Jaarmarkt Ouecfieinzinqen coc de pclitiececktec van het klooster zijn aangebracht. Vanwege de kunstwaarde dienen zy bewaard te bljjven. Na de verwoesting door de grote brand in 1925, toen klooster en kerk in vlammen opging, werd by de nieuwbouw de reeds eeuwen bestaan de Hof van Smarten, opnieuw opge richt op het voorplein van kerk en klooster. Maar nu de door het snelverkeer noodzakelijk geworden verplaatsing van de „Smartenhof" een feit ge worden is, kunnen we niet anders zeggen, dat deze een waardige plaats heeft verkregen. Jammer is, dat nog niet de aloude traditie is hersteld, dat weer al'e buurtschappen van Venray, tijdens ziekten en rampen, by ooi log en oorlogsdreiging en by verlies van dierbaren by de Moeder van Smarten gaan bidden De Buurtschappen Veltum en het Brnkske zyn hiermede echter weer begonnen en de Paters Minderbroeders stellen alle pogingen in het. werk om deze aloude devotie weer te doen herleven. VOEDSKLBIRKAU VENRAY Henseriiusplein 16 Tel 416 Mei-Iuventarisiitie De komende twee weken zal de jaar ykse Mei-inventarisatie worden gehouden. Hierbij wordt een beroep gedaan op de medewerking van alle geregi8treerden, zodat alles vlot kan verlopen en niemand lang behoeft te wachten. Indien zoveel mogelijk thuis reeds de gevraagde gegevens ingevuld worden en men op de aangegeven uren aanwezig is, zal ook deze inven tarisatie vlug zyn afgewerkt. Zoals thans bekend is, zal van de granen alléén het product t ai we met een oppervlakte van méér dan 50 are voor inlevering in aanmerking komen. Voor aardappelen is een oppervlakte beneden i ha. vrijgesteld van heffing- Rogge, haver, gerst en maïs zullen voor Limburg buiten de leverings plicht vallen. De zitdagen voor de Mei inventa risatie zullen als volgt gehouden worden komende week: Maandag 8 30-5 Castenray Kuypers; Dinsdag 8.30—5 Oostrum Camps; Woensdag 8 30—5 Oostrum Camps; Donderdag en Vrydag 8.30—5 Leunen Martens; Zaterdag 8.30—1 Veulen v. Gasselt. In de week van 14 tot en 19 Mei als volgt: Dinsdag 15 Mei 8.30-5 Oirlo Drabbels Woensdag 8.30—5 Merselo H. Arts; Donderdag en Vrydag 8.30—5 Yssel- steyn A. Fleurkens; Zaterdag 8.30—1 Heide by Litjens. Sluiting Bnreau. Gedurende bovenvermelde dagen zal het Bureau te Venray gesloten zyn. Dringende bureau-aangelegen heden op de zitdagon worden afge werkt. De P B.H. H. EMONTS. te VENRAY Maandag 7 Mei Loterij... De Venrayse mensen geven per jaar een kapitale som weg aan alle mo gelijke loterijen, ten bate van alle mogelijke instellingen en doeleinden. Een. aantrekkelijke vorm van mild dadigheid, die doorgaans weinig resul taten afwerpt. Wanneer het voor 't een of ander te doen is, heeft men nog wel eens kans een uitslag te horen, maar zo gauw het doel buiten Venray ligt, dan is de kans verkeken om ooif iets van een uitslag te zien. Informeert men dan in arre moede pens waar de uitslag blyft, dan hoort men, dat die toen en toen bekendge maakt is in een of ander blad, dat hier in Venray komt. Het lijkt ons een kwestie van fat- sopn, dat zy, die hier met. lootjes „leuren" ook de kopers op de hoopte stellen en niet na de centen opge streken te hebben, voortaan doen of hun neus bloedt Oranje-feesten Voor ons lii't het feestprogramma van het Oranje Comité van Deurne, die ter gelegenheid van Koninginne- verjaardag jong en oud werkelijk een uitstekend programma heeft voor geschoteld. Ook elders in het land hoort men van allerlei schoons, dat wy hier in Venray missen. Zonder ook maar enigszins te kort willen doen aan het werk van volijverige Oranje comité zjj moeten immers roeien met de riemen, die ze hebben lykt het ons toch wel de moeite waard, om elders eens te informeren, hoe ze daar een en ander klaar krijgen, want we kunnen ons niet voorstellen, dat men daar het geld maar voor het opranen heeft In ieder geval heeft men het gpld daarvoor en het lykt ons in teressant te weten, hoe men er aan komt. V.V.V. Dat het niet goed gaat met V.V.V- is voor insiders een publiek geheim, er zit nog wel leven in de brouwerij en verschillende commissies doen nog hun werk, maar de financiële toe stand van de vereniging als zodanig, schijnt allesbehalve florisant te zijn. Voor volgende week zyn de leden voor een dringende vergadering op geroepen en hier zal waarschijnlijk wel naar een oplossing gezocht moeten worden, wil men niet tot een deficit komen. We behoeven niet te vertellen, dat wij een roemloos einde zouden betreuren, want al is het zeker waar, dat men elders vogelparken en kam peerterreinen aan kan leggen, zonder zulk een Vereniging, toch heeft Venray van deze vereniging veel nut gehad en zou zy in de toekomst hiervan ook meer nut kunnen hebben, indien men het werk hiervoor nu eens niet over liet aan mensen, die al practisch iedere avond zyn bezet door andere functies, maar ook zelf eens de handen uit de mouw stak, ook zelf voor Venray Vooruit te helpen een offer over had. Wy zyn intussen benieuwd welke oplossing er in deze gevonden wordt. Gevallenen herdenking Terwyl heel Nederland op de voor avond van de Bevrijdingsdag de ge vallenen herdacht, gebeurde hier in Venray niets. Nu is het waar, dat de October- maand voor Vemay meer te hei denken geeft, als de algemene be vrijdingsdag, maar... dan gebeurt er ook niets. We vinden dat niet juist, want de mensen mogen in deze tyd, nu langzaam maar zeker alles weer is hersteld en opgebouwd, toch niet vergeten, dat dit slechts mogelyk is geworden, door hat offer van hen, die tijdens de bezetting, onder de be vrijding in Indonesië en elders hun leven gaven. Daarom hopen wy, dat oud militairen, leden van de oud illegaliteit, buurtverenigingen en der gelyke wel kans zien gezamenlijk in October a.s. zulk een herdenking te houden. Sportief Dat onze verschillende sportclubs er op de eerste plaats zyn om van hun leden betere mensen te maken, die sportief en eerlijk voor een over winning vechten en ook sportief en eerlijk door het leven gaan, is een feit, dat en publiek en leden nog wer eens vergeten. Toch is dit zo en daarom is het te betreuren, dat ren ners, die aan het oefenen waren en in Nederweert een juffrouw omver reden, door de politie moesten worden opgepikt, omdat ze er stiekum tussen uit waren getrokken. Dit geeft allerminst een fijn beeld van de sportiviteit en eerlijkheid van deze jongelui. Dat Vrouwe Justitia niet met zich laat spotten, blijkt duidelijk als de Officier van Justitie by de zittingen van de Politierechter gaat staan, zyn bril recht zet en dan eens duidelijk de feilen en fouten van de verdachten daar voor zich aan tafel staande, haarfijn uiteen rafelt om dan al* climax zyn eis te stellen van zoveel of-zoveel guldens boete of zolang-of- zolang gevangenisstraf. Zo was het ook weer j.l. Vrydag, toen in snel tempo de ene verdachte, na de andere de eisen al of niet ver pakt in een vaderlijke vermaning over zich heen moesten laten gaan. Daar was allereerst B., die in Huize St. Servatius tegels had zien liggen, die wonderbaarlijk mooi paste in zyn keukentje en die de verleiding niet kon weerstaan eens enkele monsters qp zicht mee te nemen. Edoch onze Rijkspolitie is ook nog en zond hem op zicht voor de politierechter. F 20 of 10 dagen was de uitspraak. De loearbeider J. uit Nijmegen had met enkele kameraden een bezoek gebracht aan onze stad en daarby zulk een dorst opgelopen, dat de de eerste de beste café bezocht moest worden. Maar toen het op betalen aankwam, piepte J. zyn kameraden er tussen uit. Toen Jdie even wou gaan waarschuwen, dat ze niet be taald hadden, werd hy door de kaste lein aan ziin jasje getrokken. „Op dat moment Edelachtbare, werd ik zo giftig, dat ik me omdraaide en de kastelein een watjekouw verkocht" Later had diezelfde heer nog een bezoek gebracht aan een ander café en aangezien hy in tassen in meer dan kennelijke staat verkeerde, werd hy daarbij gesommeerd te vertrekken. De heer bleef geen heer en wou blijven zitten. Doch hy had buiten de waard gerekend, die hem by zijn broek en kraag beet pakte en op straat depo neerde. By het onderzoek van des heren papieren bleek, dat hy in Sep tember '44 was veroordeeld tot ï1/» jaar, maar dit waarschijnlijk door de oorlogshandelingen in het vergeetboek is geraakt. Afgezien nog van de week brommen, waarvoor hy nu veroordeeld werd, zou de Officier nog eens by hoger hand informeren, wat te doen met de nog uit te zitten 11/, jaar, hetgeen wel een prettig vooruitzicht is. Dat er nogal wat dronken op een fiets door deze contreien wordt ge laveerd, bewezen de slachtoffers van deze dag. F 20 of 10 dagen was de straf .voor deze stuurmanskunst- De worst, die een aspirant-schoor steenveger op de Heideniet had laten hangen, waar hy hing, kostte hem nu f 25 of 13 dagen,hetgeen wel duur is voor een worst. Dan kwam een sullige knaap uit de buurt van Horst voor de bali, die zo op het- eerste gezicht geen vlieg kwaad zou doen, eerder omgekeerd. Maar toen deze knaap een keer aan het kaarten was en niet genoeg won, prikte hy zyn buurman maar aan een mes, dat nu voorzien van allerlei fraaie lakzegels als corpus delecti voor de rechter lag. De getuige, alias slachtoffer toonde dan verder nog de jas, die hy aanhad op de dag van de misdaad en inderdaad bleek dat sullige knaapje met zijn mes allesbehalve sullig te zyn, getuige de vakkundige verwoes ting, die aan de jas waren gepleegd. F 20 en 1 maand voorwaardelijk met de proeftijd van 2 jaren, was het resul taat van deze messentrekkerij. Dan was er tenslotte nog een boer, die met zyn buurvrouw niet op kon schieten. Toen deze laatste over een gemeenschappelijke weg kippengaas had gespannen, schoot zyn hart vol en ging hy aan het doorknippen. Die kmppery kostte bem nu f 10 of 3 dagen, met het vriendelijk verzoek, om nu eindelyk het met buurvrouw maar eens op een accoordje te gooien. De verdachte had, geleerd waar schijnlijk door de ervaring, daar weinig fiductie in. Voor de schoonmaak het van ouds bekende adres voor alle schoonmaakartikelen, behangsel papieren en verfwaren. HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels en Zn. Hofstraat Stofceintuurs knopen gespen direct klaar Naar EBBERINK 't Is uw voordeel. Het schip van de werf Dan Hendriks' verf prachtkleuren, hdge glans. Zaksel vrij. Snelle droging. Voldoet aan de hoogste eisen. Neemt eens proef en koopt uw verf by het juiste adres Schildersbedrijf F.W Hendriks, Langstr.46 Telefoon 713

Peel en Maas | 1951 | | pagina 4