Bijvoegsel van PEEL EN MAAS 31 Maart 1951 No. 13 KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIE: Ons inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zelt en in onze medemens. Priester v. d. weekPater Domitius Zondag, Beloken Pasen, 6 uur lm. voor de parochie; 7 u. Theodorus Janssen; 8 u. levende en overl. leden Bond van Overheidspersoneel; 0 uur kindermis; 10 uur hoogmis Bernard Hendriks; 3 uur kinderlof; 7 uur lof en rozenhoedje. Maandag, O. L. Vrouw Boodschap, 6.30 zielemis voor de overl. parochia nen; 7.30 leesmis Jacoba Kusters— Robins; 7.30 Peter Geurtjens; 8.15 gest. jd. Helena Poels, echtg. v. Joh. Michels (iH); 7 uur zielelof en rozen hoedje. Dinsdag, H. Jozef, 6.30 lm. Christ Cornelissen; 1 u. Peter Joh. Geurts; 7.30 best. jd. Henricus Arts; 8.15 gest. jd. Hendrik Hendriks, echtg. en overl. kinderen OH) Woensdag, H. Isidorus, 6.30 lm. Petronella Reijnders; 7 u. Allegonda Looyschelder—Gesthuizen; 7.30 Marg. Vaske: 8.15 gest. jd. Mathijs Peeters (1H); 9 u. pi. huwelykamis bruidsp. Westen - Vermeulen. Donderdag, H. Vincentius Ferrerius, 6.30 lm. overl. ouders v. Dijk—Raafs; 7 u. Peter Joh. Geurts; 7.30 H. Sa cramentshoogmis (leiding meisjes); 8.15 gest. jd. Johannes Willems en H. Reijnders (1H); 7-8 H. Uur. Nachtelijke aanbidding leden H. Stede en alle mannen. Vrijdag, ie Vrijdag, H. Mis als Zondag, 6 30 lm. Elisabeth Linders; 7.30 H. Harthoogmis; 8.15 lm. Theod. Janssen; 1 uur lof en rozenhoedje. Zaterdag, ie Zaterdag en Priester- zaterdag; 6.30 O.L.Vr. hoogmis; 1 uur lm. Martinus vd. Poell; 7.30 best. jd. Jan vd. Boogaart en echtg.; 8.15 gest. jd. Mathijs Derks (3kl); 7 u. Marialof en rozenhoedje en gebeden van eerste Zaterdag; 8 uur Jeugd H. Familie. VELTUM. Donderdag 7 uur lm. fam. Volleberg—Verstegen. KATECHISMUS. Alle schoolkinder leren deze week de 44e les. VASTEN-AALMOES. Zij, die hun vastenaalmocs nog moeten voldoen; kunnen zulks nog doen tot Maandag middag in de offerblok achter in de kerk. RECTORAAT HEIDE Zondag: beloken Pasen; suurt.e.v. H. Gerardus tot bijz. intentie; 10 uur hoogmis; 3 uur lof. Maandagfeest v. Maria Boodschap; 7.15 uitr. der H. Communie; 8 uur t.e.v. O.L.Vrouw; 10 uur hoogmis t.e.v. O.L.Vrouw uit dankbaarheid. Dinsdagfeest v.d. H. Jozef; 6.45 uitreiken de H. Communie: 7 30 H. Mis v. P.A. van Heyster; 1 uur lof. WoensdagH. Isidorus; 7.30 voor overl. fam. Michiels—Kersten. Donderdag: 7.30 W. Voesten; van 5.30—7.30 biechten. Vrijdag: Eerste Vrijdag; 6.45 uitr. der H. Communie; 7.30 t.e.v. het H. Hart. Zaterdag: iste Zaterdag en Priester- Zaterdag; 7.30 H. V. Soest; 5.30-7.30 biechten; 7 uur lof met gebeden v.d. eersten Zaterdag. PATERSKERK. ZondagBeloken Pasen. 5.45, 6.30 en 7.45 voor H. Spee; 9 uur pl. Hoog mis, welke opgedragen wordt door pater Rom bout Camps; Communiceren achteraan beginnen; ïeeollecte paters kerk, 2e collecte bijz. noden; 4.20 gez. Vespers, 5 uur Lof. Maandag: vandaag zijn de Missen van 't feest van Maria Boodschap; 6.30 t.e.v. de H. Familie; 7.30 Peter Loonen en 7.30 uit dankbaarheid; 8.30 Pastoor Verstappen. Dinsdag: Vandaag zijn de Missen van 't feest van St. Joseph van 19 Maart; 6 uur uitstelling van 't Aller heiligste en H. Mis voor overl. familie; 6.30 om Gods zegen af te smeken over 'n huwelijk; 7.30 Peter Joh. Geurts 7.30 Jan Volleberg; 7.30 Hoogmis ter e.v. St. Antonius; 8 uur Maria Margry- van Moorsel; 6.30 Antoniuslof. Woensdag6.30 voor Hendrik Claas* sen; 7 uur Peter Joh. Geurts; 7 uur Jan VoUeberg als lid van 't Koordje; 7.30 Johanna Dinjens-Thomassen. Donderdag: 7 uur Peter Custers; 7.30 Gertruda Arts-Niessen; 8 uur Pastoor Verstappen; van 4—8 uur biechtgelegenheid. Vrijdag: ie Vrijdag van de maand toegewijd aan 't H. Hart van Jezus; 7 uur t.z.int.; 7.30 voor overl. ouders; 7.30 Hoogmis t.e.v. 't H. Hart; 7.30 Johanna Dinjens-Thomassen; 6.30 Lof t.e.v. 't H. Hart en oefening van Eerherstel. Zaterdag6 uur t.z. intentie; 7 uur Petronella Litjens; 7.30 Peter Joh. GeurtB; 8 uur Pastoor Verstappen; van 3—8 uur biechtgelegenheid. Iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. DERDE ORDE 1 April om 10.15 H. Mis en verga dering voor de mannen; om 3 uur voor de vrouwenafdeling. JEUGD-AFDELING. Donderdag a.s- om 8 uur buitenkerkelijke vergadering in 't klooster voor beide afdelingen. Belangrijke en feestelijke agenda. Wij rekenen op aller opkomst NOG EENS DE PAAS-VIGILIE Zoals wij de vorige maal geschre ven hebben is de nachtelijke viering van de Paas-vigilie dit jaar door Rome toegestaan als experiment. Daarom moet er nu een verslag over uitgebracht worden. Al naar gelang dit verslag uitvalt, zal men in Rome zijn standpunt bepalen, of ook in 't vervolg deze nachtolyke plechtigheid zal worden toegestaan. Nu menen wy wel, dat in onze kerk de nachtelijke plechtigheden werkelijk een groot succes zijn ge weest. De kerk was zeer goed bezet en 't meedoen, meebidden en zingen was werkelijk prachtig. Ook uit de opmerkingen die we achteraf te horen hebben gekregen, menen we wel te mogen opmaken dat men een diepe indruk van deze nacht meegenomen heeft en dat men 't diep zou betreuren wanneer deze regeling niet blijvend zou zijn. Voordat wij ons verslag opmaken, zouden we graag hebben, dat U zelf ons schriftelijk uw indrukken wilde meedelen. Wij kunnen dan een meer verantwoord rapport opmaken. U zult ons dus een groot plezier doen, als U zich deze week de moeite getroost om ons uw oordeel hierover schrifte lijk bekend te maken. PATER GARDIAAN Hebt U al een zangbundeltje aam geschaft? Ze zyn te verkrijgen a 40 cent by Br. Portier. U kunt 't ook meenemen uit 't kastje bij 't beeld van O. L. Vrouw van 7 Smarten achter in de kerk, 't geld kunt dan in 't bakje deponeren. Als U wilt meedoen met de Volkszang hebt U zo'n boekje beslist nodig. Heeft U al kennis gemaakt met 't mooie boekje met gebeden ter ere van O.L. Vrouw van Zeven Smarten We kunnen U tot onze grote vreugde meedelen, dat 't marmer voor de nieuwe communiebank deze week gearriveerd is. Na elf jaar ge duldig wachten in 1939 is p. Lucas Berben toen gardiaan alhier begonnen met geld inzamelen zal dus nu binnen enkele weken onze kerk weer een prachtig stuk ryker geworden zyn. Maar U begrijpt, dat de som, die in 1.939 by een gecollecteerd is, lang niet voldoende is. Wilt U daar 's Zondags bij de kerkcolleete mis schien rekening mee houden P. GARDIAAN. PAROCHIEH. C&tharina, LEUNEN Zondag, Beloken Pasen, 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 voor Hendrik Claessens; 10.15 hoogmis voor Gertrudis Janssen—Emons, vanwege de buurt besteld; 3 uur maandelijks aanbiddingsuur. Heden uitsluitend collecte voor onze kerk. Maandag, feest van Maria Boodsch. 7 uur H. Mis t.i.v. Boerinnenbond, by bid- en boetedag; 7.30 leesmis voor wed. Loonen Weys. Dinsdag, feest van St. Jozef, 7 uur H. Mis voor Petronella Litjens; 7.30 voor Henri Martens. Woensdag 7 uur H. Mis voor overl. fara. Voermans—vd. Berg; 7.30 voor Heudrik Versieyen. Donderdag 7 uur H. Mis voor Piet Yerschuuren; 7.30 Martin Croijmans; 7-8 H. Uur. Vrydag, ie Vrydag vd. maand, 7 uur H. Mis Johanna Janssen—Ver- eycken; 8 uur hoogmis t.e.v. Allerh. Hart, tot intentie van hen diedaartoe otferen en algem. H. Communie; 3.30 lof voor de schoolkinderen. Zaterdag, Zaterdag vh. Onbevlekte Hart van Maria; 7.30 leesmis voor Hendrik van Soest; 5 7 biechten; 7 uur lof t.e.v. O.L.Vr. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: vandaag Beloken Pasen, feest van de vernieuwing der Doop beloften; 7 uur H. Communie; 7.30 hoogmis, voorafgegaan door hetVeni Creator; na het Evangelie de ver nieuwing; 10.30 de tweede H. Mis; 3 uur lol met toewijding aan O.L.Vr. Maandagvandaag viering van het feest van O.L.Vrouw Boodschap; 7.30 best. zm. voor Willem Kleuskensen echtgenote. Dinsdag: vandaag viering van het feest van St. Joseph; 7.30 best. zm. voor de overl. fam. Janssen-Kessels- iCoenenJ 9 u. pl. huwelijkssluiting en H. Mis voor de bruidsparen Janssen Kessels en Kessels-Coenen. Woensdag7.30 best. zm. voor Litjens—Hendriks; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag7.30 best. zm. voor de overl. fam. Thielen—Rutten. Vrydageerste Vrydag der maand; 7.30 pl. H. Mis t.e.v. 't H. Hart, op te dragen voor Ger. Achten, echtg. en kleinzoon; 7.30 plechtig lof te.v. 't H. Hart. Zaterdagtste Zaterdag der maand; .7.30 gest. gez. jaarg. voor Jacobus Vullings, echtg. en familie; 7.30 Maria lof. PAROCHIEKERK YSSELSTEYN Zondag, Beloken Pasen, 7.30 H. Mis voor de parochie; 9 uur uitsluitend voor de schoolkinderen; 10.15 hoogmis gest. jaarg. Wilhelm Kleuskens en echtgenote. Na de hoogmis H. Familie voor de jongens: 4 uur lof. Maandel. collecte voor de kerk. Maandag, feest van Maria Boodsch. 7.30 H. Mis voor Gertruda Winnen Arts, vanwege de Boerinnenbond. Dinsdag, feest van St. Jozef; 7.30 H. Mis overl. fam. Peeters-v. Tilburg. Woensdag, feest van H. Isidorus, 7.30 H. Mis voor overl. fam. Deters- Teunissen. Donderdag 7.30 H. Mis t.i.v. fam. Bus—Poels. Vrydag, ie Vrydag van de maand, 7.30 H. Mis voor Antonius v. Bakel. Zaterdag, ie Zaterdag vd. maand; 7.30 H. Mis voor Jo van Schyndel, 5 uur Marialof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt ZondagBeloken Pasen. 7.30 vroeg mis uit dankbaarheid t.e.v. St. Jozef; 10 uur hoogmis t.e.v. St. Jozef; 3 uur Lof. MaandagFeest van Maria Bood schap. 6.30 leesmis voor degenen die geofferd hebben; 7.30 leesmis t.e.v. O.L.Vrouw; 'savonds 7 uur Marialof. Dinsdag: Feest van St. Jozef. 6.3# leesmis t.z.int.; 7.30 leesmis v. Peter Antoon Koenen; 9 30 Hoogmis t.e.v. St. Jozef; 10.30 leesmis t.e.v. St. Jozef; 3 uur Lof met preek. Woensdag: 6.30 leesmis t.e.v. St. Jozef; 7.30 leesmis voor overl. fam. Koopman8-Henariks. Donderdag6.30 leesmis voor overl. fam. Versteegen-Kuypers; 7.30 jaarg. voor Martinus Bonants; nam. van 4—6 uur biechten. Vrydag Eerste Vrydag v.d. maand. 6,30 leesmis t.e.v. 't H. Hart, na de H. Mis Acte van Eerherstel en zegen, voor en na de H. Mis biechten; 7.3t leesmis t.e.v. 't H. Hart. ZaterdagPriester-zaterdag. 6.3# leesmis t.e.v. St. Jozef; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw; nam. van 5—7 uur biechten; 7 uur Marialof. Zondag a.s. 8.30 bedevaart va» Geleen. 9.30 Hoogmis voor de parochie; 10.30 Hoogmis voor de Pelgrims. Rectoraat St. Antonius van Padaa VEULEN Zondag, Beloken Pasen, 7 uur com municeren; 7.30 lm. t.e.v. St. Jozef; 10 u. hoogmis t.i2de collecte voor het werk der Jongere Gemeenschap in ons Rectoraat; 2.30 lof. Maandag 7.30 leesmis t.b.i. Dinsdag 7.30 overl. fam. Direks— Derks. Woensdag 7.30 tot dankzegging. Donderdag 7.30 Helena en Harri# Verbugt. Vrydag, ie Vrydag van de maand, 7 uur hoogmis t.e.v. het H. Hart van Jezus tot dankzegging. Vanaf 6.3# biechten. Algem. communie der kinderen. Na de H. Mis uitstelling, oefening van eerherstel en zegen; s uur lof. Zaterdag 7.30 lm. overl. fam. SmiU- Verstappen; 6.30—7.30 biechten; s u. Marialof. Gaat op naar de Zondag aan de hand van Moeder. Vandaag de 2de collecte voor het werk der Jongere Gemeenschap in ons Rectoraat. .Dit jeugdwerk, ook een vorm van zielzorg, is tegenwoor dig noodzakelyk en kan niet naar behoren behartigd worden zonder uw financiële steun an medewerking. Steun daarom deze collecte mild en ieder naar vermogen.

Peel en Maas | 1951 | | pagina 3