€1 A. VERSCHUUREïl „Het Warenhuis" SSï SPORT BINNENLAND Lec Geen I rer Luiken JACC Cor J. V! extra fijn Rund- Kalfs- T alle soorten Vleeswaren P. BEERKENS, Grote GROENE KRUIS In tegenstelling met hot op de voorpagina gepubliceerde Is Don derdag GEEN Consultatiebureau. PSYCHOLOGISCH INSTITUUT LIMBURG Aanmelden voor onderzoek iedere Se en 4e Woensdag van 2 tot 3 uur in het Wijkgebouw Groene Kruis. Spreekuur Psycholoog iedere 3e Woensdag van 3.30 tot 5 uur. Vergadering Glasverzekering. Woensdagavond hield de onderlinge Venrayse Glasverzekering haar ver plichte jaarvergadering in café van Meyel. Van do ruim 150 leden waren er nog geen dertig opgekomen, zodat do boetepot wel een goede beurt zal krijgen. Het afgelopen jaar had niet veel schadegevallen gebracht, maar he! feest bü gelegenheid van het 40jarig bestaan had nogal wat gekost. Voor 1951 werd de promie vast gesteld op f 1.50 per M'2. GEVONDEN: kindeibeurs m.inh. W. Minnema, Maasheseweg 4; blauwwitte hand schoen en groene kinderwant, Ka zerne Langstraat; blauwe handschoen Bonants Oostrum C 20a; bruine alpi nomuts, Duivenvoorde Veltum L 3; vulpen, Fleurkens Brukske; roodbr. rozenkrans in étui, 11. Willems, Groe- newoldsepad 12; 10 M. kastpapier H. Jenniskens, Oostrum C 36; kinder overall, v. Kessel, Overl.weg 47; zw. damesschoen, wmr. den Holder, Merseloseweg 27; gebr. dames wan ten Maessen Oostrum C 23d; rozenkrans wmr. vd. Kaay, St. Jonspark 1; rozenkrans, Martens, Kempweg 25; br. want en zw. rozenkrans, Postkant. Venray; trouwring, G. Arts, Kolkweg 7; zilv. rozenkrans, Hogenhof, Overl. weg 13; paar wanten, Th. Maassen, Marktstraat 4; zflverhon wmr. v Eiik Langst raar 37; d- kkle»-d, van Meüel, Langstraat 10; stifip..-n, H. Douven Oostrum C 39c; zilv. damesring, H. Rongen, Landw.weg 28; br. jongens schoenen, W. Kelders, Smakt.weg 1. NAAR ROME. Pater Ephrem Sloots, die Woensdag 25 jaar priester was, vertrok voor een tweemaandelijkse studiereis naar Rome. Na zijn terugkeer zal zijn zilveren priesterfeest enigszins her dacht worden. Jubilarissen bjj de Paters Minderbroeders. Behalve de elders in ons blad genoemde jubilerende Minderbroeders zijn er nog verschillende anderen, die in Venray goede bekenden zijn en elders hun feest viernn. Zo vieren op 25 M irt hun gouden priesterfeest Pater Gratianus Scheffer H.B.S. te Heerlen en Pater Christinus Kops, Vermeerstraat Nijmegen, beiden oud-leraren van het Gymnasium. Hot veertigjarig priesterfeest her denken op 20 Maart ook Pater Beda Verbeek, geboortig uit Venray, thans te Alverna—Wychen, Pater Noluscus van Vliet, pastoor te Lochem en Pater Alardus van den Berg, pastoor to Hernen, beiden oud-gardiaans van hot klooster alhier. Plechtige Eerste H. Missen Op Eerste Paasdag zal Pater Rom- bout Camps o.f.m. in de parochiekerk alhier zijn plechtige Eerste H. Mis opdragen. Er zijn reeds voorbereidin gen getroffen voor een passende ver siering. Ook in Leunen zal op Eerste Paas dag Pater Melchisedech Loenen o.f.m. in de parochiekerk aldaar zyn plech tige Eerste H. Mis opdragen. Door de buurt zyn reeds voorzieningen getrof fen 0111 de jonge priester in een grote optocht naar de kerk te begeleiden, terwijl voor een passende versiering wordt zorg gedragen. Aanbesteding Voor rekening van de heer A. L. Jansson C 69 te Lull Oostrum werd aanbesteed het bouwen van een tuin derswoning. De uitslag was: C. Reijndersen Zd., Wanssum f 18470 J. Houwen, Oirlo f 18674 H. Oudenhoven Lzn., Venray f 19250 M. Keijsers, Horst f 19344 A. Pijpers en Zn., Leunen f 19492 A. J. Keysers, Horst f 19580 K. van Bergen, Heide f 19795 fa. Jos. Keijsers, Horst f 19815 G. J. Janssen, Venray f 19900 M. Poels en Zn., Horst f 19999 P. Potten, Venray f 20100 C. Akerboom, f 20100 Th. Siebers, f 20963 L. M. Vollenberg, Wanssum f 21210 Ouders opgelet Voor alle kinderen van Venray is door de Verkennerij van Venray een middag in elkaar gezet, die nu heden Zaterdagmiddag om twee uur in zaal Wilhelmina wordt gehouden. Zondagavond om kwart over acht is er een oudersavond, waarop alle ouders van Venray worden uitgeno digd op dezelfde plaats. Emigratie-nienws. De belangstelling voor emigratie in de kring is nog steeds groot Toneinde de voorbereiding van onze toekomstige amaranten zo goed mogelijk te doen geschieden, bestaat nog voor enkele personen de gelegen heid een dergelijke cursus te volgen. Eventuele opgave hiertoe kan nog geschieden tot en met 22 Maart a.s. bij P. J. Gerrits, Stationsweg 49, Venray. O. en O. Woensdag sloot O. en O. haar seizoen met een interessante lezing van Dr. A. F. J. Portielje, die als directeur van de dierentuin* Artie, sprak over de omgang met dieren. Spreker toonde aan de hand van vele voorbeelden, dat een dier ook een zeker gevoelsleven en intuïtief dingen doet, di-> wijzen op zekere geestelijke vermogens. Aan het slot bracht Dr. Veraart, dank aan alten, die de O. en O.- avonden door hun steun en trouw bezoek hebben mogelijk gemaakt en hy vertrouwde ook in de toekomst op dezelfde belangstelling en mede werking te kunnen rekenen. Ongeluk Toen Woensdag enkele jongelui by Huize St Anna aan het stoeien waren, bespoot men v. G. met benzine. Door onverklaarbare oorzaak vloog deze aan en in minimum van tyd was hy een brandende fakkel. Doordat een der ouderen vlug hielp, werd erger voor komen. v. G. moest met zware brand wonden vervoerd worden. S.Y.T .-nieuws Jammer, dat de wedstrijd Zondag j.l. zulk een verloop.had. Met een beetje geluk had de stand met rust gelijk kunnen zijn en nu stond S.V.V. met 3—0 achter. Het tweede en derde doelpunt kwam op rekening van de keper. Het tweede doelpunt kwam door een foutief opstellen van de keper, enige meters voor het doel, zodat de bal over hom heen, juist in het doel verdween. Het derde was een zeer slechte uittrap, de keper liep terug naar het doel en meteen dat hy zich omdraaide, vloog de bal in het doel. Hier moest de keper naar het doel terug gelopen zyn met het gezicht op do bal gericht en dan had hy mogelijk dit doelpunt kunnen voorkomen. Het kampioenschap is nu wel definitief van de baan. Alleen een tweede plaats ,is nog te bereiken, daarom hopen wy, dat Zondag revanche genomen wordt op Pan- ningen, dat Venray de eerste neder laag toebracht. Het tweede gaat naar Blerick 2, om daar te trachten een overwinning te behalen. Deze wedstryd is by na zeker de inzet van bet kampioen schap. Wie wint komt vry vast in het zadel te zitten. Het tweede hoeft dan nog twee thuiswedstrijden, n.l. tegen Gennep 2 en Sp. Irene 2. Blerick heeft na Zondag ook nog twee wedstrijden thuis tegen Sp.Irene2 en tegen Horst 2. Het programma voor Blerick is dus na Zondag iets moeilijker dan dat van Venray 2. Wy wensen onze tweede elftallers veel succes. Het derde speelt thuis. Daar is sprake van, dat deze wedstrijd om half drie gespeeld wordt. Ik raad de talrijke supporters aan deze wedstrijd eens te komen kijken, aangezien het derde een goede wedstrijd speelt en ook nog omdat Venray 3 de voor naamste kampioenscandidaat is. America 2 neemt het op tegen Venray 3. In de uitwedstrijd moest Venray 3 met 3—0 de meerdere erkennen van America 2. Het derde elftal heeft dus nog iets goed te maken. Vele trouwe supporters komen Zondag om U aan te moedigen om deze lastige wedstryd te winnen. Jongens, veel succes. VOEDSELBUREAU VENRAY Henseniusplein 16 Tel 416 ZITDAGEN Voor het inleveren van de varkens- registratiek aarten zullen zitdagen worden gehouden als volgt: Maandag 19 Maart: 8 uur te Heide in café Litjens; 8.45 te Merselo in café Arts; 11 uur te Smakt in café Nellen; 1 uur te Geysteren café Baltussen; 2 uur te Wanssum bij wed. Weijs; 3 uur te Blitterswyk, café de Swart; Dinsdag 20 Maart 8 uur te Leunen in café Martens; 9 uur te Veulen café van Gassel; 10.30 te Ysselsteynby A. Fleurkens; 1 uur te Oostrum in café Camps; 2 uur te Oirlo in café Drabbels; 3 uur te Castenray in café Kuypers De P.B.H. H. EMONTS. Na zeven weken zoeken is Neder land dan weer in het bezit van een Regering, waarin in feite aan de samenstelling zeer weinig is veran derd. Het programma zal echter wel gewijzigd zyn, want zocht men het na de oorlog vooral in de geldzuive- ring en de sociale voorzieningen, nu zal het zwaartepunt komen liggen op de militaire defensie en op de bestrijding der onkosten, dus verho ging van belasiingen, inkrimping van subsidies, meer sparen en minder investeren. Hoewel de Regeringsverklaring nog met uit is, zal dit alles wel de hoofd zaak vormen en het zal de zware taak voor deze Regering zyn het Nederlandse volk er toe over te halen ofwel te dwingen hier de schouders onder te zetten. En daarmede is het laatste restje hoop op een spoedig herstel van Nederland na zulk een verschrikkelijke oorlog voor goed de bodem ingeslagen. Men kan er over treuren, dat in de betrekkelijk vlotte tyd van na de •orlog niet direct beter is aangepakt, maar jammeren achteraf helpt niet, nu zal de kogel door de kerk moeten. En hot is een vraag of men nu eindelijk niet de politiek aan kant moet zetten en met man en macht moet gaan werken om het hoofd boven water te houden en meteen het Nederlandse volk duidelijk te maken, dat we straatarm zyn. Want een ding is zeker, we heb ben na de oorlog op te grote voet geleefd en het zal niet meevallen nu terug te schakelen. Want waar men ook komt, er is overal wel een stijging van de omzet, er wordt dus meer geld gebeurd, maar er wordt stukken minder verdiend. En er is geen enkele zakenman die dat kan blyven volhouden. Het afgelopen weekend heeft intus sen al getoond, dat langzaam maar zeker de schroeven worden aange draaid, de suikerprijs is belangrijk verhoogd, de margarine zal ook stygen, de pry zen van andere artikelen liggen daarenboven ook helemaal niet vast en menig winkelier weet zelf niet meer hoe de prijzen zyn. Intus sen is het Nederlandse leger volop aan het oefenen en worden de oproe pen voor andere lichtingen reeds klaar gemaakt. Het zijn allemaal tekenen aan de wand, van wat de toekomst brengen gaat en het zal de taak zijn van de nieuwe Regering om dat alles voor het Nederlandse volk aannemelijk te maken. Het zal geen geringe taak zijn Opheffing bouwstop voor Limburg De verwachting is gewettigd, dat de z g. bouwstop tegen het eiüde van deze maand voor Limburg zal worden opgeheven. Dit deelde wethouder W. Damen Donderdagavond aan de Roer- mondse raad mede. Dit is het resul taat van een door hem gevoerde bespreking met de Provinciale Directie van Wederopbouw en Volkshuisves ting. De opheffing voor Limburg zou een motivering vinden in het feit, dat hier de bouwbedryvigheid niet overbelast is. De 109 door de ge meente te bouwen woningen, waartoe de raad tijdens dezelfde vergadering besloot, zullen in elk geval niet onder de bouwstop vallen. Prys van slachtvee sterk opgelopen De prijzen voor slachtvee zijn op de Paasveemarkt in Den Bosch Woens- gemiddeld tien tot vijftien cent per kilo geslacht gewicht opgelopen. Dit betekent, dat de Nederlandse huisvrouw voor het vlees op de Paasdis enkele dubbeltjes per kilo meer op de toonbank van de slager zal moeten neertellen. Hoewel vee van eerste kwaliteit voor f 2 85 tot f 2 95 per kilo van de h«nd ging, brachten de bekroonde koebeesten in Den Bosch prijzen tot ver boven de drie gulden per kilo geslacht gewicht op. Het feit, dat het slachtvee algemeen zeer in prys is gestegen, komt vooral op rekening van de sterk toegenomen veesmokkel naar Belgiö. Schoenen worden nóg dnnrder Te vrezen is, dat de pryzen voor schoenen nog verder zullen oplopen, als gevolg van het feit, dat in de ge hele wereld de vraag groter is dan het aanbod. De pryzen, die thans in de etalages van de schoenenmaga zijnen te zien zyn, zyn als gevolg van de sterke concurrentie, nog over- gangsprijzen. Binnen enkele maanden echter zullen deze pryzen belangrijk «tegen zyn. Leder is een product, dat voor de oorlog van groot belang is. Bovendien zyn er verscheidene landen, die vroe ger leder uitvoerden, maar het thans zelf behouden. Voor Nederland komt hier nog by, dat binnenkort door het wegvallen van de Marshall-hulp de import van fijnere ledersoorten steeds moeilijker zal worden. Nieawe koffiebonnen Het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten te 's-Giaven- hage heeft bon 489 Algemeen (A- en B-kaarten) en bon 497 Algemeen (D- kaart) aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bonnen kunnen met ingang van Vrijdag 16 Maart 1951 worden gebruikt en blijven geldig voor het kopen van koffie by de detaillist tot en met 31 Maart 1951. Het rantsoen moet dienen voor zes weken, zodat de eerstvolgende bon- aanwijzing eerst op 26 April 1951 zal plaats hebben. Fietser door trein gegrepen Op de onbewaakte overweg tussen Lottum en Horst iseeu ernstig ongeluk gebeurd, waarvan de 70 jarige T. Pirlo uit'Lottum het slachtoffer is geworden. Op deze overweg werd P., die op een fiets reed, door een goederentrein gegrepen, waarbij een ernstige wonde aan het hoofd opliep. Hy werd naar een hospitaal te Venlo overgebracht, waar hy later later overleed. Verhoging yarkensprijs? Indertijd heeft de minister van Landbouw, Vissery en Voedselvoor ziening de prijs, welke de boeren voor bacon ontvingen „op basis van de geldende omstandigheden" bepaald op f 2,06 per kg. Nu de veevoederpryzen stygen zyn de omstandigheden veranderd en is het niet uitgesloten, dat ook de bacon- prys zal worden herzien. Men weet echter nog niet wat de nieuwe re gering zal doen t.a.v. de subsidie regeling voor de eerste levens behoeften. Wordt een deel van die subsidie bestemd om de veevoederpryzen te drukken, dan zal een verhoging van de varken8pry8 wellicht niet nodig zyn. Gunstig seizoen Walvisvaart Op 9 Maart j.l. eindigde het op 22 Dec. 1950 aangevangen seizoen voor de vangst op walvissen, aldus deelt de Ned. My. voor de Walvis vaart mede. Het vorige seizoen heeft geduuid van 22 Dec. 1949 t/m 15 Maart 1950. De totale productie heeft bedragen 91.369 barrels (15228 ton) traan en 12.191 barrels (2.032 ton) spermolie, tegen 77.377 barrels (12.896 ton) traan en 4.937 barrels (826 ton) spermolie gedurende het seizoen 1949/50. Onvoorziene omstandigheden voor behouden kan de „Willem Barendsz" in de tweede helft van April in Nederland verwacht worden. De verhoging van de snikerprijs De Raad van Vakcentra!en verzond een telegram aan de ministerraad, waarin gezegd wordt, dat suiker- prijsverhoging betekent mede toe geven aan speculanten ten koste van verbruikers. De verhoging geschiedde, zo wordt gezegd, zonder overleg met het georganiseerde bedrijfsleven. De rakcentralen maken daartegen ernstig bezwaar en verzoeken spoedig overleg over de sociale consequenties van de prijsverhogende maatregelen, BURGERLIJKE STAND van 9 t/m 15 Maart 1951 GEBOREN Straatman Aloysius, Maasheseweg Lemmen Wilhelmus, Peelplan-Zuid Arts Theodorus, Klein-Oirlo 34 Geurtjens Elisabeth, Maasheseweg 39 van Rooy Christiaan, Oude Oostr.weg OVERLEDEN Hermans Constant A. J., echtgen. van van Maren Maria C. J., oud 67 jaren, Grote Straat. Janssen Anna Gertruda, echtgenote van Emons Pieter, oud 75 jaren. ONDERTROUWD Hendriks, Willem Fr., verwarmings monteur, en Strybosch, Martha P., 27 jr., beiden te Venray Swinkels, Peter J.C.,34 jr, chauffeur monteur en Fleurkens, Johanna P.J., beiden te Venray. GETROUWD: Theeuwen, Gerardus W., 31 jr, bouwkundig opzichter, te Vegchel 'en Jacobs Cornelia M.P., 26 jr, te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zelf en in onze medemens. Priester v. d. weekKap. Keysers. Zondag, Palmzondag, 6 u. lm. overl. fam. Geurts—Verstegen; 7 uur lm. Piet Willems, besteld door handboog- schuttery St. Oda; 8 uur lm. voor de parochie; 9 uur kindermis; 9.30 palm- wyding, processie en hoogmis voor Petronella Brand—v. Horck; 3 uur kinderlof en kruisweg: 7 u. miserere, lijdensmeditatie en lof. Maandag, H. Mis vd. dag, 6.30 zielm. voor alle overl. parochianen; 7 uur lm. Mathijs Verstraelen en Hendrika de Bruyni; 8 u. lm. Peter Geurtjens; 8.15 gest. jd Arnoldina Wijnhoven en Jan van Rijswijk (3kl); 7 u. zielelof en rozenhoedje. Dinsdag, H. Mis vd. dag. Laatste der 9 Dinsdagen t.e.v. St. Antonius. Verering der relikwie; 6.30 lm. Hen drik I. Hoevenaars; 7 u. lm. t.e.v. St Jozef; 7.30 Theodorus Swinkels en dochter Jo; 8.15 gest. jd. Elisabeth Smulders (2kl) Woensdag, H. Mis vd. dag, 6.3olm Willem Broers; 7 u. Aldegonda Looy- schelder—Ge8thuizen;7.30 Margaretha Vaske; 8.15 gest. jd. Jacobus Verhaeg en ouders (3kl); van 4—6 biechten. Donderdag, Witte Donderdag, vanaf 6.30 wordt de H. Communie uitge reikt, 8 uur pl. hoogmis en processie naar zijaltaar; 1—2 aanbidding voor leden der H. Familie; 2—3 congregatie 7—8 H. Uur. Gedurende de nacht aanbidding door leden H. Stede en alle mannen. Vrijdag, Goede Vrijdag, 7.30 plech tigheden; 3 uur kinderkruisweg en verering relikwie H. Kruis; 8 uur kruisweg en verering relikwie H. Kruis. Zaterdag, Paaszaterdag, vasten en onthoudingsdag tot 12 uur; 6.30 de ilechtigheden; circa 8 u. pl. hoogmis, lierna kan wy water worden gehaald. Vandaag geen lof. BIECHTEN. Deze week gelegenheid tot biechten; iedere morgen tot 9 uur Zaterdag van 3-6 en 6.30—8 uur. Geraeenschapsavoiid. Voor meisjes van 14—16 jaar wordt op Woensdag 21 Maart om 6 uur een Paaswake gehouden door Pater Kühne S.S.S. Voor meisjes vanaf 17 jaar om 7.30 uur in de parochiekerk. Paascommunie voor zieken. Don derdag a.s. wordt de Paascommunie gebracht aan de zieken. De H. Com munie wordt overal een uur vroeger gebracht dan op de Eerste Vrijdag. Bloemen voor H. Graf. Degenen, die bloemen willen geven voor ver siering van 't H. Graf, kunnen deze by de koster bezorgen. Plechtige Eerste H. Mis. Op Eerste Paasdag zal de Weleerw. Pater Rombout Camps in de parochiekerk zyn plechtige Eerste H. Mis opdragen. PATERSKERK. Palm Zondaglm. 5.45, 6.36 voor Jan Volleberg, besteld door de buurt, 7.45 Leonarda Ewalts—Janssen; 9 uur palmwyding en -processie, ond6r de pl. hoogmis wordt 't passieverhaal volgens Matthaeus gezongen; Commu niceren achteraan beginnen; iste col lecte H. Land; 2e paterskerk; 4.20 gez. vespers; 5 uur laatste Lijdens meditatie; vandaag en de volgende dagen v.d. goede week geen abs. voor de D.O. Maandagvanwege de Goede week wordt 't feest van St Joseph naar 3 April verplaatst; 6 uur H. Mis t.e.v. St Joseph; 6 uur G. Wismans; 6.30 voor P.J, Seykens en Hubertina Jans met dochters Maria en Hendrika; 7 u. Antoinette Verschuuren—v.d. Goor; 7 u. Peter Loonen; 7.30 fam. Rongen v.d. Heuvel; 7.30 Arn. Coenders; 8.30 Johanna DiDjens—Thomassen. Dinsdaglaatste Dinsdag van de Ant. noveen; 6 uur uitstelling van 't Allerheiligste en H. Mis uit dank baarheid t.e.v. St. Antonius; 6.15 Jan Volleberg, best. door collectanten; 6.45 Petronella Litjens; 7.30 Piet Bom en 7.30 op Ant.-altaar t.e.v. St Antonius i.p.v. de hoogmis die niet gezongen wordt vanwege 't Passieverhaal; 7.45 t.e.v. St Antonius, 8.15 Maria Margry v. Moorsel; 7.30 lof en sluiting van de Noveen; Predicatie door p.Vicarius. Woensdag6 u. H. Mis voor Hendrik Claassen; 6.45 Willem Litjens en Anna Jenneskens; 7 u. Peter Hendriks en dochter Dora (Maria-altaar); 7.30 Jan Volleberg, besteld door de buurt; 8 u. Mathys Litjens en overl. familie; biechthoren van 3—8 uur; 5 uur Donkere Metten. Witte-Donderdagde H. Communie wordt uitgereikt om 6.15; 6.45, 7.15 en onder de pl. H. Mis van 7.30 na 't „Pater noster"; 11.30 pl. voetwas sing; 5 u. Donkere Metten; we nodigen de mannen uit om deel te nemen aan de aanbidding van deze nacht. Goede Vrydag7.30 plechtigheden; 2.30 oefening v.d. H. Kruisweg. Zor gen we allen er voor zo mogelijk durende dit half uur 't Lyden en Sterven van onze Zaligmaker te over wegen. Onderbreek 's middags even Uw werk, geef Uw personeel een half uur vry, sluit desnoods een half uur Uw zaak om de Kruisweg mee te komen bidden. Zaterdag: 7 u. de Metten, verder 's morgens geen plechtigheden on geeD Mis. 's Avonds om elf uur de pl. Paas- vigilie. Omstreeks middernacht de pl. Mis. (Zie hoofdartikel „Paaswake" in dit blad). De gehele dag biechtgelegenheid uitgezonderd van half 12—2 uur. Avonds na kwart voor negen wordt er onherroepelijk niemand meer in de kerk voor 't biechten toegelaten. Derde Orde Vandaag Palmzondag geen Mis en vergadering voor de Jonge Mannen en Meisjes-afd. Wy sporen allen aan de Pl. Hoogmis en palmprocessie in dè kerk mee te vieren. Rectoraat St. Antonius van Padna VEDLEN ZondagPalmzondag, 7 uur gele genheid tot Communiceren; 7.30 lees mis t.e.v. St. Jozef tot byz. intentie; 10 uur palmwyding met processie, daarna hoogmis. Onder beide H. Mis sen is de tweede coltecte voor het onderhoud der H. Plaatsen in het H. Land. 2.30 kruisweg en Lof. Geen lijdensmeditatie. De laatste lijdens meditatie is Goede Vrijdag 7.30 uur. Maandag: feestdag van St. Joseph, 7.30 hoogmis t.e.v. St. Joseph t.b.int. Dinsdag: 7.30leesmis voor Hendrik Braam overl. te Cranenburg (Dtsl.) Woensdag: 7.30 jeugdmis mot ge bedsintentie voor de bekering van de onboetvaardige zondaars. Donderdagfeestdag instelling van het H. Sacrament. 6.30 uitdelen der H. Communie; 7.30 begint de H. Dienst. Na de H. Mis uitstelling van 't Allerheiligste. De H. Mis wordt opgedragen voor Jos. Willem Janssen; 4 uur Rozenhoedje Miserere en instel ling van 't Allerheiligste. Vrydag: Goede Vrydag. 6.30 uit stelling van 't Allerheiligste; 7.30 H. Dienst; na de middag 3 uur Kruiaweg voor de kinderen en voor de leden van de Jonge Garde; 's avonds 7.30 Miserere en laatste lijdensmeditatie. Zaterdag: Paaszaterdag, onthou dingsdag tot 'smiddag 12 uur. 6.30 wijding v.h. Paasvuur, Paaskaars en doopwater; pl.m. 8 uur Hoogmis tot byz. int. t.e.v. St. Joseph. Biechten van 3 4 en van 5—8 uur door de eerw. Pater. 7.30 Lof t.e.v. Maria. Begint uw Zondag met en door Maria. Op het Maria-altaar is een schaal geplaatst voor het offeren van de Vastenaalmoes. Op verzoek van de secr.-penningm. sporen wy U aan om morgen Palm zondag allen de bankenpacht te vol doen. Wanneer U het vandaag afwerkt bewyst U ons een grote dienst, want nakomers maken de administratie onnodig moeilijk. Gemakkelykshalve willen wij nog eens vermelden waar en wanneer dit kan gebeuren: na de eerste Mis en na de Hoogmis in zaal van Gassel. Niemand vergete het A.s. Zondag uitsluitend maand- collecte voor de kerk, welke wy in Uw aller milddadigheid ten zeerste aanbevelen. RECTORAAT HEIDE Palm-Zondag8 u. voor overl. fam. Maas-Janssen; 10 u. wyding en uit reiking van de palm, waarna de hoogmis; 3 u. Kruisweg; 6.30 Lijdens meditatie. Maandag7.30 t.e.v. St Jozef. Dinsdag7.30 v. P.A. van Heyster. Woensdag: 7.30overl.fam.Linders- Bruns. Biechthoren van 6-7 uur. Donderdag: Witte Donderdag. 6.45 uitreiken v.d. H. Communie; 7.30 H. Mis voor H. van Soest, waarna pro cessie en uitstelling van het Aller heiligste; 7 uur Lof met instelling waarna biechthoren. Vrydag: Goede Vrydag, 6.30 uitstel ling van het Allerheiligste; 7.30 H. Dienst; 3 uur Kruisweg voor de schoolkinderen; 7 uur Kruisweg met verering van de reliquie vh. H. Kruis waarna biechthoren. Zaterdag: Paaszaterdag, 6.45 wyding van het vuur en Paaskaars, waarna ongeveer 7.40 hoogmis v.d. verlaten zielen in het vagevuur, hieronder uitreiken der H. Communie. Biecht horen door Eerw. Pater van 4-6 en 7—9 uur. PAROCHIE: H. Catharlna, LEUNEN ZondagPalmzondag, 7 uur H. Mis voor Wed. Loonen-Wejjs vanwege de buurt; 8.30 H. Mis voor de parochie; 10.15 Hoogmis voor Catharina Ver- heyen-Vu'lings; 10 uur wyding van palmen en palmprocessie; 3 uur Lof met Kruiswegoefening. Eerste collecte voor de kerk, tweede voor de H.H. Plaatsen in Jeruzalem. Maandag: feest van St. Joseph 7.30 Hoogmis t.e.v. St. Joseph, gest. voor de overl. fam. Weys-Stappers; 8.30 uitvaart voor Gertruda Emoös- Janssen. Biechtdag voor de Jongens school. Dinsdag 7.30 gez. jaarg. Jacobus Jacobs en echtgenote. Biechtdag voor de Meisjesschool. Woensdag7.30 gest. jaarg. Antoon Kusters, echtg. en zoon Pater Theo dorus Knsters. Biechtdag voor de 2de klassen, 's Avonds van 6—8 uur biech ten (1 biechtstoel). Donderdag Witte Donderdag. 7 en 7.30 uitdeling H. Communie; 8 uur Hoogmis als gest. jaarg. Hubertus Geurts. Algemene H. Communie. Na de hoogmis aanbidding tot 4 uur. Van 10—7 uur nachtelyke aanbidding door de leden der „H. Stede". Vrydag: Goede Vrydag. Van 7-8 uur aanbidding. 8 uur H. Dienst; 3 uur Kruisweg voor de kindeien: 8 uur Kruismeditatie en Kruisweg. Zaterdag: Paaszaterdag. 7 uur wy ding van Paasvuur, Paaskaars en doopvont. 8.15 hoogmis tot dankzeg ging. Biechten van 3—4 en 5-8 uur (2 biechtstoelen). 7 uur Lof t.e.v. O.L. Vrouw. Op Paasdag pl. Eerste H. Mis door de Eerwaarde Pater fr. Melchisedech Loenen O.F.M. om ie uur. Om 9.45 afhalen by Dirckx door schoolkinderen bruidjes, fanfare, zangkoor, kerkbe stuur, geestelijkheid, Jonge Garde en Jong Nederland., RECTORAAT St. Jozef, Smakt Zondag, Palmzondag, 7.30 vroegmis tot zekere intentie; 9.13 palmwyding, daarna hoogmis voor P. A. Koenen, besteld door de Fanfare; 10.30 H. Mis voor bedevaart van Tilburg en Waal wijk; 3 uur lof met preek t.e.v. St. Jozef. Maandag plechtigheid t.e.v. St. Jozef 6.30 lm.; 7.30 lm. besteld door de handboogschutterij; 9.30 hoogmis; 10.30 pelgrimsmis voor de bedevaart van Diessen; 3 uur lof met preek. Dinsdag 7.15 lm. Hermina Cleve; 8 uur P. A. Koenen. Alg. Paascom munie der schoolkinderen onder de eerste H. Mis. Woensdag, 7.15 gez. H. Mis voor de levende en overl. van de St. Jozef broederschap; 8 uur leesmis v. Jan Schrader; 3 uur Lof ter ere van St. Jozef; nam. van 4 7 biechten. Donderdag, Witte Donderdag, 7.30 pl. Hoogmis voor Carolina Derkx. De H. Communie wordt uitgereikt om 6.30, 7 uur en onder de H. Mis. Van half 7—half 8 biechten. Na de H. Mis uitstelling, 't Allerheiligste blyft den gehelen dag ter aanbidding uitgesteld tot des avonds half 8, dan Lof. De gelovigen worden vriendelijk verzocht te willen denken aan het door hen gekozen aanbiddingsuur. Vrydag: Goede Vrydag, beginnen de plechtigheden om half 8, om 7 uur wordt hot Allerheiligste uitgesteld. Des nam. 3 uur Lof met Kruisweg, des avonds Miserere met preek. Zaterdag: Paaszaterdag, half 7 de wijding van het H. Vuur en doop water; 7.30 H. Mis. Des r.am. van 4-8 biechten; half 7 Marialof. PAROCHIEKERK YSSELSTEYN Zondag, Palmzondag, 7.30 H. Mis voor de parochie; 911. lm. uitsluitend voor de schoolkinderen; ïou. wyding der palmen waarna hoogmis voor Harrie In 't Hulst; 6 u. lijdensmedi tatie en lof. Maandag 7.30 maandd. Wim Jacobs Vanwege de Goede Week wordt het feest van St. Jozef uitgesteld tot 3 April. Dinsdag 7.30 lm. Johannes Peeters. Woensdag 7.30 best. gez. jg. jaarg. Jacob Derikx. Biechten 5 7 uur. Donderdag, Witte Donderdag, 1 u. uitdeling H. Communie; 7.30 hoogmis overl. fam. Arts—Jenniskens, waarna het H. Sacrament naar het rustaltaar wordt gebracht. Van 8—9 H. Uur. Vrijdag, Goede Vrydag. De H. Dienst begint om 7.30; 3 u. Kruisweg. Zaterdag, Paaszaterdag, de H. Dienst begint om 5.30 waarna de hoogmis voor overl. fam. Vergeldt—Burgers. Biechten van 3-430; 5—7 en 7.30- 9 uur. Geen lof. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag, Palmzondag, 7 uur H. Communie; 7.30 vroegmis; 10.30 Asperges me, palmwyding, processie en hoogmis; 3 uur Kruisweg en lof. Maandag, het St. Jozefsfeest wordt later gevierd; 7.30 gest. gez. H. Mis ter ere van St. Joseph. Dinsdag 7.30 best. zm. voor H.Ew. Heer Salesius Lemmens. Woensdag 7.30 gest. gel. H. Mister ere van St. Joseph; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag, Witte Donderdag, 7 u. 7.30 en 8 uur H. Communie; 8 u. pl. H. Mis voor Jos. Jenniskens; aanbid ding; 7 uur avondoefening. Vrijdag, Goede Vrydag, 7.30 uit stelling Allerheiligste; 8u. H. Dienst; 7.30 avondoefening met verering van de Relikwie van het H. Kruis. Zaterdag 6.30 begint de Dienst; 8 uur pl. H. Mis voor Willem Jennes kens; 7.30 Marialof. Bij mijm naar de langs 1 alle vriencj Tot spoa Ma By myn familie, vrj har en Voor de i ming ondej en de begra: lijke man e| Ie onze dank aan dt van Maarsei Janssen, afr- Anna en de Wed. o.a. Wini Leren Vi Baretten. Overjasst A. s DAMES, in Behandel Prima h in donkere e>t ADVERTENTIEN Voor de vele blijken van deelne ming by het plotseling overlijden en de begrafenis van onze dierbare echtgenoot en oom, betuigen wy langs deze weg onze hartelijke dank. Tevens danken wy de Begrafenis onderneming Goumans voor de goede zorgen aan de begr-afenis be steed. Wed. M. J. S. Janssen- Teeuwen Elly Venray, Odastraat 21 3000 gulden als ie hypotheek direct beschikbaar. Adres bureau van dit blad. Tientallen fileren reedi en smakelyl Wenst U vraagt dan stellijsten bi Pastoor Ru Ook een Tl Voor alle Stoksnijb Stokprinc Spekbonc Stambonjl Stamerwti Vraagt vry Zaadhandel 1 Aanstaand van 8—10 m vacantie van Land- F. SWINKE TE KOOP goed' on Bindstraat TE KOOI k Oostrum TE KOOP mar Kinderen 1 Voor de Paasdagen hebben we Indien U dit voorjaar nog wilt BEHANGE uw huis o| moet U NU het Behang en de verf kopen.' 'n prachtsorcering tegen billijke pryzen. Cocoslopers Slaapkamermatjes Cocos Karpetten Gummi matjes Ganglopers Aanrechtmatten Deurmatten WC matten Biezen kamermattei Nog geen verhoogde prijzen. Alt

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2