J h. v. d. Hombergh BEL BIJ BRAND 3 9 2 i vacantif H. W. J., Venray; Loenen M. H., Leunen; totaal n leerlingen en 1 leerling geen getuigschrift. Getuigschrift 6de jaar, afd.C Vul ling» P. J., Morselo; Jacobs W.H. M., Oostrum; Hoodeniakers T. M Merselo; Volloberg W. L. A. Wanssum; Ver meulen J. J. P., Oostrum; van Hoof P. H. W., Venray; van Ósch W. H Leunen; Wijnhoven J. W. A., Wans sum; Nellen E. W. J., Smakt; Jans- Beken A. W. M., Venray; Martens G. T. J., Leunen; In hot Hulst G. H. E., Y8sol8teyn; totaal 12 leerlingen. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgon 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Oost8ingel 6 Telefoon 301 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Arts afwezig van Maandag 2 uur tot Woensdag 2 uur. Spoedgevallen telefoon 393. BEKENDMAKING Do Burgemeester der gom. Venray maakt bekend, dat op Maandag 30 Apiil a.s. ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. do Koningin het sluitingsuur van de café's is bepaald op 24.00 uur. Van 18.00 tot 23.00 mag worden gedanst. In de café's mag muziek worden gemaakt tot 23.30. Allo Gemeentebureaux zyn op die dag voor het publiek gesloten. Verpachting kavels in Peelplan Zuid. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis dat de kavels 14, 15 en 16 van vak II in Peelplan Zuid voor verpachting gereed zyn. Gegadigden voor deze kavels dienen hun daartoe strekkende aanvragen vóór Woensdag 2 Mei 1951 twaalf uur, schriftelijk in te dienen ten Ge- meentehuize. Venray, 20 April i9Si. Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis dat met ingang van 7 Mei a s. voor de verkoop van bloemen, planten, zaden, vis en fruit op do gewone jaarmarkten alhier, enkel standplaats zal mogen worden ingenomen op het Henseniusplein. Afwijking hiervan wordt onder geen enkele voorwaarde toegestaan. Venray, 25 April 1951 Openstelling postkantoor op 30 April en 3 Mei a.s. Op de verjaardag van H.M. de Koningin, 30 April a.s. zyn de kan toren slechts geopend tot 10 uur voor allo diensten. Op 5 Mei a.s. zyn de kantoren ge opend als op Zaterdag, met dien verstande, dat na 13 uur zij ook gesloten zyn voor de Telegraaf- en Telefoondienst. Op beide dagen is slechts één briefpostbestelling en op 30 April .géén bestelling postpaketten. Koninginnedag 1951 Evenals andere jaren zal de viering van Koninginneverjaardag op Maandag 30 April in onze Gemeente zeer sober gehouden moeten woiden. Door het Oranje comité wordt aan de jeugd dor Lagere Scholen een film voorstelling aangeboden in het Luxor- Theater. Om ha!f twee worden daar de jongens verwacht en om half vier de meisjes. Het programma biedt van alles wat. Naast de schitterende hoofdfilm „Hans en Grietje" is er een Jan Klaassen- film en oen tekenfilm. Deze voorstel ling is dus uitsluitend toegankelijk voor kinderen der Lagere Scholen. Voor de groteren is er dansmuziek, terwijl om half acht op de Grote Markt een Volksconcert wordt ge geven door Venray's Harmonie, Man nenkoor en dameskoor. Het Oranje comité verzoekt de in woners de vlaggen uit te steken en zich met Oranje te tooien ter ere van onze jarige Vorstin. GEVONDEN autoped, de Haen, Grotestraat 8b; i paar blauwe pantoffels, Lucassen, Oud Oo8tr. weg3i; portemonnaie met inhoud, v. d. Bereken, Kempweg 8; halssnoer, Peters, Langeweg 55; een rozenkrans in étui, vd. Heuvel, Oost singel; rozenkrans, Kazerne Langstr.; rode gummibal, Jac. Janssen, Lang straat 25; wollen want, J.fl. Custers Steegsbroek I s; blauw wollen vest, wed. Smits, Hoonderstraat 17; kin derschopje, Kunzler, Hagolweg 14; doublé damesring, K. Hendrikx, Heu- seniusstraat 17; hangertje van Delfts blauw, D. Rongen, Langstr. 36; glacé handschoen, H. Willems, Groenewolds pad 12; gerookte ham, de Jong, Mer- s6loseweg nw. 6; portemonnaie met inhoud, G. Jenniskens. Wieënweg 5; portemonnaie met inhoud, Kleuskens Luxor Theater; gobreide wanten, M. Verstegen, Gasstraat 3a; bankbiljet, Lerou, Kempweg 31; zakhorloge'm. kast, wm. Vroon, Oude Oostr. weg 51; vulpen, Kerkhoff, Oirlo E 83a; grijze wollen handschoenen, P. Custers, Oostrum, Oirl. weg C 42; portemonnaie met inh., vd. Heuvel, Jan Hensenstr. Ru'ksdiplomn Hoefsmid To Utrecht slaagde voor het Ryks- diploma Hoefsmid onze dorpsgenoot W. H. Lucassen Lzn., Jan Hensen- Btraat. Adverteerders opgelet I In verband met het feest van 's Heren Hemelvaart op Donder dag a.s. wordt men dringend ver zocht de advertenties voor Peel on Maas reeds Woensdagmorgen op te geven. Vriendelyk verzoek hiermede rekening te houden. Bekroond. Op de i2eSiager8vaktentoonstelling te Utrecht werd de Ketelfabriek „Muvero" te Oostrum bekroond met haar goed geslaagde en doeltreffende expositie van slagersketels en sla gersinstallatie. Gouden Bruidsparen Dinsdag was het een drukte van belang in Leunen, by het gouden paar Swinkels—Ewals. Na de plechtige H. Mis, waarheen het bruidspaar in een feestelijke stoet werd gevoerd, kwamen talloos velen de jubilarissen gelukwensen en ver schillende cadeaux werden aange boden. Natuurlijk ontbrak ook de Leunense Fanfare niet, die by monde van de heer P. Weys de felicitaties overbracht van geheel Leunen. In Venray was het Zaterdag te doen voor het bruidspaar Manders— Janssen, wier huis op de Akkerweg feestelijk was versierd en waarvoor de buurt haar beste krachten had gegeven. Ook hier was er een grote belangstelling en Venrays Harmonie bracht natuurlijk een serenade. Vele cadeaux werden aangeboden en beide jubilarissen hebben heel wat geluk wensen in ontvangst moeten nemen. Gouden Bruiloft Op 30 April hopen Antoon Poels en Petronella van Meyel te Weverslo hun gouden huwelijksfeest te vieren. Dit feest zal te Weverslo op grootste wyze gevierd worden. De voorberei dingen zijn reeds in volle gang. De dankdienst ter gelegenheid van dit feest zal plaats hebben in de Parochie kerk te Merselo. Mgr. G\jzen naar Venray De Missie-Bisschop Mgr. G ijzen, die thans verblijft te Leiden, zal op 3 Mei (Hemelvaartsdag) een bezoek brengen a. h. Gymnasium Immaculatae Con ceptions te Venray Monseigneur zal met de studenten samen een missie dag houden voor de gymnasiasten. Boerenkermis op bet Veulen Zaterdag om 7 uur begint dan de boerenkermis op het Veulen, ten bate van de nieuwe kerk aldaar. De prachtige kermiszaal is klaar om de gasten te ontvangen en gezien de voorbereidingen waar het gehele dorp aan heeft medegewerkt, wekken grootse verwachtingen. Men is er in geslaagd naast het „ding" ook nog beslag te leggen op de vliegbommensport, zodat alleen het perdjesspul nog ontbreekt, om van het geheel een echte kermis te maken. Intussen verwacht men op het Veulen een talrijk bezoek en do ver schillende tentjes hebben een keur van pryzen klaar staan voor de lief hebbers. Do (lijk Is dicht Ook het Luxor-Theater gaat a.s. weekend de grote Nederlandse film vertonen „de Dijk is dicht", die in een aardig en vlot verhaal ons laat zien, dat ook op andere plaatsen als hier in Noord Limburg grote offers zijn gebracht voor de bevrijding van Nederland. Verder laat hy ons tevens zien, hoe Nederland heeft aangepakt en in deze kommervolle en zorgenryketyd, doet het wel eens goed te zien, met welk een élan on dadendrang wy aan de slag gegaan zyn na de bevrijding om op te bouwen wat is verwoest en Nederland weer bewoonbaar te maken. Deze film geeft naast een helder beeld van wat Zeeland leed en vocht, ook een bezielende kracht voor de sombere toekomst en juist daarom zouden wy deze film van harte aan bevelen. Brand te Oirlo Vrijdag omstreeks 12 uur werd de brandweer opgeroepen voor een bin nenbrand in de timmerwerkplaats van de heer Thyssen te Oirlo. Met groot materiaal trok de brandweer naar de plaats des onheilsen spoedig was men de brand meester. Van steiger gevallen Woensdagmorgen is by een in aanbouw zijnde boerderij te Smakt de 29-jarige ongehuwde metselaar Swinkels uit Ysselsteyn van een steiger gevallen. Hy kwam zo onge lukkig terecht, dat de ruggewervel brak. In zorgwekkende toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis alhier overgebracht. Dertig ha bos verbrand in Limburg Tengevclge van onachtzaamheid by het verbanden van afvai is brand ontstaan in een complex bosgrond tegenover het instituut „Heibloem" te Roggel (Limburg). Nadat de Yen- lose brandweer was gearriveerd met een versterking van vijftien militairen uit het Venlose garnizoen, had deze nog één uur werk om uitbreiding van het vuur te voorkomen, waarna de verdere blussingswerkzaamheden konden beginnen. By het blussings- werk was de nabijheid van een beek een gelukkige omstandigheid, daar bij de droge wind het gevaar van uit breiding anders niet denkbeeldig zou zyn geweest. Er ging dertig ha bos verloren. Verhoging van de accijns op gedistilleerd goedgekeurd. Met 64 tegen 3 stemmen heeft de Tweede Kamer Woensdagmiddag 't wetsontwerp goedgekeurd tot verho ging van de gedistilleerd-accijns. Het grootste kerkhof ter wereld bijna voltooid. Het grote Duitse soldatenkerkhof in de Peel bij Ysselsteyn, waarop nu ongeveer 26.000 Duitse soldaten, die in de laatste wereldoorlog sneuvelden of op andere wijze in ons land hun leven verloren, hun laatste rustplaats vonden, zal omstreeks half Juli zijn vo'tooid en voor het publiek worden opengesteld. Onder leiding van de Nederlandse Heidemaatschappij is een beplanting tot stand gekomen, welke het onge veer 30 ha. grote complex met een 30 meter brede singel omringt. Ook op de dodenakker zyn flinke beplantingen aangebracht, welke als windschermen dienst doen, teneinde verstuivingen tegen te gaan. Regelmatig worden nog stoffelijke resten van Duitse militairen aange voerd. Ongeveer 15 pet. van de ter- aarde bestelden zijn onbekenden. In verband met de te verwachten grote .toeloop van belangstellenden is een {^utoparkeerplaats ingericht. Nieuwe koffiebon Het Bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruchten te 's Gravenhage heeft Bon 504 Algemeen aangewezen voor het hopen van 125 gram koffie. Deze bon kan met ingang van Vrijdag, 27 April 1951 worden gebruikt en bly'ft geldig voor het kopen van koffie by de detaillist tot en met 12 Mei 1951. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgende bonaan- wyzing zal op 7 Juni 1951 geschieden. Nederl. troepen oefenen in Dnitslnnd. De minister van Oorlog en Marine, ir. C. Staf, deelde Woensdag mede, dat thans definitief besloten is de lichting 1950 II in September voor korte tyd naar Duitsland te zenden. De militairen van deze lichting zullen daar deelnemen aan Britse manoeu vres. Twee jaar voor roessenheld De 22 jarige schilder J. v. D. uit Eindhoven thans gedetineerd, die op 30 October j.l. te Weert zyn ex- verloofde op klaarlichte dag en mid den in een drukke straat met ver schillende messteken bewerkte, werd Woensdag voor de Roermondse Recht bank wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De eis van de Officier was 6 jaar gevangenisstraf wegens poging tot doodslag. Kolendampvergiftiging de oorzaak Na proeven, die met de verwar ming genomen zyn om deze te testen, is het duidelijk geworden, dat kolen dampvergiftiging de oorzaak is go weest van de dood der zes mannen in het St. Jozefgesticht te Beneden- Leeuwen in het Land van Maas en Waal. Wielrennen Zondag j.l. namen enkele leden van de Venrayse wielerclub deel aan de wedbtryd te Meeren—Herten. Aug. Willems, die een van de beste renners was, wist het, ondanks dat hy 4 maal van fiets moest verwisselen, nog tot een eervolle vijfde plaats te brengen. J. Kerremans was ongeluk kiger en moest wegens bandenpech de stryd staken. Zondag staat er weer een wedstrijd op het programma over 75 km, te Pei—Echt. We verwachten, dat onze jongens enkele eervolle plaatsen voor zich zullen opeisen. S.Y.Y.-nieaws Zondag was Venray op bezoek bij Boxmeer. In een van haar best ge speelde wedstrijden wist S.V.V. hier een 5—1 overwinning te behalen. Bravo luitjes, want het is niet zo gemakkelijk Boxmeer in eigen huis te kloppen. Er rust nu nog een wedstrijd en wel Tiglia—Venray. Indien deze nog gewonnen wordt, kan Venray de 2de plaats bezetten. Deze wedstrijd is nog niet vastgesteld. Het tweede behoefde njet te spelen eVenais morgen Zondag is er ook weer geen wedstrijd vastgesteld en toch zou het kunuen gebeuren, dat Venray II kampioen werd. Zondag speelt namelijk Blerick II tegen Sportclub Irene II. Indien deze wedstrijd ineen gelijk spel eindigt, dan is Venray II kam pioen. Mocht zulks niet zyn, dan speelt Venray op Dondérdag 3 Mei Hemelvaartsdag, tegen Sportclub Irene II. Winnen of gelijk spelen is vol doende om kampioen te zijn. Boys, 't beste zy u toegewenst 1 Het derde verioor voor de tweede achtereenvolgende maal, nu tegen America II. Het derde was al bijna kampioen en nu door deze twee nederlagen is de zo mooie kans verkexen. Zondag wordt uitgespeeld tegen Melderslo. Nu zullen zy deze moei lijke uitwedstrijd winnen, dat geloof ik vast. Alvorens te sluiten hulde aan de kampioenen van onze jeugd. Het eerste A-elftal is zo ver. Het tweede A-elftal volgt natuurlijk het goede voorbeeld der grotere en wat doet A-drie nog Veel succes jongens en het kam pioenschap 1 Dare politie-ingpect'eurs. Nederland heeft een politieschool en wel te Hilversum. Hier zijn negen leerlingen opgeleid, waarvan er zeven tot adspirant officier van politie zyn benoemd. Deze opleiding heeft ons in twee jaar tijds het lieve sommetje van 160.000 gulden gekost, zodat iedere adRpirant officier van politie, die hier zyn opleiding heeft genoten I ons op ruim f 20.000 komt te staan Hetx is te begrijpen en bovendien heel juist, dat de vaste commissie voor de rijksuitgaven, naar aanleidiDg van een rapport van de rekenkamer hier iets meer van wenste te weten en grondig in deze brei is gaan roeren. Hierby is men op verschil lende duistere zaken gestuit. Werkzaamheden, waarvan de Rijks gebouwendienst de kosten op circa 7500 gulden had geschat, bleken later 55.000 gulden te belopen. Hierby kwam nog 42 000 aar. in richting en 4000 voor een afras tering. Er zyn twee mogelijkheden, of de Rijksgebouwendienst is niet competent voor het maken van dergelijke schat tingen, of er is hier wat anders in het spel. Het eerste is volgens de commissie niet het geval en zy zegt, dat er hier „op een dusdanige onverantwoorde lijke wyze met de belastinggelden is omgesprongen, dat de gedachte aan corruptie vanzelf opdoet". De commissie geeft in haar rapport te kennen, dat zy van de minister van Justitie wel eens zou willen weten, waarom hy met die opleiding is begonnen, hoewel de minister van Binnenlandse Zaken er nog niet mee accoord ging. De commissie meent dan ook, dat het zeer nuttig zou zyn, wanneer de ministers de Kamer uitvoerig zouden voorlichten over de gang van zaken met deze politieschool. Het is hier wenselijk in te haken om deze rotte plek weg te snijden. Meer bgslag. Het Ry'k heeft besloten de grote gezinnen te hulp te komen. Deze gezinnen, die krachtens hun groot kinderaantal weinig of geen belasting behoeven te betalen, hebben weinig nut van do belastingverlaging, welke als compensatie van de huurverho ging werd doorgevoerd. Nu heeft de regering besloten de kinderbijslag voor deze grote gezinnen te verhogen. Alle kinderbijslagen, ook die krachtens de wet op de invalidi- teits, ouderdomsen wezenrente, zullen met terugwerkende kracht tot 1 Jan worden verhoogd van het 4de kind af met 4 cent per dag. Men hoopt hiermee het tekort, dat by deze gezinnen ontstaan was, door de huurverhoging, weg te nemen. Hiermee is tegemoet gekomen aan de wens van een groot deel van ons volk, waar het finantieel evenwicht as verstoord. Daar staat echter wel tegenover, dat deze nieuwe verhoging van de kinderbijslagen het Rijk per jaar ruim 3 millioen gulden zal kosten. Dit bedrag moet natuurlijk ook ergens vandaan komen en wel van de be lastingbetaler. Het is echter in ons aller belang, d it iedore bevolkingsgroep finantieel en economisch stabiel is, althans voor zover mogelijk. Want wanneer het ons volk goed gaat, gaat het ons allen goed. Dit is dan ook de reden dat wy dit geld moeten opbrengen. De Haak in Actie, die 24 Mei s. eindigt, zal waarschijnlijk sluiten met een batig saldo van ongeveer een millioen. Dat eendeigelyk succes mogelijk is, hebben wy te danken aan het feit, dat het Nederlandse volk hier werkelijk eensgezind de handen ineen heeft geslagen en moeite noch zorg heeft gespaard om van deze actie voor de kankerbestrijding 'n symbool te maken van wat er door samen werking te bereiken is. Gezamenlijk zyn wy ten strijde getrokken tegen volksvijand no. 1 de „kanker", welke vreselijke ziekte ieder jaar weer zoveel slachtoffers vergt. Het resultaat is nu, dat door deze inzameling zoveel geld is binnen gekomen, dat wy in staat zyn twee gram radium te kopen, dat met de reeds in Nederland aanwezige 1 gram radium, onze behoefte dekt. Men is voornemens de rest van 't geld aan te wenden voor 't stichten van centra en subcentra voor de be handeling van patiënten, voor bestu dering van de bestrjjdingsmethoden en voor de opleiding van de nodige deskundigen. Deze Haak—In Actie is in ieder opzicht een voorbeeld van samenwer king, dat bewijst tot welke resultaten zoiets kan leiden. Mogen wy ook op ander gebied, liefst ook internationaal, tot een dergelijke samenwerkirg komen. BUBGERLIJKE STAND van 20 t/m 26 April 1931 GEBOREN Arts Joseph, F. J. M., Marktstraat 6 Emonts Johannes G.W., Castenray 14a Oosterbaan Wilhelma, Maash.weg 19a Lenssen Wilhelmus T.M., Hagel weg 5 Oudenhoven Jacobus J.G. Wilhm.str. 9 Wynen Hendrika J., Smakt B 14b vd. Munckhof Jacoba G.W.,Grotestr.28 OVERLEDEN van Meyel Anna Gertrude, weduwe Litjens Th., echtgenote van Sanders Hendrikus, 78 jaren, Merselose weg. ONDERTROUWD Goumans Hendrikus P., oud 30 jaren landbouwer en Geurts Bernardina H. H., oud 28 jaren, beiden te Venray. Heyndermans Christoffel H., oud 29 jaren, huisschilder en Maassen Eleo- nora W. A., oud 26 j., beiden Venray GETROUWD van Eek Peter M., 26jaar, chauffeur en van de Laar Hendrika J., 22 jaar, beiden te Venray. Ewals Peter J. M., 31 jaar, militair te Eindhoven en van Osch Elisabeth J. J., 29 jaar, te Venray. VouRten Mathijs, wed. van Kessels Wilhelmina A 49 jaar sn Maessen Gertrudis, 28 jaar, beiden te V6nray. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petras-Bauden PAROCHIE ACTIE: Ons inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zelf en in onze medemens. Priester v. d. weekkap. Keysers Zondag5e Zondag na Pasen. 6 uur leesmis Bernard Hendriks; 7 uur lees- mis Jean van Bergen; 8 uur leesmis voor de parochie; 9 uur Kindermis; 10 uur Hoogmis. Hierna vergadering Apostolaat des Gebeds in 't Dekenaat. Trouwe opkomst verzocht. 3 uur Kin derlof; 7 uur Vespers en Lof. Maandag: H. Catharina van Siëna. 6 uur Kruisprocessie, daarna Hoog mis voor alle overl. parochanen; 7 uur (zijaltaar) leesmis; 7.30 best. jaaid. Henricus Drabbels en oveil. familie; 8.15 gest. jaard. Johanna v.d. Pasch, ouders en fam. (2 kl); 7 uur Plechtig Lof en Rozenhoedje by de opening van de Meimaand. Dinsdag: H. Philippus en Jacobus. 6 uur Kruisprocessie daarna Hoogmis; 7 uur (zyaltaar) leesmis Elisabeth Linders; 7.30 leesmis overl. familie Zeegers; 8.13 gest. jaard. Johanna A. Jetten (iH); 9 uur pl. Huwelijksmis voor bruidspaar Janssen-Bouten Woensdag: H. Anastasius. 6 uur Kruisprocessie daarna Hoogmis; 7 uur (zyaltaar) leesmis Josephiua Janssen- Esser; 7.30 leesmis overl. fam. Janssen- Bouten-van Treek; 8.15 bost. jaard. overl. fam. Pouwels-Droesen; Van 5.30-7.30 gelegenheid tot biechten. Donderdag: Feest van 's Heren Hemelvaart, geboden feestdag. H. Missen 6, 7, 8, 9.45 en 10.30 uur. 6 u. leesmis overl. ouders van Dyk Raafs; 7 uur leesmis Bart Hulsman, besteld door wielerclub;- 8 uur pl. Hoogmis waaronder hernieuwing der doopbe loften; 9.43 lm. by 40 jarig huwelijk Hendriks Janssen; 10.30 leesmis Theo Janssen; 3 uur pl. Lof en toewijding aan O.L. Vrouw; 7 uur Lof en Rozen hoedje. Geen H. Uur en geen nach telijke aanbidding. VrijdagEerste Vrijdag. 6.30leesmis Frans Nooyen; 7 uur leesmis overl familie Swinkels-Fleurkens; 7.30 H. Harthoogmis; 8 15 leesmis Margaretha Vaske; 7 uur Rozenhoedje, Lof en verering van Relikwie van H Kruis. Zaterdag H. Pius. Eerste Zaterdag en Priesterzaterdag. 6 30 O.L. Vrouw hoogmis; 7 uur leesmis overl. familie Janssen-de Bruijn; 7.30 leesmis Mart. v. d. Poel; 8.15 Huwelijksmis voor bruidspaar Berben-van Duijnhoven; 9 uur pl. Huwelijksmis voor bruids par Swinkels Fleurkens; 7 uur Maria- "of, Rozenhoedje en gebeden van de Eerste Zaterdag. Plechtige H. Communie. De plechtige Communicanten komen om 7.30 aan de meisjesschool, waar zij door de geestelijkheid en harmonie worden afgehaald. Om 8 uur is plechtige hoogmis waaronder hernieuwing der doopbeloften; om 3 uur is plechtig Lof en toewijding aan O.L. Vrouw. Men wordt verzocht te vlaggen in de Hof straat en Maashese weg. Meimaand. Maandagavond en iedere avond in Mei is om 7 uur Marialof en Rozenhoedje. Noveen t.e.v. H. Geest. Vrijdag begint de noveen voor Pinksteren. Na de H. Missen de voorgeschreven gebeden ter ere van de H. Geest. PAROCHIEH. Catharina, LEUNEN se Zondag na Pasen, 7 u. H. Mis voor Peter Willems; 830 voorde parochie; 10.15 hoogmis tot dank; 11.30 H. Familie Jeugdafd.; 230 con gregatie meisjes; 3 uur Lof; ie coll. voor de kerk, 2de RK. Mil. Tehuizen- Maandag, Dinsdag en Woensdag de Kruisdagen, om 7 uur H. Mis waarna de Kruisprocessie. Maandag 7 uur hoogmis als gest. sol. jg. Johanna Litjens, 10 u. biech ten voor de Jongensschool. Dinsdag begint de Meimaand, 7 u. hoogmis gesticht ter ere van O.L.Vr. 10 u. biechten voor de meisjesschool; 8 u. lof t.e.v. O.L Yr.; bloemen en kaarsen ter versiering van het Ifaria- altaar woiden dankbaar aanvaard. Woensdag7 uur hoogmis als sol. gest. jaarg. P.J. van Rens en Aleida Poels; biechten voor de 2e klassen; van 6—8 uur biechtgelegenheid. Donderdagfeest van 's Heren Hemelvaart; 7 uur H. Mis voor de parochie; 8 30 H. Mis voor de overl. fam. Loenen—Thielen; 10 u. hoogmis voor Gerard Martens en Helena Aerts; 3 u. vespers van 's Heren Hemelvaart. Vrydag: iste Vrijdag v.d. maand; 7 uur H. Mis v.d. vrouw van Peter Emons; 8 u. hoogmis t.e.v. het Aller heiligst Hart tot int. van hen, die daartoe offeren en algm. H. Communie; 3 30 lof v.d. schoolkinderen; heden be gint de noveen van voorbereiding op het Pinksterfeest. Zaterdagv.h. Onb. Hart van Maria; 7.30 gez. gez. jaarg. P.J. Thyssen en echtg.; biechten van 6—7.30; 7-30 lof t.e.v. p.L.Vrouw. a.s. bondag maandcollecte voor de kerk. PATERSKERK. Zondag: 5e Zondag na Pinksteren. Leesmis met instructie 5.45, 6 30 voor de fam. van Rhyn; 7.45 Maria Am- brosius en ouders; 9 uur Hoogmis met £reek voor Wilhelmina Yzen- doorn. Communicéren achteraan be ginnen. ie collecte paterskerk, 2e byz. noden. 4.20 gez. Vespers,"5 uur Lof. Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn de Kruisdagen, 'sOchtends om 6.20 processie, litanie van ^.llerheijlgen en Hoogmis vopr de vruchten den aarde. Maandag: 6.30 voor overl vader; 7 uur Willein van den Munckhof ey Johanna Tamtnerveld; 7.30 wed.' Arts als lid van 't Koordje. Dinsdag 6 uur Wilhelmina Yzen- doorn; 6 30 overl. vader; 7 uur overl. ouders van de Pas-Gerritsen; 6.30 Lof en Rozenhoedje. Woensdag: H. Phillipus en Jacobus 6.30 Ger. van Meyel, zoori en dochter, 7 uur Peter Goumans, als Md van 't Koordje; 4 uur pl. gez. Vespers voor Hemelvaart; kwart voor 7 Rozen kransgebed. Van 3—8 uur biechtge legenheid. DonderdagHemelvaartsdag, pen. abs. voor de Derde Orde. Missen'als op Zondag, 5.43, 6.30 Peter Loonen; 7.45 voor overl. ouders; 9 uur pl. Hoogmis. Communiceren vooraan be ginnen. ie collecte paterskeik, 2e collecte byz. noden; 4.20 pl. gez. Ves pers; 5 uur Lof met gebeden van de Meimaand. Vrydag: Eerste Vrijdag Kruisvin ding. 7 uur voor Petronella Litjens; 7 uur Peter Thielen en ouders; 7.30 Hoogmis t.e.v. 't H. Hart; 6.30 Lof met oefening van eerherstel en Ro zenhoedje. Zaterdag7 uur Jac. Jacobs als lid van 't Koordje; 7.30 Wilhelmina van Yzendoorn; 6.45 gebeden van de Mei maand. Van 3—8 biechtgelegenheid. DERDE ORDE. Zondag 29 April gaan we naar St. Jozef in Smakt, om 7.30 met de fiets van 't Patersklooster. Om 8 30 is de H. Mis met preek. „Zingt allen mee" meebrengen Districtsdag op de H. Landstichting Hemelvaartsdag, 3 Mei, gaan we naar Nijmegen. Door de grote deel name moeten we 'n vierde bus nemen, waarin nog plaatsen vry zyn. Geef U dus op vóór Zondag één uur! Hub. Schols, Paterslaan 4 of Gezinszorg, Kempweg 14. Om 9.45 precies vertrekken de bus sen van de Paterskerk. Zy die per fiets gaan moeten om 8 uur aan de kerk zyn. We raden aan vóór die tyd de H. Mis by te wonen. Denk er aan brood mee te nemen. Ook niet- Tertiarissen kunnen zich voor Zondag één uur nog melden Op tyd aanwezig zyn! 't Belooft 'n schone dag te worden Mededelingen I. We vragen deze week Uw by zondere aandacht voor de kruisdagen. By goed weer is er Maandag, Dinsdag en Woensdagmorgen, tegen half 7 de processie met de reliquie v„n het H. Kruis, waarna de hoogmis wordt op gedragen om Gods zegen af te smeken over de vruchten der aarde. Dit oude, goede gebruik moeten we in ere houden. Vergeten we toch niet, dat al onze inspanningen, al ons ploeteren en werken niets baten, wan neer Gods zegen er niet op rust. Daarom verwachten we dat velen, en niet alleen de landbouwers en boeren, aan deze processie en hoogmis deelnemen. II. Willen degenen die op hun stoel nog geen koperen naamplaatje hebben, daar s.v.p. zo spoedig mogelijk voor zorgen III. Eindelijk is dan onze nieuwe communiebank klaar gekomen. We hebben door allerlei omstandigheden er wel heel lang op moeten wachten, maar ons geduld is beloond geworden, 't Is een prachtstuk handwerk. De heer Tillemans Sr. verdiend er alle lof voor. Mogen we by deze gelegen heid de kerkcollecte nog eens in Uw bijzondere aandacht aanbevelen Wist U dat ook een kerkcent nu veel minder waard is als voor de oorlog Willen de heren collectanten niet vergeten om ook boven te collecteren De mannen daar boven willen graag meedoen, maar 't is toch te gek om 't geld naar beneden te gooien I IV. Nog één verzoek. Wilt U zo vriendelyk zyn Uw fiets vooral niet in onze nieuwe Smartenhof te zetten De jonge planten kunnen daar heus niet tegen en Venray is tenslotte groot genoeg, alhoewel, U weet, de fietsenrekken staan opzy van het klooster. PAROCHIEKERK \SSELSTEO Zondag: 5e Zondag na Pasen. 7.30 H. Mis voor de parochie; 9 uur H Mis voor de Schoolkinderen; iq.15 Hoogmis best. jaarg. voor Anna Gert. Relouw; 4 uur Lof. Maandag, Dinsdag en Woensdag zyn de Kruisdagen H. Mis om 7 uur waarna de processie. 7 uur maandd. Gertruida Wmnen-Arts. Dinsdag7 uur H. Mis v.d. parochie; 9.30 Huwelijksmis voor Philipsen- Nijssen. Woensdag7 uur best. maandd. v. Gerard Janssen. Gelegenheid om te biechten van 5—7 uur. Donderdag: Feest van 'sHeren Hemelvaart, geboden feestdag. 7 uur H. Mis voor de paroqhie; 8 15 H. Mis waaronder de Eerste H. Communie der hinderen; 10 qur Hoogmis best. jaarg. voor Gerarda Hubers-Arts; 4 uur Lof. De kinderen komen naar de H. Mis van 8 15. In deze H. Mis zyn de eerste 10 banken aan weers kanten gereserveerd voor de Commu niekinderen en de ouders van deze. Vrydag: 7 30 H. Mis v d. parochie. Zaterdag: 7.30 H. Mis t.i.v. familie Vullings-Janssen; 5 uur Marialof. RECTORAAT HEIDE Zondag5e Zondag na Pasen, g uur leesmis voor overl. familie Vousten- Maessen; 10 uur Hoogmis uit dank baarheid; 2.3o Lof. 2dè collecte voor de militaire tehuizen. Maandag, Dinsdag en Vfoensdag zy'rt de jtruiscjagen, na de H. Mis bidprócessie. 6'30 H. Mis voor P. A. van Heyster. Dinsdag: 6.30 H. Mis uit dankbaar heid. Woensdag6 30 H. Mis voor overl. fam. Janssen Gielens; 's avonds biech ten van 6—8 30. Donderdag feest van 'sEferen He melvaart. 6.45 'uitreiken der H. Com munie; 7.30' pl. H. Mis tor intèntie van de kinderen; 10 uur leesmis voor Antonia Jenniskens; 3 uur Lof mef pl. pernieüwjng 'der Doopbeloften en toe wtf ding aan Maria. VryÜagWegens feest v.d. Kruis vinding volle aflaat v.d. leden van de Voortplanting des Geloofs onder de gewone voorwaarde; Eerste Vrydag, 6.45 uitreiken der H. Communie; 7.30 Joh. van Mey'el; ?s avonds 7.30 Kin- deriof ter epe vyn Ef. Hart. Pegin van de Pinksternoveen. Zaterdag: Eerste Zaterdag, Pries terzaterdag, 7.30 overl. fam. Vermeu- len-Gellings. Biechten van 6-8 uur; 7 30 Lof. A.s. Zondag collecte voor de Voort planting des Geloofs. Rectoraat St. Antonlns Tan Padna VEULEN Zondag se Zondag na Pasen. 7 uur gel. tot Communiceren; 7.30 voor overl. fam. Kleeven-Gerets; io uur hoogmis tot byz. intentie, sen uitsl. maa kerk. 2 30 Lof. Maandag: 7 u Peter Johannes T Dinsdag7 uu tot byz. intentie. Woensdag: 7 1 Biechtgelegenhei Donderdag'i 6.45 gel. tot C. leest van de Ef 7.15 afhalen van aan de school; der Communicaa tot byz. int.; 3 e VrijdagEers tot Com muni cars hoogmis t.e.v. I degenen die daai H. Mis. Onder i H. Communie i H. Mis uitst. oei met het Allerhel 8 uur Lof t.e.v.1 Zaterdag7.3i kleine zieke. van 6.30—7.30 m van Maria. Maandag, Dinsi de Kruisdagon. i Kruisprocessie. ADVEF Dinsdag 24 Al blyd met de geli tertje en zusje 1 C By het H. Doi namen Jacoba C; Jean v.d. Ml Nelly v.d. Mi Ineke Venray, Grootesi Op 8 Mei hoop Soeur (Maria in het Ursulinei benvorst haar 21 te vieren. Op 4 Mei hooii Zr. Man (Dora de Eeuwige Gele de Zusters Fran sendaal. - Hartelijk dai ook namens ou! buurt, Kath. Thj bekenden, voor cadeaux en beli thuiskomst uit den. Hiermede betii lyke dank aan kennissen en de- blyken van belai den b\j ons Goi Leunen K 25. By ons vertrel son wy familie,' den hartetijl fam. Venray, Past. i "Vyegens famil Dinsdag 1 f gei! M. Arts-vc Mart Op i en 2 Me ons Café w ges Verstraeler fiew MTJtZl '9«óétESfR.i6" A.s. Vrydag 4Ï —9 uur inleveren van Lai.c by F. Swinkels,^ KOOKT EN STCC ESSO G. JANSS Petroleumhanflel KLOMPEN STEE

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2