren behalve vele belangstellenden, ook aanwezig de heren Commissarissen der Koningin in Limburg en Gelder land, benevens verschillende leden der Ged. Staten van beide provincies, daar waren verder by aanwezig het voltallig bestuur van de Broeders van Liefde, de medische staf van Huize Servatius, de heer- Inspecteur voor het Staatstoezicht op het Krank zinnigenwezen, de heer Deken en Pater Gardiaan, de heer Burgemees ter, alsmede alle Broeders van Liefde. In zyn openingsrede toonde Vader Overste zich zeer dankbaar voor wat in - de afgelopen jaren is gobeurd Nadat er door oorlogsellende nog slechts 300 verpleegplaatsen over waren zyn er nu reeds 558 nieuwe by gekomen. Hy memoreerde uitvoerig de ge schiedenis van de bevrijding, toen alle patiënten en vele van Venray zelf in de kelders moesten vertoeven. De verwoesting van Servatius legde het werk stil en slechts met de grootste moeite heeft men de 980 patiënten weer behoorlijke verpleging en verzorging kunnen geven. Van alle plannen voor een nieuwe wassery, voor een administratie gebouw, voor een nieuw paviljoen, voor een gebouw voor arbeidsteraphie is echter nog niets kunnen komen Vooral de bouw van een wassery is zo dringend noodzakelijk, want nu de nood wassery iedere dag uit kan vallen, zal het Servatius f 50.000 per jaar meer kosten terwyl een goed stuk arbeidsteraphie verloren gaat. Hy deed dan ook een dringend beroep op alle autoriteiten om aan deze oneconomische toestand een einde te maken. Dr. Hayermans riep de tyd van 1944 in heiinnering, toen op een gegeven moment 4000 mensen in de kelders van St. Servaas een toevlucht - hadden gekregen, ter wyl de wassery kapot was, de water voorziening gestoord en er geen electrisch licht was. Hy memoreerde de moeilijke tyd van Wedeiopbouw en moest dankbaar constateren, dat, hoewel in 1945 de toestand op een volledige debacle leek, we nu na zeven jaren kunnen zeggen, dat St. Servatius weer leeft, dat de verpleegden hier weer goed en wetenschappelijk juist behandeld worden en dat van de honderd opge nomen fpatiër,ten er weer 75 genezen de maatschappij terug kunnen keren. Dankbaar memoreerde hy ook het wetenschappelijk werk wat is ver richt en wat door de opening van dit nieuwe ziekenhuis nog meer gesti muleerd zal worden. Een korte beschouwing van het nieuwe gebouw toonde aan, dat met de nieuwste zienswijze op het psychia trische gebied rekening is gehouden hy bracht daarvoor dank aan al inen die daarvoor hun energie hadden gegeven. Mr» Dr. F. Houben de Gouverneur van Limburg f elici- teerde in een hooggestemde rede Huize Servatius en dankte hen harte lyk, dat zy ondanks de vele tegen slagen toch zyn blijven doorwerken en de ChristelijkeCharitaszyn blyven beoefenen. Hy dankte het Bestuur voor de prettige wyze waarop Pro vincie en Bestuur alty'd hebben samengewerkt en hy vertrouwde dat de vele wensen die Servatius noe heeft in de toekomst zeer zeker een j oplossing zullen vinden. De Commissaris der Koningin van Gelderland Mr. Quarles van Ufford, bracht ook de felicitaties over van het Provinciaal Bestuur van Gelderland en hoopc en vertrouwde dat ook in de toekomst dezelfde toewijding en hulp in Sint Servaas aan de lijdende mensheid gegeven zou worden. Hy van zyn kant kon de volledige steun van de Staten van Gelderland reeds op voor hand toezeggen. verschillende moeilijkheden had op gelost. Hy bood Vader Overste een goud vergulde sleutel aan voor het gebouw. Na afloop van de openingsplechtig heid die werd verricht door de Com missaris der Koningin in Limburg, hield het Bestuur een receptie, waarna de gasten door het nieuwe gebouw werden rond geleid. Wy hebben reeds vroeger hiervan «en beschrijving gegeven en menen te kunnen volstaan met de vermel ding, dat de volgende Venrayse firma'i aan deze bouw hebben meegewerkt Hoofdaannemer, Bouwbedrijf Gebr. Janssen; Schilderwerk, Toon Katoman; Stucadoorwerk, G. Janssen Zn en Loodgieterswerk, Fa. Tillemans. Uitbreidingsplan Deorne De Gemeenteraad van Deurne, heeft Dinsdag na een hele middagen avond vergaderd te hebben, het uitbreidings plan in hoofdzaak met algemene stemmen vastgesteld. Het detailplan Liessel werd echter afgekeurd. Het plan Deurne beoogt in tegen stelling met Helmond e.d., het snel verkeerop de weg Eindhoven Venlo, niet door maar om Deurne heen te leggen, daar de maker van het plan Ir. Geenen uit Eindhoven, van mening is, dat dit r.iets aan de groei en bloei van Deurne zal afdoen en Deurne allerminst een dood dorp zal maken Volgens hem zal de zakelijke schade in vergelijking met een grotere veilig heid weinig te betekenen hebben. Daarom legt hy de weg van Hel mond Oostelijk om het dorp heen, om hem achter liet kasteel weer op het bestaande trace te doen uitkomen. Hoewol men met dit. plan na uren lange discussies accoord ging, moest het plan Liessel het onderspit dolven en zal hiervoor een nieuw gemaakt moeten worden. Heesch van ondergang gered. Dat stal, schuur en woning van een landbouwer te Heesch in Noord Brabant zyn gehele gezin, alsmede zo ongeveer het halve dorp niet onder donderend geraas de lucht ingevlogen is, kan meer als een geiuk worden beschouwd dan dat het voorkomen dezer catastrophe op zyn rekening komt. Hy' had staafvormige stalpalen plaatst, om daaraan de koeien vast te binden. Niets bijzonders, zult u zeggen. Maar als u dan weet, dat deze staven vol munitie zaten en door de geallieerden werden gebruikt om de zwaarste bunkers op te blazen dan rijzen u de haren toch te berge loopt er een koude rilling langs uw ledematen. De Rykspolitie heeft met bekwame zij het zeer voorzichtige spoed het helse materiaal in beslag genomen. Heesch is van de ondergang gered. Hevige ontploffing in huiskamer De echtgenote van de heer K. te Dwingelo wilde de kachel vullen en had juist kolen op het vuur gegooid, toen met een hevige knal de kachel uit elkaar sprong. De ruiten verbry zelden en in de kamer werd een grote ravage aangericht, Een thee servies ging in stukken en ook vorder leed het meubilair schade. Persoonlijke ongelukken deden zich echter won der wel niet voor. Vermoedelijk heeft tussen de kolen een projectiel gezeten, dat tot ont ploffing kwam. „Sibajak" te Rotterdam De „Srbajak" van de Kon. Rotter damse Lloyd is van een extra reis naar Indonesië aan de Lloydkade te Rotterdam teruggekeerd. Van de 830 passagiers hebben ei 613 geen onder dak en vaak ook geen inkomsten. Daarom heeft de heer M- C. van Lu na als contact-ambtenaar van het Hoge Commissariaat te Djakarta de reis meegemaakt. Reeds onderweg heeft hy admini stratieve voorzieningen getroffen ten aanzien van de registratie en de huis vesting dezer passagiers. By na allen zy'11 in Indonesië gewortelden, wier plaatsen in het openbare leven zijn ingenomen door Indonesiërs. In Nederland worden zy onderge bracht in een honderdtal hotels, ver deeld over het gehele land. Burgemeester A.H.M. Janssen behoefde aan al het gesprokene maar weinig toe te voegen. Hij dankte St Servatius voor hun hulp en by stand, niet alleen in de bevrijdingsdagen en feliciteerde hen met het tot heden behaalde succes namens de gehele gemeente. De Inspecteur in Staatstoezicht op het krank zinnigenwezen, hield een geestig speecbje, waarin hy duidelyk aan toonde, dat eer. uitbreiding van de krankzinnigenverpleging zeer nood zakelijk is. In 1870 waren per 10.000 mensen slechts 9 krankzinnig, heden zyn er dat ;9, maar de verpleegruimte heeft daar geen geiy'ke tred mee gehouden. Er zijn nog geen' 2000G verpleeg plaatsen voor meer dan 2800Ó pa tiënten en alleen uit dat oogpunt al, la 4e vernieuwing en uitbreiding van Huize Servatius zeer welkom. Ook hij bracht zyn felicitaties over en hoopte, dat de verdere pianpen voor zover het economisch en sociaal mogelyk was, zo spoedig mogelijk verwezenlijkt zouden worden. De ontwerper van bet plan de architect L ?osch uit Rotterdam, if in een resumé de voor naamste punten weer, waarin zyn opdracht best4111 bad en hoe hy de KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEALKK. St. Petrus-Handen PAROCHIE-ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van het Rijk van Ood in ons zeil en in onze medemens. Priester v. d. weekkapelaan Keysers 3de Zondag van dë Advent. 6 uur leesmis oven. fam. Voermans Janssen; 7 uur leesmis zek. int.; 8 uur leesmis voor de parochie; 9 uur kindermis; 10 uur Hoogmis voor overl. familie; 3 uur kinderiof; 4 uur Kerstpredikatie voor alle moeders door Pater Libentius Rozenstraten ,0 F.M.; 7 uur Kruisweg en Lof. Maandag: H. Mis als Zondag. 6.30 zielemis voor alle overleden parochia nen; 7 uur leesmis Adolf Verbeek en Gertruda Gossens; 7.30 lm. Bernard Hendriks; 8.15 best. jaard. Anna Catharina Vink-Wilmsen; 7 uur ziele- Lof en Rozenhoedje. DinsdagH. Mis als Zondag. 6.30 leesmis Petronella Theuws; 7- uur leesmis Theo Janssen; 7.30 leesmis overl. fam. v.d. Heuvel-Barenfis; 8.15 best. jaard. Piet en Jan Tacken en overl. ouders. WoensdagQuatertemperdag. Ge boden vasten- önthoudingsdag. 6.30 Gulden Mis; 7 uur leesmis tot zekere intentie; 7.30 leesmis voor overleden vader en moeder; 8.15 gest. jaard. Johanna Willems, echtg. Peter van Mey'el, .ouders en kinderen (3kl). Donderdag: Vigilie van St- Thomas '6 30 leesmis overl. familie; V uur lees: mis Petronella Theuws; 7 30 H, Sa cramentshoogmis, leiding meisjes; 8 15 gest. jaard. Petrus Dekkers (1H) Vrydag: Quatertemperdag. St. Tho mas. 6 30 leesmis overl. ouders van Dyk-Raafs; 7 uur leesmis overl. ouders Janssen Lemmen; 7.30 leesmis overl. fam. Bexkens-v.d. Berg; 8.15 best. jaard. Petronella Theuws. ZaterdagQuatertemperdag. 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 uur leesmis overl fam Goumans Peters; 730 lees mis Gerarda Janssen Grisel; 8 15 gest. jaard. Willem Eibers, Theodora Arts, Johan Eibers, Johan van Ryswyk; Petrus en Maria Eibers (iH); 7 uur Marialof en Rozenhoedje. VELTUMDonderdag 7.30 leesmis overleden familie Coopmans Lenssen. KATECHISMUS: Alle kinderen Ieren deze week herhalingslessen. Adrents-predicatie voor alle moeders van Venray Voor alle moeders van Venray, wordt a.s. Zondag om 4 uur in de parochiekerk St Petrus Banden een predicatie gehouden over de betekenis van het Kerstfeest voor het Moeder schap en het Huisgezin en wel door pater Libentius Rozesraten O F M. Komt U allemaal Tevens bijeenkomst van de Chris telyke Moeders. De Moeder-maal actie is ingezet De doop-doos is beschikbaar; elke moeder kan voortaan doopgoed in leen kry'gen mits het even keurig wordt teri p bezorgd als het werd gehaald. Inlichtingen hierover Willemstr. Stationstraat 4 en 9 en by pacer Wolfgang. Meisjes van 15 en 16 jaar „Het leven in". Van Zaterdagmiddag 22 December tot Zondagmiddag 23 December wordt op „Jerusalem" alhier, een gods dienstig weekend gegeven vooral voor ateliermeisjes van 15 en 16 jaar, maar ook andere meisjes die in be trekking of thuis zyn kunnen hieraan meedoen. Men moet zich dan spoedig opgeven, vóór a.s. Woensdag 19 Dec., by de dames Pyls, Grotestraat (door de week alleen na 7 uur), of by mej. Mien Peeters, Kempweg 29, of by kapelaan Keysers of Pater Domitius. Er zyn geen onkosten aan verbonden. Wy verwachten dan ook dat de ouders van de betreffende meisjes deze kans om hun dochter zoiets te laten meemaken, met beide handen aangrypen en alle medewerking zullen geven. PATERSKERK. 3de Zondag v.d. Advent. „Gaudete". 5.45 leesmis, 6 30te.v. Maria tot byz. intentie; 7.45 voor Joh. Boom; 9 uur Hoogmis; Communiceren vooraan beginnen; ie collecte paterskerk, 2de byz. noden; 4 20 gez. Vespers; 5 uur Lof. Maandag: 7.30 leesmis voor Joh. Janssen; 7.30 voor Theodorus Stevens; uur P. Schols; 8 uur Martinus Smits; .30 Maria Gertruda Drabbels-Janssen als lid der Derde Orde. Dinsdag6 uur uitstelling van 't Allerheiligste. 7 uur leesmis voor Antonius Bosch; 7 uur overl. fam Philipsen-Spreeuwenberg; 7.30 overl. fam. Greefkens; 7 30 Theodorus Jans- sen-Perens; 7.30 Hoogmis t.e.v. Sint Antonius; 6 30 Lof t e.v. St Antonius Woensdag 6.20 pl. gez. Gulden Mis; uur Jan Arts; 7 uur overl. fam. Philipsen Spreeuwenberg; 7.30 t.e.v. O.L Vrouw van Alttyd. Bystand; 7.30 voor Theodorus Janssen. Donderdag: 7 30 overl. fam. van Mey'el Willema; 7 30 Theodorus Jans sen; 8 uur Wed. Litjens v.d. Ver.; 7 30 Peter Ewalds uit Leunen als lid der Derde Orde. VrijdagH. Thomas, apostel. 7 uur leesmis voor Mathys Jeurissen en overl. ouders; 7 30 voor Theodorus Janssen; 7 30 Hoogmis; 6 30 oefening d. H. Kruisweg. Zaterdag 7.30 uit dankbaarheid (R); 30 voor Theodorus Janssen; 8 uur Johanna Haenraets; Biechthoren van tot 8 uur. PAROCHIE H. Catharina, LEUNEN 3de Zondag van de Advent. 7 uur leesmis voor de parochie; 8.30 leesmis voor Peter Willemse; 10.15 hoogmis voor Hendrik Claessens; 3 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag: 7.30 gez. jaarg. voor Piet Verschuuren. Dinsdag7.30 gez jaarg. Martinus Verheyen. Woensdag7 uur Gulden Mis als gest. jaarg. voor Anna Elis. Litjens en Johannes en Gertrudls Claessens; "\30 geen H. Mis. Donderdag: 7 30gest.jaarg. Willem Litjens en Anna Gertrudis Jenniskens. Vrydagfeest vd. H. Apost. Thomas. 30 leesmis Willem Arts en Gertrudis Niessen. Zaterdag: 7 30 gest. jaarg. Bernard van Meyel, echtg. en kinderen. Biech ten van 4—6 en van 6.30—7 uur. uur Lof t e v. O L. Vrouw. Woensdag, Vrydag en Zaterdag de Quatertemperdagen, geboden vaston- en onthoudingsdagen. PAROCHIEKERK OOSTRUM 3de Zondag van de Advent. 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H.H. Missen; 3 uur Kruisweg en Lof. Maandag: 7.30 best. zielemis voor Antonetta Custers. Dinsdag 7.30 best. gez. H. Mis voor vrouw Vermeulen. Woensdag7 uur de gulden Mjs op te dragen als gest. gez. jaarg. voor Gerard Derks; 7.30 Rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag7.30 best. gez. H. Mis .d. overl. fam. Verheggen-v. Haren. Vrydag: derde Vrydag v.d. maand, dus Missievry'dag voor de jeugd; 7 30 best. zielemis voor de overl. familie Kessels Nissen; ónder de H. Mis gem. H. Communie van de kinderen voor de Missie. gaterdag7.30 best. zielemis voor Mina Verheden;' 7.30 Maria-Lóf. Woensdag, Vrydag en Zaterdag zjjn de Quatertemperdagen. RECTORAAT HEIDE 3de Zondag van de Advent. 8 uur leesmis byz. int. t.e.v. H. Gerardus; 0 uur Hoogmis voor de Heyde; 2 30 Lof. Maandag7 30 verlaten zielen. Dinsdag7.30 uit dankbaarheid. WoensdagQuatertemperdag: 7.30 verl. fam. Droesen-Janssen. Donderdag: 730 Lamberdina Spee- Arts en overl. dochter. Vrijdag7.30 t.e.v. O.L. Vrouw en "net Onbevl. Hart. Zaterdag?jo berg; 5 uur «Htt. RECTOR Alï 3de Zondag Theodorus Jas# voor Gerrit Cgppui makers; 4 utr'iof Maandag uuj Kersten As»lt?r j Heuvel—Reyian uur Mariagarie jo Dinsdag cu' Kersten - Greuds; Woensdag Juui O.L Vrouw; 1 intentie Loin ei Vrijdag en Zate? dagen, gebocen dingsdagen. Donderdag Tsi%_ 7.45 t e v St Vrydtfg 7'Jiir ouders en fanilio Zaterdag 1 uur Houben; 7.4!te. biechtgelegenheid; Vrydag, Zaïerda er in onze kerk et- door HEw PaleP i Leuven voor Ir OLVrouw vdEan Theresia. Aaivang PAROCHIIBB 3de Zondag voor Harry Iele; 10.15 hoogmi8vd i 2.30 congregatie rr i Maandagunlij rochie; 't Allche. steld om 7 u ;?3i)(i As—Delhoofes; 0 van de aanbifiinp Dinsdag73] vd Munckhoi 7jjirr ïoi g, bede 1 dag quatertenporo. ton en onthoi^intf Mis tot by zozere j Donderdag r.so Jacobs Vrydag 7.30lm i Drabbels Zaterdag 7.>0 lu 5 30 Marialof. Rectoraat SUttl Ti 3e Zondag heid tot Com nar P.J. Ewals; 1 ah, vandaag is oi ler 1 2e collecte voir (ie Maandag: ti en echtgenotf Dinsdag71} l]! Woensdagd n deze H Mis tofé! alle noodwenürli: lovigen. DonderdagIJ* Ooi, echtgenceei Vrydag: 7JM'! Janssen—v. Zaterdag: '30 intentie; bieci:«n 5-7 u.; 7 30 lof 11| U met Maria *Wl! Christus. Deze week Wi' Zaterdag zyn boden vasten-en o.!! BURGE1 LIJ van 7 lla 1 GEBOREN Janssen Gerard Wynands Peir. 1 Claassens Johan.' v. Dommelen Jol^h Schaeffers MariaE. Hoofs AdrianssQ Linders Micbtf!" Hendriks Airi I1 Roelofs Anni.H.1! de Ryck Wi]r4P Remmen Mail, Boonekamp Verhoeven J:obn, v.Dy'ck Josep:. Bj Rongen Joliaa®3 Direks Martini OVERLEDEI: Janssen MiriV' bels Hendrik», ADViR'l Geven heid jegens CL boorte vanhf^ die by hefL^ Marja Johan»» «I öntving. W. M P'j J. W.iPg GOFH» Venlo, 7 Kerkho:«®S

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2