KING Kermis Leunen De natuur in met de natuurzuivere pepermunt SPORT Gevonden voorwerpen Sleutel, Kazerne, Langstraat 39; Muntbiljet, F. Janssen, Stationsw. 24b; Broche, G. Janssen, Langeweg 44; Rode rozenkrans, Wm. v.d. Kaay, St. Jorispark i; Kettinkje, van Goch, Overloonseweg 17; Zilveren armband, II. Douven, Oostrum; Bruine schoen, Manders, Akkerweg 17; Broche en kinderportemonnaie, H. Creemers, Liezeven L 47; Bruine portemonnaie, Imming, Overloonseweg ld; Shawl, W. Berbers, Yeltum L 2; Portemon naie, A. Kruyzen, Overloonseweg. BEKENDMAKING De Voorzitter van het Hoofdstem bureau. aangewezen in artikel 34, tweede lid der Kieswet, brengt ter openbare kennis door nederlegging ter inzage voor eenieder ter Secretarie der gemeente, zijn besluit van heden, waarbij de Heer P. J. I. Oomens benoemd is verklaard tot lid van de Raad der gemeente Venray, in de vacature ontstaan door het ontslag nemen van de Heer A. F. M. van Haaren. Venray, 16 Mei 1951 De Voorzitter voornoemd, A. H. M. JANSSEN. DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen, ter voldoening aan het bepaalde by artikel 18, 2e lid,, juncto artikel 16 der Drankwet (S 1931, no. 476) ter openbare kennis, dat op 15 Mei 1951 is ingekomen een schryven van Nellen Peter Engelbert, van beroep landbouwer, wonende te Venray, Beyde L 53, waaruit blijkt, dat hy volhardt by zijn op 20 Maart 1939 ingediend verzoek om een ver gunning voor de verkoop van sterke drank in het klein, op welk verzoek toen echter afwijzend moest worden beschikt, uitsluitend op grond van de omstandigheid, dat het wettelijk maximum aantal vergunningen voor Venray was bereikt. Verzoeker wenst thans in aanmer king te komen voor een tapvergun ning voor de linker benedenvoorkamer groot 35.14 M2 van het perceel Heyde L 53. Binnen twee weken na de dag tekening dezer bekendmaking kan oenieder tegen het verlenen der vergunning schriftelijk bezwaren by het gemeentebestuur indienen. Venray, 16 Mei 1951 Burgemeester en Wethouders voornd. A. H. M. JANSSEN, Burgemeester J. vd. BOOM, 1. Secretaris. Postbuslichting Met ingang van de nieuwe Zomer dienstregeling zullen de volgende tijden voor de postbuslichtingen wor den ingevoerd aan 't Postkantoor. 6.25 Venlo; 640 Nijmegen; 10.40 Nymegen en via Nijmegen het Zuiden; 14.40 Nijmegen-Venlo; 18.40 Nymegon- Venlo; 20.40 Nijmegen-Venlo (nacht trein). Priesterstudiefonds Momenteel is in Venray een actie gaande voor het Priesterstudiefonds. Het duel van dit fonds is om iedere rang of stand te helpen by de oplei ding van jonge priesters en wy hopen dat iedere Venrayer het als een plicht rekent om wanneer de mannen van Credo Pugno by hem aankloppen naar draagkracht en vermogen dit mooie werk te steunen. Eerste U. Communie. Morgen Zondag zal in de Parochie kerk St. Petrus Banden de eerste H. Communie worden uitgereikt aan 104 jongens en 102 meisjes. Dit is het hoogste aantal, dat ooit ineens is bereikt. HAAK-IN ook in Venray De Haak-in actie ten bate van de kankerbestrijding zal ook in Venray voor dit doel werken. Zo staat voor Zondag 27 Mei een voetbalwedstrijd op het programma tussen S.V.V. tegen de rest van Venray. Anderen, die reeds voor deze actie werken, oi graag iets willen doen worden beleefd verzocht zich in ver binding te stellen met A. v. Tiggelen p.a. fa. Nelis8en, Oostrum. Nadere mededelingen hierover vol gen nog. Rolschaatsers voorzichtig Woensdag kwam een jongen van B. by het rolschaatsen in de Paters laan zodanig te vallen, dat de ontbo den geneesheer, Dr. vd. Hombergh. overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. De jongen bleek zyn been gebroken te hebben. Riolering verstopt De riolering was verstopt op huize St. Anna en dit is op zich niet zo erg, maar toen deze op deskundige wyze niet open te krijgen was ging men verder zoeken en kwam men tot de minder aangename ontdekking dat in de put een kist munitie ver stopt was. Gelukkig is een en ander goed afgelopen. Aanbesteding 15 Mei werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor de heer G. Peetere onder architectuur van de heer J. Volleberg. Uitslag als volgt: P. Volleberg en Zn. f 18000. H. Arts, Merselo f 17646. Gebr. Janssen, Venray f 17100. H. Oudenhoven Lzn. f 16700. Gebr. Verstralen f 16393. Begroting f 16887.— Centrale Premiekenring voor stieren te Roermond Door de Coöp. Zuivelfabriek „Ven ray" werd j.l. Donderdag 17 Mei, met 'n 5-tal stieren deelgenomen aan bovengenoemde keuring. De volgende premies werden behaald In rubriek 2Mia's Paul, ie premie; Jan van Kokkelert, 2e B premie. In rubriek 3 Bora's Paul, ie premie; Jan II 2e D-premie. In rubriek 4: Tietan, ie C premie. De stier Mia's Paul werd tevens uitgeroepen tot reserve kampioen voor 1951. Kind door motor aangereden Het 3-jarig zoontje van de familie V. te Yssolsteyn werd op de Griendts veenseweg aangereden door een motor. Do kleine moest met inwendige kneu zingen naar het ziekenhuis te Venray worden overgebracht. Meer dan duizend bezoekers Ondanks het slechte weer bezoch ten tijdens de Pinksterdagen meer dan duizend bezoekers het Oorlogs museum te Overloon. Metaalbewerkers aan het woord Vrydag jl. veigaderde in de Zwaan de Metaalbewerkersbond St. Eloy. In deze vergadering werd door de districtsleider H. van Hagen de nieuwe C.A.O.-regeling besproken, waarvan de regelen aan de leden werden uit gereikt. De geestelijk adviseur wekte vooral de jongeren op deel te nemen aan het verenigingsleven, zich aan te sluiten by Kajotters en sportvereni ging en weg te blijven van de straat. Besloten werd verder dat men dit jaar een uitstapje zou maken naar de Ardennen. De pensioenregeling leverde voor vele leden nog moeilyk- hoden op, maar op deze vergadering konden er vele worden opgelost. Over het nieuwe vaandel werd lang gedelibereerd. Er is nu een wedstrijd uitgeschreven voor de leden om een ontwerp te krijgen. Volgende verga dering moeten deze ontwerpen verder behandeld worden. De voorzitter zal ze voordien gaarne in ontvangst nemen. Voor het beste ontwerp zyn prijzen beschikbaar. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. Vergadering Houtbewerkers Onder leiding van voorzitter A. van Soest vergaderde de Venrayse afdeling van de R.K. Houtbewerkers- bond in hotel Gitzels. Jammer was de opkomst niet zo denderend. Door de secretaris werd op deskun dige wyze uitleg gegeven van de wet die van toepassing is by even tuele ontslagkwesties. Ter sprake kwam de rijwielvergoeding voor de weikers in het Mynhoutbedryf, deze is boven de 20 km 5 cent per km. De gehouden tombola maakte weer enige leden gelukkig en de baten waren voor de organisatie van de viering van het eerste lustrum. In de rondvraag werd medegedeeld dat er een actie werd ingezet voor het kindervacantiewerk op „Groene- woud" te Swalmen. Veertig Venrayse kinderen zullen daar een week gaan genieten van een onbezorgde vacantie. Gestreefd wordt om iedere Venrayse arbeiders één uur te laten werken voor dit mooie doel. Als iedere Ven rayse arbeider nu eens 50 cent zou geven zouden die stumpers volledig gratis kunnen gaan en dit zyn toch voor het merendeel kinderen uit de grootste gezinnen, Het begin zal worden gemaakt door de Houtbewerkers om vrijwillig naar draagkracht by te brengen, wy hopen dat de anderen vanzelf zullen volgen. Mochten er nog andere zyn die iets over hebben voor dit sympathieke doel zy kunnen terecht by A. van Soest, Vlakwaterweg 2. Brand Zaterdagmorgen moest de brand weer uitrukken voor een heidebrand by het Veulen, waarbij ongeveer 1 ha heide verloren ging. Maandagavond werd zy gealarmeerd voor een binnenbrandje op de Groene- woldsepad, dat met vereende krach ten in een minimum van tyd geblust as. Ongeval De 16 jarige D.D. kwam Zaterdag zo ongelukken te vallen, dat zij enkele schaafwonden opliep en haar pols brak. Na in het ziekenhuis verbonden te zijn kon zy naar huis terugkeren. Auto-ongeluk Zaterdagmorgen botste door onop- gehelde oorzaak een vrachtauto met aanhanger van de Fa. J. uit Venlo, op de Deurnseweg tegen een boom. De boom werd geheel ontworteld, de wagen vernield, maar de chauffeur kwam met de schrik vrij. Naar Lourdes De Limburgse Bedevaart vertrekt op Dinsdag 29 Mei naar Lourdes, Zowel de pelgrimstrein als de ziekentrein zullen circa 16 uur van Maastricht vertrekken. Voor de zieken zullen vanaf Venlo en Roermond een of meer speciale rijtuigen lopen, die rechtstreeks door gaan naar Maastricht. Voor vervoer met deze rijtuigen gelieve men zich op te geven by de hèer Jos. Peetere, Kwarteler.markt 3, Venlo, onder vermelding van de klasse wagen welke men wenst te reizen en of men zittend dan wel liggend ver voerd moet worden. De terugkomst zal plaats hebben op Woensdag o Juni .te circa 10 uur voormiddag te Maastricht. Op aan komst te Venlo wordt gerekend in de namiddag. Aanbesteding Het uitbreiden van een fabriek voor de heer G. Mulders te Oostrum werd opgedragen aan L. Oudenhoven, voor de som van f 50.000. Uit 't nieuwe spoorboekje De oxprestrein Amsterdam—Eind hoven, die te 7 uur het Centraal Station verlaat, krijgt een aansluiting naar Helmond—Deurne. Deze aan sluitende trein vertrekt om 8.45 uur uit Eindhoven en is te 8.57 uur in Helmond. Men kan dan via de Zuid Ooster om 9.45 in Venray zyn, zodat men in 2 uur en 3 kwartier tij ds van Amsterdam in Venray kan zyn, Verkeersongeluk te Deurne Tweede Pinksterdag omstreeks half 5 heeft in de Langstraat te Deurne- Walsberg een verkeersongeluk plaats gehad, dat aan de twee broertjes Piet en Wim Knynenburg (14 en 12 jaar oud) het levon heeft gekost. Op genoemd tijdstip reden de twee jongens per fiets vanaf de woning van een oudere broer. Op ongeveer 200 meter van de ouderlijke woning kwam hen een colonne Engelse militaire vracht wagen achterop gereden. Door tot nu toe onbekende oorzaak werden de twee jongens door een der auto's ge grepen en overreden. Beiden waren nagenoeg op slag dood. 60-jarig Priesterjubileum. Op 23 Mei a.s. hoopt emeritus pastoor C. de Kort te Rykevoort zyn oojarig priesterjubileum te vieren. Pastoor de Kort was eerst kapelaan te Kaatsheuvel, daarna teHeusden tot i9io, in welk jaar hy tot pastoor werd benoemd te Rykevoort en deze functie daar tot 1939 vervulde. Sinds dien vertoeft hy als rustend pastoor in het klooster der eerw. Zusters aldaar. Onvergetelijke dag voor Eindhoven Woensdag trok door de straten van. Eindhoven een grote stoet wagens waarop het jubileumspel „Wy en Philips werd opgevoerd. Ongeveer 2500 deelnemers beelden zowel histo rische taferelen als vooretellingen van deze tyd uit. Een kleurig schouwspel, Jat meer dan drie uur in beslag nam, trok langs een eretribune aan de Emma- singel, waar Prins Bernhard als gast van de Raad van Bestuur en van commissarissen van het Philipsconcern bad plaats genomen. Dit jubileumspel was een optocht van ongeveer 6 km lengte, die zo nu en dan stil hield en dan kleine voorstellingen gaf. De titel was „Wy en Philips... wy by Philips". Meer dan 200000 mensen zagen dit schouwspel. Het publiek teert verder in. Ook in April veel opgevraagd bij de spaarbanken. Evenals uit de cijfers van de spaar banken in de grote steden, die een ontsparing over April te zien gaven, blykt uit de door de Nederlandse Spaarbankbond gepubliceerde cyfere, dat ook hier de ontsparing in April werd voortgezet. In deze maand werd nl. by de al gemene spaarbanken ingelegd de som van f 26.008.013 en terugbetaald f 36.296 995, hetgeen een vermindering van de spaarsaldi met f 10 288.782 betekent. In de maand Maart bedroeg de ontsparing ruim f 15.000 000. By de bankspaarbanken is in April ingelegd f 1 613.317 en terugbetaald f 3 021.440, hetgeen een vermindering der spaargelden met f 1.408.123 be tekent. Donderdag dansen in de Siebengewaldse danstent in plaats van Woensdag TONNEMA - SNEEK Jammer, dat op het laatst enige wedstrijden verloren gingen die ge wonnen moesten zyn. Jongens, het volgend seizoen beter. Koningschieteu. Op ie Pinksterdag hield de Hand boogschutterij „St. Antonius" te Halfweg het jaarlijks koningschieten In een spannende strijd wist H. van Aaresen de koningstitel te ver werven met 199 pt. in 50 pijlen. 2e C. van Aarssen 193 p.: 3e L. Rutten 178 p.; 4e W. Linssen 175 p.; 5e M. Cremere 167 p.; 6e P. Aarts I6i p.; 7e H. Peters 152 p. Jnbilea liandboogschntterjyen Op 27 Mei 2 en 3 Juni zal de hand boogschutterij St. Joris te Leunen, haar 50 jarig bestaan vieren. Tevens zullen dan De Batavieren, Castenray en De Eendracht Veulen 25 jaar be staan hebben. Dit zal gevierd worden met een groot nationaal-concours, waaraan vele verenigingen zullen deelnemen en een groot aantal prachtige prijzen beschikbaar zyn gesteld. Voor de kring Venray een goede w degenheid om hun uiterste best te doen en niet alle prijzen buiten Venray te laten gaan. Koningschieten te Leunen Bij het gehouden koningschieten, op de doelen van St Joris te Leunen, werd voor dit jaar koning, de heer Jac. v. Osch, met 140 punten, in 32 pijlen, gevolgd door: 2. W. Heidens 115 pnt.; 3. H. Swin kels 110 p.; 4 S. Wilms 107 p.; 5 Fr. Martens 107 p.; 6 G. Gitlens 104 p 7 G. Willemse 104 p. Feest in Holthees—Smakt Traditiegetrouw had 2de Pinkster dag het koningsvogelschieten plaats van het O.L.Viouwe Gilde. M. Kersten wist na felle strijd op het koningschap voor 1951 beslag te leggen. Dinsdag was het de Teerdag, die begon met een H. Mis in de kapel in Holthees, waarna de jaarvergadering gehouden werd. Ook dit jaar behoefden de trommelaars niemand buiten het gildehuis te rommelen, daar alle leden hun contributie op tijd hebben be taald. Om 5 uur werd, begeleid door de muziek, de nieuwe koningin af gehaald, die dit jaar is gekozen. Mej. Maria Janssen, die tot deze hoge waardigheid is uitgekozen, werd met het zilver omhangen door de oude koning Jan Lochtens. Daarna ging het naar het gildehuis, waar de nieuwe koning en koningin werden gehuldigd. De gouden jubilarissen van dit gilde, M. Verstegen en G. Linssen, kregen als cadeau een prachtige wandelstok S.V.V.-nieuws Zoals aan de sportliefhebbers bekend is, heeft het tweede elftal van Venray in een buitengewoon mooie en span nende competitie het kampioenschap weten te behalen. In de huldigings wedstrijd tegen Volharding uit Vier lingsbeek wisten zy zelfs met 6—2 te winnen. Nu heeft het tweede recht tot het spelen van promotiewedstrijden. Met vier man moet er gespeeld worden om één plaats in de reserve eerste klasse. Dat wordt natuurlijk een zware en moeilijke opgave. Aan deze opgave wordt Zondag a.s. begonnen met een thuiswedstrijd tegen Wilhelmina II uit Weert. De andere deelnemers zullen vermoedelijk V.V.H.2 uit Heerlen en Limburgia3. Voor de wedstryd van Zondag zal zeker veel van afhangen of Venray 2 werkelijk een behoorlijke kans heeft op promotie. Zeker zullen de jongens spelen met het bekende élan en met een grote dosis enthousiasme. Mogen zy van hun kant rekenen op een grote schare supporters, die hen bijzonder in de thuiswedstrijden zal aanmoe digen. Daarom voetballiefhebbers, Zondag half 3 allen op naar het sport park aan de Oostsingel. Het eerste is uitgespeeld en is als nummer drie geöindigd. Het derde heeft ook een punt gezet achter de competitie. Het werd tweede met een punt achterstand op Brug- husia. Juist als het vorige jaar toen Yssolsteyn ons een punt voorbleef. Nu men toch aan het huldigen was kreèg de fanfare ook gelukwensen aangeboden voor de successen in Gelderingen (België) behaald, waar zij eerste was geworden in de derde afdeling. Ook de geestelijke Overheid felici teerden al de gelukkigen en wij zagen met verbazing een ongeschoeide Car- meliet spreken namens het Rectoraat Smakt en een geschoeide Carmeliet namens de O. L. Vrouwe kapel in Holthees. Dat de schutters de verdere avond feestelijk door wisten te brengen, be hoeft natuurlyk niet vermeld te worden. maar de W.I.L.M.A.-tentoonstelling men gaarne voorrang en zo is dit feest uitgesteld tot nu Zondag. Einde 1919 hebben enkele mensen in Leunen het initiatief genomen om een fanfare op te richten. Er werd geld ingezameld, er werden instru menten gekocht en muziek, en op 1 Augustus >920 was fanfare Sint Catharina geboren, onder de schutse van de patrones van Leunens kerk, Sint Catharina. De heer M. Derks werd voorzitter en de heer P. Schols werd Directeur. Na enkele jaren werd deze laatste opgevolgd door de heer H. Janssen uit Leunen, onder wiens leiding de Fanfare tot grote bloei kwam. Dit was mede te danken aan de nieuw aangestelde instructeur de heer C. üietz uit Tienray, die de fanfare in 1924 liet uitkomen in de 4e afdeling op hot concours te Linne. Een tweede prijs was de beloning van veel werk en moeite en dit succes gaf duidelijk aan, dat men op de goede weg was. Dan gaat het zo vooruit dat men in 1938 in de afd. Uitmuntendheid de rete prys behaalde. De oorlog kwam met de afbraak. Maar nadien werd weer opgebouwd. Dit opbouwwerk heeft enkele jaren geduurd, maar in 1946 was men toch alweer zover, dat het zilveren feest met een daverend festival.kon worden gevierd. De verkiezing van P. J. Weys als voorzitter was echter een schrede temeer op het pad der wederopbouw. In 1947 werd alweer deelgenomen aan het concours te Winssen, waar de ie prys in de 2e afdeling werd bemachtigd. In 1948 ging men naar het federa tief concours in Geldrop waar men de 2e prys kreeg in de ie afdeling met 300 punten. En voor de rest... het gewone „dagelijkse leven" van ieder fanfare, serenades, festivals, processies kortom, overal waar wat te doen is komt zy ter opluistering. Dertig jaren zijn voorbij, dertig jaren van lief en leed in het vereni gingsleven en terecht heeft men dat aangegrepen om eens feest te vieren. Wanneer men altyd direct klaar staat voor anderen, dan zullen die „anderen" deze dag ook eens klaar staan voor de Fanfare. Bij gelegenheid van dit feest beeft men een ander corps, van een heel andere samenstelling naar Leunen gehaald, n.l. de Bietenbouwers onder leiding van Boer Piet en ongetwijfeld zullen velen dat feest mee willen maken en eens komen luisteren die muziek. De danstent van Weys, die hiervoor gekregen, is groot genoeg om allen te bergen en men steunt hiermede dan ook weer deze flinke fanfare, die in de afgelopen dertig jaren, altijd desgevraagd haar steun gegeven heeft, niet alleen in Leunen zelf, maar ook in Venray en de andere kerk dorpen, wanneer hier iets te doen was. Wy hopen dan ook, dat deze avond met de Bietenbouwers volledig raag slagen en dat iedereen, zeker een be zoek aan Leunen zal brengen. 30 jaar Boerenbond te Merselo en het Zilveren Voorzitterschap van Piet Pubhen In Merselo was het Dinsdag feest, een groot feest zelfs, want men her dacht daar op feestelijke wijze het dertigjarig bestaan van de Boeren bond en het zilveren Voorzitterschap van de heer Piet Pubben. Het feest begon natuurlijk met een H. Mis, die werd opgedragen door Pastoor Bodt. Hieronder gingen de 125 leden gezamelyk ter H. Tafel. Daarna was in het Parochiehuis een uitgebreidè koffietafel, waarna de receptie volgde. De voorzitter van de C.V.V. uit Venlo bracht daar zyn beste wensen, evenals de Bureauhouder Emonts, de heer Biemans van de Limco, die allen een kort woord tot de jubilerende vereniging en haar voorzitter richtten. 's Avonds volgde een feestavond. Na een inleiding van de onder voorzitter, J. Arts, gaf de secretaris een uitgebreid verslag over het wel er. wee der afgelopen dertig jaren verenigingsleven. Zo had men in het eerste jaar een omzet van 66 wagons, voor een waarde van ruim f 32 000. Het topjaar 1934 gaf een omzet te zien van 284 wagons met een waarde van f 103.000. In 'tafgelopen boekjaar had men een omzet van 215 wagons, met waarde van f 373.000 De jubilerende voorzitter kreeg dan van de afdeling een schitterend cadeau aangeboden, dat hem met enkele welgekozen woorden werden aange boden door de ondervoorzitter. De heer Dings hield een boeiende feestrede en spelde de jubilerende Voorzitter de zilveren medaille van verdienste der LLTB. op de borst, in opdracht van het hoofdbestuur. Verder spraken nog Burgemeester Janssen, Deputé Peters, Rector Joos- ten, de voorzitters van de Kring en Jonge Boeren, en namens 't personeel de secretaris Arts. Pastoor de Bodt was de laatste spreker van deze lange ry, die allen hun hartelijke gelukwensen aanboden. Voorzitter Pubben dankte dan alle sprekers voor hun gelukwensen en hoopte ook in de toekomst steeds een bloeiende en groeiende afdeling in Merselo te mogen behouden. Feest bij St. Catharina te Leunen Met de Leunense kermis herdenkt Fanfare St Catharina in Leunen, haar dertig jarig bestaan. Feitelyk was dat vorig jaar Augustus reeds het geval, BURGERLIJKE STAND van 11 t/m 17 Mei 1951 GEBOREN Litjens Elisabeth H. J., Leunen K 55 Vullings Leonardus, Castenray G 37 Janssen Gertrudis, Castenray G 33a Nellen Peter Theodorus, Overbroek H 3 Janssen Johanna, Veulen H 33c Michels Gerardus, Merselo M 117 OVERLEDEN Janssen Allegonda Gertruda, oud 7 maanden. ONDERTROUWD Gieling Sybrandus Th., oud 33 jaren, timmerman en Strybosch Wilhelmina G, oud 31 jaren, beiden te Venray. Litjens Gerardus A. A., oud 25 jaar, schoenmaker en Coppis Johanna P., oud 27 jaren, beiden te Venray. GETROUWD van Heugten Jacob L. M., oud 26 jaren, verwarmingstechnicus, wonen de te Utrecht en Roeffs Helena A. B., oud 26 jaren, te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zelf en in onze medemens. Priester v.d. weekPater Domitius ^ZondagH. Drievuldigheidszondag. 6 uur leesmis Willem Clephas; 7 uur leesmis Mathijs Veretraelen en Hen- drica de Bruijni; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.45 leesmis; 10.30 hoog mis; 3 uur pl. Lof, waaronder opdracht aan H. Maagd en oplegging van het Scapulier; 7 uur Lof en Rozenhoedje. MaandagH. Mis van Eerste Zondag na Pinksteren. 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 uur leesmis voor vrouw van Piet Pouwels; 7.30 gest. jaard. ZeerEerw. Heer Pastoor Hendr. Hasenakkers (1H); 8.15 gest. aard. Hendrik Kuipers en Anna Haegens (ikl); 9.30 pl. huwelijksmis voor bruidspaar van Heugten-Roeffs; 7 uur zielelof en rozenfioedje. DinsdagVinding en Verheffing van H. Wiro, Plechelmu8 en Otger. 6.30 leesmis Christiaan Cornelissen; 7 uur leecmis Josephina Janssen-Esser; 7.30 leesmis vrouw Minten-v.d. Putten; 8 15 gest. jaard. Peter Ant. van den Munckhof, Theodora Poels, Henrica Poels en Ger. Lamberts (2kl); 9 uur pl. huwelijksmis voor 't bruidspaar Joosten-Swinkels. Woensdag: H. Mis als Maandag. 6.30 leesmis Petronella Reynders; 7 uur leesmis Gertruda Sanders-van Meyel; 7.30 best. jaard. Jan Vermeulen, Theodora Berkens en overl. kinderen; 8i5ge8t. jaard. Johanna Smulders, echtg. van Peter Goumans (2kl); 9 uur pl. huwelijksmis voor bruidsp. Ewalts- Pouwels; 9.30 pl. huwelijksmis voor bruidspaar Philipsen Lemmen. DonderdagH. Sacramentsdag, dag van devotie 6 30 leesmis; 7 30 leesmis; 8.30 leesmis Theodorus Janssen; 9.30 hoogmis voor overl. fam. Philipsen- Lemmen. VrijdagH. Mis als gisteren; 6 30 H. Sacramet8hoogmis; 7 uur leesmis; 7.30 leesmis overl. fam. Oudenhoven- Rutten; 7.30 zijaltaar leesmis overl. fam. Ewalts-Pouwels; 8.15 best. jaard. Wilhelmina Rumen-van Houdt. ZaterdagH. Mis als Donderdag. 6.30 H. Sacramet8hoogmi8; 7 uur lees mis; 7.30 leesmis Eduard Camps en Petronella van Helden; 8.15 gest. jaard. Gerard Manders en oudere (3kl) 9 uur pl. huwelijksmis voor bruidsp. Theuwissen-Barends. MEIMAAND. Iedere avond om 7U. Lof en Rozenhoedje. KATÉCHISMUS. De kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 54e les; de hoogste klassen leren de 52e en 53e les. H. SACRAMENTSPROCESSIE. Op Zondag 27 Mei trekt na de Hoogmis van 10 uur de H. Sacramentsproces sie. EERSTE H. COMMUNIE. Zondag 20 Mei doen de kinderen hun eerste H. Communie. Ze moeten om 7.30 uur aanwezig zyn by de meisjesschool, waar ze door de geestelijkheid en harmonie worden afgehaald. 3 uur plechtig Lof waaronder opdracht aan de H. Maagd en oplegging van het Scapulier. Collecte voor de versiering van het H. Hartbeeld op het Mgr. Wynhovenpark. Men wordt verzocht te vlaggen in de straten waar de communicantjes ter kerke gaande voorbij komen. De oudere kunnen in de kerk plaats nemen naast de kleintjes, die met 8 in de bank zitten en te beginnen met de 14e bank achter de jongetjes en meisjes. Voortaan zullen de kleintjes Don derdag de Algemene H. Communie houden, NIET met de groten om half 8, maar om 8.15 uur. Ouders denkt eraan en stuurt uw kinderen op tyd. PATERSKERK. Zondag Drievuldigheidszondag, gen. absH. Missen: 5.45 Jean v. Bergen; 6 30 A. M. Sanders—Geurts; 7.45 wed. Theuws; 9 u. pl. hoogmis; communi ceren vooraan beginnen; ie collecte Paterskerk, 2de byz. noden; 4.20 gez. vespers; 5 uur lof. Maandag 6 30 overl. vader; 7 uur Petronella Litjens; 8.30 Nico Bekkers dochter en kleinkinderen; 6 45 rozenh. Dinsdag 6 u uitstelling Al'erh. 6.30 Th. van Cuyk en beide echtgenoten; 6.30 overl. vader; 7 u. wed. Yzendoorn 7 30 Johanna Dinjens—Thomassen; 7.30 overl. vader en moeder; 7.30 hoogmis t.e.v. St. Antonius; 8 uur overl. fam. Engels; 6.30 lof en gebeden van de Meimaand. Woensdag 7 u.-overl. ouders vd. Pas—Gerritsen; 7.30 t.e.v. St. Jozef tot zekere intentie; 4 u. gez. vespers, 6 30 lof met gebeden vd. Meimaand. Donderdag, Sacramentsdag, gen. abs. H. Missen als op werkdagen; 6.30 overl. echtgenote; 7.30 Johanna Dinjens—Thomassen; 9 u. pl. hoogmis voor de overl. leden vd. Aartsbr.sch., waarna processie door de kloostertuin; 4 uur pl. gez. vespers; 6.30 pl. lof met gebeden van de Meimaand. Vrijdag 6 u. t.z.i.; 7 uur overleden echtgenote; 7.30 overl. vader en moe der; 8 u. wed. Yzendoorn; 6 45 rozen kransgebed. Zaterdag 6 30 overl. fam. Arts—v. Cuyk; 8 u. overl. fam. Engels; 4—8 biechten; 6 45 rozenkransgebed. Iedere dag een H. MiR voor onze weldoeners DERDE ORDE. Zondag 8 uur H. Mis en vergade ring voor de jongemannen in de kapel. Om 3 uur voor de meisjes. RECTORAAT HEIDE Zondag, Drievuldigheidszondag, 8 u. överl. fam. Peetere—Janssen; 10 uur hoogmis uit dankbaarheid; 2.30 Lof. Collecte voor het Charitatief Centrum. Maandag 7.30 verlaten zielen. Dinsdag 7.30 overl. fam. Droesen. Woensdag 7.30 P. A. van Heyster; -8 uur nam. biechten. Donderdag, Sacramentsdag, 7.15 H. Communie; 8 uur H. Huisman Paules; 10 uurHoogmis t.b.i; 2.30 Lof. Vry'dag 7.30 uit dankbaarheid. Zaterdag 7.30 uit dankbaarheid t.e. O.L Vrouw; 6 uur biechten; 8 uur Marialof. Rectoraat St. Antonius van Padna VEULEN ZondagEerste Zondag na Pinkste ren. Feest van de H. Drievuldigheid. 6 30 gel. tot Communiceren; 7 uur leesmis t e.v. O L. Vrouw v. Altydd. Bijstand tot byz. int.; 10 uur hoogmis tot int.; 2 30 uur Lof. Maandag8 uur leesmis tot byz int. Dinsdag8 uur leesmis voor vrouw Drabbels. Woensdag8 uur leesmis voor Hub. Burgers. DonderdagFeest v.h. H. Sacrament 6 30 gelegenheid tot Communiceren. Dag van devotie, diensten als op Zon dag. 7 uur leesmis tot zegen over een huisgezin; 10 uur hoogmis tot int.; 2.30 uur Lof. Vrydag: 7.30 leesmis voor vrouw Drabbel 8. Zaterdag7.30 leesmis voor Jozeph Verbugt en zyn moeder. Biechtgelegen heid van 3—4 en van 6.39—7.30 uur. 8 uur Lof t.e.v. Maria. Meimaand Mariamaand, dus zoveel mogelijk naar het Lof. A.s. Zondag uitsl. maandcollecte voor de kerk. De laatste maandcollecte bracht op f 96.35. PAROCHIEH. Catharina, LEUNEN Zondag, feest vd. Allerheiligste Drie-eenheid; 7 uur H. Mis voor de parochie; 8 30 voor Jozef Martens; 10.15 hoogmis overl. fam. Baltussen— Bertrams; 3 uur Lof. Maandag 7 30 gez. jg. Wilhelm Loonen en echtg. Dinsdag -7.30 gez. jg. voor vrouw Verhalle en Antonia Verhalle. Woensdag 7.30 gest. jg. Maria El. Jenneskens—Friezen. Donderdag feest van 't H. Sacrament dag van devotie, 7 uur H. Mis voor Peter Loonen; 8.30 voor Hendrik Claessens; 10 uur hoogmis als gest. jg. Johannes Willems en Anna Maria Thielen; 3 uur Lof. Vrijdag 7.30 gest. jg. Frits Martens, echtg. en overleden familie. Zaterdag 7 30 lm. Nella Kusters; biechten van 6—7.30; 7.30 Marialof. A.s. Zondag de jaarlijkse Sacra mentsprocessie. PAROCHIEKERK Zondag, Dnesenhi H. Communie; 7 uur processie van de J.E 10.30 de tweede H. k plechtige Sacramenti Trans Cedron, al waai de open lucht met fe> Maandag 7.30 ges Michel Camps en ech Dinsdag 7.30 best. van Bracht; 9 uur pl ting en H. Mis 1 Coenders—Wynht Woensdag 7 3« fam. Jacobs—Nc volgden om hun Donderdag feest dag van devotie, 7.30 de vroegmis Vry'dag 7.30 ge Vullings en echt| Zaterdag 7.30 Ger. Verschuren, 7.30 Marialof. PAROCHIEKE^ ZondagDriev uur H. Mis voor Helena Hendriks: schoolkinderen; 1 de parochie; 3 ui gatie voor de mi Maandag7.30 Camps-Spreeuwer Dinsdag7.30 Bernard Verhejjei Woensdag7.3( Janssen-Pouwels; overl. fam. Jenni. Donderdag, H. van devotie, 7 u Poels—Heiligers; 10 u. hoogmis vd Vrijdag 7.30 Ge: Zaterdag 7.30 6 uur Marialof. RECTORAAT S ZondagEerste ren, feest van dc 7.30 H. Mis voor Hoogmis tot zek Lof met Rozenho Maandag6.30 fam. Kersten; 7.31 fam. Geurts-Versr Dinsdag6.30 r 7.30 leesmis voor Woensdag6.3 7.30 leesmis voor echtgenote. Donderdag: Sai ten als op Zondaf 7,30 leesmis voor en Joanna Driesse tot zekere int.; 3 Vrijdag: 6.30 1 fam. Philipsen Lei voor overledene. Zaterdag 6.30 1 7.30 leesmis voor Zondag a s. 7.30 Hoogmis waarna S Met grote vreuf nis van de gebooi Martinus Willam Ir. B. P. J. M. VA: A. M. VAN RIJS' Neder-Ove Pinksterzonda 12 Rue de 1 Bruxi TydelykGroo Den Vcor de hartel en gelukwensen 1 my'n H. Priester- Plechtige H. Mis, mens my'n ouder?— aan allen, heel b| buurt, myn welge: dank. Pater Ri Minderbroeders^ ADVER Hiermede betuif lyke dank voor bloemen en felic bij gelegenheid 1 mochten ontvange M. Jar J. Jam Smakterweg 2. Hiermede betuif lijke dank, ook n; kleinkinderen, voc cadeau's en felicit; ons Gouden Huwt ontvangen speci buurt voor de pr A. Poel Wegens familiei Dinsdag 22 fa. Bonan^- Manufacturen Paters Onderlingi verzekerir Premie Zondag 20 Mei in café van Asten, "S Premie il/i TE KOOP beste houten en geëm forn M. van Lierop, Mol TE KOOP 6weekse slacl 2 zware I zoete li G. Bongere, Mersel Te koop beste staml 29 Mei voldragen, m zage, tbc vrije stal, maaimachine in sproeisUn H. van Ryswii&

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2