y/////im Jaarmarkl zodanig gewijzigd, dat nieuwe huizen beschoten daken moeten hebben en plafonds van zo en zo hoog. Krijgen do eigenaars van oude huizen, die geen beschoten kap en hogere pla fonds hebben, een brief thuis, dat er oen nieuw dak op moet en de oude plafonds op vastgestelde hoogte. In de Raadsvergadering waarin de Bouwverordening gewyzigd werd, is door meer dan een gemeenteraadslid gevraagd, of dit betrekking had op oudere woningen en toen is duidelyk gezegd, dat deze verordening logisch slechts gold voor nieuwbouw. Nu blijkt het tegengestelde. Dat men graag méér aansluitingen op de waterleiding wil hebben, is begrypelyk, maar deze manier van zaken doen is niet fair. H.S. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 335 Alléén voor spoed gevallen Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 21 Juni Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Burgemeester en "Wethouders der gemeente Venray brongen ter open bare kennis dat de verordening tot intrekking der verordening tot heffing en der verordening tot invordering van trottoirbelasting in de gemeente Venray, vastgesteld by raadsbesluit van 27 Februari 1951, is goedgekeurd by koninklijk besluit van 24 April 1951, No. 38. Bedoelde verordening is vanaf heden gedurende drie maanden voor eenieder ter secretarie ter lezing nedergelegd en tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar gesteld. Venray, 6 Juni 1951 Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de „Verordening tot aanvulling van de bouwverordening der gemeente Venray," vastgestelt door de raad der gemeente op 24 April 1951 en goedge keurd door Gedeputeerde Staten van Limburg by besluit van 2 Juni 1951, 4e Afdeling, No. B. 10718 ter gemeen tesecretarie gedurende drie maanden voor ieder ter lezing is nedergelegd Venray, 13 Juni 1051. Eind-examen Gymnasium By het verdere verloop der eind examens aan het Gymnasium, zyn behalve de reeds in ons vorig num mer vermelde candidaten nog geslaagd voor diploma AJ. Bodewer, Foxhol; G. Beterams, Wanssum; K. Donders Tilburg; R. Dupont, Venray; L. van Gemert, Mill; H. Groenewegen, Noot' dorp; C. Kabel, Amsterdam; Th. v.d. Kamp, Utrecht; B. Kleuskens, Venray; P. Kooiman, Vonlo; E. van Liemt; Haarlem; J. Milhlman, Den Haag; J, Peters, Venray; R. Sernée, Haarlem. H. Smit, Utrecht; D. Vercauteren Venray; G. Vergouwen, Voorhout en H. Verschuuren, Overbroek. Met óén candidaat wordt het examen voortgezet. Van de 34 candidaten zyn I 31 Vereniging „Venray Vooruit" Zondag 17 Juni om 14.30 uur Grote Venrayse Wielerronde op het terrein van 't St. Servatiusgesticht. Zondag 17, Maandag 18, Dinsdag 19 en Woensdag 20 Juni kermis Heyde. Repetities Venray's Mannenkoor; Woensdag 20 Juni café Verbeek. 8 uur 2e tenoren 9 uur ie bassen Donderdag 21 Juni zaal Schaeffers geheel koor. Zaterdag 23 Juni zaal Schaeffers 8 uur ie en 2e bassen 9 uur ie en 2e tenoren. Repetities „Polyhymnia" Maandag is Juni 8 uur Dinsdag 19 Juni 7.45 uur Vrydag 22 Juni 8 uur. Verenigingen die lid zyn van V.V.V. en prys stellen op vermelding in weekagenda van data's der festivi teiten enz. gelieve vóór Woensdag avond van elke week opgave te doen by het V.V.V. bureau, Henseniusplein Telefoon 203. Gevonden voorwerpen Pakje koffie, A. Hermans, Leunen K 2a; Bril, J. Jacobs, Veltum L 75a; Rode bal, J. v.d. Beuken, Kempweg 8; Zilveren armband, A. Pouwels, Bonte koestraat 8; Witte handdoek (I.B.), Corry Hendriks, Kruitweg 4; Porte- monnaie met inhoud, de Lauw, Mer- solo B 3; Portemonnaie met inhoud, Jos. van Soest, Overloonseweg; Vulpen J. van Aarle, Marktstraat 6; Twee portemonnaies, H. Custers, Smakter- weg 2b; Damesshawl, v. Eist, Pastoor Ruttenstraat 11; Rozenkrans in etui, Raymaekers, Langstraat 30; Sleutel no. 27, Kazerne, Langstraat 39; Twee washandschoentjes en souvenier van O.L. Vrouw, Verhaegh, Landweert- weg 24; Vier stukken toiletzeep, W. Heidens, Overbroek H 10. Geslaagd Aan de vakschool te Oirlo, zyn ge slaagd op de aldaar gehouden examens voor costumière Truus Claessens, Grada Peetere, Oirlo; Truus v.d. Ven en Grada Reynders, Wanssum; Mia Jenniskens en Mia Voermans, Leunen; Jet Maes Castenray; Jo Kusters en Anny Peelen Moerlo; Êlly Mooren, Swolgen; Doortje Hagens en Mia v.d. Goor, Veulen. Voor Lingerie: Doortje Voermans, Nelly Driessen en Tony Ermens, Oirlo; Toos Hendrix, Oostrum; Mia Seelen, Rudy Keysers, Maria Hendrix en Mia Bovee, Meerlo; Wies Franssen, Wanssum; Jo Janssen en Dientje Claessens, Leunen; Truus Verhoeven en Jo Vennekens, Veulen. Te Eindhoven slaagden voor het diploma coupeuseMientje Janssen Venray. Voor costumière Tiny Smits Holthees; Tiny Bom, Venray. Zy genoten hun opleiding by Gerda Kusters, Coupeuse-Lerares. Als coupeuse slaagden te Eind hoven de dames: M. Rongen, Oirlo en J. Janssen, Lull. Voor Inseminator zyn te Heyt- huyzen geslaagd, J. v. Osch, Leunen en Fr. Cuppen, Wanssum. Mej. Jo Gossens slaagde aan de Bissch. Kweekschool te Echt voor onderwijzeres. Pater Dr. Ephrem Sloots o.f.ra. Op 14 Maart j.l. herdacht pater Dr. Ephrem Sloots o.f.m., lector in het klooster alhier en rector van „Jeru salem", zyn zilveren Priesterfeest. Wegens de vasten en zyn studie reis naar Rome kon tot heden de viering daarvan met plaats hebben. Heden Zaterdag draagt de Jubilaris om 9 uur een plechtige Hoogmis op in de Paterskerk. Zondag doet hy dat in „Jerusalem". Het feest wordt verder slechts in intieme kring met de familieleden van de feesteling gevierd. Telefoon Vanaf Dinsdag 12 Juni is voor de aangeslotenen op het automatisch telefoonnet, waarvan het netnummer begint met 47 (Roermond, Venlo, Venray en omgeving) de mogelijkheid geopend de abonné's van het telefoon net Amsterdam (stad) automatisch te bereiken. Als netnummer van Am sterdam is vastgesteld 020 (K 20). Wegqnplan By de jongste zitting van de Prov. Staten is voorgesteld om binnen de eerste tien jaren de weg Ooatrum- Venray door een nieuwe te vervan gen, terwijl men de weg Venray- Venlo een betere aansluiting wil geven op de ontworpen Ryksweg Eindhoven-Venlo. We kunnen dus rustig afwachten. Meubilering huishoudschool De meubilering van de nieuwe Land- bouwhui8houd8chool werd Woensdag aanbesteed. Do uitslag was als volgt P. Volleberg Zn. f 30.000,- A. Gubbels 29.438, H. Oudenhoven Lzn 28.700,— M.J. Volleberg 27.700,— Dinghs, Castenray 26.550, J. Verhoeven- 26.200,— De begroting was f 28 864,—. Aanbesteding Onder architectuur van architect Bolderik uit Maashees werd voor de heer Nabuurs in Leunen aanbesteed de bouw van een woning. De volgen de inschry vingen kwamen uit de bus J. Verhoeven,-Venray f 28.112 fl. Arts, Merselo f 27.429 H. Gooren, Ysselsteyn f 26.800 J. Pypers, Leunen f 26.710 J. Janssen, Horst f 26.380 Vertrokken naar Canada Woensdag j.l. vertrokken met het stoomschip Volendam weer enkele Venrayse families naar den vreemde, in dit geval Canada. De familie Arts-Kessels uit Merselo, een gezin van 13 personen, alsmede de familie Heidens—Kleuskens, een gezin van 8 personen, en P. Jenniskens aan de Deurneseweg, zullen trachten in Canada een nieuw vaderland te vinden. Rijdende klokkenwinkel Dinsdag bracht een rijdende klokken winkel van de Smiths-fabrieken uit Engeland een bezoek aan haar af nemers in Venray. In deze prachtige showwagen, voor zien van een grote electrische ver lichting, slaapgelegenheid, koud en warm water, air-conditioning, radio en bar waren de diverse producten van deze grote Engelse fabriek op overzichtelijke wijze opgesteld. En velen kwamen eens een kijkje nemen in deze grote klokkenwinkel, waarin de nieuwste modellen klokken en wekkers waren opgesteld. Politie nam de groeten in ontvangst Via een telefonische boodschap werd de familie S. in Venray gewaarschuwd, dat een van S., de groeten van de familie L. uit Den Bosch kwam over brengen. Als dit zou gebeuren of men dan direct de politie wilde verwittigen. De bewuste kwam en het gelukte de Rijkspolitie deze heer, die in Den Bosch oen gouden horloge, een ring alsmede 'n regenjas had meegenomen, by de kraag te pakken. De politie incasseerde tevens de bedoelde groeten en transporteerde van S. naar Den Bosch waar deze zaak nog wel een staartje zal krijgen. De metaalbewerkers gaan vacantie-nitstapje maken Zaterdagavond j.l. werd in hotel „'t Hert" een bijeenkomst gehouden door de metaalbewerkersbond St Eloy, voor het regelen van een vacantie-trip naar België. Besloten werd om op Zaterdag 21 Juli 's morgens om pl.m. 5 uur te vertrekken. De route gaat vanaf Venray, Roermond naar Geleen, waar een bezoek gebracht wordt aan de myn Maurits, vandaar gaat het naar het vliegveld Beek. Van Maastricht gaat het naar België om de waterval van Loo te bezichtigen. Daarna Ver- viers met de stuwdam Gileppe, Spa met de speelbank Remouchamps. De druipsteengrotten met ondergrondse rivieren, daarna de bedevaartplaats Baneux, met als eindpunt Luik. Onderweg heeft men schitterende natuurlandschappen. Een Frans Duits- Engels-sprekende gids zal hen op deze reis vergezellen. Er gaven zich reeds 61 personen op zodat er met 2 bussen gestart wordt. Er zyn nog 5 plaatsen vry. Opgave kan nog geschieden by een der bestuursleden tot uiterlijk 18 Juni. Naar conconrs De fanfare St. Catharina uit Leunen, zal Zondag a.s. deelnemen aan het te Berg aan de Maas te houden concours. Actie Derde Orde Zoals met Pasen de Derde Orde een actie ondernam om de Zieken een kleine verrassing te bezorgen, zal in de maand Augustus een dertigtal jongens van het Internaat „Sint Lodewyk" te Vlodiop, aan de beurt zijn. Deze kinderen verblyven steeds in de internaatssfeer. Het zou voor hen een grote weldaad zyn enige dagen de intieme gezinssfeer te beleven Daarom vraagt de Derde Orde aan allen, die daartoe genegen zyn, voor een dag of negen deze jongens van 7 tot 10 jaar in hun gezinnen op te nemen. De datum is van 20—29 Augustus. U kunt Uw adres opgeven en even tueel van welke leeftijd U de jongen hetliefst heeft, by mej.I. Steerneman Wilhelminastraat 5, Venray. Dat veel van deze kinderen hier in Venray door Uw medewerking een prettige vacantie mogen doorbrengen. Bom yan 500 kg gevonden Tijdens graafwerkzaamheden op het terrein van huize Jerusalem vonden arbeiders een nog niet ontplofte bom van 500 kg. Demynopruimingsdienst te Venlo, werd van deze vondst op de hoogte gebracht. Terng nit Duitsland De familie Martens in Leunen kreeg bericht, dat het stoffelijk overschot van A. Marlens vanuit Duitsland naar Amersfoort is overgebracht. A. Martens werd op 17 Oct. 1944 by een razia in Leunen met verschil lende andere Leunense mannen naar Duitsland gevoerd en te werk gesteld in de omgeving van Moers. Hy werd echter zwaar ziek en overleed op 23 Jan. '45 te Hüls. Donderdag om 9 uur zal de plech tige lijkdienst en begrafenis plaats hebben. Twee auto's botsten tegen elkaar Maandagmorgen botsten op de hoek Paterslaan—Langstraat twee luxe auto's tegen elkaar. Wonder boven wonder kwamen alle inzittenden (waarbij enige invaliden met de schrik vry, alleen de materiële schade was groot. De verkeerspolitie stelde een onderzoek in naar de schuldvraag. 25-jarlg jubileum Donderdag 14 Juni herdacht de heer Houba uit Wanssum zyn 25-jarig onderwyzersjubilé. Ofschoon maar een half jaar verbonden aaD het B.L.O. in Venrav (St Jozefgesticht), wilden de Zusters dit feit niet onopgemerkt voorbijgaan. '8 Morgens was in de St Jozefkapel de Mis met zang, waaronder de naaste familie en de B.L.O.-kinderen de H. Communie ontvingen. Om 10 uur werd de jubilaris met familie gehul digd door de kinderen, die een aardig program uitvoerden met zang en reidansjes, waarby de kinderen beur telings als kabouters, mariniers en kuikens optraden. Een welgeslaagde proef van de vaardigheid der kinderen en van de onderwijskrachten. Na de middag werd hetzelfde pro gram ook voor de ouders der kin deren vertoond. Voor Meester Houba en familie een welverdiende hulde en voldoening. En de kinderen genoten ook van... de ij sco Heidebloempje had succes Op het te Haps gehouden concours wist het Mannenkoor „het Heide bloempje", onder leiding van-directeur Janssen in de tweede afdeling met 308 punten een iste prys te behalen. Boy de Boer terng uit Indonesië Naar wy vernemen is Boy de Boer, die verleden jaar naar Indonesië vertrok, weer op weg naar Nederland. Vermoedelijk zal hy op 30 Juni a.s. arriveren. Overloon, staalkaart ran nationaliteiten Dat het Nationale Oorlogsmuseum te Overloon niet alleen vermaard is in Nederland, maar ook in het buiten land, tot ver over zee, moge blyken uit het 8taalkaartje van nationaliteit, dat het bezoek aan Overloon in de afgelopen tien dagen opleverde. Er kwamen bezoekers, behalve uit het eigen land, uitZwitserland, Zuid- Amerika, Ver. Staten, België, Zweden, Zuid-Afrika, Belgische Congo, Austra lië, Duitsland, Engeland, Finland, Ned. Antillen, Indonesië en Egypte Het Dameskoor van Wanssum zal Zondag a s., onder leiding van directeur WynhoveD, deelnemen aan het concours te Lent. DE WIELER RONDE YAN YENRAY Het is intussen alweer enige jaren geleden, dat de eerste jongens zich zo maar eens verenigde tot een wielerclub en op alle mogelijke en onmogelijke vehikels aan het rennen gingen. In de achter ons liggende jaren is veel gebeurd, er zyn echte renfietsen gekomen, er is een „Wielerbelang" Noord-Limburg gekomen, er is een vaststaand wedstrijdprogramma en vaste reglementen volgens welke er gereden moet worden. Kortom, van de wilde klepper rondes van voor drie, vier jaar terug is weinig meer over. Het kleine stel is uitgegroeid tor oen grote schare wielerenthousiasten, die trainen en ryden, dat de stukken er af vliegen. En nu Zondag krijgt Venray zijn beurt I De voorbereidingen lopen gesmeerd en als morgen Zondag om half drie het startschot klinkt, dan gaat er een stel uitgelezen rijders aan de slag, wat niet alleen aardig is om naar te kijken, maar de jongens kunnen ook als volleerde renners hun mannetje staan en dikwijls op buiten gewoon felle wijze hun slag weten te slaan. Daar zyn allereerst natuurlijk de junioren. We raken in Venray daar zo tamelyk doorheen, maar hebben nog altijd een Cox uit Castenray, die een goede party fietst. Verder treffen we daarbij aan Smeets uit Echt, die in Belfeld op zulk een overtuigende wyze de driedaagse gewonnen heeft. Toch verwachten we, dat 't hem ditmaal niet zo gemakkelyk zitten zal om de werkelijk fraaie eerste pry's mee te pikken. By de senioren zien we natuurlijk allereerst A. Willems, J. Kerremans en Janssen uit Tienray, die zo onder hand wel berucht geworden zyn door hun felle aanvallen en scherpe demarges. Maar er zyn kapers op de kust: van de Brekel uit Echt en een Tacken uit Broekhuizenvorst, die vorig jaar zelfs meereed in de Ronde van Nederland, een P. vd. Linden uit Helmond, de grote sprinter en dan Nieskens uit Swalmen en nog vele anderen, zy zullen ongetwijfeld alles in het werk stellen om de Venrayse rijders op eigen terrein het niet gemakkelijk te maken. Voeg daar nog by, dat de helft van de opbrengst van deze ronde voor ons Haak—In—Huis bestemd is, dan zal het ongetwijfeld zeer druk zyn morgen Zondag op het prachtige parcours by St. Servaas. Wij wensen organisators en renners veel succes 1 S.V.V.-nienws De 7-2 nederlaag, die S.V.V. voor veertien dagen leed tegen de Wau bach8e Boys, is Zondag hier op eigen terrein wel gewroken met een goede 2—0 overwinning. Het tweede elftal verbaast nog steeds vriend en vijand door haar beste kansen die ze maakt en die ze blijft prolongeren. Zo ook Zondag Al zagen we niet dat flitsende en enthousiaste spel waarmede het pu bliek anders werd verwend, toch waren er Zondag schitterend goed opgebouwde aanvallen, zeker in de eerste helft. Men had zich goed gerealiseerd, dat men de kansen niet voor het oprapen heeft en er werd in vlot tempo begonnen, waarna Arts en Kusters, welke laatste een zeer goede party speelde, de kroon op het werk zette en voor een 2—0 voorsprong zorgde. De lange Atts en zyn man nen hielden het aardig goed uit, terwijl de keeper van opruimen hield. De tweede helft was slomer en hoewel Waubach gevaarlijker op kwam, gelukte het de gasten niet een tegenpunt te scoren. We staan dus weer quitte en als men het lijstje bekijkt staat ons tweede elftal er best voor. Maar ze zullen vol moeten blijven houden. Daar is Zondag al de wedstrijd tegen Heerlen, die niet voor de poes is en waarby tot het einde zal ge vochten moeten worden. Zondag werd in Weert gelijk gespeeld. Een waar schuwing voor onze jongens om de zaak niet licht op te nemen, maar spelen en aanpakken vanaf het begin. Dan kan er gewonnen worden, wat nodig is om de bovenste plaats te behouden. Ziehier de stand na vier promotiewedstrijden Venray II 4 3 0 1 6 12—10 Wilhelminall 421 1 5 10—8 Waub.BoysII 4 2 0 2 4 10—9 V.V.H. II 4 0 13 1 5 10 Het program voor Zondag 17 Juni: Venray II-V.V.H. II Waub.Boys II—Wilhelmina II Voor Zondag 24 Juni Wilhelmina II—Venray II v.V.H. II—WaubBoys II Tonrnooi Bisscliopsbeker De Venrayse Junioren hebben het niet tot de finale kunnen brengen in dit jaarlijkse tournooi. Technisch waren zy geenszins de minderen van hun tegenstanders, maar het ontbrak de S.V.V.ers aan de nodige strijdlust. Er werd over 't algemeen veel te sloom gespeeld, waardoor de beide felle partners telkens door resoluut ingrijpen, 't vaak goed ingeleide offensief der Rooysen, konden bezwe ren. Techniek alleen is niet voldoende. Deze moet noodzakelijk samen kuD- nen gaan met 'n behoorlijk tempo, hetgeen alleen behaald wordt indien met 't nodige élan gespeeld wordt. In de wedstrijd tegen Blerick kreeg Venray reeds binnen 'n paar minuten 'n niet te missen kans, welke jam merlijk werd verknoeid. Ook de S.V.B.ers kregen hun kans, doch ook de Blericksen wisten 't doel niet te vinden. Als de Rooysen met steun van de goed spelende halflinie 'n keurige aanval opzetten, onderschept de Blerick-back 'n voorzet en geeft meteen 'n flinke pass naar de rech tervleugel. De Venray-back mist grandioos, en 't is 1—0. Venray blijft vrijwel steeds 't zelfde tempo houden, slechts by vlagen komt er enig enthousiasme, 't Eind resultaat blijft 1-0 voor de Blerick sen. Tegen Swift staitte Venray onder luide aanmoedigingen van de Blerick- se supporters. Als Venray ook maar één puntje wist te halen uit deze match, was Swift uitgeschakeld en Blerick binnen, maar zover brachten de S.V.V.ers 't niet. Op vrijwel dezelfde wyze als by de eerste match tegen S.V.B. ontstond het eerste tegenpunt, doch de S.V.V.'ers kregen ruim de gelegenheid de balans in evenwicht te brengen, maar 't wilde niet lukken. We noteerden 'n schot tegen de paal, tegen de deklat en rakelings over welke alle drie even goed voltreffers hadden kunnen zyn. In de laatste minuut maakte Swift by 'n scrimage voor 't Venray doel aan alle onzekerheid 'n einde en bracht de stand op 2—0. Blerick heeft protest aangetekend tegen dit laatste doelpunt. Volgens waarnemers zou deze laatste wed strijd tweemaal 25 minuten geduurd hebben in plaats van 2 x 20 min. Mocht dit protest worden toege wezen, dan komt S.V.B. in de finale tegen Juliana van Spekholzerheide, daar 't doelgemiddelde van Swift en Blerick dan gelijk is (beiden 1 1 en 1—0) en S.V.B. een gunstiger corner verhouding heeft. Kring Horst De Jeugdleiders van de Kring Horst vergaderen Zaterdag tó Juni om 8 30 uur in café „De Oude Lind" te Horst om 't zomerprogramma te bespreken. Geijsteren I promoveert De R.K.S.V. „Geijsteren" behaalde met haar eerste elftal het kampioen schap in de 3e klasse L.V.B. In de promotie werd met R.K. G.F.C. III fel gestreden om 'n plaats in de 2e klasse. Beide teams wisten éénmaal te winnen. In de beslissings wedstrijd bleken beide ploegen even sterk, zodat'n tweede wedstrijd nood zakelijk was. 't Resultaat was weder om 'n gely'k spel. In de verlenging wisten de Geystersen aan 't langste eind te trekken, zodat 't volgend seizoen de 2e klasse betreden wordt, Veel succes Kleine zelfstandigen krijgen met 1 Juli kinderbijslag. Het wetsontwerp noodregeling voor kinderbijslag aan kleine zelfstandigen is Woensdag door de Eerste Kamer aangenomen en zal waarschijnlijk op 1 Juli in werking treden. Deze noodregeling geldt in de eerste plaats voor de kleine, zelfstan dige ondernemers, die niet meer dan 2400 gulden per jaar verdienen en drie of meer kinderen hebben. Voor het derde kind krijgt het gezinshoofd 25 cent per werkdag en voor het vierde en elk volgend kind onder de 16 jaar 30 cent. De beperkende inkomensgrens van 2400 gulden komt hoger te liggen, naarmate het aantal kinderen groter is. Telkens 200 gulden hoger by ieder kind meer. Zo kan ook een kleine zelfstandige die 3400 gulden per jaar verdiend, nog kinderbijslag krijgen, maar dan moet hy acht kinderen hebben De totale kosten van de noodrege ling worden geschat op 14 14,5 millioen gulden. Dit geld komt uit de schatkist in tegenstelling tot de kinderbijslagen voor de loontrekkenden. Deze betalen zelf. De uitkering aan de zefstandigen is dan ook aanmerkelijk lager dan die aan de werknemers. Het is de bedoeling, dat by de definitieve regeling, welke nog op stapel staat, ook de zelfstandigen zelf de gelden zullen bijdragen vol gens een verzekeringssysteem. Eerste Limburgse kersen geveild Te Sittard vond Maandag onder jrote belangstelling de eerste Lim- mrgse kersenveiling plaats. Er werd 2000 kg aangevoerd voornamelijk be staande uit de soort: „Vroegste der markt". De prijzen waren voor B- kwaliteit van 69 tot 92 cent per kg, voor C kwaliteit van 55 tot 72 cent per kg. Kruisen en kapellen in Limburg In Limburg is een Werkcomité op gericht, dat zich speciaal zal toeleggen op de registratie, de verzorging en het behoud van de vele kruisen en kapellen, die aan het Limburgse landschap zulk een apart cachet geven. De actie van dit werkcomité, dat door het bisdom Roermond officieel is erkend, wordt in de Analecta van het bisdom genoemd als een taak van Kerk en priesters. Het Geschied- en Oudheidkundig Genootschap in Limburg, de Vereni ging voor het Limburgse Landschap en andere organisaties tonen grot£ belangstelling voor het werk. f200 boete voor wonderdokter De Roermondse Rechtbank eiste tweemaal f 100 boete tegen de mon- teur-magnesiteur V. uit Nijmegen. V. had in tal van plaatsen in Nrd. Brabant de praktijk van wonderdok ter uitgeoefend. Twee getuigen verklaarden, dat zy door V. behandeld waren, doch dat hy nooit om geld vroeg. Hy zou zelfs het reisgeld geweigerd hebben. Over 4 dagen uitspraak. Door trein gegrepen en gedood De heer H.V. te Echt, werd Maandag middag by de spoorbrug over de Vloedhaven in Sittard, door de elec trische trein komend van Sittard ge grepen en op slag gedood. Even tevoren passeerde aldaar een goederentrein. De machinist zag, dat de heer V. tussen de rails liep en waarschuwde direct de spoorweg wachter daar in de nabijheid. Tevens spoedde hij zich naar de aangewezen plaats, doch hy kwam te laat. Hy zag hoe het ongeluk ge beurde. Dronken chauffeur rijdt een meisje dood. Dinsdagavond vond te Schin op Geul een verkeersongeluk plaats, waarby drank een fatale rol speelde. Een dronken chauffeur van een vrachtwagen reed op een moeder met haar dochtertje in, tengevolge waarvan het meisje zo ernstig werd gewond, dat het later overleed. De chauffeur is gearresteerd. BURGERLIJKE STAND van 8 t/m 14 Juni 1951 GEBOREN Poels Thomas M. P. MVolen L 57 Oudenhoven Catharina, Hoenderstr. 23 Berbers Theodora, Kruitweg 17a van Dyck Johanna, Merselo N 7 van Dyck Martina Wilhemina, idem Wismans Jozef M. B., Castenray G 30 Timmermans Maria, Leunen K 57 Volleberg Gertruda, Vlakwaterweg 2a de Wit Martinus JYsselsteyn I 82 Jeuken Petronella, St. Servatiusweg 9 Relouw Alida A., Kruisstraat 7 Verheugen Maria, Grotestraat 7 Peeters Conrardus J., Spurkt B 21 Willems Johannes P. M., Oirlo E 73 Kruysen Hillegard, Grote Markt 15 Claessens Wilh., Kempkensberg N 6d Janssen Matthys, Wilhelminastraat 13 Jacobs Hubertus H. E., Veltum L 75a Gomman8 Gertruda, Molenhofweg Duyf Petrus H. M., Oirlo F 4 OVERLEDEN: Poels Theodora, wed. van Linders Gerardus, oud .78 jaren, Maasheseweg 3 patiënten St. Annagesticht. ONDERTROUWD: Peeters, Johannes A.G., 28 jr, land bouwer en Janssen, Hendrika J.P., 27 jr, beiden te Venray Rongen, Joseph P., 33 jr, landbouwer en Litjens Louisa A.H.. 28 jr, beiden te Venray Hendriks, Michiel M28 jr, land bouwer, te Grubbenvorst en Wismans, Petronella J26 jr, te Venray Heesen, Hendrikus W.P., 27 jaren, landbouwer en van Soest, Maria J., 25 jr, te Venray Gerrats, Johannes A., 35 jr, fabrieks arbeider en van Lipzig, Elisabeth H. H., 26 jr, beiden te Venray GETROUWD v.d. Hoek Gerardus, 36 jaren, steiger maker, Maastricht en Lenssen Petro nella A., 24 jaren, fabrieksarbeidster te Venray. de Riet Arnoldus W. M., 29 jaren, metselaar en Rademaker Louisa Anna M., 27 jaren, beiden te Venray. Ruther Antoni, 28 jaren, monteur te Eijsden en de Riet Wilhelmina H. 20 jaren te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Bauden PAROCHIE-ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zelt en in onze medemens. Priester v. d. weekKap. v. Leipsig. se Zondag na Pinksteren; 6 uur lm voor de parochie; 7u. lm. overl. ouders v. Dyk—Raafs; 8 uur lm. overl. fam. Heyndermans—Maassen; 9 u. kinder mis; 10 uur hoogmis voorde vruchten der aarde en andere openbare nood wendigheden; 3 uur kinderlof; 4 uur van christelijke moeders; 7 u. Kruis weg en lof. MaandagH. Ephraem; 6 30 ziele- mis voor alle overl. parochianen; 7u. lm. Cornells Linders; 7.30 lm. Peter Geurtjens; 8.15 u. best. jaard. Gertruda v. Vegchel—Arts; 7 uur zielelof en rozenhoedje. DinsdagH. Juliana; 6.30 lm. Pe tronella Reynders; 7 u. lm. voor vr. van Piet Beerkens; 7.30 gest. jaard. Hendrik Schraven Bernardina Ley ffers (1 H); 8 15 gest.. jaard Notaris Linsen (sol. ïekl.) Woensdag: H. Silverius; 6.30 lm. Petronella Reynders; 7 uur lm.; 7.30 lm. 8.15 gest. jaard. Christiaan Beclet en ouders(3kl) DonderdagH. Aloysius; 6.30 lm. Josephina Janssen—Esser; 7 uur lm.; 7.30 H. Sacramentshoogmis, leiding meisjes; 8 15 gest. jaard. Wed. Arts— Geurts en overl. familie(iH.) Vrydag: H. Paulir.us; 6 30lm;7uur lm; 7.30 gest. jaard. Louisa Messe maeckers(iH 8.15 gest. jaard. Joh, Poels, ouders, broers en zustere(3kl.) ZaterdagVigilie van St Jan de Doper; O.L.Vrouwhoogmis; 7 uur lm; 7.30 gest. jaard. Johan Pèetors en ouders(iH); 8.15 hoogmis uit dank baarheid; 7 u.Marialof en rozenhoedje. VELTUM. Donderdag 7 u. leesmis KATECHISMUS. De kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 598te les; de hoogste klassen leren de 59ste en 60ste les. Retraite voor moeders Van 26—29 Juni is er in Roermond een retraite voor huismoeders. In Uden is ook van 26—29 Juni een retrait voor gehuwde dames. Wie eraan wil deelnemen wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven by Pater Domitius. PAROCHIES H. Catharina* LEUNEN se Zondag na Pinksteren; 7 u. H. Mis voor Doortje Litjens en Algemene H. Communie der R K. Meijesbeweging; 8.30 H. Mis v.d. p,arochie; 10.15 hoog mis v.d. overl. fam. Vullings—Wil- lemse; 3 uur lof; 3.30 H. Familie der vrouwen. Maandag7.30 lm. voor Fr. S winkels Dinsdag7 30 gest. jaarg. Martinus v.d. Pasch, Wilhelmina Martens en Gertruda v.d. Pasch. Woensdag: 7.30 lm voor overl. fam. Dirckx—Billekens; 10u.pl. huwelijks sluiting en hoogmis voor de bruids paren vd. Hulst—Rei ntj es; vd. Hulst- van Staveren en v.d. Hulst—Janssen. Donderdag: 7.30 lm. t.e.v.Gerardus Majella; 8 30 gez. zieledienst voor de overl. fam. v.d. Hulst-Reintjes; 9 uur begrafenis van Antoon Martens. Vrydag: 7.30 sol. gest. jaarg. Ant. Jacobs en Petronella Friezen. Zaterdag7.30 lm. v. Wed Loonen Weys als lid van de Limburgse zieken, bedevaart naar O.L.Vr. van Lourdes- a.s. Zondag iste speciale collecte voor de geestelyke'verzoging der R.K. Emigranten, 2de voor de kerk. PATERSKERK. 56 Zondag na Pinksteren; leesmissen met instructie 5.45, 6 30, 7.45 voor overl. fam. A. Derks—Poels; 9 uur hoogmis voor overl. leden v.d. Aarts broederschap; na de hoogmis proces sie; Communiceren vooraan beginnen; ste collecte paterskerk; 2e parochie kerk; 4 20 gez. vespers; 5 uur lof; hedenmiddag om 3 uur plechtige zegening der kinderen t.e.v. St. Ant. Maandag6 u. H. Mis tot zek. int.; 6.30' voor overl. vader, 7 u. overleden ouders v.d. Pas—Gerritsen; 7u. overl. vader (Maria-altaar); 8 30 Jaequlien Coenders; 8 uur pl. hoogmis; na de hoogmis uitzending en kerkelyk af scheid van onze missionarissen. Dinsdag6 uur uitstelling van het Allerheiligste; 6 30 H. Mis voor overl. vader; 6.30 t.e.v. St Antonius( Antonius- altaar) 7.30 Joh. Boom; 7.30 hoogmis .e.v. St Antonius; 7.30 Arn. Coenders; 8 u. byz. intentie; 6.30 lof t.e.v. St Antonius. Woensdag: 6.30 Wilhelmina van Yzendoorn; 7.30 Hub. Spee, als lid v.d. Derde Orde; 7.30 overl. familie Willems—Dwalts. Donderdag: 7 u. Peter Loonen als lid v.d. Derde Orde. Vrijdag6 30 Maria Hoeks—Boom en Josephina van Stiphout; 7 uur Petronella Litjens; 7.30 hoogmis; 8.30 Gerardus Pouw Kruisweg. Zaterdag0 Yzendoorn; 8u. 3—8 uur biecht Iedere dag weldoeners. TERMIJN. E komt onze bro« voor de jaarlyk: op de eerste natura, leven lyke artikelen, missen. Is dit mogen wy U c aalmoes vragen God lone het DER Zondag 17 Ju gadering voor meisjesafd. Maat trekken we naai Om 2 uur n Patersklooster. I meebrengen PAROCHl'^r Zondagse Zo 7 u. H. Commun beide H. Missen; Maandag: 7 u. der aarde, op te Dinsdag7.30 helmus Jacobs. Woensdag: 7.3 Gooren; 8 u. roze volgden oftt hun Donderdag7.3 Vrouw van Oost Vrydag: 7.30 b en kinderen. Zaterdag7.30 overl. fam Linde 7.30 Marialof. PAROCHIEKE se Zondag na i Mis voor fam. P kindermis; ïou.h u. Congregatie Maandag7.30 intentie. Dinsdag: 7.30 Jacobs. Woensdag: 7.31 Smeets—Janssen Donderdag: tinus en Jan Gee Vrydag: 7.30 Camps—Spreeuwe Zaterdag7.30 Communie; 9.30 voor Jacobus Art; kens; 8 uur Marie RECTOR, se Zondag na I reiken der H. Co fam. Derikx—Voe Maandag: 8 u.b en overl. leden v. Dinsdag8 uur Woensdag7 30 Swinkels. Donderdag: H. intentie. Vrijdag7.30 A Zaterdag7.30 I dochters; 6 u. bie RECTORAAT 8 30 Zondag na P voor overl. fam. G 10 u. hoogmis tot Maandag6 30 In 7.30 lm. v.d. vr vagevuur. Dinsdag6.30 lr 3.v. St. Jozef; 7.3 Woensdag: 630 7.30 lm. tot veikry gunst. Donderdag6 30 familie; 7.30 lm. en Johanna Zeeget Vrydag: 6.30 Tïr" lm. voor Petronell Zaterdag6.30 1 7.30 gez. H. Mis uur lof t.e.v. O.L.V gelegenheid om te Rectoraat St. Anl YEl Vijfde Zondag 1 gel. tot communie, tot gen. v.e. zieke; als jaarg. v. z. Am Lof; na de H. Mis de sacristie korte I propagandisten v.h van de Jongere Ge: komst v. d. Jonger verband met het 1 24 Juni te Geystei Maandag7.30 le Drabbels; 'savoni: voorzitster, secret: sters der Jongere het clublokaal te Trouwe opkomst Dinsdag7.30 leef Direks-Derks. Woensdag: 7.30 I Antonius tot bijz., Donderdag: 9 uu overl. fam. v.d. Hu Janssen. Vrijdag: 7.30 iC1 van Ooi. Zaterdag: 7.30 1« Vollenberg. Biechl en van 6 30-7.30 u Maria. Komt allen A.s. Zondag maan <1 Gun. Uw voefe «en deskundige b< JAN HE Grotostraat 5 Levering van op doktet Maandag,

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2