St. Jozef van de Smakt I St. Jozef - Smakt. Drama in de Peel Overpeinzingen BINNENLAND MaartSint Jczefmaand. Sint Jozef van de Smakt weet wat dat betekent. Dat wordt voor Hem een drukke maand. Iedereen die de Smakt kent on in deze maand wel eenamet een bezoek vereerd heeft, kan dit vol mondig bevestigen. In dat oude kapelletje zijn al heel wat wensen geuit en is veol en vurig gebeden, al die 250 jaren, dat het er nu al staat. Veel leed is er uitgezegd, maar ook veel troost genoten. Veel vragen zijn er gesteld, van mensen die geon raad meer wisten en zo weinig houvast hadden in hun leven. Jonge mensen die niet begrepen wat het leven van hen vroeg en wier wensen maarniet in vervulling pingen op die wiizo als zij zich zelf hadden voorgesteld, kwamen het vragen aan de eenvoudige arbeider van Nazareth, die blijkbaar zo rustig en sterk zijn weg door het leven gezocht en ge vonden heeft. Mensen in moeilijkheden, die niet meer wisten hoe zü het kruis moesten dragen, kwamen bij Sint Jozef hun nood klagen, omdat zijn stille een voud hun vertrouwen inboezemde. Men beproefde zyn geluk bij Sint Jozef, geluk in de zaak, in het huis houden, in het gezin, in kleine en grote aangelegenhedenlevensgeluk, bij Hem die het zo volmaakt gevonden en bewerkt heeft in Zijn kleine gezin te Nazareth. Veel vragen zyn beantwoord in dat oude heiligdom. Velen vonden wat zy zochten, vaak precies zoals zij het in hun eenvoud vroegen, maar vaker misschien zo, als Sint Jozef het beter oordeelde. Zy namen iets mee van Zyn levenswijsheid, berus ting en sterkte om Gods wil te ver staan. Nu wordt het kleine heiligdom gerestaureerd. Ouderdom en vooral de oorlog hadden dit nodig gemaakt. Op 4 Maart, Halfvasten, wordt het weer officieel in gebruik genomen, precies zoals het vroeger geweest is, maar nu helemaal opgeknapt en verstevigd. Moge het in de toekomst nog vele bezoekers binnen zyn muren ontvan gen. Moge het in de komende jaren bijdragen tot dieper kennis van en groter liefde vooi Sint Jozef en tot troost van hen, die hun vertrouwen op Hem stellen. „Het Schadeboekje". Het geval van de oorlogsslachtoffers is, getransformeerd in klank, zo iets als het schone liedje van: „Aan de oever van een snelle vliet". Sinds jaar en maand leeft Noord Limburg in verwachting, maar niet tegenstaande do hoop, welke nu en dan traagjes doorsijpelde, blijft het een treurspel. Want naar we ver nemen komt er zo nu en dan slechts een bookjn afzetten. Dat zet geen zoden aan de dyk. Vreemd is dat, vooral als we horen dat in Arnhem by voorbeeld nagenoeg alle mensen het aanvullend Schade- boekje al lang in hun bezit hebben. Zo is er niet veel opmerkingsgave voor nodig om te bevroeden, dat speciaal Noord Limburg in dit opzicht wordt achtergesteld. De vraag is: waarom Is het sabotteren er van een per soonlijke opvatting van een der ambtenaren, die met deze afhandeling belast is Er gingen hardnekkige geruchten, dat met de verstrekking van de be geerde boekjes volgens bepaald sy steem gewerkt wordt en dat op de eerste plaats de ouden van dagen geholpen zouden worden. In de eerste instantie schonken we daar gaarne gehoor aan, maar nu by navraag ge bleken is, dat zelfs zeer ouden van dagen mensen, die reeds gouden bruiloft achter de rug hebben nog steeds op afdoening zitten te wachten, wil dit sprookje er ook by ons niet meer in. De Oorlogsschaderegeling is een zaak, wolke urgentie behoeft. We kennen gezinnen, die toch helemaal niet in behoeftige omstandigheden verkeren, die reeds het vorig jaar zomer in het bezit van het begeerde boekje werden gesteld. Doze mensen konden dus naar willekeur betrek kelijk goedkope goederen kopen. De anderen, die tot nu toe een niet ge trokken hebben, komen voor het feit te staan, dat ze wanneer zy het boekje ontvangen, do goederen véél duurder moeter. betalen. Ziet dat is niet billijk. We weten allemaal dat de stoffen- winkels vooral thans nog de prijzen „handhaven". Zy, die dus over hót beschikken kunnen vóór de scheidings lijn zich nog van het nodige ver zekeren. Al met al is hot duidelijk, dat de waarde van het geld aanmerkelijk vermindert en dat de golukkigen,die het boekje reeds hebben, zeer be voordeeld worden. Nieuw Postkantoor. In verband met 't in gebruik nemen van 't nieuwe Post kantoor, wordt de brievenbus van 't oud gebouw Zaterdag avond te 8.40 afgesloten, waarna de bus in 't nieuwe gebouw in gebruik genomen wordt. Zondag 4— 11 18—25 Maart, Maan dag io-26 Maart en Dinsdag 3 April, feest van Sn Jozef, om 7 30 H. Mis, 9.30 Hoogmis, 3 uur Lof met preek. Woensdag 7—14—21—28 Maart om 3 uur Lof met preek. Dinsdagmiddag waren enkele Ven- rayse mensen in de Vredepeel bezig met het zoeken naar koper, dat tegen woordig nogal prijzig is. Zy hadden daarvoor uitgezocht het terrein, waarop de Munitie-Opsporings dienst uit Venlo, tevoren oorlogs materiaal tot springen had gebracht. Daar was immers ook het meeste te vinden. Om ongeveer kwart over drie vonden G. Relouwen T. Voesten—Jansbeken, in een der kuilen die door de spring stof daar zyn geslagen, onder het grondwater een nog niet afgesprongen granaat. Ondanks de waarschuwingen, die gegeven werden, hebben beiden de granaat toch geprobeerd te demon teren, o.a. met een breekijzer, waarbij deze explodeerde en beiden zodanig gewond werden, dat zy enkele minuten daarna overleden. Dr. v.d. Hombergh, die ter hulp was geroepen kon weinig meer doen en gaf de zaak over aan de politie, die met behulp van de Munitie- Opruimingsdienst een onderzoek in stelde. De lo8-arbeider O. Relouw was 49 jaren en vader van 4 kinderen, T. Voesten—Jansbeken was 41 jaren en moeder van 4 kinderen. De stoffelijke resten werden na het eerste onderzoek door de politie vry gegeven. Het terrein waarop het ongeluk gebeurde, was met grote borden „verboden toegang" aangeduid als gevaarlijk. Zwembad We hoorden de vorige week iemand zeg gen, toen hy de begroting eens doorgesnuffeld had, dat er al weer geen zwembad kwam, waarmede hy moteen al zijn kruit verschoten had. Inderdaad kan by een millioen of wat schuld ook nog wel een zwem bad er af, maar we kunnen ons levendig voorstellen, dat de uitkomst van de stellers ervan reeds een koude douche bezorgd hebben, dat ze hele maal geen zwembad nodig hebben. Afgezien van het feit of de Gemeente als zodanig daar wel in zyn geheel voor zorgen moet. Maar dat doet inderdaad aan het feit niets af, dat er dit jaar nog geen badgelegenheid komt, voor zover het nu te beoordelen is en dat we dus terugkeren naar de voorhistorische tijden van kleedgelegenheden tussen het dennengroen en zonnebaden tus sen koeflaters. Maar niemand die een oplossing weet, al zullen de politie agenten van Geijsteren en Maashees weer gouden dagen krijgen. Hadden we maar een paar millioen over dan was er misschien een kleine kans, misschien.... Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 26 Februari Kleuterbureau van 2 tot 3 uur Donderdag i Maart Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Laatste waarschnwing HONDEN BELASTING Naar geconstateerd werd, zyn nog vele houders van honden in gebreke gebleven om hiervan voor het belas tingjaar 1951 aangifte te doen. Hen wordt alsnog gelegenheid gegeven tot 10 Maart a.s. om deze aangifte te doen. Aan de eigenaars van honden, die na die datum worden aangetroffen, zonder dat daarvan aangifte is gedaan, zal, afgezien van eventuele straf rechterlijke vervolging een ambtshalve aanslag worden opgelegd tot een veelvoud van het normaal verschul digde bedrag. De aangifte moet gedaan worden door invulling en ondertekening van een ter gemeentesecretarie afd. IV kosteloos verkrijgbaar aangiftebiljet. Venray, 21 Februari 1931. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Venray maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezers lijst voor het jaar 1951 1952 van 23 Februari tot en met 16 Maart a.s. op de Secretarie der Gemeente, Afd. II, voor eenieder ter inzage is neder- gelegd en tegen betaling der kosten. 8temdi8trict8gewijze in uittreksel, verkrygbaar wordt gesteld. Tot en met de ode Maart is een ieder bevoegd, bij het Gemeentebe stuur verbetering van de door dat Bestuur vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hy'zelf of een ander in strijd met de wet daarop voorkomt, niet voorkomt, niet be hoorlijk voorkomt of al dan niet voor enige verkiezing aangewezen is als bevoegd by volmacht te stemmen. Venray, 22 Februari 1951. Burgemeester en Wethouders voornd. A. H. M. Janssen, Burgemeester. H. Vorst, Secretaris. BEKENDMAKING (Aanmelding vreemdelingen) De Burgemeester der gemeente Venray, Hoofd van Plaatselijke Politie, als bedoeld in artikel van het Vreemdelingenreglement, vestigt de aandacht van het publiek op artikel 27 van het „vreemdelingenreglement 1918", waarby is bepaald, dat ieder, die een vreemdeling nachtverblijf verschaft, verplicht is daarvan hetzij mondeling, hetzij schriftelijk, BIN NEN 24 UUR kennis te geven aan de Politie der gemeente, waar het nachtverblijf verschaft wordt, terwijl overtreding van dit voorschrift ge straft wordt met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete tot maximaal f 5oo.— De aangifte kan geschieden by de daartoe aangewezen politieambtenaar (wachtmeester ie Klas der Rijkspolitie Vroon) dan wel ter gemeentesecretarie afdeling II, en wel onder opgave van naam, voornamen, nationaliteit, woon plaats en adres, datum en plaats van geboorte, zomede, indien aan de vreemdeling een Nederlands visum is verleend, van een korte omschrij ving van het daarby vermelde. Tevens wordt hierbij de aandacht van hen, die er een beroep van maken aan personen nachtverblijf te ver schaffen, er op gevestigd, dat zy bovendien gehouden ztïn in het regis ter, bedoeld in artikel 438 Wetboek van Strafrecht, ten aanzien van de vreemdeling, aan wie hij onderdak verschaft, de bovenstaande gegevens aan te tekenen. Venray, 16 Februari i95i. De Burgemeester van Venray, Hoofd van Plaatselijke Politie Mr. A. H. M. JANSSEN Na-inlevering van kwartjes en stuivers. Er circuleren nog betrekkelijk grote hoeveelheden zilveren kwartjes en zinken stuivers, die op 15 Augustus 1950 buiten omloop zijn gesteld. In verband hiermede zal van 5 tot en met 20 Maart a.s. een LAATSTE gelegenheid worden gegeven tot in wisseling van deze oude munten tegen gangbare betaalmiddelen. De inwisseling kan geschieden bij alle postkantoren, bij- en hulpkan toren der posterijen en poststations. Aanbesteding afbraak Postkantoor B is met materialen. A is zonder materialen. A B Volleberg Zn. f 4500 f 50li Gebr. Janssen 4500 4500 Th. Maassen 3825 4650 Gebr. Oudenhoven 3750 5550 Ariöns van Gaal Nijmegen 5700 7204 H. Vischó Amsterdam 4980 1100 Gebr. de Waart Verschoor Gouda 5000 6501 Th. Siebers Venray 3975 4500 M. Verstralen Bl'wyk 2400 3 2400 M. v.d. Acker Zoeterwoude 3050 3075 J. Hovens Blerick 5800 1500 Gezinstentoonstelling Het ligt in het voornemen van de Derde Orde om gedurende de Pinkster dagen een gezinstentoonstelling te houden in Zaal Wilhelmina. Patersklooster klaar De verbetering en het herstel van de wegen rond het Patersklooster zyn ook klaar gekomen en wie zich nog even de vooroorlogse toestand voor ogen haalt, zal direct toegeven, dat hier inderdaad een zeer goede ver betering tot stand is gebracht. Niet alleen komt door het weg vallen van de Smartenhof het klooster en de kerk veel beter tot hun recht, het ruime plein en de brede ingang naar Oude Oostrumseweg geven het kerkgaand publiek en het verkeer alle ruimte. De beelden uit de Smarten hof hebben een plaats gevonden langs de kerk. en het oude Kruis is tegen overgebleven bogen gehangen. Als het publiek nog leren wil de fietsen in de daarvoor bestemde rekken te plaatsen achter deze bogen en niet tegen de kerkmuur, dan helpt zij mede ook hier een ideale toestand te bereiken. St Eloy hield jaarvergadering Onder leiding van Voorzitter H. Gerrats hield St Eloy deze week haar jaarvergadering, waaruit duidelijk bleek, dat deze vakorganisatie vol leven is. De financiële toestand is goed en het verenigingsleven is best. Nieuwe leden hebben zich weer op gegeven en verschillende acties werden met succes ondernomen. Vooral met verschillende werk gevers is een vruchtbaar contact tot stand gebracht. Deze waren dan ook de eerste die het vaandelfonds met een belangrijke gift steunden. Bii de Bestuursverkiezing werden de heren H. Gerrats, Maas en H. Swachöfer by acclamatie herhozen. Naar het betoog van de districts leider van Hagen uit Nijmegen, over het nut van het Credo Pugno-werk, werd door de vele aanwezigen aan dachtig geluisterd. Aanbesteding Onder architect Boom werd aanbe steed het bouwen van een boerderij voor rekening van Smits, Overbroek. Laagste inschrijver' was G. Janssen, alhier voor f 36.775. Gemeenteraadsvergadering Dinsdagnamiddag om 5 uur zal de Raad van Venray de begroting be handelen. Emigratie Van het reisbureau Jos. Peeters uit Venlo, ontvingen wy een klein handig boekje met de titel Emigratie, wat bedoeld is als een eenvoudige weg wijzer naar Australië en Nw.-Zseland. Voor zover wy het kunnen be oordelen zijn in dit boekje vele prac- tische wenken over deze emigratie- landen verwerkt. Vooral over de reis, de levensomstandigheden, de arbeids markt, huisvesting, kortom, al die dingen, die voor een aspirant emigrant nuttig zyn te weten, staan hierin vermeld. Voor serieuze candidaten is dit gemakkelijke boekje gratis by dit reisbureau verkrijgbaar. Hand boogsch ntters voor Op 27 April a.s. bestaat de Hand boogschutterij St. Joris in Leunen 50 jaren. En zoals te doen gebruikelijk zal dit feest met een groot nationaal concours worden opgeluisterd, zodat de handboogschutters de eerste Zondagen van Mei, hier hun hart nog eens op kunnen halen en enkele van de waardevolle prijzen kunnen pro beren te bemachtigen. Filmavond in Oirlo Ir. Janssen gaf Maandagavond in café Drabbels een filmavond over de pluimveeteelt, aardappelmoeheid en bestrijding van de coloradokever, een drietal films, die zeer interessant waren en waaruit 't aanwezige publiek veel heeft kunnen leren. De pluimveehouders, van wie dit initiatief is uitgegaan, kunnen te vreden zyn over het slagen van deze avond. Gevaarlijke voorraad By de landbouwer van Hoof te Merselo werden tijdens de oorlogs handelingen in deze streek door de Engelse militairen een grote hoeveel heid munitie van allerlei aard en kaliber in de grond gegraven. Onder andere tankmijnen, voetmynen, gra naten enz. Deze springstoffen zaten de landbouwer reeds 'ang in de weg. Toen dezer dagen het ontzettende ongeluk in de Vredepeel gebeurde, wilde hy zo spoedig mogelijk van deze voorraad verlost worden. Temeer daar hy bevreesd was, dat de lood- en koperzoekers ook by hem een onverwacht bezoek zouden brengen. Door de M.O.D. Venlo, in samen werking met de Rijkspolitie alhier is Donderdagmiddag van Hoof van zyn gevaarlijk eigendom verlost. De munitie, een halve vrachtwagen vol, werd opgegraven en in de Vrede peel tot ontploffing gebracht. Nieuwe Burgemeester te Bergen Met ingang van 1 Maart a.s. is by kon. besluit benoemd tot burgemees ter van de gemeente Bergen A. M. van Mackelenbergh, tot die datum burgemeester van Posterholt. Burgemeester van Macklenbergh is geboortig uit Den Bosch. Zijn loop baan als ambtenaar begon hij in 1922 te Den Dungen, waarna hij acht jaren werkzaam was op de secretarie te Eindhoven, om daarna - in 1034 te worden benoemd tot burge meester van Posterholt. S.V.Y.-Nienws Er was Zondag maar een roep: voor rust een buitengewoon goed gespeelde eerste helft en na rust toen het 3—0 geworden was kreeg men zo'n gevoel over zich of meteen heel S.VV. 't wel geloofde en het kalm aan gingen doen. Daardoor kwam het doel van S.V.V. herhaaldelijk in gevaar. Arcen bleef goed party geven en dank zy de achterhoede van S.V.V. bleef het doel schoon. In de eeiste helft was het de links buiten, die kort na een tot tweemaal toe de keper van Arcen wist te passeren. En ofschoon Venray sterker bleek, bleef het by twee doelpunten. Eenieder verwachtte na rust een uitgesproken Venrayse meerderheid, nu zy ook nog windvoordeel kregen. De eerste minuten waren ook voor Venray, maar nadat de rechtsbuiten met een zeldzaam mooie trekbal het leder in de doelmond plaatste en de linksbinnen het nodige zetje had ge geven, om een geldig doelpunt te hebben, toen verviel Venray in de oude kwaal. Ons kan niets meer gebeuren. Zondag gaat de reis naar Mill. Juliana zit nog in de gevaarlijke hoek. Venl. Boys staan nog een trapje lager. Verwoed wordt er gestreden door de laagst geplaatsten. Allen willen de fatale laatste plaats, die onherroepelijk degradatie betekent, ontvluchten. Daarom zal Mill wel alles in het werk stellen om ten minste éénpuntje thuis te houden. Venray wees op je hoede, geen puntje mag er meer verloren gaan, om de leiders te blijven volgen. Indien er gespeeld wordt, zoals Zondag voor de rust dan wordt ook deze wedstrijd gewonnen. Het tweede had een lastige uit wedstrijd tegen V.V.V. 3. Ook deze hindernis is zonder grote moeite ge nomen en werd met 5—3 gewonnen. Voor Zondag een thuiswedstrijd tegen Sp.Irene3. Indien Venray niet te overmoedig is dan kan er gewon nen worden, doch denk er aan Irene is in groot gevaar voor de laatste plaats, mogelijk dat zy er daarom nog een schepje op doet, om deze wedstrijd te winnen. Venray 2 geen puntje mag verloren gaan, om de prachtkans voor het kampioenschap niet in gevaar te brengen. Zondag was het een goede dag voor het derde elftal. Melderslo, dat even veel verliespunten had als Venray 3 speelde in Lottum gelijk. Zelf won Venray 3 met 7—0 van Meterik 2. Met èen wedstrijd meer gespeeld, heeft Venray 3 nu drie punten voor sprong op Melderslo en Brughusia. Zondag heeft het derde een heel lastige uitwedstrijd en wel tegen E.W.C. II in Well. Jongens het uiterste zal van jullie gevraagd worden, om hier de volle winst te behalen. Wy hebben wel vertrouwen in de ploeg, dat ook nu een kleine overwinning wordt be haald. Venray Schaak kampioen Geheel onverwacht werd „De juiste zet" schaakkampioen in de 2e klasse van de Limburgse Schaakbond. Haar grote rivaal Gennep struikelde in de 2e ronde tegen „Katuranga" Venlo met een gelijkspel. Tot heden ongeslagen, is zelfs een nederlaag in de laatste competitie wedstrijd te Gennep van geen invloed meer op het kampioenschap. Het zal dus Zondag 4 Maart nog slechts vechten zijn voor het praedi- caat „ongeslagen" welke titel dan voor de derde maal achter elkaar gevoerd zou worden. E11 het is deze vereniging voile ernst, alvorens zich op te maken voor de a.s. promotie wedstrijd, deze titel te veroveren. Er gaan nu reeds stemmen op, dat indien het zou gelukken te promo veren naar de ie klas, deze hard nekkige strijders zich geplaatst zullen zien voor een gebrek aan geoefende invallers. Hoe is het mogelijk, vragen wy ons af, dat een kleine plaats, zoals Siebengewald met een 2000 inwoners nog denkt over een tweede tiental, terwyl Venray met een inwonertal van 15.000, moeite heeft zegge en schrijve één tiental op de been te houden. Om ruimere keus te hebben voor het eerste tiental, is een tweede tiental absoluut noodzakelijk. Nogmaals wordt een dringende op roep aan alle schakers zich thans aan te sluiten* by deze vooruitstrevende vereniging, om na een serieuse oefen tijd onder deskundige leiding, mede te werken de top te bereiken. Toen men byna verwachtte, dat het nieuwe kabinet geboren zou zyn, kwam het bericht, dat Dtees en van Schaik hun opdracht aan H.M. de Koningin hadden teruggegeven, een teken dus, dat zy niet waren geslaagd. H.M. de Koningin heeft toen de opdracht verstrekt tot de vorming 1 een nieuw kabinet, dat het grootst mogelijk vertrouwen van de Kamers zou hebben, aan Mr. Steenberghe, een K.V.P.-man, die reeds voor de oorlog meerdere malen zitting had in de Regeringen van Colyn. Deze is intussen reeds volop aan het confereren met de verschillende partijen en afgetreden ministeis, om een overzicht van de toestand te krijgen. Dat deze toestand niet prettig is, bewijst wel het gewone dagelijkse leven, waar de prijzen elke dag meer stijgen, bewijzen ook de militaire maatregelen die moeten worden ge nomen en de financiële moeilijkheden, waarmede ons land tobt. Voeg daar bij de moeilijkbeden met West- Duitsland, dat ongeveer bankroet en niets betalen kan, waardoor de voor Nederland zo noodzakelijke export komt stil te liggen, dan is het duidelijk dat Mr. Steenberges taak allesbehalve een senicure is. We zyn feitelijk wat ons land be treft in een noodtobstand gekomen. Ons financieel beleid loopt nog al meer in de war, door de zo nood zakelijke militaire uitgaven voor de verdediging fvan het Westen, onze economische toestand is door gebrek aan grondstoffen en de toestand van West Duitsland allesbehalve roos kleurig en zo kunnen we doorgaan. Financieel en economisch schijnen we in een bodemloze put terecht ge komen te zyn en de nieuwe kabinets formateur zal dit alles in goede banen moeten zien te leiden. De Party van de Arbeid is boven dien nog al op haar teentjes getrapt met de keuze van deze formateur. Zijn de andere hiermede wel aceoord, de Party van de Arbeid meent, dat Mr. Steenberghe te con servatief is en niet zo sympatiseert met het program der P. vd. A. Intussen zyn de voorlopers van een schaarste economie al aangekon digd en zo heeft minister vd. Brink reeds een productieregeling in het vooruitzicht gesteld, dat bij een geringer grondstoffenverbruik toch de productie op peil gehouden wordt. Bovendien denkt men aan een inza melingsactie van oude materialen en zelfs overweegt men een inleverings plicht. Dat dit gebeurt, terwijl 't kabinet aftredende is, bewijst wel de ernst van de toestand. Met betrekking tot het buitenland is er weinig nieuws, behalve dan, de stopzetting van de Nederlandse fruitinvoer naar West Duitsland, dat meer als 2 millioen schade oplevert voor de telers. Hoewel de Duitse regering zegt, dat dit gebeurt omdat er geen dollars meer zyn, is men ervan overtuigd, dat dit besluit genomen is, om de Duitse boeren zelf te beschermen, die ook nog met fruit van lager kwali teit zitten. Het zal echter niet meevallen, deze schadepost ongedaan te maken. Nieuwe contracten worden gesloten met de Amerikaanse legerautoriteiten voor invoer van kaas, boter, melk etc. voor de nieuwe Amerikaanse troepen, die naar Duitsland komen. Deze kunnen dan dienen als pleister op de wonde. Door eigen wagen gedood De voerman van Osch, van de Bavaria-brouwery te Lieshout, is Woensdag door zyn eigen wagen over reden, doordat de optrede afbrak toen hy op de wagen wilde klimmen. Hy was op slag dood. Kind dood gereden Woensdagmiddag is te Helmond een 3-jarig kind Paulus v.d. Heyden, in de Nieuwstraat, door een vracht auto van v. Gend en Loos overreden en gedood. TVachtljjst met dertiendnizend namen. De regering heeft besloten in de eerstkomende maanden het vervoer door de lucht van emigranten naar Australië te bevorderen. Dit in ver band met de lange wachtlyst, die thans ongeveer 13.000 namen telt. Gezien de hoge kosten van deze wyze van vervoer komen hiervoor in de eerste plaats degenen in aanmer king, die de thans geldende vliegprijs van Amsterdam naar Sydney per volwassene betalen. In deze gevallen wordt het vertrek zoveel mogelijk bespoedigd. Daarna komen voor het vervoer door de lucht in aanmerking de emigranten, die aan de volgende drie vereisten voldoen: opgegeven hebben de scheeps- passage volledig zelf te kunnen be kostigen, doch eventueel bereid zyn per vliegtuig te reizen; b. zich reeds geruime tyd geleden voor emigratie hebben aangemeld en in het bezit zijn van een volgnum mer van de Stichting Landverhuizing Nederland; c. gereed zijn om ook werkelijk op ze9r korte termijn te vertrekken. Voor dit luchtvervoer dient men zich aan te melden by het Centraal Emigratie Boekingskantoor Achterom 88 bij Hofweg te Den Haag, of by de plaatselijke agenten van de KLM. Het laat zich aanzien, dat zy, die zich pas nu voor het eerst voor de emigratie naar Australië aanmelden, waarschijnlijk pas tegen het einde van het jaar op vervoermogelykheid per schip kunnen rekenen. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zelf en in onze medemens. Priester v. d. weekKap. Keijsers Zondag3de Zondag van de vasten. 6 uur leesmis Bernard Hendriks; 7 uur leesmis Piet Willems, best. door handboogschutterij Sint Oda; 8 uur leesmis voor de parochie; 9 uur Kin dermis; 10 uur Hoogmis voor leden van H. Stede. Na de Hoogmis ver gadering van Apostolaat des Gebeds n 't Dekenaat. 3 uur Kinderlof en Kruisweg; 7 uur Miserere, Lijdens meditatie en Lof. Maandag: H. Mis van de dag. 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 uur leesmis Francina van Gaden; 7.30 leesmis Pater Geurtjens (zijalt.); 7.30 uitvaart Antonetta Voesten-Jans- Beken; 8.15 uitvaart Gerard Relouw; 7 uur zielelof voor alle overleden parochianen. DinsdagH. Gabriël vd. Moeder v. Smarten; 6e der 9 Dinsdagen t.e.v. St. Antonius, verering der reliquie. 6 30 leesmis Petronella Reynders; 7 uur leesmis Lambertus v.d. Berg; 7.30 leesmis voor een overledene; 8.15 gest. jaard. Johanna Goumans,familie en zoon Petrus flub. (2kl). Woensdag: H. Mis v.d. dag. se der 7 Woensdagen t.o.v. St. Jozef, ver ering der reliquie. 6.30 l9esmis Wil lem Kusters; 7 uur leesmis Antoon Poels en echtg; 7.30 leesmis Marg. Vaske; 8.15 best. jaard. Gerard van Heyster en echtqenote. Donderdag: H. Mis van de dag. 6 30 leesmis; .7 uur leesmis Piet Willems, besteld door Bouwvakarbeiders; 7.30 H. Sacramentshoogmis (leiding meis jes); 8.15 gest. jaard. Arnold Baten en ouders (1H); 8.15 (zyaltaar) leesmis zekere intentie. 6—7 uur gelegenheid tot biechten; 7 8 H. Uur. Gedurende de nacht aanbidding door leden van H. Stede en alle mannen. Vrydag: Eerste Vrydag. 6.30 lees mis; 7 uur leesmis Mathys Verstrae- len en Hendrika de Bruyni; 7.30 H. Jïarthoogmis; 8.15 leesmis; 7 uur Kiuisweg en Lof. ZaterdagH. Mis van de dag. Eerste Zaterdag en Priesterzaterdag. 6 30 O L. Vrouwhoogmis; 7 uur leesmis Martinus v.d. Poel; 7.30 leesmis overl. ouders Schaeffers-Rietveld; 8.15 gest. jaard. Maria Bistervels-v. Meijel (2kl); 7 uur Marialof en Rozenhoedje. KATECHISMUS. De kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 35e en 36e les; de hoogste klassen de 39e en 40e les. GEMEENSCH APS AVOND VOOR MEISJES A.s. Woensdag spreekt Pater G. v. Enckevort S.V.D. voor de meisjes van 14 tot en met 16 jaar inde parochie kerk om 6 uur. Voor de meisjes vanaf 17 jaar om 7.30 uur. VELTUM. Donderdag 7.30 leesmis Theodorus Swinkels en dochter Jo. PATERSKERK. Zondag, 3de Zondag van de Vasten, leesmisser.: 5.45; 6.30 voor overleden ouders; 7.45; 9 uur hoogmis. Com municeren vooraan beginnen. Eerste collecte paterskerk, tweede byz.noden 4 20 gez. vespers, 5 uur lydename- ditatie. Maandag 6 uur z.i.; 6.30 overleden vader; 7 uur Peter Loonen. Dinsdag, 6de Dinsdag van de St. Antoniusnoveen; 6 uur wordt het Allerheiligste ter aanbidding uitge steld. Volle aflaat onder de gewone voorwaarden; 6.30 H. Mis ter ere van St. Antonius in de Antoniuskapel; 7 uur z.i.; 7.30 Antoinette Verschuu- ren—vd. Goor; 7.30 pl. hoogmis t.e.v. St. Antonius voor een zieke moeder; 8 uur Maria Margry—van Moorsel: 8.30 t.e.v. St. Antonius t.z.i.; 7.30 pl. lof met de gebeden der noveen en predicatie door Pater Benjamin Berg mans. Woensdag 6.30 Hendrik Claassen; uur Gerardus Swinkels. Donderdag 7.30 Geitruda Arts— Niessen; 8 uur Gebroeders van Es; 4—8 uur biechtgelegenheid. Vrydag, ie Vrydag van de maand, toegewijd aan 't H. Hart v. Jezus, feest van de geheimen van de H. Kruisweg; 7.30 voor Mechtilde Teuws- Beterams, als lid vh. Koordje; 7.30 hoogmis t.e.v. H. Hart; waarna litanie; 7 uur Petronella Litjens; 8 uur P. Engels—van Lipzig; 6.30 kruisweg, waarna oefening van eerherstel aan 't H. Hart. Zaterdag a uur overl. vader; 3-8 biechthors Iedere dag e weldoeners. PAROCHIE: H Zondag ;de 7 uur H. Mis v H. Mis voor Pj Hoogmis or leden var e 3 Lof voor 1e kin meditatie iste collecte de verwa irloosd Maand;: 7.3* Weijs. Dinsdag: 7.30] Wismans Vennei de Meisjt 0 hoe Woensdag: 7. Johannes van Helden 8. Bj echte Donderdag: bc toegewijd a. d. it. jaarg. Fray genote. Biechtd) school. Van 6 gelegenheid om Vrydag: isfce-5** 7 uur H. Mis voi uur Hoogmis] van Jezus tot i daartoe offeren der kinderen; 3. kinderen. Zaterdagde Hart van Maria Maria Li tj ons-S -7 uur. 7 uur A.s. Zondag collecte voor de BECT01 3e Zondag v.d fam. Jennisken hoogmis; 3 uur meditatie. Maandag: 7.3c vagevuur. Dinsdag7.30 Woensdag7. Donderdag Pouwels; van ->< Vrijdag iste der H. Cornmun Zaterdag; ïstt Zaterdag; 7.30 Gellings; 5-7 b gebeden van PAROtHlEK) Zondag3do 7.30 leesmis vod Anna Emonds; voor de school! mis voor de p meditatie en Lo verwaarloosde j Maandag 7.3c Maria Derikx-I i Dinsdag: 7.30 Cox-Litjens. Woensdag7. stond voor Gera Donderdag Johannes Cc-ene Vrydag: isto toegewijd aan H. Hart van Je* Johannes Peetei wijding aan het Zaterdag: isti toegewijd aan Onbevlekt Hart jaarg. vo Delhoofen; 5 uu Rectoraat St. Y' Zondag: 7 u. municeren; 7.30 10 u. hoogmis i kruisweg met 's avonds om meditatie en lof Maandag: om. Dinsdag om Woensdag: c.^ op de vooravoni zijn t.e.v. St Ji vragen, dat hebben voor de Donderdag: "j Vrijdag: Eers byz. toegewijd Jezus; 6.30 geh 7 u. hoogmis t.- Jezus mei algeD kinderen; na oefening van ee het Allerheilige kruisweg en loi Zaterdag: 1st bijz. toegewyd Maria; 7.30 Mn. Altijddurende I biechtgelegenhe 6—7 uur; 7.30 Vandaag Zof beide H. Misse collecte voor on wij in uw al zeerste aanbeve Ie BURGER1 van i6t/n GEBOREN Clevers, Gerarc Swinkels, Hern^. Swinkels, Thee; Verkoeyen, Chj Custers, Marie Litjens, Maria v. Veen, Mar;,: Janssen, Hendi Joosten, Josepl Hillebrand, Fra Spreeuwen berg Emonts, Marti' Janssen, Lode\ Hovens, Jcban v. Veghe. Joht v. Ooi, Wiliieli 0NDERTR0U1 Wester, Joha en Vermeulen arbeidster, >01 Theeuv.e i, 0 kundig opzich Cornelia M 2 GETROUWD Mulder fitter, te Hors; 20 jr, te Venr OVERLEDEN Corneli88en van Tiesen G los-arbeider, O

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2