&4 ianclscus 4 October Inleveren Registratiekaarten. De Eerw. Zuster Manulphia 's Avonds 7.30 uur Lof en feestpreek. Herdenking van het afsterven v. St. Franciscus IPieht deze schone plechtigheid met ons mee Patentteek De heer VERMEULEN wou verder weten of er Venrayse onderaannemers een kanB gekregen hadden aan de verwarming van de Landbouwhuis- houdschool en of het niet mogelyk was, dat de Ambachtsschool door een Venrayse aannemer zou worden ge bouwd. Op de eerste vraag antwoordde de VOORZITTER bevestigend, op de tweede ontkennend, men moet zich houden aan de regels van het spel en bovendien zou Den Haag het nooit goedkeuren. De heer de BRUYN, die vroeg naar de electriücatie van de Merseloseweg werd verzocht dit niec te forceren en de vraag van de heer OOMENS naar de Ambachtsschool, werd ver wezen naar de geheime vergadering, die prompt daarop begon en waarvan geen uitslag werd bekend gemaakt. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 335 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 4 October: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM VLEESKEURINGSDIENST Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis dat ingaande l October a.s. ook z.g. huisslachtingen aan keuringen onder worpen zijn. In verband hiermede werd de vleeskeuringsdienst gereor- ani8eerd. Tengevolge hiervan dienen alle aan giften voor keuringen, dus zowel door slagers als door particulieren van ge wone zowel als van noodslachtingen, ingaande Maandag l October a.s. te geschieden ter secretarie Afdeling tussen 9 en 12 uur v.m. De keuring voor huisslachting zal geschiedent Te Waii8sum, Geysteren, Oostrum, Boschuizen Smakt Oirlo, Castenray en Hoogriebroek iedere Zaterdag voor middag keuring van levende slacht dieren. En Maandag en Dinsdag keuring van geslachte dieren. In het overige gedeelte der gemeente Venray Iedere Woensdag keuring van le vende slachtdieren en Woensdag (even tueel) Donderdag en Vrijdag keuring van geslachte dieren. De keurlonen zyn eveneens herzien en bedragen l October a.s. voor een eenhoevig dier f 7.50 rund (uitgezonderd 8 8 kalf) f 5.- kalf J».- nuchter kalf f 1-50 varken f 5-— schaap 1,50 n ,,5° voor noodslachtingen gelden de zelfde tarieven, met uitzondering van var kens beneden de ioo kg., waarvoor in zodanig geval verschuldigd is f 2.50. Tenslotte wordt er de aandacht op gevestigd dat slachten zonder vergun ning wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 30 dagen of geld boete van ten hoogste f 300,— Venray 26 September 1951 Aanbesteding Voor de bouw van een magazijn voor de fa. Coenen, in de Hofstraat, waren Gebr. Oudenhoven, de laagste inschrijver met f 37.420,— Hoogste inschrijving was f 48.116. Bnreau van Rechtsbijstand In 't vervolg zullen de zittingen van het Bureau van Rechtsbijstand te Venray worden gehouden op het Bureau van het Soc. Charitatief Centrum in de Paterstraat op dagen en uren als zijn vastgesteld. Loterjj Dr. Poelsstichting De prijzen die gevallen zijn op de nrs. 1594 26 prijs en 1466 5e prijs moeten uiterlijk 5 October afgehaald zijn Langeweg 36. Vergadering Bouwvakarbeiders Donderdag vergaderden de bouw vakarbeiders in zaal Schellen. De op komst was bevredigend. Aangespoord werd de cursussen der gewestelijke sociale school te volgen. De leden die deze school bezoeken krijgen een tegemoetkoming in de kosten tot eon bedrag van 50 pet. Besloten werd ook dit jaar een feestavond te verzorgen voor de leden en hun vrouwen, resp. verloofden, welke zal verdeeld worden over twee avonden. Naast een tractatie zal de medewerking worden gevraagd van Rooms Toneel uit Venlo. De leden werden aangespoord zoveel mogelijk op retraite te gaan. De verplichte snipperdagen voor het bouwbedrijf zijn vastgesteld op 24 en 31 December. Een dringend verzoek om komende week op tijd en uur als aangegeven de pensioenkaarten in te leveren en een opwekkend woord van hoofdbe stuurder Peeters, werd de vergadering gesloten. Wegens plaatsgebrek moet veel copy blijven liggen tot volgende week, o.a. ook van O. en O. Wij maken de lezers er op attent, dat reeds nu kaarten verkrijgbaar zijn bij de secretaris, Kard. v. Rossum- straat 6 en aan het V.V.V.-kiosk. K.A.B.O.-leden vergaderden In de vergadering van het Over heidspersoneel „St. Petrus en Paulus" werd tot bode benoemd de heer van Kessel. Verder werd een tombola gehouden ten bate van de gezinszorg welke een batig saldo opbracht van 43 gulden. Aangespoord werd de cur sussen der gewestelijke sociale school te volgen. Obligatielening voor woningen Venray is tot noodgebied verklaard en een van de faciliteiten, die hierby worden verleend is, dat de gemeente woningen kan bouwen, mede om de industrie van dienst te kunnen zijn. Er ontbreekt echter geld en het is practisch nergens te krijgen. Daarom overweegt het gemeente bestuur een obligatie-lening van 200000 gulden uit te schrijven voor de inwoners van onze gemeente om zo te komen tot financiering van de woningbouw. Deze maatregel is ook reeds in Bergen en vele andere plaatsen ge nomen door de besturen van de Ge meenten. De Ambachtsschool komt er Het is de Gemeente gelukt, om ten behoeve van het bouwen van een nieuwe ambachtsschool, een lening te kunnen sluiten van f 470.000,—tegen een rente van 4 pet. Daarmede is een groot deel van de moeilijkheden reeds opgelost, terwijl vertegenwoordigers van de stands- organisaties zich bereid hebben ver klaard voor het ontbrekende te zullen zorgen. Jubilea Dinsdag j.l. herdachten 3 kapelaans van onze parochie de dag, dat zij voor 12V1 jaar priester werden gewijd. De jubilarissen kapelaan Keyzers, v. Leipsig en Pater Domitius hadden op deze dag vele gelukwensen in ontvangst te nemen. Op 4 Oct. zal Pater Aldericus van Liebeek, zyn 60-jarig kloosterfeest berdenken.Deze dag wordtniet gevierd. Opvolger van Nico Door de Hengstenassociatie Venray. Horst en Sevenum is in België aan gekocht, de 9-jarige Belgische Hengst Constand de March, voor f 35.000,—. Constand de March is een van Bel gisch beste fok hengsten en werd daarom ook Belgisch kampioen 1948. Een zijner zoons werd dit jaar Belgisch kampioen. Behalve zijn buitengewone fok- kwaliteiten is dit paard tevens een zeer goede draver. Constand staat op het ogenblik in Duitsland en zal van daaruit binnen enkele weken naar Nederland worden overgebracht. Drieling geboren Zondagavond werd in Oirlo een drlbling geboren bij de familie Philip- sen Claessens. Direct na de geboorte werd de jongen en de 2 meisjes naar het Ziekenhuis overgebracht. Maandag overleed een der meisjes. Het jongetje is later ook overleden. Het meisje'en de moeder maken het nu wel. De drieling woog bij de ge boorte 6 pond in totaal. Yazendiefstal Deze week deed de rechtbank in Roermond uitspraak over de 23 jarige J.S. uit Nijmegen, die in het begin van dit jaar een 20 tal metalen bloem vazen op het Engelse kerkhof had weggehaald en verkocht. Voor deze diefstal kreeg hij 2 maanden. Op de koffie gekomen Een tweetal Venrayenaren wist in Deurne by een rijwielhandelaar nog koffie te koop en daarom togen zy daarheen. De koffie werd gekocht en in de wagen geladen, maar toen het op be talen aankwam, piepten de heren er tussen uit. De rijwielhandelaar, ook niet mis, haalde politie erbij, die met bekwame spoed de beide oplichters van bed lichtte, zodat deze geschiedenis nog wel een vervolg zal krijgen in Roermond. Venray's Muzikaal Concert Wy willen'nog even uwe aandacht vestigen op 't gecombineerd concert van de drie muzikale verenigingen uit de kom Venray, n.l. Venray's Harmonie, Dameskoor en Venray's Mannenkoor, op Zondag 7 .October a.s. in Zaal Wilhelmina te Venray. Er zal worden geboden een zeer ge varieerd programma, 't is de bedoe ling 't Venrayse publiek bekend te maken met 't kunnen van Venray op muzikaal gebied, terwyl men U tevens aan wil sporen 't muzikaal vermogen wat in Venray schuilt te ontplooien en de verenigingen die zich opdat terrein bewegen te steunen en haar in haar pogen tot verheffing van muziek en zang te stimuleren. Ernstig ongeluk Woensdagmiddag had op de hoek Paterstraat Langstraat een ernstig ongeluk plaats. De 57 jarige Achten uit Geysteren werd hierdoor een van de wagens van een Engelse colonne, die hem passeerde gegrepen en over reden. In zeer ernstige toestand werd hy, nadat Dr. v. d. Homberg eerste hulp had verleend, naar het Ziekenhuis overgebracht. Alwaar hy in de loop van Donderdag is overleden. Aanbesteding De aanbesteding van een boerderij in Geysteren voor rekening van Baron de Weichs de Wenne, leverde de vol gende cyfers op. Maes Blitterswyck f 49.854 v. d. Ven Wanssum f 47.419 Linskens en Verstralen Blitterswyck f 43.000 Reynders Wanssum f 42.200 Aannemer8comb. Well f 41.872 Neerven Meerlo f 40.78 Akerboom Venray f 40.500 Aan de laagste inschyver is het werk gegund. Yoor hulp behoevende moeders Zaterdag avond opende op feeste lijke wijze Deken Berden van Venray de door de plaatselijke afdeling van de Dr. Poelsstichting in zaal „Wilhël- mina" georganiseerde fancy-fair. Al vorens tot de opening over te gaan sprak de H. Deken er zyn vreugde over uit, dat deze organisatoren nog de moed hadden om hun krachten in dienst te stellen van die moeders die hulp behoeven. Hy bewees dat de arbeiders in deze vermateraliseerde wereld nog pit hadden. Ook de Burgemeester was verheugd en het werd zoetjes aan een traditie, dat ieder jaar de solidaiiteitsdienst een fancy-fair organiseerde voor een van de noodzakelijke diensten. De voorzitter van de K.A.B. dhr. L. Jans sen dankte de sprekers, waarna het moment was aangebroken dat de dubbeltjes en kwartjes konden rollen Tot de sluiting was er een gezellige drukte. Een drukte, die ook Zondag en Maandag bleef aanhouden en die menig dubbeltje voor dit goede doel heeft opgeleverd. De initiatiefnemers kunnen op een paar welgeslaagde avonden terug zien. Luxor-Theater Volgende week Maandag en Dinsdag biedt het Luxor-Theater ons een film, die heb vernoemen alleszins waard is. Zy draait dan namelijk een Italiaanse film over het leven van deH. Antonius. van Padua. Nu is een film over een heilige leven vaak zeer moeilijk te maken, wat wel blijkt uit de verschillende wanproducten, die reeds in roulatie zyn gebracht. Dat kan men van deze film echter niet zeggen, ontegenzeggelijk zyn ook hier fouten gemaakt, maar zij geeft daarnaast via een kleine voorgeschie denis toch wel een duidelijk beeld van het werken en streven van deze grote volksheilige. Het leert de aandachtige bezoeker iets begrijpen van de grote heiligheid van deze Franciskaanse monnik, die ouders en familie verlaat, om zyn ideaal te volgen en dé wereld en de mensheid tot inkeer te brengen en te doen leven volgens de Goddelijke geboden. Het is allerminst een zoetsappig heiligenverhaaltje geworden, maar'een film, die en door gegeven an door gegeven en door uitbeelding zeker aandacht verdient van de vele ver eerders, die Antonius ook in Yenray kent. GEYONDEN: sigarettenkoker, W. Peters, Kemp- weg 29. Zuster Albertina vertrekt Vandaag vertrekt Zuster Albertina van hel St. Elisabeth Ziekenhuis, daar zij is overgeplaatst naar het Moederhuis in Roozendaal. Vele Ven rayse mensen zullen Zuster Albertina ongaarne zien vertrekken, daar zy als helpster by het Groene Kruis in de naoorlogse jaren zich hier vele vrienden heeft verworven. Vooral de tbc. patiënten en de moe ders zullen haar missen, omdat zy immers speciaal met de' verpleging van de kleuters en de tbc. patiënten was belast. Tot haar opvolgster is benoemd Zuster Jacobine, die reeds in het ver leden in Venray heeft gewerkt. Benoemingen Tot leraar aan de Mulo school alhier, werd benoemd L. Meesters, thans onderwijzer aan de Lagere school te Leunen. Voor controleur van vee- en meik- aangelegenheden voor de melk fabrieken in de kring Sittard, werd benoemd L. Goumans, thans werk zaam aan de Zuivelfabriek te Venray. OOSTRUM. Door omstandigheden heeft onze Harmonie het verplichte volksconcert op 27 Mei j.l. niet kunnen geven. Daarom zal dit nu gegeven worden op Zondag 30 September a.s. om 7 uur te Venray. YSSELSTEYN. Het Bestuur van de Fanfare „De Peelklank", heeft be sloten om op 18 en 19 Nov. a s. het jaarlijkse concert en toneeluitvoering te geven. In studie is genomen: Vlammende Wieken". YOEDSELBUREAU YENRAY Henseniusplein 16 Tel 416 Voor het inleveren der varkens- registratiekaarten zullen de zitdagen als volgt worden gehouden: DINSDAG 2 OCTOBER: Merselo in café Arts, om 8.30 Oostrum in café wed. Camps 10 u Smakt in café Nellen om 11 uur Geysteren in café Baltussen, 1 uur Wanssum by wed. Weys om 2 uur Blitterswyk café de Swart 3 uur WOENSDAG 3 OCTOBER Heyde in café Litjensom 8.30 Ysselsteyn by A. Fleurkens om 9.30 Veu'en in café v. Gasselt om 11 uur Castenray in café Kuypers om 1 uur Oirlo in café Drabbels om 2 uur Leunen in café Martens om 3 uur. Men gelieve ditmaal op de hiervoor aangegeven ruimte der varkensregi- stratiekaart tevens een zo juist mo- S.Y.Y.-nieuws. Het is een bittere teleurstelling wanneer men een voetbalclub, die practisch 75 pet van de wedstrijd voor het doel van de tegenstander speelt, zo roemloos ziet ten onder gaan. En dat gebeurde Zondag. Zelfs de felste supporter van Gennep kan niet ontkennen, dat de 1 1- uitslag voor hen zeer geflatteerd is, maar dat doet niets af van het feit. dat S.V.V. daarmede weer een kost baar puntje kwyt is. Al kan men veel op de rug van scheidsrechter Vissers afwimpelen, die we durven haast zeggen op de hem bekende wijze nog al eens verkeerde of hele maal geen beslissingen nam,ën boven dien schijnbaar nooit gehoord heeft van de nieuwe spelregels. Het feit alleen al, dat men drie kwart van de wedstrijd constant voor het doel van de tegenstander voetbalt en dan niet meer als een goal klaar krijgt, tekent ook de situatie. Het schy'nt elftalcommissie en trainer niet te kunnen gelukken een homogene ploeg samen te stellen, die een bepaald systeem voetbalt en met dat systeem ook goals kan maken. Zondag a.s. moeten we naar Helden, dat in de derby tegen Panningen lang geen gek figuur sloeg met een 1 -1 gelijk spel. gelyke opgave te doen van de opper vlakte stoppelgewassen Herfst 1951 Deze opgave dient voor een landelijk overzicht te kry'gen van de geteelde herfstgewassen, is derhalve van geen invloed op de te verstrekken veevoe- dertoewyzing aan de bedrijven. De varkensreg. kaarten moeten in zyn geheel worden ingeleverd, dus niet op de helft afscheuren zoals voorheen wel eens het geval was. Daar de kaarten iets anders zijn ingedeeld dan vroeger, vermelden wy nog dat in de eerste kolom alleen de biggen vermeld dienen te worden, welke nog by de zeug zijn, alle anderen komen bij de overige varkens in de laatste rubriek. Uiterlijk 4 October dienen alle kaarten op het bureau of de zitdagen te zyn ingeleverd, anders kan voor de maanden November en December geen voedertoewijzing verstrekt worden. De P.B.H. H. EMONTS BURGERLIJKE STAND van 21 t/m 27 September 1951 GEBOREN Bots Jacobus H. M., Oirlo E 32 Janssen Lambertus, Mersel.weg nw 19 Philipsen Martinus W. L., Oirlo E 3 Philipsen Maria G. J., Oirlo E 3 Jansen Maria M. H., Ysselsteyn I 69b Janssen Gertruda M. B Tuinstraat 17 Kuypers Peter J. M., Castenray G 32c OVERLEDEN Biermans Maria C., oud 79 jaren, te Vlodrop. Smits Maria H., wed. van v. Dijck Jacobus, oud 64 jaren, Beekweg. Philipsen Martinus W. L., oud 2 dagen, Oirlo. Wiesje van den Beuken, oud 3V, j., Schoolstraat. ONDERTROUWD Geerets Johannes J. L., 31 jaren, landbouwer en Loenen Arnoldina P. M,, 29 jaren, beiden te Venray. van den Beuken Gerardus J. J., 30 jaren, landbouwer en Geerets Wil helmina M. H., 28 j., beiden Venray. Steeghs Herman W. B., 31 jaren, landbouwer te Horst en Reynders Petronella A. Chr., 23 jaren, Venray. GETROUWD: Hueben Peter J. M., 31 j., fabrieks arbeider te Broekhuizen en v. Meyel Carolina J., 35 jaren te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIE: Ons inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zelf en in onze medemens. Priester v. d. weekKap. v. Leipsig. 20ste Zondag na Pinksteren. 7de Zondag t.e.v. St. Gerardus. 6 uur leesmis; 7 uur leesmis Joep Cornelis- sen; 8 uur leesmis voor de parochie; 9 uur Kindermis; 10 uur Hoogmis voor Gerarda Janssen-Grisel, besteld door personeel van bouwbedrijf Gebr. Janssen. Na de Hoogmis vergadering van Apostolaat des Gebeds in het Dekenaat; 3 uur Kinderlof; 7 uur pl. Lof en Rozenhoedje bij opening van de Rozenkransmaand. Na 't Lof ver ering v.d. reliquie van St. Gerardus. MaandagH. Remigius. 6 30 zielmis voor alle overleden parochianen; 7 uur leesmis Jacoba Kusters-Robins; 7.30 leesmis; 8.15 gest. jaard.Eerw. Heren Peter J. en Jacob G. Holthuizen (1H); 8.15 (zijaltaar) leesmis tot zek. int.; 7 uur ziele'.of en rozenhoedje. DinsdagH. Engelbewaarder. 6.30 leesmis; 7 uur leesmis Theodora Jacobs-Janssen; 7.30 leesmis; 8.15 gest. jaard. Henricus v.d. Boogaart en Theod. W. Janssen (sol. 1 kl Woensdag: H. Theresia v. 't Kind Jezus. 6.30 leesmis; 7 uur leesmis t.e.v. St. Jozef; 7.30 best.jrd. Antonia Verstegen-Bongaerts en beide kinde ren; 8 15 gest. jaard. Maria Severiens en neef Heythuizen (iH). DonderdagH. Franciscus. 6.30 leesmis; 7 uur leesmis; 7.30 H. Sacra mentshoogmis, leiding jongens; 8.15 gest. jaard. Anna Maria Kusters (1H); 6-7 gelegenheid tot biechten; 7-8 H. Uur, daarna nachtelijke aanbidding. VrijdagEerste Vrijdag, H. Placidus en gezellen. 6.30 leesmis; 7 uur lees mis Theodorus van Treek; 7.30 H. Hart-hoogmis; 8 15 best.y'aard. Kind. Keyzers; Na 't Lof van 7 uur verering van reliquie van H. Kruis. Zaterdag: H. Biuno. Eerste Zater dag, toegewijd aan Onbevlekt Hart van Maria. Priesterzaterdag. 6 30 0.L. Vrouwhoogmis; 7 uur leesmis; 7.30 leesmis Gerarda Janssen-Grisel; 8.15 gest. jaard. Maria Drosten, echtgenote van Franc. Verkley (3H); 9 uur pl. Huwelijksmis voor bruidspaar v. Hoof- Wilmsen. We durven geen uitslag te voor spellen, maar ook hier zal weer aan gepakt moeten worden. We hopen, dat men nu eindelyk een oplossing zal vinden, die S.V.V. in staat zal stellen haar party weer mee te spelen in deze competitie. Tot heden hebben we daarvan nog te weinig gezien. Het tweede elftal is Zondag a.s. weer vry. Het derde moet tegen America 2. Denk er aan, dat Maandag en Don derdag trainen is. Aanvang half 1 Cross Country Zondag hield de ryvereniging Sint Isidorus, op de terreinen tegenover tegenover het Ziekenhuis, haar jaar lijkse cross country. En ook dit jaar was daarvoor veel belangstelling, ter wijl de organisatie weer prima was. Er werd flink gereden en men kan aan alles merken, dat ieder jaar op nieuw betere prestaties worden leverd. Het parcours is een der zwaarste hier uit de buurt en verschillende ruiters moesten dan ook weer in het zand byten, terwijl er nogal flink wat strafpunten werden uitgedeeld. Fusie hockeyclub Doordat voor Venray practisch geen gelegenheid is aan de hockey-com- petitie mee te doen, heeft de Venrayse hockeyclub zich gefuseeerd met die van Deurne. VELTUMDonderdag 7 uur leesmis ROZENKRANS: In de October- maand is iedere avond om 7 uur Lof en "Rozenhoedje. KATECHISMUSDe kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 5e en 6e les; de hoogste klassen leren de 6e en 7e les. Parochie-retraite voor mannen Van 31 October tot 3 November wordt in Venlo een parochie-retraite gegeven voor Mannen, d.w.z. een retraite voor alle standen. Van Venray worden er op „Manresa" een twintig mannen verwacht. Geeft U tijdig op by de parochiegeestelijken of vraagt inlichtingen by Patei Domitius. De retraite begint Woensdagavond 31 October, daags vóór Allerheiligen en Zaterdagmiddag 3 November bent U weer in Venray terug. Dit lijkt ons een geschikte tijd voor midden standers en mannen uit de boeren- en arbeidersstand. PATERSKERK. 20ste Zondag na Pinksteren. 5.45 en 6.30 leesmis; 7.45 voor Johan Boom; 9 uur Hoogmis; 4.30 gez. Vespers uitgezonden door de K.R.O.; 5 u. Lof. Communiceren achteraan beginnen, ie collecte Paterskerk, 2e bijz. noden. Maandag: ie dag vd. Octobermaand. Iedere avond om 6.30 Lof en Rozen hoedje; 7.30 Mathys Goumans. Dinsdag6 uur uitstelling van het Allerh. Volle aflaat. 7 uur Wilhelmina van Yzendoorn; 7 uur uit dankbaar heid t.e.v. St. Antonius; 7.30 Mathijs Goemans; 7.so overl. ouders Willems van Steegsbroek; 7.30 Hoogmis t.z.i. t.e.v. St. Antonius; 6 30 Lof. Woensdag: 6.30 overl. ouders; 7uur Peter Loonen. DonderdagGen. Absolutie voor de Derde Orde. Feest van St. Franciscus. 7.30 Christ. Stappers; 7 30 pl. Hoog mis; 7.15 (dus NIET om 6 30) Rozen hoedje; 7.30 pl. Lof; Feestpredikatie en herdenking v.h. heilig sterven van St. Franciscus. Vrijdag: ie Vrijdag der maand. 7 uur Pater Casimirus en ouders; 7.30 Mathijs Goumans; 7.30 Hoogmis t.e.v. H. Hart; 8 uur Wilhelmina v. Yzen doorn; 6.30 Lof. Zaterdag1 uur Petronella Litjens; 6.30 Lof; van 3 8 gelegenheid om te biechten. Iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. DERDE ORDE Donderdag 4 October vieren we het feest van onze H. Vader Franciscus. Tertiarissen, viert die dag met ons mee. Wy rekenen er op, dat U die dag de H. Mis bijwoont en 's avonds om 7.30 aanwezig bent in het plechtig Lof. Samen herdenken wy dan het sterfuur van onzen H. Vader. Het Lof is gezet op half 8, zodat iedereen KAN komen RECTORAAT HEIDE 20ste Zondag na Pinksteren. 8 uur overl. fam. Willems-Maessen; 10 uur Hoogmis uit dankbaarheid; 3 uur Lof. Maandag 7.30 leesmis H. van Soest en overl. dochters. Dinsdag, H. H. Engelbewaarders, 7.30 leesmis voor P. A. van Heij&ter. Woensdag, H. Theresia, 7.30 leesmis Thomas Michels. Donderdag, 7.30 leesmis overl. fam. Huism&n-Pouwels; 5.30—7.30 biechten Vrijdag, ie Vrijdag, 6.45 H. Com munie; 7.30 leesmis tot byz. intentie; 6.30 Lof t.e.v. H. Hart. Zaterdag, ïste Zaterdag, Priester zaterdag, 7.30 leesmis Joh. Muyzers; 5.30 biechten; 7 uur Lof met gebeden van de Eerste Zaterdag. PAROCHIEH. Cfttharlna, LEUNEN 20e Zondag na Pinksteren, 7 uur H. Mis voor Peter Loonen; 8.30 voor de parochie; 10.15 hoogmis voor Gert. van Dijck en Martin van Dyck; n.30 H. Familie Jeugdafdeling; 2.30 congr. meisjes; 3 uur lof. Morgen begint de Octobermaand, Rozenkransmaand. Om kwart voor 12 eiken dag Rozenhoedje door de schoolkinderen. Maandag 7.30 gez. jg. Wilhelmina Keyzers—Vullings. Dinsdag 7.30 lm. Hendrik v. Soest; 9 uur huwelijkshoogmis Geurts Marten 8; 10 uur biechten voor de meisjesschool. Woensdag 7.30 gez. jg. Johanna Janssen—van den Berg; 10 u.biechten voor de 2de klassen. Donderdag 7 uur gez. jg. Maria Thyssen—Direks; 7.30 Sol. gest. jaarg. Jan Albert Heesen; 10 uur biechten voor de Jongensschool; 's avonds van 7—8 H. Uur en biechtgelegenheid, Vrydag, ïste Vrijdag van de maand 7 uur H. Mis voor Gertrudis Emons- Janssen; 8 uur Hoogmis t.e.v. het H. Hart tot int. van hen die daartoe offeren en Algem. H. Communie; 3.30 Lof voor de schoolkinderen en gez. bidden om de jubilé aflaat te verdienen Zaterdag, dag van het Onbevlekt Hart van Maria. 7.30 leesmis voor Eduard Asselberghs. Biechten van 5—7. Om 7 uur Lof t.e.v. O.L. Vrouw. A.s. Zondag, Rozenkrans-zondag, volle aflaat zo dikwijls men na waar dige biecht en H. Communie de kerk bezoekt en bidt 6 x Onze Vader, Wees gegroet en Eer aan den Vader tot intentie van Z.H. de Paus. A.8. Zondag Hoogmis v.d. levende leden van de Broederschap van den H. Rozenkrans en maandcollecte voor onze kerk. PAROCHIEKERK OOSTRUM 20e Zondag na Pinksteren, 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur beide H.H. MisseD; 3—4 uur maand, aan biddingsuur; onder het Lof collecte voor de Ver. van arme kerken. Maandag 7.30 best.zm. voor vrouw Vermeulen. Dinsdag, feest van de H.H. Engel bewaarders, r.30 best. zm. voor Jean van Bracht. Woensdag 7.30 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag 7.30 best. zm. voor Jo han Camps. Vrydag eerste Vrydag van de maand 7.30 pl. H. Mis, ter ere van het H. Hart, op te dragen voor Peter Camps, Zaterdag, eerste Zaterdag van de maand, 7.30 best. zm. voor Gertr. Derks; 7.30 Marialof; het gebruikelijke rozenhoedje met gebed tot St. Jozef wordt gebeden om kwart over zeven. PAROCHIEKERK YSSELSTEYN 208te Zondag na Pinksteren; 7 uur maandd. v. Geertr. Winnen—Arts; 8.30 kindermis; 10 u. hoogmis vd. parochie; I.30 pl. lof by het begin v.d. October maand; de rozenkrans zal in de Oct.- maand in de kerk gebeden worden om 3.30 uur. Maandag: 7.30 lm. voor Leonard Spreeuwenberg. Dinsdag: 7.30 lm v.d. overl. fam. Willemse—Vos. Woensdag: 7.30 lm v.d. fam. van Asten Geelen. Donderdag7.30 lm v. overl. fam. Jeurissen—Janssen. Vrijdag: 7.30 lm uit dankbaarheid v.d. fam. Kuunders—v. Dyk. Zaterdag7.30 lm jnaandd. v. Harry Poels; 7. u. Marialof; gelegen heid om te biechten voor rozenkrans- Zondag van 2—4, van 4.30—6 en van 7—8 uur. RECTORAAT St. Jozef, Smakt: 20ste Zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor byz. gunst; 9.30 Hoog mis om uitkomst in moeilijke zaak; 10.30 Hoogmis voor de processie van Puth; 4 uur pl. Lof met rozenhoedje en gebed tot St. Joseph ter opening van de Octobermaand. Maandag6.30 gez. jrd. voor Antoon Philipsen; 7.30 leesmis tot zek. int.; 's avonds 7 uur Maria-Garde Jongens. Dinsdag6 30 leesmis overl. fam. van Dommelen-Koopmans; 7.30 lees mis Peter Antoon Koenen. Woensdag: feest van de kleine H. Theresia. 6 30 leesmis uit dankbaar heid; 7.30 leesmis t.e.v. St. Joseph. Donderdag6.30 leesmis overl. fam. Rutten-BonantB; 7.30 leesmis voor Theqdorus de Haardt; Van 5—7 uur biechtgelegenheid. Vrydag: Eerste Vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering v.h. H. Hart van Jezus. 6.30 leesmis t.e.v. 't H. Hart. Voor en na de H. Mis biechtgelegenheid. Na de H. Mis uitstelling, litanie en zegen. 7.30 lees mis voor de leden v.d. Zonnebloem. ZaterdagPriester-zaterdag. 6.30 leesmis voor M. A. Keursten-Houben; 7.30 leesmis t.e.v. O. L. Vrouw. Van 5—7 uur biechtgelegenheid; 7 uur Lof t.e.v. O.L. Vrouw. ADVERTENTIEN (In plaats van kaarten) Leni van der Sommen en Harry van Daal hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats hebben op 4 October a.s, om 10 uur in de St. Agneskerk aan de Amstelveenseweg, Amsterdam-Zuid. Wageningen, Nude 29 Overloon, Vierlingsbeekseweg C 75 September 1951 Dagadres Sluisstraat 291, A'dam-Z. Toekomstig adresOverloon, Vierlingsbeekseweg C 75 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, ons inniggeliefd dochtertje en zusje WIESJE in de leeftijd van by na 4 jaar. J. H. VAN DEN BEUKEN- SCHAEFFERS en kinderen Venray, 27 Sept. 1951 Schoolstraat 1 De Engelenmis heeft plaats heden Zaterdag te 9 uur in de Parochie kerk St. Petrus Banden te Venray hartelijk dank aan O.L. Vrouw van Tienray, voor verkregen gunst, door het bidden van de Noveen der 3 Weesgegroeten N.N. (in da wereld Aldegonda Poels) in het St. Jozefs-Gasthuis te Tilburg, hoopt op 1 October a.s. de dag te hordenken waarop zij vóór 40 jaren is ingetreden bij de Congregatie der Zusters van Liefde te Tilburg. Familie Poels Merselo

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2