Ptfa SPORT BINNENLAND Kun je nog zingen? Iedere Moeder houdt van haar Baby, Iedere Baby houdt van TEDDY luiers Deze pracht luier is thans'nog voor f 1.70 verkrijgbaar bij accoord gaan en eerstdaags zou men eens een dergelijke bespreking be leggen. De heer CAMPS verzocht nogmaals om een verbetering van het terrein voor de school te Oostrum, dat er miserabel by ligt. Hij kreeg tot ant woord, dat dit in orde zou komen. De heer DERICKX klaagde, dat de boeren met ploegen zo dikwijls de iiotsenpaden vernielden, een kwaal, die vole boeren schijnen te hebben. De VOORZITTER zou er de politie achter heen zetten. De h-er 8TEE»*HS begon over de weg van Oiriu >i -• m, maai werd door de VOORZITTER gevraagd óf hü al aan de begroting voor 1052 wou beginnen. De heer STEEGHS meent, dat men, blykens do ervaring, nooit vroeg genoeg kon beginnen, maar aange zien men al bijna 4 uren aan hot vergaderen was, zou hij het maar bewaren tot de volgende keer. En met dio belofte voor ogen, sloot de VOORZITTER deze verga dering. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zatei .agavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 385 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 8 Maart: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen N.B. In verband met de eerste Kath. Volksgezondheidswoek wacht sommige moeders een verrassing. Priesterwijding te Weert. Morgen Zondag (Halfvasten) zal voor enkele families uit Venray een onvergetelijke dag worden. In het Franciscaner klooster te Weert zullen dan fr. Rombouts (Jules Camps) uit de Grote Straat eu fr. Melchisedech (Martin Loonen) uit Leunen de H. Priesterwijding ontvangen. Het zal de mensen uit Oostrum ook verblijden, dat een oud-inwoner nl. Jacques Geurts de H. Priesterwij ding zal ontvangen. Jacques werd in 1924 te Oostrum geboren. Zijnfamilie woont thans in Heerlen. Gevonden Vulpen, M. Bertrams Oude Oost.weg 32; shawl, Wmr. Vroon; muntbiljet, J.H. Nijs, Laagheidseweg 10; witte gebreide want, J. Tijssen Veldstraat 0; gummi-bal, J. Jacobs Veltum; damesshawl, P. Maessen Mersel.weg M ia; portemonnaie, P. Hermsen Merseloseweg 14; rode kinderhandtas, Wmr. den Holder Merseloseweg 27; herenrijwiel en kralensnoer, Kazerne Langstraat; kippenkorf, H. Litjens Wan8sumseweg D 21; muntbiljet, Toonen Vlakwaterwog L 78; shawl, Hendriks Smakterweg8; Shawl, Ver meulen Heide L 63; zakmes, Wmr. van Eyck Langstraat. Restauratie H. Hartbeeld Door de heer van Dongen wordt het grote H. Hartbeeld aan bet Mgr. Wynhovenpark van zijn oorlogswon den hersteld en eens goed schoon gemaakt. De beeldhouwer heeft van do gelegenheid gebruik gemaakt om het beeld nu twee voeten te geven, in tegenstelling met vroeger, toen slechts een voet te zien was. Stille Omgang Met de mensen van Mook, Gennep en Heyen trokken de Venrayse dtel- nemers aan de Stille Omgang Zater dagavond naar Amsterdam met een speciale trein In totaal hadden 760 personen hierin tei plaa's. Na het volbrengen van de Stille Omgang droeg de zeereerw. Heer Verbught, rector op 't Veulen, een plechtige Hoogmis op in de Kryt- bergkerk. Huis aan huis collecte. In Juni a.s. zal de eerw. Zuster Maria Christella van de Orde der Dominicanessen uit het Albertushof naar de Missie van King Williams' Town in Zuid Afrika vertrekken. Voor de meesten van ons zegt deze naam niets, maar als we weten dat onder deze naam Truus Ewals uit de Heyde het klooster is ingetreden, dan zal ongetwijfeld dehuis aan-huis- collec'e, die zij in Venray organiseert van 5—12 Maart a.s. met enige medezus te s, om de onkosten van reis o.d. dekken, zeker een goede opbrengst hebben. Venray vergeet haar missionarissen immers niet. De laatste Met het stoomschip Nelly zal op 20 Maart de laatste Venray se militair uit Indonesiö terug keren. Het is soldaat ie klas J. Proosten, Hiept. Uit Venray hebben 184 jongens in Indonesiö dienst gedaan ge durende de laatste 4 jaren. Vier hebben daar een werkkring gevonden, 8 zijn daar gevallen en begraven. Het zyn de mili tairen Sijber8, Camps en Jans sen uit Venray-kom; Vervuurt, Oostium; Swinkels, Leunen; Arts, Klein Oirlo; In 't Hulst, Peelplan Zuid en van Schyndel, Naar Korea De Marine aalmoezenier P. Buyssen, zal als aalmoezenier naar Korea ver trekken, waarschijnlijk 19 Maart a.s. per s.s. „van Galen". Aalmoezenier Buyssen heeft wel ervaring op dit gebied, daar hij reeds 3 jaren als aal moezenier by de Nederlandse troepen in Indonesiö dienst deed. Met hem zal tevens vertrekken soldaat ie klas H. Aarts, die zich als vrijwilliger voor Korea heeft gemeld. St. Petrus-Banden krijgt weer klokken Reeds 7 jaren lang missen de be woners van Venray het zware geluid van de oude klokken der St. Petrus- Banden. Het ligt in het voornemen om binnenkort dit bezwaar op te heffen door het plaatsen van een klokkenstoel. Hierin zal de Apostel- klok komen hangen, die toondertijd niet door de Duitsers is geroofd omdat zij onder Monumentenzorg viel. By het bombardement van de toren werd zij echter zodanig beschadigd, dat zy moest worden hergoten. Men hoopt deze 4000 kg. wegende klok nog voor Pasen gereed te hebben. Tevens zal daarbij een kleinere klok van 450 kg gehangen worden, die men na de roof der Duitsers, in Groningen heeft teruggevonden. Munitie enz. De munitie-opruimingsdienst kreeg deze week een tip, dat op een boer dery in Peelplan Zuid nog oorlogs materiaal te vinden was en ir.der daad kon men daar bijna twee volle vrachtwagens opladen met koperen hulzen enz. OngeYal. Deze week viel een4jarig kind van de familie A. op de Maashezer weg al spelende tegen een auto. Wonder boven wonder kwam de kleine er met enkele lichte kneuzingen af. Ongeluk Maandag liep het 4 jarig kindje van de familie Snijders op de Oude Oostrumseweg onder een bestelauto, waarbij het zodanig werd gewond, dat Dr. v.d. Hombergh, die eerste hulp vei leende, overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk' achtte. Nieuwe toekomstmogelijkheden In het jaarverslag van de Hoofd inspectie der Mynen, dat vorige week verscheen, wordt erop aangedrongen, in verband met de opvoering der kolen- productie, binnen afzienbare ty'd een nauwkeurig onderzoek in te stellen naar de ontginningsmogelykheden van de kolenlagen in de Peel. Brand Maandagmiddag gaf de sirene groot alarm en met twee wagens trok de brandweer naar de Nachtigaal, waar een grota brand zou woeden by P. Broers. Daar aangekomen bleek het slechts een schoorsteenbrandje te zyn, dat met vereende krachten binnen enkele minuten was geblust. Uitbreiding pakhuis Boerenbond Leunen Door het bestuur van de L.L.T.B afd. Leunen is besloten tot aanschaf fing van een weegbrug met een weegvermogen van 15 ton. Eveneens is besloten tot het verbouwen van het magazijn: Gedeeltelijk zal hier een verdieping worden opgebouwd waardoor zeer veel aan pakruimte gewonnen wordt. Aanbesteding By de gehouden aanbesteding voor de aanleg van electriciteitswerken in de nieuwe Landbouwhuishoudschool was Fa. Fonck de laagste inschrijver voorf 10 890,- installatie en f 1970,— (ornamenten). Zilveren ambtsjubileum Op 8 Maart a.s. hoopt de Gemeente- voorwerker M. Manders 25 jaren in dienst te zyn van de Gemeente Venray. Aanbesteding Donderdag vond in hotel „de Zwaan" de aanbesteding plaats, liet bouwen van een café-restaurant voor rekening van de heer M. Janssen. De volgende bedragen kwamen uit de bus L. Volleberg, Wanssum f 83.390, van Dyck, Helmond 82.594, Volleberg Zn, Venray 81.377, Poels, Horst 8O.8OO, L. MaaBsen, Venray 80.700, A. Keyzers, Horst 80.020, Gebr. Oudenhoven, Venray 79.350,— Coppus—Houben, Horst 79.200, Koenen, Holthees 79.000, Jos. Keysers, Horst 78.950,— J. Verhoeven, Venray 78.900, P. Potten, Venray 78 350,— M. Keysers, Horst 78.264 Franssen, Asten 78.100,— C. Akerboom, Venray 77.900,— Vissers, Wanssum 77.690, Kersten, Wanssum 77.675,— Gebr. Janssen Venray 77.660,— J. Houwen, Oirlo 77.650, J. Haegens, Horst 77.625, Hub. Gooren, Ysselsteyn 77.600,— H. Oudenhoven Lzn Venray 77.590, Aanbesteding Voor de aanbesteding van de R.K. kerk te Horst, kwamen de volgende cijfers uit de bus met toren zonder toren Nelissen, Venray f 521.521,— f 499.499,— v. Alphen, Boxtel 524.200,- 496.800, Haegens Martens, Horst 527.350,- 499.980,- Verstraelen, "Venray 547 656,— 511.000, Sondermeyer, R'mond 552.843,— 517.625,— van Hees w ijk, Best 569.400,— 537.400, Gerats Zn, Blerick 370.000,— 541.900, Thunnissen, Heemstede 575 000,— 542 000,- Fa. Cuppen, Horst 605-996,— 579.396, Fa. Engelen, Tegelen 628.525,— 588.525,— Op de Kamp te Well komt een meer yan 50 hectaren. De zandafgravery op de Kamp te Well begint nu urgent te worden. Ondernemers zyn de Fa. Janssen de Jong te Horst en de Grint My. van Hezewyk te Nijmegen. Het gaat hier in totaal om 10 ha. grond, die de gemeente verkopen gaat. Ook enkele particulieren zijn erbij betrokken; deze hebben zelfs 40 hectaren grond aan genoemde ondernemers verkocht, zodat hier een hele wijziging van het terrein zal ontstaan. Nieuwe Maasbrug bij Venlo Venlo en Blerick krijgen hun nieuwe verbinding over de Maas. Na lang wachten kan thans worden gezegd, dat onvoorziene omstandigheden voorbehouden nog dit jaar een begin zal worden gemaakt met de nieuwe brug over de rivier die dan de zesde Maasovergang sedert 1940 zal zyn. Begonnen zal worden met een 100 m. lang viaduct, met ver schillende doorgangen ter vervanging van de nauwe, lastige tunnel aan de Roermondse poort. De nieuwe spoorbrug is - op papier ook al klaar. Zy zal komen te liggen op de py'lers van de tegen woordige Baileybrug (de grootste van Europa), die dan natuurlyk gaat verdwijnen. De nieuwe verkeersbrug komt 60 m. ten Zuiden hiervan in enigszins schuine richting over de rivier te liggen. Zy zal een betonbrug worden van 12 m. breedte met aan weerszijden een voet- en rijwielpad. Nieuwe industrie te Cnyk Te Cuyk zal gevestigd worden de N.V. Slypstenenindustrie, een onder neming met internationaal kapitaal, die aldaar een fabriek zal stichten voor de vervaardiging van amarilsteel. De fabriek zal worden gebouwd op het gemeentelijk industrie-terrein. Het ligt in de bedoeling zo gauw mogelijk met de bouw aan te vangen. Voorlopig zal een kern van 50 arbei ders geschoold worden uit de arbeids reserve van Cuyk. Twee doden bij mijnongeval In het ondergrondse bedrijf van de dominiale myn teKerkrade geraakten Dinsdag twee mijnwerkers, de 28- jarige houwer J.D. en de 31-jarige aulphouwer J. G. 'van H., beiden uit Bleyerheide, onder een grote partü kolen bedolven, tengevolge waarvan zy de verstikkingsdood stierven. De slachtoffers waren gehuwd en laten resp. één en twee kinderen achter. S.Y.V.-Nienws Spanning blijft erin de 3e klasseD. Regelmatig blyven de drie kopploegen winnen en blijft de afstand tussen de onderlinge leidende ploegen twee en drie punten. Wie zal er het eerst een steek laten vallen. Voor Zondag krijgt Wit-Zwart de Venl. Boys op bezoek en zal daaruit de nodige winst putten. Venray moet naar Tigliaen dat zal moeilijk te slaan zyn op eigen veld, ofschoon de Venrayse kansen iets hoger worden aangeslagen. I.V.O. krijgt uit tegen Horst een zware party en zullen heel blij mogen zyn met een gelijk spel,ofschoon een kleine nederlaag zeer goed mogelijk is. Indien Venray wint is de mogelijk heid groot, dat de tweede plaats bezet wordt. Zorgt er voor jongens, dat er voor lopig geen enkel puntje verloren gaat want de bovenste plaats is in zicht. Wit-Zwart 17 13 2 2 28 59—18 I.V.O. 17 13 O 4 26 43-20 Venray 17 12 1 4 25 34—15 Wittehorst 17 9 2 6 20 37—37 Panningen 17 7 5 5 19 35—24 RKDEV 17 8 1 8 17 38-31 Sevenum 17 0 3 6 17 19-28 F.C.V. 17 4 6 7 14 21—35 Tiglia 17 4 4 9 12 36 34 Boxmeer 17 4211 10 26—48 Mill 17 17 9 O 18 40 Venl.boys 17 1511 7 18—44 Het tweede deed buitengewoon goed werk, door met 7—1 van Sp.Irene 3 te winnen. Voor Zondag zal het niet zo w makkelijk gaan, daar Sp.Irene 2 op bezoek komt. Deze hebben ook nog een kans op het kampioenschap en zullen proberen de puntjes van Venray af te snoepen. Bovendien heeft Venray 2 nog een appeltje te schillen met Sp. Irene 2, daar dit de enigste nederlaag aan Venray heeft toegebracht en wel met 6—1. Verleden Zondag was er aardig wat publiek en niemand heeft er spijt van gehad eens naar Venray 2 gekomen te zijn. Zondag a.s., nude tegenpartij aanmerkelijk sterker zal zyn en Venray 2 flink moet worden aange moedigd, verzoeken wy alle sport liefhebbers aanwezig te zyn. Venray 2 zal ons niet beschamen. Stand Reserve 2eklasse D KNVB: Venray 2 11 9 1 1 19 5116 Blerick 2 10 8 1 1 17 44—16 Sp Irene 2 10 7 1 2 15 41 1 Wittehor8t2 11 4 3 4 11 33—32 V.V.V. 3 11 2 3 6 7 27 34 Venl.boys 211227 6 16—69 SpJrene 3 11137 5 18-40 Gennep 2 9 2 0 7 4 18—33 Het derde moest Zondag een punt achterlaten by E.W.C. 2. Met een gelijk spel, 2—2, moest er genoegen worden genomen. De kampioenskansen zyn nog prachtig en daarom Zondag je best gedaan om Horst 4 te kloppen, zulks kan. Jongens, wy rekenen er op, dat de puntjes in Venray blijven. Stand 2e klase Q onderafdeling Venray 3 13 9 2 2 20 57—19 Brnghusia 13 8 3 2 19 49—20 Wanssum 2 13 8 l 4 17 41—28 M^lderslo 11 6 4 1 16 38—19 RKLW 2 12 6 2 4 14 47—23 America 2 13 5 2 6 12 35—26 Horst 4 10 5 1 4 11 30—26 E.W.C. 2 10 4 3 3 11 26 27 Resia 2 12 2 1 9 5 12-46 Meterik2 10 1 1 8 3 17—50 Sw.Boys 2 110011 0 5—73 Training In verband met de Vormingsweek a.s. Donderdag training in zaal Schellen, na afloop der conferentie. UITSLAG PRIJSVRAAG „DE PIËLHAAS" Men verzoekt ons het volgende te melden De commissie van Pers en Propa ganda, die belast was met het uit zoeken van de beste inzendingen van de prijsvraag, die stond afgedrukt in de laatste Carnavalskrant „De Piöl- haas" is alle 326 inzenders van op lossingen zeer hartelyk dankbaar voor het vele werk daaraan verricht. Na moeizaam getob met vele schrijf fouten heeft zij tot haar spijt moeten constateren, dat vele eenvoudige Venrayse woorden niet voldoende meer gekund worden. Hieronder volgt de juist oplossi Cens Schetse of slibbere Omp Joong Naobers Appel Ape Schöpkes Kloeks Jenever Engel Wielder Nierkt Ier Gast Moetwörm/Moeltwörm Zweel Jes Engel Naks Erpel Jen of joeks Aojum Nar As Smiespele ofsmiespere Zoals uit bovenstaande blykt kwa men te voorschijn de namen van de prinsen Con, Sjeng, Zjene, Sjaak, Wim, Jan en Cas. De prijswinnaars zyn f 10.— B. vd. Bekerom, St. Servatiusweg 11; f7.50 A. van Mil, Merseloseweg M 1; f5.- N. Goumans, Stationsstraat 1; f 2.50 A. Martens, Kempweg 25. Bovenstaande prijswinnaars kunnen zich voor het afhalen van hun pry's vervoegen 'savonds tussen 6 en 7 by A. Gommans, Langstraat 9. DRAINAGE Op het voorbeeldbedrijf van de Rykslandbouwvoorlichtingsdienst, ge legen te Merselo, is sinds enkele jaren drainage toegepast op een laag degen, drassig perceel weiland. Op het moment is men daar weer doende een tweede perceel van drains te voorzien. Drainage is in Venray vrijwel niet bekend. Om bekendheid te geven aan de mogelijkheid van drainage, praktische uitvoering en resultaat duidelyk te maken aan belanghebbenden, zal op Dinsdagnamiddag (6 Maart) om 1.30 uur gelegenheid worden gegeven zich omtrent drainage te oriënteren. Drainage is een der werken, waar voor tegemoetkoming in de kosten door de Cultuurtechnische Dienst gegeven kan worden. De heer Geurts van de N.V. Gront- mij en de assistent van de Rijks voorlichtingsdienst zullen ter plaatse aanwezig zyn om gewenste uitleg en inlichtingen te geven. Landbouwers, die zich interesseren in de verbetering van de laag gelegen drassige gronden, (z.g. moergronden), worden daarom in de gelegenheid gesteld zich ter plaatse van de prak tische waarde van drainage, uitvoering en verdere bijzonderheden op de hoogte te stellen. Plaats van bijeenkomst: Haagse Grintweg (Merselo) M 51. Trage afwikkeling van de Oorlogsschade. Mede op grond van een verzoek van de Kring Limburg werd op de te Utrecht gehouden vergadering van de Partijraad van de Katholieke Volkspartij de wet op de oorlogs schade nog eens ter sprake gebracht, Dat wil zeggen, dat er steen en been werd geklaagd over de trage afwikkeling van zaken, waardoor vele slachtoffers in een wanhopige toestand zyn geraakt. De heer Lin- ders uit Bergen was hierby de pleitbezorger voor Limburg. Hij wees vooral op de willekeur van de ambtenaren by de uitvoering van de wet. Hij eiste een spoedige afwikkeling van deze hele zaak. De voorzitter herinnerde eraan, dat minister Lieftinck had beloofd, dat de wet loyaal zou worden toegepast (spottend gelach) De voorzitter vond deze laatste uiting dit gelach bedenkelijk, niet voor de vergadering, maar voor de wyze, waarop de wet wordt toegepast en voor de personen die daarmede zijn belast. Spreker beaamt, dat er een ern stige wantoestand op dit gebied bestaat, en acht het juist, dat er opnieuw van deze partijraad een krachtige drang uitgaat om de zaak eindelijk in orde te brengen. Mr. J". de Haas, lid van de Tweede Kamer deelt mede, dat de klachten aan de fractie bekend zyn. Was er geen kabinetscrisis gekomen, dan was do zaak in de Kamer reeds aangesneden by de behandeling van de begroting van financiën voor 1951. Er moeten inderdaad maatregelen worden getroffen, zodat oorlogsslacht offers nog niet voor de tweede maal worden getroffen. De voorzitter hoopt, dat de hier geuite klachten ook te bestemder plaatse worden gehoord en verstaan en dat men daarnaar zal handelen. Het is wel zeer treurig, dat ook de poging van de heer Steenberghe is mislukt. Deze formateur, die met een pro gram kwam, dat niet veel afweek van dat van de heren Drees en Van Schaik, ontmoette by de Party van de Arbeid niet die medewerxing, die hy' verwacht had. De Party van de Arbeid wees het program weliswaar niet af, doch wenste meer garanties en wilde eerst nog eens praten. Men is name lijk bevreesd, dat de maatregelen, welke op economisch, fïnantieel en militair gebied noodzakelijk moeten worden genomen, de sociale positie van de arbeidende bevolking zullen aantasten. Mr. Steenberghe bemerkende, dat hy de Partij van de Arbeid niet dadelyk voor de volle honderd procent meekieeg, meende zich genoodzaakt te zien, H. M. de Koningin om ontheffing van zyn opdracht te ver zoeken. Zo is er weer een poging mislukt en zyn we weer even ver als voor de benoeming van mr. Steenberghe. Het is wel zeer tragisch te zien dat, terwijl het Nederlandse volk vraagt om een kabinet van „mannen" die, in staat zyn ons land uit zyn benarde positie te redden, de poli tieke partijen een starre houding aannemen, waarop elke poging te pletter loopt. Men staart zich dood op een par tijprogram en verliest het geheel uit het oog, al zal men dit niet willen erkennen. Wil men een gezond kabinet, dan zal dit gebouwd moeten zyn op brede basis. En dit is alleen mogelijk, wanneer alle grote partyen hieraan meedoen. Natuurlyk is het voor een formateur enorm moeilijk een program te ont werpen, dat voor alle partyen zonder voorbehoud is te accepteren. Wil men echter tot een oplossing geraken, dan zal er toch water in de wijn moeten worden gedaan en zal men een zekere souplesse aan de dag moeten leggen. Daarentegen moet een formateur zich ook niet zo maar uit het veld laten slaan en valt er terwille van het geheel over een en ander te praten. Samenwerking is het, waar in deze ty'd juist zo'n grote behoefte aan is. Misschien dat Mr. Romme, die nu zoekende is naar een oplossing, deze samenwerking kan vinden. Mocht het niet lukken, een nieuw kabinet op brede basis te vormen, dan blijven er slechts twee mogelijk heden over. De vorming van een zakenkabinet, dat in theorie althans de steun van het parlement mist; met alle onaan gename gevolgen van dien, of, de Kroon aanvaardt het ontslag van het kabinet Drees—Van Schaik niet. In beide gevallen geen ideale op lossing, die vroeg of laat toch weer op een débacle uitloopt. Daar er geen kans wordt gezien aan de huidige toestand een goed einde te maken, is niet alléén zeer bedroevend, doch tevens een blunder tegenover het buitenland. Door onze toetreding tot de wes terse verdediging, hebben wij ons in een groot geheel geschaard. Dit brengt voordelen met zich mee, doch ook nadelen. Een van die nadelen is o.a. dat er meer van buitenaf op onze interne handelingen gelet wordt. Wij worden door enige van onze partners in het Atlantisch Pact toch al beschuldigd van lauwheid en halfheid. Dus lopen wy al spoedig de kans aangezien te worden voor niet volwaardig. Dit is èèn van de ernstigste dingen die ons kunnen overkomen. Onze partners weten ook heel goed, dat een ketting zo sterk is als zijn zwakste schakel, dus heeft men belang bij. dat wy als Staat gezond en krachtig zijn.! Ons prestige is sterk aan 't dalen in het buitenland. Het kan echter met één daad weer behoorlijk sty gen namelijk als wij kans zien, een progressief kabinet te vormen, dat door alle grote partijen gesteund wordt; een regering, die het roer van het Nederlandse schip krachtig in de hand neemt en het met vaste hand tussen de klippen doorloodst. Hiermede zyn wy allen gebaat. Waarom dan nog langer talmen Nieuwe voorschriften voor woningbouw De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft nieuwe voor schriften uitgevaardigd voor het ont werpen van woningen. De voorschriften gelden voor alle woningbouwplannen, waarvoor Rijks- steun wordt gevraagd. In tegenstel ling met de oude regeling wordt de minimale grootte der te bouwen wo ningen niet meei aangegeven in ku bieke meters, maar uitsluitend in vlaktematen. Zo wordt voor een woning voor drie personen voorgeschreven een opper vlakte der woonvertrekken (woon kamer, keuken en slaapkamers) van ten minste 34 vierkante meter. De woonkamer moet in dat geval ten minste 15 vierk. meter zyn, de keuken 4 vierk. meter en do slaapkamers 14 vierk. meter. Iedere woning moet zyn voorzien van een ruimte, waarin een badge legenheid kan worden ingericht, tenzy aansluiting op de waterleiding voor afzienbare tyd niet mogelijk is. De bepalingen van de bouwverorde ningen blyven onverzwakt van kracht. "Waar de ryksvoorschriften boven de eisen van de bouwverordening uit gaan, zyn de ryksvoorschriften bin dend. West-Daitsland sluit de grens voor alle invoer De Westduitse regering heeft Dins dagavond een tydelyk verbod afge kondigd op de invoer van alle goederen uit Westeuropese landen. Het Centraal Bureau voor de Tuin bouwveilingen kreeg Dinsdagmiddag van de grens bericht, dat reeds ver laden wagons groenten bestemd voor Duitsland aan de grens door de Duitse douane geweigerd zyn. Later is uit Bonn bevestigd, dat de Duitse regering order heeft gegeven om de import van groenten totaal stop te zetten. In 8portba(l overleden Bij zwemoefeningen van militairen in het sportfondsenbad te Nijmegen is de soldaat K. uit Roosendaal plot seling onwel geworden. Een der sportinstructeurs sprong onmiddellijk te water. Hij wist K. binnen de kortst mogelijke ty'd op de kant te krijgen, doch alle middelen om de jongeman nog tot bewustzijn te brengen mis lukten. Vriendelijk verzoek aan H.h. Ad verteerders om de advertenties zo vroeg mogelijk in te zenden. Het was een hele toer. Musici van naam en handige volksredenaars, ieder die maar kon werd er voor gespannen. Want nu moest het lukken. Wat Wel, Nederland moest weer aan het zingen gebracht worden. Maar dat was wat De styve Nederlanders, al sinds vele geslachten niet meer gewend om te zingen, klemden hun kaken rig op elkaar: een knap mens, die óns aan 't zingen brengt En toch kwamen ze naar de volks zangavonden, hele zalen vol. En ze zongen dat het een aard had. Eerst de vrouwen en meisjes, dan, heel schuchter nog, de mannen. Maar al gauw kwamen ze los en zongen ze uit volle borst mee. Ze stonden er zelf van te kiiken. Maar toen ze er zo'n beetje de smaak van te pakken hadden, toen deden ze 't graag en ze bleven komen. Want je voelt je, als je zingt, veel blyer, 't is juist of je een ogenblik al .je zorgen vergeet. Zo heeft, sojaar geleden, Nederland leren zingen. En zo is dat doorgegaan, ook in onze kerken. Dat was maar goed ook. Want Paus Pius X had ingezien: volkszang is een heel geschixt mid del om de mensen beter aan de H. Mis te laten deelnemen: meezingen is meedoen. Hebben de mensen van Venray de wens van de Paus begrepen Heel veel wel en die zingen ook trouw mee. Maar er zyn ook veel mensen, die nog eens goed moeten denken aan dat woord: meezingen is meedoen Kun je nog zingen Zing dan mee Pater LICINIUS. BURGERLIJKE STAND van 23 Februari t/m 1 Maart 1951 GEBOREN van der Tak Mathilda, Langstraat 31 a Scholtens Wilhelmus, Hoenderstr. 53 Coopmans Theodorus, Langstraat 44 Op 't Veld Gertruda, Langstraat 40 Janssen Jacobus, Tuinstraat 19 Stiphout Gerardus, Hagelweg 16 Denissen Peter, Smakterweg 5b Poels Bernard us, Merselo M 53 Dijkmans Hendrikus, Hoenderstr. 76 van Vegchel Gerardus, Ysselsteyn 195 OVERLEDEN Hendrix, Johannes B., 8 jaar, Frans Michelsstraat Gesthuizen, Allegonda C., 83 jaren, weduwe Looyschelder Theodorus M., ONDERTROUWD Bexkens, Antonius W.H., 30 jaren, onderwijzer en v.d. Berg, Petronella A26 jaren, onderwijzeres, beiden te Venray. GETROUWD Mulders, Peter W., 25 jaren, met selaar, te Arcen en Velden en Jansen Martina J., 26 jaren, te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIE: Ons inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zelf en in onze medemens. Priester v. d. weekKap. v. Leipsig Zondag: Laetare, halfvasten. 6 uur leesmis voor de parochie; 7 uur lees- mis Bernard Hendriks; 8 uur leesmis Theodorus Janssen; 9 uur Kindermis; 10 uur Hoogmis 3 uur kinderlof Miserere, Lydeni MaandagH. zielemis voor al! uur leesmis J;, 7.30 leesmis P< gest. jaard. Are (iH); 7 uur zielj DinsdagH. I 7e der 9 Dinsdag verering der ij Christiaan Corn< overl. ouders Sc' leesmis voor gest. jaard. Cal WoensdagHi 6e der 7 Woens^ verering der ri Theodorus Janssj ver.; 7 uur lei 7.30 leesmis M? gest. jrd. WiilerJ DonderdagBi leesmis Wilhelnj echtgenoten; 7 t sen en dochter: hoogmis (leidin( jaard. Johannes** VrydagH. Fr leesmis overl. 1 7 uur leesmis ovi Rietveld; 7.30, Swinkels en d( jaard. Peter Ci 7 uur Kruisweg Zaterdag: Hj O. L. Vrouwhod overl. ouders v, broeder Johann* tinus vd. Poel Arts—Lenssen; rozenhoedje; 8 1 VELTUM. D overl. fam. Voll KATECHISM de 3e en 4e kla 37e en 38e le leren de 41e er PAT Zondag4e Z „Laötare". Lees te 5.45, 6.30 en mis. Communie nen. Eerste cc byz. noden. 4.: Lijdensmeditatii Onder de Ho^ doch 11a de Hoe repetitie. Wy v< daarby te blyve verkrijgbaar acl Maandag: 7 1 7.30 Antoinette 7.30 overl. fam, Dinsdag"e ninsnoveen. On heiligste ter Gedurende de 8 'n volle aflaat, t.e.v. St. Antoij Gerardus Jansij Albers; 7.30 zt1 mis t.e.v. St. ij ere van St. M Margry-van Mo de gebeden doij door'pater Lïcij Woensdag: a en overleden 1 Claassen; 7 uu 7.30 Peter Looi) Joseph. Donderdag: f 7.30 Gertruda J Vrydag: 6.3d Willem Litjem 6.30 oefening v Zaterdag7 1 Beterams als li overl. Vader; 3 Iedere dag weldoeners. DEi Zondag 4 M vergadering Vrouwer.afdeu^ ring van 3 uu; PAROCHIE: 11 4de Zondag 1 t.e.v. Gerarduj voor Antoon L voor de parocl uur Ljjdensme uitsluitend n>. kerk. Goeman s. Dinsdag7.3 Poels echtgen* Woensdag Keyzers en ec Donderdag Gielen, echtg. Vrydag7.= vrouw van P.J Zaterdag Hendrik Heez- uur; 7 u. lof 1 .s. Zondag de Paastyd PAROCHI! Zondagva' Vasten; 7 uur 10 u. beide H. aanbiddingsuu voor de Vei. Maandag7:" Camps. Dinsdag7. Vervuurt. Woensdag: overl. fam. rozenkrans hun geloof. Donderdag Jac. van de "V Vrydag: 7. Vermeulen. Zaterdag: Joh. Rijs. Marialof. PAROCHIl Zondag4 7.30 H. Mis n en echtgenote v.d. schoolkij v.d. parochie;: en lof. Maandag Kusters—Rol Dinsdag Verheyen. Woensdag Johannes Ped Donderdag voor Huberdf Vrijdag: 7.1 v.d. fam. Peel Zaterdag voor Willem Roti

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2