Antwoord van Burgemeester en Wethouders aan Drs. Poels inzake uit te schrijven Oude materialen en afvalstoffen verbeteren onze deviezenpositie WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN BUITENLAND Z4TERDA6 27 OCTOBER '««1 43 TWEE EN ZEVENTIGSTE JAARGANG Druk en Uiigave Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Venray Telefoon K 4780 512 Postrekening 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijzen worden op aanvraag gaarne verstrekt. Losse mm-prljs 8 cent. Abonnementsprijs p. kwartaal: voor Venray I 1.10 bulten Venray I 1.30 uitsluitend bij jroor-ultbetallng Geachte Redactie. Van drs. A. Poels ontvingen wy vorige week Woensdag het concept van het ingezonden stuk, dat op 20 dezer door U in Uw weekblad werd geplaatst. Overdrukke werkzaamheden maak ten het. jammer genoeg niet mogelyk om aan zijn verzoek te voldoen en nog zo tijdig een affiwoord gereed te maken, dat plaatsing in hetzelfde nummer van Uw blad mogelijk was. Uiteraard mag een gemeentebestuur een openbare bespreking van zijn doen en laten niet schuwen, en het is dan ook niet uit dien hoofde, dat wij d«?ze pennevrucht van de heer Poels betreuien. Wij betreuren echter wel ditstukje, omdat daardoor aan de sfeer, welke nodig is voor het slagen van ons plan, onherstelbaar nadeel wordt toegebracht. Het is ons een volkomen raadsel, hoe de heer Poels aan zijn stukje een titel kan geven ais hy thans gedaan heeft. Deze is niet alleen totaal zinneloos, zonder enig verband met de inhoud van het stuk, doch suggereert slechts, dat hier sprake zou zijn van een vrij ongezonde financiële manipulatie van de meen te. Zinloos is de titel, omdat niemand van mening zal zijn, dat wanneer een gemeente in een noodtoestand verkeert, men zyn toevlucht zou kunnen of mogen nemen, tot een ongezonde financieringsmethode, wel ke haar alleen nog maar verder van huis zou kunnen brengen. Verband met de inhoud is er niet, omdat de heer Poels wel vele op merkingen naar voren brengt, doch in geen enkel opzicht tracht aan te geven, dat het uitschrijven van een obligatie-lening ongezond is, of onge zond wordt wanneer dit gebeurt ten behoeve van de woningbouw en/of wanneer zy wordt aangegaan voor 30 jaar. Ons College schreef een brief aan alle ingezetenen, zette daarin de toe stand uiteen en tracht door het bijgedrukte formulier een inzicht te krijgen van de belangstelling, welke er by de burgerij bestaat voor een dergelijke lening. Wanneer er vol doende belangstelling aanwezig bleek, zou de gemeente zich de kosten en moeite kunnen geven om tot het uitschrijven van de lening over te gaan. Volkomen ten onrechte hecht de heer Poels dan ook aan de rondzend brief de betekenis van een officiële prospectus. De he6r Poels wenst nadere toe lichting omtrent verschillende punten. Rente en Aflossing a. Een eventuele garantie ten aanzien van de betaling van rente en aflossing. Wy betreuren het, doch moeten tot onze schande bekennen, dat ons een garantie mogelijkheid, a's door de heer Poels bedoeld, niet bekend is. Wanneer een gemeente, voor een gemeentelijke aangelegenheid geld leent, is zulk een garantie niet alleen nimmer gevraagd geworden, doch ook overbodig. In de Gemeentewet zyn bepaalde uitgaven genoemd, de z.g. verplichte uitgaven, welke in de begroting moeten worden opgenomen. Hiertoe behoren ook de verschul digde renten en aflossingen van de door de gemeente aangegane geld leningen, dus ook die van een obli gatielening als bedoeld. Weigert de Raad zulks, dan plaatsen Gedeputeerde Staten deze posten er op, ontbreken de nodige middelen, dan schrappen in zulk een geval Gedeputeerde Sta ten bij hun besluit de onverplichte uitgaven en dat zijn er vele tot het bedrag, dat zy nodig hebben. Wat men nog meer voor garantie wil hebben is ons een raadsel. Nimmer is zo iets gevraagd door de geldschieters der gemeente, die toch waarachtig wel zorg hebben 7oor het geld, dat zy zelf verstrek ken. Wat de heer Poels vertelt over de garantie, welke te vinder, zou zyn in de exploitatie van de woningen, getuigt van weinig inzicht in deze materie. Het is sedert de oorsprong van de woningbouw van overheids wege (woningwetbouw) in ons land voorgeschreven de grond af te schry- yen in 73 jaren en de bouw zelve in 50 jaren. Daarop is een exploitatie gebouwd. Leent men echter voor 30 jaren, zoals in het voornemen ligt, dan schiet de opbrengst der woningen te kort is dus de netto huur opbrengst geen garantie voor het geheel. Deze controverse tussen leningsduur en levensduur van het object is echter mogelyk omdat in de bpgroting der gemeente een leningsfonds is vervat, waardoor het verschil wordt ver schoven naar de toekomst. Ook verder toont de heer Poels niet goed op de hoogte te zyn, want hy zou dan niet gevraagd hebben of de te bouwen woningen nog bezwaard zouden kunnen worden met een hypotheek. Zulks wordt nl. om zeer begrijpelijke redenen niet toegestaan. Wanneer een gemeente geld leent moet in het raadsbesluit uiteraard het doel van de lening worden aan gegeven. Wendt men de gelden voor iets anders aan dan wykt men dus af van het goedgekeurde besluit en zou het gemeentebestuur onoverko- menlyke moeilijkheden krijgen met Gedeputeerde Staten. In verband met de slotzin van de betreffende alinea vragen wy ons toch wel af op grond waarvan de heer Poels zich de vrijheid aanmeet om een dergelijke kwade trouw by de gemeente te veronderstellen. Aflossingsplan Aangezien 200.000 nu eenmaal niet deelbaar is door 30 en jaarlijks moet afgelost worden in veelvouden van f 1000 zal het toch wel duidelijk zyn, dat niet iedei jaar een gelyk bedrag kan worden afgelost. Men zal dus iets moeten verschuiven en in 3 jaar een tiende gedeelte moeten aflossen, b v. een jaar f 6000 en de twee andere jaren telkens f 7000 en zo vervolgens. Wy hadden niet vermoed, dat voor sommige dit niet duidelijk zou zyn. Wanneer de heer Poels spreekt over annuiteitenstelsel heeft hy ver moedelijk bedoeld een progressief aflossingsstelsel waarbij het jaarlijks af te lossen bedrag sty'gt en in totaal jaarlijks aan rente en aflossing een zelfde bedrag op tafel dient te worden gebracht. Een obligatielening kan nu eenmaal niet by wyze van an nuïteit worden afgelost. De heer Poels zal dit bii nadere beschouwing ook wel inzien. Doordat, zoals boven werd gezegd geen gelijkheid bestaat tussen lenings duur en levensduur heeft een derge lyk progressief aflossingsstelsel geen zin en zou dit slechts aan de aan trekkelijkheid van de lening afbreuk doen, omdat dan het merendeel der inschrijvers eerst na verloop van jaren kans zou hebben op uitloting. De mededeling, dat jaarlijks een ongeveer gelijkblijvend deel wordt afgelost sluit het denkbeeld van een dergelijk stelsel o.i. duidelijk uit. Y erliandel baarheid Wanneer een gemeente leent mag men alleen 4 pet. rente betalen, wan neer de gemiddelde looptijd van de de lening 15 jaar is. Elke bepaling in de voorwaarden, waardoor deze 15 jaar in gevaar zouden komen sluit goedkeuring uit. Bezwaarlijk zal men dus oen bepaling op kunnen nemen volgens welke men tussentijds zal aflossen, wanneer een houder van een obligatie geld wil hebben. Dit nadeel is echter, nu geen officiële koersnotering plaats heeft en men notering onder de incourante fondsen bezwaarlijk vindt te ondervangen, wanneer zy die geld willen hebben, hiervan mededeling doen aan de Ont vanger. Meestal zal dan een oplossing gevonden kunnen worden omdat deze nog wel weet wie geld wil beleggen en dus stukken wil overnemen. Een dergelijke oplossing kan echter bezwaarlijk omschreven worden. Wie echter geen vreemdeling is in Jerusalem, weet, dat hiervoor by kleine obligatie-leningen altyd een oplossing is te vinden. Wy menen hiermede de bezwaren en bedenkingen van de heer Poels wel te hebben weerlegd, doch vrezen, dat wij door dit antwoord niet in staat zyn de schade te herstellen welke is toegebracht aan de sfeer welke wij boven schetsten. Wy betreuren dit en wel' voor namelijk omdat de reden ervan, het stukje van drs. Poels, zonder bezwaar achterwege had kunnen blyven en zyn pennevrucht allerminst naar onze bescheiden mening in een gemis voorzag. Burgemeester en Wethouders van Venray, Mr. A. H. M. JANSSEN, Burgem. H. VORST, Secretaris Homoeopaath voor de rechter In een officiële zitting eiste de offi cier van Justitie te Maastricht Dins dag tegen de 46-jarige homoeopaath en psychometrist S. W. S. tweemaal 200 gulden boete wegens het onbe voegd uitoefenen van de geneeskunde. De zaak diende in hoger beroep. De kantonrechter had de homoeopaath veroordeeld 'tot tweemaal honderd gulden boete. Er waren vijftien getuigen ver schenen, die allen door S. waren be handeld. De homoeopaath betastte slechts een ring of een of ander voor werp van de patiënten en hierna stelde hy de diagnose, die vaak ver rassend juist was. 1ste halfjaar '51 voor f 63 millioen uitgevoerd Begin Maart van dit jaar word begonnen met een landelijke in zamelingsactie van oude materialen en afvalstoffen. Dank zij do goede samenwerking tussen de overheid en de georganiseerde handol, als mede de uitstekende medewerking welke werd ondervonden van chari- tieve verenigingen, jeugdorganisa ties en stellig niet in de laatste plaats van de Nederlandse huls vrouwen, heeft deze actie tot dus ver vooral t.a.v. de artikelen oud papier en lompen tot goede resul taten geleid. Deze resultaten zyn van groot beiang in verband met de geregelde voorziening van de industrie met waardevolle oude materialen en afvalstoffen. Daarnaast blijkt het gewicht van deze inzameling voor een waarde van bijna f 63 millioen aan oude materialen werd uitge voerd (eerste halfjaar 1950 bijna f 26 millioen). Export ond papier bijna f 10 millioen in 3 maanden In 1938 bedroeg de opbrengst van oud papier gemiddeld per maand 6400 ton, in 1950 was deze tot 11.400 ton gestegen en in 1951 beliep dit maandgemiddelde, mede onder in vloed van de inzamelingsactie 19000 ton (berekend over de eerste 8 maan den). Deze hogere opbrengst aan oud papier kwam deels ten goede aan de Nederlandse industrie, deels aan de export. Van Maart tot en met Juli 1951 bedroeg de deviezenopbrengst van de export van oud papier f 9.500.000. De opbrengst aan lompen bedroeg in 1938 gemiddeld naar schatting 3000 ton per maand. Verwachtte men aan vankelijk geen of weinig stijging ten opzichte van de gemiddelde maand- opbrengst van 3800 ton over het eerste halfjaar in 1951 n 1. circa 4400 ton een stiiging van 600 ton of 600.000 kilogram zien. Bbhalve een besparing by de import leverde de verhoogde lompen opbrengst de mogelijkheid tot verruiming van de export. Deze export bedroeg in het eerste halfjaar van 1950 ruim f 10 millioen in de overeenkomstige periode van 1951 bijna f 26 millioen. Ter verdere vergelijking diene nog, dat de waarde van de lompenuitvoer over het eerste halfjaar 1951 ongeveer gelijk was aan die van room en ge condenseerde melk zonder suiker, tezamen in hetzelfde tydvak. Metaalafval wordt schroot Afval van metalen, zowel van ijzer, staal als nonfenrometalen (o.a. koper, lood en zink) heeft grote waarde en wordt als z.g. schroot weer door de hoogovens en staalfabrieken respec tievelijk de nonferro omwerkingsbe- dry ven tot nieuwe producten verwerkt. De omvang van de totaal beschikbaar komende hoeveelheden schroot per jaar blijkt uit de volgende cijfers over 1950 y'zer staalschroot (geslagen) 432 000 ton ijzer staalschroot (gegoten) 80.000 ton nonferro-afvallen 55.000 ton Soepbeentje: f 6,5 millioen Huishoudbeenderen vormen voor onze-industrie een belangiyke grond stof en nemen als zodanig geen on beduidende plaats in tussen de overige oude afvalmaterialen. De beenderen verwerkende industrie ontvangt de grootste hoeveelheid van deze grondstof via de slagers. Toch gaan jaarlyks nog aanzienlijke hoe veelheden beenderen verloren. In 1947 bedroeg het verlies aan beenderen nog 70 pet. in 1948 by na 53 pet, in 1950 ruim 45 pet. en in het eerste halfjaar van 1951 ruim 37 pet. Ondanks de daling van het verlies percentage kan worden aangenomen, dat het verlies aan beenderen over geheel 1951 nog wel circa 13 millioen kilo zal bedragen. Uit deze hoeveelheid beenderen zou aan diverse producten (lym, gelatine, beendermeel, vet etc.) voor een waarde van ruim f 6,5 millioen kunnen wor den gefabriceerd. Hoewel de inzamelingsactie tot dusver, ook in zomermaanden, in vele delen van ons land is voortgezet, zal de ondervakgroep opkopers oude ma terialen en afvalstoffen, tegen het einde van October a s. in een aantal gemeenten o.a. Amsterdam en Den Haag met nieuwe acties beginnen. De minister van Economische Zaken doet een beroep op de Nederlandse bevolking om met kracht mede te werken de inzamelingsactie te doen slagen. Wat moet bewaard worden Yan groot belang is het bewaren van lompen, t.w. alle soorten geweven en gebreide oude textielgoederen en afvallen in het huishouden, ateliers, kleermakerijen etc. en verder oud papier, oude metalen en beenderen. Oude voorwerpen van riet, biezen of cocos, oude vloerbedekking van linoleum of balatum, gegummeerde kledingstukken of artikelen van plastic zyn onbruikbaar voor verwerking en behoeven dus niet bewaard te worden. Oude schoenen zyn niet altyd waarde loos. In de huishouding hoeven even eens geen conservenblikken of flessen met een inhoud van minder dan 1 liter worden bewaard, (tenzij men hiervoor statiegeld terug zou ont vangen), Teerpapier, carbonpapier, vettig papier en cellophaan behoren met het huisvuil te worden weggeworpen, aan gezien deze papiersoorten wanneer zy f.nssen het overige papier terecht komen, by verwerking door do indus trie ernstlgo schade aan de machines kunnen veroorzaken. KOREA Maandag kwam het bericht, dat de verbindingsofficieren van beide stry den de partyen in Korea waren overeengekomen, dat de delegaties die sinds 22 Augustus niet byeen waren geweest weer zullen be ginnen te praten over een bestand. Nu was dat wel verwacht, want uit Tokio waren de laatste weken vry optimistische berichten gekomen over de bereidfieid van de Chinezen, om te onderzoeken of een bestand toch mogelyk zou zyn. Ieder weet, dat de Verenigde Staten belang hebben by een staken van het vuren, want zy kunnen nog zo veel terrein veroveren, zy bereiken er niets mee, en als de oorlog zou worden uitgebreid tot China, zouden de V.S. min of meer in de val zitten op een onbelangryk front, dat hun veel mensenlevens zou kosten. Maar de Chinezen moeten ook bombarde men ten vrezen op hun jonge industrie, en zy lyden sterk onder de handels beperkingen. Men weet dat China en. Japan al weer aardig met elkaar handelen. Japan levert industrieproducten en textiel, China kolen en ertsen, en meestal gaat dat verkeer via Hong kong. Maar China heeft veel meer nodig rubber, tin, koper, wol enz dat het nu byna niet krygt. Het verluidt dat de invloed van de han delsbeperkingen op alle Sowjetstaten zodanig is, dat deze in December, wanneer zy een economisch congres in Moskou byeenroepen, zullen aan bieden hun markten open te stellen voor producten uit het Westen in ruil voor levensmiddelen en grond stoffen. Zulk een regeling bestaat al met verscheidene landen, vooral met Engeland, dat dit jaar een millioen ton graan uit Rusland krygt. Maar hoewel dus allerlei factoren er op wyzen, dat ook China een ont spanning wenselyk acht, is niet in te zien, hoe politieke besprekingen na een wapenstilstand zouden kunnen slagen. Peking krygt toch Formosa niet van de V.S., de Amerikanen zullen wel niet helemaal naar de 38ste breedtegraad teruggaan in Korea, en Peking niet erkennen. Maar het is mogelyk, dat de niet-politieke con tacten zullen toenemen. En nu is het merkwaardig, dat juist in de week voorafgaande aan het besluit, de besprekingen in Korea te hervatten, Moskou een nota zond aan Washington, die weinig beloofde. De Amerikaanse ambassadeur te Moskou, Kirk, had te Moskou ge vraagd, druk uit te oefenen op de Noord-koreanen, om een bestand te sluiten, omdat anders explosies wel eens niet voorkomen zouden kunnen worden. Wisjinski antwoordde daarop. Hy zeide, dat Rusland geen party was, dat de Amerikanen zich niet met Korea hadden moeten bemoeien, dat dat Moskou wel wilde praten over alle problemen, maar blykbaar voor waardelijk. Ondanks deze felle nota worden de besprekingen in Korea hervat. Nu is het mogelyk, dat de Russen hun „gezicht hebben willen redden", maar ook bang worden van een voortduren van de stryd en dus wel degelyk de Noord-koreanen hebben aangemaand, maar te gaan praten. Doch het is ook mogelyk, dat de Chinezen, die de slagen krijgen, zelfstandig het besluit hebben genomen, eieren voor hun geld te kiezen. In beide gevallon heeft de Ameri kaanse politiek van kracht succes gehad en incasseren de Russen weer eens een tegenslag. Perzië en Egypte In Perzië hebben de Britten een grote nederlaag geleden. Zij hebben verklaard, dat zy Abadan nooit zouden verlaten en zelfs oorlogsschepen ge stuurd. Zy hebben een Perzisch aanbod, een Brit tot directeur te benoemen van de genationaliseerde raffinaderij te Abadan afgewezen. Daarop zijn alle Britten uitgewezen... en Londen kon niets doen. Het wilde met Mossadeq niet praten, en vraagt nu bemiddeling voor nieuwe besprekingen. Men is in Engeland zeer boos op Morrison. Indien Amerikaanse druk de Britten remt, hadden zy dat eerder moeten bedenken. De Veiligheidsraad kon geen zeven stemmen opleveren voor een Britse resolutie (maar zes, en dat is te weinig) en zal nu zelfs laten onder zoeken door het Int. Hof of het wel bevoegd is, nl. of het geschil niet een kwestie is tussen een staat en een maatschappij, en niet tussen staten. Londen heeft slecht gemanoeuvreerd. Inzake Egypte, waar de verdediging van het Suezkaneal een aangelegen heid is voor heel Afrika, Europa, Amerika en het Gemenebest, staan de Engelsen sterker. Zy blyven de zone van het Suezkanaal bezet houden ondanks opgewonden menigten. Hun contract duurt nog tot 1956. Maar met Egyptische vijandschap is deze stel ling zeer zwak, en dus moet er toch een nieuw contract komen. Doch, zoals gezegd, de kanaalzone houden de Britten met internationale instemming, totdat een nieuwe rege ling is getroffen. Anders staat het weer met de Soedan, waarvan de Egyptische koning souverein is, al benoemt hy een Brits gouverneur. Over de toekomst van de Soedan kan niet alleen Engeland be slissen, en deze zaak zal wel voor de V.N. komen. Pakistan Yan de onrust in de Mohamme daanse wereld getuigde de moord op de premier van Pakistan, die op een tournee in het hoge Noorden van zyn land. waar het grenst aan Kasjmir werd doodgeschoten. De dader werd door een grote me nigte gelyncht, zodat men weinig van en over hem weet. Hy zou een Af ghaan zijn, klaarblijkelijk een lid van de grensstammen, die daadwerkelijk hebben meegeholpen met die Paki- stanen, die Kasjmir wilden heroveren, dat zo men weet doorindische troepen is bezet. Dit grensgebied is zeer onrustig. De grensstammen willen het gezag van Pakistan eigenlyk -niet erkennen, streven naar een eigen staat, wensen daarby Zuid-Kasjmir te betrekken en als moslims een heilige oorlog tegen de indische Hindoes te voeren. De premier van Pakistan, Liaquat Ali Khan, was te gematigd, wilde geen oorlog met India, hy had voor heen veel met Nehroe samengewerkt en hoewel hy Kasjmir voor Pakistan opeiste, had hy zich al tegen een officierenkliek moeten verzetten, die oorlog wilde. Zijn dood heeft vrees gewekt voor toeneming van de gevaren, maar het schynt, dat de huidige gematigde lyn kan worden voortgezet en dat alle kansen op een vergelyk niet zyn ver keken. Kasjmir zelf is een van de de vele zorgenkinderen van de V.N, VOEDSELBÜREAU Henseniusplein 16 YENRAY Tel 416 Kuiken-toewijzing 1952 Voor 1952 zullen de kuikentoewy- zingen voor boerenpluimveehouders worden vastgesteld op 75 pet. van de toewijzing 1951. Wanneer echter de pluimveehouder op zyn aanvraagformulier verklaart dat in 1952 minstens 25 pet. van zyn bouwland wordt beteelt met aardap pelen en/of korrolmais, met een minimum van 20 are, kan ook 100 pet. van de kuikentoewyzing van 1951 worden toegewezen. In verreweg de meeste gevallen zal dus wel op dezelfde toewyzing van kuikens gerekend kunnen worden als verleden jaar, zeker als men zich voldoende op do verbouw van eigen voederproducten toelegt. Voor die pluimveehouders, die ver leden jaar een betrekkelijk lage toe wyzing ontvingen, is er voorts een mogelijkheid om boven de toewyzing 1951 uit te komen. Zy moeten dan in het komende jaar 1952 minstens een bepaalde oppervlakte met aardappelen en/of korrelmais verbouwen, de normen hiervoor vind men op het aanvraag formulier. Pluimveehouders welke nog geen formulier voor aanvrage kregon toe gezonden kunnen dit alsnog op het bureau, of de zitdagen afhalen. Uiterlijk 31 October moeten alle aanvraagformulieren wederom zyn ingeleverd. Maandag 29 October bezoeken vele veehouders de t.b.c.-vrye rundvee en biggenmarkt, makkelijk kan men dan even op het bureau het aanvraag formulier inleveren. Verder zullen zitdagen hiervoor als volgt gehouden worden Dinsdag 30 October 1951 Merselo in café Arts om 8.30 uur Oostrum in café wed. Camps 10 uur Smakt in café Nellen om 11 uur Geysteren café Baltussenom 1 uur Wanssum by wed. Weysom 2 uur Blitlerswyk café de Swart 3 uur Woensdag 31 October 1951 Leunen café A. Martens om 8.30 uur Heide café Litjens om 10 uur Ysselsteyn by A. Fieurkens 11 uur Veulen café van Gasaelt om 1 uur Oirlo café Drabbels om 2 uur Castenray café Kuipers om 3 uur Rundveevoeder De toegezonden rundveevoederbon- nen zijn bedoeld als voorschot afge rond op 100 kg. naar boven. Veehouders met een kleine veebe zetting dienen er rekening mede te houden, dat de ontvangen toewyzing ongeveer de helft kan betekenen van de gehele wintertoewyzing. De PI. Bureauhouder H. EMONTS ORGELIIOEKJE Binnen een paar weken zullen de spaarbusjes van het Orgelfondscomi- té huis voor huis worden aange boden. Het comité hoopt, dat ieder gezin van onze parochie dit busje als een vriendelijke gast zal ontvangen. Wat de bedoeling er van is, weet iedereen onder de hand wel. Elke week een KLEINE GIFT, by feeste lijke gelegenheden, zoals verjaardagen, trouwpartijen, familiefeestjes IETS EXTRA'S Ouders, leert ook UW KINDEREN een offer brengen. Als U hen voor spiegelt, wat de bedoeling issamen een orgel sparen, dan zullen ook zy er trots op gaan, wanneer ze later kunnen zeggen: OOK IK HEB DAARAAN MEE GEWERKT 1 Denkt er aan: vele kleintjes maken een groot 1 Kaartclubs, kaart eens een avond ten bate van het orgel; stort de HELE of HALVE winst in 't busje. Herhaal dat eens van tyd tot tijd. De VENRAYSE BRIDGECLUB heeft toegezegd een bridge-drive to organiseren ten bate van het Orgel fonds. Welke Venrayse vereniging volgt dit voorbeeld Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Openstelling Postkantoor op Allerheiligendag. Het Kantoor te Venray is voor de Postdienst op 1 November a.s. alleen geopend van 9 tot 10 uur. De openstelling voor de Telegraaf dienst blyft normaal. Er wordt Blechts één briefpostbe- 8telliDg uitgevoerd. Aanbesteding Het bouwen van een woonhuis aan de Patersstraat te Venray, voor ïekening van Dr. H. Sala, is door het Architectenbureau Ir. J.P.J. Margry te Venray, gegund aan de aannemer J.P. Verhoeven. Aanbesteding Woensdagmiddag had in het Sint Annagesticht de aanbesteding plaats van het herstel van het St Eugöne- Paviljoen, dat door de oorlog groten deels verwoest werd. De inschrijvingen waren als volgt Fa. Berendsen &Braams, Nijmegen f 247.900 Gebr. Janssen, Venray 251.500 Fa Neli8sen, Venray 262.262 vd. Bouwhuysen, Den Bosch 263 200 v. Seters, Venlo 263 750 A.A.M., Den Haag 265.000 Lamet's, Den Haag 289.000 Aanbesteding. Donderdag werd onder Venrayse aannemers aanbesteed het bouwen van een woon- en winkelhuis aan de Merseloseweg, voor rekening van den heer P. Siebers. Architecten: Gebr. de Vries. De uitslag was als volgt: J. Verhoeven f 27.184 P. Volleberg en Zn f 27 450 Gebr. Verstraalen f 27 900 L. Oudenhoven f 27 970 Gebr. Janssen f 28 200 Gebr. Dinghs f 29 918 Arts- Gielen f 29 964 Th. Siebers f 30 249 G. Janssen f 30 303 P. Potten f 30.310 Gebr. Oudenhoven f 30.600 H. Gooren f 30 650 Th. Maassen f 30.950 J. Houwen f 30.950 L. Maassen f 31.420 C. Akerboom f 31.300 Sint Eloy Een dezer dagen ontving de voor zitter van de Ned. Kath. Metaal- bewerkersbond afd. Venray de heer H. Gerrats, bericht van het hoofd bestuur te Utrecht, dat hy een gratis Lourdesreis gewonnen had. Fiets lenen Zaterdagmiddag leende mej. H. uit Venlo voor een half uurtje een fiets by een inwoner van onze gemeente. Zy had wat haast en moest nog enkele boodschappen doen. In al haar haast vergat deze juffrouw echter de fiets terug te brengen met het gevolg, dat ze de Venlose politie op bezoek kreeg en naar Venray werd overgebracht. Zo zal het lenen van deze fiets voor die juffrouw allesbehalve goedkoop worden. Ongevallen Toen Fr. C., per Solex van zyn wo ning uit de Stationsweg op wilde ryden, werd hy geraakt dooreenjuist passerende vrachtauto. De solexryder werd tegen de grond gesmakt en in ernstige toestand zyn woning binnen gedragen.

Peel en Maas | 1951 | | pagina 1