BUITENLAND 4juip4juifi vijf minuten I „REVOLTO" HAAK-IN ACTIE Al zyn do inkomsten d9ze week nog klein, ze zyn daarom niet minder welkom. We schrijven ook maar weinig, de drukker foetert toch al in de opruimings- tyd, maar denk by de oprui ming ook aan Venrays jeugd, helpt mede de kanker op te ruimen en geeft Uw gift hoe klein ook, zy wordt er niet minder om gewaardeerd. Op naar de drieduizend gul den. Vorige weok f 2814.40 N.N. f 9.7S Mulders Ketelfabriek f 45.10 Kindertoneel Maash.w. f 4.80 Totaal f 2874.14 Aan do M.T.S. te Haarlem, slaagde voor vliegtuigbouwkunde, de heer J.G.W. van Mil, Merseloseweg. W eek-agenda Repetitie mannenkoor Zaterdag 21 Juli 8.30 uur zaal Schaeffers, Zondag 22 Juli 11.30 uur zaal Schaeffers. Op deze repetitie's heeft eenieder vrye toegang. Zondag 22 Juli gaat de K.A.B. ter bedevaart naar de Smakt. Aanvang hoogmis 10 uur. Zaterdagmorgen om 10 uur, verga dering van de studentenclub Sint Bernardus, by Verheugen. Succes tooi- Polyhymnia Zondag werd in Nymegen het eerste deel gehouden van het grote concours van de vereniging Kolping. Ook Ven rays Dameskoor Polyhymna nam hieraan deel in de Tweede afdeling. Met 295 punten vBfwierf zy de tweede prys. By hun terugkeer werden de dames en de dirigent opgewacht door Ven ray's Harmonie en het Mannenkoor en netjes in de bloemen gezet. Het was spy'tig dat men de dames zeer lang liet wachten in Nymegen voordat zy konden zingen, wat, voor verschillende zangeressen veel van hun zenuwen eiste. A.s. Zondag zal Vonray's Mannen koor aan ditzelfde concours deelnemen maar dan in de afdeling Uitmuntend heid. DE NIET WE AMBACHTSSCHOOL. De aanbesteding van de ni9uwe ambachtsschool in Venray heeft de gemoederen der aannemers nogal in beroering gebracht, zodat zy in grote getale op de aanbesteding verschenen, welke j.l. Donderdag in de raadszaal plaats had. Architect is de heer J. Colson. Zoals bekend zal de am bachtsschool gebouwd worden in de boomgaard t.o. het St. Jozefklooster. De uitslag was als volgt: Fr. Poels, Horst f 285.170 J. Verhoeven, Venray 288.000 H. Oudenhoven, Vein;iy 288 882 T. Verberkt, Horst 293.000 Gebr. Verstralen, Venray 294 000 Gebr. Janssen, Venray 294.000 Fa. Over de Veste, Veulo 298.105 Gebr. Oudenhoven, Venray 316.509 Fa. Delsing, Venlo 319550 Fa. Koenon, Holthees 319.900 Hendriks Fleuren, Helm. 323.467 van Ostado, Tilburg 325.500 v.d. Sterren, Boxmeer 326.900 J. Geerarts, Blerick 330.500 J. Haegens. Horst 331.250 Fa. Franssen, Venlo 335 000 P. Volleberg Zn, Yonray 335.900 C. Meulen, Weert 338 840 M. Koyzors, Horst 342 300 Manders, Neerkant 345.400 Jos. Koyzers, Horst 349.000 Haegens Martens. Horst 351.000 v. Kry de Grauw, R >-malen 405.000 De begroting werd - iet bekend ge maakt. - Maandag had do aanbesteding plaats van do boerderij van de heer P. Vermeulen, Hoend'rstraat. De uit slag was: Th. Siebers, Venray f 27.540 Gebr. Verstralen, Venray f 27.466 H. Arts-Gielen, Merselo f 26 220 H. Gooren, Ysselsteyn f 25.500 J. Verhoeven, Venray f 25.024 Keyzers, Horst f 24.472 VEILIG VERKEER Op de Overloonseweg vloog Zondag middag een luxe wagen uit de bocht by cafó „De Nieuwe Molen", waar door de wagen over de kop ging en in do sloot terecht kwam. Materiële schade was natuurlijk groot, maar de bestuurder, L. uit Enschede kwam behouden en wel uit de gekantolde wagen. Krnispnnt Henseniosstraat-Paterslaan Het kruispunt Henseniusstraat- Patorslaan heeft ook weer een slacht offer gevraagd. Zondagmiddag botste do wielrijder M. uit Leunen tegen een luxe wagen. De fiets werd danig gekraakt, do berijder kwam met de schrik vrij. Muziek uit de huurt In de afdeling Uitmuntendheid op hot grote nationale concours te Wyk by Duurstede behaalde de Koninklijke Harmonio uit Horst alle punten die er maar te behalen waren nl. 400 en verwierf naast de eerste pry's met lof der jury de ereprijs. In de ere-afdeling behaalde verder op ditzelfde concours de fanfare van Afferden de eerste pry's met 368 p., terwy'l de Harmonie van Gennep in de eerste afdeling oerste werd met 376 punten en bovendien nog eerste in de marswedstrijd met het hoogst aantal punten van 60. Festival te Arcen Morgen Zondag zullen een 20-tal muziekgezelschappen uit Limburg, Noord-Brabant en Duitsland deel nomen aan het muziekfeest te Arcen, bij gelegenheid der Hahojafeester. aldaar. Een 1200 tal muzikanten wor den er verwacht. Geslaagd aan de M.T.S. afd, Bouwkunde te Eindhoven de heerH, van Mey'el te Merselo. De dienstplicht komt op 20 maanden. De militaire diensttijd wordt in 1952 gebracht op 20 maanden. Dit deelde de Minister van Oorlog, ir. Staf mede aan de Eerste Kamer in de memorie van antwoord by de begroting van' Oorlog en Marine. Sint Margriet Gister Vry'dag was Sint Margriet, waarvan een bekend volksgezegde ons verteltRegen op Sint Margriet, zes weken boerenverdriet. Deze belangrijke dag is tevens het begin van de hondsdagen. Hondsdagen weer hebben wy al genoeg gehad de laatste weken; zou het nu niet tyd worden, dat Pluvius eens wat langer vacantie neemt? Grieven van Nederlandse Korea-vrijwilligers KEURING IN VADERLAND NIET IN ORDE? Op een kort geleden te Tokio ge houden zitting van een Nederlandse krijgsraad hebben Nederlandse Korea- vrywilligers klachten naar voren gebracht, die, naar de president, kolonel B. Damen, in de uitspraak mededeelde, door getuigenverklarin gen zyn bevestigd. Kolonel Damen sprak de hoop uit dat verandering zal worden gebracht in de toestanden, waarover is geklaagd. Leden van het personeel van het Nederlandse ge zantschap te Tokio hebben gezegd te hopen, dat de Nederlandse regering maatregelen zal nomen om de oor zaken der klachten weg te nemen Een correspondent in Korea van enige Nederlandse bladen heeft dezer dagen medegedeeld, dat korporaal Heyndeyk van het Nederlandse bataljon Korea-vrywilligers wegens desertie tot zes maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf is veroordeeld. Gemeld werd dat de verdediger, kapitein Anemaet, de krijgsraad heeft medegedeeld dat vele vrijwilligers onder valse voorwendsels zyn over gehaald zich voor dienstneming in het Van Heutz-bataljon op te geven. Kapitein Anemaet zoide dat by de militaire geneeskundige keuring in Nederland militairen met chronische ziekten en andere gebreken werden goedgekeurd voor het verrichten van zware dienst te velde in Korea. Vrouw vermoord. Naar thans uit het onderzoek door de recherche blijkt, is de 38jarigë vrouw, die Zondagmorgen dood in haar woning te Liempde bij Boxtel werd aangetroffen, door haar man, de 34jarige landbouwer J. K. en zyn 72jarige vader op lafhartige wijze van het leven beroofd. Beide daders hebben een bekentenis afgelegd, hoewel de echtgenoot ont kent de moord met voorbedachte rade te hebben gepleegd. Hij was in December van het vorig jaar met 't slachtoffer gehuwd. De beide mannen hadden Zondag morgen by de politie aangifte gedaan dat de vrouw zelfmoord gepleegd had. Op de zolder van de boerderij vond men het slachtoffer in een touw hangen. Een medisch onderzoek naar de werkelijke doodsoorzaak had evenwel tot resultaat, dat verdere opheldering van deze zaak noodzakelijk geacht werd. De rijkspolitie nam het lijk in lag en de landbouwer werd aan gehouden. Uit de bekentenissen bleek, dat de mannen de vrouw des nachts verra derlijk hadden overvallen en daarna hun gruweldaad hadden bedreven. Omtrent het motief is nog niets be kend. In de omgeving heeft het feit grote ontsteltanis verwekt. DUITSLAND. Terwijl deze week het nieuws over Korea en Perzië sterk op de voorgrond stond, voltrokken zicb langzame ver anderingen, welke de moeite ener beschouwing waard zyn. Het is vrijwel onopgemerkt geble ven, dat op 15 Juli in West Duitsland de „grenzschutz" officieel tot leven kwam. Deze gewapende formatie die niet alleen over machinegeweren, maar ook over lichte tanks beschikt omvat niet meer dan 30.000 man en ressorteert onder het Duitse mi nisterie van binnenlandse zaken. Het duitse parlement heeft er zyn toestemming aan gegeven en de ge allieerden evenzo. Deze grenstroepen zyn opgericht, ondanks duitse bedenkingen tegen deze herbewapening, met vrijwel algemene goedkeuring en zy vormen niet meer dan een kern van tech nici. Deze kunnen eventueel het kader vormen van een nieuw duits leger, vooral nu de staat van oorlog door de meeste gewezen vijanden is opgeheven. Natuurlijk moet een eventueel leger worden ingevoegd in atlantisch ver band. De vraag is alleen hoe Er zyn lange besprokingen gevoerd met duitse militairen, die echter eisen, dat duitse troepen niet als dekking zullen worden gebruikt om een eventuele anglo-amerikaanse aftocht naar de havens te dekken. Anderen dringen aan op een accoord met de Russen. Er schynt nu een zekere toena dering te zijn gekomen tussen de franse en duitse standpunten, name lijk dat het beter is een europese weermacht te vormen, wel binnen atlantisch verband, maar even sterk als de britse en amerikaanse. Het we8teurope86 vasteland zou dan willen voorkomen, dat een te starre amerikaanse politiek tot een conflict met de Sovjet Unie zou voeren. De Amerikanen begrijpen wel, dat zonder Frankrijk geen defensie mo gelijk is - vooral Eisenhower heett dat ingezien - en zo trachten ook deze de duits franse samenwerking te bevorderen. Nu blyft echter de grote franse vrees: overvleugeling door de duitsers wier productie capaciteit de laatste jaren ontzaglijk is toegenomen. De franse weermacht zal dus groter moeten blijven dan de duitse. En de engelse en amerikaanse troepen zullen moeten blyven om het westelijke evenwicht te verzekeren. Maar niemand rekent er meer op, dat de duitse „integratie" nog onge daan zal worden gemaakt door een accoord met rusland over neutralisatie met heel duitsland. Daarvoor is oost duiteland te vast ingelijfd in de sowjetzone. Daarvoor is ook de opvatting te sterk, dat sowjetisering van Europa alleen valt te voorkomen door een sterke defensie. BELGIË In het begin der week is in België koning Leopold officieel afgetreden en heeft zyn zoon Boudewyn hem opgevolgd. By die gelegenheid hebben de belgische partybladen elkaar over en weer nog eens verwijten gedaan over de oorzaak van deze ontwikkeling, maar het buitenland dat zich opvallend weinig heeft gemengd in deze belgische binnenlandse aange legenheid is verheugd, dat nu rond de troon van Boudewyn alle partijen zich scharen en dat het afscheid van Leopold op elegante en hoffelijke wy'ze is geschied. De drie grote partijen katholio ken, liberalen en socialisten zyn het eens met deze gang van zaken. De eersten noodgedwongen. Maar hoewel zy een volstrekte meerderheid hebben in het parlement en 58 pet. der Belgen zich voor Leopold verklaarden, hebben zy de revolutionaire situatie en de scherpe tegenstelling tussen de vlaamse meerderheid en de waalse minderheid om de persoon dos konings toch zo dreigend geacht, dat zij verleden zomer besloten aan de huidige oplos sing mede te werken. Het tweetalige België zal zich nu concentreren op andore kwesties zoals de schoolstrijd en socialisten dringen aan op nieuwe verkiezingen. Alleen de kleine communistische party is nog rebels, maar zy heeft geen invloed meer. België kan dun weer een normaal politiek leven tegemoet zien. Jaarinkomen van de nienwe Belgische Koning. Woensdag heeft de Belgische kamer van Afgevaardigden, in buitengewone zifting bijeen, een wetsontwerp aan- nomen, waardoor het jaarlijks in komen van koning Boudewyn de Eerste op 36 millioen francs (ongeveer drie millioen gulden) wordt vast gesteld. Als de koning trouwt, zal het inkomen worden verhoogd tot 42 millioen francs (ongeveer drie en een half millioen gulden). KOREA Nadat in Kaesong Dinsdag en Woensdag de delegaties voor de wa penstilstand zyn bijeengeweest, ont stond Donderdag een impasse. De westelijke gedelegeerden eisten, dat Kaesong volkomen neutraal gebied zou zyn en ontwapend, met vrijheid voor beide partijen de delegatie en haar gevolg samen te stellen. Aan vankelijk waren n.l. de geallieerde journalisten geweigerd, Zaterdag aan vaardde de rode delegatie deze eisen en Zondag konden de besprekingen worden hervat. De opstelling der agenda was in het begin dezer week nog de hoofd zaak. De noordelijken wilden praten over het terugtrekken van alle buiten landse troepen, maar de V.N.-afge vaardigden hebben slechts opdracht over een wapenstilstand te spreken met behoud der linies, die van beide zijden wat teruggetrokken kunnen worden. Alle andere kwesties moeten door diplomaten worden geregeld. De kan sen voor een bestand werden goed geacht en in het begin dezer week werd er ook weinig meer gevochten. Intussen werd het ontwerp verdrag met Japan bekend gemaakt, dat al zyn veroveringen sinds 1895 verliest, maar vrijwel geen herstelbetalingen behoeft te doeri, en weer souverein zal worden. Het zal evenwel een defensief ver drag sluiten met de V.S., die bases behouden in Japan en die tegelijk met Australië en Nieuw-Zeeland een Pacific pact sloten om deze landen te vrijwaren tegen een nieuw Japans gevaar. In West-Europa is wel beduchtheid voor Japanse concurrentie in heel Z.O.-Azië waarheen Japan zyn toe nemende export leidt. Bovendien dryft het veel handel met... het rode China, via Hongkong. Europa zal wel waarborgen vragen, opdat het zyn markten zoveel mo gelijk kan behouden. Doch Japan kon niet, na zes jaar, nog langer wachten op een vredesverdrag, omdat Rusland en Rood-China het met de voor waarden niet eens zyn. PERZIë In Perzië is Zondag de Amerikaanse bemiddelaar Harriman aangekomen. Men vreest dat dit betekent, dat de Britten niet meer op Amerikaanse steun kunnen rekenen in hun verzet tegen de olienationalisatie. De Amerikanen willen die aan vaarden, mits Perzië zijn olie aan het Westen verkoopt. De V.S. zouden dan nieuwe leningen verschaffen aan Teheran, om werkloosheid en com munistische penetratie te voorkomen. Het schynt dat Amerika nu de zorg voor Perzië van Londen „overneemt". Een bittere pil voor de Britten. Want Perzië heeft op die Amerikaanse be zorgdheid gespeculeerd om zyn hard nekkig verzet tegen Engeland vol te houden. Harriman zal zeker rekening moeten houden met Europese belangen om de Atlantische eenheid niet in gevaar te brengen. Gelezen in het weekblad „De Goe- verneur" van 6 Juli 1951, de volgende klacht van een landgenoot, die was gevraagd in te schrijven als betalend lid ener vereniging tot hulpverlening „Het spijt my U te moeten berich ten, dat het my onmogelijk is aan Uw verzoek te voldoen. Mijn financiële toestand is, dank zy" de wetten van staat, gemeente en provincie, de verordeningen en bepa lingen, de arbeidswet, de archiefwet, beurswet, auteurswet, armenwet, bank wet, begrafenis wel, boterwet, belastingwet, dienstplichtwet, drank wet, gezondheidswet, hinderwet, kieswet, lotorywet, motorwet, munt wet, enz. t.m. de krankzinnigenwet en de ziektewet, die op een weerloos publiek worden losgelaten, onover zichtelijk geworden. Door de verschillende wetten ben ik zo neergeslagen, uitgekleed en uitgeput, uitgewonnen, uitgetrokken en uitgeperst, dat ik niet meer weet waar ik ben, hoe ik ben en of ik er nog ben. Men heeft my genoodzaakt belasting te betalen als: Inkomstenbelasting, vermogensbelasting, personeelsbelas- ting, straatbelasting, grondbelasting, polderbelasting, wegenbelasting, ver zekeringsbelasting, beursbelasting, gemeentefondsbelasting, overheidsbe- lasting, ondernemingsbelasting, om zetbelasting, vennootschapsbelasting, winstbelasting, vereveningsbelasting, dividendbelasting, super-dividendbelasting, commissaris- senbelasting, loonbelasting, successie belasting, suikeraccyns, gedistilleerd- accyns, benzineaccyns, zegelrecht, registratierecht, statierecht, invoer recht en onrecht. Ik ben aangezocht of verplicht by te dragen voor de vrijheidsbond, de dierenbond, de volkenbond, de vrou wenbond, de padvindersbond, de vakbond, de politiebond, voor crisis- fonds, het weduwen- en wezenfonds, het zuigelingenfonds, het arbeidsfonds het Emmafonds, kinderbyslagfonds, bijzonder ongevallenfonds en de be grafenisfonds. Er wordt druk op my uitgeoefend om als steun te dienen voor het rode kruis, het groene kruis, het oranje kruis, het gele kruis, het zwarte kruis en een regenboog van andere kruizen. De regeringen en allen, die mij in haar naam regeren, hebben my zo geregeerd, dat ik niet meer weet wiens eigendom ik ben. Ik ben verdacht, verhoord, ver plicht, ondervraagd, berispt, gestraft, bekeken, onderzocht, nagedaan, ge controleerd, gezuiverd, verwisseld, ontbonden, gecommandeerd, inge schreven, uitgeschreven en heen en weer geschreven. Ik heb tot nu toe my'n leven zoek gebracht met het invullen, uitschrij ven, overschrijven, het halen, be krachtigen en tekenen van formu lieren. Ik heb reeds honderden maal ver klaard, dat ik geboren ben en zo ja, waar en wanneer en men schynt me slecht te geloven, omdat men my voor allerlei folteringen nodig heeft. Ik schyn een onuitputtelijke bron te vormen voor het verschaffen van geld tot het bevredigen van iedere tegenwoordige of toekomstige wensen en van elke nood en behoefte van het mensely'k ras. Het enige wat mij nog aan het leven bindt, is my'n nieuwsgierigheid. Ik ben benieuwd, wat er nog meer komt, maar zoals ik reeds hierboven vermeld heb, kan ik tot my'n spijt aan Uw verzoek niet voldoen." Nieuwe uitvinding Weg met wasborstel en -bord Een wasketel vol was goed kraakhelder in SNELWASMACHINE geheel uit koper vervaardigd en zwaar vernikkeld, weegt 2 kilo. Prijs f38.50 m. garantie Geen moeheid, rugpijn of siukgewre- ven handen meer. REVOLTO wast en spoelt automatisch, zonder electri- sche stroom, gemakkelyk, snel en zonder slijtage, alle soorten wasgoed kraakhelder. Witte was, bonte was, overalls, dekens, baby-goed, gordijnen, nylon, enz. Iedereen moet dat zien en komt kijken naar onze DEMONSTRATIE MET VERRASSINGEN op Woensdag 25 en Donderdag 26 Juli a.s. in zaal „Wilhelmina", aan vang 3 u. einde 4 u. Entree vrij VUIL WASGOED MEEBRENGEN 1 BURGERLIJKE STAND van 13 t/m 19 Juli 1951 GEBOREN Litjens Wilma A. H., Merselo N 23 Arts Petronella G.G.M., Oostrum C22a van Berlo Maria P. C., Leunen K 93 Claessens Wilhelmus, Peelplan Zuid Steeghs Hendrika G. M., Oirlo E 67 Loonen Antoon P. Fr. M., Leunen K 12 Baltussen Henricus J. M., Leunsew. 24 den Holder Gerardus, Merselosew. 27 Wester Adrianus, St. Josephw. n.w. 7 Rongen Gemma Th. M. J., Meerlo Dinghs Petronella A., Castenray G 6 Kuunders Adrianus, Ysselsteyn I 53a Peeters Maria W., Langeweg 36 Ars Maria H. L., Vierlingsbeek. OVERLEDEN Messemaeckers Jan E. P. A., wed. van v.d. Munckhof J. Fr., 84 jaren, Hoenderstraat. Vulllings Bernard, weduwnaar van v.d. Broek Maria E., 68 jr, Castenray. v.d. Munckhof Hubertus A. J. M., oud 7 dagen, Laagheidseweg. ONDERTROUWD Jans Hendrikus M. J., 24 jr., beton werker te Wanssum en Peeters Alle- gonda L. A., 23 jaar, te Venray. van den Heuvel Peter C. J., 36 jr., dakdekker, en Tyssen Gerarda B., 27 jaar, beiden te Venray. Verblakt Pieter J. A., 37 jaren, ver tegenwoordiger boekhandel, en van Oosterhout Elisabeth W., 39 jaren beiden te Oostrum. GETROUWD Vermeulen Peter M. C., 29 jaren, electricien, en Flinsenberg Martina H. M., 25 jaren, naaister, beiden te Venray. Hendrix Michiel M., 28 jaren, land bouwer, te Grubbenvor8t en Wismans P. J26 jaren, te Oirlo. GielingSybrand 33 jaar, timmerman en Strybosch Wilhelmina, 31 jaar, beiden te Venray Janssen Lodewyk, 23 jaar. S.S.arb. te Venlo en Oudenhoven Gertruda, 25 jaar te Venray KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIE: Ons inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zeil en in onze medemens. Priester v. d. weekkap. Keysers Zondag: 10e Zondag na Pinksteren. 6 uur leesmis; 7 uur leesmis Antonia Janssen; 8 uur leesmis v.d. parochie; 9 uur kinderen; 10 uur Hoogmis overl. fam. Mulders-Janssen; 3 uur Kinderlof; 7 uur Rozenhoedje en Lof. MaandagH. Apollinaris. 6.30 ziele- mis voor alle overl. parochianen; 7 uur leesmis Michel Stoks en familie; 730 best. jaard. Peter Gerrits; 8.15 best. jaard. 5 oorlogsslachtoffers van de Maasheseweg; 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: Vigilie van H. Jacobus. 6 30 leesmis Ferdinand Beerkens en echtgenote; 7 uur leesmis overl. fam. Coenders-Beerkens; 7.30 best. jaard. Clara v.d. Weyst van Lankveld; 8.15 gest. jaard. Hendrik Poels en Gertr. Camps (3 kl). WoensdagH. Christoffel. 6 30 lees mis; 7 uur leesmis; 7.30 leesmis; 8.15 gest. jaard. Jac. In 't Groenewolt en Johanna van Valkenburg (2 kl). Donderdag: IL Anna. 6.30 leesmis; 7 uur leesmis overl. ouders Looy- schelder-Gesthuizen; 7.30 H. Sacra mentshoogmis (leiding jongens); 8.15 gest. jaard. Ferd. Beerkens en eehtg. Maria Huberta Peeters en fam. (iH). Vrijdag: H. Jacobus. 6.30, 7 uur en -.30 leesmissen; 8.15 gest. jaard. B. Loonen en Wilhelm. Tacken (1 H). Zaterdag: H. Nazarius en Celsus. 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 uur lees mis; 7.30 leesmis; 8.15 gest. jaard. Matbys Derks (3 kl); 9 uur pl. Huwe lijksmis voor bruidspaar Siebers-Aarts. VELTUM. Donderdag 7 u. leesmis GEMEENSCHAPSAVOND VOOR MEISJES Pater Rudolf van het Passionisten- klooster te Mook zal a.s. Woensdag 25 Juli onze meisjes toespreken over „Wil je overwinnen in het leven". De meisjes van 14 tot en met 16 jaar komen om 6 30 uur in de parochie kerk byeen en de meisjes vanaf 17 jaar om 8 uur. Wy verwachten dat alle meisjes, zowel de jongeren als ouderen, trouw zullen opkomen. Wy rekenen in deze op de medewerking van de ouders. Dienstplichtigen-retraite Van 4 7 Augustus wordt in Venlo een retraite gegeven voor jongens die in militaire dienst moeten. Het zou niet verantwoord zyn de jongens zonder voorafgaande retraite het sol datenleven te laten ingaan. Opgave en inlichtingen zo spoedig mogeljjk by Pater Domitius, Patersklooster. PATERSKERK. Zondag10e Zondag na Pinksteren. 5.45 leesmis voor Leonarda E waits- Janssen; 6.30 voor Bernard Hendriks; 7.45 voor Johannes Boom; 9 uur Hoogmis uit dankbaarheid ter gelegen heid van een 25-jarig huwelijk. Communiceren achteraan beginnen, ie collecte voor de Paterskerk, 2de voor byz. noden, 4.20 gez. Vespers, 5 uur Lof. MaandagH. Laurentius van Brun- dusio. Volle aflaat. 6.30 H. Mis voor overl. vader; 7.30 voor de wed. Nas; eveneens om 7.30 v. Truus Beterams. Dinsdag: 6 uur uitstelling van 't Allerheiligste. Volle aflaat. 6.30 t.e.v. St. Antonius; 7.30 Hoogmis t e.v. St. Antonius tot zekere intentie; 6 30 Lof t.e.v. St. Antonius. Woensdag: H. Christoffel. 6.30 voor Petronella Litjens; 7 uur v. Elisabeth Linssen-Vullinghs; 8 u. v. Wilhelmina van Yzendoorn. Donderdag H. Anna, moeder van de H. Maagd. Volle aflaat. 7.30 voor Maria Ambrosius en ouders; 8 uur uit dankbaarheid. Vrijdag: H. Jacobus de meerdere, apostel. 6 30 voor Wilhelmina van Yzendoorn; 7 uur voor Peter Thiqlen en overl. ouders; 7.30 voor overleden ouders en kinderen; 6.30 Kruisweg. Zaterdag7.30 pl. jaargetijde voor Elisabeth van Helden, Joh. Derksen en overl. kinderen; 3—8 biechtgelegen heid. Iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. RECTORAAT HEIDE 10e Zondag na Pinksteren. 8 uur leesmis Wilhelm Loonen en Elisabeth van Heyster; 10 uur Hoogmis voor overl. Priesters; 3 uur Lof. Maandag: 7.30 overl. fam. Michels- Rongen. Dinsdag: 7.30 Lensen-Giezen Woensdag: H.Christoffel. 7.30voor overl. fam. Muyzers Spee. DonderdagH. Anna. 6.45 H. Com munie; 7.30 P. A. van Heijster. Vrijdag: H. Jacobus. 7.30 overl. fam. Claes-Derikx. Zaterdag: 7.30 H. van Soest en overl. dochters; 6 uur biechten; 8 uur Lof. PAROCHIEKERK OOSTRUM 10e Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 3 u. lol, waarna D.O. Maandag7.30 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Dinsdag7.30 H. Mis voor een overledene. Woensdag 7.30 II. Mis tot int. van de paardenverzekering; 8 uur rozen krans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag7.30 best. zm. voor Henricus Martens en echtgenote. Vrijdag: 7.30 best. zm. voor Joh van Rooy. Zaterdag7.30 H. Mis tot zek. int 7.30 Maria-lof. PAROCHIEH. Catharlna, LEUNEN 10de Zondag na Pinksteren, 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 voor Piet Verschuuren; om 10.15 hoogmis vóór Hendrica Reynders—Nooyen 3 uur lof, 3.30 H. Familie vrouwen. Maandag 7 30 lm. Wed. Arts—Poels. Dinsdag 7.30 lm. Hendrik Koenen. Woensdag 7.30 voor de parochie. Donderdag 7.30 voor de parochie. Vry'dag 7.30 voor overl. familie ClaessensGussen. Zaterdag 7.30 lm. tot intentie. Biechten van 6—7.30; om 7.30 lof 3.v. OL. Vrouw. PAROCHIEKERK YSSELSTEYN Zondag 7 H. Mis v.Jacq. Maessen, 8.30 kindermis, 10 Hoogmis v. fam. Geurts, 3 Lof. Onder de H. Missen preek en collecte vd H. Kindsheid. Maandag 7.30 H. Mis overl. fam. Janssen-Smeets, 8.15 vd. fam. Camps- Spreeuwenberg. Dinsdag 7.30 H. Mis t.e. v.d. H.Don Bosco, 8 30 voor byz. intentie. Woensdag feest v.d. H. Christoffel, 7.30 H. Mis voor familie Vullings- Janssen, 8.15 voor de parochie. Donderdag feest van de H. Anna, 7.30 H. Mis voor Johanr.a Custers en Jacoba Robins, 8.15 voorde parochie. Vrijdag feest v.d H. Apostel Jaco bus, 7.30 H. Mis voor fam. Emonts vd Hulst, 8 45 voor fam. Relouw Peeters. Zaterdag 7.30 H. Mis voor familie Peeters—Cox, 8 15 voor overl. fam Claessens—Jenneskens, 8 u. Marialof Rectoraat St. Antonius van Padna YEULEN 10e Zondag na Pinksteren7 uur lm. voor Aldegonda Kuipers—Lenders; 2.30 lof; 12 u. speurtocht van de Jonge Garde naar Geysteren, 2 uur in de kerk aldaar lof. Maandag7.30 lm. voor Henri Vollenberg. Dinsdagfeest van O.L.Vrouw Hemelvaart; 7.30 lm t.e.v. O.L.Vr. van Altydd. Bijstand tot byz. int.; 10 uur hoogmis tot int; 2.30 uur lof. Woensdag7.30 lm. t.e.v. de H. Gerardus en van O.L.Vr. van Altydd. Bijstand tot byz. intentie. Donderdag 7.30 lm. voor Bernard Schreurs. Vry'dag: 7.30 lm. voor Joh. Raay- makers en Elisabeth de Rooy. Zaterdag7.30 lm voor Elly Smedts; biechten van 3—4 en van 7—8 u 8.30 lof t.e.v. Maria. Begint de Zondag met en door Maria. a.s. Zondag uitsluitend maand- collecte voor onze kerk, welke collecte wij ten zeerste aanbevelen. Deze week Maandag is vigilie. Op het feest van O.L.Vr. Hemel vaart is onder beide H. Missen preek en collecte door een vertrekkende Missionaris. a.s. Zondag Thuisfront-Zondag met algemene H. Communie van het Rectoraat. RECTORAAT St. Jozef, Smakt: 10e Zondag na Pinksteren. Plechtige viering van 't Scapulierfeest. 7.30 leesmis tot zekere int.; 9 uur pl. Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw v.d. Carmel; 3 uur Lof. Na 't Lof gelegen heid tot opleggen van 't Scapulier. Maandag: 6 30 leesmis uit dank baarheid; 7.30 leesmis tot zekere int. Dinsdag: 6.30 Peter Ant. Koenen; 7 30 Jozef Asselberghs. Woensdag6.30 ter ere v. St. Jozef; 7.30. voor genezing van 'n zieke. Donderdag: 6.30 tot zekere int.; 7.30 ter ere van 't H. Sacrament. Vrydag6 30 ter ere van 't H. Hart; 7 30 voor verkregen gunst. Zateidag6 30 voor Maria Anna Keursten Houben; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw. ADVERTENTIÊN -L Heden overleed zacht en kalm, I tot onze diepe droefheid, in het St. E'isabeth-Ziekenhuis, voor zien van de H.H. 3acramenten der Stervenden, onze innig ge liefde Vader, Behuwd- Grootvader en Zwager Jan Everardus Messemaeckers weduwnaar van Jeannette van den Munckhof Begiftigd met het Erekruis Pro Ecclesia et Pontifice, in den gezegenden ouderdom van 84 jaar. Wy bevelen de ziel van de dier bare overledene in Uwe godvruch tige gebeden aan. Venray H. Messemaeckers G. Messemaeckers— Schreinemachers en kind Purley M. Gryspeerdt- (Eng.) Messemaeckers JGryspeerdt en kinderen Venray Th. Messemaeckers Bergen G. Messemaeckers op Zoom A. Messemaeckers— Verkley en kinderen Venray C. v.d. Munckhof Venray, 13 Juli 1951. De pléchtige lydienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad op Dinsdag 17 Juli 10 uur in de Parochiekerk St. Petrus Ban den te Venray. (Herplaatsing wegens misstelling.) Overhemden- en Boordenwasserij is wegens vacantie gesloten van 23 tot 28 Juli M. Arts-van Woerkum Marktstraat.

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2