Venray's Vroede Vaderen vergaderden Beplantingsplaii WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ORGELHOEKJE ZATERDAG 1 DECEMBER 1951 No. 48 TWEE EN ZEVENTIGSTE JAARGANG DruV en Uitgave Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Venray Telefoon K4780-512 Portrekening 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijzen werden op aanvraag gaarne verstrekt. Losse mm-prl]s 8 cent. Abennementsprljs p. kwartaal: veer Venray I 1.10 buiten Venray I 1.30 uitsluitend bij vooruitbetaling Toen Dinsdag de horen Raadsleden de Raadszaal binnenkwamen, waren de wanden behangen met kaarten en van achter de Voorzitterstafel gaf de heer van Bentura met de boswachter een uitgebreid exposé over de nieuwe beplantings en bebossingsplannen, die voor onze Gemeente zyn ontworpen Daar is allereerst hot plan voor Ysselsteyn en Peelplan-Zuid, dat wel een der armste gebieden is in onze Gemeente wat betreft windbescher- ming en luwte Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat men by de ontginning aan de beplanting niets heeft gedaan. Men was van mening dat hier even als op de kleigebieden in Holland geer. bomen thuis hoorden, maar het resultaat is, dat er nu een armtierige vlakte is ontstaan, waardoor de wind vry 8Pel heeft en er dikwyls grote verstuivingen optreden. Men heeft toen ontdekt, dat dit stuk der Ge meente niet hetzelfde is als kleigrond. Zo zullen in de toekomst tussen de kavels windsingels worden aangelegd, terwijl langs de wegen bomen komen met opschietend struikgewas. Boven dien komt or een zekere vorm van erfbeplanting. Wat het soort bomen betreft, dit is afhankelijk van de verschillende grondsoorten. Naar Venray en de Heijde op aan komen populieren en eiken. In de ontginningen komen essen, een kleine party wilgen en linden. Voor de windsingels zal men een eiken onderbeplanting gebruiken. Aangezien dit kan worden opgenomen in het herstelplan voor Noord-Limburg zal er waarschijnlijk 50 pet. subsidie komen op de geraamde kosten, die voor deze hoek der Gemeente f 280 ooo zullen bedragen. De beplanting van de Vredepeel heeft eenzelfde vorm. Windsingels tussen do nieuwe kavels door onder beplanting. Langs de wogen verschil lende boomsoorten. Hiervoor gelden dezelfde subsidies als voor de herver kaveling. In verband met de voorbe reiding van een en ander kan nog geen definitief bedrag genoemd worden. Op hot Vlakwater zal Venray's recreatieoord geschapen worden On danks het feit, dat de kom practisch midden in de bossen ligt, heeft hier het. Venrayse publiek niets aan en voor de tot komst hoopt men nu hier een behoorlijk receatieoord te krijgen De nodige aanplant zal bestaan uit bossen en onderbeplanting en houdt men daarnaast mot de aanleg van do wegen behoorlijk rekening mot het doel, dan zal hier binnen enkele tientallen jaren iets schoons verrijzen. Op het Desselke, welk plan no. 4 was, zullen veel meer bomen komen en men heeft bier gedacht aan de accacias, die langs de verschillende straten komen en het doodse geheel van nu fris en vrolijk zullen maken. Achter de huizen komen hagen, ook weer met accasias, zodat het Desselke als het ware begraven wordt in het groen. Voor het dorp zelf heeft men langs de verschillende wegen bomen ge projecteerd als eiken, linden, accacias, veldesdoorn, beuken, kastanjes, zil veresdoorn en esdoorn. De kosten van dit project zyn geraamd op 12.000 gulden. Bezwaren Nu was het geen wonder, dat van boerenzyde in de Raad tegen dat gehele plan toch wel bezwaren naar voren kwamen. De heren HOUBEN en MAAS meenden, dat vooral de boeren tegen sommige onderdelen wel bezwaren zouden hebben, vooral by de lager gelegen gronden. De heer MAAS vooral meende, dat de daar te plaatsen bomen schade aan de veldvruchten zouden doen en dat daar een beplanting niet nodig was, omdat men er geen last had van verstuivingen. Ook betreurde hy het, dat by de opstelling van deze plannen geen overleg gepleegd was met de boerenorganisaties. Het antwoord van Staatsbosbeheer was, dat men uitging van een ver keerde stelling, als men de beplanting langs wegen en dergelijke alleen zag als voorbehoedmiddel tegen stuiven. Dat is een van de redenen, maar het hoofddoel van de beplanting is op de allereerste plaats een klimaatsver betering, die meer luwte brengt in deze streken en daardoor een betere opbrengst van de bodem bewerkstel ligt. Daarnaast moet men niet vergeten dat een goede en degelijke beplanting zeer veel doet aan het grote houtge brek, dat op het ogenblik bestaat en waardoor het mogelijk is, dat ha. populieren, deskundig geplant, in 25 jaren heel wat meer opbrengt, dan bunder veldgewassen in diezelfde tijd. Verder is het schoonheidsprincipe ook iets wat men niet vergeten mag. Het menselijk oog wordt eerder getroffen door een vriendelijk met bomen beplante streek, als door een kale vlakte. Nu is het inderdaad zo, dat veld- Rumoer om de Landbouwcommissie Grondverpachtinoen Kiezel en sintels gevraagd Het was een bewogen Raadszitting j.l. Dinsdag, niet omdat er zoveel belangrijke punten op de agenda stonden, maar omdat bij de Com missie voor Landbouwaangelegen- heden zich een tweetal leden hadden bedankt en over deze „ontslagaan vrage" nogal wat te doen was Maar voor het zover was, was er al heel wat afgehandeld. Daar waren de ingekomen stukken, waarin de Raadsbesluiten ter ver pachting van gronden en huizen door Ged. Staten werden goedgekeurd, alsmede de ruiling, aan- en verkoop van enkele stukken grond. Het beplantingsplan van onze Gemeente, voor zover het reeds klaar is, vindt U elders reeds besproken in dit blad. Woningsplitsing In Mei 1948 heeft de Raad ioooo gulden beschikbaar gesteld voor de toepassing van de Premieregeling woningverbetering en -splitsing. Zo als bekend geeft het Ryk en de Gemeente premies aan diegenen, die hun woning willen splitsen. Doordat het Rijk toondertijd geen geld hier voor meer beschikbaar stelde, is deze regeling toen maar kort van toepassing geweest. Nu heeft een groep van particulieren een bedrag ter beschikking van het Ryk gesteld om opnieuw premies voor woning verbetering te verlenen. Nu is het dus ook noodzakelijk dat de Gemeente weer crediet hiervoor beschikbaar stelt, aangezien het Ryk 2/3 van do subsidie zal betalen en de Gemeente 1/3. B. en W. vragen derhalve een crediet van f óooo. De heer FRANS JANSSEN vindt dit wel te weinig, waarop de VOOR ZITTER antwoord dat dit enkel voor 1951 geldt en hiervoor f 36 ooo aan woningverbetering gebouwd moet worden. Aangezien men van mening was, dat dit getal toch niet bereikt zou worden, werd er verder niets meer over gezegd. In verband met de reorganisatie van de vleeskeuringsdienst is het ook nodig over te gaan tot vaststel ling van een nieuwe instructie voor gewassen onder bomen inderdaad te lijden hebben. Maar wetenschappelijk is onlangs vast komen staan, dat de mindere opbrengst, die men heeft onder en door de bomen, rykelyk vergoed wordt door een meerdere opbrengst elders op het veld. De rand langs de weg brengt minder op, maar midden op het veld is de opbrengst groter. Nu zal dat de landbouwers slecht zyn wijste maken, maar wetenschap polyke onderzoekingen in ons land en tevens in de naburige landen hebben dit zonneklaar bewezen. Wat het overleg met de boeren bonden betreft, Staatsbosbeheer acht dat met nodig, omdat het zelf een onderdeel is van het Ministerie van Landbouw, dat toch wel alles in het werk zal stellen om de opbrengsten zo groot mogelijk te doen zyn en dit juist mogelijk acht door 'n goede en doeltreffende beplanting. Nu zal het inderdaad mogelijk zyn, dat de ene boer dit liever wil en de ander dat. Maar deze plannen zyn er allereerst om de grote lyn aan te geven en op de tweede plaats om de benodigde gelden by elkaar te krijgen. Over de verschillende onderdelen zal zeker nog eens gepraat worden', temeer daar dit gehele plan en wat er verder nog komt, zeker niet in een of twee jaren geplant zal zyn. Ieder jaar opnieuw komt een deel in de begroting en dan kan men met de bezwaren gemakkelijk naar voren komen. Er is dan ook niets op tegen om dan rond een akker, als op rede lijke gronden kan aangetoond worden, dat hier b.v. populieren inderdaad schade zouden aanbrengen, eiken of iets anders te zetten. Men moet de grote lijn zien en, dat is een nieuwe herbeplanting van deze gemeente, waarvan op de eerste plaats de landbouwers zullen profiteren, dat is elders reeds verschillende malen bewezen. Op de tweede plaats profiteert er de gemeenschap van, door het ryke natuurschoon, dat zal ontstaan en dat in vroeger jaren dikwijls zo nodeloos gekapt en verwijderd werd en op de derde plaats profiteert er de gemeente kas als zodanig van, door de opbrengst van het hout, dat Nederland zoveel te kort komt. Nadat hierover lang en breed ge praat was en nog verschillende malen er op gewezen was, dat de landbou wers heus geen zwaar hart behoeven te hebben voor deze nieuwe beplan ting, daar Staatsbosbeheer er zeker van is, dat het hen alleen voordeel zal brengen, werd over het plan in hoofdzaak gestemd op verzoek van de heer MAAS. Hy alleen stemde tegen, de rest van de raadsleden vond het best, temeer, daar ieder jaar opnieuw het plan in onderdelen door de Raad by de begroting zal worden behandeld. de hulpkeurmeesters, terwijl de ver ordening op de bezoldiging enz. van de ambtenaren in dienst der gemeente Venray eveneens nog zal moeten worden gewijzigd. Over beide wijzigingen zyn de be treffende Personeelsorganisaties over eenkomstig de bestaande voorschriften gehoord. De Raad keurde deze veranderingen zonder meer goed. By de vaststelling van de „Tijde lijke Ziektekostenregeling" werd destijds door de Min. v. Binnenlandse Zaken verzocht deze voorshands slechts te treffen tot Januari 1952 zulks in verband met de ten deze, ten aanzien van het Rijkspersoneel te stellen regelen. Daar tot nu toe dergelijke regelin gen nog niet zyn getroffen en het zowel voor de gemeente met het oog op de ramingen en de begroting voor 1952 als voor de ambtenaren zelf van belang is te weten waar zy in 1952 aan toe zyn, ging de Raad er mee accoord bedoelde regeling met 1 jaar te verlengen. Scholen De gemeente Venray moet aan de scholen, die voor 1921 reeds waren gesticht, ieder jaar 5 pet. van de indertijd geschatte waarde van het schoolterrein, gebouw en meubels uitbetalen, als vergoeding van de stichtingbkosten. Zo betaalde men aan de St. Ursula- school jaarlijks f 5975 40. Intussen heeft de gemeente op haar eigen kosten reeds versleten school banken door nieuwe vervangen en moet deze vergoeding dus verminderd worden. Via ingewikkelde berekenin gen komt men nu op f 5855.40 per jaar en daar heeft de Raad zonder meer vrede mee. Lange Pasdwarsweg Uw verslaggever weet met, of er iemand in onze gemeente ooit van deze naam gehoord heeft, maar hy staat in de wegenlegger onder no 200 Of liever stond hy, want by dit Raadsbesluit werd deze weg aan P A. Derckx te Castenray verkocht, die hierdoor van twee van zijn stukken land nu een groot geheel maken kan. De heer STEEGHS vond het wel vreemd, dat Derckx dit stuk hebben wil, daar hij zyn andere stukken nog niet eens fatsoenlijk bewerkt, maar hij werd door de VOORZITTER op zyn vingers getikt, dat men met zijn eigendom kon doen wat men wil en dat zelfs een Raadslid daar niets mee te maken heeft. Kort en goed, de weg gaat weg en wel vooi f 15.— Grond verpachtingen Aan A.A. Claessens werd enige tyd terug verpacht het ook eertijds bij hem in pacht geweest zynde perceel, groot 4 24.00 ha in de Oostrumse Heide. Claessens vraagt thans om bedoeld perceel aan hem te verkopen en is bereid de door B. en "W. in overleg met de Commissie voor landbouw aangelegenheden gevraagde pry's van f ïooo,— per ha, te betalen. De Raad vond dit goed. In 1949 keurde de Raad goed, dat P.J Claessens uit Overloon pachter zou worden van kavel 18 vak I Peelplan-Zuid, in plaats van diens zwager JJ.H. Poels tot 31 October 1951. In verband met vererving viel toen aan Poels n.l. een boerderij c a, toe in Overloon, welke tot dan toe bewoond werd door zyn zwager P.J. Claessens. By de herverpachting in Sept. j.l. werd per vergissing weer de naam Poels in het pachtcontract gezet in plaats van Claessens. De Raad geeft nu toestemming deze fout te her stellen. Begrotingswijziging Om de begroting aan te passen aan de verschillende plannen en voor stellen die in de loop van dit jaar zyn gedaan, is het nodig enkele wyzi gingen aan te brengen in de gewone en de kapitaaldienst van de begrot ing 1951. Ook hiermede ging de Raad zonder meer accoord. Commissie voor Landbouwaangelegenhedon Twee leden vaD de Commissie voor Landbouwaangelegenhedon t.w. de heren Custers en Wismans hebben ontslag genomen als lid van bedoelde Commissie. B. en W. stelde voor nu twee nieuwe leden te kiezen. Dat vond de heer HOUBEN nergons voor nodig want hy zou graag zien dat we het maar zonder Commissie deden. De heer FRANS JANSSEN was het daar niet mee eens, want deze Com missie verricht goed werk, kan boter oordelen, als de gehele Raad en daar om vindt hy het jammer dat deze twee mer.sen gaan. Hy vond dat een vreemde geschiedenis en meent dat eerst de oorzaak van deze ont slagaanvrage nader bekeken moet worden, wil men inderdaad weereen Commissie krijgen, die het vertrouwen van de Raad heeft. Als men nu zonder meer daar twee nieuwe in kiest, gelooft hy niet, dat dat dan het geval zal zyn, omdat hier iets niet in orde is. Ook de heer STEEGHS betreurt het heengaan van deze heren, die zulk een goed werk hebben verricht. Hy meent de oorzaak wel te kennen, maar vindt her zeer jammer dat dit aanleiding moet zyn voor deze heren om te gaan. De heren OUSTERS en WISMANS lichten dan hun ontslagaanvrage toe ais wij het goed begrepen hebben is de gang van zaken als volgt ge weest. De verpachting van stukken grond aan de Erven Camps in Oostrum schijnt op ietwdt vreemde manier verlopen te zyn. Aangezien de heer Camps zelf in de landbouwcommissie zat, heeft hy de verschillende plan nen reeds van te voren ingezien. Eu hoewel de leden van de Commissie van oordeel waren dat de belang hebbende hier buiten had te blijven, is toch door B. en W. deze heer telkens gehoord. Bovendien heeft B. en W. op het uitdrukkelijk gestelde advies van deze leden totaal geen acht geslagen en heeft men nog de zin gedaan van de hoer Camps, waardoor het wel de schijn heeft of deze de grond verpacht i.p.v. de Gemeente. Daarnaast staat nog, dat afgesproken was, dat de pachter Verheyen uit 2 stukken kon kiezen, maar het uiteidelyke resultaat is, dat deze pachter geen keus heeft gekregen en met de slechtste stukken is afgescheept. Bovendien kan hy deze stukken nog niet eens in gebruik nemen omdat de Erven Camps, ondanks het feit, dat uitdrukkelijk is gezegd, dat bij de nieuwe regeling automatisch de oude pachtovereenkomsten zouden zyn vervallen, deze stukken slechte grond alweer in bewerking hebben Men kan daar veel over zeggen, maar aangezien reeds bij een vroeger geval B. en W. het advies van de Land bouwcommissie met meende te moe ten volgen en bovenstaande geschie denis niet al te prettig is, meenden de heren maar te moeten gaan. Over dit hele geval werd lang en breed gepraat en hoewel ook achter de bestuurstafel men het lang niet eens was met wat- er allomaal werd gezegd, werd toch ten einde raad maar aan een stemming begonnen, aangezien een voorstel van de heer HOUBEN, om de hele commissie maar te laten verdwijnen, niet werd gesteund. Een voorstel van de heer Fr. JANSSEN, om maar een geheel nieuwe commissie te benoemen, werd wel gesteund en goedgekeurd. Dan begon men to stemmen* By de eerste stemming werd de heer Custers gekozen, maar deze weigerde zitting te nemen, als B. en W. die hele pachtgeschiedenis met de Erven Camps niet terug zou nemen. Daar dacht B. en W. niet aan en daarom blijft de heer Custers ambte loos burger en werd er opnieuw gestemd. By de tweede stemming kregen de heren Steeghs en Maas een meer derheid, die beide hun benoeming aannamen. By de derde stemming deelden de heren Wismans en Houben mede een benoeming niet te aanvaarden waarna dan by de vierde stemming de heer H. Janssen uit de bus kwam, welke de benoeming aannam. Er waren nogal wat blanco stemmen. In de toekomst zullen dus de heren Steeghs, Maas en H. Janssen B. en W. van advies dienen. De woningcommissie die telkenjare opnieuw benoemd moet worden, vond niet zoveel obstakels op haar weg, integendeel zelfs, de nu zittende leden t.w. de heren J. van Gerven, J Derksen, H. Janssen, L Janssen on P. Steeghs, werden met grote meerderheid van stemmen her kozen. Op de vraag van de heer Fr. JANS SEN, of deze commissie wel ooit eens iets deed, gaf de Voorzitter geen rechtstreeks antwoord, maar vertelde, dat de wet nu eenmaal een dergelijke Commissie voorschrijft. De werkzaam heden schijnen dus nogal mee te vallen. Kernplan Oirlo De wederopbouwwet is enigszins gewijzigd en daarom is het nodig, dat de vaststelling van het wederopbouw- plan Oirlo, alsnog een keer officieel door de Raad gebeurd. Zonder meer keurde die het al jaren bestaande en reeds ten dele uitge voerde plan goed. Hetzelfde gebeurde ook met het uit breidingsplan Oost voor het dorp zelf en ook hiermede ging de Raad zonder meer accoord. Het toelage besluit 1951 is by Koninklijk Besluit iets gewyzigd. Aangezien dit besluit van toepas sing is verklaard op het gemeente personeel, verzoekt B. en W. ook deze wyziging daarvoor van toepassing te verklaren. Hetgeen zonder meer ge beurde. Doorbraak Grote Markt? Reeds direct by het samenstellen van een herbouwplan voor Venray- kom werd een doorbraak gedacht van de Grote Markt naar de St Petrus- Banden, waardoor een behoorlyke toe gang zou worden verkregen tot de toekomstige hoofdingang van de|kerk onder de toren en tot het kerkhof om de kerk. Deze toegang werd onmiddellijk gedacht over het zwaar beschadigde pand van de heer Kruysen. By de vaststelling van bedoeld plan werd deze doorgang in het plan op genomen en noch by de Raad, noch by Gedeputeerde Staten of het College van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw, dat het plan goed keurde, bestond tegen het maken van deze doorbraak bezwaar. Op grond van de opname in het herbouwplan werd de onteigening aan hangig gemaakt van dat bedoelde perceel en ook uitgesproken. De uitvoering van het her bouwplan op dit punt was echter niet zo een voudig, omdat het pand Kruysen wel een grote frontbreedte aan de Grote Markt heeft, doch achter vrij spits bijloopt en by de aansluiting van het terrein van de kerk niet voldoende breedte heeft om de doorbraak geheel te verwezenlijken. Zulks zou alleen mogelijk zyn by de sanering van het pand Custers, waardoor de achter het perceel Kruysen gelegen bakkerij elders zou worden gebouwd. Wilde men hier echter een ver betering brengen, waardoor dus het pand Custers op behoorlijke wyze zou kunnen worden verbouwd en de bakkerij en stalruimte op een aan vaardbare wyze zouden kunnen wor den herbouwd, dan was het nodig langs de achterzijde van bedoelde per celen een grondstrook te verkrijgen van het R.K. Kerkbestuur en tevens een gedeelte van het perceel Kruysen daarvoor beschikbaar te stellen. Deze aangelegenheid werd echter doorkruist door een tweede kwestie, n.l. het scheppen van een behoorlyke mogelijkheid voor de heer v. Opbergen om aan de Markt te herbouwen. Deze zou daarvoor eveneens een gedeelte van het kerkterrein moeten verkrijgen. Het R.K. Kerkbestuur bleek bereid de nodige medewerking te verlenen. Toen men meende een aanvaard bare oplossing te hebben verkregen deed zich een derde moeilijkheid voor. Door de evenbedoelde grondatstand zou het niet mogelijk meer zyn voor de heer Vermeulen om over te gaan tot herbouw van de werkplaats, welke hif- eertijds achter de door hem be woonde woning had staan en welke hy voor zyn bedrijf dringend nodig heoft. B. en W. meende een oplossing gevonden te hebben voor al deze moeilijkheden en wei door: 1. verwezonlyking van de doorbraak over het perceel Kruysen, aan de zyde van de Marktstraat; 2. grondtransactie met het R K. Kerkbestuur van St. Petrus Ban den, waardoor aan het perceel Custers grond wordt toegevoegd en ook terrein beschikbaar komt voor de herbouw van het pand van Opbergen; 3. toewijzing van grond aan de heer Vermeulen voor de vervulling van de beide op hem rustende her- bouwplichten. De heer Vermeulen heeft een ber- bouwplicht voor wat de verwoeste werkplaats betreft, terwijl hij nog een herbouwplicht heeft voor een ver woest perceel aan de Hoenderstraat. Vervulling van een of beide her- bouwplichten op de ondergrond van bedoeld perceel is niet mogelijk, daar deze door de gemeente in beslag is genomen voor de bouw van een nood woning. Lettend ook op het feit, dat door de gemeentewege bevorderde grondtransactie het Vermeulen niet mogelijk meer wordt om achter het door hem bewoonde pand aan de Markt een huurhuis zyn werkj plaats te herbouwen en in aanmer king nemend, dat zijn functie van koster, zyn aanwezigheid in de nabij heid van de kerk noodzakelijk maakt» hebben B. en W. de belangen van de heren Kruysen en Vermeulen tegen elkaar afwegend, het als juist beschouwd, dat de na het aanbrengen van de doorgang neg overbly'vende grond te zijner beschikking komt voor het vervullen van zyn herhouw- plichten. Ten behoeve van de heer Kruysen zal B. en W. medewerken aan het verkrijgen van een ander gunstig gelegen terrein voor een door hem te bouwen nieuwe woning. Tegen deze plannen is door de heer Kruysen protest aangetekend, dat in geheime vergadering op uitdrukke lijk verzoek van de Voorzitter verder werd behandeld. Moeten wy nog vertellen, dat zelfs de beslissing in deze geheim werd gehouden, ondanks het feit, dat de beslissing in openbare vergadering moet genomen worden. Na anderhalf uur wachten kregen de bezoekers geen beslissing te horen! Vleeskenringsdiengt By het ontstaan van een vacature voor hoofd van de keuringsdienst voor vee en vlees in de kring Horst, hetgeen ongeveer samenviel met de invoering van de verplichte keuring van huisslachtingen, werd door de inspecteur van de volksgezondheid aangedrongen op samenvoeging van de kringen Horst en Venray, met aan het hoofd een keuringsveearts in vol-ambtelyke dienst, aan wie het dus Sinterklaas is in aantocht, doch nog niet gearriveerd. Maar wat wel gearriveerd is, dat zijn de SPAAR- BUSJES VAN 'T ORGELFONDS. Omdat 't echter in de tyd is, dat overal do klompjes worden gezet en wel met de bedoeling, dat er ook wat in komt, zullen we de spaarbusjes nog EVEN vast houden. Want 't zou toch jammer zyn, dat op de Sint Nicolaasmorgen de grage kinderogen vol teleurstelling zouden moeten staren naar een lege klomp. NA DE FEESTDAGEN zullen de busjes wor den gedistribueerd. We laten dus EERST DE KINDEREN voorgaan. Mogelyk kan men nu reeds rekening houden met 't spaarpotje voor 't orgelfonds en schiet er nog wel iets over om in dat busje te deponeren. DAT HOPEN WIJ ALTHANS 1 Bouwt mee aan Uw orgel! verboden zou zyn particuliere practyk uit te oefenen. Noch Horst, noch Venray, voelden toen wat voor de nieuwe regeling en hebben dit plan dus terzijde gelegd. Nu dringen Ged. Staten weer aan om hiermede te beginnen, maar weer is Horst en Venray daar op tegen. Ook de Raad vindt dan goed, dat dit Ged. Staten nog eens verteld wordt. Klachtenboek Iedere rondvraag opnieuw is weer een klaagzang over wegen en fiets paden en weth. Wintels heeft het dan druk om al deze klachten te noteren, ter verdere afwikkeling by gemeente werken. De heer STEEGHS begon over de Castenraysestraat, die hy wel Nico van Melo-straat zou willen noemen. De VOORZITTER zei, dat de rond vraag niets te maken had met de roemruchte Nico, waarop dan de heer STEEGHS weer repliceerde, dat hij op die weg, met of zonder Nico, toch wel eens wat kiezel wou hebben en als het enigszins kan ook eens wat tegen de stof te doen. En verder de weg van Dinghs naar Klein-Oirlo die er gewoon schandalig by ligt, die zou spreker nu onderhand ook wel eens opgeknapt willen zien. Het is geen wonder, dat op de kerk dorpen gezegd wordt, dat in het dorp alles gedaan wordt terwyl er op de kerkdorpen niets gebeurt. Voor de sintelvveg naar Kl.-Oirlo kan gemeentewerken geen sintels krygen, maar dan wordt het toch tyd, dat men elders eens informeert boe men daar aan de sintels komt. Want daar kan men ze wel krygen. Weth. Wintels schreef en schreef... De heer ODENHOVEN wilde de oude Gasstraat maar opdoeken, hier was zulk een schone weg gekomen, dat die voortaan zeker de Noordsingel moet heteD, maar dat was van later zorg. Veel zwaarder lag hem op het hart de Laagheidseweg, die als pde Britje8weg" bekend, beroemd en ook berucht begon te worden door de vele gaten en kuilen. Wethouder Wintels schreef... Dan informeerde dezelfde spreker hce het stond met 't huis van Piet Vermeulen in de Hoenderstraat, dat door Gemeentewerken uitgezet, door de Gemeente werd stop gezet. De VOORZITTER wees er op, dat boerderijen in de kom niet meer gebouwd mogen worden. (Wat er nu verder gebeuren moest, daarover werd niet meer gepraat,) De bomen op de Beek weg, waarna spreker informeerde zullen te zijner tyd wel terugkomen, getuige het beplantingsplan. De heer SELDER zou graag zien, dat de gaten in de Veldstraat zouden worden gedicht en vroeg, of er in de oude Draalstraat geen andere oplos- siug kon gevonden worden. Wethouder Wintels schreef... De lampen in de Hoenderstraat moeten wachten op de PLEM, die voor de aanleg schijnbaar nog geen tyd heeft.* De heer CUSTERS vroeg om enkele karren kiezel voor de kerk in Oirlo, waar men nu in de nattigheid zit. Wethouder Wintels schreef... De heer CAMPS vroeg hoe het nu toch zat met het plein voor de school in Oostrum, maar kreeg de bal terug gekaatst, dat hy daarvoor by hot Oostrums Kerkbestuur moest wezen, die maar geen antwoord gaven aan B. en W., omtrent de voorstellen dienaangaande ingediend. De heer F. JANSSEN had gezien, dat de Raad de gemeentelijke werk gelegenheid had goedgekeurd, waarom wordt dan niet aan al die wegen begonnen. Dan zou hy graag weten, hoe het stond met de 4 industrie woningen. Had de gemeente er geen geld voor, dan zou men toch eens met de betrokken industriön kunnen gaan praten. Verder zou spr. graag willen weten, hoe het met de obliga tielening stond en de industrieflat. Verder zou hy een ander Raadslid willen vragen, voor hem B. en W. te vragen, of hy misschien de stoep voor zijn huis terugkreeg, die by het aanleggen van de riolering spoorloos is verdwenen. Uit het antwoord van de VOOR ZITTER bleek, dat de Gemeentelijke werkobjecten niet eerder konden beginnen dan nadat de goedkeuring van Ged. Staten ontvangen was. De 4 industriewoningen kon de

Peel en Maas | 1951 | | pagina 1