8 W. M, Nieuws uit Venray en omgeving ZondagHdifUHt Doktoren. Van Zaterdagavond uut tot Maar- dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 463 Alléén voor Spoed gevallen ViaitoH moeten aangevraagd wordei va/»» 12 uur GROENE KRUIN Maandag 23 April Kleuterbureau van 2 tot 3 uur Donderdag 26 April Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Benoeming Dr. H. v.d. Homberg, voorzitter van het Sociaal Char. Centrum te Venray, word benoemd als bestuurslid in hbt bestuur van het Diocesaan Sociaal Charitatief Centrum. Geslaagd Aan de Philips Nijverheidsschool te Eindhoven slaagde de heer J. Ver mouten alhier als glas instrument maker. DIEFSTALLEN IN VEN RAI EINDELIJK OPGELOST Het is de Rijkspolitie, na maanden lang speuren, gelukt een hele serie diefstallen op te lossen. Het is al ongeveer een jaar geleden, dat b.v. bij M. te Merseloeen partij zeerzeld zame kanaries werden ontvreemd. Hunige maanden later vond te Venray eenzelfde diefstal plaats. Uit een winkellade aan de Schoolstraat werd het geld ontvreemd. Bij een garage houder, alsmede bij een molenaar alhier en onlangs bij een landbouwer te Oostrum werden grote geldsbedra gen ontvreemd. Op al deze gevallen tastte de Rijks politie aanvankelijk in het duister. Nu heeft de Rijkspolitie vijf jeug dige Venrayers gearresteerd en op gesloten in de kazerne. Allen hebben reeds een bekentenis afgelegd en zullen worden voorgeleid aan de Officier van Justitie te Roermond. Onvoorzichtigheid gestraft Al is de wind nogal een beetje straf, men tnoet zich niet door een Solex laten trekken. Dit ondervond de Venrayer H.A., die in Overloon do de macht over het stuur kwijt raakte en met een smak op het weg dek terecht kwam, waar hy bewus teloos bleef liggen. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse en het slachtoffer kon met een passerend automobilist, naar huis worden vervoerd. „Kinderen van de Straat" Deze week draait in het Luxor- Theater een film: „Kinderen van de Straat", die wij allen hartelijk kunnen aanbevelen. In een eenvoudig verhaal heeft de Deensefllmregiseur eens laten zien met welk een geweldige moeilijkheden de jeugd van vandaag feitelfik rond loopt, hoe zij vol energie zit, die energie wil ontladen en daarbij dik wijls in botsing komt, met de ouderen, omdat dat ontaart in baldadigheid en vlegelarij en slechts in goede banen geleid kan worden, indien er iemand of iets is, dat deze energie opvangt door hun prettige bezigheid te ver schaffen. Zowel voor opvoeders als voor hen, die het met de jeugd goed menen, is deze eenvoudige en dikwijls zeer aardige film een boeiende les in op voedkunde, terwyl daarnaast het be lang van oen goede jeugdbewegir g nog eens ten overvloede wordt onder streept. Van het steiger gevallen De arbeider S., die werkzaam was bfi de bouw van do kerk te Maashees, had het ongeluk van het steiger te vallen. Met zware inwendige kneu zingen werd hij naar het ziekenhuis te Venray overgebracht. Uitreiking diploma's Vanmiddag zullen er wederom di ploma's worden uitgereikt aan de ge slaagden van de R.K. Nijverheids avondschool. Bij deze uitreiking zullen naast de officiöle veitogenwoordigers ook mede aanwezig zijn de ouders der leerlingen. De uitreiking wordt gehouden in het Luxor-Theater en vangt aan om 3 uur. Eindies Landbouwschool Dinsdag jl. had in de Landbouw school St. Martinus de eindies plaats van de vioijarige laudbouwcursus. Dit jaar waren voor het eerst hierbij ook de leerlingen van de parallel cursus, die zoals bekend gegeven wordt door de heer Herrits. Na do opening van de vergadering door de voorzitter de heer A. Poels, hield de leerling Th. Haegens een korte inleiding over „grasland", aan do hand waarvan door de heer Herrits de verdere vragen werden gesteld. Dan was de beurt aan leerling P. Coopmans, die sprak over „bouw- en voe-ierplan", naar aanleiding waar van de heer Wijnhoven de leerlingen examineerde. Ondanks hot feit, dat verschillende leerlingen het nog al eens te kwaad hadden mot hun zenuwen, werden de vragen vlot beantwoord. Na een korte pauze werden door de leerlingen enige zangstukken ten gehore gebracht alsmede enkele de clamaties terwijl zij verder hun kun nen toonden op gebied van gymna- Na men 8 de Vereniging voor Land- hOMWonderwys richt'e dan Rector Joost en het woord tot de leerlingen aKmede de Rijksinspecteur Ir. van Hiifte. Dan volgde de diploma uitreiking en de voluonde gelukkigen behoorden tot de 46 geslaagden Arts M., Hoof van H., Hoof v. M., Meyel van A., Michels H Ryswyck van P., Ryswyck van B., Verstegen P., allen uit Merselo; Claessens J., Cornelissen J., Dyck van J Kempen van H., Peters PVerschuuren A., Weys Fr., Weys P., allen uit Leunen; Coopmans P., Dyck van L., Dyck van P., Drabbels M., Lipzig van H Osch van J., Osch van A., Pouvvels P., Tacken L., Voermans Fr., allen uit Venray; Detera J., Janssen Jan., L van Ryswyck, Leo van Ryswyck, P Willem8, A. Wismans, allen uit Ys selsteyn; Ewals J., Maas P., Nellen H., Osch van H., Sterren van der P., allen van de Heide; Haegens ThM var. Ryswyck, Sm- dts J., Timmer mans M., allen van 't Veulen; Jans sen P. uit Oostrum; Coppus W., uit Holthees; Jacobs JacRnmbaghs J., beiden uit Castenray; Linders L. Peters W., Swinkels Hallen uit Oirlo; M. van de Winckel, Smakt. Na afloop sprak de leerling van Osch een dankwoord tot de heren leraren, die natuurlijk ook een kleine herinnering aan deze cursus kregen aangeboden. De gehele Commissie van Toezicht as aanwezig en Wethouder Pubben vertegenwoordigde het Gemeente bestuur. Beziuning bjj de Arbeidersvrouwen Hel is altijd een prijzenswaardige gedachte vau het bestuur van een organisatie, dat zy ontwikkelings- avonden belegd, gencht op de practyk. Zo gaat het ook by de Kaïh. Arbei dersvrouwen, die Woensdagavond in zaal Schellen in zeer grote getale opxwamen om te luisteren naar twee deskundigen, die deze moeders zouden vertellen over de tyd van voorbe reiding by de commumkantje8. De voorzitster van de K.A.V. ver leende allereerst aan Mère Marcella het woord, die in een gemoedelyk praatje, aan de hand van ue opgedane ervaringen in de meer dan 40 jaar, dat ze in Venray, onafgebroken de communikantjes voorbereid heeft, en kele goede raadgevingen gaf. Op een heel bevattelijke wyze spoor de Mère Marcella de moeders aan om toch vooral in de tyd van voorbe reiding, veel met de kinderen te bidden en mee te werken met het kerkbezoek der kinderen, zodat deze op Dinsdag de speciale H. Mis voor ben bijwonen. Wordt in deze tyd niet teveel gedacht aan de kleding der kinderen, worden zy niet teveel op gedirkt, men heeft zelfs zulke sluiertjes, dat zij gelykenopeen bruid, waarbij dan nog maar alleen de bruidegom mankeert. Laat men toch de kleintjes sluieren met de uniforme, eenvoudige, simpele sluier. Aldus de Eerw. spreekster. 80 kinderen maken zich in de pa rochie van St Petrus Banden op voor dit grote feest en het is te hopen, dat ook de ouders zullen meeleven met de Kerkelijke viering, ook 'a mid dags in het lof. Ook de H.E H. Berden, sprak een kort woord, waarin hy aandrong op een terugkeer naar do schone en sobere viering van dit feest. Nadat nog de nodige mededelingen waren gedaan en vragen waren be antwooid, kon de voorzitster dezo zo goed geslaagde avond sluiten, met een dankwoord aan allen. By het Gouden Huwelijksfeest yan het Bruidspaar SYVINKELS-EWAL8 te Leunen De echtelieden Swinkels Ewals te Leunen zullen op Dinsdag 24 April hun Gouden Huwelijksfeest vieren. Dit feest moge 'n aanleiding zyn, in herinnering te brengen, dat Frans Swinkels een belangrijk aandeel heelt gehad in de groei van de zuivelfabriek Venray". Toen deze fabriek in 1905 in werking werd gesteld, werd hij daar machinist. Voordat by deze betrekking aan vaardde, was hy reeds als werkman in „de zuivel" werkzaam, n.l. in de handkracht-fabriek, gevestigd in het bakhuis van de heer Rutten op de Heide, 'n Korte tyd was hij nog elders werkzaam om de nodige prac- tische ervaring op te doen, doch behoudens deze korte opleidingstyd - werd zijn ruim 33 jarig dienst verband niet onderbroken. Het is niet mogelijk, .de vele ver diensten van deze pionier voor ge noemd bedryf in dit korte bestek te releveren. Dooi zyn trouwe plichts vervulling en zijn bekwaamheid maakt hy het mede mogelijk, dat het bedrijf kon uitgroeien tot wat het thans geworden is. Bekend is, dat hy gedurende de 33 jaren dat hy aan het bedryf ver bonden was, geen dag z'n werk ver zuimde, noch tengevolge van ziekte, noch om andere redenen. En toen hy in 1938 de pensioengerechtigde leeftijd bereikte, kon hy niet dan na eerst z'n opvolger met zyn ervaring te hebben bijgestaan en ingewerkt, van zijn welverdiende rust gaan ge nieten. Al de goede eigenschappen van deze eenvoudige werker kunnen de jongere generatie tot voorbeeld strekken. Dat de heer Swinkels de kracht kon opbrengen, zich blijmoedig en zonder enige reserve aan zyn dagelijks werk te geven, dankt hy ongetwijfeld mede aan de grote zorg en toewijding waarmede zyn echtgenote hem al die jaren terzijde stond. Dinsdag a.s. zal het daarom zyn, 3 kinderen en 35 kleinkinderen zullen de trotse getuigen zyn van een goed besteed leven. Kapittel Ongeschoeide Carmelieten Op hot Provinciaal Kapittel der Ongeschoeide Carmeliten, dat van 13 tot 16 April gehouden werd in het Noviciaatsconvent der Nederlandse provincie te Waspik (N. Brwerd gekozen tot Provinciaal voor Neder land de hoogeerw. pater Romaeus Leuven De functies van eerste en tweede raadsheer werden resp. toegewezen aan P. Berthold Heynen en pater Angelus Schols. Tot prior in Waspik werd gekozen p. Honorius Gelissen, thans rector in Smakt. Prior van het Theologicum in Geleen werd p. An dreas Zelis, die ook tot nu toe dit ambt vervulde. Prior van het studie huis voor wijsbegeerte te Smakt werd p. drs. Dionysius Pryne. Het ambt van vicarius te Groenendijk by Leiden zal worden vervuld door p. Avertanus Hennekens. Tot novicenmeester van de Ned. provincie werd benoemd p Marcellinus OfFermans. De overige functionarissen zullen door de Provinciale raad worden aan- YSSELSTEYN. Reeds eerder werd in Peel en Maas aangekondigd, dat op 2i en 22 April door de fanfare alhier, een fancy-fair gehouden zou worden. Allen, niet alleen de jongeren, maar ook de ouderen worden beleefd tot een bezoek uitgenodigd. Zie verder advertentie in dit blad. Procuratiehouder pleegde fraude Op aanwijzing van een ambtenaar van de Algemene Rekenkamfr werd wegens het vermoeden van fraude op het bijkantoor der Amsterdamse Bank te Asten gearresteerd de 37- jarige H. van O. te Helmond. Clandestiene kuikenbroedery ontdekt. Ambtenaren van de C C.D. hebben in samenwerking met de gemeente politie een inval gedaan bij C. W. te Lunteren, die er van verdacht werd zich op een of andere wyze in te laten met het clandestien broeden en verhandelen van kuikens. In een schuur vond men een grote broedkast", een modern geconstru eerd apparaat, waarin duizende eieren tegelyk electrisch uitgebroed kunnen worden. Deze clandestiene broedin- richting bevatte op het moment van de inval niet minder dan 13.000 broedeieren, waarvan vele op uitko men stonden. Er werd beslag gelegd op eieren, broedkast en verder aanwezig ma teriaal. De eigenaar is in arrest. Boeren hypotheekbank De N.V. Boeren-Hypotheekbank te Eindhoven, waarvan alle aandelen in bezit zyn van boerenleenbanken heeft over 1950 een netto winst ge maakt van f 10.480 (8049). Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 4 pet. Het afgelopen boekjaar ken merkte zich door een grote vraag naar hypothecair crediet. Het bedrag aan uitstaande leningen.vermeerderde met ruim f 1.000.000 tot f 4.801.109. GEEN EIEREN NAAR ENGELAND Duitsland gegadigde De onderhandelingen met Engeland over de export van Nederlandse eieren zyn op niets uitgelopen, zo verneemt het A.N.P. uit betrouwbare bron te Roermond. Engeland wenste niet meer dan f 8.20 per 100 stuks te betalen voor invoer in het land. Op deze pryszyn de onderhandelingen vastgelopen. Nederland voelde or niets voor om de eieren voor dit bedrag uit te voeren, een houding die begrypelyk is, als men weet, dat de zg kale kostprys rond de 10 cents ligt en met inbegrip van de ondernemers winst op 12 cents komt te liggen. Goede vooruitzichten voor de eier- handel zou thans echter Duitsland bieden. Naar verluidt krijgt Neder land nog deze week een millioen dollar om met de uitvoer te beginnen en zodoende de hangende moeilyk- heden te overwinnen. Hervatting van eierenexport In kringen van de Nederlandse Pluimvee Federatie wordt een spoedi ge hervatting van de eierexport naar West-Duitsland verwacht. Ofschoon nog geen definitief accoord uit Parijs is ontvangen, wordt op een export leverantie van gemiddeld 20 millioen eieren per week gerekend. Dit is ongeveer 80 percent van het kwantum dat de laatste maanden wekelijks naar West-Duitsland werd geëxpor teerd. De eierprys is door de weinige export sterk gedaald. De boeren krygen gemiddeld slechts 10.5 cent per ei uitbetaald. De „kale" kostprys per ei is J0 3 cent. De gestegen voer- prijzen maken de pluimveehouderij nog minder iendabel. De coöperaties hebben in Amerika een nieuwe markt gevonden. De laatste weken worden reeds 2 tot 3 millioen eieren naar de Verenigde Staten geëxporteerd. De huidige eier- productie is ongeveer 45 millioen stuks per week. Verwacht wordt, dat na hervatting van de export naar Duitsland de eierprys weer zal op lopen. De laatste weken was slechts een beperte expoit op de lopende contracten mogelijk. Roofmoord te Echteld In Echteld is Woensdagmorgen een roofmoord gepleegd, waarvan de vee handelaar M. van Krieken het slacht offer is geworden. De dader is met een portefeuille waarin een bedrag van f 8.000 verdwenen. Toen de man naar buiten was ge gaan om het vee in de afgelegen stal te voeren, hoorde zyn nichtje M. B. dat zich met de tachtigjarige vader van K. in de woning bevond, eensklaps drie schoten en ook hulpkreten. Zy durfde echter niet te gaan kijken en toen het buiten volkomen stil werd vreesde zy het ergste, want zy wist, dat v. K. veel geld by zich had. Kort daarna kwam een broer van de veehandelaar, G. van K., met een vrachtauto het erf opgereden om het vee te laden, dat naar de markt in Den Bosch moest. Men kan zich de schrik voorstellen, toen hy midden op het erf zyn broer vond iiggen, doodgeschoten. Zyn portefeuille bleek hem ontstolen. Terstond heeft de politie het onder zoek ter hand genomen en ook het parket uit Arnhem kwam in de loop van de morgen ter plaatse. Van de dader is echter nog geen spoor ge vonden. Gewonden nit Korea in ons land Maandagmiddag zijn wederom enkele gewonde militairen van het Ned. detachement Ver. Naties in Nederland aangekomen. Zy arriveerden per Brits militair vliegtuig op een vliegveld in Engeland en werden vandaar per vliegtuig der Nederlandse luchtstryd krachten naar Nederland overgebracht. Het zyn eerste luit. F. C. Govers uit De Bilt, soldaat A. G. de Groot uit Amsterdam en de sergeant Fr. Ver hagen uit Eindhoven. Vrouw verbrand By een brand in de woning van de heer De Vries te Slikkerveer is de negen en vijftigjarige mevr. L om het leven gekomen. Zy was bezig met benzine een vloerkleed schoon te maken, terwyl veel flessen benzine in de nabyheii stonden. Toen de brand ontstond had de vrouw geen gelegenheid meer de woning te ver laten. Nederlandse groente weer naar Duitsland Reeds op de eerste dag van de hervatting van de groentenexport naar Duitsland zyn ongeveer 75.000 kisten sla by Venlo de grens gepas seerd. Van de vroege avond af tot m de nacht brachten de zware transport wagens uit de Nederlandse tuinbouw centra de eerste Ned. groenten, die Maandag na twaalf dagen invoerstop weer op de Duitse menu's prijken, via Venlo over de grens. Controleurs van het Uitvoer Controle Bureau (UCB) hadden de handen vol met het uitschrijven van de uitvoermachti- gingen. De laatste twee weken heeft Duits land het vrywel zonder de daar zeer populaire kassla moeten doen, omdat de groentecultuur onder glas ir. Duits land nog maar in de kinderschoenen staat. Het gevolg was dat in de afge lopen veertien dagen by de zeer geringe Duitse aanvoer van sla in de winkel een krop ruim drie kwartjes kostte. Ofschoon er in Duitse tuin- bouwkringen nogal verzet bestaat tegen de Nederlandse groente-invoer, is hei overgrote deel der Duitse bevolking thans bly dat het tegen eeu redelijke pry's ook iets anders bij de aardappelen kan krijgen dan kool rapen en peen. Terwyl tijdens de invoerstop op de veiling te Stralen by de Duitse grens by Venlo voor sla 45 tot 50 cent per krop werd betaald, bedroeg de laagste prijs toen op de Venlose Veiling voor kropsla veertieu cent. Maandag steeg deze pry's van 19 tot 25 cent. Voor spinazie werd zelfs 65 ct per kg betaald maar ook reeds verleden week haalde de spinazie- prijzen 60 cent op de Venlose Veiling. Van het prysv6rloop van de komen de dagen zal het afhangen of het voor deze maand voor Duitsland be schikbare dollarconiingent van één millioen tot aan de laatste dag toe reikend zal zyn. Als de prijzen niet te zeer stijgen, zal men het wel deze maand kunnen uitzingen. Korea Mac Arthur is uit Japan vertrokken en zoals de situatie zich op dit mo ment voordoet, is zyn vertrek waar schijnlijk te vergeefs. Want het blijkt dat China tot heden zeer weinig belang stelt in het vertrek van hun grootste vyand. En juist van dit vertrek, hadden zowel de Engelsen als Fransen, als mede e6n groot deel der Amerikanen, zeer grote verwachtingen. Zy geloofden immers, dat Mac Arthur bij de Chinezen zeer gehaat en dat zy daarom niet wilde toegeven om hun tussenkomst in Korea op ce geven. beiden te Venray Michels, Leonard, 67 jr, landbouwer en Seijkens, Anna M. weduwe van Versleyen M., 52 jr, beiden te Venray van Kessel, Garardus J.W., 24 jr, 9n Pirlo, Gertruda M., 24 jr, beiden te Venray GETROUWD de Jong, Hendrik, 24 jr, steenfabriek- arbeider en Janssen, Hendrika G. M., 28 jr, beiden te Venray Coenders, Eduard J., 25 jr, bank werker, te Meerlo en Wijnhoven, Petronella M., 21 jr, te Venray Ewalt8, Hendrikus G M., 28 jaar, chauffeur en Pouwels, Johanna G.M 24 jr, beiden te Venray Aben, Martinus J., 30 jr, en Geurts, Anna B., 26 jr, beiden te Venray Bistervels, Peter J.G., 29 jr, land bouwer, en Geurts, Gerarda J., 24 jr, beiden te Venray S.V.V.-nieuws Zondag moet het eerste naar Boxmeer. Enige weken geleden, werd de gestaakte wedstrijd, welke ten gevolge van bet slechte weer een 20 min. voor het einde met een 3—0 stand werd afgelast, opnieuw ge- •eeld en het werd toen 1 1. Hieruit kunnen wij zeggen, dat de uitwedstrijd tegen Boxmeer zeker niet gemakkelijk zal zyn en dat wy rekenen op een gelyk spel. Het tweede behoeft niet te spelen en mag toezien, wat hun belagers voor de bovenste plaats doen. Blerick II moet naar Horst II en zal danig op hun hoede moeten zyn om de volle winst mee te nemen. Sp.Irene II gaat op bezoek by Venl. Boys II en heeft höt heel wat mak kelijker. Hier rekenen wy op een ruime zege voor Sp.Irene II. Voor Zondag 29 April is vastgesteld Blerick II—Sp.Irene II. Indien deze wedstrijd gelijk gespeeld wordt is Venray II kampioen. Het derde ontvangt America II. Deze wedstrijd moet gewonnen worden om de kans op het kampioenschap te behouden. Wij rekenen op U allen, derde elftallers, dat je zult werken om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. Jongens met belangstelling volgen wy jullie verrichtingen. Veel succes. BURGERLIJKE STAND van 13 t/m 19 April 1931 GEBOREN van Vegchel Wilhelmina, Heide L 33a van Rooy Aldegonda, Overl.weg 3b van Gassel Catharina, Veulen H 27 PyIs Clemens Constant, Stationsw. Derks Peter Maria, Leunseweg 2 van Rijt Petrus, Overloonsweg 43 Hendricks Maria, Ysselsteyn I 34 OVERLEDEN v.d. Heyden Francisca Antonia J., oud 11 jaar, te Vierlingsbeek. van Bergen Johannes H. G., oud 60 jaren, kunstschilder. Langstraat 3 patiënten St. Servat'us. ONDERTRUWD Wijnhoven, Peter J. H., 26 jr, los arbeider en Wilms, Helena M C., 23 jr, dienstbode, beiden te Venray Smete, Antonius H 30 jr, metselaar en Ewals, Josepbina G.J.M., 25 jaar, KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Bauden PAROCHIE-ACTIE: Ons inzetten voor de uitbreiding van het Ryk vhn God in ons zelt en in onze medemens. Priester v. d. weekPater Domitius Zondag4e Zondag na Pasen. 6 uur leesmis Bernard Hendriks; 7 uur lees- mis Gerard Vermeulen, besteld door de buurt; 8 uur leesmis voor de >arochie; 9 uur Kindermis; 10 uur Joogmis tot byz. intentie; 2 uur grote Congregatie; 3 uur Kruisweg voor de kinderen; 7 uur Rozenhoedje en Lof. MaandagH. Georgius, 6.30 ziele mis voor alle overl. parochianen; 7 uur leesmis Josepbina Janssen-Esser; 7.30 best. jaard. Lodewyk Truyen; 8.15 gest. jaard. Herman Gellings en echt genote (ïH); 7 uur zielelof en Rozen hoedje. Dinsdag: H. Fidelis. 6.30 leesmis overl. ouders Verdyk-Voesten; 7 uur leesmis Theodorus Janssen; 7.30 lees mis overl. fam. Aben-Geurts en Bies- tervelds Geurts; 8.15 gest. jaard. Joh. Antoon Janssen en Anna v. Vosselen (2kl); 9 30 pl. Huwelijksmis v. bruids paren Aben-Geurts en Biestervelds- Geurts. WoensdagH. Marcus. 6 uur Sint Marcusprocessie, daarna Hoogmis; 7.30 leesmis Margaretha Vaske; 8 15 pl. Hoogmis by 40 jarig huwelyk H. van Lierop Poels. DonderdagH. Clemens en Marcel linus. 6 30 leesmis Petr. Reynders; 7 uur leesmis Piet Janssen en dochter Leida; 7.30 H. Sacramentshoogmis, leiding meisjes; 8.15 gest. jaard. Joh. v d. Pasch, ouders en familie; 10 uur >1. Huwelijksmis voor bruidspaar üoffman Janssen. Vrydag: H. Petrus Canisius; 6.30 leesmis overl. fam. van Dyk-Raafs; 7 uur leesmis Gerardus Relouw; 7.30 best. jaard. Jeannette Messemaeckers- v.d. Munckhof; 8.15 gest. jaard Chr. Ariaans en Ida van Meyel (iH). Zaterdag: H. Paulus van het Kruis. 6.30 O.L Vrouw-hoogmis; 7 uur lees mis Martinus v.d. Poel; 7.30 leesmis Cornelis Linders; 8.15 gest. jaard. Antoinetta Smulders (2kl); 9 uur Hoog mis tot zekere intentie; 7 uur Maria- lof en Rozenhoedje. VELTUM Donderdag 7 uur leesmis KATECHISMUS. De kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 48e, 49a en 50e les, de hoogste klas sen de 48e les. MARIALE RETRAITE. Van 8-11 Mei wordt in Roermond een retraite gegeven speciaal over de bijzondere godsvrucht tot Maria. Opgave by Pater Domitius, Patersklooster. RECTORAAT HEIDE 4e Zondag na Pasen; 8 u. overl. fam Kessels—Bonants; 10 u. hoogmis tot zek. int.; 2.30 lof. Maandag: 7.30 P A. van Heyster als lid v.d. Rozenkransbroederschap. Dinsdag: 7.30 Thomas Michels. Woensdagfeest v.d. H. Marcus; 7.30 uit dankbaarheid. Donderdag: 7 30 t.e.v. H. Gerardus. Vrijdag: H. Petrus Canisius; 7.30 Johanna Litjens. Zaterdag: 7.30 HendrikHeeze; 5.30 biechten; 7.30 lof. PATERSKERK. Zondag4e Zondag na Pasen. 5.45, 6.30 en 7.45 leesmissen met instructie. 7.45 voor Mathijs Jeurissen; 9 uur Hoogmis met preek voor Christina Halmans—Theelen; Communiceren vooraan beginnen, ie collecte Paters kerk, 2e collecte byz. noden; 4 20 gez. Vespers, 5 uur Lof. Maandag 6.30 leesmis Wilhelmina van Yzendoorn; 7 uur voor echtgenote van Martinus Hezen; 7 uur overleden ouders v.d. Pas Gerritsen; 7.30 Peter Goumans als lid van 't Koordje. Dinsdag6 uur uitstelling van 't Allerheiligste, H. Mis t.e.v. St. Anto nius tot zekere int.; 7.30 Martha vd. Waeter; 7 30 Johanna Dinjens Thomas sen; 7.30 Hoogmis t.e.v. St. AntODius; 6.30 Lof t.e.v. St. Antonius. WoensdagSt. Marcus. 7 uur Petr. Litjens; 7.30 Leonardus Tonen; 6.20 processie waarna Hoogmis voor de vruchten der aarde. Donderdag 7.30 Johannes v. Gorp; 7 30 Hoogmis t.e.v. de H. Geest; 8 uur Peter Loonen. Vrijdag: 7 uur Wilhelmina van Yzendoorn; 7.30 Hoogmis: 8 uur voor overleden vriendin; 6 30 Kruisweg. Zaterdag7.30 Jac. Jacobs als lid van 't Koordje. Van 3-8 biechthoren, Deze week iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. DERDE ORDE. Zondag 22 April H. Mis voor de Jonge Mannen in de kapel. Na de Mis vergadering en hernieuwing van de Professie. Om 3 uur vergadering voor de Meisjesafdeling en hernieuwing van de Professie. Zie Handboek p. 126, Districtsdag op de H. Landstichting Op Hemelvaartsdag, 3 Mei, gaan we naar Nijmegen't Belooft een prachtige dag te worden. Er ziin nog plaatsen in de bussen, maar U moet er vlug by zyn. Geeft U op by Hub. Schols, Paterslaan 4 of Kemp weg 14, Onkosten pl.m. f 3 50. Brood mee nemen 1 PAROCHIE H. Catharina, LEUNEN 4e Zondag na Pasen; 7 uur H. Mis voor de parochie; 8 30 H. Mis voor overl.fam. Hendrikx—Claessens; 10.15 hoogmis v.d. vrouw van Willem Ver- heyen; 3 uur lof; half 4 H. Familie der vrouwen; aan de kerkdeur collecte voor het R.K. Militaire Tehuis in Venlo. Maandag7.30 gest. jaarg. Simon Janssen. Dinsdag7.30 gest. jaarg. Martinus Beurkens; 9.30 pl. hoogmis van dank by het 50 jarig huwelyksfeest voor het echtpaar Swinkels—Ewals. Woensdag: feest v.d. H. Marcus; 7 u. hoogmis voor Hendrik Claessens; na de hoogmis de St Marcusprocessie. Donderdag: 7.30 sol. gez. jaarg. Johanna Loonen—Cruysen. Vrijdag7.30 hoogmis van dank tot byz. intentie. Zaterdag7.30 gest. jaarg. Hubertus Bouten en echtgenote; biechten van 6—7 u; 7.30 lof t.e.v. O.L Vrouw. A.8. Zondag iste collecte voor de kerk, 2de coll. voor de R.K. Militaire Tehuizen. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: vandaag 46 Zondag na Pasen; 7 uur H. Communie; 7 30 en 10 uur de beide H. Missen; 3 uur lof waarna Derde Orde. Maandag7.30 best. zm. voor overl. fam. Jenneskens—Beckers. Dinsdag7.30 best. zm. voor de Wed. Katers; 9u. pl. H. Mis tot dank zegging by gelegenheid ener 25 jarige echtvereniging. Woensdagfeest van St. Marcus; 6.30 best. zm. voor Ant. van Heyster, waarna de St. Marcusprocessie; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag7.30 best. zm. voor de overl. fam. Litjens—Hendriks. Vrydag7.30 gest. gez. jaarg. voor P.J. Thielen en echtgenote. Zaterdagdag van eeuwigdurende aanbidding; 7 u. uitstelling van het Allerheiligste en H. Communie; 7.30 H. Communie; 8 u. H. Mis voor Bart Huisman; 3 uur vespers; 7.30 Com pleten en Te Deum. PAROCHIEKERK YSSELSTEYN Zondag: 4e Zondag na Pasen. 7.30 H. Mis voor de parochie; 9 uur H. Mis voor de schoolkinderen; 10.15 Hoogmis voor de Ruiterclub; 3.30 Congregatie voor de vrouwen; 4 uur Lof. Maandag7.30 H. Mis voor Leo Spreeuwenberg en Maria Kemmelings. Dinsdag: 7 uur H. Mis voor de fam. Poel8-Heiligers waarna St. Marcus processie; 9 30 Hoogmis uit dankbaar heid by gelegenheid van 40-jarig huwelyk. Woensdag: 7.30 H. Mis voor de overl. fam. Konings-Janssen. Donderdag7.30 H. Mis v. Thomas Wevers en Helena Hendriks. Vrydag 7.30'H. Mis uit dankbaar heid voor de fam. A. v. Dyk-Driessen. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Willem Jacobs; 5 uur Marialof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt: Zondag, 4de Zondag na Pasen, 7.30 vroegmis; 10 uur hoogmis t.z.i.; 3 u. lof mot rozenhoedje; 3.30 bedevaart der congregatie en K.A.B. van Vier lingsbeek. Maandag ie en 2de H. Mis t.ev. St. Jozef. Dinsdag 6.30 lm. voor overledene; 7.30 voor Peter Koenen. Woensdag, feest van St. Marcus, 6 30 lm. voor de vruchten der aarde, waarna bidprocessie; 7.30 t.e.v. St. Jozef. Donderdag ie en 2de H. Mis uit dankbaarheid voor verkiegen gunst. Vrydag 6 30 lm. voor overledene, 7 30 tot zekere intentie. Zaterdag 6.30 lm. t.e.v. St. Jozef; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw; -7 biechten; 7 uur Marialof. Zondag a.s. 2de collecte voor RK. Militaire Tehuizen. 8 30 bedevaart Derde Orde. Venray; 9.30 hoogmis; 10.30 bedevaart K.A.B. van Esch. Rectoraat St. Antonins van Padna VEULEN Zondag 7 u. communiceren; 7.30 lm Peter Smedts en echtg.; 10 u. hoogmis tot intentie, waarna korte bijeenkomst van de Jongere gemeenschap; 2 30 Lof waarna J G. voor beide groepen. Maandag: 7.30 lm. v. Ellie Smedts Dinsdag7.30 lm. v. Maria Drabbels van Meyel, best. door de buurt. Woensdag feest van St. Marcus. 7 uur hoogmis tot intentie waarna St. Marcusprocessie. Donderdag7.30 voor overl. fam. Swinkels-Aerts Vrydag7.30 voor vrouw Drabbels. Zaterdag7 30 voor overl. familie Direks Derks. Biechten van 3—5 en 6.30—7.30 uur. 8 uur Lof t.e.v. Maria. De tweede collecte voor het Groot Seminarie. A.s. Zondag uitsl. maandcollecte voor de kerk, welk wy ten zeerste aanbevelen. De laatste maandcollecte heeft opgebracht f 112.—. ADVERTENTIËN Heden ovp droefheid, tj; H. Sacrame^ onze geliefd! Oom Johannei; va^ in de ouderifcï Wy bevelen bare overleg tige gebeden] De de Venray P. van) H. vauj H. van] M. van1 Fr. van Venray-Heydt K. H. Chr. vóf Oostburg (Z.); Eerw. Zj Venray: Aug. vj A. van Venray, 15 A] De plechtig plaats gehad te half 10. Nell Jack hebben de ee van hun vo* op Donderdag 2 de parochiekerl te Venray. Venray, Pater Amsterdam, Dagadres Pa Receptie 12.31 Op 27 Aprfijk. Mina S Leol elkaar het H Huwelyk toe b van de Fazen d; Toekomstig i 538, Campinas Op 30 April Ouders en Gro Ante Petronel hun Gouden Hu Dat God hen ren, is de wene Venray-Weve Ons derde kindje werd geboren Maandag 16 April 1951 en kreeg by het H. Doopsel de namen Clemens Constant C. PIJLS V. PIJLS-DRENTH Tydelyk adres Sb. Elisabethziekenhuis kamer 22 Uitslag loterig Nyabondo Missie-actie De naam van de pop was Lucy en deze was geraden door mevr. Verbeek, die haar weer afstond voor een Amerikaanse verkoop. De pop kwam toen terecht by mej. Christiaans in Swolgen. Op de loten zyn de volgende num mers winnaars van de poppen Serie A 278; B 94; C 11; D 186; E 288; G 117; H 158; J 166. De series F en K zyn reeds afge haald. Tegen inlevering van 't win nende lot zyn-de poppen verkrijgbaar by fa. Jac. Fonck, Magazijn De Zon Op 4 Mei dochter en zusl Zr. Mari (Truus de Eeuwige Ge de Zusters Fra sendaal. F Onderlir- verzeke: Prem Zondag 22 Ap bij M. Drabbels Premie ï1/» Om Veeverzel Prem Zondag 22 Apri- huize van de S< Premie Vj pel Tat AFWEZIG Zate Zate Spoedgeval! öeter VE Kantoor Maande Wegens famil 24 en 25 Melkhai Statü Op 24 en 25 i loft ons Café voor 't pui Verstraelei Wegens famili Zaterd: zaak P. Ct Loodgietersbedr Biedt zich ei R.K. Dienii voor burgergezi*

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2